از نفر بعدیت یه سوال علمی بپرس ...

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه منظور همون نوشته های نامرئی که توی بچگی مشتاق بودیم آزمایش کنیم چند راه داره:دی
+یکی اینکه آب یک عدد لیمو رو بگیریم با کمی آب مخلوط کنیم و بعدش روی کاغذ بنویسیم(با خودکار بدون خوهر یا خلال و....)منتظر بمونیم خشک شه،بعدش جلوی نور لامپ بگیریم یا از شمع استفاده کنیم تا متنی که نوشتیم با تغییر رنگ و قهوه ای شدن قابل خوندن بشه.
+روش دیگه دو تا کاغذ روی هم بذاریم بعد نوشته رو روی کاغذ اولی بنویسیم،البته باید با وارد کردن فشار به خودکار یا مداد متن رو نوشت بعد کاغذ اولی رو برمیداریم،کاغذ زیری رو با مداد تیره میکنیم اینجوری نوشته مثل گچ روی تخته سیاه دیده میشه
+یه روش دیگه ام الان به ذهنم رسید نوشته رو با مداد رنگی سفید بنویسیم.
________________________________________________________________

دو تا مادر و دو تا دختر میرن برای غذا خوردن،هرکدوم یه همبرگر میخورن با این حال در نهایت سه همبرگر خورده میشه،چطور ممکنه؟
اره ی روش دیگه که من انجام میدادم به جای استفاده از آب لیمو از آب پیاز استفاده کنی
یه مزیت که داره که با حرارت معمولی زود خودش رو نشون نمیده باید مثلا روی بخاری گرمش کرد :دی

دو مادر و دو دختر :
بتول مادرِ گل آفتاب هست و گل آفتاب مادر شوکت :دی


چطور میشه هوای داخل یک لیوان رو خالی کرد و خلا ایجاد کرد؟
 

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب یه شمع روشن کنیم و لیوان رو وارونه روی شمع در حال سوختن بزاریم.تمام خروجی ها بسته بشه ...
اگر عروس دریایی در معرض آفتاب قرار بگیرد چه اتفاقی برایش می افتد ؟
 

adel_salehi2000

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب یه شمع روشن کنیم و لیوان رو وارونه روی شمع در حال سوختن بزاریم.تمام خروجی ها بسته بشه ...
اگر عروس دریایی در معرض آفتاب قرار بگیرد چه اتفاقی برایش می افتد ؟
میشه عروس آفتابی8-)

تنها فلز مایع در دمای محیط؟؟
 

پسر بهاری

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جیوه :|
نام ماده ای که خارج از نفت آتش میگیرد
(برای اینکه آتش نگیرد در نفت نگهداری می شود)
 

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
می‌ره مجوز بگیره یا سر قرار !! خخخ
ورم مغزی چیه و یا شکست قلبی از نظر علمی ؟
 

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

سندرم قلب شکسته چیست؟​

در پزشکی سندرم قلب شکسته با نام سندرم بالونی آپیکال گذرا یا کاردیومیوپاتی تاکوتسوبو شناخته می‌شود. زمانی که قلب یک بیمار می‌شکند، بطن سمت چپ قلب ضعیف‌شده و منجر به درد و تنگی نفس می‌شود. سندروم قلب شکسته یا تاکاتسوبو کاردیومیوپاتی، کی از انواع بیماری‌ قلبی موقت است که در آن قسمت‌های انتهایی و میانی بطن چپ قلب دچار اختلال در پمپاژ خون به سرخرگ آئورت می‌شوند.


ادم مغزی که به نام ورم مغزی نیز شناخته می‌شود یک وضعیت خطرناک و تهدیدکننده حیات است و می‌تواند علائم گسترده‌ای ایجاد کند. لازم است که با علائم این مشکل جدی آشنا شوید و در صورت بروز یا رؤیت آن‌ها در خود یا فرد دیگر بلافاصله به پزشک متخصص مراجعه نمایید.


تنیس البو یا آرنج تنیس بازان چیست؟ :crying2:
 

ALIREZA.F.1988

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاندون متصل به عضلات ساعد، به دلیل استفاده بیش از حد از آرنج و مچ دست، به مرور زمان دچار التهاب و پارگی‌های کوچک شده و متورم می‌شود. این تورم باعث دشوار شدن حرکت آرنج و مچ دست برای بیمار خواهد شد.


اولین موجود زنده روی زمین چگونه حیات بدست آورد؟
 

nakhasteh

کاربر فعال
اولین موجود یا اولین سلول؟
اولین موجود یه نوع از تریلوبیت ها بود توی دوره ی کامبرین اینکه چطور به وجود اومد اولین باید بفهمی چطور سلول ها و دنا و رنا به وجود اومدن چون اونا سازنده ی اصلی موجوداتن (با تکثیر شدن اونا)

نخستین یوکاریوت ها (
سلول هایی با هسته ی مشخص شامل آغازیان قارچ ها جانوران و گیاهان) از تکامل سلول های هوازی به وجود آمده اند. تقریبا همه ی دانشمندان نظریه ی بحث انگیز درون همزیستی را پذیرفته اند نظریه ای که بیان می دارد سلول های یوکاریوت از سلول های هوازی و پروکاریوت پدید آمدند. این سلول ها( پیش یوکاریوت ها) که اندازه ای بزرگتر از پرو کاریوت های هوازی داشتند این سلول ها را به (پروکاریوت ها) را به صورت شکار هضم نشده وارد غشای سلولی خود کردند ( روش شکار آمیب ها). اما این پروکاریوت ها به جای گوارش یافتن داخل سلول باقی ماندند و وظایف اساسی سلول از قبیل تنفس سلولی و فتوسنتز را به عهده گرفتند به این ترتیب آغازیان پدید آمدند. برای اثبات نظریه درون همزیستی می توان دلایل زیادی آورد از قبیل اینکه اندازه ی میتو کندری سلول های جانوری و کلروپلاست سلول های گیاهی دقیقا اندازه ای مشابه باکتری های هتروتروف (مصرف کننده- انگل) و اتوتروف ( فتوسنتز کننده - سیانو باکتری) است. همچنین تعداد و اندازه ی ریبوزوم های میتو کندری و کلروپلاست دقیقا مشابه اندازه ی ریبوزوم های باکتری هاست ( اندامی که پروتئین سازی میکند.). دلایل دیگر عبارتند از: تقسیم باکتری ها با تقسیم دوتایی می باشد که روش تقسیم میتو کندری و کلرو پلاست ها تقسیم دوتایی و کاملا مستقل از چرخه ی تقسیم سلولی یوکاریوت میباشد باکتری ها DNA حلقوی دارند همچنین میتو کندری ها و کلروپلاست ها نیز حاوی DNA حلقوی می باشند. میتو کندری ها و کلروپلاست ها دو غشا دارند که غشای داخلی چین خوردگی فراوان دارد و بسیار شبیه غشای سلولی باکتری هاست و غشای خارجی دقیقا شبیه (از لحاظ بیو شیمیایی و ظاهری) غشای سلولی یوکاریوت هاست و به نظر می رسد که یوکاریوت این غشا را برای این عضو ساخته باشد.


موبایل و تلفن چطوری صدا رو انتقال میدن؟ :/
 

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
استابلفیلد در مورد چگونگی کارکرد تلفن اینگونه توضیح داد که با استفاده از میدان الکتریسیته زمین که از آب اشباع شده است، می توان این تماس تلفنی بدون سیم را برقرار کرد.

پیش از ارسال ماهواره یا فضاپیما به فضا، دانشمندان هوافضا باید بر اساس یافته‌های موجود، پیش‌بینی کنند چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟
 

Similar threads

بالا