ازدواج موقت

ازدواج موقت

• کاملا موافقم

رای: 43 32.1%
  • کاملا مخالفم

رای: 91 67.9%

• مجموع رای دهندگان
    134

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم بحث تکراری ازدواج موقت. آقایون هوسباز برای اینکه روی هوس بازیشون سرپوش بذارن از این واژه استفاده می کنن. همون کلاه شرعی خودمونه دیگه. اسلام واسه آقایون کم نذاشته.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بازم بحث تکراری ازدواج موقت. آقایون هوسباز برای اینکه روی هوس بازیشون سرپوش بذارن از این واژه استفاده می کنن. همون کلاه شرعی خودمونه دیگه. اسلام واسه آقایون کم نذاشته.
البته بحث ازدواج موقت هیچ ربطی به کلاه شرعی و اینکه اسلام واسه آقایان کم نذاشته و اینها نداره.
یک حکم اسلامی است که به جای خودش و با رعایت شرایطش خیلی هم خوب و مفید خواهد بود. احکام خدا بی حکمت نیست.
آقایان هوسباز معمولاً ازدواج موقت نمی کنند، راحت میرن کارشون رو میکنن، بدون امضای جایی و بدون پذیرفتن کمترین تعهد.
پس لطفاً راجب اسلام سیاه نمایی نکنید:gol:

ooraman

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا باهاش موافق نیستم به نظرم صیغه خوندن با نخوندن یکیه....البته بحث عده و اینارو میدونم اما به نظرم اینکه یه زنی یا مردی با این کار میتونه با صد نفر رابطه جنسی داشته باشه مسخره است...رابطه جنسی با ادمای مختلف یه معنی بیشتر نداره حالا چه با صیغه چه بی صیغه:razz:

حاج ابوالفضل

عضو جدید
نظر آیت الله سیستانی در مورد ازدواج موقت

اصلا باهاش موافق نیستم به نظرم صیغه خوندن با نخوندن یکیه....البته بحث عده و اینارو میدونم اما به نظرم اینکه یه زنی یا مردی با این کار میتونه با صد نفر رابطه جنسی داشته باشه مسخره است...رابطه جنسی با ادمای مختلف یه معنی بیشتر نداره حالا چه با صیغه چه بی صیغه:razz:

آفتاب: آیت الله العظمی سیستانی در سایت رسمی خود به پاسخ پرسش های مقلدین در مورد احکام ازدواج موقت پرداخته اند. متن استفتائات و فتاوی این فقیه عالیقدر در زیر ارائه می شود:
حدود صيغه محرميت تا چه اندازه می باشد ، و ربواط و محدوده حجاب تا حدی از لحاظ شرعی مجاز می باشد ؟
صيغه محرميت همان عقد موقت است که زن در روابط مثل زوجه است .

آيا دختر و پسر که با هم ارتباط دارند خودشان می توانند صيغه محرميت بخوانند ؟
با اجازه پدر يا جدّ پدری اشکال ندارد .

ايا ميتوان دختری را که بدليل خطا بکارت خود را از دست داده بدون اذن پدر صيغه کرد ؟
اذن لازم است.

در ازدواج موقت با زنان اهل کتاب حکم صيغه بايد خوانده شود چون آنها که اين حکم را نمی دانند ؟ و آيا ازدواج موقت با فواحش در صورت عدم دخول جايز است ؟
1 ـ خواندن صيغه و لو به زبان غير عربی بهر حال لازم است و به طرف مقابل بايد معنای ازدواج موقت تفهيم بشود .
2 ـ اگر از زنانی باشد که مشهور به زنا است به احتياط واجب قبل از توبه با او ازدواج نکند حتی اگر قصدش عدم دخول باشد .

آيا ميشود صيغه عقد را به زبان فارسی بيان کرد؟ وفقط به عنوان مثال گفت : من تورا به مدت 1 ساعت ميخواهم به مبلغ فلان مقدار؟
اگر عربی بلد نباشيد اشکال ندارد ودر اينصورت زن به مرد ميگويد : تورا به ازدواج خود در آوردم برای يک ساعت (مثلا ً) به فلان مبلغ وسپس مرد ميگويد : قبول کردم.

1 ـ برای فردی که در يک کشور غربی زندگی می کند آيا متعه يک زن غير مسلمان حلال است ؟
چنانچه وی تمايل به اسلام پيدا کرد :
2 ـ چه نکاتی را در عمل به ازدواج موقت بايد رعايت نمود تا به گناه آلوده نشود ودر عين حال نياز شرعی خود را نيز بر آورده ساخت ؟
3 ـ آيا با توجه به در دسترس نبودن روحانی برای خواندن صيغه خود فرد ميتواند اقدام کند .
4 ـ آيا جمله خاصی لازم است گفته شود ؟
5 ـ آيا بايد به زبان عربی باشد يا به زبان ديگر هم کفايت می کند
؟ 1 ـ اگر همسر دائمی مسلمان نداشته باشد با زن مسيحی ويهودی جايز است .
2 ـ پس از تشخيص جواز ازدواج با مورد خاص وتعيين مهر ومدت با دقت می تواند به زن بگويد با توازدواج موقت می کنم به اين مقدار مهر وتا اين مدت زمان واوبگويد پذيرفتم واگر به زبان عربی نمی تواند به غير عربی بگويند اشکالی ندارد .
3 و4 و5 ـ جواب روشن شد .

اگر دختر و پسر ندانند که اجازه ی پدر دختر برای عقد موقت لازم است و بعد از جاری شدن عقد متوجه آن موضوع بشوند عقد آنها چه حکمی دارد ؟
عقد باطل است .

ايا در ازدواج موقت با زن اهل کتاب عده نگه داشتن لازم است؟
بله لازم است.

آيا ازدواج موقت به زبان فارسى نيز قبول است يا نه؟
خير بايد سعى كند به عربى خوانده شود و اگر نتوانست كلمه (قبلت) را به عربى بگويد.

آيا صحيح است که اگر دختری بالغ باشد از نظر فکری وسنی ، می تواند بدون اطلاع پدر صيغه پسری شود که بعد ها قصد ازدواج دارند؟
صحّت ندارد واذن پدر لازم است حتی اگر مستقل در شؤون زندگی باشد بنابر احتياط واجب در اين صورت.

آيا زن و مرد می توانند دو بار صيغه عقد دائم را جاری سازند؟ يک بار خودشان و بعد از مدتی با ثبت و موازين قانوني؟
اشکال ندارد، عقد دومی صوری وظاهری است.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج موقت جوازی برای داشتن رابطه های جنسی متعدد نیست، ازدواج موقت مواقع ضرورت و اورژانسی باید انجام بشه که طرف واقعاً دیگه نمیتونه تحمل کنه، چه زنش چه مردش فرق نمیکنه، این یک ضرورته نه مجوزی برای برقراری رابطه های جنسی متعدد.
اینکه برخی ازش سوء استفاده میکنن و اینها ربطی به اصل حکم نداره...

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته بحث ازدواج موقت هیچ ربطی به کلاه شرعی و اینکه اسلام واسه آقایان کم نذاشته و اینها نداره.
یک حکم اسلامی است که به جای خودش و با رعایت شرایطش خیلی هم خوب و مفید خواهد بود. احکام خدا بی حکمت نیست.
آقایان هوسباز معمولاً ازدواج موقت نمی کنند، راحت میرن کارشون رو میکنن، بدون امضای جایی و بدون پذیرفتن کمترین تعهد.
پس لطفاً راجب اسلام سیاه نمایی نکنید:gol:

خوب شما کمی از حسنات ازدواج موقت واسه ما بگو که روشن شیم و سفید نمایی کنیم.

حاج ابوالفضل

عضو جدید

ازدواج موقت جوازی برای داشتن رابطه های جنسی متعدد نیست، ازدواج موقت مواقع ضرورت و اورژانسی باید انجام بشه که طرف واقعاً دیگه نمیتونه تحمل کنه، چه زنش چه مردش فرق نمیکنه، این یک ضرورته نه مجوزی برای برقراری رابطه های جنسی متعدد.
اینکه برخی ازش سوء استفاده میکنن و اینها ربطی به اصل حکم نداره...
ازدواج با زنان اهل کتاب چه حکمی دارد؟
عقد دائم به احتياط واجب جايز نيست وعقد موقت اشکال ندارد.

من دختری 23 سال هستم که که مدت 6سال است خواستگاری دارم که 24 سال دارد و هر دو نسبت به هم دارای عشق پاکی هستیم و فقط به ازدواج فکر می کنیم اما چون در حال حاضر سرباز است و نمی توان تا 6 ماه آتی به صورت رسمی مطرح کرد آیا میتوان بدون آگاهی پدر صیغه محرمیت بخوانیم اما شرط شود که باکره بمانم در ضمن مادرم در جریان میباشد راهنماییم کنید?
بدون رضایت پدر حرام است جایز نیست ، و چیزی به نام صیغه محرمیت نداریم .

اگر دختر و پسر ندانند که اجازه ی پدر دختر برای عقد موقت لازم است و بعد از جاری شدن عقد متوجه آن موضوع بشوند عقد آنها چه حکمی دارد ؟
عقد با طل است .

آیا زنی را که زنا کرده است را میتوان به عقد غیر دائم خود در اورده یا باید ان زن عده نگه دارد ؟ آیا زنی که به مدت یک یا دو ساعت به عقد غیر دائم دراید عده دارد یاخیر؟
1-عده لازم نیست ولی اگر زن از زنهای مشهور به زنا است به احتیاط واجب وی را عقد نکند مگر بعد از توبه کردن.
2-اگر این عمل بعد از عقد شرعی بوده عده دارد .
3-اگر با وی نزدیکی بشود عده دارد .

آیا من میتوانم وقتی که به شهر یا کشور دیگری برای مدت یک هفته میروم در آنجا خانمی را برای مدت 1 ساعت صیغه کنم ؟حتی اگر به شهر ها یا کشورهای زیارتی بروم؟
اشکال ندارد ولی اگر شما همسر مسلمان دارید نمیتوانید زنی را که از اهل کتاب است مثلا مسیحی صیغه کنید و اگر همسر شما هم به آن راضی باشد به احتیاط واجب نباید این کار را بکنید.

با چه شرایطی میتوان زن غیر مسلمان را صیغه کرد ؟
در صورتی که مرد زن مسلمان نداشته باشد و بقیه شرایط که در عقد موقت با زن مسلمان معتبر است در عقد با وی هم لازم است .

آیا صیغه دختره باکره بدون اذن پدر با شرط عدم ودخول ضمن عقد جایز است یا خیر ؟
جائز نیست حتی اگر دختر مستقل در شوًون زندگی باشد بنابر احتیاط واجب در این صورت .

در چه صورت و شرایطی اذن والد نیاز نیست در ازدواج موقت ؟
دختره باکره اگر در شؤون زندگی مستقل نباشد اذن لازم است و اگر مستقل باشد هم بنابر احتیاط واجب لازم است .

برای شخصی که مقدمات ازدواج به هیچ وجه برایش فراهم نیست و پیدا کردن زن عفیفه برای متعه ازدواج موقت کردن هم مقدورنیست آیا متعه با زنی که مشهور به فساد است جایز است؟
ازدواج با زن مشهور به زنا به احتیاط واجب جایز نیست و میتوانید در این مساله به اعلم بعد رجوع کنید .

آیا خواندن صیغه توسط مرد و زن کافی است یا بایستی شخص دیگری صیغه را جاری کند ؟ خواندن صیغه چگونه است؟
خود زن و مرد بخوانند کافی است و اگر عربی بلد نیستند میتوانند به زبان دیگر بخوانند بعد از تعیین مدت و مبلغ مهر به طور دقیق زن میگوید :زوجتک نفسی فی المده المعلومه علی المهر المعلوم سپس مرد میگوید :قبلت .

ضمن سلام نظر حضرت عالی در مورد عده زنان فاحشه را بفرمائید ایا ازدواج موقت با انها مشکل دارد ؟
ازدواج با انها بنا بر احتیاط واجب جایز نیست ولی زنا عده ندارد .

بازنی که در ازدواج موقت دیگری بوده ازدواج کرده و دخول صورت گرفته بدون آنکه از همسر داشتن او خبر داشته باشم آیا بعدا ً می توانم با اوازدواج کنم؟
بنابر احتیاط واجب بر شما حرام ابدی شده است.

آیا می توان با دختری که قبلا به طور رسمی ازدواج نکرده و در جایی ثبت نشده و اینکه آن دختر باکره نباشد ازدواج موقت کرد ؟
اگر ازدواج سابق شرعی بوده برای عقد دوم اذن پدر لازم نیست .

من با دختری دوستم میتوانم فقط برای گفتن و خندیدن او را عقد کنم یعنی نه برای قصد جنسی فقط برای اینکه بتوانم با او راحت بگویم و بخندم .
با اذن پدر یا جدّ پدری اشکال ندارد .

چه نکاتی را در عمل به ازدواج موقت بايد رعايت نمود تا به گناه آلوده نشود و در عين حال نياز شرعی خود را نيز بر آورده ساخت ؟
پس از تشخيص جواز ازدواج با مورد خاص و تعيين مهر و مدت با دقت می تواند به زن بگويد با تو ازدواج موقت می کنم به اين مقدار مهر و تا اين مدت زمان و او بگويد پذيرفتم و اگر به زبان عربی نمی تواند به غير عربی بگويند اشکالی ندارد .

برای فردی که در يک کشور غربی زندگی می کند آيا متعه يک زن غير مسلمان حلال است ؟
اگر همسر دائمی مسلمان نداشته باشد معه با زن مسيحی و يهودی جايز است .

بنده در کشور ژاپن زندگی می‌کنم که اکثر مردم آن يا بودائی هستند يا دينی‌ ندارند. من برای‌ اينکه به گناه نيفتم نياز شديد به ازدواج موقت دارم. لذا با عرض معذرت به سوالات زير پاسخ دهيد:
۱ - آيا لازم است که قبل از ازدواج در مورد دينشان سوال شود؟
۲ - آيا لازم است که سوال شود و جواب دادند که دينی‌ انتخاب نکرده ام چه بايد کرد؟
۳ - اگر گفتند بودائی هستم چه حکمی‌ دارد؟
۴ - آيا در صورت منفی‌ بودن سوالات فوق ميتوان آنها را بعنوان کنيز برای مدت مشخصی خريد؟ (خود آنها راغب هستند).
۱ - اگر مسيحی يا يهودی بودن وی ثابت نشود - و لو به اعتراف خود - ازدواج موقت با وی جايز نيست.
۲ - جايز نيست مگر اينکه عرفاٌ مسيحی‌ يا يهودی‌ باشد.
۳ - جايز نيست.
۴ - جايز نيست.

آيا كسى مى تواند با خواهر زن خود به صورت موقت يا دائم ازدواج كند ؟
بعد از طلاق همسر خود و گذشت عدّه وى مى تواند با خواهر او ازدواج دائم يا موقت بكند و قبل از آن جايز نيست و عقد باطل است .

اگر زن و مرد بخواهند متعه كنند و در متعه شرط نمايند كه هر نوع تلذذ از همديگر را داشته باشند به استثناء دخول آيا در اين نوع متعه اذن پدر لازم است ؟
لازم است اگر بکر باشد .

آيا متعه با كسى كه نمى خواهيم با او نزديكى كنيم و فقط براى ايجاد محرميت متعه مى كنيم به اجازه ولى نياز دارد ؟
اگر بکر باشد اجازه ولی دراینصورت هم لازم است .

در چه صورتى اجازه پدر براى زن در صيغه عقد موقت لازم است ؟
در هر عقدى اجازه پدریا جد پدری در ازدواج زنى كه ازدواج نكرده لازم است و اين حكم در صورتى كه زن در شئون زندگى مستقل باشد مبنى بر احتياط است .

آيا اگر زن بگويد كه شوهر ندارد كفايت مى كند يا بايد تحقيق كرد ؟
كفايت مى كند .

آيا زن و مرد خودشان مى توانند صيغه عقد موقت را جارى كنند ؟
مى توانند .

آيا براى صيغه عقد موقت شاهد لازم است؟
لازم نيست .

ho3in.s

عضو جدید
آقایون و خانومها بدون اطلاعات لطفا نظر ندن، این یه حکم اسلامیه. اونایی که به اسلام اعتقاد ندارن خوب بحثی باشون نداریم اونایی هم که به اسلام اعتقاد دارن لطفا یه روزه ره صد ساله رو نرن، بهتره که روش تقلید پیشه کنن تا اینکه بر مبنای منطق شخصی و علایقشون یه حکمو مفید یا غیر مفید بدونن.

حاج ابوالفضل

عضو جدید
همچین هم بد نیست

من اگه شرایطشو داشتم خوب بود

حاج ابوالفضل

عضو جدید
پرسش و پاسخ های ازدواج موقت

پرسش و پاسخ های ازدواج موقت

سلام. 28 سالمه و از لحاظ امکانات مالی و اوضاع اقتصادی ، هیچی برا ازدواج کم ندارم . آدم بسیار مهربونی هستم به طوری که دوستام همیشه میگن خوش به حال اونی که زن تو میشه.اما هیچ انگیزه ایی برا ازدواج ندارم و نمیخوام زیر بار تعهد ازدواج برم و محدودیت برا خودم درست کنم. دنبال یک دوست دختر خوب یا یک همخونه هستم تا هم نیاز های عاطفی و جنسی خودم رو برطرف کرده باشم و هم اینکه آلوده به گناه نشم . به حلال و حروم اعتقاد دارم و واسه همین تاحالا پام رو کچ نذاشتم . حالا سوالم اینه که اگه آدم به جای ازدواج دایم و تعهد دایم ، با یکی ازدواج موقت داشته باشه و هر وقت که طرفین بخوان از هم جدا بشن ،چی میشه ؟آیا اصولا یک همخونه یا دوست خوب که محدودیت و تعهد نمیاره ، چه اشکالی داره؟ اینم بگم که یک بار هم با یک خانم مدت نه ماه محرم بودم و تجربه خوبی داشتم .اما الان تنها هستم .

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز باید بگوییم خداوند در قران فرموده انسان بار امانت الهی را بر دوش خود نهاد و تعهد نمود ؛ شما چگونه می فرمایید من نمی خواهم زیر بار تعهد بروم . واقعا از شما که جوان و رشید هستید بدور است . شما اگر توانانی اداره یک زندگی را ندارید چگونه می خواهید به سعادت در دنیا و آخرت برسید . بدانید که زندگی کردن خودش یک سری تعهدات است . سعی کنید روحیه تعهد پذیری و احساس مسئولیت را در دورن خود تقویت کنید . در ازوداج موقت کمال و سعادتی حاصل نمی شود فقط بر آورده شدن یک نیاز است . اما یک زوجی که در غم و شادی شرکند در روح یکی می شوند عاشقانه به یکدیگر عشق می ورزند . ترس انی را ندارند که طرف مقابل مدت دیگری در اختیار کیست . بلکه می دانند که همسرشان تمام دجود در اختیار اوست . فرزندان آنها مایه مباهات و آرامش آنها خواهند بود . نسل آنها حفظ خواهد شد . هر کسی ثمره تلاشش را در فزرندانش خواهد دید . در این صورت خدا نیز از انسان راضی و خشنود است و مایه برکت در زندگی است . اما ازدواج موقت هر چقدر هم صمیمانه باشد این خصوصیات را ندارد . دوست من شما که مقید به حلال و حرام هستی باید تلاشت را بیشتر کنی روحیه خود راتقویت کنی اراده خود را مضاعف کنی از بزرگترها و یا مشاوره حضوری استفاده کن و ازدواج دائم کن که انشاء الله به آرامش بیشتر نائل شوی . موفق باشید .

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقایون و خانومها بدون اطلاعات لطفا نظر ندن، این یه حکم اسلامیه. اونایی که به اسلام اعتقاد ندارن خوب بحثی باشون نداریم اونایی هم که به اسلام اعتقاد دارن لطفا یه روزه ره صد ساله رو نرن، بهتره که روش تقلید پیشه کنن تا اینکه بر مبنای منطق شخصی و علایقشون یه حکمو مفید یا غیر مفید بدونن.

آقایونی که خیلی اطلاعات دارن لطفا نظر بدن که حسن ازدواج موقت در چیه تا با هم بحث کنیم. اگه قراره کسی نظر نده، پس وجود این تاپیک بی معنیه. استارتر باید میزد. بچه ها به به بیاین ازدواج موقت. بعد هم همه می اومدن و چهارتا دست و هورا و سوت و ایول و دمت گرم نثارش می کردن. اگه بلدی بحث کنی، بیا از خوبیهای ازدواج موقت بگو. اگه بلد نیستی بحث کنی، واسه دیگران تعیین نکن که نظر بدن یا ندن.

Gholche

عضو جدید
سلام. 28 سالمه و از لحاظ امکانات مالی و اوضاع اقتصادی ، هیچی برا ازدواج کم ندارم . آدم بسیار مهربونی هستم به طوری که دوستام همیشه میگن خوش به حال اونی که زن تو میشه.اما هیچ انگیزه ایی برا ازدواج ندارم و نمیخوام زیر بار تعهد ازدواج برم و محدودیت برا خودم درست کنم. دنبال یک دوست دختر خوب یا یک همخونه هستم تا هم نیاز های عاطفی و جنسی خودم رو برطرف کرده باشم و هم اینکه آلوده به گناه نشم . به حلال و حروم اعتقاد دارم و واسه همین تاحالا پام رو کچ نذاشتم . حالا سوالم اینه که اگه آدم به جای ازدواج دایم و تعهد دایم ، با یکی ازدواج موقت داشته باشه و هر وقت که طرفین بخوان از هم جدا بشن ،چی میشه ؟آیا اصولا یک همخونه یا دوست خوب که محدودیت و تعهد نمیاره ، چه اشکالی داره؟ اینم بگم که یک بار هم با یک خانم مدت نه ماه محرم بودم و تجربه خوبی داشتم .اما الان تنها هستم .

بسم الله الرحمن الرحیم
دوست عزیز باید بگوییم خداوند در قران فرموده انسان بار امانت الهی را بر دوش خود نهاد و تعهد نمود ؛ شما چگونه می فرمایید من نمی خواهم زیر بار تعهد بروم . واقعا از شما که جوان و رشید هستید بدور است . شما اگر توانانی اداره یک زندگی را ندارید چگونه می خواهید به سعادت در دنیا و آخرت برسید . بدانید که زندگی کردن خودش یک سری تعهدات است . سعی کنید روحیه تعهد پذیری و احساس مسئولیت را در دورن خود تقویت کنید . در ازوداج موقت کمال و سعادتی حاصل نمی شود فقط بر آورده شدن یک نیاز است . اما یک زوجی که در غم و شادی شرکند در روح یکی می شوند عاشقانه به یکدیگر عشق می ورزند . ترس انی را ندارند که طرف مقابل مدت دیگری در اختیار کیست . بلکه می دانند که همسرشان تمام دجود در اختیار اوست . فرزندان آنها مایه مباهات و آرامش آنها خواهند بود . نسل آنها حفظ خواهد شد . هر کسی ثمره تلاشش را در فزرندانش خواهد دید . در این صورت خدا نیز از انسان راضی و خشنود است و مایه برکت در زندگی است . اما ازدواج موقت هر چقدر هم صمیمانه باشد این خصوصیات را ندارد . دوست من شما که مقید به حلال و حرام هستی باید تلاشت را بیشتر کنی روحیه خود راتقویت کنی اراده خود را مضاعف کنی از بزرگترها و یا مشاوره حضوری استفاده کن و ازدواج دائم کن که انشاء الله به آرامش بیشتر نائل شوی . موفق باشید .

همه چی رو گفتن جز حلال و حروم بودنش
باید برداشت شخصی کرد؟؟؟

*Essi*

اخراجی موقت
چیزی که من الان متوجه نمیشم،فرق ازدواج موقت با خانه های فساد در غرب است؟

اونجا هم کسیکه یا مشکل ازدواج داره یا ...... یک نفر را میخره!!!!!!!!!!!!

اما اینجا فقط یه چیزهایی اضافه تر داره،یعنی یک سری به اصطلاح مزیت.

وگرنه هیچ فرقی ندارند.

مهم این است که زن در هر دو موضع،مورد نفرت جامعه قرار میگیره و دیگه کسی حاضر نمیشه با این طرف ازدواج کنه.

من این سوال را از اون مرجعی که این حکم ها را میده میپرسم؟

آیا شما خودت حاضری،کسی را به همسری بگیری،که قبلا 10 تا شوهر موقت داشته؟؟؟؟

Sarp

مدیر بازنشسته
اسلام نه
آخوندا واسه آقایون چیزی کم نذاشتند;)

shahin.20

عضو جدید
هر چیزی که تو قرآن اومده درسته و دلیل داره( بهتر بگم حکمتی داره)
هر موقع اینو قبول کردین و بهش رسیدین میتونین راجب دلایل هر چیزی با خودتون کلنجار برین...
من اینجوری با این موضوع کنار اومدم که یه جوون 25 ساله که اهل خودارضایی(بی ادبی نباشه)اینا ام نیست باید چیکار کنه؟
تا کی میتونه خودشو کنترل کنه؟
البته این هنوز در جامعه ی ما و رفتار ها و تربیت های خانوادگی ما جا نیفتاده اما برعکس افرادی که فکر میکنند این روپوشی برای گناهکاری هوسباز هاس من فکر میکنم در این شرایط جامعه که ازدواج به سنین بالاتری موکول شده بهترین راه برای جلوگیری از فساد است....
(یادتون باشه که یه هوسباز هم از اول یه هوسباز نبوده)

pejman.pna

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر چیزی که تو قرآن اومده درسته و دلیل داره( بهتر بگم حکمتی داره)
هر موقع اینو قبول کردین و بهش رسیدین میتونین راجب دلایل هر چیزی با خودتون کلنجار برین...
من اینجوری با این موضوع کنار اومدم که یه جوون 25 ساله که اهل خودارضایی(بی ادبی نباشه)اینا ام نیست باید چیکار کنه؟
تا کی میتونه خودشو کنترل کنه؟
البته این هنوز در جامعه ی ما و رفتار ها و تربیت های خانوادگی ما جا نیفتاده اما برعکس افرادی که فکر میکنند این روپوشی برای گناهکاری هوسباز هاس من فکر میکنم در این شرایط جامعه که ازدواج به سنین بالاتری موکول شده بهترین راه برای جلوگیری از فساد است....
(یادتون باشه که یه هوسباز هم از اول یه هوسباز نبوده)

شما میگی اول باید اسلام رو کامل بپذیری بعد بیای نظر بدی. خوب اینکه دیگه نظر دادن نداره. اگه می خوای بدون تفکر بپذیری، پس یعنی بدون تفکر همه چیزش رو هم قبول می کنی.
حالا شما بگو چه فرقی بین اون که چهارتاجمله عربی خونده و میره بایه خانوم همبستر میشه و اونی که بدون اینکه این چهارتاجمله رو بخونه و با یه خانوم همبستر بشه وجود داره؟ اون جملات چی کار می کنن که خیلی خوب میشه. همه چیز تغییر می کنه؟

Sarp

مدیر بازنشسته
بابک جان چرا باید هرچیزی از اسلام که به نظرمون بد میاد و به آخوندا نسبت بدیم؟ ازدواج موقت حکمیه که در اسلام اومده. آخوندها هم دارن اجرا می کنن.
ازدواج موقت تو اسلام اومده .
ولی آخوندها اون چیزی که به دردشون میخوره رو علم میکنند و اون چیزی که راست کارشون نیست میندازن تو آرشیو احکام ثانویه و . . . .

در حالی که ازدواج موقت تو این شرایط جامعه باید بره تو آرشیو .
اسلام میگه بنده جان با همسرت مهربان باش . این یه ارزش هست . اولیه ثانویه هم نداره . احترام به همسر 1400 سال پیش هم ارزش بود و الان هم یه ارزشه . 1400 سال بعد هم یه ارزش محسوب خواهد شد .
ولی بعضی از این احکامی که به اجبار به خورد مردم میدهند با توجه به اقضای زمان قابل تغیره .
اما چون آقایون آخوندها دستشون بازه و فرتی صیغه رو جاری میکنند مطمئنا دنیای خودشون رو به آخرت مردم مقلد ترجیح میدن .

rm_arch

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مخالفم شدید
این ادا اصولا رو فقط تو ایران می شه دید....

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام‌علیکم
ببخشید پابرهنه و کمی هم با پررویی میگم
ولی
این بحث رو باید طوری مطرح کنید که دو نفر بیان از منظر دین بررسی کنن

از بین این همه آدمی که نظر دادند کسی میدونه علت دینی این قضیه چیه؟

کسی میدونه کیا حق دارن ازدواج موقت کنن؟
ایا ازدواج موقت واسه مردای زن دارم هست؟
ایا هوس بازیه؟
اصلا چه کاربردی داره؟
و هزارتا چیز دیگر که

همه خانوما جو گرفتتشون و فقط میگن هوس‌باز

خواهران گرامی
وقتی ائمه چیزی میگن روش فکر کردن، وقتی خدا میگه فکر شده
مطمئنا خدا نگفته مردی که زن داره بره ازدواج موقت کنه
مطئمنا ازدواج موقت دختربازی اسلامی شده نیست

کارایی داره
کاربرد داره

اگه میخواید بحث کنید یکی حدیث بیاره، اونم نه حلیه‌المتقین که کلا غیرمعتبره
یه کتاب درست حسابی
در موردش صحبت کنه و....

اصلا بذارید
خودم یه تاپیک می‌زنم در مورد ازدواج موقت
اینطوری نیمیشد

• Like
واکنش ها: 7742

shahin.20

عضو جدید
شما میگی اول باید اسلام رو کامل بپذیری بعد بیای نظر بدی. خوب اینکه دیگه نظر دادن نداره. اگه می خوای بدون تفکر بپذیری، پس یعنی بدون تفکر همه چیزش رو هم قبول می کنی.
حالا شما بگو چه فرقی بین اون که چهارتاجمله عربی خونده و میره بایه خانوم همبستر میشه و اونی که بدون اینکه این چهارتاجمله رو بخونه و با یه خانوم همبستر بشه وجود داره؟ اون جملات چی کار می کنن که خیلی خوب میشه. همه چیز تغییر می کنه؟

نه نه...
ببینید شاید من نتونستم منظورم رو درست برسونم.....
تا جایی که شما باید بدونی صیغه با هر کسی نمیشه اذن میخواد و هزار محدودیت دیگه...
اون 4تا جمله اصلا مهم نیست بنسبت موارد دیگه.
مگه من اسلام رو کامل پذیرفتم!!!؟!
فقط اینو میگم که اگه شما جمع ریاضی و قبول نداشته باشی بحث کردن راجب ضرب به هیچ جا نمیرسه...
اصلا مگه میدونم کامل چی گفته؟کی میدونه؟!
فرض کنیم من یه آدم هوس باز...
من هوس بازم نمیتونم جلوی خودم رو بگیریم...
برم هر روز یه دختر و تور کنم و زندگی اون و زیر و رو کنم (که مسلما بعدش اونم همون کارو با خیلیا میکنه) یا یه این کار رو با یه زن بیوه بکنم.
این چند تا چیزو میرسونه:
تو هر روز که نمیتونی بری پیش بابات و برا این کار اذن بگیری...
اون زن بیوه هم نیاز های جنسیش برطرف میشه.(خوب اونم آدمه اگه بخوای بگی این حق رو نداره یعنی خودت رو جای اون نذاشتی و این خودخوهایه همه ی بیوه ها که نمیتونن ازدواج کنن.میتونن؟)
وقتی تو صیغه کنی زن آیندت این رو خواهد دونست.
و و و...