ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام
اقا یه سوال دارم
من میخوام پاییز کاراموزی بردارم ولی موندم وقتمو نگیره
از طرفی اونجایی که رفتم میگفت جذب نیروش مثبته
اگه ترم زمستون یا تابستون بردارم شاید دیگه جذب نکنن بعد گفت تو کاراموزی زیاد به غیبت گیر نمیده
برای ترم زمستون 20 واحد دارم که بیشترش آزمایشگاه و کارگاهه که با کاراموزی اسفالت میشم(ترم پاییز مرخصی گرفتم)
طرف گفت تو پاییز بیا فوقش نامه رو برای ترم پاییز میزنیم
حالا من برم یا نرم؟

سلام
شما چطوری میخواهی پاییز فقط کارآموزی برداری مگه دانشگاه اجازه میده؟
در ضمن شما مطمئنی که جذب میکنه؟
من اگه جای شما بودم ترم پاییز یا تابستون سال دیگه بر میداشتم، و جایی رو پیدا میکردم که فقط امضا بگیرم و نرم.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان

کسی اطلاع داره که مدرک بین الملل پردیس صنعتی شریف برای بازار کار چقدر اعتبار داره؟:que:

skyboy

عضو جدید
سلام دوستان،یه سوال:
من زبانم خیلی خوبه در حدی که کنکور پارسال رو راحت ۶۰ درصد زدم،در عوض ریاضیاتم زیاد تعریفی نداره،خودم دوست دارم قسمتی از وقت ریاضی رو بزارم سر زبان ولی از طرفی دوستام میگن اگر ریاضی کم بزنی به ضررته ! من گرایشی هم که میخوام ادامه بدم طراحی کاربردیه ! به نظرتون چه کار کنم ؟ قید زبان رو بزنم و زمانشو بزارم رو ریاضی یا بر عکس؟

*nasrin*

عضو جدید
سلاماقا یه سوال دارممن میخوام پاییز کاراموزی بردارم ولی موندم وقتمو نگیرهاز طرفی اونجایی که رفتم میگفت جذب نیروش مثبتهاگه ترم زمستون یا تابستون بردارم شاید دیگه جذب نکنن بعد گفت تو کاراموزی زیاد به غیبت گیر نمیدهبرای ترم زمستون 20 واحد دارم که بیشترش آزمایشگاه و کارگاهه که با کاراموزی اسفالت میشم(ترم پاییز مرخصی گرفتم)طرف گفت تو پاییز بیا فوقش نامه رو برای ترم پاییز میزنیمحالا من برم یا نرم؟
این که میگین جذب نیروش مثبته مطمعنید؟آخه اولش همه این حرف میزنن برای من که دوره ی کار آموزی اصلا مفید نبود

ferferfer

عضو جدید
سلام دوستان

کسی اطلاع داره که مدرک بین الملل پردیس صنعتی شریف برای بازار کار چقدر اعتبار داره؟:que:

سلام
طبق گفته مشاور ماهان:
مدرک این دانشگاه از دانشگاه های دولتی ( البته نه از دانشگاه هایی نظیر شهر کرد ، یاسوج و ..) پایین تر هست اما می توان گفت نسبت به دانشگاه آزاد ، غیر انتفاعی و پیام نور اعتبار بیشتری دارد.

amin dd

عضو جدید
سلام
شما چطوری میخواهی پاییز فقط کارآموزی برداری مگه دانشگاه اجازه میده؟
در ضمن شما مطمئنی که جذب میکنه؟
من اگه جای شما بودم ترم پاییز یا تابستون سال دیگه بر میداشتم، و جایی رو پیدا میکردم که فقط امضا بگیرم و نرم.
قرار شد پاییز نامه رو برای پاییز بزنیم
[URL="http://www.www.www.iran-eng.ir/member.php/562228-*nasrin*" گفت:
*nasrin*[/URL];5352129]این که میگین جذب نیروش مثبته مطمعنید؟آخه اولش همه این حرف میزنن برای من که دوره ی کار آموزی اصلا مفید نبود
والا هم مدیرش گفت هم یه کارمنده

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان،یه سوال:
من زبانم خیلی خوبه در حدی که کنکور پارسال رو راحت ۶۰ درصد زدم،در عوض ریاضیاتم زیاد تعریفی نداره،خودم دوست دارم قسمتی از وقت ریاضی رو بزارم سر زبان ولی از طرفی دوستام میگن اگر ریاضی کم بزنی به ضررته ! من گرایشی هم که میخوام ادامه بدم طراحی کاربردیه ! به نظرتون چه کار کنم ؟ قید زبان رو بزنم و زمانشو بزارم رو ریاضی یا بر عکس؟

سلام
شما باید به این نکته توجه کنید که پارسال سر جلسه وقت کافی داشتید که به سوالات زبان جواب بدید.
خوب مسلمه که امسال وقت کمتری برای پاسخگویی به سوالات زبان دارید!

به هر حال اگه شما امسال هم بتونید زبان رو 60 بزنید خیلی عالیه.
60 درصد زبان یعنی 30 درصد ریاضی و این خیلی خوبه. پس واسه زبان وقت بزار ولی زیاد نه!

ولی ریاضی1 و معادلات رو خوب بخون چون تستاش رو خیلی راحت میشه زد.

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
يه پيشنهاد واسه دوستاني كه سال دومي هستن

يه پيشنهاد واسه دوستاني كه سال دومي هستن

سلامو خسته نباشيد دوستان طاعاتتون قبول درگاه الهي
دوستاني كه سال دومشون هست كنكور ميدن بيشتر از بقيه ميدونن كه چون مطالب و دروس رو يك بار كامل و كنكوري خوندن راحت تر و رون تر ميتونن پيشروي كنن..بهشون يه پيشنهاد ميدم واسه اينكه امسال با قدرت هرچه بيشتر جلو برن بهتره ابتدا همه درس هايي كه قرار مطالعه كنن رو تا يه تاريخ مشخصي انجام بدن مثلا اگه طبق برنامه پوران پژوهش عمل كنن بايد تا قبل از 17 مهر تموم درس ها رو يكبا ربه طور اصطلاحا انفجاري مطالعه كنن و از اون ببعد طبق برنامه يه موسسه با مرور و تست پيش برن اين طوري خيالشون از بابت مطالعه همه درس ها به طور كامل راحت هست ضمن اينكه مرور و تست زياد هم جز برنامشون بخوان يا نخوان گنجونده ميشه براي مثال بچه هاي ساخت سال دومي(كه از ارشد 91 حسابي كفري هستن مثل خودم) تو تابستون و حداكثر تا اواسط مهر ماه همه دروس رو يكبار مطالعه انفجاري با تست كم انجام بدن و بعد از اون با مرور و تست بيشتر جلو برن البته اين كار ظاهرا سخت به نظر ميرسه ولي چون ماها يكبار كامل كنكوري خونديم واسمون راحت تر انجام ميشه برنامه پوران و برنامه هفتگي پارسه رو هم اينجا قرار ميدم شايد مفيد واقع بشه
مشاهده پیوست barname poran.pdf
مشاهده پیوست Mohammad Amin Zare'i.pdf
به هر حال هرجور كه صلاح ميدونين
واسه بچه هاي سال اولي هم آروزي موفقيت دارم
همگي موفق باشيم;)

آخرین ویرایش:
معادلات فقط گاج رو استفاده کن، چون هم حجمش مناسبه و هم همه مطالب رو در برداره.

شاید باورتون نشه ولی این کتاب حتی در مقطع ارشد و... هم به کارتون میاد چون چیزی رو از قلم نیانداخته و اضافه گویی هم نکرده و این مهم تره.

تست زدن بخشیش همراه درس باید باشه بخشیش در دی ماه، اما تست زدن الان بیشتر باید روی عمق کار بشه تا سرعت.

سرعت رو بذارین برای دی و بهمن.

اگر دروس رو طبق یک برنامه در هفته تنظیم کنین، روابط مدام تکرار میشن و فراموش نمیشن.
در مورد این آخری میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟چون مشکل اصلی من همین فراموش کردن هستش.
ممنون.

*Essi*

اخراجی موقت
در مورد این آخری میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟چون مشکل اصلی من همین فراموش کردن هستش.
ممنون.

باید دروس رو در قالب یک برنامه منظم مثل روزهای زوج و فرد طوری بچینی، که هر درسی رو هر دو روز یکبار بخونی و روزای جمعه هرچی خوندی رو مرور سریع کنی.

اینطوری چیزی یادت نمیره.

مثلا یکشنبه و سه شنبه و پنجشنبه سیالات را روزی 1.5 ساعت میخونی، جمعه هم مرور میکنی.

ariax77

کاربر فعال
سلام به همگي. ايشالا كه همتون در حال تركوندن درسا هستين. من سعي ميكنم هر چيزي كه خوندم از هر كتابي ايرادا و اشكالاتشو بيام اينجا بگم. فصل اول معادلات (معادلات مرتبه اول) تست خيز ترين قسمت معادلات تو دو - سه ساله اخير بوده و هر سال دو تا تست ازش تو كنكور مكانيك اومده. پس سعي كنين خيلي اصولي روش كار كنين. من معادلات رو از روي گاج ميخونم. چند تا ايراد و اشكال تو تستاش هست كه خواستم اينجا بگم. يه جورايي غلط نامه س.

13 - گزينه ي سوم 2) به 3) تبديل شود
18 - گزينه ي اول مخرج كسر علامت مثبت به منفي تبديل شود
19 - به نظر تست اشتباه مي آيد!
24 - جواب صحيح گزينه ي اول مي باشد.
29 - گزينه ي چهارم y/x به x/y تبديل شود
86 - جواب صحيح گزينه ي دوم مي باشد.

*nasrin*

عضو جدید
ببخشید من اینجا این پست میزارم که ربطی به کنکور ارشد 92 نداره ولی خوب فکر کنم بد نباشه گفتنش چون واقعا آقا ایمان تا جایی که تونستن به سوالای بچه های این تاپیک جواب دادن.صفحه اول سایت دیدم امروز تولد آقای ایمان معصومی .آقا ایمان تولدتون مبارک امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید

pooooooya

کاربر فعال
سلام
بچه ها اگر کتاب کنترل تا حالا نگرفتید کتاب ارشد سپاهان رو نگیرید که به درد نمیخوره

به نظر شما یه کتابی که خوب توضیح داده باشه با توجه به اینکه من کنترل پاس نکردم چی بگیرم احساس می کنم نویسنده های این کتابها رشته شون برق و هدف تالیفشون برای دانشجویلان برق بوده مدلهای ریاضی پنوماتیکی مکانیکی رو سطحی توضیح داده تا به سطح با لا برسه انقدر توضیح داده ادم حالش بهم میخوره مثلا کتاب اوگاتا قسمت پنوماتیک رو قبل از اینکه شروع کنه یه مقدمه کامل و یه برسی کلی کرده حتی اومده تک تک شیر ها رو توضیح داده و...... اما مدل های برقی رو بدون توضیح همینجوری میره جلو

ariax77

کاربر فعال
به نظر شما یه کتابی که خوب توضیح داده باشه با توجه به اینکه من کنترل پاس نکردم چی بگیرم احساس می کنم نویسنده های این کتابها رشته شون برق و هدف تالیفشون برای دانشجویلان برق بوده مدلهای ریاضی پنوماتیکی مکانیکی رو سطحی توضیح داده تا به سطح با لا برسه انقدر توضیح داده ادم حالش بهم میخوره مثلا کتاب اوگاتا قسمت پنوماتیک رو قبل از اینکه شروع کنه یه مقدمه کامل و یه برسی کلی کرده حتی اومده تک تک شیر ها رو توضیح داده و...... اما مدل های برقی رو بدون توضیح همینجوری میره جلو

هيچ كتاب كنترل كاملي پيدا نميكني! من سه تا كتاب كنترل گرفتم. آرياز، سپاهان و نصير. آرياز از همشون افتضاح تره و نصير از همشون بهتر. نصير نويسنده ش مكانيكيه. نصير رو بگير احتمالا خوشت بياد. اوايلش زيادي خلاصه س. ولي تستاي خوبي داره. اما تستاي تاليفيش زياده. كه واسه من يه مزيته و به نظر خيليا تست تاليفي خوب نيست!

سالید ورک

عضو جدید
من خودم میخام از روی جزوه پارسه بخونم ولی یکی از بچه ها میگفت کتاب کنترل از انتشارات جهش خوبه ولی من خودم نخوندمش

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ببخشید من اینجا این پست میزارم که ربطی به کنکور ارشد 92 نداره ولی خوب فکر کنم بد نباشه گفتنش چون واقعا آقا ایمان تا جایی که تونستن به سوالای بچه های این تاپیک جواب دادن.صفحه اول سایت دیدم امروز تولد آقای ایمان معصومی .آقا ایمان تولدتون مبارک امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید
از همه بچه هاي با صفا و مهربون و با معرفت تاپيك 92 سپاسگذارم
واقعا منو شرمنده كرديد
امروز فقط داشتم جواب پيام خصوصي واسه تبريك مي فرستادم واقعا شرمنده كرديد بچه ها
از همتون سپاسگذارم
ان شالله همگي با دلي خوش و دستاني پر بار اين تاپيك رو ماندگار كنيم با رتبه هاي عالي تو ارشد 92
واسه همتون آرزوي موفقيت و كاميابي دارم
اين هم تقديم به همه شما عزيزان:

__20090629_1033151975.jpg

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوال؟ به نظر شما اگه کسی سال پیش یه سری منابع رو کامل خونده عاقلانس که بیاد تغییر منبع بده؟من پارسال واسه ریاضی 1و2 و ریاضیات مهندسی کتابای معتقدی رو کامل خوندم خلاصه نویسی هم کردم تستهاشم کامل زدم،یکی از دوستام گفت امسال بیام واسه ریاضی آقاسی و ریاضیات مهندسی کریمی بخونم اما به نظرشما بهتر نیست به جای اینکه وقت بذارم منابع جدید بخونم خلاصه هامو مرور کنم و برم تست بیشتر بزنمو و تستهارو با دقت بیشتری نسبت به پارسال تحلیل کنم،راستی من کتاب ریاضیات مهندسی کریمی رو خریدم فوریه رو یه نگاه انداختم به نظرم معتقدی قشنگتر گفته،البته من قبل معتقدی یه کتاب رفرنس خونده بودمو اطلاعات ریاضیات مهندسیم بد نبود ولی خب بازم معتقدی بهتر از کریمیه به نظرم!شایدم فقط فوریش اینجوری بودو فصلهای بعدیش بهتر باشه
ممنون میشم نظرتونو درباره تغییر منبع بگید
مرسی

ariax77

کاربر فعال
من خودم میخام از روی جزوه پارسه بخونم ولی یکی از بچه ها میگفت کتاب کنترل از انتشارات جهش خوبه ولی من خودم نخوندمش

كتاب كنترل جهش نوشته ي جهانبخش حامديه
همين نويسنده كتاب كنترل نصير رو نوشته
من از خودش از طريق ايميل پرسيدم كه كدوم يكي رو بخونم
گفت كه نصير واسه كنكور بهتره چون تستاش بيشتره.

hossein21

عضو جدید
سلام
کسانی که سال قبل دانشگاه امام حسین و مالک اشتر رو قبول شدن کمکم میکنن اطلاعات درمورد این دانشگاه ها جمع کنم؟

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوال؟ به نظر شما اگه کسی سال پیش یه سری منابع رو کامل خونده عاقلانس که بیاد تغییر منبع بده؟من پارسال واسه ریاضی 1و2 و ریاضیات مهندسی کتابای معتقدی رو کامل خوندم خلاصه نویسی هم کردم تستهاشم کامل زدم،یکی از دوستام گفت امسال بیام واسه ریاضی آقاسی و ریاضیات مهندسی کریمی بخونم اما به نظرشما بهتر نیست به جای اینکه وقت بذارم منابع جدید بخونم خلاصه هامو مرور کنم و برم تست بیشتر بزنمو و تستهارو با دقت بیشتری نسبت به پارسال تحلیل کنم،راستی من کتاب ریاضیات مهندسی کریمی رو خریدم فوریه رو یه نگاه انداختم به نظرم معتقدی قشنگتر گفته،البته من قبل معتقدی یه کتاب رفرنس خونده بودمو اطلاعات ریاضیات مهندسیم بد نبود ولی خب بازم معتقدی بهتر از کریمیه به نظرم!شایدم فقط فوریش اینجوری بودو فصلهای بعدیش بهتر باشه
مرسی

سلام

من خودم تا به حال ریاضی مهندسی رو نخوندم ولی همه جا بیشتر کریمی رو معرفی میکنن .
البته به نظرم اگه کلاسش رو هم وقت کنی بری توی نصیر خیلی بهتر باشه.
یکی از دوستان که رفته خیلی تعریف میکرد،

sheykh_bahaee

عضو جدید
كتاب كنترل جهش نوشته ي جهانبخش حامديه
همين نويسنده كتاب كنترل نصير رو نوشته
من از خودش از طريق ايميل پرسيدم كه كدوم يكي رو بخونم
گفت كه نصير واسه كنكور بهتره چون تستاش بيشتره.

سلام

من این ترم درسش رو با خود دکتر حامدی داشتم بهم 17 داد. استاد خوبیه و سختگیر
از رو کتاب خودش درس میداد.
کتابش بد نیست، فصل اول رو ولی خوب نگفته، در ضمن فقط فصل اولش تست تالیفی داره.
فکر کتم بهترین منبع موجود باشه، البته جزوه پارسه هم بد نیست.

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام
کسانی که سال قبل دانشگاه امام حسین و مالک اشتر رو قبول شدن کمکم میکنن اطلاعات درمورد این دانشگاه ها جمع کنم؟

سلام دوست عزیز
من قبول نشدم فقط دوره کارشناسی برای مصاحبه دانشگاه امام حسین رفته بودم و یه سری اطلاعات دیگه دارم؛
1-امام حسین کاملا نظامیه و مصاحبش رو سخت تر میگیره من که خودم رتبم خوب بود و خیلی تحویلم گرفتن به خاطر کمبود وزن ردم کردن.
2- مالک اشتر نظامی نیست و مصاحبش راحتتره
3-مالک زیر نظر وزاذت دفاعه پس مزایا و حقوق بهتری داره
4-امام حسین زیر نظر سپاهه و حقوقش کمتره ولی کارش راحتتره از نظر سختی کار کردن یعنی حتله
5-موضوع و کلاس کاری مالک بالاتره
6- تو هیچ کدوم تعهد نمیگیرن یعنی اختیاریه
7- پایه حقوق مهندس توی مالک تا یکی دو سال پیش تقریبا دو میلیون بود الان رو خدا میدونه ...
8- البته توجه شود که توی هر دو یعنی سپاه و وزارت دفاع به کارکنان دوتا فیش حقوقی جدا میدن و من منظورم جمعش بود
9-هر دو دو نوع حقوق میگیرن

با این اوصاف فکر کنم واسه یه مهندس از نظر حقوقی بهترین جای ممکنه

sheykh_bahaee

عضو جدید
سلام دوستان

از کسایی که آزمون آزمایشی شرکت کردن سوال دارم

برای گرایش ساخت و تولید نصیر بهتره یا مدرسان؟

با توجه به این که مدرسان ساختش بهتره و تو ریاضی حاجی جمشیدی رو داره و اجزاش هم خوبه

و نصیر ترو ریاضی آقاسی رو داره و جامدات نائی ولی ساختش فکر کتم ضعیفه.

و مدرسان کارنامه خیلی بهتری میده

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام بچه ها
مرسی
سلام دوست من
به نظر من واسه شمايي كه سال دومتون هست كنكور ميدين بهترين روش مطالعه اينه كه خيلي سريع روي مطالبي كه از قبل خونديم مرور داشته باشيم تا توي ذهنمون ريويو بشن وقتي اين اتفاق بيوفته ديگه نيازي نيست بخواهيم دنبال يه منبع جديد و كتاب حجيم بگيرديم من خودم كتاب آغاسي رو نخريدم عوض يك كتاب تست خريدم كه تو حدود 6000 تا تست رياضي عمومي هست فقط كافي رو مطالب پارسال مرور داشته باشم و فقط تست بزنم به شما كه مي خواي ساخت امتحان ميدي پيشنهاد ميدم دروس پارسالتو سريع مرور كن ودروس جديدي كه ميخواي امسال تازه بخوني مثل سيالات يا ديناميك اونارو تمركز بييشتري كن انش شالله موفق باشي:gol:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
مرسی

منم همین مشکل شمارودارم،برا ریاضی2 کتاب پارسه رو خوندم،مهندسی رو نخوندم ولی کتاب پارسه رو دارم حالا کتاب نصیر رو بگیرم یا همین پارسه رو بخونم به نظرتون؟ آخه ریاضی 2 پارسه یه جورایی نچسبه مهندسیش هم مث اونه؟

nafas_e_khoda

عضو جدید
سلام دوستان

از کسایی که آزمون آزمایشی شرکت کردن سوال دارم

برای گرایش ساخت و تولید نصیر بهتره یا مدرسان؟

با توجه به این که مدرسان ساختش بهتره و تو ریاضی حاجی جمشیدی رو داره و اجزاش هم خوبه

و نصیر ترو ریاضی آقاسی رو داره و جامدات نائی ولی ساختش فکر کتم ضعیفه.

و مدرسان کارنامه خیلی بهتری میده

سلام دوست عزیز
به نظر من واسه ساخت مدرسان بهتره
موفق باشید

nafas_e_khoda

عضو جدید
منم همین مشکل شمارودارم،برا ریاضی2 کتاب پارسه رو خوندم،مهندسی رو نخوندم ولی کتاب پارسه رو دارم حالا کتاب نصیر رو بگیرم یا همین پارسه رو بخونم به نظرتون؟ آخه ریاضی 2 پارسه یه جورایی نچسبه مهندسیش هم مث اونه؟

سلام دوست عزیز
من پارسال قبل اینکه کتابای پارسه رو بخونم بعضی مباحث ریاضیاتو از رو رفرنس خوندم چون پارسه و بقیه کتابای کنکوری یه چیزایی رو اثبات نمیکنن و مطالب رو در قالب نکته ارائه میدن منم اصولا چیزی رو بدون اثبات یاد نمیگیرم واسه همین ریاضی 2 رو هم رفرنس خوندم بعد معتقدی،آره قبول دارم ریاضی 2 معتقدی یکم نچسبه ولی خب هرچی فکر کردم دیدم تغییر رفرنس دادن اصلا واسه ما عاقلانه نیست به قول آقای معصومی وقتمون رو واسه باکس سیالات صرف کنیم بهتره،یهو دیدی به سر سازمان سنجش زدو امسال 8 تا سوال غلط ساخت رو کردن 12 تا سوال غلط:surprised:
موفق باشی

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا