آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این چندروزی چند تا تاپیک با عنوان "دوستی دختر و پسر باهم" دیدم که برای بچه ها سوال بود.

روی صحبتم با اون افرادیه که علاقه به این کار دارن :
آهای اونایی که دوست دارین با جنس مخالف دوست بشین این چیزیو که میگم در نظر بگیرین ،بعدش نظر بدین که درسته یا نه .االبته واسه همه میگم. هر کسی خواست نظرشو بذاره.
.
فکر کنین ازدواج کردین و بعد از مدتی متوجه میشین که همسرتون قبلا با یکی دوست بوده ! چه حسی بهتون دست میده؟ دیگه به همسرتون اون اعتماد کامل رو خواهید داشت؟ (مورد خطابم هم دخترا هستن و هم پسرا )

آیا ناراحت میشین ؟ اگه ناراحت میشین پس این لطفو در حق خودتون و بقیه بکنید و با همسران آینده دیگران دوست نشین و این موضوعو از حالت عرفش در نیارین که این ضربه ی بدی به همه ی ماها خواهد بود.

اونایی که ازین موضوع (دوستی های همسرشون با افراد دیگه که ممکنه در زمان زندگیه مشترک هم ادامه داشته باشه) ناراحت میشن که خب باید با این حرفم توجیه شده باشن
ولی اونایی که این موضوع براشون اهمیتی نداره که خوش به غیرتشون،این افراد همونایین که اگه ناموسشونم به باد بره انگار نه انگار و صددرصد در زندگیه مشترک به مشکل میخورن چون نه او به همسرخود اعتماد خواهد کرد و نه همسرش به او. و اینچنین بنیان خونواده رو به ضعف خواهد گذاشت.

لطفا نظراتتونو بگین...

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با دوستی قبل از ازدواج موافق نیستم ولی شما باید در نظر داشته باشید که زندگی خصوصی هر فردی به خودش بستگی داره و نباید تو کار دیگران دخالت کنید

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو این چندروزی چند تا تاپیک با عنوان "دوستی دختر و پسر باهم" دیدم که برای بچه ها سوال بود.

آهای اونایی که دوست دارین با جنس مخالف دوست بشین این چیزیو که میگم در نظر بگیرین ،بعدش نظر بدین که درسته یا نه .االبته واسه همه میگم. هر کسی خواست نظرشو بذاره.
.
فکر کنین ازدواج کردین و بعد از مدتی متوجه میشین که همسرتون قبلا با یکی دوست بوده ! چه حسی بهتون دست میده؟ دیگه به همسرتون اون اعتماد کامل رو خواهید داشت؟ (مورد خطابم هم دخترا هستن و هم پسرا )

آیا ناراحت میشین ؟ اگه ناراحت میشین پس این لطفو در حق خودتون و بقیه بکنید و با همسران آینده دیگران دوست نشین و این موضوعو از حالت عرفش در نیارین که این ضربه ی بدی به همه ی ماها خواهد بود.

اونایی که ازین موضوع (دوستی های همسرشون با افراد دیگه که ممکنه در زمان زندگیه مشترک هم ادامه داشته باشه) ناراحت میشن که خب باید با این حرفم توجیه شده باشن
ولی اونایی که این موضوع براشون اهمیتی نداره که خوش به غیرتشون،این افراد همونایین که اگه ناموسشونم به باد بره انگار نه انگار و صددرصد در زندگیه مشترک به مشکل میخورن چون نه او به همسرخود اعتماد خواهد کرد و نه همسرش به او. و اینچنین بنیان خونواده رو به ضعف خواهد گذاشت.

لطفا نظراتتونو بگین...

با حرفاتون کاملا موافقم ... !
تشکرم تموم شده شرمنده..

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با دوستی قبل از ازدواج موافق نیستم ولی شما باید در نظر داشته باشید که زندگی خصوصی هر فردی به خودش بستگی داره و نباید تو کار دیگران دخالت کنید
زندگی خصوصی هر فردی تا ابد خصوصی نخواهد ماند و روزی میرسه که باید با کسی مشترک شه.این اشتراک باید با اعتماد باشه تا نتایج خوب بده وگرنه...

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
زندگی خصوصی هر فردی تا ابد خصوصی نخواهد ماند و روزی میرسه که باید با کسی مشترک شه.این اشتراک باید با اعتماد باشه تا نتایج خوب بده وگرنه...

اینم به خود فرد بستگی داره شما مطمئن باش کسی که با جنس مخالف دوستی میکنه خودش شرایط رو میسنجه و تصمیم میگیره

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم به خود فرد بستگی داره شما مطمئن باش کسی که با جنس مخالف دوستی میکنه خودش شرایط رو میسنجه و تصمیم میگیره

شما مطمئن نباش!........سری به صفحه حوادث روزنامه ها بزن و همچنین دادگستری ها اون وقت متوجه میشی عمده طلاقها در تهران در اثر چیست

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

. شرایط .
بنظرت این شرایط در برگیرنده روابط، اشخاص و زندگی دیگرافراد و... نمیشه؟
مثلا کسی بخواد با دختری حالا چه آشنا چه نا آشنا دوست بشه ، آیا این دختر خونواده نداره ؟ و مهمتر ازاون در آینده زندگیه مشترکی نخواهد داشت ؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که به هیچ وجه حاضر نیبستم با کسی که رابطه دوستی با پسری داشته،ازدواج کنم
رابطش اون موقع به خودش ربط داشته ولی بعدش برای زندگی مشترک و در حین زندگی مشترک دچار مشکل خواهد شد
.
.
.
همین که فرصت ازدواج با بزرگمردی مثل من رو از دست بده خودش یه خسارت عظما محسوب میشه

sea ray

عضو جدید
کاربر ممتاز
. شرایط .
بنظرت این شرایط در برگیرنده روابط، اشخاص و زندگی دیگرافراد و... نمیشه؟
مثلا کسی بخواد با دختری حالا چه آشنا چه نا آشنا دوست بشه ، آیا این دختر خونواده نداره ؟ و مهمتر ازاون در آینده زندگیه مشترکی نخواهد داشت ؟

خود دختره حتمن عقل داره اگر بچست که باید پدر و مادرش مواظبش باشن اگر بالغه که اختیار با خودشه اصلن شاید نخواد زندگی مشترک داشته باشه . من خودم خوشم نمیاد همسرم با جنس مخالف دوست بوده باشه برای همین این کار رو نمیکنم.
شما منظورتون اینه که اگر دوستی دو جنس زیاد بشه تو جامعه نمیتونید به کسی اعتماد کنید درسته؟ اگر اینطوره نباید انتظار داشته باشید کسی به خاطر شما یا دیگران روش زندگیش رو خودش انتخاب نکنه روش زندگی هر فردی به خودش مربوطه.
شما میتونید از روشهای تشخیص دروغ استفاده کنید تا مچش رو قبل از ازدواج بگیرید. کتابهای زیادی در این مورد هست

• Like
واکنش ها: NYC

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خود دختره حتمن عقل داره اگر بچست که باید پدر و مادرش مواظبش باشن اگر بالغه که اختیار با خودشه اصلن شاید نخواد زندگی مشترک داشته باشه . من خودم خوشم نمیاد همسرم با جنس مخالف دوست بوده باشه برای همین این کار رو نمیکنم.
شما منظورتون اینه که اگر دوستی دو جنس زیاد بشه تو جامعه نمیتونید به کسی اعتماد کنید درسته؟ اگر اینطوره نباید انتظار داشته باشید کسی به خاطر شما یا دیگران روش زندگیش رو خودش انتخاب نکنه روش زندگی هر فردی به خودش مربوطه.
شما میتونید از روشهای تشخیص دروغ استفاده کنید تا مچش رو قبل از ازدواج بگیرید. کتابهای زیادی در این مورد هست

نه نه این مسائلی که گفتین مشکل رو حل نمیکنه، بخشی از منظورمو گفتین ولی توضیح بعدش قانع کننده نیست. (حتی اگه اون دختر دروغ بگه و نتونی دروغشو درآری،بازم صورت مسئله پاک نمیشه و اون دختر کسیه که قبلا با جنس مخالفی دوست بوده، پس بهتره جلو این پدیده رو گرفت تا اون دختر پاک بمونه برای زندگیه مشترک، برای همسرش )

اما همون قسمتی از حرفتون رو که پررنگ کردم نشون ازین داره که شماهم( با این عقیده و نظری که دارین بازم) مخالف ارتباط همسرتون در قبل از ازدواج با فرد دیگه هستین واین یعنی اینکه اون فرد(درصورت ارتباط بادیگری) دیگه فردی مورد اعتماد برای ازدواج نخواهد بود. همین تمام جواب ما و شمارو با عقیده های مختلف میده.اگه برداشتتون چیز دیگه ایه لطفا بگین.

پیشگیری بهتر از درمانه و عادی شدن دوستیه جنس مخالف باهم عواقب بدی خواهد داشت.عادی نشدنش هم که میدونین چطور اتفاق میوفته... امیدوارم رعایت بکنیم.

آخرین ویرایش:
  • Like

hamid_eli

کاربر بیش فعال
من به عنوان یه دختر مجرد که قرار روزگاری وارد یه زندگی مشترک بشم قبول دارم که دوستی قبل از ازدواج درست نیست کیه که ندونه اینو به من بگو؟
همه میدونن ممکن تو زندگی آیندشون مشکل بوجود میاد ولی متاسفانه زمانی پا تو این راه میزارن که خیلی کم سن و سال هستن و تلخی روزگارو نکشیدن و تا خودشون شخصن ضربه رو درک نکنن دست بردار هم نیستن خیلی کم هستن آدمایی که به تجربه ی دیگران بسنده میکنن
به نظر من هیچ راهی هم نداره حتی خانواده ها
همه میگن اگه دخترا تو خونه کمبود محبت نداشته باشن دنبال دوست پسر نمیرن ولی من با این حرفم مخالفم اگه بگم نزدیک 80 درصد دخترایی که من میشناسم از لحاظ مالی و محبت خانواده چیزی کم ندارن ولی باز سمت دوستی با جنس مخالف میرن باور نمیکنید
من طرف صحبتم بیشتر با دخترا بود
ولی در مورد پسرا هم صدق میکنه
یه زمانی میفهمن نباید دوست میشدن که کار از کار گذشته

من به عنوان یه دختر مجرد که قرار روزگاری وارد یه زندگی مشترک بشم قبول دارم که دوستی قبل از ازدواج درست نیست کیه که ندونه اینو به من بگو؟
همه میدونن ممکن تو زندگی آیندشون مشکل بوجود میاد ولی متاسفانه زمانی پا تو این راه میزارن که خیلی کم سن و سال هستن و تلخی روزگارو نکشیدن و تا خودشون شخصن ضربه رو درک نکنن دست بردار هم نیستن خیلی کم هستن آدمایی که به تجربه ی دیگران بسنده میکنن
همه میگن اگه دخترا تو خونه کمبود محبت نداشته باشن دنبال دوست پسر نمیرن ولی من با این حرفم مخالفم اگه بگم نزدیک 80 درصد دخترایی که من میشناسم از لحاظ مالی و محبت خانواده چیزی کم ندارن ولی باز سمت دوستی با جنس مخالف میرن باور نمیکنید

مرسي اجي

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه روش میشه بگه خدایا یه همسر خوب به این دوستم بده
تا مرو ول کنه بد نیست!!!!

کاش نظر سنجی بود

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون ازنظر بجاتون و باید در موردش به نتیجه برسیم که راهگشای خودمون و دیگران باشه.
در مورد بخش اولی که پررنگ کردم اینو بگم که متاسفانه تا حدود زیادی درسته و متاسفانه خیلیا ندانسته و خام میرن بسمتش.(بماند که این کشش بین دو جنس از ازل تا ابد وجود داشته و خواهد داشت ، که مسئله مهم اینجا عقل هست که بعضیا با اون تصمیم میگیرن و بعضیا نه.)
در مورد بخش دومی که پررنگ کردم :در ضمن اینکه اونم درسته اینو بگم که در مورد خیلیا این موضوع صدق میکنه ودرمورد خیلیا نه. فکر میکنم این موضوع به شرایط پیرامونی زندگی افراد (اعتقادات،دوستان،شرایط اجتماع و ... ) برمیگرده.مثلا طرف با اینکه از طرف خونواده بخوبی ساپورت میشه و کمبودی نداره اما دوستانی داره که با جنس مخالف دوستن واعتقادش دراون حدی نیست که بتونه با عقلش بسنجه این عامل باعث کشش او به این موضوع میشه.

اگه روش میشه بگه خدایا یه همسر خوب به این دوستم بده
تا مرو ول کنه بد نیست!!!!

کاش نظر سنجی بود

عزیز دقیقا متوجه حرفت نشدم،:w19: میشه واضح تر بگی؟

آخرین ویرایش:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط خراب شده دوست عزیز
با این تهاجم فرهنگی از طریق رسانه ها اعم از اینترنت و ماهواره و موبایلها و غیره در سنین کم افراد به این راه کشیده میشن و اگر مراقب خانواده نباشه شرایط میشه اینی که هست و قطعا بسیار بسیار بدتر از این هم خواهد شد
از طرفی هم سن ازدواج رفته بالا و بلاخره آدم باید احساساتش رو بهش پاسخ بده و اگر بستر درستی براش فراهم نشه از راه غلط وارد میشه
تنها راه حلش اینه که از نظر روحی و روانی و فکری فرزندانشون رو اماده کنن و در سنین مناسب، (منظور 17 یا 18 ساله ،نه 10 سالگی) یه فکری براشون بکنن که هم بتونن تحصیلاتشونو ادامه بدن و هم یک زندگی معمولی داشته باشن و از شرایط اقتصادی هم تامینشون کنن
ولی متاسفانه در قشر پولدار و مرفه چون از نظر فرهنگی خیلی کم کار شده وضعیت بدتره
......................
بنده هم قطعا چون خودم هرگز دوست ندارم که همسر آیندم قبلا با کسی دوست بوده باشه ،خودم هم طرف این چیزا نمیرم
امام علی (ع) فرمودن هر چیزی را برای خودت میپسندی برا طرف مقابلت هم بپسند
در قرآن هم آمده که مردان پاک برای زنان پاکند

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
شرایط خراب شده دوست عزیز
با این تهاجم فرهنگی از طریق رسانه ها اعم از اینترنت و ماهواره و موبایلها و غیره در سنین کم افراد به این راه کشیده میشن و اگر مراقب خانواده نباشه شرایط میشه اینی که هست و قطعا بسیار بسیار بدتر از این هم خواهد شد
از طرفی هم سن ازدواج رفته بالا و بلاخره آدم باید احساساتش رو بهش پاسخ بده و اگر بستر درستی براش فراهم نشه از راه غلط وارد میشه
تنها راه حلش اینه که از نظر روحی و روانی و فکری فرزندانشون رو اماده کنن و در سنین مناسب، (منظور 17 یا 18 ساله ،نه 10 سالگی) یه فکری براشون بکنن که هم بتونن تحصیلاتشونو ادامه بدن و هم یک زندگی معمولی داشته باشن و از شرایط اقتصادی هم تامینشون کنن
ولی متاسفانه در قشر پولدار و مرفه چون از نظر فرهنگی خیلی کم کار شده وضعیت بدتره
......................
بنده هم قطعا چون خودم هرگز دوست ندارم که همسر آیندم قبلا با کسی دوست بوده باشه ،خودم هم طرف این چیزا نمیرم
امام علی (ع) فرمودن هر چیزی را برای خودت میپسندی برا طرف مقابلت هم بپسند
در قرآن هم آمده که مردان پاک برای زنان پاکند

ممنون داداش ،حرفات درسته ما متاسفانه از لحاظ فرهنگی عقب موندیم و تهاجم فرهنگی هم کمک به ان موضوع کرد، اما میخوام بگم الان که این موضوعو فهمیدیم باید اطلاعرسانی بکنیم و دیگران رو هم آگاه بکنیم و هرچی سریعتر شروع بکنیم بهتره تا نسلای بعدیمون این مشکلو کمتر داشته باشن.
-------------------------------------
این قسمت از حرفتم کاملا بجائودقیق بود و موضوع این تاپیک با این حدیثی که گفتی کاملا همخوانی داره .
ممنون از لطفت.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
الان وضع خیلی بدی شده... سن ازدواج بالا رفته درحالی که اوج نیازها تو همون سنین مونده... اینه که باعث مشکل میشه... کاش میشد یه فکری کرد... کاش ازدواج رو میشد آسون گرفت... کاش...

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
دوستی دختر و پسر از نظر من خیلی بد نیست و من موافقم البته بگم نه اینجوری که رابطه خلاف شرع داشته باشند یا از روی هوس بلکه دوستی که قبول دارم صرفا برای تبادل دانش و اعتقادات و تجربیات هست که الان هم داریم تو همین محیط انجامش میدیم پس از این نظر بد نیست ولی واقعا نادرست هست وقتی میدونیم این دختر یا پسر همسرمون نخواهد بود باهاش دوست میشم و به بهانه ازدواج ازش توقعات غیراخلاقی هم داریم البته بستگی به طرف هم داره این قبول دارید ادمها با هم ازدواج میکنن اگه به گذشته اونها نگاه کنید میبیند خیلی شبیه هم هست اون دختری که هر روز با یه پسری هست با پسری زندگی میکنه و به قولی نیمه دیگه اش میشه که مثل خودش با کلی دختر هست و حتی ممکن هر دو هم روابط غیراخلاقی تجربه کرده باشن البته اکثرا پسرا دنبال دختری هستند که با کسی دوست نباشه اما خودش با دخترا دوست میشن اونوقت هست که بین این دو نفر هیچ اعتمادی وجود نداره و به نظرم مهمترین چیز در زندگی اعتماد دو طرفه هست و چه بهتر که اصلا سمت اینجوری روابطی نرن و اگر هم رفتند امیدوارم قبل از اینکه دیر بشه خدا کمکشون کنه اخه نصف بیشتر این روابط به جاهای باریک کشیده میشه که برای هیچ انسانی از لحاظ انسانی حالا بماند شرعی نادرست هست

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

.

لطفا نظراتتونو بگین...

اولا هرکسی باید خودش برای خودش تصمیم بگیره!!!!
مثلا کسایی که دوست دختر دارن میدونن که دوستی با دختر داشتن و ممکنه زنشونم با پسری دوست باشه و باید بدونن که هرکی باید با مثله خودش ازدواج کنه!!!
من واقعا با دسوتی پسر و دختر قبل ازدواج مخالف بودم ولی الان نه!!!!خب آدم دوستی نکنه چیکار کنه!!!؟؟؟بره ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟چطور؟؟؟با کی؟؟؟؟
آیا شما مطمئن هستین که دختری که باهاش ازدواج میکنین دوست پسر نداشته یا برعکس؟؟؟؟به چشماتونم اعتماد نکنین!!!اونم تو این جامعه!!!
من 84 تا دوست دارم 84تاشون دوست دختر دارن!!!!!!و بعضیاشونم دوتا و سه تا دارن!!!پس باید بگم این قضیه خیلی طبیعی شده!!!
دخترا همزمان با 100تا پسر دوستن!!!
زمونه طوری شده که باید بگردیم دختری که کمتر دوست پسر داشته پیدا کنیم!!!همشون اینجور نیستنا ولی واقعا کم هستن....پسرا هم همینجور...
یکی مثه من سر قضیه ی دختر خیلی سخت گیر بودم و باید بگم راه فرار ازین مشکل اینه که اعتقاداتمون رو عوض کنیم!!!یعنی بگیم که بابا عیب نداره دختره جوون بوده 3تا هم دوس پسر داشته خونه خالی هم نرفته باهاشون پس دختر خوبیه!!!!!!یا ابرفرررررررررررز....نگاه دوره زمونه!!!!

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من که به هیچ وجه حاضر نیبستم با کسی که رابطه دوستی با پسری داشته،ازدواج کنم
رابطش اون موقع به خودش ربط داشته ولی بعدش برای زندگی مشترک و در حین زندگی مشترک دچار مشکل خواهد شد
.
.
.
همین که فرصت ازدواج با بزرگمردی مثل من رو از دست بده خودش یه خسارت عظما محسوب میشه

شما دچار مشکل خود داف پنداری هستی!!!!!!!

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون داداش ،حرفات درسته ما متاسفانه از لحاظ فرهنگی عقب موندیم و تهاجم فرهنگی هم کمک به ان موضوع کرد، اما میخوام بگم الان که این موضوعو فهمیدیم باید اطلاعرسانی بکنیم و دیگران رو هم آگاه بکنیم و هرچی سریعتر شروع بکنیم بهتره تا نسلای بعدیمون این مشکلو کمتر داشته باشن.
-------------------------------------
این قسمت از حرفتم کاملا بجائودقیق بود و موضوع این تاپیک با این حدیثی که گفتی کاملا همخوانی داره .
ممنون از لطفت.

الان وضع خیلی بدی شده... سن ازدواج بالا رفته درحالی که اوج نیازها تو همون سنین مونده... اینه که باعث مشکل میشه... کاش میشد یه فکری کرد... کاش ازدواج رو میشد آسون گرفت... کاش...

این چیزارو باید به پدر مادرا بگیم که پدر بچه هارو در آوردن
متاسفانه هیچوقت ندیدم در رسانه ها درباره این چیزا حرف بزنن
در یک سری از همایش ها یا نشستها هم که تو دانشگاها یا جاهای دیگه برگزار میشه همه مخاطبین جونا هستن و خودشون میدونن چی دارن میکشن
ولی پدر ها و مادرها واقعا حواسشون نیست و کسی هم نیست بگه بهشون این چیزارو

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اولا هرکسی باید خودش برای خودش تصمیم بگیره!!!!
مثلا کسایی که دوست دختر دارن میدونن که دوستی با دختر داشتن و ممکنه زنشونم با پسری دوست باشه و باید بدونن که هرکی باید با مثله خودش ازدواج کنه!!!
من واقعا با دسوتی پسر و دختر قبل ازدواج مخالف بودم ولی الان نه!!!!خب آدم دوستی نکنه چیکار کنه!!!؟؟؟بره ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟چطور؟؟؟با کی؟؟؟؟
آیا شما مطمئن هستین که دختری که باهاش ازدواج میکنین دوست پسر نداشته یا برعکس؟؟؟؟به چشماتونم اعتماد نکنین!!!اونم تو این جامعه!!!
من 84 تا دوست دارم 84تاشون دوست دختر دارن!!!!!!و بعضیاشونم دوتا و سه تا دارن!!!پس باید بگم این قضیه خیلی طبیعی شده!!!
دخترا همزمان با 100تا پسر دوستن!!!
زمونه طوری شده که باید بگردیم دختری که کمتر دوست پسر داشته پیدا کنیم!!!همشون اینجور نیستنا ولی واقعا کم هستن....پسرا هم همینجور...
یکی مثه من سر قضیه ی دختر خیلی سخت گیر بودم و باید بگم راه فرار ازین مشکل اینه که اعتقاداتمون رو عوض کنیم!!!یعنی بگیم که بابا عیب نداره دختره جوون بوده 3تا هم دوس پسر داشته خونه خالی هم نرفته باهاشون پس دختر خوبیه!!!!!!یا ابرفرررررررررررز....نگاه دوره زمونه!!!!

آقا وحید خودتی؟:surprised:

• Like

ارامش ابدی

عضو جدید
به نظرمن دوستی دختر وپسر مسخرست! وقت تلف کردنه ....! به هیچ دردی هم نمیخوره! من خود م معتقدم دختر باید خودش برای خودش شخصیت قائل بشه .! سنگین رنگین باوقار باکلاس...! شاد باشه بره بیاد بخنده اما با هم جنس خودش...!
اما اشنایی برای ازدواج زیر نظر خانواده عاقلانه -صحیح ومنطقیه !!

nish nish

کاربر فعال
آقا وحید خودتی؟:surprised:

اره اجی متاسفانه دنیای بدی داریم
هرچقد زمان به جلو میره شاهد همه چی میشیم
من نمیگم حرفای این دوستمون درسته ولی پسرا هم حق دارن
چند مدت پیش با همکلاسیامون بحث شد که چرا اینقد دوستیها زیاد شده
اولین موردی که پسرا گفتن همین پوشش بد ورفتارای عجیب غریبی که خانمهای جامعمون البته نه همشون که به شدت الان هم میبینیم رواج پیدا کرده انگشت گذاشتن
یه مرد دست خودش نیس غریزه جنسیشه چرا پوشش ما زنا اینقد بد شده یا شاید بگم انگار مسابقه عرض اندام داریم میکنیم که مردا اینقد راحت وشاید هم بدون اختیار تن به سوی این دوستیا کشیده بشن
به خدا اگه ما دخترا قدر وارزشمون رو بالاتراز این ظاهر وتیپهای جلف میدونستیم وبه جای اینکه 10ساعت روزانه جلوی اینه به ظاهرمون میرسیدیم به رفتار ومنش هامون فک میکردیم احتراممون بیشتز این دوستیهای زود گذر وشکننده میشد
قصد توهین به هیچ شخصی رو ندارم چون خودمم یه دخترم فقط دوس داشتم یه خرده به فکر بیایم
موفق:gol:

sevda66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما دچار مشکل خود داف پنداری هستی!!!!!!!
طرفدارتم وحید

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
اره اجی متاسفانه دنیای بدی داریم
هرچقد زمان به جلو میره شاهد همه چی میشیم
من نمیگم حرفای این دوستمون درسته ولی پسرا هم حق دارن
چند مدت پیش با همکلاسیامون بحث شد که چرا اینقد دوستیها زیاد شده
اولین موردی که پسرا گفتن همین پوشش بد ورفتارای عجیب غریبی که خانمهای جامعمون البته نه همشون که به شدت الان هم میبینیم رواج پیدا کرده انگشت گذاشتن
یه مرد دست خودش نیس غریزه جنسیشه چرا پوشش ما زنا اینقد بد شده یا شاید بگم انگار مسابقه عرض اندام داریم میکنیم که مردا اینقد راحت وشاید هم بدون اختیار تن به سوی این دوستیا کشیده بشن
به خدا اگه ما دخترا قدر وارزشمون رو بالاتراز این ظاهر وتیپهای جلف میدونستیم وبه جای اینکه 10ساعت روزانه جلوی اینه به ظاهرمون میرسیدیم به رفتار ومنش هامون فک میکردیم احتراممون بیشتز این دوستیهای زود گذر وشکننده میشد
قصد توهین به هیچ شخصی رو ندارم چون خودمم یه دخترم فقط دوس داشتم یه خرده به فکر بیایم
موفق:gol:

من که چادریم... حجابمم خوبه...
آقا وحید قضیه اش فرق داره... نمیدونی چی بود!:cry:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از اونجایی که من هنوس به سن خانونی نلسیدم ....دخاتت نمیکنم.....