آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

miss.x0000

عضو جدید
من به دوستی با جنس مخالف اعتقادی ندارم

البته به مسایل بعد ازدواج ربطی نداره

به اون مسایلی ربط داره که حین دوستی اتفاق میافته و بازنده اصلی دخترا هستن........................

دوست عزیز اگر دوست شدن برای قصد ازدواج باشه مشکلی نداره نمیشه که چشم بسته کسی او انتخاب کرد برای یک عمر زندگی اگر دوستی هم به نتیجه نرسید مشکلی پیش نمیاد

نه نه این مسائلی که گفتین مشکل رو حل نمیکنه، بخشی از منظورمو گفتین ولی توضیح بعدش قانع کننده نیست. (حتی اگه اون دختر دروغ بگه و نتونی دروغشو درآری،بازم صورت مسئله پاک نمیشه و اون دختر کسیه که قبلا با جنس مخالفی دوست بوده، پس بهتره جلو این پدیده رو گرفت تا اون دختر پاک بمونه برای زندگیه مشترک، برای همسرش )

اما همون قسمتی از حرفتون رو که پررنگ کردم نشون ازین داره که شماهم( با این عقیده و نظری که دارین بازم) مخالف ارتباط همسرتون در قبل از ازدواج با فرد دیگه هستین واین یعنی اینکه اون فرد(درصورت ارتباط بادیگری) دیگه فردی مورد اعتماد برای ازدواج نخواهد بود. همین تمام جواب ما و شمارو با عقیده های مختلف میده.اگه برداشتتون چیز دیگه ایه لطفا بگین.

پیشگیری بهتر از درمانه و عادی شدن دوستیه جنس مخالف باهم عواقب بدی خواهد داشت.عادی نشدنش هم که میدونین چطور اتفاق میوفته... امیدوارم رعایت بکنیم.
به نظرم بعد ازداوج چی اگر خواست با کسی دیگه دوستی کنه چیکار میکنی بهتر نیست که ازاد باشه قبل ازدواج که خودش انتخاب کنه

من به عنوان یه دختر مجرد که قرار روزگاری وارد یه زندگی مشترک بشم قبول دارم که دوستی قبل از ازدواج درست نیست کیه که ندونه اینو به من بگو؟
همه میدونن ممکن تو زندگی آیندشون مشکل بوجود میاد ولی متاسفانه زمانی پا تو این راه میزارن که خیلی کم سن و سال هستن و تلخی روزگارو نکشیدن و تا خودشون شخصن ضربه رو درک نکنن دست بردار هم نیستن خیلی کم هستن آدمایی که به تجربه ی دیگران بسنده میکنن
به نظر من هیچ راهی هم نداره حتی خانواده ها
همه میگن اگه دخترا تو خونه کمبود محبت نداشته باشن دنبال دوست پسر نمیرن ولی من با این حرفم مخالفم اگه بگم نزدیک 80 درصد دخترایی که من میشناسم از لحاظ مالی و محبت خانواده چیزی کم ندارن ولی باز سمت دوستی با جنس مخالف میرن باور نمیکنید
من طرف صحبتم بیشتر با دخترا بود
ولی در مورد پسرا هم صدق میکنه
یه زمانی میفهمن نباید دوست میشدن که کار از کار گذشته
چرا ما عادت کردیم با نگرش منفی به هم چیز فکر کنیم اگر ازون اول معیار انتخاب دوست درست باشه مشکلی پیش نمیاد

miss.x0000

عضو جدید
پسرا دوس دارن که دخترا عشقشونو ثابت کنن (واقعا مسخره س) اونم به روشی که اونا میخوان

خیلی نمونه دیدم

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسر و دختر نداره در درجه اول انسانیت مهمه...
دوستی هم هیچ اشکالی نداره..
:smile:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا وحید خودتی؟:surprised:
خب آره خودمم!!!
چیکار کنم آخه!!!؟؟؟
از اول عمرم به کسی که وجود نداشته وفادار بودم و هیشکی تا حالا نگفته وحید خرت به چند؟؟؟؟!!!!!
تو بازار میرم میبینم 10000تا دختر و پسر تیپ میزنن میان بازار و واسه هم میان!!!
هیشکی هم به پسرای ساده پوش و کسایی که موهاشو ساده اصلاح میکنه توجه نمیکنه!!!خب دیگه یه جورایی جامعه آدمایی مثه منو طرد کرده!!!
به نظر من دوستی خیلی خوبه!!!حداقل از ازدواج بهتره!!!!والا بخدا...

اره اجی متاسفانه دنیای بدی داریم
هرچقد زمان به جلو میره شاهد همه چی میشیم
من نمیگم حرفای این دوستمون درسته ولی پسرا هم حق دارن
چند مدت پیش با همکلاسیامون بحث شد که چرا اینقد دوستیها زیاد شده
اولین موردی که پسرا گفتن همین پوشش بد ورفتارای عجیب غریبی که خانمهای جامعمون البته نه همشون که به شدت الان هم میبینیم رواج پیدا کرده انگشت گذاشتن
یه مرد دست خودش نیس غریزه جنسیشه چرا پوشش ما زنا اینقد بد شده یا شاید بگم انگار مسابقه عرض اندام داریم میکنیم که مردا اینقد راحت وشاید هم بدون اختیار تن به سوی این دوستیا کشیده بشن
به خدا اگه ما دخترا قدر وارزشمون رو بالاتراز این ظاهر وتیپهای جلف میدونستیم وبه جای اینکه 10ساعت روزانه جلوی اینه به ظاهرمون میرسیدیم به رفتار ومنش هامون فک میکردیم احتراممون بیشتز این دوستیهای زود گذر وشکننده میشد
قصد توهین به هیچ شخصی رو ندارم چون خودمم یه دخترم فقط دوس داشتم یه خرده به فکر بیایم
موفق:gol:
با حرفاتون موافقم ولی یه چیزی رو باید بدونین که پسرایی هستن که نگاه نمیکنن!!!پسرایی که نگاه میکنن و خیلی تو این فازا هستن خودشون میخوان!!!دخترا پوششون تأثیر گذار هست ولی پسر اگه نخواد نگاه کنه نمیکنه!!!
طرفدارتم وحید

:دی...
ممنون

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب آره خودمم!!!
چیکار کنم آخه!!!؟؟؟
از اول عمرم به کسی که وجود نداشته وفادار بودم و هیشکی تا حالا نگفته وحید خرت به چند؟؟؟؟!!!!!
تو بازار میرم میبینم 10000تا دختر و پسر تیپ میزنن میان بازار و واسه هم میان!!!
هیشکی هم به پسرای ساده پوش و کسایی که موهاشو ساده اصلاح میکنه توجه نمیکنه!!!خب دیگه یه جورایی جامعه آدمایی مثه منو طرد کرده!!!
به نظر من دوستی خیلی خوبه!!!حداقل از ازدواج بهتره!!!!والا بخدا...

جان من اذیت نکن... بذار دلمون خوش باشه یه پسر خوبم هست...

نگات نکنن بهتر...

mandana-n

عضو جدید
به نظر من که درست نیست هیچ وقت از همچین دوستی هایی خوشم نمی اومده.
ولی متاسفانه الان خیلی زیاد شده اونم تو سن های خیلی پایین...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جان من اذیت نکن... بذار دلمون خوش باشه یه پسر خوبم هست...

نگات نکنن بهتر...

پسر خوب هست زیاد!!!!تا خوب بودن رو تو چی ببینین!!!؟؟؟
وقتی خوبی پسرا شده قلمبه بودن جیبشون پس هرکی پولدارتره بهتره!!!!
پولدارم هست زیاد!!!!
نگام نکنن بهتره!!!!!کجاش بهتره؟؟؟؟
خداییش خشته شدم ازین زندگی!!!
هیشکی تو این دنیا ندارم که فک کنم بهش و بهم فک کنه!!!کسی که نگرانم بشه و نگرانش بشم!!!کسی که برام اشک بریزه و بخنده!!کسی که بهم امید بده!!بسه دیگه!!مگه ما قراره چند بار جوون باشیم و زندگی کنیم!؟

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
پولدارم هست زیاد!!!!
هیشکی تو این دنیا ندارم که فک کنم بهش و بهم فک کنه!!!کسی که نگرانم بشه و نگرانش بشم!!!کسی که برام اشک بریزه و بخنده!!کسی که بهم امید بده!!بسه دیگه!!مگه ما قراره چند بار جوون باشیم و زندگی کنیم!؟
:(...

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پولدارم هست زیاد!!!!
:cry:
میدونم اینا حرف دلت نیست...
همه چشمشون به جیب پسراست؟ نگو...

• Like
واکنش ها: NYC

mandana-n

عضو جدید

خب هیچکس هم به دخترای ساده توجه نمیکنه. البته به نظرم بهتره که توجه هم نکنه یعنی بگرده دنبال یه آدم مثل خودش واسه دوستی...

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پولدارم هست زیاد!!!!

:surprised:چرا انقدر عصبانی؟آره منم خسته شدم ازهمینایی که شما میگی ولی خوب دوستیرو هم قبول ندارم یعنی دوستی که واسه چن مدت آدم خودشو عذاب بده و آخرش طرف مال تو نباشه درصورتی که همه ی محبتتو خرجش کردی به چه درد میخوره آخه

:surprised:چرا انقدر عصبانی؟آره منم خسته شدم ازهمینایی که شما میگی ولی خوب دوستیرو هم قبول ندارم یعنی دوستی که واسه چن مدت آدم خودشو عذاب بده و آخرش طرف مال تو نباشه درصورتی که همه ی محبتتو خرجش کردی به چه درد میخوره آخه
بهتر به تنهاییت ارزش قائل بشی چون بعضی ارزش ما شدن ندارند

• Like
واکنش ها: NYC

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان وضع خیلی بدی شده... سن ازدواج بالا رفته درحالی که اوج نیازها تو همون سنین مونده... اینه که باعث مشکل میشه... کاش میشد یه فکری کرد... کاش ازدواج رو میشد آسون گرفت... کاش...

یکی از روشها اینه که ازدواجها آسانتر و با توقعات کمتر صورت بگیره.
تو این زمینه هم پسر .هم دختر و هم خانواده ها نقش دارن.(توزمینه ازدواج شرایط جامعه هرطور باشه ولی در نهایت این سه مورد تصمیم گیرنده نهایی هستن،و تصمیمات همینها تصمیمات جامعه هست.)
پسر اگه بتونه تکونی بخودش بده و نشون بده که جنمشو داره،در اینصورت اگه اصرار بکنه (واسه ازدواج )به نتیجه میرسه.(نه اینکه من بشینم تو خونه و پشت نت به زمینو زمان گیر بدم و بهانه بیارم آی شرایط فلانه و ... )
دختر توقعاتشو پایین بیاره و راه وروش زندگیی روکه بتونه همسرشو حمایت بکنه یاد بگیره.
و خانواده ها هم از راه و رسمای اشتباهی که جا افتاده چشم پوشی بکنن و یه عروسی رو به ارزانترین شکل ممکن برگزار بکنن و خرجو ... رو دست داماد و ... نذارن ، براحتی دو جوان میرن سر زندگیشون و کم کم خودشون رو پا خودشون میرن.

دوستی دختر و پسر از نظر من خیلی بد نیست و من موافقم البته بگم نه اینجوری که رابطه خلاف شرع داشته باشند یا از روی هوس بلکه دوستی که قبول دارم صرفا برای تبادل دانش و اعتقادات و تجربیات هست که الان هم داریم تو همین محیط انجامش میدیم پس از این نظر بد نیست ولی واقعا نادرست هست وقتی میدونیم این دختر یا پسر همسرمون نخواهد بود باهاش دوست میشم و به بهانه ازدواج ازش توقعات غیراخلاقی هم داریم البته بستگی به طرف هم داره این قبول دارید ادمها با هم ازدواج میکنن اگه به گذشته اونها نگاه کنید میبیند خیلی شبیه هم هست اون دختری که هر روز با یه پسری هست با پسری زندگی میکنه و به قولی نیمه دیگه اش میشه که مثل خودش با کلی دختر هست و حتی ممکن هر دو هم روابط غیراخلاقی تجربه کرده باشن البته اکثرا پسرا دنبال دختری هستند که با کسی دوست نباشه اما خودش با دخترا دوست میشن اونوقت هست که بین این دو نفر هیچ اعتمادی وجود نداره و به نظرم مهمترین چیز در زندگی اعتماد دو طرفه هست و چه بهتر که اصلا سمت اینجوری روابطی نرن و اگر هم رفتند امیدوارم قبل از اینکه دیر بشه خدا کمکشون کنه اخه نصف بیشتر این روابط به جاهای باریک کشیده میشه که برای هیچ انسانی از لحاظ انسانی حالا بماند شرعی نادرست هست
منظور تیکه اول حرفتون تقریبا همون رابطه ی عادیی هست که توی اجتماع بین دو جنس اتفاق میوفته و توی دین هم اومده. با این تفاوت که شما میگین برقراریه این رابطه میتونه توسط افراد صورت بگیره ولی این رابطه نباید بشکلی آگاهانه وازروی میل درونی برقرار شهو اگر در صورت برخورد های عادی رابطه ای برقرار شد و حدود رعایت شد مشکلی وجود نخواهد داشت.
مثلا الان من و شما داریم ازین طریق با هم در مورد موضوعی بحث و تبادل نظر میکنیم و حدود خودمونو رعایت میکنیم.اما اگه بیایم و توی پیام خصوصی با هم ارتباط برقرار بکنیم و با توجه به اینکه روابطمونو توی پیام خصوصی به مسائل خصوصی تر بکشونیم این شکل دوم رابطه خواهد بود که ازش باید دوری کرد.چون همیشه توی رابطه ی دختر و پسر مجرد چیزی بنام میل درونی فعال خواهد بود و مارو راحت نمیذاره تا اینکه کارو آروم آروم به جاهای باریک بکشونه.

اولا هرکسی باید خودش برای خودش تصمیم بگیره!!!!
مثلا کسایی که دوست دختر دارن میدونن که دوستی با دختر داشتن و ممکنه زنشونم با پسری دوست باشه و باید بدونن که هرکی باید با مثله خودش ازدواج کنه!!!
من واقعا با دسوتی پسر و دختر قبل ازدواج مخالف بودم ولی الان نه!!!!خب آدم دوستی نکنه چیکار کنه!!!؟؟؟بره ازدواج کنه؟؟؟؟؟؟چطور؟؟؟با کی؟؟؟؟
آیا شما مطمئن هستین که دختری که باهاش ازدواج میکنین دوست پسر نداشته یا برعکس؟؟؟؟به چشماتونم اعتماد نکنین!!!اونم تو این جامعه!!!
من 84 تا دوست دارم 84تاشون دوست دختر دارن!!!!!!و بعضیاشونم دوتا و سه تا دارن!!!پس باید بگم این قضیه خیلی طبیعی شده!!!
دخترا همزمان با 100تا پسر دوستن!!!
زمونه طوری شده که باید بگردیم دختری که کمتر دوست پسر داشته پیدا کنیم!!!همشون اینجور نیستنا ولی واقعا کم هستن....پسرا هم همینجور...
یکی مثه من سر قضیه ی دختر خیلی سخت گیر بودم و باید بگم راه فرار ازین مشکل اینه که اعتقاداتمون رو عوض کنیم!!!یعنی بگیم که بابا عیب نداره دختره جوون بوده 3تا هم دوس پسر داشته خونه خالی هم نرفته باهاشون پس دختر خوبیه!!!!!!یا ابرفرررررررررررز....نگاه دوره زمونه!!!!
وحید جان ، خط اولتو نمیدونم واسه چی نوشتی؟!!! اینجا و همه جا همه خودشون واسه خودشون تصمیم میگیرن.
الان مخالف دوستی بین دختر و پسر نیستی ، یعنی داری کلا صورت مسئله رو زیر سوال میبریکه این موضوع عادی باشه.
که خب در موردش باید این توضیحو بدم که تعداد معدودی هستن که ازدوستیه همسر آیندشون با جنس مخالف ناراحت نمیشن.
.
بعد از اون ما با بچه ها تو پیامای قبلی به این نتیجه رسیدیم که از لحاظ فرهنگی به تهاجم فرهنگی خوردیم والان مشکل داریم و در ادامش اینو گفتیم که باید از الان جلوشو بگیریم تا بعدا این مسائل کمتر شه. چون میدونی چیه (؟) اگه جلوش گرفته نشه مرحله به مرحله وضع وخیم تر میشه : الان یواش یواش دوستی ها عادی میشه مرحله بعدی عادی علنی میشه و اونوقت هیچکی به هیشکی احترام نمیذاره و بعداون میره بسمت روابط خراب و همین عادی شدن روابط آزاد که در نهایت میشیم جوامع غربی که چیزی به عنوان خانواده توشون نمود واقعی نداره و خیلی ضعیفه.اون موقعه که میبینی دخترت با یه جوان خراب میپره و تا میای جلوشو بگیری کار زکار گذشته.
.
این توضیحو در مورد موضوع ازدواج که پیش کشیدی تو پیام قبلی گذاشتم اما واسه تو هم میذارم بخونیش.با این مقدمه که اگه میخوای اوضاع زندگیه خودت و بچهات و دیگران به مشکل نخوره بهتره ازین روابط دست بکشی و بری بسمت ازدواج.
یکی از روشها اینه که ازدواجها آسانتر و با توقعات کمتر صورت بگیره.
تو این زمینه هم پسر .هم دختر و هم خانواده ها نقش دارن.(توزمینه ازدواج شرایط جامعه هرطور باشه ولی در نهایت این سه مورد تصمیم گیرنده نهایی هستن،و تصمیمات همینها تصمیمات جامعه هست.)
پسر اگه بتونه تکونی بخودش بده و نشون بده که جنمشو داره،در اینصورت اگه اصرار بکنه (واسه ازدواج )به نتیجه میرسه.(نه اینکه من بشینم تو خونه و پشت نت به زمینو زمان گیر بدم و بهانه بیارم آی شرایط فلانه و ... )
دختر توقعاتشو پایین بیاره و راه وروش زندگیی روکه بتونه همسرشو حمایت بکنه یاد بگیره.
و خانواده ها هم از راه و رسمای اشتباهی که جا افتاده چشم پوشی بکنن و یه عروسی رو به ارزانترین شکل ممکن برگزار بکنن و خرجو ... رو دست داماد و ... نذارن ، براحتی دو جوان میرن سر زندگیشون و کم کم خودشون رو پا خودشون میرن.

mandana-n

عضو جدید
اگر دوستی نکن چیکار کن چه تفریحی بکن

تفریح!!؟
شاید برای پسرا تفریح باشه چون در نهایت چیزی رو از دست نمیدن ولی اون دختربچه ای که هنوز دست راست و چپش رو تشخیص نمیده ولی دوست پسر داره تا از بقیه عقب نیفته، از این دوستی ها شاید اونقدر ضربه ی بدی بخوره که تا آخر عمر هر چی تفریحه رو از یاد ببره...