آیا دوستی بین دختر و پسر درسته؟؟؟!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره اجی متاسفانه دنیای بدی داریم
هرچقد زمان به جلو میره شاهد همه چی میشیم
من نمیگم حرفای این دوستمون درسته ولی پسرا هم حق دارن
چند مدت پیش با همکلاسیامون بحث شد که چرا اینقد دوستیها زیاد شده
اولین موردی که پسرا گفتن همین پوشش بد ورفتارای عجیب غریبی که خانمهای جامعمون البته نه همشون که به شدت الان هم میبینیم رواج پیدا کرده انگشت گذاشتن
یه مرد دست خودش نیس غریزه جنسیشه چرا پوشش ما زنا اینقد بد شده یا شاید بگم انگار مسابقه عرض اندام داریم میکنیم که مردا اینقد راحت وشاید هم بدون اختیار تن به سوی این دوستیا کشیده بشن
به خدا اگه ما دخترا قدر وارزشمون رو بالاتراز این ظاهر وتیپهای جلف میدونستیم وبه جای اینکه 10ساعت روزانه جلوی اینه به ظاهرمون میرسیدیم به رفتار ومنش هامون فک میکردیم احتراممون بیشتز این دوستیهای زود گذر وشکننده میشد

قصد توهین به هیچ شخصی رو ندارم چون خودمم یه دخترم فقط دوس داشتم یه خرده به فکر بیایم
موفق:gol:

لازم دونستم این مطلبو اینجا بذارم ،چون تا حدود زیادی به بحثمون مربوطه.

فلسفه پوشش در اسلام
فلسفه پوشش در اسلام شامل مواردی می‌شود که هر کدام به جنبه‌های روانی، خانوادگی، اجتماعی، بالا بردن احترام زن و جلوگیری از ابتذال او برمی گردد. در واقع پوشش زن در اسلام در این است که زن در معاشرت خود با مردان بدن خود را بپوشاند و به جلوه‌گری و خودنمایی نپردازد. زنان چون مظهر جمال خداوند هستند و همینطور به این دلیل است که میل به خود نمایی و خود آرایی دارند، پوشش در اسلام به آن‌ها اختصاص یافته است و برای مردان هم مسئله کنترل نگاه بیان شده است. اما در فلسفه پوشش در اسلام به آرامش روانی نیز توجه شده است که در اثر وجود حجاب و عفاف در زنان این آرامش برای جامعه به ارمغان می‌آید. در صورت عدم آن و از بین رفتن حریم میان زن و مرد هیجان‌ها و التهابهای جنسی افزایش می‌یابد و باعث می‌شود که جامعه آرامش خود را از دست بدهد و دچار تزلل شده و افراد آن به بیماری‌های روحی مبتلا شوند، این با توجه به روح سرکش و غریزه اشباع نشدنی انسان قابل درک است. جنبه دیگر فلسفه پوشش جنبه خانوادگی است که به استحکام پیوند خانوادگی برمی گردد، این کاملا واضح است که زن اگر زیبایی‌های خود را در خانه و برای همسر خود محدود کند هم به تقویت بنیان خانوادهٔ خود کمک می‌کند و هم به آرامش روانی جامعه و جلوگیری از ایجاد فساد در آن، با رواج یافتن التذاذهای جنسی در سطح جامعه و بیرون از محیط خانه باعث آسیب‌های اجتماعی از جمله گریز جوانان از ازدواج می‌شود.
حجاب
جنبه اجتماعی حجاب به استواری اجتماع مربوط می‌شود. همانطور که در مورد قبلی مطرح کردیم کشیده شدن التذاذهای جنسی از محیط خانه به اجتماع علاوه بر بروز آسیب‌های اجتماعی متفاوت، باعث تضعیف نیروی کار و فعالیت جامعه می‌شود شهید مطهری در این باره می‌فرمایند که بر عکس آنچه که مخالفین حجاب خرده گیری کرده‌اند و گفته‌اند: ((حجاب موجب فلج کردن نیمی از افراد اجتماع است)) بی‌حجابی و ترویج روابط آزاد جنسی موجب فلج کردن نیروی نیمی از افراد اجتماع است. و این کاملا در کشورهای غربی معلوم است و چه رسوایی‌هایی که در اینباره در این جوامع پیش آمده و می‌آید. و بالاخره آخرین جنبه که بالا بردن احترام زن و جلوگیری از ابتذال او است موجب ارزش و احترام زن می‌گردد، زنان هر چقدر که در جامعه و در رفتارشان با نامحرمان عفیف‌تر و با وقار‌تر باشند بر ارزششان افزوده می‌شود و احترامشان بیشتر می‌شود و مردان اجازه هر نوع برخوردی با آنان را به خود نمی‌دهند. حال غرب با توجه به حجاب و اهمیت آن در سلامت جوامع اسلامی سالهاست که درصدد ضربه زدن به آن درآمده تا بتواند از طریق آن به پاکی زنان ضربه وارد کند و از طریق این ضربه است به راحتی می‌تواند به تمامی جامعه آسیب زند و به سمت نیل باهداف خود پیش برود.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درسته .شمامیگین بخاطر اینکه خدا نهی کرده بسمتش نمیرین، من میگم پیامم یکی از دلایلی میتونه باشه که بخاطرش این کار نهی شده،که از نظر منطقی درست هم هست.
والبته خیلیا بدنبال دلایل منطقی واسه ی پذیرش مطلبی هستن .
برادرگرامی مشکل همین جاست دین اسلام کامل هست و همه چیزرودرنظرمیگیره وقتی چیزی رو نهی میکنه
پس منطق درست رو هم درنظرمیگیره این چیزی که شما عرض میکنید خیلی ها منطقشون ردمیکنه و مخالف هستن پس بستگی به منطق طرف داره

نه دراین زمینه درهمه مسائل وقتی رضایت خدارو درنظرداشته باشی ازدوحال خارج نیست
1:یاطرف مقابل فرد باخدایی هست و منطق خداروهم درنظرداره و توی رفتاری که باهاش داشتی ناراحت نمیشه
2:یا اینکه بامنطق خودش برخورد میکنه و ناراحت میشه

درنتیجه رضایت خدا حتما شامل(دلیل منطقی هم میشه)
باتشکر:gol:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
برادرگرامی مشکل همین جاست دین اسلام کامل هست و همه چیزرودرنظرمیگیره وقتی چیزی رو نهی میکنه
پس منطق درست رو هم درنظرمیگیره این چیزی که شما عرض میکنید خیلی ها منطقشون ردمیکنه و مخالف هستن پس بستگی به منطق طرف داره

نه دراین زمینه درهمه مسائل وقتی رضایت خدارو درنظرداشته باشی ازدوحال خارج نیست
1:یاطرف مقابل فرد باخدایی هست و منطق خداروهم درنظرداره و توی رفتاری که باهاش داشتی ناراحت نمیشه
2:یا اینکه بامنطق خودش برخورد میکنه و ناراحت میشه

درنتیجه رضایت خدا حتما شامل(دلیل منطقی هم میشه)
باتشکر:gol:
ممنون . من به حرفایی که میگید واقفم.:w16:

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
age khanevadeha bdoonan hich eshkali nadare...

خانواده ها بدونن که دوست شدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یااینکه بعدازمراسم رسمی خواستگاری مدتی باهم باشن برای آشنایی بیشتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چراکه من دختر ی دیدم که بااطلاع مادرش واطلاع خانواده پسر باهم رابطه داشتن نهایتا ............................................................

شیمی امیدیه

عضو جدید
دوستس بین دختر ها و پسر ها مشکل شرعی داره ولی از طرفی با یه نگاه ساده به زندگی امروز میشه دید که در محیط های مختلط موجود خواه نا خواه پسر ها با دختر ها ویا بر عکس رابطه بر قرار میکنن ولی از حالا به بعد باید به این فکر کنیم که دوستی یه دختر با یه پسر تا چه حد باید پیش بره من به شخصه با تمام هم کلاسام در دوران ارشد سلام احوال پرسی داشتم باهم بازار میرفتیم و خیلی وقتا هم سفر بودیم درد دلم میکردیم ولی اجازه نمدادم که این کار دینم و اخلاقم رو از بین ببره رابطه اگه طرفین عقلشو داشته باشن ودنبال به بازی گرفتن احساس هم نباشن و در حد هم کلاس و یا بچه محل باشه بد نیست هر چند اگه نباشه و ادم مشکلاتشو با هم جنسش حل کنه بهتره
ولی من اگه به قول دوستمون بدونم دختری بایه پسر رابطه عشقی موقت داشته هرگز قبولش نمیکنم

شیمی امیدیه

عضو جدید
[h=2][/h]
دوستس بین دختر ها و پسر ها مشکل شرعی داره ولی از طرفی با یه نگاه ساده به زندگی امروز میشه دید که در محیط های مختلط موجود خواه نا خواه پسر ها با دختر ها ویا بر عکس رابطه بر قرار میکنن ولی از حالا به بعد باید به این فکر کنیم که دوستی یه دختر با یه پسر تا چه حد باید پیش بره من به شخصه با تمام هم کلاسام در دوران ارشد سلام احوال پرسی داشتم باهم بازار میرفتیم و خیلی وقتا هم سفر بودیم درد دلم میکردیم ولی اجازه نمدادم که این کار دینم و اخلاقم رو از بین ببره رابطه اگه طرفین عقلشو داشته باشن ودنبال به بازی گرفتن احساس هم نباشن و در حد هم کلاس و یا بچه محل باشه بد نیست هر چند اگه نباشه و ادم مشکلاتشو با هم جنسش حل کنه بهتره
ولی من اگه به قول دوستمون بدونم دختری بایه پسر رابطه عشقی موقت داشته هرگز قبولش نمیکنم

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
به نظر من کسانی که قبل ازدواج با جنس مخالف دوست می شن از نظر روحی خیلی سخت برای تشکیل زندگی مشترک با یک فرد دیگه آماده می شن. بخاطر اینکه آدما تو دوستی از طرف مقابلشون رویا می سازن ... یا قهرمان یا پری رویا ها ! که این واقعیت امر نیست .. بعد وقتی که با یه نفر دیگه میرن زیر یه سقف مدام مقایسه میکنن تو ذهنشون و نمی تونن با واقعیت زنذگی و واقعیت همسری که انتخابش کردن کنار بیان. علاوه براینکه کسانی که به دوست شدن عادت می کنن به زندگی مشترک هم به عنوان یه مرحله گذرا نگاه می کنن و بعد زندگی مشترک این کارو ادامه می دن. من دیدم دخترایی رو که بعد ازدواج فقط بخاطر اینکه می بینن همسرشون دنبال دخترای دیگه ست می رن با یه پسر رابطه دوستی برقرار می کنن تا از نظر روحی آرامش بگیرن و البته این دلیلیه که خودشون می گن و باید برای بچه هایی که بوجود میان نگران بود.
پس بهتره مدام نگیم چون همه اینطورین ما هم باید. به نظر من اگه آدم خوب باشه و به یه چیزهایی اعتقاد داشته باشه فردی نصیبش می شه که اونم مراقب خودش تو خیلی از موارد هست. پس باید خوب بودن رو از خودمون شروع کنیم. تا بتونیم یه زندگی سالم تشکیل بدیم.

آخرین ویرایش:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من کسانی که قبل ازدواج با جنس مخالف دوست می شن از نظر روحی خیلی سخت برای تشکیل زندگی مشترک با یک فرد دیگه آماده می شن. بخاطر اینکه آدما تو دوستی از طرف مقابلشون رویا می سازن ... یا قهرمان یا پری رویا ها ! که این واقعیت امر نیست .. بعد وقتی که با یه نفر دیگه میرن زیر یه سقف مدام مقایسه میکنن تو ذهنشون و نمی تونن با واقعیت زنذگی و واقعیت همسری که انتخابش کردن کنار بیان. علاوه براینکه کسانی که به دوست شدن عادت می کنن به زندگی مشترک هم به عنوان یه مرحله گذرا نگاه می کنن و بعد زندگی مشترک این کارو ادامه می دن. من دیدم دخترایی رو که بعد ازدواج فقط بخاطر اینکه می بینن همسرشون دنبال دخترای دیگه ست می رن با یه پسر رابطه دوستی برقرار می کنن تا از نظر روحی آرامش بگیرن و البته این دلیلیه که خودشون می گن و باید برای بچه هایی که بوجود میان نگران بود.
پس بهتره مدام نگیم چون همه اینطورین ما هم باید. به نظر من اگه آدم خوب باشه و به یه چیزهایی اعتقاد داشته باشه فردی نصیبش می شه که اونم مراقب خودش تو خیلی از موارد هست. پس باید خوب بودن رو از خودمون شروع کنیم. تا بتونیم یه زندگی سالم تشکیل بدیم.

ممنون عالی بود.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزان! امیدوارم سالی پرازموفقیت و پاکی رو پیش رو داشته باشین.
امیدوارم اگه با مسائلی ازین دست روبه رو شدین باعقل بسنجین و بعد درموردش تصمیم درستو بگیرین،نه از روی هوا و میل درونی،چون ممکنه به ناکجا آباد برین نتنها این دنیا بلکه تا ابد.