آقا پسرای گل جواب بدن

نفتکش

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی یه زمانی آواتارت با چادر بود مگه بی احترامی کردن که عوض کردی

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
حجاب حتما چادر نیست
مهم این که عفت داشته باشی و اون با چادر پوشدن به دست نمیاد

درسته با پوشیدن چادر نیست
ولی چادر یکی از اصلی ترین هاست

خیلی برام عجیبه ینی نمیشه یکی هم تیپ بزنه هم ادم درستی باشه ازلحاظ حجابم معمولی باشه!!!
میدونی مشکل کجاس ؟!!

اینجاس که بعضی آدمها قاطی میکنن کجا باید چی کار کنن و چی بپوشن

تا اونجا که میدونم باید واسه همسرت بهترین لباسا رو بپوشی و بهترین عطرها رو بزنی و ...
واسه دیگران هم باید یه اصولی رو رعایت کرد ( مرتب و منظم باشی )

چقدر خوب میشه همه کارها درست و سرجاش اجرا بشه .. :smile:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من تو چند دقیقه کل نظرات رو خوندم ، همه 28 صفحه رو
اوایلش خوب بود ، یه جاهایی فقط دعوا بود .
به این دوستان اول بگم زن بودن محدودیت نیست اگر درست فکر کنید . وقتی به یک زن به شکل مرد نگاه می کنید ، کاری که مرد انجام میده نمی تونه انجام بده می شه مخدودیت !
اگر اینطور هست چرا مردا نمی تونن بچه بیارن ! این قانون طبیعت است . حجاب هم همین طور . آیا هیچ زن غیر مسلمانی خاضر اخت بیاد تو جامعه ! هرگز چون جز ذاتشه !
این مقدار حجاب رو ما از اسلام می گیریم ، که تابحال هیچ جا کم نداشته و بهتریت برنامه زندگی هستش.

من خودم دوست دارم زنم چادری باشه ! این چادر گرفتن هم از خانوادش یاد گرفته باشه .
البته چادریه سیبیلی هم نباشه !

خودم قید یه دختر رو بخاطر اینکه چادری نبود و یه کم حجابشو کم رفایت می کرد زدم ! چون می دونستم با اینکه دختر خوبیه ولی من باهاش نمی خورم .

shidokht777

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته با پوشیدن چادر نیست
ولی چادر یکی از اصلی ترین هاست

میدونی مشکل کجاس ؟!!

اینجاس که بعضی آدمها قاطی میکنن کجا باید چی کار کنن و چی بپوشن

تا اونجا که میدونم باید واسه همسرت بهترین لباسا رو بپوشی و بهترین عطرها رو بزنی و ...
واسه دیگران هم باید یه اصولی رو رعایت کرد ( مرتب و منظم باشی )

چقدر خوب میشه همه کارها درست و سرجاش اجرا بشه .. :smile:
میدونین جدیدا" چیو دارم کاملا" احساس میکنم...اینو که جوونا فکر میکنن ظاهر مهم نیست...من میگم اگه ظاهر مهم نیست پس چرا نمازو اینجوری میخونیم؟؟...خوب اونم هر جوری دوس داریم بخونیم دیگه...بحث حجاب و چادر این روزا این شکلی شده...برای ما یه سری حدود از طرف خداوند در دینی که بهش اعتقاد داریم(یا بهتر بگم اعتقاد دارم)مشخص شده و اجرای اون حدود هم جزو وظایف بندگی ما حساب میشه و نشان دهنده محبت و احترام ما به خالقمونه...حالا اگه به این اعتقاد داشته باشیم که باید حدودمون رو رعایت کنیم ...حجاب رو هم یکی از حدود میدونیم که خداوند برای رشد و تعالی ما در نظر گرفته...قواعد حجاب کاملا" مشخصه و این من و شما هستیم که با تفکرمون بهترین نوع پوشش رو که خداوند حدودش رو از قبل برامون معین کرده انتخاب میکنیم...پوششی که هم حدود الهی رو رعایت میکنه و هم به آدمی احساس رضایت خاطر و اطمینان میده...خدا رو شکر که ما شیعه ها اسوه و الگو هم داریم که با الگو قرار دادن اونها میتونیم بهتر و کاملتر حدود الهی رو رعایت کنیم...بهترین الگو و اسوه هر زن مسلمان حضرت فاطمه زهرا دست پرورده پیامبر هست که پوشش چادر رو انتخاب کردن و با این کار به ما الگو دادن...حالا این با ماست که بخواهیم از بهترین ها پیروی کنیم یا به میل خودمون حدود الهی رو رعایت کنیم یا اصلا" نکنیم...

mehrdad2012

عضو جدید
کاربر ممتاز
خانوم مثلاًچه جوری لباس می پوشی که جلب توجه نکنه . ضمناً رشتت چی غیر مهندسی معنی نمیده ؟

banooyeariayi

عضو جدید
مانتو های خیلی تنگ زننده ست
شال های خیلی کوتاه
مدل موهایی که جلب توجه می کنه
من خودم به شخصه جلب مدل موهایی می شم که ساعت ها خانوم ها رو درگیر کرده تا این جوری خودشون رو درست کنن
یا ارایش های خیلی تند
رشتمم غیر مهندسیه مشکلی هست!!!!!!!!!!!!!!!!!

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
والله من که دخترم وقتی یک دختر چادری رو میبینم خیلی براش بیشتر ارزش قائل میشم تا یک دختر جلف... اصلا یک دختر که حجابو رعایت کرده رو به خودم اجازه نمیدم هرحرفی رو بهش بزنم یا بی ادبی کنم
يعني به يه دختر مانتويي ميتوني بي ادبي كني؟
فك كنم يكم تند هستين

گلبرگ نقره ای

کاربر فعال تالار زبان انگلیسی ,
کاربر ممتاز
ببخشيد نتونستم بيام اينجا و نظر ندم
به نظر من ملاك رفتار بايد آدم بودن افراد باشه
بعضي خانوما زير چادر هستند اما اونقدر رفتار هاي ناشايسته دارند كه عموم رو از چادري بودن و چادر متنفر ميكنن
وقتي آدمي به اصول اخلاقي و مهمترين اصول دينش مث رعايت غيبت،‌تهمت، مهرباني، شك، قضاوت يا هر چي كه يه آدم مؤمن بايد رعايت كنه رسيده باشه ... مطمئنن حجاب چادر رو انتخاب خواهد كرد چون باعث حفظ اون از خيلي آسيبها مي شه ... اما نمي شه به يه دختر مانتويي هم برچسب زد
فك مي كنم ملاك آقا پسرها بايد آدميت باشه
هستند پسرهايي كه بعد ازدواج به خانومشون ميگن بايد چادرتو برداري و خانومه بي چون و چرا قبول مي كنه چون به اون واقعيت نرسيده بوده كه چادر اصن چي هست... به تبعيت از خانواده چادري بودن به نظرم اونقدر قابل اطمينان نيست
من بخاطر اينكه پدرم آزادم گذاشت و با ميل خودم و با دليل چادر رو قبول كردم الان تو نگهداشتنش خيلي محكم تر از قبل هستم

sinasolhy

عضو جدید
ببخشيد نتونستم بيام اينجا و نظر ندم
به نظر من ملاك رفتار بايد آدم بودن افراد باشه
بعضي خانوما زير چادر هستند اما اونقدر رفتار هاي ناشايسته دارند كه عموم رو از چادري بودن و چادر متنفر ميكنن
وقتي آدمي به اصول اخلاقي و مهمترين اصول دينش مث رعايت غيبت،‌تهمت، مهرباني، شك، قضاوت يا هر چي كه يه آدم مؤمن بايد رعايت كنه رسيده باشه ... مطمئنن حجاب چادر رو انتخاب خواهد كرد چون باعث حفظ اون از خيلي آسيبها مي شه ... اما نمي شه به يه دختر مانتويي هم برچسب زد
فك مي كنم ملاك آقا پسرها بايد آدميت باشه
هستند پسرهايي كه بعد ازدواج به خانومشون ميگن بايد چادرتو برداري و خانومه بي چون و چرا قبول مي كنه چون به اون واقعيت نرسيده بوده كه چادر اصن چي هست... به تبعيت از خانواده چادري بودن به نظرم اونقدر قابل اطمينان نيست
من بخاطر اينكه پدرم آزادم گذاشت و با ميل خودم و با دليل چادر رو قبول كردم الان تو نگهداشتنش خيلي محكم تر از قبل هستم

موافقم.مرسی

omid_008

عضو جدید
به نظرم این سوال خیلی بدیهی هست.برای کسی تاسف می خورم که معیارش برای نجیب بودن چادری یا غیر چادری باشه.چه خانوم هایی هستن که چادری هستن ولی هر کاری می کنن و چه خانوم هایی هستن مانتویی هستن ولی نجیب هستن. به نظر این ملاک مردود شده س.به نظر باید حجاب درونی باشه.

(Omid(M

عضو جدید
به نظرم این سوال خیلی بدیهی هست.برای کسی تاسف می خورم که معیارش برای نجیب بودن چادری یا غیر چادری باشه.چه خانوم هایی هستن که چادری هستن ولی هر کاری می کنن و چه خانوم هایی هستن مانتویی هستن ولی نجیب هستن. به نظر این ملاک مردود شده س.به نظر باید حجاب درونی باشه.
گل گفتی;)

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
يعني به يه دختر مانتويي ميتوني بي ادبي كني؟
فك كنم يكم تند هستين

نه اصلا .... ولی حس میکنم با ید دختر مانتویی میتونم شوخی کنم و هر شوخی.... اما دختر چادری یکجورایی متین به نظر میرسن وحس خوبی رو بهم میدن...

من الان که چادر میپوشم لذت میبرم از این که دیگه پسرای هرزه با نگاه بد بهم نگاه نمیکنن وحتی لذت میبرن از ادم هایی که مسخره ام میکنن از این که چادر میپوشم.ومیگن تو به این خوشگلی(تعریف از خود نباشه)چرا خوشگلیتو پنهون میکنی یا چمیدونم چادر بهت نمیاد... اما من به خودم اجازه نمیدم بخاطر اینکه فلان پسر از چادر خوشش نمیاد من خودمو و بدنم رو در اختیار دیگران بزارم...

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز

همه اینطوری نیستن بلاخره ظاهر با باطن در ارتباط هست...!!!!!!!!!

omid_008

عضو جدید
همه اینطوری نیستن بلاخره ظاهر با باطن در ارتباط هست...!!!!!!!!!

کسی که برای خودش ارزش قائل باشه نمی زارن بقیه بهش نگاه ابزاری داشته باشن.و توی هر محیطی بسته به اون شرایط تعریف پوشش و حجاب فرق می کنه به نظرم.

یه جا چادر می شه پوشش مناسب یه جا مانتو و یه جا دامن .

آخرین ویرایش:

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
اصلی ترین چی؟
کی گفته؟
خیلی ها هستن که حرمت چادر رو زیر سوال بردن از همون موقع از چادر بدم اومد

چه جالب ..
یعنی باید ملاک رفتارمون کسانی باشن که حرمت شکنی میکنن ؟!!

اینطوری باشه شما اصلا نباید لباس بپوشین .. چون خیلی ها حرمت لباس پوشیدن رو خراب کردن

بنظرم اگر میخواین مقایسه کنید بهترین ها رو با هم مقایسه کنید .. :smile:

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه اصلا .... ولی حس میکنم با ید دختر مانتویی میتونم شوخی کنم و هر شوخی.... اما دختر چادری یکجورایی متین به نظر میرسن وحس خوبی رو بهم میدن...

من الان که چادر میپوشم لذت میبرم از این که دیگه پسرای هرزه با نگاه بد بهم نگاه نمیکنن وحتی لذت میبرن از ادم هایی که مسخره ام میکنن از این که چادر میپوشم.ومیگن تو به این خوشگلی(تعریف از خود نباشه)چرا خوشگلیتو پنهون میکنی یا چمیدونم چادر بهت نمیاد... اما من به خودم اجازه نمیدم بخاطر اینکه فلان پسر از چادر خوشش نمیاد من خودمو و بدنم رو در اختیار دیگران بزارم...

:biggrin::biggrin:یکم دیگه خودتونو تحویل بگیرید

نه جان من بیا این نوشابه رو هم بگیر خانم لیلا
:D

ولی از شوخی گذشته از طرز فکرتون خوشم اومد

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز

:biggrin::biggrin:یکم دیگه خودتونو تحویل بگیرید

نه جان من بیا این نوشابه رو هم بگیر خانم لیلا
:D

خوی عزیز داداشی من که قبلا هم گفته بودم اگه تو مسابقه زنان زیاشرکت کنم حتما رتبه میارم.... نمیدونم چرا کسی منو کشف نمیکنه:D

شاید بخاطر اینکه چادر میپوشم نمیتونم شرکت کنم;)

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی خارج شوخی باید بگم از جامعه ای که یادگار مادرم حضرت زهرا رو زیر پا انداختند و به هرنحوی مسخره اش میکنن حالم بهم میخوره....برای من که فرقی نمیکنه کسی مسخره ام کنه یانه... همین چنر روز پیش یکی از دانشجو ها گفتش به پا ادرت زیر پات نمونه خانوم.....اینجا که حوضه نیس اینطوری حجاب گرفتی....در مقابل یک ادمی که انقدر کوته فکر هست چی باید گفت واقعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی ها هم منو امل خوانند ولی باید بگم امل کسانی هستند که یک ماهواره انقدر روشون تاثیر گذاشت ... فکر کردن حالا که مانتوی اندازه لباس پوشیدن وروسریی سرشون کردن که تور هست دیگه شدن یک ادم تو دل برو برای پسرا.... وای خدا چرا ما ها انقدر دیدمون کوتاه شده کجا داریم میریم؟؟؟؟؟؟؟؟ بابا مگه ما چند روز اینجا مسافریم؟؟؟؟؟؟؟
واقعا ارزششو داره؟؟؟؟؟؟؟

اصلا از نظر علمی بگم.... شاید بیشتر شما تاثیر اب رو نسبت به کلمات شنیده باشید که اگه مثلا یک حرف بد به اب بزنی ملکول های اب همه از هم میپاشن.....
تا حالا فکر کردین این همه از بدن ما که اب تشگیل شده این موضوع روش تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟ وقتی کسی بهم بد نگاه یا حرفی بزنه که.... روی ملکول های اب داخل بدن ما تاثیر میذاره ومارو افسرده میکنه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای من چادری بودن یا مانتوئی بودن همسرم فرقی نداره بلکه صفات و ویژگیهای دیگه اون برام مهمه .

هزار تا خانم چادری در جامعه دیدیم که اهل همه جور خلاف و کار ناشایست هستند و هزار تا خانم مانتوئی دیدیم که اهل هیچ خلافی نیستند . و برعکس

این چیزا اهمیتی نداره و نشون دهنده هیچی نیست . بلکه باید ببینی خود اون شخص چجور ادمیه و به اصطلاح چند مرده حلاجه ! این موضوع نه تنها در مورد خانمها بلکه در مورد اقایون هم صدق میکنه .

sed ali

کاربر ممتاز
زن زیباست
هیچ موجودی شاید روی زمین به زیبایی زن موجود نباشد

هم ظاهرش زیباست و هم باطنش زیباست .

چادر مانعی است بر سر این زیبایی ! اما برای چه کسی !
منظورم اینه که این زیبایی نباید در هرجا و برای هرکس رائه بشه !
چادر تنها حجاب خانم ها نیست . حجاب دیگری هم هست آن نجابت است که زن بروی زیبایی ظاهریش می کشد . و با هر کس شوخی نمی کند و.....

به نظر من زیبایی زن باید در خانواده ارائه شود ، چه زیبایی ظاهری و چه زیبایی باطنی و خلقی .
زیبایی ظاهری برای شوهرش و زیبایی روحی برای بچه هاو همسر .

به یه نکته باید اعتراف کنم . کاری به این ندارم که دختر هایی مه مانتویی هستن در اصلا چه طور هستند (خودم چندین نفر رو میشناسم که از من هم واقعا بهتر هستند )
اما
من و پسر های امسال من وقتی یک دختر رو با ظاهر آراسته شده و آرایش کرده می بینم به خودم اجازه میدم پست ترین فکر را در موردش بکنیم . به خودمون هم حق میدیم چون اون اگر نمیخواست اینجوری نمیومد .
این حرف در دل تمام مردان و پسران هست .
پس ترجیح می دم زنم باحجاب و بهتر چادری باشه .

thamin

عضو جدید
کاربر ممتاز
برای با حجاب بودن حتما نباید چادری بود
میشه یه مانتویی با حجاب هم بود
خیلی از چادری هارو دیدم که نه نتنها چادرو بلکه حجابو به سخره گرفتند:smile:

sed ali

کاربر ممتاز
به نظر من هردو نوع حجاب باید برای یک انسان در نظر گرفت هم ظاهری و هم باطنی !
مسلما چادر حجاب نیست ، بلکه می تواند حجاب هم باشد و اما قابلیت بهترین نوع حجاب را هم دارد .

مطلبی که در بالا گفتم هرگز قصد توهین به مانتویی ها رو نداشتم

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
میدونید مشکل ما ها چیه؟ اینکه تا دخترمون 6و7سالش میشه میبینه مادرش ادر سرش به مامانش میگم منم چادر میخوام خیلی سریع و باخوشحالی براش میخریم تا بیرون چادر بپوشه یک دختر 6ساله......!!شما فکر کم! اون وقت میدونی نتجیش چی میشه؟ این دختر ارزش چادرو رو نمیدونه و خیلی راحت کنارش میزاره چون زود به دستش اورده.... اما اگه همون موقع که بچه هست میگه من چادر میخوام واسش نخریم وبهش بگیم دخترم شما هنوز کوچولو هستید چادر واسه ادم های خیلی بزرگ هست و ادم هایی که ارزش هارو میفهمن بزارید سالها منت شما رو بکشه تا براش چادر بخرید ...اون وقت هست ارزش چادرش رو میدونه

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
میدونید مشکل ما ها چیه؟ اینکه تا دخترمون 6و7سالش میشه میبینه مادرش ادر سرش به مامانش میگم منم چادر میخوام خیلی سریع و باخوشحالی براش میخریم تا بیرون چادر بپوشه یک دختر 6ساله......!!شما فکر کم! اون وقت میدونی نتجیش چی میشه؟ این دختر ارزش چادرو رو نمیدونه و خیلی راحت کنارش میزاره چون زود به دستش اورده.... اما اگه همون موقع که بچه هست میگه من چادر میخوام واسش نخریم وبهش بگیم دخترم شما هنوز کوچولو هستید چادر واسه ادم های خیلی بزرگ هست و ادم هایی که ارزش هارو میفهمن بزارید سالها منت شما رو بکشه تا براش چادر بخرید ...اون وقت هست ارزش چادرش رو میدونه

آفرین.دقیقا مثل من:razz:

sany 1

عضو جدید
سلام من پسر نيستم ولي اگه بودم دنبال فقط چادري نميگشتم فقط دنبال ادمش ميگشتم اين زمونه ادم بودن و ادم موندن خيلي سخته

mojtaba_jigar

عضو جدید
چادری یا مانتویی فرقی نمی کنه، اصل نجابتشونه، ملاک ازدواج خواسن همدیگر هست

بالا