آزمون نظام مهندسی مرداد 94

دیاکو95

عضو جدید
این حرفتون غیر منطقیه چون اگه اینجور باشه من و بقیه باید بگیم به سوالایی که درست زدیم یا اصلا نزدیم برای جی اعتراض کنیم این ذیگه اتحاد نمی شه و هرکی بر برا خودش اعتراض کنه.سوال 3 جوابش تو گزینه ها نیست.

داداش دیاکو اعتراض کنیم دیگه اون کسایی که بلد بدون و اشتباه بوده گزینه ها حق اونا مهم نیس؟

شما حرف من رو متوجه نشدید، مثلا سوال 29 رو من نزدم چون بلد نبودم و اعتراض دارم ولی اگه کسی اعتراضش رو بذاره منم متن اعتراض ایشون رو به اسم خودم میفرستم، ولی سوالی که حلش کرده باشم و غلط در اومده باشه رو خودم اعتراض میکنم چون میدونم چی بگم، مثلا سوالای 31، 38 و 48 که غلط زدم و معترضم، سوال 33 رو نزدم ولی میخواستم اعتراض کنم که گقتید درسته و لازم نیست اعتراض کنم...

انیشتن

عضو جدید
سلام دوستان من یه چند روزی نبودم و دیدم چه خیر شده اینجا. منم موافقم با اعتراض سوالهایی که نوشتید. فقط نمیدونم چه کار باید بکنم برای اعتراض؟ باید جایی زنگ بزنیم یا ایمیلی چیزی؟ بهم بگین چه کار باید بکنم که من هم بفرستم اعتراض رو.

سلام داداش خوش اومدی بیا که دست تنهاییم،متن اعتراض رو گذاشتن توسایتشون.تا بیستم بیشترفرصت نداره متنو داریم آماده میکنیم لطفا سوالاتی که اعتراض دارین با ذکر دلیل جامع بنویس و بذار بیزحمت که به متن اضافه کنیم حل ۴۸
۳
۵۳

انیشتن

عضو جدید
شما حرف من رو متوجه نشدید، مثلا سوال 29 رو من نزدم چون بلد نبودم و اعتراض دارم ولی اگه کسی اعتراضش رو بذاره منم متن اعتراض ایشون رو به اسم خودم میفرستم، ولی سوالی که حلش کرده باشم و غلط در اومده باشه رو خودم اعتراض میکنم چون میدونم چی بگم، مثلا سوالای 31، 38 و 48 که غلط زدم و معترضم، سوال 33 رو نزدم ولی میخواستم اعتراض کنم که گقتید درسته و لازم نیست اعتراض کنم...
داداش دیاکو من که سوال ۲۹ رو نوشتم داداش خب توجه کن به نوشته هام

انیشتن

عضو جدید
ته اصلي بوسيله انیشتن نمايش پست
بچه ها لطفا جواب بدید.سوالات

۳
۲۹
۳۱
۳۸
۴۸
۵۳
موافقید اینارو اعتراض کنیم لطفا همه اگه بخوایم اعتراض کنیم سوالامون یکی باشه
بچه ها موافقین؟
بچه ها لطفا سوالایی که حل نکردیم و احتمال اشتباه داره رو پیگیری کنیم.مسایلا مطمنین درسته؟
بچه ها سوال ۳ رو حلشو بذارید آنیلا جون توضیح سوال سه رو بزار خانمی
بچه ها سوال ۲۹در کتاب هادی زاده صفحه ۱۲اومده در فضاهایی که خنک کاری توسط کولرهای گازی انجام میشود میتوان در زمستان با معکوس کردن سیکل تبرید گرمایش فضا را نیز تامین کرد،بدین صورت که اواپراتوری که در تابستلن هوارا خنک میکرده است در زمستان و ماه های سرد سال نقش کندانسور را ایفا میکند این روش برای مکان هایی که زمستانهای سرد دارد و نیز فضاهایی که محیط مرطوب است مناسب نیست، بچه ها این سندی هست برا اینکه اختلاف پمپ گرمایی و کولرگازی اواپراتوره نه شیر چهار راهه

بچه ها سول 31 : در کتاب هادی زاده اشاره به خط برگشت بودن داره ولی در شرایطی گزینه 1 هم میتونه درست باشه هرچند بنده گزینه 2 رو جواب دادم ولی با دوستان موافقم و قابل پیگیریه! در کتاب پیمان ابراهیمی هم گفته دو نوع شیر سه طرفه داریم منحرف کننده و مخلوط کننده. منم به این سوال معترضم.... ۳۱دوگزینه صحیح داریم[/QUOTE]

سوال 38: چرا جواب 1800 نیست؟؟؟؟؟
خود مبحث طبق بند 14-13-5-4 ت 1 میگه بیشینه مقدار از بین فضا یا نفرات:
200*0.0025=0.5 مترمکعب بر ثانیه = 1800 مترمکعب بر ساعت
5*0.009=0.045 مترمکعب بر ثانیه = 162 مترمکعب بر ساعت

حالا جواب نمیشه 1800؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

انیشتن

عضو جدید

داداشی سوال ۴۸ ۳۸ رو بذارید لطفا حلشووووو

دیاکو95

عضو جدید
بچه ها حل ۴۸ رو بذارید لطفا

حل 3:
با توجه به اون جدوله چون هر دو مهندس هم پایه هستن 10 درصد به ظرفیتشون اضاف میشه، و چون هم رشته اند 10 درصد دیگه، و چون گفته پاره وقت کارمیکنه با توجه به صفحه بعدش 50 درصد دیگه هم اضاف میشه کلا میشه 70 درصد ظرفیت مهندس پایه یک زیاد میشه، یعنی 70 درصد 16000، که میشه 11200 و به به 10800 نزدیکه (این استدلال منه البته)
48:
من زدم 200+50+50+1.5+1.5=303 mm که بالاترین عدد به 30.3 سانت عدد 40 بود توی گزینه ها برا همین زدم و غلط بود.:D کسی چیز دیگه ای بلده؟؟؟

53: ؟؟؟؟

anila124

عضو جدید
بچه ها سول 31 : در کتاب هادی زاده اشاره به خط برگشت بودن داره ولی در شرایطی گزینه 1 هم میتونه درست باشه هرچند بنده گزینه 2 رو جواب دادم ولی با دوستان موافقم و قابل پیگیریه! در کتاب پیمان ابراهیمی هم گفته دو نوع شیر سه طرفه داریم منحرف کننده و مخلوط کننده. منم به این سوال معترضم.... ۳۱دوگزینه صحیح داریم

خب صورت سوال گفته شیر سه راهه مخلوط کننده دیگه

دیاکو95

عضو جدید
داداش سوال ۴۸ رو بذار متنشو جامع قول دادی متنشو شنبه بذاری

مباحث جلو دستم نیستن شرمنده،
این توضیحی که نوشتم رو متوجه شدین؟؟؟
فردا ببینم آدرس اون صفحه رو که اینا رو از توش دراوردم میارم اداره،
من هم 38 و هم 48 رو غلط زدم، هنوزم نمیدونم چرا غلطن...:(

anila124

عضو جدید
باران جان شما درصدتون چند میشه؟

من که میگم سوال 38 جوابش میشه 1800

دلیل هم آوردم برای حرفم

anila124

عضو جدید
باید تو راه برگشت باشه
حتی فلودیاگرام های موتورخانه ها رو هم ببینین تو راه برگشته
اما چراشو نمیدونم

انیشتن

عضو جدید

۳
۲۹
۳۱
۳۸
۴۸
۵۳
بچه ها موافقین؟
بچه ها لطفا سوالایی که حل نکردیم و احتمال اشتباه داره رو پیگیری کنیم.مسایلا مطمنین درسته؟
بچه ها سوال ۲۹در کتاب هادی زاده صفحه ۱۲اومده در فضاهایی که خنک کاری توسط کولرهای گازی انجام میشود میتوان در زمستان با معکوس کردن سیکل تبرید گرمایش فضا را نیز تامین کرد،بدین صورت که اواپراتوری که در تابستلن هوارا خنک میکرده است در زمستان و ماه های سرد سال نقش کندانسور را ایفا میکند این روش برای مکان هایی که زمستانهای سرد دارد و نیز فضاهایی که محیط مرطوب است مناسب نیست، بچه ها این سندی هست برا اینکه اختلاف پمپ گرمایی و کولرگازی اواپراتوره نه شیر چهار راهه

بچه ها سول 31 : در کتاب هادی زاده اشاره به خط برگشت بودن داره ولی در شرایطی گزینه 1 هم میتونه درست باشه هرچند بنده گزینه 2 رو جواب دادم ولی با دوستان موافقم و قابل پیگیریه! در کتاب پیمان ابراهیمی هم گفته دو نوع شیر سه طرفه داریم منحرف کننده و مخلوط کننده. منم به این سوال معترضم.... ۳۱دوگزینه صحیح داریم[/QUOTE]

حالا جواب نمیشه1800
سوال۳
با توجه به اون جدوله چون هر دو مهندس هم پایه هستن 10 درصد به ظرفیتشون اضاف میشه، و چون هم رشته اند 10 درصد دیگه، و چون گفته پاره وقت کارمیکنه با توجه به صفحه بعدش 50 درصد دیگه هم اضاف میشه کلا میشه 70 درصد ظرفیت مهندس پایه یک زیاد میشه، یعنی 70 درصد 16000، که میشه 11200 و به به 10800 نزدیکه (این استدلال منه البته)
48:
من زدم 200+50+50+1.5+1.5=303 mm که بالاترین عدد به 30.3 سانت عدد 40 بود توی گزینه ها برا همین زدم و غلط بود. کسی چیز دیگه ای بلده؟؟؟

انیشتن

عضو جدید
حل 3:
48:
من زدم 200+50+50+1.5+1.5=303 mm که بالاترین عدد به 30.3 سانت عدد 40 بود توی گزینه ها برا همین زدم و غلط بود.:D کسی چیز دیگه ای بلده؟؟؟

داداش دیاکو زودی پی دی اف کتاب رو دانلود کن شماره صفحشو بگو فردا دیره بخدا تا پیداکنی دانلود کن شماره صفحشو بیزحمت بگو جم کنیم مطلبو

baranj

عضو جدید
حل 3:
48:

منم همین و می گم که برای سوال 3 عدد 11200 تو گزینه ها نیست طبق برداشت من از تمام سوالات دوره های مختلف معمولا جواب به عدد بالاتر گرد می شه مثل سوال 53 و که 303 شده 400 زدید چرا سوال 3 رو نزدید 1300؟؟؟؟؟؟!من سذ امنحان بین دو گزینه موندم نزدم برای این که می گت اعتراض کنیم به این سوال

انیشتن

عضو جدید
باید تو راه برگشت باشه
حتی فلودیاگرام های موتورخانه ها رو هم ببینین تو راه برگشته
اما چراشو نمیدونم

میگم کتابات دم دسته؟ شماره صفحه که داش دیاکو گفت برا توضیحات سواله ۳میشه بیزحمت پیداکنی بذاری؟من کتابام نیس پیشم

anila124

عضو جدید
من اصلا مطالب مربوط به مبحث یک و دو و اون کتاب سفیده رو نخوندم

انیشتن

عضو جدید
منم همین و می گم که برای سوال 3 عدد 11200 تو گزینه ها نیست طبق برداشت من از تمام سوالات دوره های مختلف معمولا جواب به عدد بالاتر گرد می شه مثل سوال 53 و که 303 شده 400 زدید چرا سوال 3 رو نزدید 1300؟؟؟؟؟؟!من سذ امنحان بین دو گزینه موندم نزدم برای این که می گت اعتراض کنیم به این سوال
شماره صفحه که داش دیاکو گفت برا توضیحات سواله ۳میشه بیزحمت پیداکنی بذاری؟من کتابام نیس پیشم

دیاکو95

عضو جدید

ببینید خواهر اعداد نه هممیشه به سمت بالا و نه همیشه به سمت پایین گرد میشن.
سوال 3 گفته حداکثر چقد ظرفیت زیاد میشه؟ م و شما اوردیم 11200 یعنی حداکثر تا 11200 میتونه زیاد بشه پس توی گزینه ها فقط 10800 هست که میتونه ظرفیت اضافه شده باشه ( مثلا 13000 غلطه چون نباید از 11200 بیشتر باشه)
سوال 48 هم من بدست آوردم که حداقل دهانه باز توی سقف کاذب باید 303 باشه که کانال با احتساب ضخامت ورق و عایق بتونه ازش عبور کنه، پس کوچکترین عدد بزرگتر از 303 میتونه جواب درست باشه که همون 400 میل (یا 40 سانت گزینه) هستش. باز میگم این فقط نظر منه که ظاهرا غلطه، درستش چیه؟ نمیدونم...

انیشتن

عضو جدید
پيش فرض

۳
۲۹
۳۱
۳۸
۴۸
۵۳
بچه ها موافقین؟

حالا جواب نمیشه1800
سوال۳
48:
من زدم 200+50+50+1.5+1.5=303 mm که بالاترین عدد به 30.3 سانت عدد 40 بود توی گزینه ها برا همین زدم و غلط بود. کسی چیز دیگه ای بلده؟؟؟
بچه ها لطفا فعالیت کنین لطفا دلایلتون رو جامع بذارید که بفرستیم الان وقته فک کردنبج به این نیس که چرا غلط گذاشتن تمرکز کنین به نوشتن متن اعتراض لطفا خواهشا تمنا دارم تو متن نوشتن همکاری کنین .و بذارین متن اعتراضی که میخواین بفرستین تا یه متن جامع و قانع کننده تدوین کنیم.متشکرم

arzess

عضو جدید
سلام داداش خوش اومدی بیا که دست تنهاییم،متن اعتراض رو گذاشتن توسایتشون.تا بیستم بیشترفرصت نداره متنو داریم آماده میکنیم لطفا سوالاتی که اعتراض دارین با ذکر دلیل جامع بنویس و بذار بیزحمت که به متن اضافه کنیم حل ۴۸
۳
۵۳

با اینکه همه این سوالهایی که شما نوشتین رو دارای اعتراض نمیدونم اما برای اینکه یکی باشه اعتراضها، من هم قبول دارم اون سوالهایی که مطرح کردین و میخواین اعلام کنید. اما پیدا نکردم توی سایت مقررات ملی متن اعتراض رو.
پیدا کرم فایل متن اعتراض رو. :)

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
با اینکه همه این سوالهایی که شما نوشتین رو دارای اعتراض نمیدونم اما برای اینکه یکی باشه اعتراضها، من هم قبول دارم اون سوالهایی که مطرح کردین و میخواین اعلام کنید. اما پیدا نکردم توی سایت مقررات ملی متن اعتراض رو.
پیدا کرم فایل متن اعتراض رو. :)
مرسی ممنون خب بالا داداش گفتم سوالاتو اما باز آپدیت میکنم

انیشتن

عضو جدید
پيش فرض

۳
۲۹
۳۱
۳۸
۴۸
۵۳
بچه ها موافقین؟

بچه ها سول 31 : در کتاب هادی زاده اشاره به خط برگشت بودن داره ولی در شرایطی گزینه 1 هم میتونه درست باشه هرچند بنده گزینه 2 رو جواب دادم ولی با دوستان موافقم و قابل پیگیریه! در کتاب پیمان ابراهیمی هم گفته دو نوع شیر سه طرفه داریم منحرف کننده و مخلوط کننده. منم به این سوال معترضم.... ۳۱دوگزینه صحیح داریم

حالا جواب نمیشه1800
سوال۳
48:
بچه ها لطفا فعالیت کنین لطفا دلایلتون رو جامع بذارید که بفرستیم الان وقته فک کردنبج به این نیس که چرا غلط گذاشتن تمرکز کنین به نوشتن متن اعتراض لطفا خواهشا تمنا دارم تو متن نوشتن همکاری کنین .و بذارین متن اعتراضی که میخواین بفرستین تا یه متن جامع و قانع کننده تدوین کنیم.متشکرم[/QUOTE]

بچه ها این سوالات اعتراضه.لطفا متنو سوالایی که در بالا گفته شده رو تکمیل تر کنین و همچنین سوالاتی که ذکر کردیم مثل ۵۳ دلیلشو بگذارید ممنونم ازرهمکاریتون

انیشتن

عضو جدید
خانما آقایون داداشا آبجیا گفته باشم امتحان ماست ماست اعتراض شدیدا ماست ماست قبولی ماست ماست.یاعلی

mahmood5

عضو جدید
چرا سوال 32 نردبان را از یاد بردید. چون توی سوال نردبان اگه با توجه به شیب ۷۵ درجه حل کنیم طوال نردبا۷/۴۵ میشه اما باید از اتصالات استفاده کرد .
از طرفی در سال گفته شده که بدون اتصالات باشه پس استفاده کردن از زاویه شیب کلا منتفی میشه. یعنی جواب 8.42 یعنی زاویه 76 درجه و یعنی باید از اتصالات استفاده کرد .اگه بحث مچ گیری پس می شود مچ طراح را گرفت . این سوال را به گزینه اعتراضات به این دلیل فنی اضافه کنید.
معقول ترین حالت همون اضافه کردن ۱ متر به ارتفاع ساختمونه که در گزینه ها هست
یعنی ۸/۲ . در صورتی که در سایت حواب ۸٫۴۲ رو درست گفته
یا باید دو گزینه ای اعلام بشه یا باید حذف بشه
لطفا اعتراض کنید به نفعه هممونه

بالا