·▪•گپ و گفتگوی دوستداران ریاضی●•▪·

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
یکی از معضلات حامعه علمی کشور ما این هست که اهمیت زیادی به کمیت مقالات داده میشه. با توجه به افزایش آمار دانشجوها که به نظر من اصلا درست نیست که به خاطر نبود بازار کار جوون ها رو چند سال بیشتر در دانشگاه نگه داریم، مشکل تقلب علمی و عدم نظارت صحیح بر نتایج علمی منتشر شده یکی از چالش هایی هست که گریبان گیر جامعه علمی ما شده.
مجلات علمی معتبر دنیا از جمله science mag و nature با اعلام اینکه تقلب علمی در بین مقالات علمی بسیار مفتضحانه هست از چاپ مقالات ایرانی ها به شدت خودداری می کنند و اگر هم اون رو مورد بررسی قرار بدند با دید شک بهش نگاه می کنند. بسیاری از مجلات سطح پایین تر( impact factor کمتر از 10) که در Wiley و ISI نمایه می شند هم با حساسیت کمتر همین دید رو دارند.
پرونده جنجالی ترین رویداد علمی کشور مربوط به تقبلهای علمی هست. پرونده ای جنجالی که از سوی نشریه نیچر فاش و پس از آن با اظهانظر صاحبنظران زوایای جدیدی از آن گشوده شده تا جایی مسئولان کشور نیز متوجه تهدیدی جدی در جامعه علمی شدند.( جالبه این عیب ما رو هم دیگرون باید بهمون گوشزد کنند، حکایت اون طرف هست که دروغ میگه و از همه زودتر خودش باور میکنه)
نشریه نیچر که یک نشریه علمی معتبر در دنیا محسوب می شه در گزارشی به تقلبهای علمی پرداخته و دست مایه این گزارش هم شناسایی آثار کپی برداری و تقلبهای علمی از سوی یک پایگاه اطلاعاتی با نام دژاوو یا Deja Vu بوده اما نکته جالب توجه در این میان، اشاره نیچر به سهم بالای ایران در تقلبهای علمی بوده.

پ ن: برخی موارد مطرح شده در پست بالا از سایت زیر اقتباس شده:
http://www.rasekhoon.net/News/Print-28537.aspx
البته این مطلب برای سال 88 هست اما فکر می کنم همه ما می دونیم که سال به سال از کیفیت کار پژوهشی کم میشه و دزدی و تقلب علمی زیاد میشه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
هنوز اثبات دقیقی برای این قضیه ارائه نشده. این فایلی که دوستمون هم قرار داده اثبات درستی نداره و تایید شده نیست.

یه لینکم خانوم مدیر گذاشته بودنا
مطمئنی شما؟

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز اثبات دقیقی برای این قضیه ارائه نشده. این فایلی که دوستمون هم قرار داده اثبات درستی نداره و تایید شده نیست.
سلام درست ميفرماييد روش حل را توضيح داده ولي اثبات دقيق وتاييد شده اي نيست...

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مطمئنی شما؟
من یک سوال از شما می پرسم. اگر شما یکی از مشکل ترین مسائل ریاضی رو حل کنین توی یک مجله هندی چاپش می کنین؟
ژورنال های معروف ریاضی توی این زمینه ساکت نشستن و خبر ندارن؟ وا عجبا، اگر این اتفاق افتاده باشه شاید آخر الزمون داره میرسه

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من یک سوال از شما می پرسم. اگر شما یکی از مشکل ترین مسائل ریاضی رو حل کنین توی یک مجله هندی چاپش می کنین؟
ژورنال های معروف ریاضی توی این زمینه ساکت نشستن و خبر ندارن؟ وا عجبا، اگر این اتفاق افتاده باشه شاید آخر الزمون داره میرسه

پس تلاش میکنیم

درست میگی... این استدلالت منو یاد یکی از دوستام انداخت... کلا با یه سوال دیگه سوالمو جواب میده

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
پس تلاش میکنیم

درست میگی... این استدلالت منو یاد یکی از دوستام انداخت... کلا با یه سوال دیگه سوالمو جواب میده
حالا من با اجازه استارتر و مدیریت محترم تالار ریاضی یک سوال دیگه مطرح می کنم. از خانم مدیر هم تقاضا میکنم که این سوال رو به عنوان سوال جایزه دار قبول کنن. البته تا چند دقیقه دیگه این سوال رو در استعداد خودت رو محک بزن به امید خدا قرار می دم.

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
حالا من با اجازه استارتر و مدیریت محترم تالار ریاضی یک سوال دیگه مطرح می کنم. از خانم مدیر هم تقاضا میکنم که این سوال رو به عنوان سوال جایزه دار قبول کنن. البته تا چند دقیقه دیگه این سوال رو در استعداد خودت رو محک بزن به امید خدا قرار می دم.

من که استارتر نیثستم ولی اجازه میدم...:D
پس روی همین سوالم فکر کنیم؟

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مطمئنی شما؟

در ادامه صحبتها میخواستم بگم که خبر تاریخش تیر 92 بوده و دیگه خبری مبنی به اینکه درست بوده یا نه اعلام نشده ولی خب مکالمه به آنجا نکشید:D

خواهش میکنم بسیارعالی
فقط چیزه یعنی جایزه یک میلیون دلاری قرار بدیم؟:D

بله بسیار عالی ممنونم:gol:

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در ادامه صحبتها میخواستم بگم که خبر تاریخش تیر 92 بوده و دیگه خبری مبنی به اینکه درست بوده یا نه اعلام نشده ولی خب مکالمه به آنجا نکشید:D

خواهش میکنم بسیارعالی

اسپانسر مسابقه کیه؟

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

خواهش میکنم بسیارعالی

با تشکر از مدیریت محترم.
جایزه ش رو انجمن ریاضی امریکا پرداخت میکنه انشاءالله:D

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام:smile:
خوش اومدین:gol:
با تشکر از مدیریت محترم.
جایزه ش رو انجمن ریاضی امریکا پرداخت میکنه انشاءالله:D

ومن الله توفیق:D
نقدیش رو کی میده؟
به آمریکا که اعتباری نیس:w04:

نفرمایید این حرفو استغفرلله:D

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نقدیش رو کی میده؟
به آمریکا که اعتباری نیس:w04:
سلامتی ملت همیشه در صحنه بزن دست قشنگه رو:biggrin:
اونی که از دست ما بر میاد همون 100 امتیازه. اگر اثباتتون خوب بود معرفی تون می کنیم مجامع جهانی

olel_albab

مدیر تالار ریاضی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
انقدر ملت دغدغه ریاضی دارن که آدم میمونه برای چی باید پست بذاره. حس بیهوده کاری دارم شدید

nice_Alice

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
انقدر ملت دغدغه ریاضی دارن که آدم میمونه برای چی باید پست بذاره. حس بیهوده کاری دارم شدید
:w05:
سلام
منم عاشق ریاضیات هستم .
:gol::gol:+:gol::gol:=:gol::gol::gol::gol:
سلام

سلام کسی نیست
فقط ریاضی رو عشقه و بس

سلام
ممنونم

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام من به ریاضی علاقه دارم ، اما ریاضیم ضعیفه:D ، آیا راه حلی هس برای تقویتش به جز کتب درسی ؟

بالا