[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

blackberry35

اخراجی موقت
دوست من
مواظب باشيد
ميترسم همين كار را هم از دست بدهيد
فكر نكنم زورتون به اينا برسه
ميگن آقا راضي نيستيد ميرن يه عده ديگه را ميارن كه صدتا امضا براشون بكنه
ولي هرجور خودتون صلاح ميدونيد
اميدوارم كارتون درست بشه

1391/1/27 يكشنبه

با اشاره به روند خصوصي‌سازي در پالايش و پخش؛وضعيت استخدامي كاركنان پالايشگاه‌هاي واگذار شده تشريح شد‌

همه شركت‌هاي واگذار شده در شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي موظف به امضاي قرارداد با صندوق‌هاي بازنشستگي اين شركت شده اند تا كاركنان آنان پس از واگذاري نيز از حمايت‌هاي صندوق مذكور بهره‌مند باشند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نفت(MOP)، مدير سابق توسعه منابع انساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران با توجه به پرسش‌هاي مكرر كاركنان درخصوص وضعيت استخدامي نيروي انساني شركت‌هاي واگذار به تشريح مطالبي پرداخت.

اسماعيل اميري با بيان اينكه مطابق با سياست‌هاي ذيل اصل 44 قانون اساسي و خط مشي و راهبردهاي كلان صنعت نفت، روند خصوصي‌سازي در شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي با جديت در حال انجام است، گفت: در اين مسير طبق رهنمودهاي معاون توسعه منابع انساني و مديريت وزير نفت و مديرعامل اين شركت عمل مي‌شود.

وي افزود: به‌منظور برطرف‌شدن دغدغه‌خاطر و نگراني كاركنان شركت‌هاي واگذار شده يا در حال واگذاري، وضعيت كاري حقوق و ساير مزايا و طرح‌هاي رفاهي ايشان مورد توجه قرار گرفته و با هدف تعامل با واحدهاي ذيربط آن شركت‌ها، كارگروه‌هاي مربوط در ستاد تشكيل و وظيفه حمايت و پشتيباني از آنان را همچنان عهده‌دار هستند.

اميري با تاكيد بر اينكه اين راهكارها براي حمايت بيشتر از كاركنان صنعت نفت انجام شده است تا اهداف عاليه صنعت نفت و گاز كشور محقق شود، يادآور شد: تفكيك وظايف حاكميتي از تصدي‌گري، با رويكرد چابك‌سازي و تعديل سازمان‌ها به‌منظور دستيابي به كارايي و بهره‌روي بيشتر انجام شده است؛ با اين روش به ويژه عملياتي‌كردن منويات و فرمايشات مقام معظم رهبري در سال توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني بيش از پيش تحقق خواهد يافت.

به گفته وي البته دولت نظارت خود را بر شركت‌هاي واگذار شده رها نخواهد ساخت و شركت‌هاي واگذار شده ملزم به رعايت استانداردهاي وزارت نفت، الزامات زيست‌محيطي، تامين به‌موقع كالا و مواد مورد نياز كشور خواهند بود.

اين مقام مسئول در تشريح مطلب ياد شده گفت: همه شركت‌هاي واگذار شده در پالايش و پخش با صندوق‌هاي بازنشستگي شركت پالايش و پخش تفاهم‌نامه امضا كرده‌اند تا كاركنان آنان پس از واگذاري نيز از حمايت‌هاي صندوق مذكور بهره‌مند باشند.

شرايط استخدامي كاركنان جذب شده از طرق آزمون

وي در خصوص وضعيت افرادي كه براي شركت‌هاي در حال واگذاري جذب مي‌شوند، افزود: هنگام برگزاري مصاحبه فني - تخصصي و همچنين تشريفات استخدام، به داوطلبان اعلام شده كه برخي شركت‌هاي فرعي در راستاي سياست‌هاي ذيل اصل 44 قانون اساسي به بخش خصوصي واگذار خواهند شد.

مدير سابق توسعه منابع انساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران در اين رابطه اظهار كرد: بنابراين به‌منظور جذب و استخدام نيروي انساني متخصص و كارآمد و با كيفيت در شركت‌هاي مشمول سياست‌هاي مورد اشاره، ستاد مديريت توسعه منابع انساني در راستاي سياست‌ها و راهبردهاي كلان همچنان همكاري و تعامل با شركت‌هاي مذكور را در اين زمينه خواهد داشت.

وي در خصوص روند واگذاري‌ها در شركت ملي پالايش و پخش تصريح كرد: در حال حاضر از مجموع 9 شركت پالايشي، شركت‌هاي پالايش نفت اصفهان، تبريز، لاوان و بندرعباس با واگذاري بيش از 50 درصد سهام به بخش غير دولتي واگذار و در سال‌جاري نيز شركت‌هاي پالايشي تهران، شيراز و كرمانشاه در ليست واگذاري قرار خواهند گرفت.

اميري در ادامه توضيح داد: البته عدم تغيير در حقوق و مزاياي كاركنان شركت‌هاي واگذار شده و همچنين فراهم‌آوردن تسهيلات رفاهي و تفريحي، جذب نيروي كارآمد و كيفي، تبعيت از مقررات صندوق بازنشستگي توسط ستاد همواره مورد اهتمام و رصد قرار دارد.

شرايط تبديل وضعيت كاركنان پيمانكاري

وي همچنين پيرامون وضعيت نيروهاي پيمانكاري تبيين كرد: بر اساس بخشنامه مقام عالي وزارت، انعقاد قرارداد مدت موقت با نيروهاي پيمانكاري واجد شرايط و داراي سه چراغ سبز با جديت و اهتمام ويژه توسط واحدهاي ذيربط در حال اتمام بوده با برگزاري نشست‌هاي تخصصي و كارشناسي و فراهم‌سازي تسهيلات و امكانات مربوطه، تشكيل شركت‌هاي تعاوني تحقق يافته است.

اميري در خصوص رسيدگي به وضعيت خانواده كاركنان پالايش و پخش گفت: اردوهاي مختلفي برنامه‌ريزي شده كه در اين اردوها همه موارد از جمله تفريحي، تربيتي و ورزشي مد نظر قرار مي‌گيرد كه پيشنهادات در اين خصوص مكتوب شده و به‌منظور جذب مجوزهاي لازم اعلام خواهد شد.

وي در رابطه با مشمولان طرح مسكن مهر صنعت نفت در شركت پالايش و پخش افزود: طرح مسكن صنعت نفت شامل همه كاركنان شاغل و جديد الاستخدام شركت‌هاي پالايشي و عملياتي دولتي و پالايش و پخش در صورت داشتن شرايط لازم مي‌شود.

pouyashayan

عضو جدید
سلام به همگی
بچه ها امروز یکی یه چیزی بهم گفت که یه خورده نگرانم کرد.
گفت شماهایی که پارس و فلات و .. هم قبول شدین اول بیمه تامین اجتماعی میشین(تا زمانی که پیمانی هستین)،بعد ازینکه رسمی شدین میرین زیر نظر صندوق بازنشستگی و بیمه نفت.

دوستانی که اطلاعات بیشتری دارن بگن حقیقت داره ؟؟؟؟؟:cry:

ضمنا جناب امیدی ممنون از اطلاعاتت در مورد ابزار دقیق.
بیشتر بگو منم گرایشم کنترله آخه

با سلام به مجید آقای گل،شما از اول آموزش شماره کارمندی میگیرین ولی رو کارتتون کارآموز می نویسه و از تمامی مزایای نفت و... مثل کارمندای رسمی بهره مند میشید.اینو من از چند نفر پرسیدم تایید کردن و همچنین آقای امیدی که یه لینک گذاشته بودن راجع به همین مسائل اونجا هم دیده بودم.

در ضمن مجید آقا این همسایه ما هم تو پارس کنترل من بود،میگفت تکنسینا plcهارو رو rackهاشون نصب میکردن(طبق نقشه )وما نهایت کاری رو که انجام میدادیم به اتصالاشون میرسیدیم(چون اتصال plc یکم حساسه)

n@91

عضو جدید
سلام.
آقای :gol:"امیدی":gol:خیلی :gol:خوشحال :gol:شدم :gol:که :gol:برگشتین:gol:،
ببخشیدیه سوال داشتم:
۱-کار یک تکنسین تعمیرات الکترونیک توشرکت چیه؟:gol:ممنون میشم اگه جواب بدین:gol:

pouyashayan

عضو جدید
این دیگه چه قانونیه ؟؟

هرکی انصراف بده نمیتونه تو آزمون های بعدی شرکت کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه کنکور سازمان سنجشه؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام hibyجان:smile:(آقا این چه وضعیه اسمتو بگو دیگه ه ه:D)خانم Miss فرمایششون درسته،نه تنها در مورد نفت،شما وارد هر دستگاه دولتی که بشین(ارتش و وزارت نیرو وآموزش و پرورش و...)اگه استعفا بدین یا خدای نکرده بیدون کنن:eek:(دور از حضور) دیگه نمیتونین وارد اون دستگاه بشین.
حتی اگه شما بخوایین ارشد بگیرین(با ممتازی)بعدش بخوایین موقع تبدیل وضعیت با ممتازی استخدام بشین نمیشه فقط تبدیل وضعیتتون میکنن،دوباره نمیتونید امتحان بدید.
قربون بچه های این تاپیک بویژه از اون قدیمیاش:gol:

FAMINE RIAN

عضو جدید
سلام اقای امید و سایر دوستان
میشه بگید کار یه تکنیسین صنایع شیمیایی چیه
ممنون میشیم

majid2798

عضو جدید
با سلام به مجید آقای گل،شما از اول آموزش شماره کارمندی میگیرین ولی رو کارتتون کارآموز می نویسه و از تمامی مزایای نفت و... مثل کارمندای رسمی بهره مند میشید.اینو من از چند نفر پرسیدم تایید کردن و همچنین آقای امیدی که یه لینک گذاشته بودن راجع به همین مسائل اونجا هم دیده بودم.

در ضمن مجید آقا این همسایه ما هم تو پارس کنترل من بود،میگفت تکنسینا plcهارو رو rackهاشون نصب میکردن(طبق نقشه )وما نهایت کاری رو که انجام میدادیم به اتصالاشون میرسیدیم(چون اتصال plc یکم حساسه)

امید به خدا پویا جان.
من خودمم حدث میزدم که حرفه اون دوستم اشتباهه،اما خودش چون تو تامین اجتماعی شاغل بود میگفت واسه همین یکم شک کردم.

ممنون از جوابت مهندس

سلام
ببخشید کسی میدونه ابزار دقیق داخل پالایشگاه یعنی چی؟ببخشید من یه دانشجو هستم که دارم این سوالو میپرسم
یه دوره یک روزه ابزار دقیق داخل دانشگاهمون گذاشتند میخوام ببینم بدردم میخوره؟

n@91

عضو جدید
ازمهندسای گل تایپک میخوام اگه کسی میتونه برام
یه نقشه سیستم کنترل صنعتی
ازهر شرکتی که باشه برام ایمیل کنه که یه دنیا ممنونش
:w27: میشم.

blackberry35

اخراجی موقت
سلام
ببخشید کسی میدونه ابزار دقیق داخل پالایشگاه یعنی چی؟ببخشید من یه دانشجو هستم که دارم این سوالو میپرسم
یه دوره یک روزه ابزار دقیق داخل دانشگاهمون گذاشتند میخوام ببینم بدردم میخوره؟

کار ابزار دقیق از آنجایی که من می دونم توی پالایشگاه تنظیم کالیبراسیون ابزارآلات دقیق (Instrument )تنظیم هوا ابزار دقیق تنظیم قسمتهای کنترلی تجهیزات ازقبیل
Actuator کارتهای PLC بطور کلی تنظیم وکالیبراسیون هرگونه تجهیز ابزاردقیقی شامل سوییچها کارتهای شبکه PLC وDCS Limit Switch می باشد .
تست ترنسمترهای دما فشار لول سویچها اریفیس مترها و دیگر تجهیزات ابزار دقیقی است

امیدی

عضو جدید

کار ابزار دقیق از آنجایی که من می دونم توی پالایشگاه تنظیم کالیبراسیون ابزارآلات دقیق (Instrument )تنظیم هوا ابزار دقیق تنظیم قسمتهای کنترلی تجهیزات ازقبیل
Actuator کارتهای PLC بطور کلی تنظیم وکالیبراسیون هرگونه تجهیز ابزاردقیقی شامل سوییچها کارتهای شبکه PLC وDCS Limit Switch می باشد .
تست ترنسمترهای دما فشار لول سویچها اریفیس مترها و دیگر تجهیزات ابزار دقیقی است

فتبارک اله احسن الخالقین

جواب کامل و دقیق

حالا شدی یه پسر خوب

بجای اینکه رو اعصاب ملت راه بری اطلاعاتتو در اختیار دوستات بزار که یه دعایی هم واست کنن قبول شی انشاله

یه کف مرتب به افتخار جناب بلکبری
:w17:

blackberry35

اخراجی موقت
فتبارک اله احسن الخالقین

جواب کامل و دقیق

حالا شدی یه پسر خوب

بجای اینکه رو اعصاب ملت راه بری اطلاعاتتو در اختیار دوستات بزار که یه دعایی هم واست کنن قبول شی انشاله

یه کف مرتب به افتخار جناب بلکبری
:w17:

آقا جان هرچی قسمتو خو ولی تر بخدا برای قبولی من دعا کنیئ
I LOVE U

امیدی

عضو جدید
سلام.آقای "امیدی"خیلی خوشحال شدم که برگشتین،ببخشیدیه سوال داشتم:۱-کاریک تکنسین تعمیرات الکترونیک توشرکت چیه؟ممنون میشم اگه جواب بدین
و اما کار دوستان برقتمام تجهیزاتی که توی سایت هست کابل کشی شده همه یکجا به اسم ساب استیشن جمع میشن اونجا پنل هایی هست که میشه مقدار آمپر و لتاژی و که تجهیزات سرویس میکشنو دید و اندازه گرفتاز کار های روتین نفرات برق انجام روتین آمپر تجیزات دوار و تست فری ران آنها و لایتینگ سایت ، نصب روشنایی جهت انجام کار های تعمیراتی در شب یکی از مهمترین لحضات نفرات برق زمانی که تیک برقی داشته باشن یا اینکه کلا برق بره انجاست که یه مهند س برق زبل باید سریع برق دیزلو راه بندازه و و تا زمان برگشت برق از یو پی اس برق بگیره ...................

eset

عضو جدید
سلام جدي ميگي؟
ولي من زنگ زذم گفت اواخر اردي؟؟

راستي هم استاني ميتونم بپرسم بچه بچه كدوم شهري؟

_mahdi_

عضو جدید
طبق خبر زیر { که مربوط به قبولیهای پارساله }
پذیرفته شدگان اعم از ممتازین و غیره طی شش ماه در منطقه عملیاتی عسلویه تحت آموزشهای استاندارد مصوب در صنعت نفت قرار خواهند گرفت تا پس از آن ، مجوز ورودآنان به حوزه های عملیاتی صادر شود.

http://oilandoils.blogfa.com/post-179.aspx
استخدامی‌های پارس جنوبی‌هم پیمانی شدندشرکت نفت و گاز پارس با 175 نفر از نیروهای تازه استخدام این مجموعه برای فعالیت در عسلویه به طور موقت قرارداد پیمانی 6 ماهه امضا کرد.

به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، 175 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت به منظور پذیرش و آغاز همکاری در شرکت نفت و گاز پارس در جریان مراحل نهایی اداری و توجیهی قرار گرفتند.

این دومین مرحله جذب نیروی انسانی در شرکت نفت و گاز پارس در سال جاری محسوب می‌شود .

پیش از این 63 نفراز واجدین شرایط استخدام فارغ التحصیلان رشته های فنی دانشگاه صنعت نفت، اردیبهشت ماه سالجاری به جمع کارکنان پارس جنوبی پیوستند.

پذیرفته شدگان جدید شامل 175 نفر از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد در رشته های برق ،مکانیک، صنایع، نفت، حقوق ، اقتصاد و حسابداری هستند که تعدادی از آنان هم اینک دانشجویان دوره دکترا است .

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: فارغ التحصیلان جذب شده جدید شامل آن دسته از افرادی هستند که در آزمون سراسری استخدام در شرکت ملی نفت ایران و نیز مصاحبه علمی آن مورد پذیرش قرار گرفته اند.

محمد سعید گرجی با اشاره به اینکه پذیرش شدگان جدید عمدتاً از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای کشور هستند ، اعلام کرد: 175 نفر ورودی جدید با هدف حضور در منطقه عملیاتی پارس جنوبی همکاری خود را به زودی آغاز خواهند کرد.

رئیس امور کارکنان شرکت نفت و گاز پارس نیز در این باره گفت: نیروهای انسانی جدید در قالب طرح باز آرایی ساختار نوین شرکت ملی نفت ایران به استخدام شرکت نفت و گاز پارس در می‌آیند.
بهنام لطیفی افزود: تمام پذیرفته شدگان اعم از ممتازین و غیره طی شش ماه در منطقه عملیاتی عسلویه تحت آموزشهای استاندارد مصوب در صنعت نفت قرار خواهند گرفت تا پس از آن ، مجوز ورودآنان به حوزه های عملیاتی صادر شود.

به گفته وی، این گروه ابتدا در قالب قرارداد پیمانی به مدت 6 ماه همکاری می‌کنند و پس از این دوره مراحل نهایی استخدام رسمی آنها آغاز خواهد شد.

درسه ماه گذشته بیش از 230 نفر از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد دانشگاههای داخل کشور در رشته های مورد نیاز طرحهای گازی پارس جنوبی به شرکت نفت و گاز پارس پیوسته اند.

hasan_dalir

کاربر فعال
پذیرفته شدگان اعم از ممتازین و غیره طی شش ماه در منطقه عملیاتی عسلویه تحت آموزشهای استاندارد مصوب در صنعت نفت قرار خواهند گرفت تا پس از آن ، مجوز ورودآنان به حوزه های عملیاتی صادر شود. رسه ماه گذشته بیش از 230 نفر از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد دانشگاههای داخل کشور در رشته های مورد نیاز طرحهای گازی پارس جنوبی به شرکت نفت و گاز پارس پیوسته اند.
دوستان توجه داشته باشن که این اطلاعیه متعلق به زمان قبل از آزمون شرکت نفت سال 90 هستش پس اشتباهی برداشت نکنید.

samaneh91

عضو جدید
سلام دوستان
اگه تجربه مصاحبه پتروشیمی رو داریدبگید ما هم استفاده کنیم.

JYH6656

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
میگم کسی فردا تهران طب نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima-2

عضو جدید
دوستای مهندس شیمی من طوری که شنیدم تو نفت و گاز بهره برداری دست پیمانکاره و مهندس شیمی رابط بین برد و پیمانکاره یعنی مهندس ناظره . یعنی مثل پتروشیمی نیست که 5 ساله از پا بندازنت . ولی من موندم شرکت نفت و گاز پارس که مهندس شیمی میخواد چکار . اخه اصلا سایت ندارن دوستانی که تو نفت و گاز پارس کار کردن کار مهندس شیمی رو توضیح بدن .

FAMINE RIAN

عضو جدید
پذیرفته شدگان اعم از ممتازین و غیره طی شش ماه در منطقه عملیاتی عسلویه تحت آموزشهای استاندارد مصوب در صنعت نفت قرار خواهند گرفت تا پس از آن ، مجوز ورودآنان به حوزه های عملیاتی صادر شود.

http://oilandoils.blogfa.com/post-179.aspx
استخدامی‌های پارس جنوبی‌هم پیمانی شدندشرکت نفت و گاز پارس با 175 نفر از نیروهای تازه استخدام این مجموعه برای فعالیت در عسلویه به طور موقت قرارداد پیمانی 6 ماهه امضا کرد.

به نقل از شرکت نفت و گاز پارس، 175 نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی شرکت ملی نفت به منظور پذیرش و آغاز همکاری در شرکت نفت و گاز پارس در جریان مراحل نهایی اداری و توجیهی قرار گرفتند.

این دومین مرحله جذب نیروی انسانی در شرکت نفت و گاز پارس در سال جاری محسوب می‌شود .

پیش از این 63 نفراز واجدین شرایط استخدام فارغ التحصیلان رشته های فنی دانشگاه صنعت نفت، اردیبهشت ماه سالجاری به جمع کارکنان پارس جنوبی پیوستند.

پذیرفته شدگان جدید شامل 175 نفر از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد در رشته های برق ،مکانیک، صنایع، نفت، حقوق ، اقتصاد و حسابداری هستند که تعدادی از آنان هم اینک دانشجویان دوره دکترا است .

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: فارغ التحصیلان جذب شده جدید شامل آن دسته از افرادی هستند که در آزمون سراسری استخدام در شرکت ملی نفت ایران و نیز مصاحبه علمی آن مورد پذیرش قرار گرفته اند.

محمد سعید گرجی با اشاره به اینکه پذیرش شدگان جدید عمدتاً از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاههای کشور هستند ، اعلام کرد: 175 نفر ورودی جدید با هدف حضور در منطقه عملیاتی پارس جنوبی همکاری خود را به زودی آغاز خواهند کرد.

رئیس امور کارکنان شرکت نفت و گاز پارس نیز در این باره گفت: نیروهای انسانی جدید در قالب طرح باز آرایی ساختار نوین شرکت ملی نفت ایران به استخدام شرکت نفت و گاز پارس در می‌آیند.
بهنام لطیفی افزود: تمام پذیرفته شدگان اعم از ممتازین و غیره طی شش ماه در منطقه عملیاتی عسلویه تحت آموزشهای استاندارد مصوب در صنعت نفت قرار خواهند گرفت تا پس از آن ، مجوز ورودآنان به حوزه های عملیاتی صادر شود.

به گفته وی، این گروه ابتدا در قالب قرارداد پیمانی به مدت 6 ماه همکاری می‌کنند و پس از این دوره مراحل نهایی استخدام رسمی آنها آغاز خواهد شد.

درسه ماه گذشته بیش از 230 نفر از فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد دانشگاههای داخل کشور در رشته های مورد نیاز طرحهای گازی پارس جنوبی به شرکت نفت و گاز پارس پیوسته اند.

برادر عزیز به تاریخ خبر نگاه کن
+ نوشته شده در جمعه سوم تیر 1390ساعت 7:40 توسط وبلاگ نفت و نفتی ها

rezatm

عضو جدید
ببخشيد شما از این قسمتی که قرمز کردم مطمئنيد؟؟؟؟
آخه به ما گفتن ماها عملياتی هستيم نه ستادی!!!
تو طب صنعتی اهواز روی خیلی از پرونده های بچه ها نوشته بود ستاد، یعنی پستشون ستادیه
واسه بازرسی هم فکر کنم عملیاتی و ماموریتی باشه

بالا