[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

salehi.com

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هفته اول کار(عسلویه)

هفته اول کار(عسلویه)

سلام. اینجور که پیداست این روزا جو تاپیک رفته به سمت گزینش و تکمیل ظرفیت، به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم.

یک هفته گذشت و تقریبا همه دیگه روال کار اومده دستشون.

1. بچه ها بین فازهای مختلف تقسیم بندی شدن از فاز یک گرفته تا فاز 24. برخی فازها یکسری عملیات Offshore دارن که در حال انجام هست. بیشتر شهر بوشهر و خرمشهر. تو این فازها یه تعداد از نیروهای جدید رو میفرستن به Offshore. خب به نظر میرسه وضعیت بچه هایی که میرن Offshore از لحاظ امکانات رفاهی بهتر باشه. ولی برای کسی که میاد کار یاد بگیره و تجربه کسب کنه(لااقل تو رشته مهندسی عمران) سایت Onshore برای شروع بهتره(نظر شخصی). حتی اگر فاز مورد نظر قصد اعزام نیرو نداشته باشه، میشه درخواست داد که درصورت موافقت بری سایت Offshore یکی دیگه از فازها و یا حتی کلا از این فاز بری فاز دیگه.

2. پیشرفت فیزیکی فازها مختلفه و برخی فازها در حدود 85 درصد(فاز 17، 18) و برخی دیگه زیر 40 درصد(فاز 20،21 جایی که من هستم). اونایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارن برای بچه های برق و مکانیک و... بهتره و اونایی که پیشرفت فیزیکی کمتری دارن برای بچه های عمران. الان تو فاز ما بچه های برق و مکانیک گروه قبلی بیکار نشستن دارن Spec(مشخصات پروژه) می خونن و یا نقشه ها رو مرور می کنن. بچه های برق و مکانیک گروه دوم که هنوز هیچ تکلیفشون معلوم نیست!

3. تنظیم کردن رست ها هم دست سرپرست هست و الان یه سری از بچه ها رفتن خونه که یه هفته بمونن و یه سری دیگه(از جمله من) موندیم تا 14 روزمون تکمیل بشه بعدا بریم رست. سیستم کاری اینه: به ازای هر روز کار یک روز استراحت هست. اینکه دو هفته بمونی و دو هفته بری رست، کاملا برمیگرده به نظر سرپرست. به هر حال شما باید 14 روز تایم شیت رو پر کنی. مرخصی هم برمیگرده به نظر مدیر سایت، تو جلسه معارفه گفت من بهتون مرخصی میدم و مشکلی هم نیست ولی تو فصل گرما!، چون تو سایر فصل ها(آبان تا پایان سال) اینجا اوج کار و فعالیت هست و ما هم نمی خوایم نیروهامون رو در اختیار نداشته باشیم. اکثر بچه ها از سرپرست هاشون راضی هستن و اظهار کردن که همگی خوش اخلاق و با معرفتن. البته بد اخلاقش هم داریم هااا!! خودم یکیش رو دیدم که دفتر فنی ماست، خدا رو شکر سرپرست من نیست:D
روزهای جمعه رو فقط تا ظهر سرکاریم. کسانی که بومی هستن و یا پرواز مستقیم به شهرشون وجود داره، می تونن عصر آخرین روز کاری برن و صبح اولین روز کاری بیان. کسانی که پرواز مستقیم ندارن می تونن صبح آخرین روز کاری برن رست.

4. دوتا از دوستام شدن ناظر مقیم کمپ شیرینو، به زودی(تا پایان آبان) 120 واحد رو تحویل میدن و هر واحد 4 نفر. همچنین گفته شده که اولویت با بچه های کمپ OIEC هست. کمپ OIEC مشکلات فراوونی داره که حقیقتا بیان کردنش از حوصله من خارجه(گرچه برخی مشکلات رو قبلا گفتم)!! بهر حال باید صبر کرد. همونطور که گفتم الان خیلی از بچه ها رفتن کنگان مستقر شدن، یه تعداد هم که رفتن Offshore. بنابراین تعداد ساکنین کمپ زیاد نیست(به نسبت تعداد کل)

5. نفت کارت و یه دست لباس اضافه و عینک آفتابی و... هم در دست اقدامه(کی دستمون برسه، خدا داند!). مشکل اساسی همون لباس اضافه هست. با یه دست لباس ما هر شب(نهایتا هر دو شب) مشغول شستشو و اتو کردن هستیم(وقتمون رو تلف میکنه). یکی از بچه ها قبل اومدن 5 تا پیرهن سفید خریده بود و داده بود واسش آرم شرکت رو گلدوزی کنن. واقعا فکر خوبیه چون دو دست لباس هم جوابگو نیست.

دیگه چیزی به ذهنم نمیریسه! اکثر دوستام هم از کمپ ما رفتن و اونایی هم که نرفتن رستشون طوری شده که همدیگه رو نمی بینیم و من از اینکه از این به بعد نمی تونم دوستام رو ببینم واقعا ناراحتم و دلم گرفته:cry:

sayalat83

عضو جدید
سلام به بچه های پارس...فکر کنم دیگه باید یه کاری کرد مثل اینکه واقعا خبری از اعزام گروه ـخر نیست...

gulunc

عضو جدید
سلام دوستان
من امروز زنگ زدم مرکز آزمون پرسیدم چرا واسه من زده اطلاعات معتبر نیست، خانمی که گوشی رو برداشته بود با چنان عصبانیتی مشخصاتمو پرسید منم مشخضاتمو دادم گفت جزو پذیرفته شدگان نهایی(احتمالاً همون 45 نفر) هستی 10-15 روز دیگه زنگ بزن شرکتت، اینو گفت سریع گوشی رو قطع کرد، حالا دیگه نمی دونم راست گفت یا نه، اونایی که براشون می نویسه اطلاعات معتبر نیست زنگ بزنند ببینیم همینو میگن

اینم شماره مرکز آزمون
02166412204

اير

عضو جدید
سلام دوستان
من امروز زنگ زدم مرکز آزمون پرسیدم چرا واسه من زده اطلاعات معتبر نیست، خانمی که گوشی رو برداشته بود با چنان عصبانیتی مشخصاتمو پرسید منم مشخضاتمو دادم گفت جزو پذیرفته شدگان نهایی(احتمالاً همون 45 نفر) هستی 10-15 روز دیگه زنگ بزن شرکتت، اینو گفت سریع گوشی رو قطع کرد، حالا دیگه نمی دونم راست گفت یا نه، اونایی که براشون می نویسه اطلاعات معتبر نیست زنگ بزنند ببینیم همینو میگن

اینم شماره مرکز آزمون
02166412204

سلام مهندس تبريك ميگم
ميتونم بپرسم شما كدوم شركت بوديد؟

VIVA_POGC

عضو جدید
از دوستان POGC كسي خبر جديد نداره؟؟ اگه از اين به بعد بخوان زنگ بزنن احتمالا بليط اتوبوس هم گيرمون نياد واسه اول مهر.

controli

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان.
گفتن حتما از شنبه تا 5 شنبه زنگ میزنن.
جالبه 4 شنبه این هفته هم تعطیله :دی
یعنی از امروز تا 3شنبه دعوت شدیم شدیم نشدیم قیدشو فعلا بزنید

اير

عضو جدید
ممنون
من شرکت پایانه های نفتی بودم.
شما زنگ نزدین؟

اون شماره اي كه شما نوشتيد دفتر غفاريه. من صبح با همون شماره تماس گرفتم خانمي كه گوشي رو برداشت يه شماره ديگه بهم داد گفت با اين شماره تماس بگير منم هرچي تماس گرفتم كسي جواب نداد
فعلا هر دو شماره رو ميگيرم يا مشغوله يا كسي جواب نميده

gulunc

عضو جدید
اون شماره اي كه شما نوشتيد دفتر غفاريه. من صبح با همون شماره تماس گرفتم خانمي كه گوشي رو برداشت يه شماره ديگه بهم داد گفت با اين شماره تماس بگير منم هرچي تماس گرفتم كسي جواب نداد فعلا هر دو شماره رو ميگيرم يا مشغوله يا كسي جواب نميده[/QUOTEه] من حدود ساعت 10 تماس گرفتم خیلی زنگ خورد تا برداشت، شدیداً عصبانی بودگفت سریع کد رهگیریتو بگو، یه کم تعلل میکردم قطع میکرد، فکر کنم زیاد زنگ زدن گوشی رو پریز کشیده

mfd.online

عضو جدید
از دوستان گروه چهارم لطفا یه نفر زنگ بزنه شرکت ببینه چه خبره ( من اینقدر زنگ زدم که دیگه روم نمیشه )

حمید غضنفری

عضو جدید
سلام خدمت تمام دوستان.
گفتن حتما از شنبه تا 5 شنبه زنگ میزنن.
جالبه 4 شنبه این هفته هم تعطیله :دی
یعنی از امروز تا 3شنبه دعوت شدیم شدیم نشدیم قیدشو فعلا بزنید

بابا این داوری که میگه هنوز لیست نهایی نشده همون از شنبه دیگه تماس میگیریم.....!!!!!
:surprised:

mehdimoloodi

عضو جدید
دیگه شورشو درآوردن. اگه پارسال بجای امتحان نفت ازدواج کرده بودیم الان بچهمونم به دنیا اومده بود.یه جواب درستم نمیدن ببینیم تکلیفمون چیه

nima_4321

عضو جدید
بچه های گروه چهارم یه تکونی به خودتون بدین . داره دیر میشه ها ! واسه چی هنوز بهتون زنگ نزدن ؟ مگه نباید 15 روز قبل خبر بدن؟ آخه لیست چی رو می خوان تنظیم کنن ؟ کلا دویست و پنجاه نفر سیصد نفر مونده که همه شون رو میشه تو یه گروه هم فرستاد
---------------
راستی بچه ها دقت کردین نمیشه صفحه 1369 این تاپیک رو اورد ؟:eek: جریان چیه ؟ مثل برمودای اینترنتیه ؟؟

saleh-sinava

عضو جدید
سلام. اینجور که پیداست این روزا جو تاپیک رفته به سمت گزینش و تکمیل ظرفیت، به همه اونایی که قبول شدن تبریک میگم.

یک هفته گذشت و تقریبا همه دیگه روال کار اومده دستشون.

1. بچه ها بین فازهای مختلف تقسیم بندی شدن از فاز یک گرفته تا فاز 24. برخی فازها یکسری عملیات Offshore دارن که در حال انجام هست. بیشتر شهر بوشهر و خرمشهر. تو این فازها یه تعداد از نیروهای جدید رو میفرستن به Offshore. خب به نظر میرسه وضعیت بچه هایی که میرن Offshore از لحاظ امکانات رفاهی بهتر باشه. ولی برای کسی که میاد کار یاد بگیره و تجربه کسب کنه(لااقل تو رشته مهندسی عمران) سایت Onshore برای شروع بهتره(نظر شخصی). حتی اگر فاز مورد نظر قصد اعزام نیرو نداشته باشه، میشه درخواست داد که درصورت موافقت بری سایت Offshore یکی دیگه از فازها و یا حتی کلا از این فاز بری فاز دیگه.

2. پیشرفت فیزیکی فازها مختلفه و برخی فازها در حدود 85 درصد(فاز 17، 18) و برخی دیگه زیر 40 درصد(فاز 20،21 جایی که من هستم). اونایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری دارن برای بچه های برق و مکانیک و... بهتره و اونایی که پیشرفت فیزیکی کمتری دارن برای بچه های عمران. الان تو فاز ما بچه های برق و مکانیک گروه قبلی بیکار نشستن دارن Spec(مشخصات پروژه) می خونن و یا نقشه ها رو مرور می کنن. بچه های برق و مکانیک گروه دوم که هنوز هیچ تکلیفشون معلوم نیست!

3. تنظیم کردن رست ها هم دست سرپرست هست و الان یه سری از بچه ها رفتن خونه که یه هفته بمونن و یه سری دیگه(از جمله من) موندیم تا 14 روزمون تکمیل بشه بعدا بریم رست. سیستم کاری اینه: به ازای هر روز کار یک روز استراحت هست. اینکه دو هفته بمونی و دو هفته بری رست، کاملا برمیگرده به نظر سرپرست. به هر حال شما باید 14 روز تایم شیت رو پر کنی. مرخصی هم برمیگرده به نظر مدیر سایت، تو جلسه معارفه گفت من بهتون مرخصی میدم و مشکلی هم نیست ولی تو فصل گرما!، چون تو سایر فصل ها(آبان تا پایان سال) اینجا اوج کار و فعالیت هست و ما هم نمی خوایم نیروهامون رو در اختیار نداشته باشیم. اکثر بچه ها از سرپرست هاشون راضی هستن و اظهار کردن که همگی خوش اخلاق و با معرفتن. البته بد اخلاقش هم داریم هااا!! خودم یکیش رو دیدم که دفتر فنی ماست، خدا رو شکر سرپرست من نیست:D
روزهای جمعه رو فقط تا ظهر سرکاریم. کسانی که بومی هستن و یا پرواز مستقیم به شهرشون وجود داره، می تونن عصر آخرین روز کاری برن و صبح اولین روز کاری بیان. کسانی که پرواز مستقیم ندارن می تونن صبح آخرین روز کاری برن رست.

4. دوتا از دوستام شدن ناظر مقیم کمپ شیرینو، به زودی(تا پایان آبان) 120 واحد رو تحویل میدن و هر واحد 4 نفر. همچنین گفته شده که اولویت با بچه های کمپ OIEC هست. کمپ OIEC مشکلات فراوونی داره که حقیقتا بیان کردنش از حوصله من خارجه(گرچه برخی مشکلات رو قبلا گفتم)!! بهر حال باید صبر کرد. همونطور که گفتم الان خیلی از بچه ها رفتن کنگان مستقر شدن، یه تعداد هم که رفتن Offshore. بنابراین تعداد ساکنین کمپ زیاد نیست(به نسبت تعداد کل)

5. نفت کارت و یه دست لباس اضافه و عینک آفتابی و... هم در دست اقدامه(کی دستمون برسه، خدا داند!). مشکل اساسی همون لباس اضافه هست. با یه دست لباس ما هر شب(نهایتا هر دو شب) مشغول شستشو و اتو کردن هستیم(وقتمون رو تلف میکنه). یکی از بچه ها قبل اومدن 5 تا پیرهن سفید خریده بود و داده بود واسش آرم شرکت رو گلدوزی کنن. واقعا فکر خوبیه چون دو دست لباس هم جوابگو نیست.

دیگه چیزی به ذهنم نمیریسه! اکثر دوستام هم از کمپ ما رفتن و اونایی هم که نرفتن رستشون طوری شده که همدیگه رو نمی بینیم و من از اینکه از این به بعد نمی تونم دوستام رو ببینم واقعا ناراحتم و دلم گرفته:cry:

با تشکر از جناب صالحی
من یه سوال دار این که اینده کاری رشته عمران تو نفت چطوره خصوصا pogc
مثلا 10 تا 15 سال بعد کسی که رشته عمران هست وضعیت شغلیش چطوریه تو نفت?
اگه میتونین در این مورد اطلاعات کسب کنین و ارایه بدین ممنون میشم

saleh-sinava

عضو جدید
قابل توجه منتظرین pogc :

از pogc بهم اس رسید که در چند روز اینده اسامی گروه مهر اعلام میشه
و شروع دوره 1 مهر است

mehdimoloodi

عضو جدید
من خرداد تماس گرفتم گفتن مدارکت کامله اما الان نگرانم که الکی گفته باشن البته اگر مدارکم ناقص بود باید باهام تماس میگرفتن ولی از اینا هیچی بعید نیست می خوام فردا هرطور شده باهاشون صحبت کنم

sayalat83

عضو جدید
سلام به بچه های پارس.علت تاخیر شرکت واسه اعلام اسامی طی تماسی که گرفتم مشخص شد.به دلیل ناقص بودن مدارک یه سری از بچه ها ناچار بودن تمام مدارک رو کامل کنند که بتونند تمام بچه ها رو با هم بفرستند واسه دوره .گفتند تا 2 3 روز آینده بهتون اطلاع میدیم

بالا