◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

◄ نظام مهندسی ► پرسش و پاسخ

• ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن موافقم.

رای: 12 63.2%
  • ضمن مطالعه کامل مطالب، با محتواي آن مخالفم.

رای: 1 5.3%
  • نظر خاصي در مورد مطالب ارائه شده ندارم!

رای: 6 31.6%

• مجموع رای دهندگان
    19

ZibaAhmadpoor

مدیر تالار مهندسی عمران
مدیر تالار

estina

عضو جدید
با سلام
میخواستم بدونم تو این سوال و دو سوال بالا کدوم گزینه ها درست بود؟
یک ساختمان 4 طبقه با ارتفاع هر طبقه 3متر تحت زلزله ی سطح بهره برداری قرار می گیرد اگر قطعات طوری باشد که تغییر مکان زیاد در انها خسارت عمده ای به بار نیاورد تغییر مکان جانبی نسبی ساختمان چند میلیمتره؟
جوابش 24 میشد یا 60؟

estina

عضو جدید
چرا کسی جواب نمیده آخه ؟
سوال مقاومت فشاری این بود_
مقاومت فشاری متوسط لازم بتون بر حسب مگاپاسکال با مشخصات زیر
نتایج برای تعیین انحراف استاندارد در دسترس نمی باشد و مقاومت فشاری نمونه ی مکعبی بتون به ضلع 20 cm برابر 35Mpa ؟
جوابش 45.5 می شد یا 40.5 یا چیز دیگه؟ شما چی در اوردین؟ باید تبدیل به استوانه ای استاندارد میکردیم یا نه؟؟؟؟؟
راستی کسی میدونه کلید سوالها کی میاد؟؟

estina

عضو جدید
این سوال رو چی جواب دادین؟
طراحی یک سازه بتون ارمه بر اساس رده بتون C20 انجام شده - در صورتی که مقاومت سه نمونه متوالی برابر 18.8-21.4- 22.2 مگاپاسکال باشد در این صورت .....
بتون از نظر سازه ای به تشخیص طراح قابل قبول است............. یا غیر قابل قبول است

anzalichi181

عضو جدید
با سلام
میخواستم بدونم تو این سوال و دو سوال بالا کدوم گزینه ها درست بود؟
یک ساختمان 4 طبقه با ارتفاع هر طبقه 3متر تحت زلزله ی سطح بهره برداری قرار می گیرد اگر قطعات طوری باشد که تغییر مکان زیاد در انها خسارت عمده ای به بار نیاورد تغییر مکان جانبی نسبی ساختمان چند میلیمتره؟
جوابش 24 میشد یا 60؟

سوالش این طور نبود که حداکثر تغییر مکان جانبی چقدره؟
من ارتفاع سازه رو ضربدر 5 هزارم کردم که شد 60 میلیمتر
ولی مطمئن نیستم که جواب درست باشه

anzalichi181

عضو جدید
این سوال رو چی جواب دادین؟
طراحی یک سازه بتون ارمه بر اساس رده بتون C20 انجام شده - در صورتی که مقاومت سه نمونه متوالی برابر 18.8-21.4- 22.2 مگاپاسکال باشد در این صورت .....
بتون از نظر سازه ای به تشخیص طراح قابل قبول است............. یا غیر قابل قبول است

بتون از نظر سازه ای به تشخیص طراح قابل قبول است

anzalichi181

عضو جدید
چرا کسی جواب نمیده آخه ؟
سوال مقاومت فشاری این بود_
مقاومت فشاری متوسط لازم بتون بر حسب مگاپاسکال با مشخصات زیر
نتایج برای تعیین انحراف استاندارد در دسترس نمی باشد و مقاومت فشاری نمونه ی مکعبی بتون به ضلع 20 cm برابر 35Mpa ؟
جوابش 45.5 می شد یا 40.5 یا چیز دیگه؟ شما چی در اوردین؟ باید تبدیل به استوانه ای استاندارد میکردیم یا نه؟؟؟؟؟
راستی کسی میدونه کلید سوالها کی میاد؟؟

کلید سوال ها الان الانا نمیاد
مکعب 20 استاندارده اگه چیزی بغیر از مکعب 15و20 بود فرق میکرد
تو صفحه 76 قید شده که برای تبدیل مقاومت نمونه های غیر استاندارد به استاندارد از جداول 9-6-0-1 و 9-6-0-3 استفاده کنیم
به احتمال خیلی زیاد جواب درست 45.5 هستش .

estina

عضو جدید
کلید سوال ها الان الانا نمیاد
مکعب 20 استاندارده اگه چیزی بغیر از مکعب 15و20 بود فرق میکرد
تو صفحه 76 قید شده که برای تبدیل مقاومت نمونه های غیر استاندارد به استاندارد از جداول 9-6-0-1 و 9-6-0-3 استفاده کنیم
به احتمال خیلی زیاد جواب درست 45.5 هستش .
شما مطمئنید که 45.5 میشه؟

وحید6

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه جواب سوالی که گفته بود ساختمان یک طبقه با ارتفاع 3 متر نیاز به کلاف دارد؟ چی میشه؟

estina

عضو جدید
این سوالو چی ؟ شما جواب دادین؟
مقادیر تنش های تسلیم در آزمایش های کششی میلگرد برای 5 نمونه اول 330- 330- 340- 350- 360 مگاپاسکال و برای 5 نمونه بعدی 330- 330- 340- 360- 360 مگاپاسکال به دست امده ایا این نوع فولاد با طبقه S340 انطباق دارد؟
جوابش کدوم یکی از این 2تا میشد؟
خیر زیرا با محاسبات اماری تنش تسلیم مشخصه ان کم تر از 340Mpa است
یا خیر زیرا تعدادی از مقاومت ها کم تر از 340Mpa است

anzalichi181

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه جواب سوالی که گفته بود ساختمان یک طبقه با ارتفاع 3 متر نیاز به کلاف دارد؟ چی میشه؟

از بچه ها که پرسیدم گفتن جواب گزینه 1 میشه یعنی برای همه ساختمان ها لازمه
من اشتباه زدم و گزینه 4 که میشه برای ساختمان هایی که خطر کم و متوسط رو تحمل میکردن الزامی نیست رو زدم

anzalichi181

عضو جدید
این سوالو چی ؟ شما جواب دادین؟
مقادیر تنش های تسلیم در آزمایش های کششی میلگرد برای 5 نمونه اول 330- 330- 340- 350- 360 مگاپاسکال و برای 5 نمونه بعدی 330- 330- 340- 360- 360 مگاپاسکال به دست امده ایا این نوع فولاد با طبقه S340 انطباق دارد؟
جوابش کدوم یکی از این 2تا میشد؟
خیر زیرا با محاسبات اماری تنش تسلیم مشخصه ان کم تر از 340Mpa است
یا خیر زیرا تعدادی از مقاومت ها کم تر از 340Mpa است

این سوال رو جواب ندادم ولی فکر نکنم گزینه خیر درست باشه.
چون اگه میانگین 10 تا رو میگرفتیم 343 میشد
منهای یه عددی میکردیم که اونم کمتر از یک بود که بازم از عدد 342 بیشتر میشد
......................
راستی به نظرتون سوالهای سال قبل خیلی آسون تر نبود؟

ali_60

عضو جدید
سلام من هم امتحان محاسبات دادم به نظر من بدترین ازمون بود راستی کسی سوال کاهش سربار رو حل کرد جوابش تو گزینه ها بود؟

ali_60

عضو جدید
سوال راجع به برش در طبقه پنجم چی جوابش توی گزینه ها بود ؟

estina

عضو جدید
نظرتون در مورد کلید سوالایی که دادن چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سوال 44 چرا گزینه 3 رو زده؟ کجا نوشته امبولانس لازمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza 2012

عضو جدید
نظام مهندسی

نظام مهندسی

سلام.یه جزوه مفید برای ازمون محاسبات نظام مهندسی نیاز دارم کسی میتونه کمکم کنه:gol:

kheir khah

عضو جدید
سوالات بی ربط نظام مهندسی

سوالات بی ربط نظام مهندسی

با سلام و خدا قوت خدمت مهندسای عزیز به نظر من هم سوالات نظارت مثل محاسبات بود و اینکه بیشتر طراحان سوال به دنبال پیچوندن مهندسا هستن ،ما که نمی خوایم مچ گیری کنیم یه آزمون برای ورود به حرفه مهندسی هست و اینکه کتابهاشم که همه موجوده فقط برای اینکه مهندسا وارد این حرفه بشن یه امتحان که آیا مهندسا آشنایی دارن با مباحث یا نه مهمه ؟! اما این سوالا داشت اینو میگفت که :مهندس دیدی سوالی دادم که تا بحال ندیدی !!!!دیدی نمی تونی!!! سوالهایی که فقط فقط دلیلش این بود که همه غلط بزنن ،من از همه مهندسا میخوام یه حرکتی کنن برای این بی احترامی و دهان کجی طراحان سوالات به ما ،خوب سوال باید در یه حد متعادل باشه و نه اینکه سوالات دوره قبل با این دوره 100 درصد تغییر و حالا از جاهایی که خدای نکرده مهندسا نتونن جواب درست بدن . نون خوری باز کردن از این امتحان ها دیگه اگه خیلی سختگیر هستین برین جلو بساز بفروشا رو بگیرین که بی هیچ مزاحمتی وارد این مقوله میشن و روی هر چی مهندس سفید میکنن . اگه خیلی سختگیرین برین جلوی این ساخت و سازها رو بگیرین !!!
من و ما مهندسا یه کاری بکنیم ماشا الله که رئیس سازمان هم که میگه به من ربطی نداره !(توی سایت خبر آن لاین قسمت مشکلات مردم ) آقای رئیس پس به کی ربط داره شما باید از ما حمایت کنین . واقعا که قشر مهندس تو این جامعه و تو این مملکت داره میسوزه !!!وقتی یه استاد کار با دیدن دستمزد پیشنهادی کارفرما به ایشون میگه این حقوق مهندساس و من نمی تونم با این حقوق کار کنم ببینید که ما کجائیم .

Parvix

عضو جدید
من هنوز به مرحله آزمون نظام مهندسی نرسیدم ولی موافقم که

داره به مهندسان جوان ظلم میشه

redblue

عضو جدید
سلام دوستان
من یه سوال دارم که هنوز جواب درستی واسش پیدا نکردم، من کارشناسی ناپیوسته-نگهداری و بهره برداری از سد و شبکه خوندم، اگه مثلا من ارشد سازه رو بگیرم میتونم نظارت،محاسبه و غیره رو بگیرم؟یکی از دوستام رفته نظام مهندسی فارس پرسیده گفتن اگه ارشد سازه هم بگیری باز نمیتونی نظارت بگیری و جز نظام مهندسی بشی. من که هنگ کردم راستش.کسی میتونه کمک کنه

سلام دوستان
من یه سوال دارم که هنوز جواب درستی واسش پیدا نکردم، من کارشناسی ناپیوسته-نگهداری و بهره برداری از سد و شبکه خوندم، اگه مثلا من ارشد سازه رو بگیرم میتونم نظارت،محاسبه و غیره رو بگیرم؟یکی از دوستام رفته نظام مهندسی فارس پرسیده گفتن اگه ارشد سازه هم بگیری باز نمیتونی نظارت بگیری و جز نظام مهندسی بشی. من که هنگ کردم راستش.کسی میتونه کمک کنه

سلام دوست عزیز این چیزی که به دوست شما گفتن فکر می کنم اشتباه باشه چون رشتتون تقریبا مرتبط با مجموعه عمران هست حداقل و در بدترین شرایط نظارت به شما داده میشه... فکر میکنم نباید نگران باشید....
برای اطمینان بیشتر میتونید از نظام مهندسی های شهر های دیگه هم سوال کنید
موفق باشید

khkh

عضو جدید
با سلام.

من رشته كارشناسيم عمران نبوده. مي خواستم بدونم اين حق امضا چقدر مهمه و اصلا گرفتنش لزومي داره؟ چه لزومي؟ بدون

داشتنش مي شه يه مهندس عمران خوب با درامد خوب بود يا نميشه.براي ادامه تحصيل و هيئت علمي شدن چطور ،نيازي به

داشتنش هست؟ اخه جوري كه من متوجه شدم با ليسانس غير مرتبط نمي شه اين حق امضا رو گرفت.

دوستان اگاه ممنون مي شم راهنمايي كنيد.

hamid1002

عضو جدید
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

کسی اطلاع داره رشته مهندسی اجرایی عمران که یه رشته جدید هستش توی نظام مهندسی نظارت و محاسبات و طراحی بهش تعلق میگیره یا خیر
و کلا نظام مهندسی این رشته رو به عنوان یکی از رشته های اصلی یا فرعی قبول داره یا خیر

با تشکر

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز

کسی اطلاع داره رشته مهندسی اجرایی عمران که یه رشته جدید هستش توی نظام مهندسی نظارت و محاسبات و طراحی بهش تعلق میگیره یا خیر
و کلا نظام مهندسی این رشته رو به عنوان یکی از رشته های اصلی یا فرعی قبول داره یا خیر

با تشکر

سلام دوست عزیز رشته جدید مهندسی اجرایی که به نوعی رشته ای تازه در محدوده رشته عمران است طبق آخرین شرایط موجود فقط و فقط قابلیت دریافت مهر نظارت رشته عمران را دارا می باشد. زیرا بسیاری از دروس تخصصی عمران از جمله بتن 2 و فولاد 2 از آن حذف گردیده است و همچنین بسیاری از دروس معمول رشته عمران از این گرایش حذف یا تغییر نام پیدا کرده است...

بالا