⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم دانش و اطلاعاته نه اسم دانشگاه,من خیلی ها رو دیدم مدرک دانشگاه های طراز اول رو دارن هیچی حالیشون نیست و برعکس
این دیدگاه مدرک گرایی فرهنگ جهان سومیه
همین دانشگاهی که شما خیلی ذوق دارین و هردفعه اسمش رو میارین تو لیست 100 تا دانشگاه برتر آسیا نیست...حتی تهران و شریف هم نیستن
و البته همین دانشگاه ها الان دارن با شهریه های میلیونی یه اسم پردیس دانشجوی ارشد و دکترا میگیرن پس دیگه مدرک پولکی و غیر پولکی زیاد قابل تفکیک نیست!
هرجا که هستیم مهم اینه که از درس خوندن لذت ببریم و سعی کنیم تو رشتمون مهارت بدست بیاریم بقیش حاشیه ست

آخرین ویرایش:

سورا مفخر

عضو جدید
پیشی دستش به گوشت نمیرسه میگه بیف بو میده . خواهشا برو تراز علمی شهید بهشتی و شریف رو ببین بعد نظر بده دوست عزیز برای من توی این کشور همین اندازه بسمه بیشتر از این حد لازمم نمی شه توانایشو دارن که پردیس می زنن مهم اینه که روزانه داره ما رو بسه به فکر پردیس خودگردان هم نیستیم که ترش کنیم . این قدر که از درس خوندن ما داریم لذت می ببریم که رفتیم عین کلاغ راه رفتن کپک و یاد بگیریم هویت و معماری خودمون رو به فراموشی سپردیم بعد توقع نداشته باش یک خونه که بالی سر درش میزنه غیر انتفاعی معمار تربیت کنه بده بیرون چون اساتیدش اگر با سواد و با انگیزه هم باشه به ظرفیت یادگیری و تلاش دانشجو نگاه می کنه و اون کسی که روزانه دانشگاه تراز اول ایران قبول میشه حقشه که بهترین امکانات و اساتید و فضای آموزشی در اختیارش باشه . منم اره هنوز توی همون جهان سوم زندگی می کنم بیشتر از این هم توقع ندارم مدرک و عشقه بی خیال حرف دیگرون که واسم کشکه .

atp2

عضو جدید
افرین گفتن که به نظرم مهمه به کارهایی که با مدرکت انجام دادی بگن ، مثلا چه ساختمون خوبی، یا چه موضوع جدید و خوبی رو مطرح کرده ،
و اینکه وقتی که سطح درک مردم از رشته ما در حد خوشبحالت خوندنی نداری یا فقط که نقاشی میکشی هست، توجه نشه بهشون بهتره
مدرک پولی چیه؟ شبانه هام پول میدن ، شمام پس فردا بخوای از این مملکت بری پول مدرکتو باید بدی بری : ) همشون که اینطوری نیستن 90 درصد تلاششون رو میکننن ،شبانه روز واسه طرحاشون زحمت میکشن ، انگیزه دارن شدید من 16 نفرشون رو تو یه کلاسی دیدم ، هر ترم چیزای زیادی یاد میگیرن به خاطر نداشتن غرور کاذبی که اکثر ما روزانه ها داشتیم ، ولی وسطای دانشگاه فهمیدیم که اخرش باید بپرسیم چی بلدی؟ نه کجا خوندی،
خوشبختنانه خیلی چیزا تو رشته معماری تزریق کردنی نیست : )

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان گلم گزارش من تا امروز ، ایستایی و فن استاد فاطمی فعلا فصل پنجمش گیر کردم ، معماری اسلامی کیانی دیگه به سلامتی دارم تموم می کنم بعد برم سراغ جزوه حشمت الله متدین . معماری معاصر هم کتاب استاد خوبم دکتر حامد کامل نیا رو دارم می خونم اتفاقا چند روز پیش فردوسی رفتم با ایشون در مورد این درس سوال داشتم آخه می دونید که طراح تاریخ معاصر سال 93و 94 دکتر کامل نیا و استاد گلم لادن اعتصادی بودن امکان اینکه امسال هم این دو نفر باشن هست پس کتاب کامل نیا دقیق مطالعه بشه چون چیزی که از حرف هاش متوجه شدم باز امسال هم مثل سال پیش مفهومی تر میشه و امکان پیش بینی کردن سوالات درک عمومی معماری و تاریخ خیلی سخته . کتاب نعیما فعلا دور اول کردم گذاشتم کنار خیلی زیاد نکته نداره فقط عکس کتاب کفایت می کنه . و بقیه درس ها رو هم همچنان می خونم . بچه ها این نصیحتمو جدی بگیرید امسال امکان کم کردن ظرفیت روزانه ارشد سراسری هست پس تا جایی که در توانتون هست درس بخونید از منبع مهمی این اطلاعاتو گرفتم که می گم اولش شک داشتم سال 95 فردوسی 5 نفر روزانه فقط داره شبانه نه . تا چن سال پیش شهید بهشتی 20 نفر فقط از دفترچه سراسری دانشجو می گرفت به غیر از استعداد درخشان دانشگاه سال 93 ، 15 نفر شد و سال 94 ، 12 نفر بدونید که شاید سال 95، به ده نفر هم برسه روزانه معماری شهید بهشتی پس حسابی تلاش خودمونو داشته باشیم داخل همین ظرفیت های کم هم امید قبولی داشته باشیم . خیر سرشون فقط دارن غیر انتفاعی که مدرکش هیچ ارزشی نداره دارن تعداد قبولی زیاد می گیرن تا جیب خودشون و دولتو حسابی از پول این بچه های بیچاره پر کنن بعد یک مدرک بی ارزش هم بهشون می دن می گن خوب حالا برو پی کارت با اون مدرک پولکیت . :cry::mad::twisted: اینو می گم حساب کار دستمون بیاد این چند ماه سعی و تلاش و نخوابیدن ارزشو داره که جای درستی قبول بشیم من که موقعی دانشجو کارشناسی شهید بهشتی بودم موقعی که سوار قطار بودم میومدم تهران یا مشهد وقتی ازم می پرسیدن دانشجوی کدوم دانشگاه هستی می گفتم معماری شهید بهشتی حسابی خوششون میومد و افرین می گفتن حالا اگه من غیر انتفاعی ناکجا اباد بودم می گفتم که غیر انتفاعی هستم می گفتن برو بشین سر جات . پس مدرک مهمه از کدوم دانشگاه داشته باشید . :biggrin:

سلام دوست عزیزم
اول ی خسته نباشید بگم .. واقعا عالی داری پیش میری.. آفرین

اینکه میگی مدرک مهمه از کدوم دانشگاه بگبری بله مهمه
ولی بستگی به هدف هر شخصی داره
درست نیست بگیم کسی ک مدرک غیرانتفاعی داره ول معطله
من خودم دوستانی دارم ک مدرک از عیر انتفاعی دارن و خیلی با سوادن..
استاد خوب همه جا پیدا میشه.. دانشجوهای خوب کمن:)
غیر انتفاعی ها هم جو دانشگاهی خوب دارن
درست نیست اینطور گفتن
و اینکه خیلی دور نیست ک اون ده نفر ظرفیتی ک ازش حرف میزنی هم پولی بشه
البته اینجوری شاید بهتر بشه
اونوقت یکی مثل شما سواد و اعتبار دانشجوهای غیرانتفاعی رو زیر سوال نمیبره:biggrin:
خلاصه اینکه بستگی به خود شخص داره نه محیط و اسم دانشگاه و پولی ک میدی یا نمیدی
موفق تر باشی عزیزم

atp2

عضو جدید
بچه هااااآ بیاین بگین چی خوندین دیگه
من امروز تنظیم شرایط خوندم یه فصل
معماری ایرانی یه فصل
باغ روحانی یه فصل
یه کمم زبان خوندم ،
بچه ها هدفففففففف این تاپیک مطالعه گروهی است :- )
بیایید گروهی مطالعه کنیم :- )
بیاین اقرار کنیدددددددددددد امروز چی خوندین ؟ من قبلا که اانی 25 و هانی بی میکفتن هر روز چقدر میخوندن ساعتام شده بود 7 ساعت ، الان 5 ام ، در این حد رو من تاثیر دارههههههههههه :) بیاین دوستام بیاییییییین ،

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام باز دعوا شده اینجا ، نه حقم میدم مدرک گرفتن هم مهمه از کجا داشته باشید من که روزانه بین الملل قزوینم دیدم که دانشجو های خارجی با توجه به رتبه علمی این دانشگاه از کشور های آسیایی مثل هندوستان ، کره جنوبی ، عراق و حتی از کشورهای آفریقایی این دانشگاه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کردن باز دانشگاه تهران و شریغ و شهید بهشتی جزء دانشگاهای برتر ایران و آسیا هستن نمی شه خلاف اینو گفت که جایگاهی توی دانشگاه های آسیا ندارد . یکی از اساتیدم میگفت محور اصلی خودتی و خودت دانشگاه و اساتید وسیله رسیدن تو به هدفت هست بودنش خیلی خوبه نبودنشون هم فرقی نمی کنه پس خود آدم هست که جایگاهی برای خودش و معماری کشورش به ارمغان می آورد . بازم من قبول دارم مدرک خیلی مهمه برای جذب علمی دانشگاه و کار کردن در شرکت های مشاور قوی چون خیلی ها به بهانه همین مدرک روی ظرفیت کاری طرف خیلی حساب باز می کنن . همتون موفق و شاد باشید .

atp2

عضو جدید
با حرفاتون موافقم ;) فقط چون خودتونم بهشتی خوندین دوستان شاید بد برداشت کنن و جبهه بگیرن ولی به نظر من حرف تون کاملا درسته، مهم دانش و اطلاعاته ولی یه سیستم آموزشی صحیح باید دانشجو رو هدایت کنه تا این بنده خدا بتونه درست تشخیص بده راه کسب دانش و اطلاعاتو!!! من از وضعیت بقیه جاها بی خبرم ولی خودم که خیر سرم دولتی هم خوندم، تا ترم شش که کتابای کنکورو گرفتم دستم اصلا نمی دونستم چیزی به اسم سازه کابلی /پوسته نازک و ... وجود داره (محض اطلاع درسای ایستایی و بتن و سازه فلزی هم 17-18 به بالا شده بودم کلا و اقلا تو زمینه های مطالعاتی دانشجوی کم کاری نبودم اگه رفرنس درست معرفی می شد نه کتابای رشته عمران که به هیچ درد ما نمی خوره!!!) ... باز خدا خیر بده اعضای باشگاهو که از ترم شش به بعد کمک کردن یه کم بیام تو باغ بفهمم برای رشته معماری چه کتابایی باید خوند ... اتفاقا اگه طبق فرهنگ جهان سومی، هدف فقط ارشد خوندن باشه هر جایی می شه خوند ولی اگه هدف یادگیری باشه گزینه های انتخاب خیلی خیلی محدود می شه، اگه دانشگاه بهشتی که جز 5 تای اول تو ایرانه، تو آسیا جز 100 تا نباشه پس دیگه وای به حال دانشگاه رنک 100 ایران ...

وای آففففففرین منم دقیقا تو درس ایستایی همین شرایط رو داشتم ، و اینکه اون روش و هدایتم آره موافقم ، راست میگی واقعا ، مثلا من کتاب مشق معماری حجت رو خوندم دیدم چقد با ترم اولیا باحال رفتار میکنن جلسه اول ، به ما که گفتن بیکار بودین اومدین معماری ؟ :|

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
اول سلام میکنم به تمامی عزیزان سخت کوش

امیدوارم همه چیز خوب براتون پیش بره و به امید موفقیت برای همگی..... و اینکه بگم خودتون رو درگیر این نکنید که کی غیر انتفاعی بوده و کی دانشگاه شریف یا... مهم اینه آخر کار چی دستون هست ....بعضی از دانشجوهای دانشگاه تهران هستن که از لحاظ معلومات و دانش حتی از بچه های غیر انتفاعی هم پایین ترن (البته نمیگم تهران بده اینجوری برداشت نشه).... مهم تجربه کاری و معلومات رو به کار بردن در کار عملی بخصوص در معماری..... خیلی ها بودن که غیر انتفاعی خوندن یا پیام نور و الان به جاهای خوبی رسیدن...

و این حرف ها هم متاسفانه فقط تو ایران و کشورهای پیشرفته به سطح معلومات طرف نگاه میکنن نه مدرک دانشگاه مثلا شریف.... ولی ما همیشه درگیر حاشیه و ببخشید پز دادن هستیم
به امید موفقیت همگی

Rozita9197

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
اول ی خسته نباشید بگم .. واقعا عالی داری پیش میری.. آفرین

اینکه میگی مدرک مهمه از کدوم دانشگاه بگبری بله مهمه
ولی بستگی به هدف هر شخصی داره
درست نیست بگیم کسی ک مدرک غیرانتفاعی داره ول معطله
من خودم دوستانی دارم ک مدرک از عیر انتفاعی دارن و خیلی با سوادن..
استاد خوب همه جا پیدا میشه.. دانشجوهای خوب کمن:)
غیر انتفاعی ها هم جو دانشگاهی خوب دارن
درست نیست اینطور گفتن
و اینکه خیلی دور نیست ک اون ده نفر ظرفیتی ک ازش حرف میزنی هم پولی بشه
البته اینجوری شاید بهتر بشه
اونوقت یکی مثل شما سواد و اعتبار دانشجوهای غیرانتفاعی رو زیر سوال نمیبره:biggrin:
خلاصه اینکه بستگی به خود شخص داره نه محیط و اسم دانشگاه و پولی ک میدی یا نمیدی
موفق تر باشی عزیزم

سلام به همگی
کاملااااااااااااااا با حرفای هانی موافقم
قبول دارم دانشگاه خوب مهمه
جا واسه پیشرفت خیلی بازتره
و راحت تر
ولی کسی هم که غیر انتفاعی باشه اگه خودش بخواد میتونه پیشرفت کنه
شاید سخت تر باشه ولی غیر ممکن نیس
چه سال هایی ک رتبه های برتر شاید حتی پیام نور مناطق دور
یا حتی از رشته های دیگه بودن
درسته کسی که دانشگاه خوبی درس خونده شاید توی منابع خیلی راحت تر پیش بره
ولی نمونه های زیادی هم بودند که به خاطر غرور زیاد نتیجه عکس گرفتن
این که گفتمو توی دوستای خودم به جرات دیدم ک میگم
حرفم اینه که نه ناامید بشین از اینکه کجا خوندین نه مغرور
هیچ تلاشی بدون پاداش نیس
به امید اینکه هر کس یه روزی در آینده نزدیک
به هر جایگاهی که شایسته تره واسش دست پیدا کنه
شاد باشین دوست جونیا

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام به همگی :w17:

یه چند تا نکته تو حرفای همه بود کلی میگم بهتون
من خودم دانشگاه تهران دارم درس میخونم، همین حرفا سال پیش هم تو باشگاه بود، کلا همیشه هست، ولی الان که در جو دانشگاه هستم میتونم بگم کدوم قسمت حرفا واقعیت داره و کدوم قسمتش نه !
اول اینکه هر بحثی صرفا به معنی "دعوا" نیست، اینجوری بخوایم فکر کنیم نمیشه منطقی اختلاف نظر ها رو بیان کرد ... پس از بحث فرار نکنیم
دوم در مورد دانشگاه و مدرک یه توضیح کلی بدم، من خودم شهرستانی هستم و تهران خوابگاهی هستم
در درجه اول تهران بودنتون اهمیت داره، چون از خیلی از امکانات بهره مند میشید (کلاس های نرم افزار با استادای تاپ کشور، کلاس زبان (تافل)، همایش ها، کارگاه ها، کتابخونه ها و موزه ها و خیلی چیزهای دیگه)
اما برسیم به بحث شیرین دانشگاه، اول بگم از لحاظ اساتید همه جا خوب و بد پیدا میشه حتی همین دانشگاه تهران که خیلیاشون بهترین جاها درس خوندن و شاگرد بهترین آدما بودن میتونن استادای خوبی نباشن !
البته نمیشه تقصیر رو کامل به استاد نسبت داد، کلا سیستم آموزشی کشور غلطه (اتفاقا امروز سمینار آقای داراب دیبا بود و ایشون هم دقیقا به همین مساله اشاره کردن!)
یه چیز رو برای خودتون حل کنید، اگه واقعا دوست دارید پیشرفت کنید، و اون اینکه "مدرک برای پز دادن نیست"
اگه بخواید شرکتی کار کنید صرفا مدرکتون براشون مهم نیست بلکه دوست دارن نمونه کارهاتون رو ببینن ! و اینکه چقدر به نرم افزارهای پر کاربرد معماری تسلط دارین
خیلی از بچه های غیرانتفاعی دارن بهترین جاها کار می کنن، پس کار صرفا به مدرک ربط نداره !
اما دانشگاه های تهران تو چه زمینه ای با هم فرق دارن و چرا مثلا رتبه بندی میشه تهران ، شهید بهشتی ، مدرس و علم و صنعت
ربطی به استاد نداره، همه ی این دانشگاه ها یک سری فعالیت های جانبی دارن : همایش ها ، سمینارها، کارگاه ها، نمایشگاه ها و ....... خیلی چیزهای دیگه !
مثلا دانشگاه تهران هر هفته کلی سمینار و همایش برگزار می کنه با معمارها و بزرگان مطرح کشور، کلی همایش و سمینار و کارگاه "بین المللی" داره با کشورهایی مثل ایتالیا، چین، آلمان و ...
ایناست که دانشگاه رو متمایز می کنه !

در مورد طرج تکنولوژی دانشگاه تهران ، فرزانه جان اشاره کردن
تایید کنم که درسته ، اونها دو روز در هفته کلاس طرح دارن که یک روز گلابچی سر کلاسشون هست ولی روز دیگه اسیست گلابچی ، آقای کبیر صابری میرن سر کلاس ولی گلابچی سر همه ی کلاس های پارس میره !
ولی یه کارگاهی (مجانی !!!) برای همین بچه های تکنولوژی گذاشتن که واقعا عالی بود و از صد تا کلاس توی بهترین دانشگاه ها بیشتر یاد گرفتن ! (این جنبه ی قضیه خیلی اهمیت داره)
و بگم بچه های پارس واقعا از استاداشون راضی هستن و استادای خوبی داره ولی دریغ از یه همایش یا سمیناری !

در آخر اینکه ببینید واقعا از ارشد چی می خواید ! استاد خوب، جو خوب، کار خوب، امکانات خوب ....
با آرزوی موفقیت در زندگی برای تک تکتون :redface::gol::gol::gol:

atp2

عضو جدید
مقایسه شما قیاس مع الفارق هست، 100% همه جا و تحت هر وضعیتی اولین ملاک تعیین کننده سطح تلاشه... شما یه دانشجوی سخت کوش غیرانتفاعی/آزاد رو با دانشجوی کم-کار دانشگاه تهران مقایسه کنی معلومه که اونی که غیرانتفاعیه بهتره، ولی این دانشجوی پرکار رو برو با شاگرد پرکار دانشگاه تهران که بهترین استادای ایران راهنماییش می کنن مقایسه کن اون وقت متوجه منظور سورا می شی، ایشون حرف بدی نمی زنه، میگه شمایی که داری زحمت می کشی، اگه می خوایی نتیجه عالی به ازای زحماتت بگیری سعی کن دانشگاهی قبول شی که بستر آماده برای پیشرفت رو داره، گله ی دانشگاه تهرانیا اینه که مثلا چرا گلابچی خودش نمی ره سر کلاس و اسیستاشو می فرسته، فرض می کنیم این موضوع شایعه نباشه و واقعیت داشته باشه،حالا اینو بذار کنار دانشگاه محقق که کلا استادی برای درسای سازه ایش تعریف نشده و همه شون از دانشکده عمران میان و همون کتابایی که سر کلاسای عمرانیا تدریس می کنن معرفی می کنن و شما کلا درسای سازه ای رو بدون کوچک ترین اطلاعاتی از جنبه های معماری پاس می کنین! اون وقته که میگی من که به هر حال دارم زحمت می کشم پس یه کم سخت تر و جانانه تر کار کنم تا برم جایی که واقعا یه ارزش نسبی داشته باشه باز ... به هر حال نظرات متناسب با وضعیت های مختلف فرق داره ولی حرف ایشون حرف بدی نیست ، بعضی واقعیت ها رو با وجود تلخ بودنش باید پذیرفت، من که خودم 4 سال عمرم تو یه دانشگاه سطح متوسط تلف شد، برای ارشد ترجیح می دم دیگه کلا نخونم اگه قرار باشه بازم تو یه همچین جاهایی درس بخونم

پ.ن: چون یه سری از دوستان همشهری هم اینجا تشریف دارن این نکته رو اضافه می کنم که من قدردان اساتید دانشگاه مون هستم و فراموش نمی کنم که با وجود محدودیت ها چقدر برای بالا بردن سطح علمی دانشکده تلاش می کنن و این موضوع کاملا جداست از مثالایی که اینجا زدم (در رابطه با محدودیت های دانشگاه و نه خود اساتید)

من مقایسه ای انجام ندادم : ))) مع الفارق اصلا؟ :))
اصلا در مورد دانشگاه های دیگه حرف نزدم دوستم ، کلا داشتم تجربم دو در مورد بچه های پر انگیزه غیر انتفاعی که دیدم رو میگفتم :- ) من اصلا حرفی در مورد دانشجوهای کم یا پر کار دانشگاههای مختلف نزدم : (
این حرف های شما رو هم که مطمئنا همه قبول دارن ، منم دارم ؛ )
کسی که پرکاره تلاش میکنه، اطلاعات کسب میکنه ، میره در یه عالمه کتاب رو باز میکنه ، کتابایی که اون دانشجوی تهران باز کرده ، نمایشگاه میره ، مقاله میخونه ، معماری میکنه، دیتیل میبینه میکشه طراحی میکنه ، تاریخ میخونه و .....،
بچه ها واقعا مهم نیست کجا چی خوندی ، واقعا دارم میگم
به جای این حرف ها بیاین بگین چی خونددددددددددین :)))))

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
سلام به همگی :w17:

یه چند تا نکته تو حرفای همه بود کلی میگم بهتون
من خودم دانشگاه تهران دارم درس میخونم، همین حرفا سال پیش هم تو باشگاه بود، کلا همیشه هست، ولی الان که در جو دانشگاه هستم میتونم بگم کدوم قسمت حرفا واقعیت داره و کدوم قسمتش نه !
اول اینکه هر بحثی صرفا به معنی "دعوا" نیست، اینجوری بخوایم فکر کنیم نمیشه منطقی اختلاف نظر ها رو بیان کرد ... پس از بحث فرار نکنیم
دوم در مورد دانشگاه و مدرک یه توضیح کلی بدم، من خودم شهرستانی هستم و تهران خوابگاهی هستم
در درجه اول تهران بودنتون اهمیت داره، چون از خیلی از امکانات بهره مند میشید (کلاس های نرم افزار با استادای تاپ کشور، کلاس زبان (تافل)، همایش ها، کارگاه ها، کتابخونه ها و موزه ها و خیلی چیزهای دیگه)
اما برسیم به بحث شیرین دانشگاه، اول بگم از لحاظ اساتید همه جا خوب و بد پیدا میشه حتی همین دانشگاه تهران که خیلیاشون بهترین جاها درس خوندن و شاگرد بهترین آدما بودن میتونن استادای خوبی نباشن !
البته نمیشه تقصیر رو کامل به استاد نسبت داد، کلا سیستم آموزشی کشور غلطه (اتفاقا امروز سمینار آقای داراب دیبا بود و ایشون هم دقیقا به همین مساله اشاره کردن!)
یه چیز رو برای خودتون حل کنید، اگه واقعا دوست دارید پیشرفت کنید، و اون اینکه "مدرک برای پز دادن نیست"
اگه بخواید شرکتی کار کنید صرفا مدرکتون براشون مهم نیست بلکه دوست دارن نمونه کارهاتون رو ببینن ! و اینکه چقدر به نرم افزارهای پر کاربرد معماری تسلط دارین
خیلی از بچه های غیرانتفاعی دارن بهترین جاها کار می کنن، پس کار صرفا به مدرک ربط نداره !
اما دانشگاه های تهران تو چه زمینه ای با هم فرق دارن و چرا مثلا رتبه بندی میشه تهران ، شهید بهشتی ، مدرس و علم و صنعت
ربطی به استاد نداره، همه ی این دانشگاه ها یک سری فعالیت های جانبی دارن : همایش ها ، سمینارها، کارگاه ها، نمایشگاه ها و ....... خیلی چیزهای دیگه !
مثلا دانشگاه تهران هر هفته کلی سمینار و همایش برگزار می کنه با معمارها و بزرگان مطرح کشور، کلی همایش و سمینار و کارگاه "بین المللی" داره با کشورهایی مثل ایتالیا، چین، آلمان و ...
ایناست که دانشگاه رو متمایز می کنه !

در مورد طرج تکنولوژی دانشگاه تهران ، فرزانه جان اشاره کردن
تایید کنم که درسته ، اونها دو روز در هفته کلاس طرح دارن که یک روز گلابچی سر کلاسشون هست ولی روز دیگه اسیست گلابچی ، آقای کبیر صابری میرن سر کلاس ولی گلابچی سر همه ی کلاس های پارس میره !
ولی یه کارگاهی (مجانی !!!) برای همین بچه های تکنولوژی گذاشتن که واقعا عالی بود و از صد تا کلاس توی بهترین دانشگاه ها بیشتر یاد گرفتن ! (این جنبه ی قضیه خیلی اهمیت داره)
و بگم بچه های پارس واقعا از استاداشون راضی هستن و استادای خوبی داره ولی دریغ از یه همایش یا سمیناری !

در آخر اینکه ببینید واقعا از ارشد چی می خواید ! استاد خوب، جو خوب، کار خوب، امکانات خوب ....
با آرزوی موفقیت در زندگی برای تک تکتون :redface::gol::gol::gol:

مرسی واقعا ، نکته های بسیاااااار مهمی بود : )
ایشالا همه به خواسته اشون برسن : )
ایشالا شما هم موفق تر باشی :

atp2

عضو جدید
بچه ها یه سوال دارم : )
من میخوام یه سری از پستام رو حذف کنم : ( بلد نیستم چجوریه؟ ببخشید که اینجا مطرح کردم

monaa1993

عضو جدید
سلام بچه ها خوبیییییننننن؟
من امروز جزوه عناصر طبایایی خوندم تا بخش دیوار
زبان سری عمران درس چهاردهم
تاریخ کتاب بانی مسعود قسمت غرب برای بار دوم

یه سری از بچه های فعال گروه نیستیند چراااا nasrin-arch oo aroezoya
حالتون که خوبه حتما؟؟؟
ارهatp2 موافقم باهاتتتتتتت
بچه ها بگین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوس جونای مهربونم
...خوبین؟:gol:....
من امروز کتاب سبک شناسی، ریشه ها و ...بانی مسعود، فیزیک ساختمان 2 رو تموم کردم.اما! تنها 10 درصد مطالب یادم مونده (خوشبینانه نگا کنم 20 درصد.الکی نمیگما، تست زدم
)، نمیدونم چرا اینجوری شد:crying2:، به هر حال سعی می کنم تو مرورای بعدی درصد رو افزایش بدم.
حالا...دو هفته بعدی اینا رو می خونم، معاصر قبادیان، جزوه 1 و 2 متدین، پارادایم های پردیس.
زبان درس 25 تافل تشریف دارم!!! از هفته بعد میرم سراغ 504، ولی خداییش تافل اصلا به دلم ننشست! البته این نوید رو به دوستانی که سطح زبانشون یه کوچولو پایینه بدم که تافل انقد لغات رو تکرار میکنه که آدم بلاخره یاد میگیره ولی بعضی جاهاش ترجمه ش خیلی ضایع س. نمیدونم نویسنده محترم این وظیفه ترجمه رو به کی محول کرده:D. من کلا دوس دارم یه کتاب شسته رفته و همچین درست و حسابی باشه...به هر حال....هنوز درک عمومی، تاسیسات، عناصر و مصالح رو شروع نکردم، نمیدونم کجای برنامه جاشون بدم. پارادایم های پردیسم یه کوچولو خوندم ولی خیلی سختم بود چون من اصلا درسی به اسم منظر نداشتم تا حالا:razz:. در ضمن دوستانی که کتاب فناوری های نوین رو تموم کردن، به نظرم قورباغه شون رو قورت دادن. تو بحث اسکیسم تمرین خط انجام دادم، البته بیشتر گربه شوری بود تا تمرین خط! دو تا پرس از رو چنتا مکعب زدم (اینجا جاش نیس وگرنه آپ میکردم ببینین)، الان تو فاز تئوری اسکیسم!دیشب تا صب خواب پرسپکتیو یه نقطه ای دیدم:biggrin:....
دوستانی که اینجا فعال هستن، یه دنیا ممنون:gol:دونه دونه اسم نمیبرم ولی به نظرم کلا خوب خوندین:redface:
آهان یه نکته مهم بگم، امروز کتاب طراحی معمارانه پلان و مقطع صدیق رو خریدم ولی راستشو بخواین زیاد ازش خوشم نیومد، انتظار بیشتری ازش داشتم:w05:.کاش به جاش معماری فرم پیر داوری رو می خریدم...
دوستون دارم دوس جونا...به امید موفقیت هممون و خوشبختی دوستانی که بدون کوچکترین چشم داشتی خیلی کمکمون کردن...

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال دارم : )
من میخوام یه سری از پستام رو حذف کنم : ( بلد نیستم چجوریه؟ ببخشید که اینجا مطرح کردم
پستی که ارسال میکنی، قسمت پایین سمت چپش چنتا آیتم هس مثل پاسخ، ویرایش پست و ... رو ویرایش پست کلیک کن، یه صفحه میاد، توش گزینه حذف پیام هست، اونو انتخاب کن و حذف پیام و بزن بعد ذخیره تغییرات و بزن، بعدش اتوماتیک میاد همین صفحه اصلی;)

• Like
واکنش ها: atp2

سورا مفخر

عضو جدید
دوستان گلم من منظور بدی نداشتم که این همه جنجال اتفاق افتاد فقط گفتم اگه هر کس با انگیزه و هدفمند و پر تلاش هست بیشتر تلاش کنه تا جای درستی که می تونه توقع اونو از تحصیل در رشته معماری مهیا کنه قبول بشه من سالی که معماری قبول شدم دو تا از دوستام دانشگاه تهران معماری قبول شدن جو دانشگاه تهران بیشتر هنری و فنی باهاشون کار کردن الان هم که توی بازار کار با هم کار می کنیم توانمند و خلاق هستن و سیستم شهید بهشتی طوری بود که بیشتر شاخه های علوم انسانی مثل تاریخ و جامعه شناسی و مبانی نظری و فلسفه کار کردن سیستم هر دانشگاه با دانشگاه دیگه فرق داره اون خانومی که گفت که آیا کار بیرون دارید هدف بیشتر ما معماری نیست شاید کسی شاخه پژوهش معماری رو بخواد ادامه بده من صبح ها شهرداری مشغول کارم و کنارش کار پژوهشی و نویسنده هستم و هدفم این نیست که ار. ضی از دوستان از وازه های غرور برای من بنده حقیر استفاده کردن که من زیاد به این چیزا اهمیت نمی دم . هر کس اختیار داره سرنوشت خودش رو هر طور تعیین کنه به من چه که میام اینجا میگم از وقت استفاده کنید

memar_sh

عضو جدید
سلام خدمت شما عزیزان
متاسفانه باید عرض کنم که بالا برین پایین بیاین دانشگاه تهران رنکینگ543 داره یعنی شما برین دانشگاه تهرا ن تازه میشین 543 جهان این جهانی ، داخلی رو که دوستان توضیح دادن من هم بهمون نتیجه رسیدم شما حساب کن کسی که توجو دانشگاه تهران مثلا با صدیق آشنا میشه میره اسکیس کلاس ایشون یاد میگره تا( هی نگه که اسکیس بلد نیستم ظاهرا دانشجوی معماری به جز اسکیس کار دیگه هم داره !!! )تامیم بدین بقیه دروس الان شاگرد های این اساتید پیگیری کنین اون های که دنبال معماری بودن به مشاوری چیزی رسیدن
شما وقتی تو یه جو قوی باشی واستاذای سطح با لا که طرح های کلان شهری دستشون میبرنت سرکار اون میبینی نه که اغلب این دانشگاه های ضعیف استاد های رو دارن بنده خدا نمیدونه چی به چیه خودش هنوز گیر یک پروژه نما بگیر خوشحال بشه از این چی یاد بگیری از اون چی یاد بگیری

آخرین ویرایش:

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فکر میکنم هممون میدونیم که با وجود اینکه درس خوندن تو یه دانشگاه خوب فرصت های زیادی رو در اختیارمون میذاره ولی تو یه دانشگاه معمولی هم میشه موفق بود..مطمئنم تو این مسئله هیچ بحثی نیست
بحث از اونجایی شروع میشه که یه نفر با اسم دانشگاهش فقط میخواد پز بیاد و به همه یادآوری کنه کجا درس خونده و به حساب خودش اینجوری اعتبار کسب کنه و به کسی که نمیدونه کجا درس خونده بگه گربه دستش به گوشت نمیرسه!!
به هرحال از هر کسی در حد فهمش میشه انتظار داشت ایشالا که فهم هممون بالا بره تا بتونیم از اطلاعاتمون بیشترین استفاده رو بکنیم چون به نظر من هرچقدر هم که علممون بالا باشه اگه فرهنگ استفاده ازش رو نداشته باشیم هیچ فایده ای نداره میشیم حماری که بارش کتابه (دور از جون همه)

خوب شد که این بحث راه افتاد تو بحبوهه درس خوندم یکمی هم تأمل کردیم که اینهمه تلاش واقعا برای چیه؟؟ اسم دانشگاه یا به دست آوردن فرصتی برای بالا رفتن سطح سوادمون با کمک اساتید و همکلاسی های خوب
امیدوارم همه موفق باشن

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پیشی دستش به گوشت نمیرسه میگه بیف بو میده . خواهشا برو تراز علمی شهید بهشتی و شریف رو ببین بعد نظر بده دوست عزیز برای من توی این کشور همین اندازه بسمه بیشتر از این حد لازمم نمی شه توانایشو دارن که پردیس می زنن مهم اینه که روزانه داره ما رو بسه به فکر پردیس خودگردان هم نیستیم که ترش کنیم . این قدر که از درس خوندن ما داریم لذت می ببریم که رفتیم عین کلاغ راه رفتن کپک و یاد بگیریم هویت و معماری خودمون رو به فراموشی سپردیم بعد توقع نداشته باش یک خونه که بالی سر درش میزنه غیر انتفاعی معمار تربیت کنه بده بیرون چون اساتیدش اگر با سواد و با انگیزه هم باشه به ظرفیت یادگیری و تلاش دانشجو نگاه می کنه و اون کسی که روزانه دانشگاه تراز اول ایران قبول میشه حقشه که بهترین امکانات و اساتید و فضای آموزشی در اختیارش باشه . منم اره هنوز توی همون جهان سوم زندگی می کنم بیشتر از این هم توقع ندارم مدرک و عشقه بی خیال حرف دیگرون که واسم کشکه .
این که خروجی های دانشگاه های بهشتی و تهران اکثریت معمار های موفق جامعه رو تشکیل میدن جای هیچ شکی نیس!!! با یه نگاه ساده ب پروژه های مطرح میشه متوجه شد!!! مسلما شما دوستان عزیز تو مرحله ی کنکور هستید و اولویت براتون کسب موفقیت هستش!!! اما یکم نیم نگاهی به بعدشم داشته باشید!!! بعدش قراره چه اتفاقی بیوفته؟؟؟ مسلما باید کار کنید!!! برا کار کردنم نمی گم اسم و رسم دانشگاه موثر نیس، اما فقط یه دبد خوب اولیه به صاحب کار شما میده!!! اما اینم مال زمانیه که شما تو یه مشاور یا دفتری کار کنید که طرف شعورشو داشته باشه که بفهمه دانشگاه دولتی خوندن تو ارشد معماری تا چه حد سخت و دشواره!!! در مرحله ی بعد از شما کار می خواد!!! هیچ کس حاضر نیس پولشو هدر بده چون شما مدرک دارید!!! اگه کار بلد نباشید شوت میشید بیرون و شخص دیگه ای میاد جای شما!!! به همین سادگی!!! به طور مثال یکی از دوستانم که ارشد بهشتی می خونه می گف یکی از هم کلاساش که جز برترین های کنکور هم هس برا سرویس 2 تا ورودی گذاشته بود!!! (تصور کنید یکی اونتو نشسته یکی دیگه میاد در و وا می کنه میاد داخل...:razz:) اما... اما اگه بخواید برای یک کارفرمای شخصی کار کنید و مثلا براش یه ویلا طراحی کنید، طرف کمترین چیزی که براش مهمه مدرک شماست!!! شما دارید یک کالایی بش می فروشید که ساخته نشده!!! شرایط بسیار سختیه!!! باید برا ریال ریال طرحتون توجیه داشته باشید (حالا فارغ از درست یا غلطش) همینطور باید بعضا با حماقت هاشم سرو کله بزنید!!! مثلا طرف نما رومی دوس داره!!! حالا شما بیا از مینیمال آرت واسش حرف بزن... یهو می بینی که داری یه سر ستون کرنتی رو تو ورودیش جا نمایی می کنی!!!:D (شماره های 84 و 85 مجله معمار رو حتما بخونید) تو این وضع شرایطی به وجود میاد که مدرک شما خیلی وابسته به خروجی های معماری شما نیس!!! ممکنه یکی که زبون بهتری داره بتونه ایده های دست و پا شکستشو بهتر از شمایی که ایده های نابتون تبدیل طاق نصرت شده به ثمر برسونه!!! هر چی از فضای کنکور فاصله می گیرید بیشتر حس می کنید که باید کار بلد باشید تو این آشفته بازار معماری!!! واقعا به ثمر رسوندن یه پروژه موفق تو ایران گذشتن از هفت خان رستمه!!! برای یه معمار مهم ترین چیز خروجی هاشن نه مدرکش!!! در پایان عرایضم چن تا کار از معمارای دانشگاه آزادی میذارم که همشون جایزه گرفتن یا تو مجلات ازشون تقدیر شده!!!
Sipan_Residential_Building_by_Ryra_Studio__www.caoi.ir___2_-5887-800-500-90.jpgcompetition-0024_01-2 (1).jpg

سورا مفخر

عضو جدید
سلام جناب مازیار خان و دوستان گلم ، بنده دو سال از مدرک کارشناسیم گذشته دو سال پیش می تونستم از طریق استعداد درخشان بدون آزمون سهمیه قبولی بگیرم ولی با مشورت از چند نفر از اساتید گفتن هدف از ادامه راه حرفه کاریت چیه منم بهشون توضیح دادم که می خوام چه کار کنم شرایطی رو مقابل من قرار دادن که میشد فهمید که دلسوزدانشجوی خودشون هستن من اون سال بی خیال ادامه ارشد شدم و از طریق ازمون استخدامی دولتی در شهرداری مشهد استخدام شدم به سمت دفتر فنی و مشاور جوان شهرداری کنارش هم کار پزوهشی دارم دو سال تجربه کسب کردم واقعا اصولی نه بگم به خاطر مدرک در موقع مصاحبه استخدامی چیزی که طرف از من پرسید که توی اون دانشگاه با استاد فلانی هم کلاس داشتی و پایان نامت با کی بود و نگاهی به نمرات کارشناسی و رزومه دانشگاهیم کرد در صورتی که کنار من ادم هایی بودن که شاید تجربه کاری زیاد داشتن ولی من انتخاب شدم و بعدا فهمیدم اون استادم که من پایان نامه با ایشون داشتم به گونه ای بخشی از برنامه تفصیلی و طرح جامع شهری مشهد دست ایشون بوده و منو انتخاب کردن که همزمان کار درشهرداری در زمینه پژوهش با استاد راهنمایم در برنامه شهری مشهد همکاری کنم . بالاخره کسی که با هر سختی جزء رتبه های خوب دانشگاهی است می فهمه ارزش استاد خوب رو من هیچ وقت به خاطر مدرکم خودنمایی نکردم به خدا طوری بود وقت های بیکاریم که کلاس نداشتم سر کلاس بچه های دانشگاه تهران و علم و صنعت بودیم از امکانات بقیه دانشگاهها استفاده می کردیم در همایشهاو کنفرانس هاشون حضور داشتیم و اینو بگم که بیشتر فعالیت شبانه روزی منو چند تا از دوستام فقط خلاصه نشد در این دانشگاه فراتر هم پا گذاشتیم طوری که یکی از دوستانم الان شهردار یکی از شهرستان های خراسان جنوبی است و من هدفم اون چیزی که فکر می کنید نیست که بخوام برم توی یک شرکت مشاور وقتم رو بگذرونم اخرش چند تا کار بزنم با هویت یا بی هویت . اینجا جاش نیست بیشتر از این بنویسم با اجازه دوستان گلم من تا این زمان حضور داشتم در جمع شما عزیزان از الان هم حضورم رو کم رنگ می کنم و نمیام که بعضی ها فکر نکنن من می خوام مدرکم رو پز بدم به بقیه بچه ها .

mazyar_01010

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جناب مازیار خان و دوستان گلم ، بنده دو سال از مدرک کارشناسیم گذشته دو سال پیش می تونستم از طریق استعداد درخشان بدون آزمون سهمیه قبولی بگیرم ولی با مشورت از چند نفر از اساتید گفتن هدف از ادامه راه حرفه کاریت چیه منم بهشون توضیح دادم که می خوام چه کار کنم شرایطی رو مقابل من قرار دادن که میشد فهمید که دلسوزدانشجوی خودشون هستن من اون سال بی خیال ادامه ارشد شدم و از طریق ازمون استخدامی دولتی در شهرداری مشهد استخدام شدم به سمت دفتر فنی و مشاور جوان شهرداری کنارش هم کار پزوهشی دارم دو سال تجربه کسب کردم واقعا اصولی نه بگم به خاطر مدرک در موقع مصاحبه استخدامی چیزی که طرف از من پرسید که توی اون دانشگاه با استاد فلانی هم کلاس داشتی و پایان نامت با کی بود و نگاهی به نمرات کارشناسی و رزومه دانشگاهیم کرد در صورتی که کنار من ادم هایی بودن که شاید تجربه کاری زیاد داشتن ولی من انتخاب شدم و بعدا فهمیدم اون استادم که من پایان نامه با ایشون داشتم به گونه ای بخشی از برنامه تفصیلی و طرح جامع شهری مشهد دست ایشون بوده و منو انتخاب کردن که همزمان کار درشهرداری در زمینه پژوهش با استاد راهنمایم در برنامه شهری مشهد همکاری کنم . بالاخره کسی که با هر سختی جزء رتبه های خوب دانشگاهی است می فهمه ارزش استاد خوب رو من هیچ وقت به خاطر مدرکم خودنمایی نکردم به خدا طوری بود وقت های بیکاریم که کلاس نداشتم سر کلاس بچه های دانشگاه تهران و علم و صنعت بودیم از امکانات بقیه دانشگاهها استفاده می کردیم در همایشهاو کنفرانس هاشون حضور داشتیم و اینو بگم که بیشتر فعالیت شبانه روزی منو چند تا از دوستام فقط خلاصه نشد در این دانشگاه فراتر هم پا گذاشتیم طوری که یکی از دوستانم الان شهردار یکی از شهرستان های خراسان جنوبی است و من هدفم اون چیزی که فکر می کنید نیست که بخوام برم توی یک شرکت مشاور وقتم رو بگذرونم اخرش چند تا کار بزنم با هویت یا بی هویت . اینجا جاش نیست بیشتر از این بنویسم با اجازه دوستان گلم من تا این زمان حضور داشتم در جمع شما عزیزان از الان هم حضورم رو کم رنگ می کنم و نمیام که بعضی ها فکر نکنن من می خوام مدرکم رو پز بدم به بقیه بچه ها .
قطعا تو بهشتی بودن شانس معمار خوب شدن رو بیشتر می کنه!!! بخاطر جو بسیار مناسبی که داره!!! من دوستم پارسال 3 کنکور شد و الان اونجاس!!! بسیار تلاشش مضاعف شده و خروجی های بهتری از دوره ی کارشناسی، برای طرح های کلاسیش داره!!! اما ممکنه کس دیگه ای به غیر از اون بود اینطور پیشرفت نمی داشت!!! این بستگی به خودت داره که بخوای چی باشی!!! ببین سورا خانوم الان فارغ از هر برنامه ای که برای دراز مدتت داری باید سعی کنی کنکور قبول شی!!! اما همونطوری که خودت میدونی در نهایت باید خروجی معماری داشت!!! و این بر می گرده به اینکه تو این سالها چه کردی نه اینکه کجا بودی!!! برات آرزوی موفقیت دارم....;)

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام بچه ها حسابی بحث داغ شده . منم خودم یک مدت شهرداری مشهد بودم از نزدیک با خانم مفخر ملاقات داشتم به شدت فعال و عاشق معماری هستن مستقیم به خودش هم گفتم فکر نکنم از اون ادم های خودنمایی باشه ،برای شهرداری مشهد و طرح برنامه شهری محله نوغان و طبرسی و بافت فرسوده اطراف حرم برنامه راهگشاهی ارائه داد حتی بحث ساخت هشت ره باغ بهشتی منتهی به حرم رضوی ایده ایشون به شهرداری منطقه ثامن مشهد بود من نیومدم اینجا طرف داری کسی رو بکنم ولی هدف ما اینجا این نیست که با حرف هامون دل کسی رو برنجونیم . شاید یک نظری داشته که بقیه بد برداشت کرده باشن به هر حال همتون موفق باشید بشینید مثل بچه خوب و درس خون درس بخونید که فرصت ها داره زود می گذره .:)

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه دیگه یارکشی هم شد....:)
اینجا تاپیک مطالعه گروهی معماریه نمیدونم چه اصراریه هی بیایم از سوابق و افتخاراتمون بگیم!! خب منم خیلی کارا کردم دلیل نمیشه بیام دونه دونه نام ببرم که :surprised:
الان مدیرا میان قفل میکنن اینجارو آواره میشیم :cry::D

atp2

عضو جدید
سلام علیکم :|
امروز من سه فصل غرب ریشه مسعود رو خوندم
و سه فصل معماری ایرانی
زبان درس 9 عمومی ارشدم : )
بیایید
بیایید
از 2 تا 7 ?????? درس خوندم
یکمم زبان از اون نرم افزار باحاله : )??????☺☺
و دیگر هیچ : )

moomidi

عضو جدید
سلام
یه سوالی از اونایی که معماری معاصرو خوب خوندن دارم
من کتاب مفاهیم معماری معاصر قیادیان و معماری معاصر غرب بانی مسعود رو کامل خوندم و یه مشکلی که هست اینه که دسته بندی این کتاب ها کمی با هم فرق میکنه یعنی بعضی بنا ها رو تو هر کدوم جزو یک دسته ای دیگه قرار داده
و این باعث میشه دسته بندی درستی توی ذهن صورت نگیره
خواستم از شما یه راهنمایی بفرمایید؟؟؟

atp2

عضو جدید
سلام ، منکه قبادیان و کامل نیا رو خوندم ، این مشکل پیش نیومد : البته اگرم بود من متوجه نشدم ، ولی هنوز به قسمت های معاصر مسعود نرسیدم ،
اگه بگین منم ممنون میشم که حواسم باشه ،
امروز بچه هاه ، درس 9 زبان تموم شد ، یه سری زبانم خوندم کلمه ممورایز، بعد برا بعداز ظهرم تاریخ بانی مسعود بخش یونان و اتروسک رو باید بخونم با بازار معماری ایرانی ، بقیشم فصل 4 مبانی سازه
واقعا کتاب غیر قابل ارتباط برقرار کردنیه این مبانی سازه ، کسی که درک رفتار و سازه در معماری یا هر کتابی و جزوه که اول مفاهیم پایه رو توضیح داده نخونده باشه ، فهم این کتاب به نظرم براش سنگینه ، نظر منه البته ،
من که خیلی مشکل دارم باهاش :(

pari.arch

عضو جدید
سلام ، منکه قبادیان و کامل نیا رو خوندم ، این مشکل پیش نیومد : البته اگرم بود من متوجه نشدم ، ولی هنوز به قسمت های معاصر مسعود نرسیدم ،اگه بگین منم ممنون میشم که حواسم باشه ،امروز بچه هاه ، درس 9 زبان تموم شد ، یه سری زبانم خوندم کلمه ممورایز، بعد برا بعداز ظهرم تاریخ بانی مسعود بخش یونان و اتروسک رو باید بخونم با بازار معماری ایرانی ، بقیشم فصل 4 مبانی سازهواقعا کتاب غیر قابل ارتباط برقرار کردنیه این مبانی سازه ، کسی که درک رفتار و سازه در معماری یا هر کتابی و جزوه که اول مفاهیم پایه رو توضیح داده نخونده باشه ، فهم این کتاب به نظرم براش سنگینه ، نظر منه البته ،من که خیلی مشکل دارم باهاش :(
فکر میکردم فقط منم ک با این کتاب مشکل دارم:-Dطوری ک روزایی ک سراغ این کتاب میرم عزاست واسم....با اینکه درک رفتار و سازه در معماری رو تا حدی خوندم و بلدم ولی اصلا نمیتونم با این کتاب ارتباط برقرار کنمفکر میکنم باید چند دور بخونی تا کم کم مطالبش دستت بیاد....حداقل واسه من ک اینطوریه;-)

• Like
واکنش ها: atp2

Sepide.arch87

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکردم فقط منم ک با این کتاب مشکل دارم:-Dطوری ک روزایی ک سراغ این کتاب میرم عزاست واسم....با اینکه درک رفتار و سازه در معماری رو تا حدی خوندم و بلدم ولی اصلا نمیتونم با این کتاب ارتباط برقرار کنمفکر میکنم باید چند دور بخونی تا کم کم مطالبش دستت بیاد....حداقل واسه من ک اینطوریه;-)
منم که دارم واسه تکنولوژی میخونم دور اول که سازه در معماری رو خوندم نتونستم همه مطالبو درک کنم ولی وقتی چند تا کتاب سازه ای دیگه خوندم و دوباره برگشتم سرش خیلی از مفاهیمو ایندفعه تونستم بفهمم,حالا شما چون واسه معماری میخونید و تعداد کتاب های سازه ای تون محدوده من پیشنهاد میکنم دور اول اصلا سخت نگیرین هرجا رو که نفمیدین ازش بگذرین کاملا روزنامه وار...بعد از یه مدت کوتاه دوباره بخونیدش خودتون تغییر رو کاملا حس میکنید,کلا این 2 تا کتاب (سازه در معماری و درک رفتار) یه جورایی مکمل هم هستند اگر هر دو رو همزمان بخونید خیلی به فهم بیشتر مطالب کمک میکنه,مثلا یه بخش هایی تو سازه در معماری گنگه اما توی درک رفتار کاملا قابل فهمه و برعکس - اگر وقت داشتید به مبانی سازه هم یه نگاه کلی بندازید بعضی مفاهیم رو ساده تر توضیح داده ولی در کل بهترین راه درک مطالب سازه ای تکراره و البته مطالعه عمیق و مفهومی

وضعیت
موضوع بسته شده است.