⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
نیس کوره، منو نمیبینه!!!!:biggrin:...ببخشید...هول شدم اساسی.اگه سر جلسه کنکور سوالارو با همین کیفیت بخونم حتما نفر اول میشم میرم دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران!!!:cool:

خیلی بانمک گفتی....:D
اره کنکور میشه اولین جمعه یا پنجشنبه بعد ماه رمضون یعنی 17یا18تیر...خیلییی خوب شد من خودمم هول کردم فکرکردم یه ماه تا اسکیس وقت داریم:biggrin:

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان واقعا خیلی عالی شد خدایا شکرت پس بچه ها بیام سرسخت تر از قبل درس بخونیم خیلی الان به بعد دقیقه ها ارزشمند تر میشه . انشالله به اطف و نظر اقا امام رضا سال بعد همه اینجا با رتبه های خوب حسابی همو خوشحال کنیم . منم الان می خوام برم سراغ کتاب فناوری نوین گلابچی تا آخر شب باید حسابی درس بخونم . واقعا خدایا شکرت واسه همه چیز

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان واقعا خیلی عالی شد خدایا شکرت پس بچه ها بیام سرسخت تر از قبل درس بخونیم خیلی الان به بعد دقیقه ها ارزشمند تر میشه . انشالله به اطف و نظر اقا امام رضا سال بعد همه اینجا با رتبه های خوب حسابی همو خوشحال کنیم . منم الان می خوام برم سراغ کتاب فناوری نوین گلابچی تا آخر شب باید حسابی درس بخونم . واقعا خدایا شکرت واسه همه چیز

;) اره باید سرسختانه درس بخوونیم دیگه وقت این نیست که بگیم از فردا از همین الان باید حسابی بچسبیم به درسامون...:w10::w10:

فرزند ققنوس

عضو جدید
دوستان سلام واقعا خوب شد براتون ، سعی کنید تئوری رو خوب بخونید و در روز اگر براتون سخت نیست یک ساعت و نیم اسکیس تمرین کنید واقعا تلاشتون رو بکنید . پارسال همین موقع ها منم داشتم واسه ارشد خودم رو آماده می کردم واقعا فشار روحی و استرس زیاده بهتون حق می دم درس خوندن خیلی سخته ولی کنارش راحتی هم هست من با اون گرفتاری های زیادم موقع طرح 5 با یک استاد دیوانه و روانی سرو کار داشتم که حسابی اعصابم رو بهم ریخته بود طوری بود که نمی تونستم کلاس اسکیس برم خودم تمرین می کردم با همین کتاب ها و نمونه کار خسته میشدم زیاد بعضی وقت ها هم امیدی برای قبولی نداشتم ولی این فکر توی ذهنم بود که اگه من قبول نشم کی می خاد قبول بشه یعنی امید به خودت دادن خیلی می تونه موثر باشه فقط تسلیم نشو و به حواشی اطراف هیچ توجهی نکن راهت رو بگیر و برو جلو، من طوری بود شب ها نمی تونستم بخوابم سخت اسکیس تمرین می کردم و کارهای طرح 5 حتی شب قدر از فشار استاد طرح 5 من نتونستم شب قدر حرم مشرف بشم همون شب ها پشت سیستم که کارای طرحمو انجام می دادم از استرس شدید گریه می کردم که خدایا کاری کن من امسال قبول بشم به هر طریقی که شده . و وقتی که به گذشته فکر می کنم اگر وقت اضافی برام بود شاید الان دانشجوی تربیت مدرس بودم تنها با اختلاف دو نفرباروزانه تربیت مدرس روزانه بین الملل امام خمینی قزوین قبول شدم . پس حسابی تلاش کنید شما می تونید موفق باشید و بهترین دانشگاه قبول بشید فقط امیدتون رو از دست ندید و خودتون رو خیلی قبول داشته باشید که می تونید . پیروز باشید

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان خدا قوت گزارش فعالیت من امروز : دور دوم کتاب فناوری نوین رو شروع کردم امروز فقط سیستم LSF مطالعه شد - جزوه سرمایش غیر فعال ایوان خانه امشب تموم کردم از روزهای دیگه مرور مکرر -جزوه منظر مهندس جاودانی رو هم بخش طراحی منظر رو خوندم کلا همش استاندارد و ضوابط طراحی بود خیلی خوب بود . زبانم که همچنان لغات حفظ می کنم و جزوه سیستم ساختمانی سروش نیا رو هم بخش تیر ها رو خوندم . الان هم مطالعه تعظیل کردم دارم میرم بیرون تفریح کنم . موفق باشید ....

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
روند درس خووندن امروز من
2.5ساعت ایستایی جزوه سروش نیا مبحث کابل باموردکاوی هاش تموم شد
2ساعت لغات زبان خووندم لغات504تموم شده اما دارم بازخوانی میکنم
1ساعت هم معماری جهان بخش معماری اژه ای را خووندم

atp2

عضو جدید
سلام دوستان جان : )
امروز : باز دوفصل معماری ایران و غرب رو میخونم با یه فصل تنظیم شرایط که دیزوز تموم نشد :/ اگه رسیدم فناوری های نوین جزوه عناصر سینا شریفی رو که بالاخره یافتمش یه نگاهی میندازم ببینم چند روز میخواد برا خوندن ، کم کم شروع شه: (
ما میتوانییییییییییم ^------------^
روز پر درسی داشته باشین همتون : )

khunkhah

عضو
بچه ها من خییییییییییییییلی ناراحتم:cry::cry::cry:
ترم آخرمه و نمی شه درست حسابی درس بخونم فقط وقت میشه برا کتاب دکتر ابراهیم زارعی و زبان:(

atp2

عضو جدید
بچه ها نمیدونم چرا من دستم به ثبت نام نمیره! شما ثبت نام کردین؟

منم عجله ندارم زیاد ، پنجشنبه کامپیوترو میارم پایین روشن میکنم : )
چه کاریه حالا ، عادی برخورد کنیم با کنکور پررو نشه فک کنه چه خبره ، سخت میکنه سوالاشو : ))))))

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان گلم گزارش کار امروز من جزوه سیستم ساختمانی سروش نیا و طباطبایی بخش سازه قابی ، طره ای با نمونه موردی هاش خوندم -فصل اول فیزیک 2 قیابکلو - درک عمومی معماری دو قسمت از فیلم های استاد ایرانشاهی و دوفصل از کتاب سنت و بدعت در معماری استاد حجت - منظر عصر کنکاش تا بخش باغ های قاجاریه - برم سه ساعت دیگه هنوز باید درس بخونم جزوه متدین و یک سری لغات زبان شب خوش .........

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها جونم روم سیاه اینهمه سوال میپرسم
....اونایی که مدرکشون کارشناسی ناپیوسته س (دانشگاه آزاد)، جزو کدوم یکی از اینا محسوب میشن؟
معماري -كارشناسي ناپيوسته مهندسي تكنولوژي معماري
معماري
مهندسي معماري
لازم به توضیحه که تو پروفایل دانشگاهم نوشته علمی کاربردی معماری- کارشناسی ناپیوسته

من میدونم که خودم که کارشناسی ناپیوسته ام میشم کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری فکرکنم از توام همین میشه فقط باید محل اخذ مدرکتو دانشگاه علمی کاربردی بزنی:)

فرزند ققنوس

عضو جدید
سلام پارسال موقع ثبت نام چهار فیلد باز شده بود مهندسی معماری - مهندسی تکنولوژی معماری - علمی کاربردی معماری - معماری داخلی اگه احیانا داخل فیلد ثبت نام علمی کاربردی نگذاشته بودن همون مهندسی تکنولوژی معماری رو انتخاب کن ( کارشناسی ناپیوسته تکنولوژی معماری ) و محل اخذ مدرک کارشناسی تو دانشگاه ازاد انتخاب کن چون از دانشگاه ازاد مدرک می گیرید نه از علمی کاربردی . موفق باشید

سورا مفخر

عضو جدید
دوستان کسی کتاب دست متفکر حکمت وجود متجسد در معماری ترجمه علی اکبری رو داره از چند صفحه کتاب عکس بگیره بزاره ببینیم ارزش خریدن داره یا نه ؟

atp2

عضو جدید
من تیر امسال دفاع کردم ، شهریور رفتم کارای فارغالتحصیلی رو انجام دادم ، البته من شهریه نداشتم ، به هر حال ، تاریخ فارغ التحصیلی منو همون تیر زدن ، نه شریور
مدرک اصلیمم هنوز نگرفتم ، همون موقتی به من دادن دستمه ، که اخرای شهریور گرفتم ولی تاریخ فارغالتحصیلی توش تیرماه خورده

architectm.f

عضو جدید
سلام دوستان . همگی خسته نباشید .
arezoya جون برای من روزی که پایان نامم رو تحویل دادم و نمرم رو وارده سیستم کردن به عنوان تاریخ فارغالتحصیلیم اعلام شد . برای شما هم مطمئنا همینطور خواهد بود اما برای اطمینان بهتره از خود دانشگاه یه پرسوجو بکنی و تاریخ فارغالتحصیلیتو بپرسی . نگرانش نباش . شرایط خاصی نیست که بخوای نگرانش باشی .
با آرزوی موفقیت برای هممون .

khunkhah

عضو
بچه ها جونم:w05:..من رفتم دو سه تا پست اضافیمو تا اونجایی که اجازه داشتم پاک کردم، میشه یه سوال دیگه بپرسم؟!......من شهریور تموم کردم درسامو، همه واحدام پاس شدن، پایان نامم هم تاریخ آخرای شهریور خرده ولی هنوز تسویه حساب نکردم با دانشگاه، منظورشون از تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ پاس کردن آخرین واحد میشه یا تاریخی که مدرک میاد؟ اگه به مدرک باشه که گفتن دو هفته بعد از تسویه حساب مدرک میاد پس من اول ماه تسویه کنم تقریبا میشه گفت تو همون ماه مدرک دستم میرسه
بعدش اینکه من تاریخ ورود به دانشگام رو فراموش کردم، نمیدونم مهر بود یا آبان (احتمالا مهره!)، حتما باید دقیق بدونم چه ماهی وارد دانشگاه شدم؟

عزیزم تا اونجا که من می دونم تاریخ فارغ التحصیلی تاریخ ثبت نمره آخرین درس دوره کارشناسیته
ورودیت هم منظور نیمسال اول یا دومه،که شما نیم سال اول می شه ورودیت

pari.arch

عضو جدید
سلام.....ی سوال دارم امکان اینکه بعدا اطلاعات رو ویرایش کنیم هست؟اگه هست چیزی مثل معدل یا تاریخ فارغ التحصیلی هم میشه تغییر داد؟

آخرین ویرایش:

atp2

عضو جدید
سلام بچه ها
امروز من حدود 600 کلمه از ممرایزم رو یه دور دیگه خوندم و حدود 200 تاش نارنجی شد :یعنی جزء کلمات سختم شدن که چندبار غلط بود :))))))) واقعا بد بود هیچی یادم نمیومد مخصوصا وقتی فارسی میپرسید و املاشو میخواست : )))) کلی کلمه شبیه همن که معنی نزدیک دارن : ( حالا به هر حال امروز رو گذاشتم رو این کار و کلمه جدید احتمالا نخونم تا فردا ،
تاریخ غرب مسعود روم رو میخونم امروز با فصل 5 مبانی سازه : )
یکم تو برنامم باید تجدید نظر کنم ، فک کنم مصالح رو کلا نخونم کتاب سام فروتنی رو و از رو عصر کنکاش بخونم ، چون زیاده کتابش، یه سری درسارو میخوام فقط از جزوه بخونم اینطوری بهتره چون نمیرسم ، مثل تاسیسات ها که کلاشروع نکردم هنوز، و خیلی میترسم چون نگاهی سطحی انداختم دیدم خیلی کم یادمه فقط کتاب اکوستیک رو یکم یادم بود بقیه هییییچ، جزوه بهتره فقط جزوه های باشگاه جدیدن بچه ها؟ واسه تاسیساتا کدوم جزوه ها رو بخونم به نظرتون ؟ میشه کمک کنین ؟ هم مکانیک هم الکتریک
ممنون :gol:

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان میشه این دو تا سوال رو جواب بدید با توضیح اخه شک دارم حسابی به جواب سوال . DF.JPG333E.JPG

atp2

عضو جدید
هردوتاشون باهمه
بچه ها جزوه درک علی طباطبایی میخوام ، تو تاپیک جزوه بیاین جواب بدین دیگه : ((((((

سورا مفخر

عضو جدید
سلام دوستان ، گزارش کار امروزم ، سیستم ساختمانی جزوه طباطبایی ، سروش نیا و کتاب فاطمی بحث خرپا و نمونه موردی هاش با تحلیل و محاسبه معینی و نامعینی قاب و خرپا و محاسبات ایستایی خرپا - فناوری نوین گلابچی بخش سیستم ICF - تاریخ ایران بحث سیر تحولات بناهای سنتی ایران - و زبان هم بخش آزمون سال 81 هنرهای و ساخت - درک عمومی معماری هم 60 تا تست کار کردم .دو ساعت دیگه آکوستیک بخونم تموم می شه مطالعه امروز من ....

honeybee1370

کاربر بیش فعال
سلام دوستان میشه این دو تا سوال رو جواب بدید با توضیح اخه شک دارم حسابی به جواب سوال . مشاهده پیوست 254157مشاهده پیوست 254156

سورا جان من فکر کنم که توی سوال اول این تصویر فقط یک شکله، نباید باهاش مثل پلان برخورد کنیم. درنتیجه چیزی به اسم ناهنجاری معنی نمیده، برای شکل ناهنجاری چی میتونه باشه؟ اگه پلان بود میگفتیم گوشه های تیز و ... تضاد هم که نداره! ولی شکل ها تنوع دارن و به خاطر تقارن ، روی مرکز تاکید شده.

سوال دومی هم که فکر کنم به گشتاور مربوطه، M=f*d هرچی فاصله بیشتر باشه گشتاور بیشتری در سر کلنگ ایجاد میشه

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من خییییییییییییییلی ناراحتم:cry::cry::cry:
ترم آخرمه و نمی شه درست حسابی درس بخونم فقط وقت میشه برا کتاب دکتر ابراهیم زارعی و زبان:(

خدابزرگتر از سلطان محموده ...پس محکم و امیدوار ادامه بده :smile:

khunkhah

عضو
سلام دوستان میشه این دو تا سوال رو جواب بدید با توضیح اخه شک دارم حسابی به جواب سوال . مشاهده پیوست 254157مشاهده پیوست 254156
تاکیدش که واضحه،حالا می مونه گزینه دومش که من فک می کنم تنوع اینجا منطقی تره،ناهنجاری نیس
سوال دوم هم با توجه به نیروی وارده و فاصله،نیرویی که فاصله بیشتری داره گشتاور بیشتری تولید می کنه پس آخری صحیحه

khunkhah

عضو
خدابزرگتر از سلطان محموده ...پس محکم و امیدوار ادامه بده :smile:
ممنونم انرژی+

برنامه امروز من،یک فصل از ابراهیمی زارعی همراه با جزوه خانوم قابوسی و شروع اولین دور خلاصه نویسی
زبان هم 150واژه مرور و خوشبختانه تثبیت 140تاش و یک درس از جزوه سینا شریفی

سورا مفخر

عضو جدید
سورا جان من فکر کنم که توی سوال اول این تصویر فقط یک شکله، نباید باهاش مثل پلان برخورد کنیم. درنتیجه چیزی به اسم ناهنجاری معنی نمیده، برای شکل ناهنجاری چی میتونه باشه؟ اگه پلان بود میگفتیم گوشه های تیز و ... تضاد هم که نداره! ولی شکل ها تنوع دارن و به خاطر تقارن ، روی مرکز تاکید شده.

سوال دومی هم که فکر کنم به گشتاور مربوطه، M=f*d هرچی فاصله بیشتر باشه گشتاور بیشتری در سر کلنگ ایجاد میشه

خیلی ممنون عزیزم خیلی لطف کردید از یکی از دوستانم که پرسیدم جوابش این بود که عموما در معماری وهنر ایران بحث مرکز گرایی پیش میاد که هدف تاکید بر روی یک نقطه و محل خاصه مثل کوشک ها که در مرکز کوشک ما با حوض رو برو می شدیم که تاکید به مر کز گرایی دارد و یا میل ها که مقبره در مرکز بوده و از لحاظ بسط فضایی و کششی که به مرکز ایجاد می کند تاکید به نقطه اصلی دارد و تنوع هم به گونه ای نوعی تکرار است که در هنر های مختلف نمایش داده می شود مثل جداره میدان نقش جهان که به نوعی تنوع و تکرار به کار رفته ،-----------و در مورد سوال دوم برای من مثال نیروی باد و اینرسی زلزله که به ساختمان تاثیر میزارد در پای ساختمان ها و ستون ها از تاثیر این نیرو ها اثر شلاقی ایجاد می شود که همون حرف شماست که هر چه فاصله زیاد باشد نیرو بیشتر منتقل میشود . خیلی ممنون موفق باشید همه دوستان .

وضعیت
موضوع بسته شده است.