⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha pania

کاربر بیش فعال
بله من براساس سیلابس مرکز میخوندم. تابستون رو براساس سیلابس خوندم و هر دو هفته یکبار آزمون میگرفتم. بعد هم که آزمونای مرکزو ثبت نام کردمو باز هم بر اساس سلابس و آزمونا مطالعه میکردم. یادتون باشه کارنامه هام رو هم قبلا گذاشته بودم. تابستونا روزی 7 بعد شروع دانشگاه اون روزایی که کلاس داشتم 4 5 اون روزاییم که کلاس نداشتم 8 9 ساعتم میخوندم. من بیشتر رو تاریخ و فن تمرکز داشتم. بنظرم یه درس 2 واحدی یه درس 3 واحدی حتما باید تراز بیشتری نسبت به بقیه درسا بگیریم. من فن و تاریخو انتخاب کردم، شما میتونی مثلا درک و زبان رو انتخاب کنی. براساس شرایط خودت.
سلام ،ببخشید میشه تاریخ آزمون های مرکز معماری هم بگید

sara 262

عضو جدید
فدات شم، از یه جهت راس میگی..............
....................:biggrin:

عزیزمی:gol::gol:.پس چی که یادمه فدات شم.ایشالا..... من و بیخیال شو.من حالا حالا کار دارم:razz:.فعلا با بقیه دوستان رقابت کن تا منم بهتون ملحق بشم ایشالا;)

ایشالا که کنار هم دیگه بهترین نتیجه ممکن رو بگیریم. کلی ذوووووق کردم که من و یادته عزیزم. :w23::w14::gol::gol:ینی کی کارت تموم میشه ؟ ا

tina92

عضو جدید
سلام اقای ایرانشاهی و دوستان عزیز
بنظرتون کتابهای تاریخ معماری (سبک شناسی پیرنیا و کتاب امیربانی مسعود) حذفیات دارن؟ یا باید همشونو بخونیم؟
اگه میشه طرز خوندنشم هم بگید؟ که اول به صورت روزنامه وار بخونیم ؟ یا اینکه جز به جز با لایتنر جلو بریم؟

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
سلام ،ببخشید میشه تاریخ آزمون های مرکز معماری هم بگید

اواخر شهریور آزمونهای رایگان تعیین سطح هستش. بعد از اونا 10 مرحله ازمون آزمیشی میگیره. همه موسسات مثل آکادمی تخصصی و ایوانخانه شرایطشون اینطوریه.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای ایرانشاهی و دوستان عزیز
بنظرتون کتابهای تاریخ معماری (سبک شناسی پیرنیا و کتاب امیربانی مسعود) حذفیات دارن؟ یا باید همشونو بخونیم؟
اگه میشه طرز خوندنشم هم بگید؟ که اول به صورت روزنامه وار بخونیم ؟ یا اینکه جز به جز با لایتنر جلو بریم؟

مهم ترین نکته در خوندن تاریخ این هست که دسته بندی درستی از مطالب در ذهن ایجاد بشه بعد شروع به حفظ کردن بکنیم
این دسته بندی ذهنی میتونه با روزنامه وار خوندن ایجاد بشه و یا با یک جزوه موسساتی... ولی تا ایجاد نشده شروع نکنید به حفظ کردن چون تو مطالب غرق میشی و متوجه نمیشی داری چیو حفظ میکنی..
در اصل ما نمیتونیم چیزی رو حفظ کنیم... بلکه فقط و فقط تکرار میکنیم.. خود به خود حفظ میشیم...
واقعا تاثیر تکرار زیاد به جای گیر دادن به مطالب رو میتونم بگم مهمترین نکته تو درس خوندن هست که تو این 5 سال مشاوره فهمیدم...

یه خبر خوبم اینکه دارم یه مصاحبه با 4 تا رتبه یک امسال (تکنولوژی. انرژی. مدیریت پروژه و معماری) که هر 4 تا از اکادمی بودن اماده میکنم.. اماده شد این جا هم میزارم براتون...

sara 262

عضو جدید
دوستان یکی کمکم کنه من زبان چطوری بخونم.سال 93 نخوندم درک مطلب جواب دادم 26 درصد شد. ولی 94 خوندم البته فقط لغت شد 5 درصد :cry::(. یه کتاب مطمعن میخوام. و کمک که چطوری بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشالا که کنار هم دیگه بهترین نتیجه ممکن رو بگیریم. کلی ذوووووق کردم که من و یادته عزیزم. :w23::w14::gol::gol:ینی کی کارت تموم میشه ؟ ا
ایشالا:w42:راستش من از نخوندن خسته شدم و می خوام شروع کنم اما مطمئنم تایم زیادی نمیشه چون کلی کار دارم ولی میدونم باید بخونم حتی اگه کم باشه. شب میام خونه.رو زبان و تاریخ می خوام برنامه ریزی کنم.شایدم رو زبان و فن.برنامه ریختم بهت میگم عزیزم.;)ولی از فردا شروع می کنم اگه خدا بخواد

دوستان یکی کمکم کنه من زبان چطوری بخونم.سال 93 نخوندم درک مطلب جواب دادم 26 درصد شد. ولی 94 خوندم البته فقط لغت شد 5 درصد :cry::(. یه کتاب مطمعن میخوام. و کمک که چطوری بخونم ممنون میشم راهنماییم کنید.
عزیزم من طرز زبان خوندن (حالا فعلا زبان عمومی مد نظرمه) رو از دیدگاه خودم بهت میگم با اجازه دوستان.یه چیز دیگه اینکه من بر اساس سطح زبان خودم میگم. خب......بیا تصور کنیم سطح زبان شما متوسط یه کوچولو رو به پایینه.اولا اینکه بگیم یه کتاب هست که همه لغات زبان توشه و با خوندن اون مثلا میشه زبان رو 70 زد معنی نداره.چون تنوع منبع تو ارشد خیلی زیاده.دوما اکثرا دو تا کتاب پایه، مهم و اصلی بر اارشد معرفی می شه یکی 504 و یکی تافل.حالا کتابای دبیرستان رو کاری ندارم باهاش.شما می خوای شروع کنی بخونی و به زعم خودت میگی من از کتابای دبیرستان شروع کنم یا از 504 که آسون تره.به نظر من این تصور غلطیه.چرا؟چون خوندن کتاب 504 که آسون تره هیچ کمکی به شما نمیکنه تا کتاب تافل رو یاد بگیری.هیچ کمکی!!!هر دو تاشون لغات سختی دارن که حتی ممکنه در ابتدا تلفظ کردنشونم سخت باشه.حالا، به نظر شما سه ماه وقت داری برا کنکور.یکیش رو میذاریم برا مرور.اگه 504 رو اول بخونی می تونی تو یه ماه بعدی تافل رو جمع و جور کنی؟.............غیر ممکن نیست ولی درصد خطا بالا میره و ضریب یادگیری بر اساس کمبود وقت و استرس و سختی لغات به شدت پایین میاد.حالا چاره چیه؟ شما با همین سطح زبانت بیا از تافل شروع کن.از الان شروع کنی میگم هر روز نصف یه درس که تفریبا میشه 5 صفه بخون.اگه میبینی وقت و تواناییش رو داری هر روز یه درس بخون.با این سبک....اول لغاتش رو بخون.مثالا، مترادفا، متضاد ها و ...نوع کلمه از نظر اسم و فعل و اینا رو هم بخون. بعد برو سراغ ترجمه متنش.شب یه چیزی حدود نیم ساعت تا یه ساعت وقت بذار و به صورت دستی 15 تا لغت رو لاینتر کن.صبح روز بعد اول لغات روز قبل رو مرور کن.دوباره به همین سبک بخون.باور کن اولش ممکنه خیلی برات سخت باشه و بخوای اینطوری با برنامه پیش بری مثل ماشین بشی ولی نتیجه فوق العاده ای داره.در ضمن.دو تا کار دیگه مونده....یکیش اینکه برا گوشیت اپلیکیشن تافل رو اینستال کن تا تو پارک و تاکسی و اوقات پرت مرور لغات داشته باشی و اون یکی هم اینکه میری سایت ممورایز کورس لغات تافل.هر روز لغات رو مرور می کنی..................................نفسم برید سارا
................:Dشوخی کردم.............گلم امتحان کن ببین چه جوریه؟نظرتم بهم بگو لطفا;)

sara 262

عضو جدید
ایشالا:w42:راستش من از نخوندن خسته شدم و می خوام شروع کنم اما مطمئنم تایم زیادی نمیشه چون کلی کار دارم ولی میدونم باید بخونم حتی اگه کم باشه. شب میام خونه.رو زبان و تاریخ می خوام برنامه ریزی کنم.شایدم رو زبان و فن.برنامه ریختم بهت میگم عزیزم.;)ولی از فردا شروع می کنم اگه خدا بخواد

عزیزم من طرز زبان خوندن (حالا فعلا زبان عمومی مد نظرمه) رو از دیدگاه خودم بهت میگم با اجازه دوستان.یه چیز دیگه اینکه من بر اساس سطح زبان خودم میگم. خب......بیا تصور کنیم سطح زبان شما متوسط یه کوچولو رو به پایینه.اولا اینکه بگیم یه کتاب هست که همه لغات زبان توشه و با خوندن اون مثلا میشه زبان رو 70 زد معنی نداره.چون تنوع منبع تو ارشد خیلی زیاده.دوما اکثرا دو تا کتاب پایه، مهم و اصلی بر اارشد معرفی می شه یکی 504 و یکی تافل.حالا کتابای دبیرستان رو کاری ندارم باهاش.شما می خوای شروع کنی بخونی و به زعم خودت میگی من از کتابای دبیرستان شروع کنم یا از 504 که آسون تره.به نظر من این تصور غلطیه.چرا؟چون خوندن کتاب 504 که آسون تره هیچ کمکی به شما نمیکنه تا کتاب تافل رو یاد بگیری.هیچ کمکی!!!هر دو تاشون لغات سختی دارن که حتی ممکنه در ابتدا تلفظ کردنشونم سخت باشه.حالا، به نظر شما سه ماه وقت داری برا کنکور.یکیش رو میذاریم برا مرور.اگه 504 رو اول بخونی می تونی تو یه ماه بعدی تافل رو جمع و جور کنی؟.............غیر ممکن نیست ولی درصد خطا بالا میره و ضریب یادگیری بر اساس کمبود وقت و استرس و سختی لغات به شدت پایین میاد.حالا چاره چیه؟ شما با همین سطح زبانت بیا از تافل شروع کن.از الان شروع کنی میگم هر روز نصف یه درس که تفریبا میشه 5 صفه بخون.اگه میبینی وقت و تواناییش رو داری هر روز یه درس بخون.با این سبک....اول لغاتش رو بخون.مثالا، مترادفا، متضاد ها و ...نوع کلمه از نظر اسم و فعل و اینا رو هم بخون. بعد برو سراغ ترجمه متنش.شب یه چیزی حدود نیم ساعت تا یه ساعت وقت بذار و به صورت دستی 15 تا لغت رو لاینتر کن.صبح روز بعد اول لغات روز قبل رو مرور کن.دوباره به همین سبک بخون.باور کن اولش ممکنه خیلی برات سخت باشه و بخوای اینطوری با برنامه پیش بری مثل ماشین بشی ولی نتیجه فوق العاده ای داره.در ضمن.دو تا کار دیگه مونده....یکیش اینکه برا گوشیت اپلیکیشن تافل رو اینستال کن تا تو پارک و تاکسی و اوقات پرت مرور لغات داشته باشی و اون یکی هم اینکه میری سایت ممورایز کورس لغات تافل.هر روز لغات رو مرور می کنی..................................نفسم برید سارا
................:Dشوخی کردم.............گلم امتحان کن ببین چه جوریه؟نظرتم بهم بگو لطفا;)

مرسی ارزویا جووونم. ممنون که اینقد باحوصله ودقیق جوامو دادی فدات بشم. :heart::w30:فقط من نرم افزار نارسیس رو دارم تو لپ تاپم مرور لغتام میشه با اون.خیلی خوبه هم تافلشو دارم هم 504. ینی الان تافل و شروع کنم. من کتابشو ندارم پارسال فقط لغاتشو خوندم. عنوان دقیق کتابشو بهم میگی؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها یه نکته ای در مورد زبان بگم... وقتی الان کتابای مختلفی هستن که لغات کنکور ارشد رو بر حسب اولویت درجه بندی کردن چرا هنوزم هر کی میاد اینجا دوستاشو راهنمایی کنه 504 تافلو معرفی می کنه؟! :surprised: :D

من خودم 504 تافل خوندم چون اون سالی که اینا رو خوندم زیر ذره بین و بقیه کتابا رو ندیده بودم هنوز و بعدشم گفتم دیگه من که خوندم واسه چی دوباره یه کتاب دیگه بخونم... سال بعدشم شروع کرده بودم خودم لغتای کنکور سالای قبلو با 1100 می خوندم ولی عوض پیشرفت افت می کرد درصدام (حتی کامنت آقای جهانشاهی رو هم تو تاپیک نوشتم که گفته بودن اصلا این کتابو توصیه نمی کنن) که آخرش بعد چند بار چرخوندن لقمه از انواع جهات دور سرم -:biggrin:-، یه ماه مونده به کنکور رفتم زیر ذره بین گرفتم درسنامه هاشو شروع کردم، هر درسی حدود 10 لغت بلد نبودم که تو اون فرصت تا درس 25 رسیدم... تو همون فاصله هم کورس لغتای کتابای آقای اصفهانی رو که *farnaz زحمتشو می کشید خوندم و تازه فهمیدم چقد این همه وقت به خودم شکنجه دادم... قصدم اینجا تبلیغ هیچ کتاب یا نویسنده خاصی نیست، کتابای مختلفی برای لغتای کنکور نوشتن که مرجع همه شونم سوالای کنکوره، فقط در دسته بندی و نوع ارائه مطالب ممکنه فرق داشته باشن، برین کتابفروشی همه رو ورق بزنین هر کدومشو که راحت ترین بگیرین شروع کنین به خوندن (دقت کنین کتابش حتما برای همه ی لغت ها مثال کاربرد اون لغت تو جمله رو داشته باشه درست مثل 504 و تافل)! وقتی کتابایی هست که در راستای "آزمون کنکور ارشد" تالیف شده اصلا چه لزومی داره بری دنبال کتابی که برای "آزمون تافل" تالیف شده؟!

شما اگه 504 رو "کامل" بخونید می شه نزدیک 750 لغت، تافلم که خودش 450 تاست می شه مساوی 26 درسنامه از زیر ذره بین (که خودشونم تو کتاب نوشتن تا درس 30 قابل قبوله اگرچه کل کتاب 47 درسه!) حالا من این کتاب دم دستم بود با این مثال زدم ولی به طور کلی مهم نیست کدوم کتاب، مهم اینه که اگه قراره 1200 تا لغت یاد بگیرین، چرا 1200 لغت اول و مهمترو یاد نگرین؟!

*** یه نکته ی کلی دیگه که به ذهنم می رسه الان بگم: وقتی می گم کتابای اساتید زبان فرق خاصی نداره منظورم اساتید معتبر این زمینه مث جهانشاهی/ رستمی/ اصفهانی و ... هستن که همه مون می شناسیم، نرین کتاب یه موسسه ناشناسو بگیرین بعدا بفهمین کلا مربوط به کنکور عهد عتیقه همه ی لغتاش! پارسال یکی از بچه ها تو کتابخونه یه مبلغ خیلی زیادی هزینه کرده بود برای یه بسته از کتابا و جزوه های این شکلی که حتی دلم نمیومد بهش بگم اینا به درد هدفی که داره نمی خورن و صرفا می تونه مجاز شه بعد کلی وقت و زحمت، چند روز قبلم یکی از دوستان تو تاپیک نتایج (tina92) نوشتن با جزوه هایی که داشتن بیشتر از 10-20% نمی شده تو کنکور زد، خیلی ناراحت کننده ست که آدم می بینه کسی کلی هزینه کرده، زحمت کشیده، عمر گذاشته ولی با یه انتخاب اولیه اشتباه همه ی اینا رو تلف کرده، وقتی گفته می شه انتخاب موسسه خوب برای آزمون، کلاس رفتن یا کتابو جزوه تهیه کردن و ... تا حدودی سلیقه ایه منظور انتخاب بین ایوان خانه/آکادمی/ مرکز معماری و ... ایناست، در مورد هر درسی اساتید و نویسنده های سرآمد این رشته تا حد زیادی مشخصن (اگه هم اطلاع ندارین می تونین بپرسین) ... منظورم این نیست که اینا حتما لازمنا، اگه می خوایین فقط منابع اصلی رو خودتون بخونین که خیلی هم عالی ولی اگه تو ذهن تون هست که از امکانات کمک آموزشی (حالا به هر شکلی) استفاده کنین حواس تون باشه به این موضوع که انگار هیچ نظارتی روی محتوای این منابع جانبی وجود نداره و تنها معیاری که تا حدی کمک تون می کنه اعتبار و خوش نامی نویسنده/موسسه/انتشارات و ... ست

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ارزویا جووونم. ممنون که اینقد باحوصله ودقیق جوامو دادی فدات بشم. :heart::w30:فقط من نرم افزار نارسیس رو دارم تو لپ تاپم مرور لغتام میشه با اون.خیلی خوبه هم تافلشو دارم هم 504. ینی الان تافل و شروع کنم. من کتابشو ندارم پارسال فقط لغاتشو خوندم. عنوان دقیق کتابشو بهم میگی؟
عزیزمی...کاری نداشت، وظیفم بود:redface:......بیا اینم عنوان.....;)[h=3]Essential Words for the TOEFL[/h]

raha pania

کاربر بیش فعال
دوستان بیاین یه جمع بندی کنیم و کم کم مطالعه رو شروع کنیم ،اگه بشه با هم هماهنگ باشیم(که کار خیلی سختیه) مثلا یه برنامه ،مثل همون برنامه ای که میذاشتین ،خیلی خوب میشه ،الان تعدادمونم بیشتر شده ،من خودم به شخصه جوریم که نیاز به انگیزه و رقابت دارم ،و تو گروه بهتر نتیجه می گیرم،مثل رفتن به یجور سالن مطالعه

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزوه متدین 1 و 2 رو از انتشارات دانشگاه تهران می تونی بخری نگرانش نباش.

میشه بگین از کجا و چ جوری؟؟؟

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
شما خودتون تهیه کردید؟؟؟
منظورتون کپیه خوده دانشگاه هستش که جزوات رو واسه دانشجوهاشون قرار میدن؟؟؟

govashir

عضو جدید

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
شما خودتون تهیه کردید؟؟؟
کاری نداره میری دانشگاه تهران بعد میری پردیس هنرهای زیبا از بچه ها می پرسی انتشارات کجاست میری اونجا یه خانوم مهربونه هست فایلشو واست پرینت می گیره بهت میده.همونجا میتونی با بچه ها صحبت کنی فایل صوتی کلاسشم ازشون بگیری.انتشارات مرکز معماریم فک کنم جزوشو داره.از آکادمی و ایوان خانه خبر ندارم احتمالا اونهاهم دارن.

!طلوع!

عضو جدید

میشه بیشتر توضیح بدید؟؟؟
شما خودتون تهیه کردید؟؟؟

سلام هر دوی این جزوات تو همین باشگاه بخش جزوه ها هست و میتونید دانلود کنید

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هر دوی این جزوات تو همین باشگاه بخش جزوه ها هست و میتونید دانلود کنید

آره هستش و دان کردمشون .. ولی خیلی بی نظم و درهم برهمه و حوصله سر بره :D
یعنی از خوده دانشگاه هم بگیرم همینه؟ یعنی کلا جزواتشون همینه:(
دنبال یه منبع خوب و کاملم واسه این درس :confused:

architect AA

عضو جدید
خانم منم اجازه ؟
من سال پیش کتاب اصفهانی رو خوندم . در واقع 70 درصد لغات به درد بخور 504 و تافل و 1100 رو داره . کتاب خوبیه . امسالم منابعی که میخوام بخونم به قول ارزویا اول تافل خواهد بود . نه اینکه حتما ازش سوال میاد .ولی کتاب Base ی هست و باید خونده بشه . اگر کلاس زبان خوب تبریز بزارن حتما میرم چون میدونم حوصله تمرکز روی زبانو به تنهایی نخواهم داشت . سایت ممورایز ارزویا هم شاهکاره . خیلی خوبه . حتما ازش استفاده کنید . برای دروس فنی و تکنو هم اگر بتونم فایل جزوه های کلاسی دوره سال پیشو از استادم بگیرم دیگه نیازی به خرید 80% کتابهای دکتر گلابچی نخواهید داشت . قول نمیدم چون نمیدونم بهم میده یا نه . سال قبل به یکی از بچه ها که خواست نداد . ولی سعیمو میکنم . هر کتاب جزوه خاص خودشو داره به همراه توضیحات اضافی و بسیار بسیار کامل . یعنی با خوندنش هم دقیقا مطالب کتابهای دکتر گلابچی رو با ادبیات خود کتاب نوشته رو میشه زد هم سوالات تحلیلی در خصوص موضوع اون کتاب . امسال 100% سوالات دکترا رو میشد از جزوه هاش زد . در خصوص تاریخ هم منابعو قبلا گذاشته بودم اینجا . اگر قرار باشه معماری امتحان بدم همونارو میخونم . فقط زبان . امان از زبان . راستی ارزویا من شنیدم سوالات زبانو طرح نمیکنن بلکه از ارشیو سوالات استاندارد انتخاب میکنند یا از روی دیکشنری لانگمن . درسته ؟
سلام اگر تبریز کلاس زبان خوب برگزار شد لطفا اطلاع رسانی کنین از دست ندیم ... چطور از دیکشنری لانگمن سوال انتخاب میکنن؟ سوال داره ؟

!طلوع!

عضو جدید
آره هستش و دان کردمشون .. ولی خیلی بی نظم و درهم برهمه و حوصله سر بره :D
یعنی از خوده دانشگاه هم بگیرم همینه؟ یعنی کلا جزواتشون همینه:(
دنبال یه منبع خوب و کاملم واسه این درس :confused:

اره کلا جزوه کلاسیشون همینجوریه.من سه چهارتای دیگه هم دیدم همینطور بوده. البته جزوه فکرکنم 1 ایشون که توی باشگاهه تایپ شده و با تصاویر و کیفیت بالاست.
اولش گیج کننده هست ولی بعد از چند صفحه خوندن دستتون میاد چی به چیه

architectm.f

عضو جدید
سلام معماران محترم :redface: خوبید آیا ؟ اولا تشکر میکنم بخاطره ایجاد این گروه :w27:و با اجازتون منم میخوام در این مطالعه ی گروهی شرکت کنم . :) خیلی هم مصمم هستم چون می خواهم یه دانشگاه خوب قبول شم . :w10: این برا هدفی که دارم مهمترین قدم محسوب میشه . هنو هیچکاری نکردم اما میخوام یواش یواش دیگه شرو کنم به خوندن !:book: خوب برا شروع باید چیکار کنیم ؟؟؟

!طلوع!

عضو جدید
سلام معماران محترم :redface: خوبید آیا ؟ اولا تشکر میکنم بخاطره ایجاد این گروه :w27:و با اجازتون منم میخوام در این مطالعه ی گروهی شرکت کنم . :) خیلی هم مصمم هستم چون می خواهم یه دانشگاه خوب قبول شم . :w10: این برا هدفی که دارم مهمترین قدم محسوب میشه . هنو هیچکاری نکردم اما میخوام یواش یواش دیگه شرو کنم به خوندن !:book: خوب برا شروع باید چیکار کنیم ؟؟؟

سلام خوش اومدی
اگه کل تایپیک رو خونده باشی اقای ایرانشاهی گفتن از تاریخ و زبان شروع کنیم. سبک شناسی و زارعی

pagoda

عضو جدید
سلام خوبید منم از دو هفته دیگه به امید خدا بهتون میپیوندم ....میخوام زبان رو با کلاس ای الس یا تافل پیش برم چند تا اموزشگاه رفتم امار گرفتم یکی گفت شش ماهه تافل یا ای الس به احتمال قوی تافل بزاره هر روز سه ساعت سه ماه یک و دویست.سفیر هم گفت فقط ای الس هستن چیزی به نام شش یا چند ماه ندارن اما فشرده اشون سه روز در هفته هر روز سه ساعت یک ترمش سه هفته صد تومن...تحلیل شما از اینا چیه و کلا اطلاعاتی دارید بهم کمک بکنه؟حتما تجربه اتون یا نظرتون بگید..

nasrin_arch

عضو جدید
سلام اگر تبریز کلاس زبان خوب برگزار شد لطفا اطلاع رسانی کنین از دست ندیم ... چطور از دیکشنری لانگمن سوال انتخاب میکنن؟ سوال داره ؟

سلام سلام
تبریزی هستین؟ چقدر خوب
منم دنبال یه کلاس زبان خوب هستم
باشه چشم . شمام اگر اطلاع پیدا کردید به منم اطلاع بدید
مثالهایی که برای هر لغت در دیکشنری لانگمن طرح کردن رو بخون عزیزم . ساختار جملاتش میگن خیلی استاندارده
در بخش لغات میتونن لغت مورد نظر رو بردارند و تست طرح کنن
موفق باشی

nasrin_arch

عضو جدید
دوستان بیاین یه جمع بندی کنیم و کم کم مطالعه رو شروع کنیم ،اگه بشه با هم هماهنگ باشیم(که کار خیلی سختیه) مثلا یه برنامه ،مثل همون برنامه ای که میذاشتین ،خیلی خوب میشه ،الان تعدادمونم بیشتر شده ،من خودم به شخصه جوریم که نیاز به انگیزه و رقابت دارم ،و تو گروه بهتر نتیجه می گیرم،مثل رفتن به یجور سالن مطالعه

سلام سلام
من هستم
امسال تا الان 196.40 ساعت مفید مطالعه کردم . با امروز شروع میکنم یا از فردا به جایی نمیرسیم . ارزویای عزیزم میدونم زبانت خیلی بهتر از منه . ایا میتونی بگی از عید تا الان دقیقا چند ساعت مفید مطالعه زبان داشتی ؟ هممون درس و واحد های دانشگاهیمونو بهونه میکنیم . باشه درست . ولی کدوم یکیمون میتونه بیاد بگه علی رغم اینکه وقت مطالعه کنکور نداشتم ولی بعد از عید هر روز 2 تا لغت یاد گرفتم . یعنی به عبارتی تا الان 120 تا لغت یاد گرفتم . من سال قبل به این موضوع ایمان پیدا کردم و علت موفقیت نسبیم ( موفقیتی که برای خودم معنی داره والا رتبه م زیاد خوب نشد ) همین موضوع بوده . هر روز مطالعه داشتم . طبق نوشته های خودم بعضی روزها کمتر از نیم ساعت مطالعه داشتم و بعضی روزا 9 ساعت . دنبال تایم و روز ایده ال نباشید . شایدم به اقتضای مجرد نبودنم اینجوری بار اوومدم . دوستای عزیزم من هستم . ولی هر زمان میام اینجا تنها چیزی که نمیبینم بحث و گفتگوی درسی هست . شایدم زمان اعلام نتایج هست و بچه ها فعلا درگیر این موضوع هستن . امیدوارم این امروز فرداها زودی براتون تموم بشه . من که با 2 ماه خوندن نمیتونم به هدفم برسم . پس از اول عید شروع کردم به مطالعه . یک روز 1 ساعت یک روز 8 ساعت . مهم اینه هر روز به خودم و هدفم متعهد بودم . :);)
بعضی از بچه ها تا مهر دنبال موسسه خوب و گرداوری جزوات هستن . انگار برای اخرتشون توشه جمع میکنن . جزوه جمع کردن بخش کوچیکی از کسب رتبه خوب هست .ما میدونیم زبان یا تاریخ خیلی مهمه ولی مثل ادمای وسواسی گیر دادیم به اینکه باید بگردیم یه چیز خوب گیر بیاریم . منظورم کتاب یا جزوه خوبه
دوستون دارم
برم درسمو بخونم . میبینین چقدر بچه های بدی هستین ....

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال
دوستان عزیزم،بیاین دیگه شروع کنیم ،باور کنیم هرچقدر دنبال منابع و اینکه کدومو اول بخونیم باشیم ،تا مطالعه رو شروع نکنیم ،اونا خودشون خونده نمیشن ،دوستانی که جدا از جمع آوری منابع و ... میخوان مطالعه رو شروع کنن لطفا اعلام کنن ،مطمئن باشین سر هر درس گفته میشه کدوم کتاب برای مطالعه بهتره و....،نگران نباشید دوستای عزیزم

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیزم،بیاین دیگه شروع کنیم ،باور کنیم هرچقدر دنبال منابع و اینکه کدومو اول بخونیم باشیم ،تا مطالعه رو شروع نکنیم ،اونا خودشون خونده نمیشن ،دوستانی که جدا از جمع آوری منابع و ... میخوان مطالعه رو شروع کنن لطفا اعلام کنن ،مطمئن باشین سر هر درس گفته میشه کدوم کتاب برای مطالعه بهتره و....،نگران نباشید دوستای عزیزم

مطالعه ی بدون در نظر گرفتن منابع خوب و درست اشتباهه
من سال دومم هست ک میخوام دوباره بخونم.. سال گذشته تو بعضی دروس مثل تاریخ منابع کافی و خوب نداشتم همین دلیل شکستم شد!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.