⑤⑨ مطالعه گروهی کنکور کارشناسی ارشد معماری 95

وضعیت
موضوع بسته شده است.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای ایرانشاهی خوب هستین؟:gol::gol:
می خواستم بپرسم من از 11 خرداد دشروع کنم اوکیه؟یا دیر شده؟راستش قصد داشتم از عید شروع کنم، استارتم زدم ولی چون هم پایان نامه دارم، هم طرح و کارآموزی و یکی دو تا واحد عمومی،نخواستم یه طوری بشه که از اینجا مونده از اونجا رونده بشم.گفتم اردیبهشت کلا فوکوس کنم رو دانشگام، تا 10 خرداد و اینا هم امتحاناتم تموم میشه، بعدش کامل تمرکز کنم رو ارشد.خوبه به نظرتون؟
شرمندم...یه سوال دیگم دارم خدمتتون...من می خوام بخش حلیات ایستائی رو کلا بذارم کنار،( تئوری این مباحث رو کامل می تونم درک کنم) کلا پارسال هر روز دو، سه ساعت وقت گذاشتم آخرشم شد هیچی!!!میدونین؟یه جورایی سوالای آسون رو جواب میدم ولی تو سوالای متوسط رو به بالا هنگ می کنم. نمیشه اون سه ساعت و بذارم برا درسی که مطمئنم اگه روش وقت بذارم نتیجه میگیرم؟مثه زبان، تاریخ یا درک؟یا حتی کتابای آقای گلابچی؟

دوستای خوبم من پست هارو که نگاه کردم دیدم یه دوستی برای کمک به شما و تعیین راه و روش یه روندی رو داره با شما جلو می بره.. پس فکر نکنم این جا من اگر مطلب بزارم زیاد جالب باشه.. چون ممکنه با روند ایشون همسو نباشه..
یه تاپیک درست کردم به اسم :
[h=2]مشاوره جهت موفقیت در کنکور ارشد معماری ۹۵[/h]
این طوری احساس دخالت کردن تو کار بقیه بهم دست نمیده ...
اگر سوالی داشتید من هستم و جواب می دم.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقای ایرانشاهی خوب هستین؟:gol::gol:
می خواستم بپرسم من از 11 خرداد دشروع کنم اوکیه؟یا دیر شده؟راستش قصد داشتم از عید شروع کنم، استارتم زدم ولی چون هم پایان نامه دارم، هم طرح و کارآموزی و یکی دو تا واحد عمومی،نخواستم یه طوری بشه که از اینجا مونده از اونجا رونده بشم.گفتم اردیبهشت کلا فوکوس کنم رو دانشگام، تا 10 خرداد و اینا هم امتحاناتم تموم میشه، بعدش کامل تمرکز کنم رو ارشد.خوبه به نظرتون؟
شرمندم...یه سوال دیگم دارم خدمتتون...من می خوام بخش حلیات ایستائی رو کلا بذارم کنار،( تئوری این مباحث رو کامل می تونم درک کنم) کلا پارسال هر روز دو، سه ساعت وقت گذاشتم آخرشم شد هیچی!!!میدونین؟یه جورایی سوالای آسون رو جواب میدم ولی تو سوالای متوسط رو به بالا هنگ می کنم. نمیشه اون سه ساعت و بذارم برا درسی که مطمئنم اگه روش وقت بذارم نتیجه میگیرم؟مثه زبان، تاریخ یا درک؟یا حتی کتابای آقای گلابچی؟

دوستای خوبم من پست هارو که نگاه کردم دیدم یه دوستی برای کمک به شما و تعیین راه و روش یه روندی رو داره با شما جلو می بره.. پس فکر نکنم این جا من اگر مطلب بزارم زیاد جالب باشه.. چون ممکنه با روند ایشون همسو نباشه..
[h=2]مشاوره جهت موفقیت در کنکور ارشد معماری ۹۵[/h]

!طلوع!

عضو جدید
سلام اقای ایرانشاهی
قبلا گفتید لیست منابع اکادمی نیاز به یه ویرایش کوچیک داره. کی لیست جدید اماده میشه و رو سایت قرار میگیره؟

یه سوال دیگه اینکه این فیلم پرسپکنیو و سایه که توی قسمت منابع درک اکادمی ذکر شده همون فیلماییه که توی سایت آپارات گذاشتید یا یه چیز دیگست؟
ممنون

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اومدم اینجا......آقای ایرانشاهی خوب هستین؟:gol::gol:
می خواستم بپرسم من از 11 خرداد صشروع کنم اوکیه؟یا دیر شده؟راستش قصد داشتم از عید شروع کنم، استارتم زدم ولی چون هم پایان نامه دارم، هم طرح و کارآموزی و یکی دو تا واحد عمومی،نخواستم یه طوری بشه که از اینجا مونده از اونجا رونده بشم.گفتم اردیبهشت کلا فوکوس کنم رو دانشگام، تا 10 خرداد و اینا هم امتحاناتم تموم میشه، بعدش کامل تمرکز کنم رو ارشد.خوبه به نظرتون؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام اقای ایرانشاهی
قبلا گفتید لیست منابع اکادمی نیاز به یه ویرایش کوچیک داره. کی لیست جدید اماده میشه و رو سایت قرار میگیره؟

یه سوال دیگه اینکه این فیلم پرسپکنیو و سایه که توی قسمت منابع درک اکادمی ذکر شده همون فیلماییه که توی سایت آپارات گذاشتید یا یه چیز دیگست؟
ممنون

همون فیلما هست.. حتما از الان شروع کنید دیدن

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خواستم بپرسم من از 11 خرداد صشروع کنم اوکیه؟یا دیر شده؟راستش قصد داشتم از عید شروع کنم، استارتم زدم ولی چون هم پایان نامه دارم، هم طرح و کارآموزی و یکی دو تا واحد عمومی،نخواستم یه طوری بشه که از اینجا مونده از اونجا رونده بشم.گفتم اردیبهشت کلا فوکوس کنم رو دانشگام، تا 10 خرداد و اینا هم امتحاناتم تموم میشه، بعدش کامل تمرکز کنم رو ارشد.خوبه به نظرتون؟

سلام به نظرم همین الانام میشه با خوندن فلش کارت های زبان تو وقت های بیکاری کم کم شروع کرد..
من زیاد موافق شروع دفعتی تیستم.. اروم اروم شروع کنی خیلی بهتره...
واسه محاسباتی هم تو کنکور معماری 2 یا 3 تا ماد که به نظرم میتونی بزنی حالا باید ببینیم جزوه خوب گیر میاریم یا نه.. الان موقع تصمیم گیری واسه این مطلب نیست.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز

و در ضمن الان با زبان عمومی و تاریخ شروع کن..

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
و در ضمن الان با زبان عمومی و تاریخ شروع کن..
چشم...من فلش کارت 504 و تافل رو دارم، البته کاغذی نیستن ینی برا اندرویدم دانلود کردم.راس میگین، یهویی خوندن زیادم کار عاقلانه و منطقی نیس، شایدم غیر ممکنه.ینی الان که فک می کنم ممکنه همش به خودم بگم از فردا شروع کن، فردا، فردا و....
در رابطه با جزوه خوب هم باید بگم غیر ممکنه جزوه توپ گیر بیارم.چون اساتید مقطع کاردانیم و دانشگاهمون اوکی بود ولی تاپ نبود.اساتید مقطع کارشناسیمم که زیاد تو مود ارشد و اینا نیستن.تنها یکیشون جزوه دکتر خوشنویس رو داشت!!!
دستتون درد نکنه:gol::gol:

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
چشم...من فلش کارت 504 و تافل رو دارم، البته کاغذی نیستن ینی برا اندرویدم دانلود کردم.راس میگین، یهویی خوندن زیادم کار عاقلانه و منطقی نیس، شایدم غیر ممکنه.ینی الان که فک می کنم ممکنه همش به خودم بگم از فردا شروع کن، فردا، فردا و....
در رابطه با جزوه خوب هم باید بگم غیر ممکنه جزوه توپ گیر بیارم.چون اساتید مقطع کاردانیم و دانشگاهمون اوکی بود ولی تاپ نبود.اساتید مقطع کارشناسیمم که زیاد تو مود ارشد و اینا نیستن.تنها یکیشون جزوه دکتر خوشنویس رو داشت!!!
دستتون درد نکنه:gol::gol:

با همون نرم افزار کار کنی خوبه و جزوه هم نگران نباش..

amir-21

عضو
سلام مهندس
یه سوال داشتم در مورد منابع کارشناسی ارشد آکادمی....منابع مربوط به تاریخ معماری معاصر....توضیحات نوشته اگه جزوه مهندس بخشی رو بخونی سطح 1لازم نیس خونده بشه...ایا واقعا جوابگو ست...در ضمن اگه جوابگوست کجا میتونم جزوه روتهیه کنم..

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس
یه سوال داشتم در مورد منابع کارشناسی ارشد آکادمی....منابع مربوط به تاریخ معماری معاصر....توضیحات نوشته اگه جزوه مهندس بخشی رو بخونی سطح 1لازم نیس خونده بشه...ایا واقعا جوابگو ست...در ضمن اگه جوابگوست کجا میتونم جزوه روتهیه کنم..

سلام هیچ وقت ما تو تاریخ به جزوه اکتفا نمیکنیم فقط موقعی که 2 ماه به کنکور طرف شروع کنه..
جزوه دسته بندی ذهنی خوبی میده..
تهران بیاید میتونم بهتون بدم..
ولی هر جزوه ای میتونه تقریبا دسته بندی بده ولی سریع باید بریم سراغ منابع اصلی

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
ه لیست آماده کردم واسه نمایشگاه کتاب که بچه ها بخرن این کتابارو

منابع پیشنهادی برای خرید جهت آمادگی کنکور ارشد معماری
زبان عمومی و تخصصی:
فلش کارت زبان تخصصی آکادمی تخصصی معماری
کتاب لغات ضروری تافل
زبان ارشد زیر ذره بین (انتشارات نگاه دانش)
فن ساختمان:
درک رفتار سازه ها. دکتر گلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
سازه در معماری. دکترگلابچی (انتشارات دانشگاه تهران)
تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری. سلطان دوست (انتشارات یزدا)
مبانی فیزیک ساختمان۲ تنظیم شرایط محیطی. قیابکلو (انتشارات جهاد دانشگاهی امیرکبیر)
تاریخ معماری ایران و جهان:
هنر در گذر زمان. هلن گاردنر (انتشارات نگاه)
معماری غرب ریشه ها و مفاهیم. امیر بانی مسعود (انتشارات هنر و معماری قرن)
سبک شناسی معماری ایرانی. مرحوم کریم پیرنیا (انتشارات سروش دانش)
آشنایی با معماری معاصر از شرق تا غرب. حامد کامل نیا (انتشارات علم معماری)
درک عمومی معماری:
فیلم آموزشی پرسپکتیو سایه و انعکاس. مهندس ایرانشاهی
مشق معماری. دکتر عیسی حجت (انتشارات دانشگاه تهران)
مبادی سواد بصری. دولیس آدونیس (انتشارات سروش)
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی ایران. وحید قبادیان (انتشارات دانشگاه تهران)
برنامه دهی معماری: مدیریت اطلاعات برای طراحی. دکتر سید امیرسعید محمودی (انتشارات دانشگاه تهران)
درک عمومی معماری منظر:
باغ های ایرانی. غلامرضا نعیما (انتشارات پیام)
طراحی باغ و احداث فضای سبز. غزاله روحانی (فرهنگ جامع)
باغهای ایرانی بازتابی از بهشت. منوچهر مقتدر (سازمان میراث فرهنگی)

البته اگر سوالی داشتید باز بپرسید در مورد هر درس
درود
خیلی ممنون بابت لیست... دنبال همچین لیستی بودم
همین کتابا کفایت میکنه فعلا؟
واسه قسمت تاریخ برای کتاب سبک شناسی کتاب دیگه ای بعنوان جایگزین وجود نداره؟؟ من این کتابو قبلا خوندم و خلاصه هاشم دارم ولی کنکور رو پوشش نمیده اصلا!!
واسه معماری اسلامی کلا چ کتابایی موجوده؟!
بازم ممنون:gol:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ی سوال دیگه هم دارم
شما به بچه ها پیشنهاد میکنید اول از تاریخ شروع به خوندن کنن...
من حافظه ی به شدت ضعیفی دارم.. خصوصا تو تاریخ.. برعکس تو دروس ایستایی و فن احساس قوت میکنم!!
احساس میکنم اگر از تاریخ شروع کنم وقت تلف کردنه!!! چون واقعا تو ذهنم نمیمونه ..
پیشنهادتون این هست که از تاریخ شروع کنم ؟؟:( و چطوری بخونمش که بیشتر تو ذهنم بمونه؟؟؟

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
من ی سوال دیگه هم دارم
من حافظه ی به شدت ضعیفی دارم.. خصوصا تو تاریخ.. برعکس تو دروس ایستایی و فن احساس قوت میکنم!!
پیشنهادتون این هست که از تاریخ شروع کنم ؟؟:( و چطوری بخونمش که بیشتر تو ذهنم بمونه؟؟؟

همیشه موقع شروع کار یه حس راحت طلبی از درون آدم هزار تا دلیل منطقی براش جور می کنه که دیرتر بره سراغ اون کاری که نسبت بهش راغب نیست، ولی اگه می خوایی موفق بشی اول از همه باید قورباغه تو قورت بدی! در مورد دلیل اینکه چرا باید تاریخو اول خوند تو کار آقای ایرانشاهی دخالت نمی کنم، فقط به نظرم رسید که بد نیست این نکته رو از همین اول تو ذهنت داشته باشی و برای شروع درسایی که علاقه نداری طفره نری حتی اگه اولویت نداشته باشن، چه برسه به درسای مهمی که یه عده زیادی از مشاورها و باتجربه ها بهتون توصیه می کنن زودتر شروعش کنین :gol:

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
همیشه موقع شروع کار یه حس راحت طلبی از درون آدم هزار تا دلیل منطقی براش جور می کنه که دیرتر بره سراغ اون کاری که نسبت بهش راغب نیست، ولی اگه می خوایی موفق بشی اول از همه باید قورباغه تو قورت بدی! در مورد دلیل اینکه چرا باید تاریخو اول خوند تو کار آقای ایرانشاهی دخالت نمی کنم، فقط به نظرم رسید که بد نیست این نکته رو از همین اول تو ذهنت داشته باشی و برای شروع درسایی که علاقه نداری طفره نری حتی اگه اولویت نداشته باشن، چه برسه به درسای مهمی که یه عده زیادی از مشاورها و باتجربه ها بهتون توصیه می کنن زودتر شروعش کنین :gol:
مرسی از شما بابت راهنمایی و وقتی ک گذاشتیدولی من تاریخ رو دوست دارم... منتها زیاد خوندن و تو ذهن نموندنش کلافم میکنه :(

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از شما بابت راهنمایی و وقتی ک گذاشتیدولی من تاریخ رو دوست دارم... منتها زیاد خوندن و تو ذهن نموندنش کلافم میکنه :(
با اجازه جناب ایرانشاهی و فرزانه جون.....هانی جون به نظرم برا تاریخ بهتره هرچی داری رو کنی تا چندباره مرور کنی مطالبو....به صورت دستی لایتنر کن، برا موبایلتم لایتنر بزن فلش کارت تاریخ درست کن، جزوه بنویس و یه چیز دیگه یه عروسک بذار جلوت براش توضیح بده!برا من که جواب میده اینجوری.ینی اگه به طرق مختلف یه مطلب و تکرار کنی حتما یادت میمونه;)

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
خیلی ممنون بابت لیست... دنبال همچین لیستی بودم
همین کتابا کفایت میکنه فعلا؟
واسه قسمت تاریخ برای کتاب سبک شناسی کتاب دیگه ای بعنوان جایگزین وجود نداره؟؟ من این کتابو قبلا خوندم و خلاصه هاشم دارم ولی کنکور رو پوشش نمیده اصلا!!
واسه معماری اسلامی کلا چ کتابایی موجوده؟!
بازم ممنون:gol:

برای معماری اسلامی ب جز این کتاب باید بریم سراغ جزوات افرادی که احتمالا طراح هستن و صدای کلاساشون رو گوش بدید.

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من ی سوال دیگه هم دارم

به نظر من ما ها با هم هیچ فرقی تو حفظ کردن نداریم دلیل عدم موفقیتتون نوع درس خوندن هست..
حجم تاریخ زیاده پس جتی اگر ضعیف هم باشید باید زودتر شروع کنید که ضعفتون رو پوشش بدید..
روند درست خوندن مطالب حفظی تو یه کلمه خلاصه میشه.
تکرار!!!!
باید با تعداد دور زیاد حفظ کنی هر چیزی رو نه اینکه وایسی گیر بدی بهش و کلی وقت بزاری روش..
برای مثال کتاب پیرنیا باید بار اول تو ۱۲ ساعت تموم بشه.. یعنی کاملا سطحی و روزنامه وار..
شما احتمالا یه مشکلی دارید البته خیلی ها دارن.. ۲۰ صفحه می خونن بعد از روی وسواس بر میگردن صفحه های قبل ببینن بلدن یا نه بعد میبینن که نهههه!!!! برمیگردن از اول...
این خوب نیست... وقتی دارید روزنامه وار می خونید احساس نکنید که دارید وقت تلف می کنید..
کلا حفظ کردن فعلی نیست که شما انجام بدید شما باید تکرار کنید مطالب رو به تعداد زیاد و خود خود حفظ میشید.
البته ۲ تا سختی داره این کار
۱- برنامه ریزی قوی
۲- حوصله ی خوندن مطالب تکراری

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز

احسنت

nasrin_arch

عضو جدید
مشاوره جهت موفقیت در کنکور ارشد معماری ۹۵

سلام سلام
اقای ایرانشاهی عزیز دخالت ؟ شما لطف دارید و خیلی اقایی . بودن دوستایی مثل شما برامون نعمته . اگر احیانا احساس میکنید راهمون اشتباهه حتما نظرتونو بگید . هدف من از قسمت قسمت کردن مطالب این هست که بچه ها تا حدودی به موضوعات و اشتراکات کتابها احاطه داشته باشن و از سر در گمی بیان بیرون . از طرفی هم باعث بشه شروع کنیم به خوندن و ورق زدن کتابها و بحث و رفع اشکال
و اما در خصوص تاخیر در گذاشتن قسمت سوم از برنامه 110 قسمتیمون:
بچه ها الان دو هفته هست تمام زندگیمو ( لپ تاپ ، گوشی ، مدارک و ... ) به سرقت بردن . اونم کجا؟ کتابخانه مرکزی
اونم کی ؟ یکی از کارمندا. قصد بردن ابروی کسی رو ندارم . قصد توهین به هیچکس هم ندارم . دور از حضور: مردی به جنسیت نیست . هستن زنهایی که خیلی مردن و هستن .... که از .... زن ترن انشالله اگر قسمت باشه اوایل این هفته وسایلمو بهم برمیگردونن . بازم میام پیش هم درس بخونیم . ببخشید بابت بدقول شدنم
ارزویای عزیز به نظر من مسائل محاسباتی رو کنار نذار . شده با کسی که به این موارد مسلط هست صحبت کن تا بهت یاد بده . منم سال پیش نمیتونستم روی مسائل محاسباتی کار کنم ولی یاد گرفتم . خیلی شیرین و سادست مسائل کنکور مااا
دوستون دارم

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سلام
اقای ایرانشاهی عزیز دخالت ؟ شما لطف دارید و خیلی اقایی . بودن دوستایی مثل شما برامون نعمته . اگر احیانا احساس میکنید راهمون اشتباهه حتما نظرتونو بگید . هدف من از قسمت قسمت کردن مطالب این هست که بچه ها تا حدودی به موضوعات و اشتراکات کتابها احاطه داشته باشن و از سر در گمی بیان بیرون . از طرفی هم باعث بشه شروع کنیم به خوندن و ورق زدن کتابها و بحث و رفع اشکال
و اما در خصوص تاخیر در گذاشتن قسمت سوم از برنامه 110 قسمتیمون:
بچه ها الان دو هفته هست تمام زندگیمو ( لپ تاپ ، گوشی ، مدارک و ... ) به سرقت بردن . اونم کجا؟ کتابخانه مرکزی
اونم کی ؟ یکی از کارمندا. قصد بردن ابروی کسی رو ندارم . قصد توهین به هیچکس هم ندارم . دور از حضور: مردی به جنسیت نیست . هستن زنهایی که خیلی مردن و هستن .... که از .... زن ترن انشالله اگر قسمت باشه اوایل این هفته وسایلمو بهم برمیگردونن . بازم میام پیش هم درس بخونیم . ببخشید بابت بدقول شدنم
ارزویای عزیز به نظر من مسائل محاسباتی رو کنار نذار . شده با کسی که به این موارد مسلط هست صحبت کن تا بهت یاد بده . منم سال پیش نمیتونستم روی مسائل محاسباتی کار کنم ولی یاد گرفتم . خیلی شیرین و سادست مسائل کنکور مااا
دوستون دارم
عزیز دلم، چه خبر ناراحت کننده ای!واقعا متاسفم.حالا خوبه که میگی برشون گردوندی یا به عبارتی پس گرفتی، خدا رو شکر.اتفاقا منم زخم خورده کتابدار دانشگاهمونم، سر هیچی باعث شد سه ساعت جلوی عالم و آدم گریه کنم.گفتم بذارین برم خودم قفسه ها رو چک کنم برا کتاب، چون هم معدل اول دانشگامون بودم هم از حراست!!!!!!نامه داشتم، گفت هر کی این نامه رو به تو داده غلط کرده!!!!من نمیتونم بذارم شما که دختری بری اون پشت چون من یه آقای مجردم!!!!!!!!!!!!!!!!!هیچی دیگه......بماند..یارو به خودش شک داشت:biggrin:
عزیزم مشکل منم دقیقا همینه دیگه هیشکی رو سراغ ندارم مباحث محاسباتی بهم یاد بده..هیشکی:cry:حالا فک نکنین خنگما...نه اتفاقا ریاضیم خیلی قویه ولی تو معماری مسائل رو خوب یاد نگرفتم

!طلوع!

عضو جدید
سلام اقای ایرانشاهی
واسه کنکور93 تحلیلی بصورت فیلم یا متن ندارید؟(مثلا بودجه بندی و منابع)
مرسی

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
خلاصه نویسی!

خلاصه نویسی!

پارسال یکی از مشکلات من این بود که وقتی شروع کردم به خوندن (آذر ماه) از یه طرف نمی تونستم خلاصه نویسی رو حذف کنم از برنامه ی درسی (چون کلا بخشی از یادگیریه) و از اون طرف فرصت کافی هم نداشتم براش، همین طوری تصادفی برای بعضی درسا می نوشتم برا بعضی ها نه و گاهی می دیدم خلاصه هایی هم که کلی براشون وقت گذاشتم اصلا به درد نمی خورن، دوستان دیگه هم مشکلات مشابه داشتن که تو تاپیکا می نوشتن همیشه، خلاصه اگه می خوایین یه بخش بزرگی از مشکلات تون برا کنکورو حل کنین از همین حالا یه وقتی در نظر بگیرین برای تمرین و تعیین روشای خلاصه نویسی تون، خلاصه نویسی خودش یه مهارت خاصه که متاسفانه ما تو هیچ مرحله ای از تحصیل در موردش آموزش نمی بینیم (تو مدرسه و دانشگاه) پس خودمون باید بریم دنبالش... بهتر از الان برای خودتون مشخص کنین کدوم قسمت ها رو فقط می خوایین تو کتاب حاشیه نویسی کنید، کدوم مطالب رو با memrise/فلش کارت/انکی و... یاد می گیرن و چیا رو خلاصه نویسی می کنین و ...؟! در این مورد سرچ/مطالعه کنین و هر چی به نظرتون خوب بود امتحانش کنین ...

این نرم افزارم من تازه پیدا کردم، خیلی جالب به نظر می رسه برای خلاصه نویسی، سیستمش همون سیستم معروف نقشه ذهن یا درخت حافظه (البته ممکنه این دو تا با هم فرق داشته باشن ولی به هر حال مشابهن تا جایی که من می دونم!!) هست و کمک می کنه مطالب رو با روشای خودتون دسته بندی کنین و عکس یا هر علامت دیگه ای که فک می کنین به دردتون می خوره رو بهش اضافه کنین،می تونین امتحانش کنین شاید به درد شما هم خورد.
https://www.edrawsoft.com/freemind.php

اینجا هم یه نمونه مشابه آنلاین با کاربری ساده تر ولی امکانات کمتر، نسخه رایگانشم انگار محدودیت تعداد داره ولی خوب به هر حال شاید به درد شما خورد (من شخصا نرم افزار بالایی رو ترجیح می دم!)
https://coggle.it/

nagi arc

عضو جدید
اینجانب هم برای کنکور معماری-معماری اعلام آمادگی میکنم
زبان ۵۰۴ میخونم و تاریخ سبک شناسی معماری ایران،وقتم کاملا آزاده،ولی نمیدونم دیگه چی بخونم،لطفا راهنمایی کنید
یه سوال هم دارم،کسی از دوستان میدونه امسال آقای احسان سروش نیا و آقای طباطبایی کجان؟برای درس فن

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
من میخوام برم نمایشگاه کتاب تهران فردا البته اگه اکادمی معماری غرفه داشته باشه و کسی باشه اونجا که راهنماییم کنه واسه کلاسا و جزوات البته ترجیها اگه اقای ایرانشاهی باشن که بهتره
شما اطلاعی دارین که نمایشگاه هستن یا نه؟

حامد ایرانشاهی

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان سلام
من میخوام برم نمایشگاه کتاب تهران فردا البته اگه اکادمی معماری غرفه داشته باشه و کسی باشه اونجا که راهنماییم کنه واسه کلاسا و جزوات البته ترجیها اگه اقای ایرانشاهی باشن که بهتره
شما اطلاعی دارین که نمایشگاه هستن یا نه؟

سلام امسال چون هم زمان با اومدن رتبه ها شد نه متاسفانه نرفتم نمایشگاه کلا

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام امسال چون هم زمان با اومدن رتبه ها شد نه متاسفانه نرفتم نمایشگاه کلا
من امسال به امید خدا میخوام که از ابتدا اگه کلاس مهمی هست و ازمون و هر چیزی که هست رو از ابتدا تو اکادمی شرکت کنم
چه وقتی باید بیام که دیر نشه و الان زبان لغت و گرامر بخونم؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
به به چه تاپیکی:D خب من سال پیش تا اخرای تابستون باهاتون(دوستای پارسال منظورمه) بودم و بعدش بخاطر مشکلاتی نشد همراه باشم و درس و ارمانها و اینا رو کلا گذاشتم کنار. کلا رو مود ارشد نیستم نمیدونم چرا:D الان که اینجا دیدم بحث منابعه لازم دونستم توصیه دوستانه کنم به همتون که زبان رو از کتاب تافل شروع کنید.
درسته 504 یه منبع پایه هست اما اگه سوالات 10 سال اخیر رو کنار هم بذارین متوجه میشین که توی سالهایی تا حدود 86 -87 واقعا لغات این کتاب کاربردی و پرتکرار هست اما الان چند وقتیه که کتاب تافل بخش بیشتری رو پوشش میده و 90درصد لغات 504 رو هم داره. مثل فرهنگ بصری که کم کم حذف شد. این رو میگم چون الان انرژی و انگیزه لازم رو دارین و برای شروع زبان حیفه که منابعتون به روز نباشه. بعد از اون من کتاب زیرذره بین رو توصیه میکنم واقعا راضی کننده ست به خصوص اگر قبلا نداشتین چاپ جدیدش خیلی بهتره (منظورم دسته بندی لغات هست)
درگیر جزوه ها نباشین. منابع اصلی شما کتاب ها هستن ایشالا به مرور که رسیدین جزوه ها رو چک میکنید.
اگر قرار هست توی موسسات شرکت کنید از الان بشینید تحقیقاتتون رو بکنید فکراتون روبکنید و اقدام کنید. این خودش یه نیروی محرکه هست.
مهم مهم مهم
برای نتیجه گرفتن بااااااااید درس بخونین. یکی اومد گفت من یه هفته خوندم 200 شدم من 3 روز خوندم 20 شدم من که نخوندم واسه ساندیسش رفتم 60 شدم باور نکنید. اونی که 3 روز خونده 20 شده شاید توی 4 سال قبلش 5 بار کتاب رو خونده. اگه شامل این دسته هستین من میگم کتاب رو ببندید برین پی زندگیتون روز کنکور دوستاتون رو میبینید. اما اگر جزوشون نیستید یه یاعلی بگین و به توانایی تون ایمان داشته باشید. (باور به امید از خود امید مهم تر هست...)
.
.
.
اگه انگیزه و نیازی بود توی تاپیک امسال میبینمتون :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.