یک سوال از تالار : لطفا هر گونه سوال تخصصی از کارشناسان این رشته در این تاپیک گنجانده شود .

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bardinova

مدیر بازنشسته
تا حدودی درسته که تو تدریس مشکل داریم ولی مشکل اصلی جای دیگس، ماها هستیم که دنبال مطلب نمیریم همین چیزائی هم که تو دانشگاه بمون میگن رو بزور تحمل میکنیم. اینرو برا این میگم که داشتم استادای خیلی باسواد که به عنوان استادیار تو دانشگاههای خارج از کشور خیلی موفق بودن ولی در مواجهه با بچه های کلاس ما هر چی زور زدن همه فقط درجا زدن، تا خودمون نخوایم استاد کاری از دستش بر نمیاد.

بذارین زاویهء دیدمون رو تغییر بدیم و از اصل فاکتور گیری استفاده کنیم !! . اینکه دانشجو دنبال اون چیزی که باید باشه نیست یه بحث کاملا کلی و جامع هست . یعنی این قضیه مختص صنایع نیست و در تمام رشته های دیگه هم وجود داره . حالا ما میتونیم این موضوع رو از تمام رشته ها فاکتور بگیریم و در مورد صنایع و مسائلی که به طور اختصاصی شامل حالش میشه صحبت کنیم .

[Bاستاد ما یه چیز جالبی میگفت...

میگفت استایل و اشله مهندسی صنایع با دروس و تفکر و نیاز های صنعت اروپا ...گرفتن اوردن ایران..معلومه جواب نمیده....

[/b]

در تائید حرف شما باید بگم که مهندسی صنایع وقتی اومد تو ایران با دنیا به روز بود . اما با گذشت زمان و بخاطر استفاده نکردن یا غلط استفاده کردن از اون و نتیجه نگرفتن نتونست با علم روز دنیال خودش رو هماهنگ کنه . یعنی همچنان تمام اصولها و روشهای تدریس برای چندین سال گذشته هست و اکثر اونها در دنیا جای خودشون رو به متدولوژی جدید دادن . درست مثل این میمونه که شما کلاس کامپیوتری رو تشکیل بدی و شروع کنی اونجا وقت و انرژی تمام بچه ها رو بگیری برای اینکه بهشون MS-DOS یاد بدی !!!! . یه کم این موضوع خنده دار هست !!.

miepower2003

عضو جدید
ما به چه دانشهايي احتياج داريم؟؟

ما به چه دانشهايي احتياج داريم؟؟

در تائید حرف شما باید بگم که مهندسی صنایع وقتی اومد تو ایران با دنیا به روز بود . اما با گذشت زمان و بخاطر استفاده نکردن یا غلط استفاده کردن از اون و نتیجه نگرفتن نتونست با علم روز دنیال خودش رو هماهنگ کنه . یعنی همچنان تمام اصولها و روشهای تدریس برای چندین سال گذشته هست و اکثر اونها در دنیا جای خودشون رو به متدولوژی جدید دادن . درست مثل این میمونه که شما کلاس کامپیوتری رو تشکیل بدی و شروع کنی اونجا وقت و انرژی تمام بچه ها رو بگیری برای اینکه بهشون MS-DOS یاد بدی !!!! . یه کم این موضوع خنده دار هست !!.

حرف شما کاملا درسته
اما تو کلاسهای درسي تا حالا چند بحث مطرح کرديم که استاد ازش سر درنياره؟
شايد وقتی ما سر يه کلاسی میشينيم یه جورايي اطلاعات و بايد از استاد بگيريم یا اگر اطلاعات نداره بايد بهش بفهمونيم و اين موضوع رو براش روشن کنيم که اين يه کلاس زنگ تفريح نيست!!!!
ببينيد همونطوری که آقای امير احمد به صورت کارآموز در حال کاره چرا الباقی دانشجوهای ما دنبال کار نيستند؟
من خودم چون در حين درس خوندنم کار می کردم شايد بیشتر کلاسهایی رو که می رفتم تبديل به کارگاه حل مشکلات کاری خودم میکردم.
تا زمانی که نياز خودمون و ندونيم نمی تونيم از رشته خودمون حتی چيزی بفهميم.
شايد استادها و سيسمتم آموزشی مقصر باشند اما يه نگاه به اين سايت بکنيم شايد از 100 پست بالاتر از 50 تاي اون دنبال مقالات و پروژه های آماده هستند .
شايد "چشمها را بايد شست ----جور ديگر بايد ديد "

amirhakimi

عضو جدید

خنده داره هست ولی چون واقعیت داره گریه دارم هست.
شخصا تعدادی مدرسه رو میشناسم که هنوز دارن به بچه ها برنامه نویسی QBasic و نحوه کار کردن با dos رو آموزش میدن.
کاملا در رابطه با سیستم آموزشی بیمارمون باتون موافقم (مثل خیلی چیزهای دیگه تو این مملکت) ولی فکر میکنین برای اصلاح این سیستم آموزشی از ما کاری ساختس کسان دیگری که اختیار تغییرات دارن باید حرکتی کنند که با شناختی که من دارم توقع بیجائیست :cry:
تنها کاری که از دست ما بر میاد اینه که مثل اونا عمل نکنیم و تمام تلاش خود رو بکنیم تا از علم روز جدا نمونیم.

miepower2003

عضو جدید
برای اصلاح این سیستم آموزشی از ما کاری ساختس کسان دیگری که اختیار تغییرات دارن باید حرکتی کنند که با شناختی که من دارم توقع بیجائیست :cry:
تنها کاری که از دست ما بر میاد اینه که مثل اونا عمل نکنیم و تمام تلاش خود رو بکنیم تا از علم روز جدا نمونیم.

در بيمار بودن سيستم آموزشی شکی نيست اما اين واقعيت رو که سطح علمی کلاسها رو علاوه بر استاد شاگردان نيز تعيين می کنند نبايد ناديده گرفت.

maysam2

عضو جدید
درخواست پروژه نت (فوری)

درخواست پروژه نت (فوری)

با سلام

یک پروژه جدید تعمیر ونگهداری لازم داشتم (فوری)

شامل موارد زیر :

1. تاریخچه و وضعیت کلی کارخانه

2. ساختارسازمانی واحدهای مرتبط با نت و شرح وظایف آنها

3. لیست تجهیزات تحت پوشش نت

4. استراتژی نت کارخانه و ویژگی های آن

5. نوع نت کارخانه

6. چه فرم های در واحد نت استفاده می شود و شرح آنها

7. گردش فرم ها چگونه است

8. گردش کار نت کارخانه

9. نرم افزار مورد استفاده در کارخانه
email : maysam.bashiri@gmail.com

hparhizi

عضو جدید
دو سئوال

دو سئوال

دوستان خوب سلا م
دو سئوال

من دنبال جمع آوري يكسري مطالب در خصوص
  • مشخصات بسته بندي محصولات
  • تعيين چارت سازماني
هستم البته ميدونم كه اين دو تا سئوال هيچ ربطي به هم ندارند اما بخاطر مشكلات زيادي كه طي چند روز اخير در ثبت پست جديد و آپلود فايل در سايت پيدا كردم و بارها و بارها پس از تايپ پستها با error مواجه شدم مجبورا اين دو تا رو با هم در يك پست ميزنم . چون ديگه خسته شدم ......

لطفا اگه نظري داريد راهنمايي بفرمائيد
بسته بندي
1-بنظر شما مشخصات يك بسته بندي خوب چي ميتونه باشه . اصلا به چه بسته بندي ميگن خوب ، زيبا و جذاب
2- آيا بنظر شما استاندارد يا روشي جهت تعيين معيارهاي بسته بندي وجود داره ؟
3- آيا بنظر شما استاندارد مشخصي جهت تعيين نسبت هزينه بسته بندي به قيمت تمام شده محصول وجود داره ؟

چارت سازماني

1-بنظر شما عوامل موثر در تعيين چارت سازماني يك واحد توليدي يا خدماتي چه چيزي ميتونه باشه ؟

منتظر نظرات خوبتون هستم​
با تشكر​

miepower2003

عضو جدید
جناب پرهيزی عزيز
اگر ساکن تهران هستيد يه پيشنهاد خوب دارم براتون
يه سی دی هست درباره طرح های بسته بندی و يا اسکوپهای بسته بندی روشها و تنوع آن که ساپکو ارائه داده.
در قالب فيلم وآموزش کامل به شيوه ژاپنی است فکر کنم اگر اونو بگيری مشکل اولت حل بشه.

amirhakimi

عضو جدید
راجع به تعیین چارت سازمانی یک شرکت (اعم از تولیدی و خدماتی) اولین قدم مشخص کردن بخشهای ستادی از بخشهای صفی است. البته قبل از این کار باید برای کسیکه اقدام به اینکار میکنه تمام زیر و بم شرکت مشخص باشه و هیچ نقطه ابهامی درباره هیچ چیز شرکت براش وجود نداشته باشه وگرنه اون چارت سازمانی که طراحی میشه هیچ ارزشی نداره !!

امیر Amir

عضو جدید
دوستان خوب سلا م
دو سئوال

• تعيين چارت سازماني
هستم البته ميدونم كه اين دو تا سئوال هيچ ربطي به هم ندارند اما بخاطر مشكلات زيادي كه طي چند روز اخير در ثبت پست جديد و آپلود فايل در سايت پيدا كردم و بارها و بارها پس از تايپ پستها با error مواجه شدم مجبورا اين دو تا رو با هم در يك پست ميزنم . چون ديگه خسته شدم ......

بسته بندي
1-بنظر شما مشخصات يك بسته بندي خوب چي ميتونه باشه . اصلا به چه بسته بندي ميگن خوب ، زيبا و جذاب
3- آيا بنظر شما استاندارد مشخصي جهت تعيين نسبت هزينه بسته بندي به قيمت تمام شده محصول وجود داره ؟

چارت سازماني

1-بنظر شما عوامل موثر در تعيين چارت سازماني يك واحد توليدي يا خدماتي چه چيزي ميتونه باشه ؟

منتظر نظرات خوبتون هستم
با تشكر​

بسته بندی خرج داره...مایه میخواد...

کوچیک باشه...
قابل حمل باشه...
دستو اذیت نکنه...
زیادی لیز یا خشن نباشه...
ظریف و زپرتی نباشه...
زیادی سخت و محال نباشه باز کردنش برای مشتری...
جذاب باشه...از رنگ های ***ی معمولا استفاده بشه برای کالاهای لوکس...
از رنگ های با کلاس برای کالاهای تجاری که مخاطبشون خیلی خیلی محدود هست استفاده بشه...
و دیگه همین هاس دیگه..اگر اطلاعات بیشتر میخوایید شماره حساب میدم تا بعد ببینیم چی میشه:)

SAH-IE

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان.

یه سوال برام پیش اومده اگه جوابشو میدونید کمکم کنید.

برای نمونه گیری از یه خط تولید و تست متوسط طول عمر چطور عمل میکنن؟مثلا اگه نمونه ها متوسط طول عمرشون 5 سال باشه اونارو به مدت 5 سال تست میکنن؟

ممنون.;)

essyh2003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منطقی به نظر میرسه که بیش از 5 سال تست کنن مگه اینکه به صورت درصد خرابی بیان بشه

miepower2003

عضو جدید
خواهشمندم سئوالات را در تاپيک مربوط به سئوالات مطرح کنيد. اما چون تازه وارديد سئوالتون و جواب می دم .
معمولا برای تست طول عمر مواردی طبق استاندارد شبيه سازی ميشه که زمان رو کوتاه می کنه
به طور مثال در صنايع خودرو قطعه ای که بايد برای مدت 5 سال و يا يک ميليون سيکل در مورد لرزه گيرها رو طی کند اگر بر روی خودرو تست شود شايد همان 5 سال طول بکشد اما برای اين منظوره دستگاههای تستی ساخته شده که به تعداد سيکل مورد نياز در مثال ما يک ميليون سيکل قطعه را با سرعت بالا تست کرده که ظرف چند روز تست به پايان می رسد.
البته معمولا تستهای طول عمر به صورت دوره ای و وابسته به نوع قطعه در دوره های 3 تا 12 ماهه تست می شوند.
مورد مشابه ديگر تست طول عمر يکساله باتری است که طبق استاندارد 237 سيکل شارژ و دشارژ شود که طول مدت تست 2 ماه کامل است. که جزوه تستهای طولانی است.
اما دربيشتر تستهای طول عمر تست خستگی است که به وسيله دستگاههای خاص انجام می گردد.
امروزه تستهای قطعات به قدری تخصصی شده که می توان آزمايشگاههای کارخانجات را يکی از قويترين واحدها در هر سازمان نام برد.

امیر Amir

عضو جدید
دوستان خوب سلا م
دو سئوال

• تعيين چارت سازماني

بسته بندي

چارت سازماني

منتظر نظرات خوبتون هستم
با تشكر​

عزیزم این اسم و آدرس یک شرکت مشاور در مورد بسته بندی هستش:

تكنو وكيوم نويد نام واحد:

جوزا ني نام مدير واحد :

بسته بندي : مشاورين شرح فعاليت

بالا تراز م محمديد - بازار عباس آباد - كوچه مزيتي - پ 47 - ط زير همكف آدرس

55894676 تلفن

0912-3222504 تلفن همراه

hparhizi

عضو جدید
خيلي ممنون از نظراتتون :

اما دوستان من دنبال يه استاندارد يا دستورالعمل قابل ارجاع براي هر دو موضوع هستم . دستورالعملي كه بشه در مواقع لزوم بهش ارجاع داد و تو بحث با طرف مقابل با استناد به اون بتوني متقاعدش كني .
اين نظرات خوبه اما سليقه ايه و هر كسي ميتونه شما رو از ديدگاه خودش زير سئوال ببره يا حداقل نظرتون رو قبول نكنه .
كلا اينجوري بگم اگه تو جلسات درون سازماني شركتتون با حضور مديران و كله كنده هاي شركت ، نتونين براي صحبتهاتون دليل مدرك يا سندي ارائه بدين و يا نتونين صحبتها تون رو با عدد و رقم بيان كنيد . چنان آدم رو ناك اوت ميكنن كه ديگه نشه بلند شد .

miepower2003

عضو جدید
خيلي ممنون از نظراتتون :

اما دوستان من دنبال يه استاندارد يا دستورالعمل قابل ارجاع براي هر دو موضوع هستم . دستورالعملي كه بشه در مواقع لزوم بهش ارجاع داد و تو بحث با طرف مقابل با استناد به اون بتوني متقاعدش كني .
اين نظرات خوبه اما سليقه ايه و هر كسي ميتونه شما رو از ديدگاه خودش زير سئوال ببره يا حداقل نظرتون رو قبول نكنه .
كلا اينجوري بگم اگه تو جلسات درون سازماني شركتتون با حضور مديران و كله كنده هاي شركت ، نتونين براي صحبتهاتون دليل مدرك يا سندي ارائه بدين و يا نتونين صحبتها تون رو با عدد و رقم بيان كنيد . چنان آدم رو ناك اوت ميكنن كه ديگه نشه بلند شد .

حرفت و قبول دارم .
سعی کن يه سرچی تويه اينترنت بکنی من متاسفانه هنوزنتونستم اون CD رو برات بفرستم اما چند تا مطلب میگم اميدوارم به کارت بياد.
در مورد بسته بندی می شه گفت يه کار کاملا حرفه ای هست .
البته بايد خواسته ها از بسته بندی مشخص باشه:
1- بسته بندی می تونه تنها به منظور جلوگيری از آسيب ديدنه جسم باشه و تنها نقشهمحافظ رو بازی کنه
2- بسته بندی می تونه حالت زيباي به محصول داده و اون رو از نظر شکل ظاهری زيبا تر نشون بده
3- در انتها بسته بندی می تونه هر دو نقشه بالا رو داشته باشه
در تمامی موارد بالا بايست به چند موضوع دقت کرد:
- سطح هزينه قابل پرداخت برای بسته بندی
- نوع کالای
- کاهش حجم و هزينه حمل و نقل با توجه به نوع بسته بندی
- ضريب اطمينان بسته بندی و شدت ضربه پذيری بسته بندی
- عملکرد بسته بندی که يکی از موارد فوق بايست باشد.
- ميزان مسير حمل و نقل محصول (محل کارخانه و محلهای مصرف)
- وسيله حمل و نقل
- محل نگهداری و نوع انبارش مورد نياز (جند بسته بر روی هم قرار می گيرد و ...)
- وسيله بارگيری و تخليه در مبدا و مقصد.

- الزامات مشتری (اسپک بسته بندی خاص)
- وضعيت بسته بندی محصولات رقیب در بازار
- راحتی در بسته بندی و نفر ساعت بسته بندی هر واحد
در مورد طرح رويه بسته بندی حتما بايد با يه طراح صنعتی مشاوره کنی

در مورد چارت سازمانی
بهترين راهی که به ذهنم می رسه الگو برداری از شرکتهای رقيب است.
در مورد چارت ما 3 مدل چارت یازمانی اصلی داريم
1- چارت سازمانی وظيفه ای ( چارت سازمانی سنتی هر واحد با توجه به وظيفه مانند واحد برنامه ريزی ---واحد توليد ----واحد مهندسی و....
2- چارت سازمانی پروژه ای (برای هر پروژه يک مدير پروژه تعيين می گردد و تمامی افراد با توجه به عملکرد در پروژه تقسيم می شوند.
3- چارت ماتريسی که تلفيقی از دو چارت سازمانی بالا است.

منبع تقسيم بندی بالا کتاب PMBOK2004 است که توسط آقای مهندس زکايي ترجمه شده است.

hparhizi

عضو جدید
یک سئوال در خصوص استقرار ماشین آلات

یک سئوال در خصوص استقرار ماشین آلات

سلام من یه سئوال در زمینه استقرار ماشین آلات داشتم :

سئوال : یک سالن تولیدی که با 4 ماشین در حال کار کردن است را در نظر بگیرید .
با توجه به افزایش حجم تولیدات مدیریت در نظر دارد ماشین جدیدی را خریداری و در همان سالن مستقر نماید .
Y,X محل استقرار ماشین آلات قدیمی بشرح زیر است :

X,Y
A----> 0,0
B----> 1,2
C----> 2,4
D----> 6,1
مختصات موجود برای نصب ماشین مورد نظر بشرح زیر است بهینه ترین مکان جهت استقرار ماشین جدید کدام است ؟ (1و1) ----- (4و4) ---- (1و4)

راستش این سئوال رو یه دانشجوی رشته غیر صنایع ازم پرسیده یادمه این سئوال رو تو درس مدیریت تولید بهمون داده بود من هم الان 7 و 8 سالی هست که فاصله گرفتم تا اونجایی که یادمه باید فواصل L فرم هریک از محل استقرار های پیشنهادی رو نسبت به ماشین آلات قدیمی محاسبه کرده و بعد با هم جمع کنیم هر کدوم که کمتر بود اون بهینه ترینه ؟ یا یه همچین چیزی ...
اما چون نمیخوام اطلاعات غلط بدم و یه وقت جوابم اشتباه باشه , از دوستانی که حضور ذهن دارند میخوام که راهنمایی کنند . ممنون

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من یه سئوال در زمینه استقرار ماشین آلات داشتم :

سئوال : یک سالن تولیدی که با 4 ماشین در حال کار کردن . . . .

سلام دوست عزيز ،

راستشو بخواين من با اينکه الان هم دانشجو هستم ولی سالهاست که از دوره ليسانس فارق التحصيل شدم و الان نمی دونم که تو دانشگاهها چه روشهايی تدريس می شه. ولی راه حل های کلی رو خدمتتون می گم و اميدواروم که مفيد باشه.

سوال شما در مبحث Mathematical Models for Facility Locating هستش و برای استقرار يک ماشين جديد به سادگی قابل حله :

تعريف : فرض کنين m وسيله در نقاط P1 تا Pm با مختصات (Pi=(xi,yi مستقر هستنن و هدف پيدا کردن مختصات نقطه (Po=(xo,yo هست به شرطيکه اگر Wi هزينه حمل و نقل هر واحد محصول به ازای يک واحد مصافت بين Po و Pi باشه ، کل هزينه حمل و نقل جديد ، مينيمم بشه.

اگر فاصله بين Po و Pi رو Di در نظر بگيريم ، تابع هدف مساله برابر خواهد بود با : Min Fo=Σ Wi . Di

حالا برای تعيين Di سه روش وجود داره :

1 . فواصل پله ای (مختصاتی) : | Di=| xo - xi | + | yo - yi
2 . فواصل مستقيم (اقليدسی) : Di=[( xo - xi )2 + ( yo - yi )2]0.5
3 . فواصل مجذور مستقيم (مجذور اقليدسی) : Di=( xo - xi )2 + ( yo - yi )2

اگر روش اول يعنی فواصل پله ای رو انتخاب کنيم ، حداقل به چهار حالت می تونيم مساله رو حل کنيم :

1 . روش Median
2 . روش SW
3 . روش Plot
4 . روش LP

من اين روش ها و همين طور روش مجذور اقليدسی رو پيشنهاد نمی کنم. چونکه ضعيف ترن (البته نه برای حل اين مساله) و قابليت استفاده در برنامه نويسی کامپيوتری اونا کم هست. حالا که بحث پيش اومده چطوره يه مطلب به درد بخور ياد بگيريم !

روش اقليدسی :

در روش اقليدسی بايد اين تابع هدف رو حل کنيم : Min Fo=Σ Wi . [( xo - xi )2 + ( yo - yi )2]0.5

با توجه به اينکه اين تابع مشتق صريح نداره ، دو روش برای حل اون پيشنهاد ميشه :

1 . روش آزمون و خطا
2 . روش تکرار که حتما تو درس محاسبات عددی خوندين

چون تو مساله شما برای نقاط جديد ، مختصات پيشنهادی وجود داره از روش آزمون و خطا استفاده می کنيم. (اگه علاقمند بودين می تونم روش دوم رو که پيچيده تر ولی بسيار جامع و کاربرديه بعدا براتون توضيح بدم).

حل مساله :

نقاط موجود عبارتند از : (a(0,0) , b(1,2) , c(2,4) , d(6,1
هزينه های حمل و نقل داخلی جديد عبارتند از : Wa=1 , Wb=1 , Wc=1 , Wd=1
نقاط پيشنهادی عبارتند از : (o1=(4,1) , o2(4,4) , o3(1,1

برای تعيين محل استقرار بهينه ، کافيه تابع هزينه رو برای هر کدوم از سه نقطه پيشنهادی حساب کنيم و نقطه با هزينه کل کمتر رو انتخاب کنيم :

Fo1=Wa.Do1,A + Wb.Do1,B + Wc.Do1,C + Wd.Do1,d
= 1 ( [ (0 - 4)2 + (0 - 1)2 ]0.5 ) + 1 ( [ (1 - 4)2 + (2 - 1)2 ]0.5 ) +
1 ( [ (2 - 4)2 + (4 - 1)2 ]0.5 ) +1 ( [ (6 - 4)2 + (1 - 1)2 ]0.5 )
= 12.89

Fo2=Wa.Do2,A + Wb.Do2,B + Wc.Do2,C + Wd.Do2,d
= 1 ( [ (0 - 4)2 + (0 - 4)2 ]0.5 ) + 1 ( [ (1 - 4)2 + (2 - 4)2 ]0.5 ) +
1 ( [ (2 - 4)2 + (4 - 4)2 ]0.5 ) +1 ( [ (6 - 4)2 + (1 - 4)2 ]0.5 )
= 14.87

Fo3=Wa.Do3,A + Wb.Do3,B + Wc.Do3,C + Wd.Do3,d
= 1 ( [ (0 - 1)2 + (0 - 1)2 ]0.5 ) + 1 ( [ (1 - 1)2 + (2 - 1)2 ]0.5 ) +
1 ( [ (2 - 1)2 + (4 - 1)2 ]0.5 ) +1 ( [ (6 - 1)2 + (1 - 1)2 ]0.5 )
= 10.58
بنابراين بهترين استقرار در نقطه به مختصات (1,1) می تواند صورت بگيرد.

اگر اشکالی در مطالب يا حل مساله وجود داشت ، حتما منو در جريان قرار بدين.

موفق باشين.

hparhizi

عضو جدید
بنابراين بهترين استقرار در نقطه به مختصات (1,1) می تواند صورت بگيرد.

اگر اشکالی در مطالب يا حل مساله وجود داشت ، حتما منو در جريان قرار بدين.

موفق باشين.

بسیار عالی بود ممنون و آفرین به این حافظه و هوش :w11::w11:

هانا

عضو جدید
سلام من رشته ام مهندسی صنایع نیست:) ولی داداشم خواسته کمکش کنم
من هم از شما صنایعی های محترم می خواهم کمکم کنید.می خواستم بدونم تو رشته شما
EFQMوجود داره یا نه؟و اگه کسی مطلبی در این مورد داره منو راهنمایی کنه
ممنون میشم کمک کنید;)

Parsa_IE

عضو جدید
سلام من رشته ام مهندسی صنایع نیست:) ولی داداشم خواسته کمکش کنم
من هم از شما صنایعی های محترم می خواهم کمکم کنید.می خواستم بدونم تو رشته شما
EFQMوجود داره یا نه؟و اگه کسی مطلبی در این مورد داره منو راهنمایی کنه
ممنون میشم کمک کنید;)
دوست عزیز با سلام
ای کاش یه سرچی تو تالار صنایع می کردی، مطمئنم که جواب می گرفتید
ولی به هر حال
بله در مبحث مدیریت کیفیت بحثی تحت عنوان مدل تعالی سازمانی یا همان EFQM وجود دارد که در تاپیک های زیر می توانید مقالات و مطالب مرتبط را بیابید:
1.گفتگو راجع به مدل تعالی سازمانی EFQM

2. مجموعه مقالات مدل تعالی سازمانی EFQM

امیدوارم براتون مفید باشه و مشکلتون حل بشه
موفق باشید

هانا

عضو جدید
دوست عزیز با سلام
ای کاش یه سرچی تو تالار صنایع می کردی، مطمئنم که جواب می گرفتید
ولی به هر حال
بله در مبحث مدیریت کیفیت بحثی تحت عنوان مدل تعالی سازمانی یا همان EFQM وجود دارد که در تاپیک های زیر می توانید مقالات و مطالب مرتبط را بیابید:
1.گفتگو راجع به مدل تعالی سازمانی EFQM

2. مجموعه مقالات مدل تعالی سازمانی EFQM

امیدوارم براتون مفید باشه و مشکلتون حل بشه
موفق باشید
سلام حیلی ممنون از کمکتون
مطمینن مفید خواهد بود و مشکل برادرم هم حل میشه
ممنون :gol::)

امیر Amir

عضو جدید
با سلام.

برای شرکت در رشته MBA چه درس هایی رو باید بخونم؟
اگر امکان داره عنوان هاش رو به من اطلاع بدین.

و حتی اگر میشه همراه با ناشر و نویسنده اون مراجع.

با احترام

امیر

ramin_mo66

عضو جدید
رديف
دروس امتحاني
1
زبان انگليسي
2
رياضيات
3
احتمال و آمار
4
دانش مديريت

البته اینجوری خوندم

hasan85

عضو جدید
نیاز مبرم !!!!!!!!!

نیاز مبرم !!!!!!!!!

با سلام خدمت دوستان صنایعی !!
می خواستم بگم من هفته دیگه امتحان ارزیابی کار و زمان دارم ولی در مورد روشهای زمان سنجی ( MTM , BASIC MOST , STOP WATCH ) هیچی بلد نیستم ، اگر کسی جزوه ای یا مطلبی داره بی زحمت بفرسته !!!!!
با تشکر فراوان!!!​

امیر Amir

عضو جدید
مهندسین:) محترم!

از عزیزان کسی در مورد MBA و EMBA اطلاعاتی داره؟

اطلاعاتی حاوی:
1)واحد های درسی
2)دانشگاه های اریه دهنده این رشته در ارشد(دولتی)
3)منابع دروس برای کنکور ارشد این رو رشته

با احترام

miepower2003

عضو جدید

اطلاعاتی حاوی:
1)واحد های درسی

با احترام

برای ادامه تحصيل خودتون می خواهيد ؟

miepower2003

عضو جدید

اطلاعاتی حاوی:
1)واحد های درسی

با احترام

برای خودتون می خواهيد؟

anathema

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
فرقی هم مگه میکنه,اگر برای خودم باشه چه جوریه؟ :) اگه برای یکی دیگه باشه؟ جنس متقاضی اثر داره؟:)

آقای امير احمد من جزوه انتخاب رشته سازمان سنجش برای کارشناسی ارشد پيشنهاد می کنم. پايين صفحه لينک دانلودشو براتون گذاشتم. درباره همه چی تقريبا توضيح داده. البته در مورد موارد امتحانی و منابع اون خودتون بيشتر پيگيری کنيد.

http://62.60.136.86/download/arshad87_no1.pdf

موفق باشين.

امیر Amir

عضو جدید
آقای امير احمد من جزوه انتخاب رشته سازمان سنجش برای کارشناسی ارشد پيشنهاد می کنم. پايين صفحه لينک دانلودشو براتون گذاشتم. درباره همه چی تقريبا توضيح داده. البته در مورد موارد امتحانی و منابع اون خودتون بيشتر پيگيری کنيد.

http://62.60.136.86/download/arshad87_no1.pdf

موفق باشين.
تشکر آقای االیاس پور.
ممنون از توجهتون.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا