یه سوال از همه اعضا

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام- تو فضای مجازی همدیگه رو نمیشناسن به خاطر همین راحت ارتباط برقرار میکنن اما تو خیابون یا هر جا دیگه که شما رودرو هستید آیا شما با هر کسی ارتباط برقرار میکنید ؟ مسلما نه تا شما از کسی خوشتون نیاد ارتباط برقرار نمیکنید

منم با نظر ایشون موافقم.

4188

عضو جدید
اول مرغ بوده یا تخم مرغ

اول مرغ بوده یا تخم مرغ

تو رو خدا یه سوال بپرسید که لااقل یه جواب ته اون بمونه؛یا لااقل بشه جوابی ازش برداشت کرد.من اعتقاد دارم باید آدم سوالش و بسنجه.
باتشکر:gol:

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
اول باید با فرهنگ کنار بیایم ( چه نوع فرهنگی ) اصلا نصف ما که اینجاییم نمیدونیم فرهنگ چیه؟

باید طی چندین سال این فرهنگ رو تقویت کنیم نه اینکه مردمو با دهکده جهانی آشنا کنیم و دقیقا با همون فرهنگ فسیل شده بخوایم تو این دهکده زندگی کنیم، هر دوره زمانی فرهنگ خودشو میطلبه ، فرهنگ ما دقیقا به سیاست ما و به دینمون وصله... اگه تعصبات آقایون کم بشه و قبول کنن که دنیا یک دهکده جهانیه ( و نمیشه اینو انکار کرد ) و همه مردم به هر نحوی با هم در ارتباط هستن * اون موقع میتونیم امیدی داشته باشیم *

میشه گفت طی 20 سال میشه این فرهنگو تقویت کرد

تشکر میکنم از جواااب

اما این دهکده ی جهانی اشکالش بیشتر دهکده ی ایرانی نیست؟؟؟

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا روشکر دانشگاه من پسرونه هست .............. من دلیلی نمبینم تو محیط واقعی با جنس مخالفم کاری یا حرفی بزنم ......... دلیلی نیست ........... اینجا هم سر یه موضوع هایی بحث میشه حرف میزنیم......چون تو جامعه و دنیای واقعی ....... گرگ زیاده ....
اگه اشتباه نکنم شما پسر هستی درسته ؟
آخر الزمون شده آیا؟ تو دنیای واقعی گرگ زیاده ، یعنی دخترا ؟!
چرا فکر میکنی دلیلی برای صحبت یا تعامل با جنس مخالفت نداری؟ یعنی شما نصف جامعه رو از دایره ی تعاملاتت حذف کردی ؟ فقط مادر و خواهر و همسر مونده !!

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر میکنم از جواااب

اما این دهکده ی جهانی اشکالش بیشتر دهکده ی ایرانی نیست؟؟؟

اگه بحث دهکده ....... زیاد کش پیدا کنه، کلا فضای تاپیک عوض میشه و میره به سمت سیاست. که اینم خلاف مقررات باشگاهه و واسه این باشگاه کلا بحث سیاسی تعریف نشدست!

نقاب خردادی

کاربر بیش فعال
چرا فکر میکنی دلیلی برای صحبت یا تعامل با جنس مخالفت نداری؟ یعنی شما نصف جامعه رو از دایره ی تعاملاتت حذف کردی ؟ فقط مادر و خواهر و همسر مونده !!

مگه جز اینا لازمه خانمی تو زندگی باشه؟؟؟

middbox

کاربر بیش فعال
دوست عزیز به جزئیات مسئله زیاد توجه نکن ، از اصل موضوع منحرف میشیم ، دوستمونم درست میگه چه فایده ای داره اونوقت تاپیکو حذف میکنن

من با همین مخالفم ( که اینم تو جامعه ایران عرفه ) ، تو ایران هدف چیز دیگه ایه که وارای اون چیزیه که ما فکر میکنیم... البته تمام دنیا اینطوره ولی تو ایرانبیشتر میشه دیدش ، در حالی که ادعا میکنن نیست

قانون جنگل...........

خواسته یا ناخواسته همه ما در راستای هدفی حرکت میکنیم که برای عده معدودی سودمنده ( چه باهاشون مخالفت کنیم چه نکنیم ، در هر صورت در راستای اهداف اونهاست )

با این حرفا داریم از بحث دور میشیم ...

گفتم که فرهنگ مجموعه ای از همه اینهاست

نمیشه راجعبش چیزی نگفت

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز

فکر کنم مسعود اسم پسر باشه.هووووم؟:surprised:

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل بنظر من اصلا هیچ فرقی نمیکنه.
مثلا چه فرقی میتونه داشته باشه؟
یکی بیاد این سوالو جواب بده.
فکر نمیکنم ندیدن صورت یا قیافه طرف توو روابط بینشون خیلی تاثیر داشته باشه.

SIMA.T

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل بنظر من اصلا هیچ فرقی نمیکنه.
مثلا چه فرقی میتونه داشته باشه؟
یکی بیاد این سوالو جواب بده.
فکر نمیکنم ندیدن صورت یا قیافه طرف توو روابط بینشون خیلی تاثیر داشته باشه.

تاثیر داره...
شاید برای شما نه ولی برای خیلیها بله...

middbox

کاربر بیش فعال
تاثیر داره...
شاید برای شما نه ولی برای خیلیها بله...

من با شما موافقم دقیقا تاثیر داره ، اگه کسی ادعا میکنه یا واقعا تا الان با کسی حرف نزده یا با چشمان بسته همیشه حرف میزنه

همچین چیزی امکان نداره.... من نمیدونم چطور ایشون همچین حرفی میزنه ( اگه تو 10 نفر 1 نفر حرف شما رو تایید کرد من هیچی نمیگم دیگه ) البته با دلیل .....

من با حرف این خانم موافقم

اقای mute بخدا با این حرفام قصد بدی ندارم ، خدایی نکرده سوء تفاهم نشه

taraneh_de

عضو جدید
واسه منم این سوال همیشه بوده ! و یه چند وقتی تصمیم گرفتم یه چیزی شبیه همونی باشم که توی فضای مجازیم ، عکس العملا متفاوت بود ! ولی بعدش تصمیم گرفتم که همون رسمی باشم ، چون متوجه شدم یه کسایی واقعا نظر بدی رو بهم پیدا کرده بودن !!! و خلاصه اینکه بعنوان یه دختر واسم بد تموم شد ... تا جایی که تو بعضی از جمعا می شد که وقتی همه راحت بودن من خیلی خشک شده بودم تا اون نظرا در موردم برگرده واقعا جهان سوم ماییم!

جمله آخرت صد در صد تایید میشه ;)

Mute

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با شما موافقم دقیقا تاثیر داره ، اگه کسی ادعا میکنه یا واقعا تا الان با کسی حرف نزده یا با چشمان بسته همیشه حرف میزنه

همچین چیزی امکان نداره.... من نمیدونم چطور ایشون همچین حرفی میزنه ( اگه تو 10 نفر 1 نفر حرف شما رو تایید کرد من هیچی نمیگم دیگه ) البته با دلیل .....

من با حرف این خانم موافقم

اقای mute بخدا با این حرفام قصد بدی ندارم ، خدایی نکرده سوء تفاهم نشه

نه خواهش میکنم.
منظور من این بود که همه جا باید با رعایت احترام و موازین شرعی با جنس مخالف صحبت بشه چه توو دنیای واقعی و چه توو دنیای مجازی.
منظورم این نبود که باید همه جا صمیمی باشیم!!:surprised:
بخاطر این گفتم نباید فرقی بکنه.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر بنده هم تفاوت داره و گاهی اوقات خیلی .
چون تو روابط آدما خیلی چیزها تاثیرگذار هست .حتی رفتار بدن (طرز نگاه کردن..صدا ، حرکت دستها و...) طرف مقابل رو طرز برخورد ما تاثیر میگذاره.همینطور زمان...معمولا ما وقتی پای نت هستیم که می خوایم ولی تو واقعیت ممکن هست از دیدن کسی شوکه شیم که این تو برخوردمون تاثیرگذار هست.
ندیدن خیلی تاثیرگذار هست تو این مورد...حداقل وقتی ما امید دیدن کسی رو داریم در دنیای مجازی شاید طرز برخوردمون هرچند اندک تفاوت داشته باشه.آدما تو فضای مجازی معمولا راحت تر هستند و بهتر ارتباط برقرار می کنن...چون میشه حرف هایی رو زد که در واقعیت شاید امکانش نباشه ...شاید بشه خودت رو جوری نشون بدی که نیستی...شاید بشه دنیای جدیدی رو واسه خودت بسازی که در واقعیت امکان ندارد...
در کل فضای مجازی یه دنیاست.خیلی ها از این دنیا دارن ضربه می خورن و خیلی ها هم برعکس.بستگی به شعور و وجدان و ظرفیت و پایبندی آدما داره.
ولی من خودم خیلی اینجوری شدم ..قبلنا نه...وقتی می خوام حرفی رو بزنم قبلش فکر می کنم آیا اگر فلانیو تو واقعیت هم ملاقات می کردم رفتارم همین بود یا نه؟ بعد می بینم که نه شاید نمی تونستم حالا به هر دلیلی ..............چه خوبه که اینجور حرف ها و برخوردها رو نزنیم و نداشته باشیم .همونطوری باشیم که هستیم.:gol:

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر نمیکردم سطح تاپیک یه دفه اینقدر پایین بیاد.چند ساعت پیش بحث سر یه چیز دیگه بود.حالا اومدم دیدم یکی از پولش گفته یکی از زیبایی یکی از......
موضوع بحث از هدف تاپیک خیلی فاصله گرفته.

در دنیای مجازی 99 درصد افراد یه نقاب خوشکل و شیک به صورت زدن که تمام زشتی ها و کم و کسریهاشونو پوشونده و لی در دنیای واقعی اینطور نیست.
در دنیای مجازی همه باشعور با فرهنگ روشن فکر با شخصیت هستن ولی در دنیای واقعی خیلی مواقع نمیتونن اینطور باشن.
اینجا هیچکس هیچ صدمه ای نمیتونه بزنه ولی در واقعیت کلی گرگ سر راهت نشسته.پسر ودختر هم نداره تو هر دوصنف هست.
واسه اینه که اینجا همه چی ارومه ولی اون بیرون نه.به قول دوستمون کافیه چند روز امتحان کنی.همون برخوردیو که اینجا با جنس مخالفت داری بیرونم داشته باش.به 3 روز نکشیده کارت تمومه.
خلاصه جامعه ما جنبه اینو نداره که بخاد مثه جامعه مجازیمون بشه

• Like
واکنش ها: Mute

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
؟؟؟؟

؟؟؟؟

فکر نمیکردم سطح تاپیک یه دفه اینقدر پایین بیاد.چند ساعت پیش بحث سر یه چیز دیگه بود.حالا اومدم دیدم یکی از پولش گفته یکی از زیبایی یکی از......
موضوع بحث از هدف تاپیک خیلی فاصله گرفته.

در دنیای مجازی 99 درصد افراد یه نقاب خوشکل و شیک به صورت زدن که تمام زشتی ها و کم و کسریهاشونو پوشونده و لی در دنیای واقعی اینطور نیست.
در دنیای مجازی همه باشعور با فرهنگ روشن فکر با شخصیت هستن ولی در دنیای واقعی خیلی مواقع نمیتونن اینطور باشن.
اینجا هیچکس هیچ صدمه ای نمیتونه بزنه ولی در واقعیت کلی گرگ سر راهت نشسته.پسر ودختر هم نداره تو هر دوصنف هست.
واسه اینه که اینجا همه چی ارومه ولی اون بیرون نه.به قول دوستمون کافیه چند روز امتحان کنی.همون برخوردیو که اینجا با جنس مخالفت داری بیرونم داشته باش.به 3 روز نکشیده کارت تمومه.
خلاصه جامعه ما جنبه اینو نداره که بخاد مثه جامعه مجازیمون بشه

کاملا با نظرتون موافقم. شده قضیه پیدا کنید پرتقال فرش را...............
دوستان لطفا در مورد موضوع اصلی اظهار کنن تا به نتیجه برسه............. توجه می نمویین؟

saman205

عضو جدید
کاربر ممتاز
شناخت - تعهد
دلیل اصلی اینه که ماها همدیگه رو نمی شناسیم پس تعهدی هم نداریم البته تا حدودی ..اول بگم اینای که میگم فقط مثاله ...
من و دوست واقعی ام اگه همدیگه روو اینجا ببینیم م3 دنیای واقعی رفتار میکنیم من اگه آدم خوبی باشم هیچ وقت جلوی اون لوده بازی در نمیارم تا خودم رو خراب کنم و...
ولی اگه کسی منو نشناسه هر کار که بیرون بخاطر وجهه ی خودم انجام نمیدم اینجا میتونم انجام بدم و خودم رو خالی کنم...و یا بالعکس ...
البته ممکنه که من تحت هیچ شرایطی از 4چوبی که دارم کوتاه نیام و عین دنیای واقعی رفتار کنم خوب این بر میگرده به شخصیت خودم
یه نکته اینجا دیگران روی حرفام در مورد من تصمیم میگرن و فک میکنن که من چجور آدمی هستم و رفتار سنجی میکنن پس منم اگه میخام بازی در بیارم کافیه حرفام رو تعریف شده بزنم و...در غیر اینصورت هم کار خاصی نیکنم و عادی رفتار میکنم
حالا انگاری دوس شدن خیلی سخته ولی نه : وقتی من تعهدی ندارم به کسی خیلی راحت دوس میشم و یا جدا میشم و یا اصلن با یه نام کاربری دیگه میام ...
من بقیه رو نمی دونم ولی خودم تا کسی رو نبینم واقعن واسه ام سخته در موردش تصمیم بگیرم دیگه خیلی هنر کنم چند تا از اخلاقیاتش رو از حرفاش متوجه بشم تازه اگه بازی درنیاره (این رو با نگاه بدبینانه گفتم)...

HOMAESM

عضو جدید
چون همدیگه را نمیبین و احتمالا نمیشناسن و کسی هم نمیبنتشون
به حال من که واقعی و مجازی فرقی نداره چون از حد و مرز های خودم نمیتونم خارج بشم.

H-Engineer

عضو جدید
اوه اوه!با چه سرعتی پیش میره این تاپیک!بابا انقدام جدی نگیرین،خیلیم سخت نیست برقراری ارتباط.
خدایی من خودم هرکیو میبینم سریع باهاش گرم میشم.البته خب میدونن چشم پاکه:redface:

koray

عضو جدید
به نظر من اصلا فرق نداره!!!
يا شايدم من اينطوري هستم!!!!
و اما اينجا فقط بصورت اجتماعي با هم آشنا ميشيمو دوستي ميكنيم اما بيرون شرايط فرق ميكنه مساله بصورت love ميشه و از اين چيزا ديگه...................

arsavin

عضو جدید
سلام
به نظر من چون ظرفیت افراد در مکان های متفاوت فرق می کند بنابراین شیوه برقراری ارتباط مختلف می باشد

مسعود.م

متخصص والیبال باشگاه ورزشی
کاربر ممتاز
به نظر من نه ربط به غرور دوطرف و نه به ندیدن همدیگه تا ۱۹ یا ۲۰ سالگی داره بیشتر به اعتماد به نفس ربط داره چه بسا برای بعضی پسرها که نمیتونند ارتباط برقرار کنند این مسئله محدود به دخترها نمیشه اون ها حتی با پسرهای هم سن خودشون هم نمی تونند ارتباط برقرار کنند اما اصل مهم تو این ارتباط دو طرفه اعتداله که متاسفانه تو جامعه امروز ما یه نمونه مناسب وجود نداره و اصطلاحا یا از این طرف می افتیم یا از اون طرف!‏

آخرین ویرایش: