گواهینامه رانندگی تا یک سال نمی تونی رانندگی کنی بیرون شهر

s.shab

عضو جدید
اره ولی اگه جرئت داری برو بیرون شهر که مسیرتم از پلیس راه بگذره:D

capslock

عضو جدید
پلیس که به زنا ارادت خاصی همیشه داشته کی شده یه پلیس از زن گواهی نامه بطلبه

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
گواهینامه که میطلبه... من یه بار سر خیابون خودمون ساعت 6 صبح جریمه شدم.:biggrin: خیابون یه طرفه . گفتم الان پلیس کجا بود؟ خلاصه جریمه شدیم دیگه..

masoodgh71

عضو جدید
آقا یکی لپ کلامو به ما بگه!!!

تا یک سال نشده می تونیم خارج از شهر رانندگی کنیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی گفته میشه یکی گفته نمیشه :confused::confused::confused::mad:

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا یکی لپ کلامو به ما بگه!!!

تا یک سال نشده می تونیم خارج از شهر رانندگی کنیم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یکی گفته میشه یکی گفته نمیشه :confused::confused::confused::mad:

نه نمیشه...و هم چنین تا پایان سال اول نمیشه بعد از ساعت 12 شب داخل شهر هم رانندگی کرد.

masoodgh71

عضو جدید
خوب پس چطور بعضی ها میگن ما توی جاده رفتیم و پلیس گیر نداده
من خودم به شخصه هیج جا قانونش را نخوندم فقط در حد شنیدن بوده
شما هم میشه منبعتون را لطف کنید بگید

با تشکر از پاسخگویتون

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه با گواهینامه رانندگی ب 2 نمیشه تو بیرون شهر تا یک سال رانندگی کردش ؟
کجا نوشتن من که ندیدم تو قانون و مقررات
حتی تو اون کتاب امتحان آئین نامه هم نیستش

بله, فانونه. خیلی هم فانونه خوبی هست.

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
من گواهینامم 5 سالست. از این هوشمندا. از همون اول هم که گرفتم بیرون شهر رانندگی میکردم.5 ساله محدودیت نداره

اونایی که یه سالست محدودیت خارج شهر و 12 شب به بعد داره

masoodgh71

عضو جدید
من گواهینامم 5 سالست. از این هوشمندا. از همون اول هم که گرفتم بیرون شهر رانندگی میکردم.5 ساله محدودیت نداره

اونایی که یه سالست محدودیت خارج شهر و 12 شب به بعد داره

حالا این 5 ساله ها کدومه ؟؟ و این 1 ساله ها کدومه؟؟؟؟
اگر منظورت تاریخ انقضاش است که ماله من تو کارت زده 5 ساله ولی مثل اینکه اینجور که شنیدم اگر بعد از یک سال خلاف نداشتی اونوقت 5 ساله میشه!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Ice Man

مدیر تالار مهندسی برق
مدیر تالار
از این کارتهای الکترونیکی جدید خبر ندارم ولی به احتمال قوی روال همون روال قبلی هست.

شما با کارتتون در یه سال اول حق مسافر کشی، رانندگی خارج از شهر، بعد 12 و... رو ندارین. همچنین باید با ترس رانندگی کنید چون اگه 3 تخلف و یا 1 تخلف حادثه ساز داشته باشین گواهینامه شما باطل میشه و روز از نو...

masoodgh71

عضو جدید
من دو تا نقل قول دارم که گفتن میشه در جاده رانندگی کرد :

زمان خبر 85/12/8 منبع : http://www.alef.ir/vdca.6nmk49noy5k14.html?5914
1 ))) جانشين رئيس پليس راهنمايي و رانندگي ناجا در توضيح گواهينامه 4 + 1 گفت: در گواهينامه هاي 4+1 محدوديت هاي گواهينامه هاي يكساله، مانند ممنوعيت بكسل كردن خودرو، تردد در جاده و ديگر محدويت هاي گذشته وجود ندارد ولي رفتار فرد تا يكسال تحت نظارت و كنترل پليس است و در صورتيكه طي يكسال مرتكب 4 تخلف تقصير در تصادف فوتي، تقصير در تصادف جرحي، سبقت غير مجاز و سرعت غير مجاز شود گواهينامه فرد متخلف با ارائه رسيد اخذ شده و براي وي گواهينامه يكساله صادر مي‌شود

زمان خبر 87/02/3 منبع : http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100936558123
2 ))) سرهنگ رضايي مجد در ادامه با بيان اين كه يک‌هزار و 500 نفر از رانندگاني كه اقدام به تخلفات حادثه‌ساز در ايام نوروز كردند، گواهينامه ب يك يک ساله داشتند، بي‌اعتبار بودن گواهينامه ب يک يک ساله را يادآور شد و تصريح کرد: افراد داراي اين گواهينامه، مجاز به تردد در جاده‌ها از ساعت 24 تا پنج صبح نيستند.