گواهینامه رانندگی تا یک سال نمی تونی رانندگی کنی بیرون شهر

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو عادت به این لحن صحبت داری واسه همین کلی ترسیدم:biggrin:
مهم که هستم خبر نداری:cool:
مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه اخه تو کی هستی که بخوای تهدید کنی
همیشه همینو بهت یاد اوری کردم میدونم از همین ناراحتی....تهدیدای قبلیتو عملی کن تا برسه به من:D
عاقلان دانند عقده ای کیه ......باش تا صبح دولتت بدمد
شما چندبار با من صحبت کردی حالا که از عادات من خبر داری؟!
دلهای پر کینه پر از اتش ه..!
گرمای اتش از تک تک کلمات شما میباره!
از پست اولتون شروع شد و تا بدین جا رسید.
اون صحبت من هم من باب تهدید نبود.
چون اونقد اهمیتی وجود نداره که لازم باشه وقت برای شما گذاشته بشه.
درجه ی اهمیت شما رو ما معین میکنیم نه شما..!
تهدید قبلی چی بود؟!
باز دفه ی پیش کجا توهم برتون داشته بود؟!
بگین دور همی بخندیم!:D;)

cinderella

عضو جدید
کاربر ممتاز
گواهي نامه رو بيخيال اسپمو بچسب !!!

افشـین

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه با گواهینامه رانندگی ب 2 نمیشه تو بیرون شهر تا یک سال رانندگی کردش ؟
کجا نوشتن من که ندیدم تو قانون و مقررات
حتی تو اون کتاب امتحان آئین نامه هم نیستش

فکر کنم دوستان جواب سوال شما رو دادن اما به هر حال منم جواب بدم ضرری نداره :D

اولا که این گواهینامه ای که شما میگین ب 1 هست .

دوما گواهینامه های ب 1 اعتبارشون یکساله هستش که اگه در مدت این یک سال خلاف نداشته باشین ، خود به خود برای 5 سال تمدید میشه و نیازی به تمدید نداره .

سوما با همین ب 1 یکساله ، میشه خارج از شهر هم رانندگی کرد . این محدودیت قبلا بود اما چندسالی هست که این محدودیت رو برداشتن .

سوالی بود در خدمتم :gol:

آذرتاش

عضو جدید
راهنمايي و رانندگي اعلام كرد
تخلفاتي كه گواهينامه ب‌1 را باطل مي‌كند
خبرگزاري فارس: رانندگان داراي گواهينامه هاي جديد الصدور ب1 در صورتي كه در طول يك سال پس از دريافت گواهينامه، مرتكب سرعت و سبقت غير مجاز و تصادفات رانندگي منجر به جرح و فوت كه مقصر باشند، شوند، گواهينامه آنان باطل مي‌گردد.

به گزارش خبرگزاري فارس، جانشين مركز صدور گواهينامه راهنمايي و رانندگي ناجا با اعلام اين خبر ادامه داد: در صورتي كه رانندگان داراي اين گواهينامه برابر ماده 27 آئين نامه راهنمايي و رانندگي مصوب سال 84 از تاريخ صدور گواهينامه به مدت يك سال، مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت نموده و مطابق شرايط ابلاغي مرتكب تخلفات رانندگي نشوند، اعتبار گواهينامه آنها 5 ساله خواهد بود.
سرهنگ باباپور تصريح كرد: رانندگان داراي اين گواهينامه نيز تمام شرايط رانندگان داراي گواهينامه ب 1 را تا مدت يك سال دارا هستند و در تخلفاتي از قبيل: سرعت و سبقت غير مجاز و تصادفات رانندگي منجر به جرح و فوت كه مقصر باشند، گواهينامه آنان باطل مي شود.
وي خاطر نشان كرد: به لحاظ افزايش آگاهي متقاضيان اخذ اين گواهينامه مقرر شده در زمان تحويل گواهينامه، بروشور آموزشي در اين زمينه به متقاضيان تحويل داده شود.
گفتني است، دارندگان گواهينامه هاي ب 1 يكساله در صورتي كه 11 ماه از اعتبار گواهينامه آنان گذشته باشد مي توانند، با در دست داشتن مدارك لازم شامل: اصل گواهينامه ، كپي كارت ملي ، كد پستي ، اصل فيش هاي بانكي و تكميل فرم تبديل ، در اسرع وقت به دفاتر پليس +10 مراجعه و نسبت به 5 ساله كردن گواهينامه خود اقدام كنند.
انتهاي پيام/ز
شرايط و مدارک لازم جهت تبديل گواهينامه رانندگي ب 1 موقت يکساله به گواهينامه رانندگي ب 1 اصلي :
- مراجعه متقاضي تبديل گواهينامه به يکي از مراکز و دفاتر معرفي شده راهنمايي و رانندگي ظرف حداکثر يکماه پيش از پايان مدت اعتبار گواهينامه رانندگي .
2- ارائه اصل گواهينامه رانندگي ب 1 موقت يکساله .
تذکر : متقاضياني که گواهينامه رانندگي ب- 1 موقت يکساله خود را مفقود نموده اند تا اطلاع ثانوي اقدامي براي تبديل گواهينامه آنان صورت نگيرد، لذا دستورالعمل نحوه ارائه خدمات براي افراد مذکور متعاقباً اعلام خواهد شد .

- ارائه اصل کارت ملي يا تأييديه ادارات ثبت احوال به همراه يک برگ تصوير آن .

- ارائه اصل شنانامه عکسدار به همراه يک برگ تصوير صفحه اول و در صورت داشتن توضيحات يک برگ تصوير صفحه توضيحات آن .
- فيش بانکي پرداخت شده به نام متقاضي به مبلغ 30000 ريال جهت تعويض گواهينامه به حساب وزارت کشور (شماره حساب واريزي برابر ليست پويست 6) فيش بانکي پرداخت شده به نام متقاضي جهت حق تمبر گواهينامه رانندگي به ازاء هر سال مدت اعتبار يکهزار (1000) ريال به حساب وزارت دارايي و امور اقتصادي. (شماره حساب واريزي برابر ليست پيوست 6) .
تذکر 1 : در صورت مراجعه متقاضي به دفاتر پليس + 10 نيازي به ارائه عکس از طرف متقاضي نمي باشد مگر اينکه عکس اسکن شده قبلي روي گواهينامه ب-1 موقت از کيفيت مطلوبي برخوردار نباشد يا اينکه تغيير در وضعيت چهره متقاضي صورت گرفته و يا اينکه شخص متقاضي تمايل به تعويض عکس داشته باشد که ضرورت دارد يک قطعه عکس 4*3 تمام رخ جديد ارائه گردد (عکس متقاضي بايد از روبرو و شفاف باشد، عکس آقايان بايستي بدون کلاه، کراوات و لباس نظامي باشد، روحانيون در خصوص ارائه عکس با عمامه و اتباع خارجي با کراوات مخير هستند و عکس بانوان بايد به نحوي باشد که ضمن رعايت کامل حجاب اسلامي گردي صورت مشخص باشد) .
تذکر 2 : در صورت مراجعه متقاضي به دفاتر پستي ارائه يک قطعه عکس جهت الصاق بر روي رسيد دريافت مدارک، الزامي است.
مواردي که باعث تجديد آزمون آئين نامه يا آزمون علمي رانندگي و يا آزمونهاي آئين نامه و علمي رانندگي مي گردند به شرح ذيل مي باشد :
- در صورتي که شش ماه از تاريخ اعتبار گواهينامه ب-1 موقت بگذرد و دارنده آن نسبت به تبديل گواهينامه ب-1 اصلي اقدام نکند، فرد بايد آزمون نظري رانندگي (آئين نامه راهنمايي و رانندگي) را مجدداً امتحان بدهد
- در صورتيکه يکسال از تاريخ اعتبار گواهينامه ب-1 موقت بگذرد و دارنده آن نسبت به تبديل گواهينامه ب-1 اصلي اقدام نکند، فرد بايد آزمونهاي نظري و عملي رانندگي مجدداً امتحان دهد .
3- در صورت مرتکب شدن دارنده گواهينامه رانندگي ب-1 موقت يکساله به تخلفات رانندگي موضوع بندهاي 1-2-3 مندرج در ظهر گواهينامه مذکور (رانندگي در ساعات بين 2400 الي 0500 بامداد - رانندگي در جاده ها، بزرگراهها و آزادراهها برون شهري - حمل مسافر) فرد بايد آزمون نظري رانندگي (آئين نامه راهنمايي و رانندگي) را مجدداً امتحان و پس از گواهينامه رانندگي موقت به مدت يکسال ديگر تمديد مي گردد.
4- در صورت مرتکب شدن دارنده گواهينامه رانندگي ب-1 موقت يکساله به تخلف رانندگي موضوع بند 4 مندرج در ظهر گواهينامه مذکور (يدک کشيدن- بکسل کردن ساير وسايل نقليه) بايد آزمونهاي نظري (آئين نامه راهنمايي و رانندگي) و عملي رانندگي را مجدداً امتحان و پس از آن گواهينامه رانندگي موقت به مدت يکسال ديگر تمديد مي گردد.

زمان اجرا :

تاريخ 10/8/85 شروع طرح تبديل گواهينامه رانندگي ب-1 موقت يکساله به گواهينامه ب-1 اصلي با همکاري دفاتر پليس +10 و دفاتر پستس منتخب سراسر کشور .

ارائه سرويس خدمات تبديل گواهينامه ب-1 موقت يکساله به گواهينامه ب-1 اصلي به افراد اتباع خارجي :ارائه سرويس خدمات تبديل گواهينامه ب-1 موقت يکساله به گواهينامه ب-1 اصلي در دفاتر پليس +10 و دفاتر پستي به افراد اتباع خارجي ممنوع است و افراد مذکور الزاماً مي بايستي فقط از طريق واحد صدور گواهينامه رانندگي راهور مربوطه (واحد اقدام کننده اوليه صدور گواهينامه ب-1 موقت) اقدام نمايند و ارائه معرفي نامه جديد از اداره کل اتباع خارجه ناجا يا معاونت / مديريت اطلاعات فا استانهاي کشور براي تبديل گواهينامه ب-1 افراد مذکور ، ضمن رعايت دقيق مفاد دستورالعمل شماره 4033=9-1207-4/13 مورخه 30/4/83 معاونت مهندسي و خدمات ترافيک پليس راهور ناجا الزامي است .

آذرتاش

عضو جدید
تا اونجایی که من میدونم، فردی که به تازگی گواهی نامه یک ساله رانندگی دریافت کرده به موارد و قوانین زیل محدود شده:
1- عدم رانندگی در خارج از شهر و درون آزاد راه ها
2- عدم بکسل کردن خودروی دیگر
3-عدم انجام تختی و رعایت کلیه قوانین راهنمایی و رانندگی در مدت یک سال اول (اعم از عمدی یا غیر عمد)

متذکر میشوم چنانچه از این موارد سرپیچی شود، در صورت مشاهده گواهینامه به مدت یک سال از تاریخ انجام تخلف باطل شده و پس از یک سال فرد بایستی مجددا در مورد اخذ گواهینامه اقدام نماید. (ایندفعه با شرایط محدودتر)

فرنوش خادمی

عضو جدید
آره منم موافقم
چرا نمی تونیم پشت ماشین بشینیم
اگه تصادف کنیم گواهینا مه مون باطل میشه

mary.a.m.n

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما چندبار با من صحبت کردی حالا که از عادات من خبر داری؟!
دلهای پر کینه پر از اتش ه..!
گرمای اتش از تک تک کلمات شما میباره!
از پست اولتون شروع شد و تا بدین جا رسید.
اون صحبت من هم من باب تهدید نبود.
چون اونقد اهمیتی وجود نداره که لازم باشه وقت برای شما گذاشته بشه.
درجه ی اهمیت شما رو ما معین میکنیم نه شما..!
تهدید قبلی چی بود؟!
باز دفه ی پیش کجا توهم برتون داشته بود؟!
بگین دور همی بخندیم!:D;)

مغلطه عجب کلمه ایه. :Dعادت داری بیست سوالی طرح کنی ولی من بیکار نیستم
وقتی هستی سوژه خنده فراهمه باور کن من که کلی با خوندن پستات میخندم:biggrin:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
مغلطه عجب کلمه ایه. :Dعادت داری بیست سوالی طرح کنی ولی من بیکار نیستم
وقتی هستی سوژه خنده فراهمه باور کن من که کلی با خوندن پستات میخندم:biggrin:
شما که 8 ماهه به همه میخندین!
البته 2 جا از ته دلتون گریه کردین.
22بهمن
9 دی
;)

آینا

عضو جدید
من بعد از اینکه امتحان شهری رو قبول شدم،رفتم آموزشگاه و توی یه برگه که امضاش کردم همه این قوانین رو نوشته بود،تا یک سال نمیشه تو جاده های بین شهری رانندگی کرد،از ساعت 12 شب تا 5،6 صبح رانندگی ممنوعه و ......................................!

البته این مقررات برای گواهینامه ب1 ............ب2 رو نمیدونم!

arezohayetalkh

عضو جدید
:redface::redface:
-----------------
سلام دوستان
اینا که شما گفتید برا یه سال هاست ولی گواهی نامه من 5 ساله زده واز این هوشمند هاست منم باید بزارم درکوزه؟

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
:redface::redface:
-----------------
سلام دوستان
اینا که شما گفتید برا یه سال هاست ولی گواهی نامه من 5 ساله زده واز این هوشمند هاست منم باید بزارم درکوزه؟

سلام.اولا که به قول دوستان این زیر خاکیو از کجا پیدا کردین؟؟

نه. 5 ساله هیچ محدودیتی نداره.همه جا آزاده

arezohayetalkh

عضو جدید
سلام.اولا که به قول دوستان این زیر خاکیو از کجا پیدا کردین؟؟

نه. 5 ساله هیچ محدودیتی نداره.همه جا آزاده[/QUOTE]

زیر خاکی!!
یعنی نمیخواد یه سال صبر کرد؟

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برين كنار سرهنگه بازنشسته حرف ميزنه:D

عزيزم تا يه سال نميتوني بيرون از شهر رانندگي كني...تو گواهينامه قبليا كه بزرگتر بود پشتش مينوشت...و اگه تو يه سال خلافي نداشتي..اتوماتيك 5 ساله ميشد گواهينامت
اما قربونشون برم..هوشمند كردن...عكستم به زور روش جا دادن چسبوندن..واسه اينه ننوشته

ببينين چه قانونه مضخرفيه...و علته اين كار چيه
ميگن كه كسي كه اين گواهينامه را ميگيره..به معناي مهارت در رانندگي نيست
به منزله اينه كه قواعد و قانون هاي رانندگي را ياد گرفته..و بايد با تمرين تو شهر يا خيابانهاي فرعي...تا يك سال..به مهارته لازم برسه

ghazal1991

مدیر تالار مدیریت
مدیر تالار
برين كنار سرهنگه بازنشسته حرف ميزنه:D

عزيزم تا يه سال نميتوني بيرون از شهر رانندگي كني...تو گواهينامه قبليا كه بزرگتر بود پشتش مينوشت...و اگه تو يه سال خلافي نداشتي..اتوماتيك 5 ساله ميشد گواهينامت
اما قربونشون برم..هوشمند كردن...عكستم به زور روش جا دادن چسبوندن..واسه اينه ننوشته

ببينين چه قانونه مضخرفيه...و علته اين كار چيه
ميگن كه كسي كه اين گواهينامه را ميگيره..به معناي مهارت در رانندگي نيست
به منزله اينه كه قواعد و قانون هاي رانندگي را ياد گرفته..و بايد با تمرين تو شهر يا خيابانهاي فرعي...تا يك سال..به مهارته لازم برسه

نه بابا.واسه من 5 سالس.همه جا هم رانندگی میکنما...:biggrin: محدودیت نداره

capslock

عضو جدید
باسه پسرا کارت سربازی رو تو کامپیوتر میزنن یا فقط نگاه میکنن داری یا نه

donya...

عضو جدید
با يه ادامس موزي؟؟:D
يا شما بزنم به كيبورد زيادي خوشگلين..يا افسره وقته زن گرفتنشه:biggrin:...كدوم؟
نه جدی میگم
یه روز گرم تابستون همین امسال بود کمربند که نبسته بودم سرعتمم بگی نگی زیاد بود
خلاصه وقتی اومد دم ماشین پیاده هم نشدم فقط شیشه رو دادم پایین گفتم سلام خسته نباشید
گفت لطفا گواهینامه
گفتم جناب جواب سلام واجبه ها چه شغل سخت و محترمی هم دارین شماها تو این گرما
خلاصه گواهینامه رو دادم و یه آدمس موزی تعارفش کردم گفتم بفرمایید اینو بخورید یه کمی خستیگیتون در بره
گفت حالا چقدر جریمه بنویسم خوبه گفتم هرچی کرمته خندش گرفت گفت برو ولی رعایت کنید
فقط میخواست ببینه گواهینامه دارم یا نه مشخص بود جریمه نمیکنه

b_xxxxxxeman

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه جدی میگم
یه روز گرم تابستون همین امسال بود کمربند که نبسته بودم سرعتمم بگی نگی زیاد بود
خلاصه وقتی اومد دم ماشین پیاده هم نشدم فقط شیشه رو دادم پایین گفتم سلام خسته نباشید
گفت لطفا گواهینامه
گفتم جناب جواب سلام واجبه ها چه شغل سخت و محترمی هم دارین شماها تو این گرما
خلاصه گواهینامه رو دادم و یه آدمس موزی تعارفش کردم گفتم بفرمایید اینو بخورید یه کمی خستیگیتون در بره
گفت حالا چقدر جریمه بنویسم خوبه گفتم هرچی کرمته خندش گرفت گفت برو ولی رعایت کنید
فقط میخواست ببینه گواهینامه دارم یا نه مشخص بود جریمه نمیکنه

خدايا شكرت...نه ازين زبونا داريم..نه ادامس موزي
:D..ما بوديم 40 تومنو پياده شده بوديم:biggrin:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان کسی میدونه با گواهینامه رانندگی ب 2 نمیشه تو بیرون شهر تا یک سال رانندگی کردش ؟
کجا نوشتن من که ندیدم تو قانون و مقررات
حتی تو اون کتاب امتحان آئین نامه هم نیستش
یکی از مشکلات فرهنگی ما اینه که حتی اون موقع که علت یه چیزی رو میدونیم باز خودمونو میزنیم به کوچه علی چپ.
همه شما میدونید که رانندگی با سابقه یکسال برای جاده مطمئن نیست و امار نشون میده که بیشترین تصادفات منجر به مرگ رو همین افراد باعث میشن. برای رفع این معضل و برای اینکه صاحبان گواهینامه یکم وارد تر بشن این قانون رو گذاشتن که خیلی هم بجاست. شما تصور نکنید که همه رانندگان کل کشور مهارت بچه های شهر های بزرگ رو دارند و میتونن تو جاده برونند. اینجوریام نیست. 90% رانندگان شهر های کوچیک تا 5 سال بعد از گرفتن گواهینامه هم نمیتونن درست رانندگی کنن. این قوانی برای همین چیزاست. فقط نمیدونم شما در عین حال که دلیلشم میدونید چرا بازم بحث میکنید؟