گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
۱. یه جمهوری خیلی معمولی نمیشه؟! که هر حزبی که تونست رای بیشتری کسب کنه (سوسیالیست یا لیبرالیست یا whatever) برای مدتی در راس قدرت باشه.

این میتونه توی پارلمان انجام بشه :)

۲. نمیگم که گیتهاب جمع بشه. منطقی نیست اما از نظر قانوی و تکنیکی امکانش هست که گیتهاب بگه دقیقا فقط این صفحه رو میخوایم حذف کنیم اون موقع جناب امپراطور برنامه اشون چیه؟

بیست گیگ هاست + یک دامین گرفتم برای اینکه کلا گیتهاب رو بریزم دور :D البته اون اکانت گیتهاب برای پروژه های نرم افزاری ملی موجود خواهد بود!

۳. بیا! تکنیکال مملکت رو ببین! خب پسر خوب، بجای اینکه قانون رو خودت بنویسی بزاری روی بلاگ، بزار روی همون گیتهاب و هرکس خواست بتونه فورک کنه و تغییر بده و درخواست pull بده.

این برای حکومت ایدئولوژیک که ایدئولوژی ناسیونال-سوسیالیسم پشتشه مناسب نیست.

۵. باحالترینی که من دیدم اونی بود که نوشته بود Now PANIC AND FREAK OUT!!!

۴ چی شد؟ :D

این دوستمون رو اینجا می‌بینید؟
من هزار دفعه روشهای مناسب واسه پرسیدن سوال توی فروم رو اینجا یا از خودم نوشتم، یا از جاهای دیگه لینک آوردم (بهترینشون همون How to ask questions the smart way بود).
ایشون که از دست رفت، اما در مورد فردی که یه درخواست داره که مدت خیلی کمی هم زمان برای جواب گرفتن داره یه مطلب خوب چندوقت پیش خوندم، گفتم شما هم بخونید.
زبانش ساده است، قول نمی‌دم اما اگه نتونستید بخونید ترجمه می‌کنم میزارم.

این روش سوال کردن دقیقا مثل اوناییه که سر امتحان از معلم میپرسن «این جوابم درسته؟!» و خب اگر درست باشه معلم نمیگه که :D

(منظورم بی نتیجه بودن سوالاته).

یه «چگونه هوشمندانه سوال کنیم» توی ویکی فارسی اوبونتو هست. بگردم لینک میدم اینجا :smile:

redhood

کاربر فعال
۱.
این دوستمون رو اینجا می‌بینید؟
من هزار دفعه روشهای مناسب واسه پرسیدن سوال توی فروم رو اینجا یا از خودم نوشتم، یا از جاهای دیگه لینک آوردم (بهترینشون همون How to ask questions the smart way بود).
ایشون که از دست رفت، اما در مورد فردی که یه درخواست داره که مدت خیلی کمی هم زمان برای جواب گرفتن داره یه مطلب خوب چندوقت پیش خوندم، گفتم شما هم بخونید.
زبانش ساده است، قول نمی‌دم اما اگه نتونستید بخونید ترجمه می‌کنم میزارم.

جالب بود مطلبش، ممنون بابت لینک

نظر من اینه، اگه یه نفر اس ام اس داد نباید انتظار داشته باشه که گیرنده زود جواب بده، و حتی اگه سوالی نداشته باشه نباید انتظار جواب هم داشته باشه!
(این رو در رابطه با اون مطلب گفتم) :)

redhood

کاربر فعال
۱.
۵. باحالترینی که من دیدم اونی بود که نوشته بود Now PANIC AND FREAK OUT!!!

من یه تی شرت دیدم، روش نوشته بود KEEP CALM AND BE PROUD OF YOUR MUSTACHE یه عکس سیبیل هم داشت زیرش خیلی باحال بود! الان تاسف میخورم که چرا نخریدمش :))

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
من یه تی شرت دیدم، روش نوشته بود KEEP CALM AND BE PROUD OF YOUR MUSTACHE یه عکس سیبیل هم داشت زیرش خیلی باحال بود! الان تاسف میخورم که چرا نخریدمش :))

:biggrin:
منم به سبیلم افتخار میکنم (البته الان فعلا دوبیل تشریف دارن :D )

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
نظر من اینه، اگه یه نفر اس ام اس داد نباید انتظار داشته باشه که گیرنده زود جواب بده، و حتی اگه سوالی نداشته باشه نباید انتظار جواب هم داشته باشه!
دقیقا همینطوره.
من الان تقریبا هیچ کس بهم اس ام اس نمی‌ده (مگه واقعا باهام کار داشته باشه). دلیل اصلیش هم اینه که اهل اس ام اس بازی نیستم، اینکه اگه طرف به فرض یه جک برام فرستاده حتما همون لحظه منم یه چیزی از توی آستینم در بیارم بفرستم.
بعضی وقتا هم بوده که طرف یه اس ام اس زده که سوالی نبوده، بعدا گفته "چرا جواب نمی‌دی؟". وقتی سوالی پرسیده نشده و منم به اون موضوعی که مطرح شده هیچ علاقه یا ارتباطی ندارم، چه دلیلی واسه ادامه بحث هست؟!

redhood

کاربر فعال
دقیقا همینطوره.
من الان تقریبا هیچ کس بهم اس ام اس نمی‌ده (مگه واقعا باهام کار داشته باشه). دلیل اصلیش هم اینه که اهل اس ام اس بازی نیستم، اینکه اگه طرف به فرض یه جک برام فرستاده حتما همون لحظه منم یه چیزی از توی آستینم در بیارم بفرستم.
بعضی وقتا هم بوده که طرف یه اس ام اس زده که سوالی نبوده، بعدا گفته "چرا جواب نمی‌دی؟". وقتی سوالی پرسیده نشده و منم به اون موضوعی که مطرح شده هیچ علاقه یا ارتباطی ندارم، چه دلیلی واسه ادامه بحث هست؟!

دقیقا حرف دل منو زدی :D
الان طوری شده که صمیمی ترین دوستای منم فقط وقتی کار دارن اس ام اس میدن بهم
رابطه دوستیمون خیلی خوبه ها! ولی دیگه به این اخلاق من عادت کردن
چه معنی داره بیخود اس ام اس بدیم آخه!؟ :D

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
وبگاه امپراتوری جبیر رو دارم به صورت مستقل بالا میارم، و در حال نصب ویکی هستم.

از اینا که بگذریم، سرزمین های New Swabia (سواب نو ، مستعمره پیشین آلمان نازی در قطب جنوب) و Bir Tawil (بئر الطویل - مابین مصر و سودان) رو چطور میدونید به عنوان تحت الحمایه یا مستعمره؟!

redhood

کاربر فعال
Google Chrome کسی به ورژن 32 آپدیت شده؟
با این که ظاهرش یکمی عوض (و بهتر) شده
احساس میکنم بعضی وقتا توی لینک ها مشکل میده!
یا شاید هم سیستمش عوض شده
بعضی از لینک هارو نمیتونم توی تب تازه باز کنم، به هیچ وجه

Drago

کاربر ممتاز
Google Chrome کسی به ورژن 32 آپدیت شده؟
با این که ظاهرش یکمی عوض (و بهتر) شده
احساس میکنم بعضی وقتا توی لینک ها مشکل میده!
یا شاید هم سیستمش عوض شده
بعضی از لینک هارو نمیتونم توی تب تازه باز کنم، به هیچ وجه
خیلی جالبه، شما توی تاپیک «سوالات و مشکلات ...» با prp-e در مورد برنامه نویسی «گفت و گو» می‌کنی، بعد توی تاپیک «گفت و گوهای خودمانی...» در مورد گوگل کروم و غیره «سوال» می‌پرسی!

بحث هایی که اونجا شکل گرفته مطلقا کمکی به اون کاربر نمی‌کنه، در عوض می‌تونست خوراک یه گفت و گوی مناسب اینجا باشه!

redhood

کاربر فعال
خیلی جالبه، شما توی تاپیک «سوالات و مشکلات ...» با prp-e در مورد برنامه نویسی «گفت و گو» می‌کنی، بعد توی تاپیک «گفت و گوهای خودمانی...» در مورد گوگل کروم و غیره «سوال» می‌پرسی!

بحث هایی که اونجا شکل گرفته مطلقا کمکی به اون کاربر نمی‌کنه، در عوض می‌تونست خوراک یه گفت و گوی مناسب اینجا باشه!

کاملا حق با شماست، من عذر میخوام

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
شنبه تعطیل نبود، مدرسه خودش تعطیل کرد، امروزم که تعطیل بود اما گند زده شد تو تعطیلات دو روزه با بی اینترنتی. فقط یه کانفیگ مجدد تو حلقوم مودم مبارک گیر کرده بود :|

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آخرین امتحان دوره کارشناسی ارشدم رو هم دادم ... حس خوبیه. :smile:
سلام به امیر و بچه ها
منم مثه تو..میمونه تز که اونم نصفش انجام شدس و همین روزا یکی از مقاله هامم چاپ میشه.

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به امیر و بچه ها
منم مثه تو..میمونه تز که اونم نصفش انجام شدس و همین روزا یکی از مقاله هامم چاپ میشه.
اقا محمد مباركهه
راستش واقعا به دوستاني كه ارشد مي خونن خسته نباشيد ميگم واقعا جرات و حوصله دارن من كه فكرشم دپرسم مي كنه راستش شبكه رو دوست دارم و درس خوندن و كتاب اينا رو هم دوست دارم بعضي وقتا وسوسه ميشم ارشد بخونم بعد اين استادا رو مي بينم كلا دلسرد ميشم ميگم همون بهتر يك سال هم تموم بشه برم دنبال كار و ارشد رو بي خيال شم نمي دونم فعلا مابين اين دو فاز موندم

مریم کشوری

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه ی دوستای گلم خیلی خوشحالم بالاخره 30ام پروژم رو ارائه دادم اونم با بهترین شکل ممکن و الان ک فک می کنم اون همه اضطرابم بی خود بود فقط 5 روز وقت گذاشتم اما بهترین نتیجه رو گرفتم:smile:پس کار نشد نداره:gol:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستای گلم خیلی خوشحالم بالاخره 30ام پروژم رو ارائه دادم اونم با بهترین شکل ممکن و الان ک فک می کنم اون همه اضطرابم بی خود بود فقط 5 روز وقت گذاشتم اما بهترین نتیجه رو گرفتم:smile:پس کار نشد نداره:gol:
سلام و درود و تبریک
پس کو شیرینیش؟

آخرین ویرایش:

Drago

کاربر ممتاز
به سلامتی :)
ایشالا دکترا دیگه بعد این؟
مرسی.
سمینار رو ترم بعد باید ارائه کنم.
راستش تا حالا که وقت نکردم واسه دکترا بخونم، فکر نمی‌کنم برسم بخونم، فقط امتحان می‌دم.
مباركه تبريك ميگم
ممنون.
سلام به امیر و بچه ها
خوبه، موفق باشی، اینکه تزت تا حالا نصف شده باشه بازم خوبه.
ما که به up بودن سایت نرسیدیدم اما... .ir ؟ واقعا؟ حالا اون پسره ۱۳ سالش بود، تو چرا؟ حداقل یه info می‌گرفتی.
پس از الان همه بدونید که برای موفق شدن نیازی به برنامه ریزی و تلاش بلند مدت نیست، همون سیستم شب امتحانی بخونید و کار کنید، جواب می‌ده. :D
سلام و درود و تبریک
راستش من خوندم «سلام و درد و تبریک»!!
خواستم بگم اگه شوخی دارین دیگه تبریک گفتن چیه؟!
راستی دو تا نکته:
۱. wellcome غلطه، Welcome درسته
۲. جاوااسکریپت ذاتا چیز بدی نیست، اما ذاتا ناخوشاینده! سعی کنید فقط به صورت خیلی تکنیکال و برای رفع مشکل یا ارائه راه حل ازش استفاده کنید، نه به عنوان یه چیز جالب.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ما که به up بودن سایت نرسیدیدم اما... .ir ؟ واقعا؟ حالا اون پسره ۱۳ سالش بود، تو چرا؟ حداقل یه info می‌گرفتی.

درسته. مگه ir چشه؟ ارزون و خوب :D . حداقل از سرویسهای رایگان بهتره.

بگذریم، امپراتوری جبیر که دیگه تشکیل نمیشه، همون امپراتوری تاریخی خودم «امپراتوری شلمزار» رو ادامه میدم.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام
برای همه بچه هایی که در شرف گرفتن مدرک ارشدشون هستند تبریک میگم
امیر عزیز :gol:
محمد عزیز :gol:
ماندانا خانم :gol:

انشالله در تمامی مراحل زندگی موفق باشید :gol:

آخرین ویرایش:

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
سلام

منم برات آرزوی موفقیت دارم معلم عزیز

آخرین ویرایش توسط مدیر:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

همین جوری میکنید که ادم منزوی میشه !!!! پس من چی؟ یادت رفت مدیر عزیز!!!

بالا