گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
دوستان نظرتون چیه باز دوباره صندلی داغ بذاریم پیشنهاد من آقا امیر دراگو
(حالا آقا امیر میاد میگه باز این دختر پیداش شد :D)
خوب آخه برام جالبه بدونم ماها در این مدتی که باشگاه بودیم و حالا در این مدت به نظرمون پیشرفت هایی داشتیم حالا می خوام ببنم از آقا امیر چه خبر ؟ لینوکس چی شد ؟ باز فدورا استفاده می کنه یا رفته خط centos ؟البته در مورد دوستان دیگه هم مشتاقم بدونم مثلا آقا امیر psychic و ...؟ ( دخترا رو نمیگم چون تازه اومدم بیرونم نکنن :))البته بیشتر مشتاقم بدونم ارشد چه قدر دیدگاه شون و زندگیشون رو تغییر داد ؟ چیا به دست آوردن در این دو سال و چیا از دست دادن یعنی یک ارزیابی از ارشد که ارزش داشت دو سال وقت گذاشتن یا نه ؟ کار می کردن بهتر بود؟و مورد دیگه دوره های شبکه رو چی کار کردن ؟ چیا خوندن یا بی خیال شدن ؟

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب آخه برام جالبه بدونم ماها در این مدتی که باشگاه بودیم و حالا در این مدت به نظرمون پیشرفت هایی داشتیم حالا می خوام ببنم از آقا امیر چه خبر ؟ لینوکس چی شد ؟ باز فدورا استفاده می کنه یا رفته خط centos ؟البته در مورد دوستان دیگه هم مشتاقم بدونم مثلا آقا امیر psychic و ...؟ ( دخترا رو نمیگم چون تازه اومدم بیرونم نکنن :))البته بیشتر مشتاقم بدونم ارشد چه قدر دیدگاه شون و زندگیشون رو تغییر داد ؟ چیا به دست آوردن در این دو سال و چیا از دست دادن یعنی یک ارزیابی از ارشد که ارزش داشت دو سال وقت گذاشتن یا نه ؟ کار می کردن بهتر بود؟و مورد دیگه دوره های شبکه رو چی کار کردن ؟ چیا خوندن یا بی خیال شدن ؟

صنم جناب دراگو صندلی داغ بودن ها فک کنم همون اویل هم رای اوردن!

بنظرم یه تاپیک بزن ارزیابی ارشد!:D آینده ی شغلی:D
سوالات درباره ی همین موضوعاته خب:D

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
صنم جناب دراگو صندلی داغ بودن ها فک کنم همون اویل هم رای اوردن!

بنظرم یه تاپیک بزن ارزیابی ارشد!:D آینده ی شغلی:D
سوالات درباره ی همین موضوعاته خب:D
آره اون که یادمه .دقیقا واسه هین می خوام ببینم نظراتشون عوض شده یا همون نظرات هستن یعنی در این مدت چه قدر دیدگاهشون عوض شده ( خوب جواب یک دانشجوی ارشد رو با جواب دانشجوی دوران کارشناسی مقایسه کنم ببینم چه قدر زندگیش و نگرش رو تحت تاثیر قرار داده

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
لازمه باز هم در مورد فرق خمس و زکات توضیح بدم؟
به نظر شما بازار کار ای تی الان بهتره یا عمران؟
آی تی.

۱.من از زماني كه ترم هاي اول بودم باشگاه مي اومدم يعني اون موقع ها كه حتي بلد نبودم يك ويندوز رو نصب كنم تا الان كه يك چيزهايي ياد گرفتم گاهي فروم زياد اومدم گاهي كم گاهي اصلا يك مدت نيومدم ولي شما هميشه بودين و حضور فعال داشتين مي خواستم بپرسم چه جوري مي توني ؟ يعني چه جوري برنامه ريزي مي كني و به كارات نظم ميدي كه مي توني به اينجا هميشه وقت بزاري و حضور داشته باشي؟

۲.چرا ما ادما با اينكه بعضي وقتا مي دونيم چيزي اشتباهه يا اصلا خوب نيست ولي باز ادامه ميديم ؟؟اين سوالم در مورد زندگي هست ولي ميشه به كامپيوتر هم ربط داد مثلا همه ي ما مي دونيم لينوكس خوبه و ويندوز باگ داره و غيره ولي بيشترمون باز همون ويندوز رو استفاده مي كنيم چرا ج با اينكه مي دونيم لينوكس بهتره باز از اين ويندوز دل نمي كنيم و ولش نمي كنيم؟
۱.من اون موقع که جای شما بودم خوره اینترنت بودم.از صبح تا شب جاهای مختلف داشتم چیز میخوندم. یه بار ۹ صبح نشستم پای اینترنت به جز یه وقفه واسه نهار، ساعت ۹ شب بلند شدم، ولی باز هم حس می‌کردم یه سری کارها رو باید می‌کردم که نکردم.الان هم دوست دارم اونجوری باشم ولی وقتشو ندارم.
راستشو بخوای من نه برنامه ریزی می‌کنم و نه به کارهام نظم می‌دم. همیشه توی هر فرومی که بری یه عده هستن که بهش تعهد دارن. به طور استثنایی منم توی این فروم گاهی وقتا اینجوری بودم. البته یه دلیلش هم اینه که توی کروم ۴ تا هوم پیج دارم و این یکی از اون ۴ تا هست. اما اینکه اینجا بودم و فعالیتی کردم دلیل نمیشه فکر کنید به بقیه کارها و برنامه های زندگیم حتما رسیدم!

۲.redhood جوابهای خوبی داد. تغییر هزینه داره، از کوچکترین تا بزرگترین تغییرها. شما سیستم عاملت رو هم بخوای عوض کنی باید هزینه اش رو بدی و خیلی ها حاضر نیستن این هزینه رو بدن و سیستم جدید رو یاد بگیرن (در برابرش حاضرن هزینه یه سیستم عامل به درد نخور رو بدن چون به به دردنخور بودنش عادت کردن).
یه دلیل دیگه اش هم میتونه عدم اعتماد به نفس باشه : «آخه لینوکس سخته، من که بلد نیستم!» عبارت غیر آشنایی نیست. هیچکس از کاربرهای معمولی ویندوز ادعا نداره که ویندوز بلده، اما همون آدم وقتی میخواد از لینوکس استفاده کنه فکر میکنه لینوکس بلد بودن لازم داره.
0."اصرار بر تعهد" (Escalation of Commitment)
1. بیشتر کامپیوتر ها به صورت دیفالت با ویندوز عرضه میشن اینجا
2. بیشتر نرم افزارهای موجود برای ویندوز هستش
3. خیلیا اصلا نمیدونن لینوکسی هم وجود داره
4. مردم دوست ندارن از comfort zone خودشون خارج بشن، یعنی چون به ویندوز عادت کردن عوض کردنش واسشون راحت نیست
0. درست.
۱.درست.
۲.غلط.
۳.غلط.
۴.درست.
۱.دوستان نظرتون چیه باز دوباره صندلی داغ بذاریم

۲. لینوکس چی شد ؟ باز فدورا استفاده می کنه یا رفته خط centos ؟
۳. یک ارزیابی از ارشد که ارزش داشت دو سال وقت گذاشتن یا نه ؟
۴.کار می کردن بهتر بود؟
۵. و مورد دیگه دوره های شبکه رو چی کار کردن ؟
۶. چیا خوندن یا بی خیال شدن ؟
۱.یعنی رفتی بعد این همه مدت اومدی که یه ایده تکراری و بی فایده بدی؟ واقعا؟؟ یعنی هیچ بحث به دردبخور و مفیدتری از راه اندازی دوباره صندلی داغ وجود نداره؟ حداقل مشخص شد شما پیشرفت مفیدی نداشتی.
۲.لینوکس چی باید می‌شد؟ نه فدورا ۱۸ مزخرف بود دوباره اوبونتو نصب کردم، اما قصد دارم بعد از امتحانات (یعنی از یکشنبه) ArchLinux نصب کنم. CentOS به درد کاربری خانگی نمیخوره.
۳.البته من دوسال وقت نذاشتم ۵ ماه وقت گذاشتم (واسه کنکور)، اما از اینکه ارشد رفتم کاملا راضی هستم، اگه برام جور بشه حتما دکترا هم شرکت می‌کنم. دانشگاه دید علمی به آدم می‌ده.
۴. من از اواسط ترم ۱ کار پیدا کردم، الان تازه می‌خوام کارم رو هم عوض کنم. کار کردن رو به همه توصیه می‌کنم و هرچقدر هم زودتر کار پیدا کنید بهتره، سعی کنید قبل از اتمام دوره کارشناسی کار پیدا کنید.
۵. من قرار نبود دوره شبکه برم.
۶. جاوا رو کلاس رفتم، برنامه نویسی جاوا در وب رو هم دارم می‌رم. PL/SQL و SQL رو به واسطه کارم تسلط پیدا کردم و دوره OBIEE (یا Oracle Business Intelligence Enterprise Edition)رو هم قصد دارم خودم بخونم.
نظراتشون عوض شده یا همون نظرات هستن
دوباره میاید نظر می‌پرسید یه چیزی می‌گیم همه بهشون برمیخوره.

redhood

کاربر فعال
در مورد اون 2تا گزینه غلط، بیشتر منظورم نظر افراد عادی بود، یعنی بهانه های اونا
صد البته لینوکس از نظر امکانات اگه بیشتر از ویندوز امکانات نداشته باشه، مطمئنا کمتر نداره
:D ;)

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم یه سوال علاوه بر سوالای تو از جناب دراگو دارم!
شما زمانی که ترم 5 بودید چقد اینترنت می اومدید؟ چند ساعت درس میخوندید؟
الان همه منابع ما pdf شدن! در نتیجه من حتی وقتی درس میخونم هم به اینترنت وصلم! کارم درسته یا غلط؟
این ترم شاید خیلی چیزا از نت یاد گرفتم ولی خب خیلی از وقت هام هم هدر رفته!
مر!
جناب دراگو جواب پست من جا موند! تا حدودی تو جوابای پست صنم بود ولی کامل نه:)
یعنی شما وقتی 12 ساعت پای نت بودید کلش رو درس میخوندید و مطالب جدید یاد میگرفتید؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
لازمه باز هم در مورد فرق خمس و زکات توضیح بدم؟

آی تی.

۱.من اون موقع که جای شما بودم خوره اینترنت بودم.از صبح تا شب جاهای مختلف داشتم چیز میخوندم. یه بار ۹ صبح نشستم پای اینترنت به جز یه وقفه واسه نهار، ساعت ۹ شب بلند شدم، ولی باز هم حس می‌کردم یه سری کارها رو باید می‌کردم که نکردم.الان هم دوست دارم اونجوری باشم ولی وقتشو ندارم.
راستشو بخوای من نه برنامه ریزی می‌کنم و نه به کارهام نظم می‌دم. همیشه توی هر فرومی که بری یه عده هستن که بهش تعهد دارن. به طور استثنایی منم توی این فروم گاهی وقتا اینجوری بودم. البته یه دلیلش هم اینه که توی کروم ۴ تا هوم پیج دارم و این یکی از اون ۴ تا هست. اما اینکه اینجا بودم و فعالیتی کردم دلیل نمیشه فکر کنید به بقیه کارها و برنامه های زندگیم حتما رسیدم!

۲.redhood جوابهای خوبی داد. تغییر هزینه داره، از کوچکترین تا بزرگترین تغییرها. شما سیستم عاملت رو هم بخوای عوض کنی باید هزینه اش رو بدی و خیلی ها حاضر نیستن این هزینه رو بدن و سیستم جدید رو یاد بگیرن (در برابرش حاضرن هزینه یه سیستم عامل به درد نخور رو بدن چون به به دردنخور بودنش عادت کردن).
یه دلیل دیگه اش هم میتونه عدم اعتماد به نفس باشه : «آخه لینوکس سخته، من که بلد نیستم!» عبارت غیر آشنایی نیست. هیچکس از کاربرهای معمولی ویندوز ادعا نداره که ویندوز بلده، اما همون آدم وقتی میخواد از لینوکس استفاده کنه فکر میکنه لینوکس بلد بودن لازم داره.

0. درست.
۱.درست.
۲.غلط.
۳.غلط.
۴.درست.

۱.یعنی رفتی بعد این همه مدت اومدی که یه ایده تکراری و بی فایده بدی؟ واقعا؟؟ یعنی هیچ بحث به دردبخور و مفیدتری از راه اندازی دوباره صندلی داغ وجود نداره؟ حداقل مشخص شد شما پیشرفت مفیدی نداشتی.
۲.لینوکس چی باید می‌شد؟ نه فدورا ۱۸ مزخرف بود دوباره اوبونتو نصب کردم، اما قصد دارم بعد از امتحانات (یعنی از یکشنبه) ArchLinux نصب کنم. CentOS به درد کاربری خانگی نمیخوره.
۳.البته من دوسال وقت نذاشتم ۵ ماه وقت گذاشتم (واسه کنکور)، اما از اینکه ارشد رفتم کاملا راضی هستم، اگه برام جور بشه حتما دکترا هم شرکت می‌کنم. دانشگاه دید علمی به آدم می‌ده.
۴. من از اواسط ترم ۱ کار پیدا کردم، الان تازه می‌خوام کارم رو هم عوض کنم. کار کردن رو به همه توصیه می‌کنم و هرچقدر هم زودتر کار پیدا کنید بهتره، سعی کنید قبل از اتمام دوره کارشناسی کار پیدا کنید.
۵. من قرار نبود دوره شبکه برم.
۶. جاوا رو کلاس رفتم، برنامه نویسی جاوا در وب رو هم دارم می‌رم. PL/SQL و SQL رو به واسطه کارم تسلط پیدا کردم و دوره OBIEE (یا Oracle Business Intelligence Enterprise Edition)رو هم قصد دارم خودم بخونم.

دوباره میاید نظر می‌پرسید یه چیزی می‌گیم همه بهشون برمیخوره.

دوباره میاید نظر می‌پرسید یه چیزی می‌گیم همه بهشون برمیخوره.[/QUOTE]
در مورد خمس و زكات كه من و شما و اقا دانيال بالاخره نتيجه نرسيديم من نتونستم شماها رو قانع كنم من خمس مي خوام نه زكات
* یه سری کارها رو باید می‌کردم که نکردم* ميشه لطفا اين رو بگي البته اگه خصوصي نيست يعني اگه در مورد درس ايناس لطفا بگو تا ما هم از تجربه ات استفاده كنيم
در مورد اينترنت هم خوش به حالت ، نه من مثل تو نمي تونم خوب استفاده كنم چون وقتي دنبال يك چيزي مي گردم اون قدر صفحه صفحه مي زنم اخر اصل مطلب گم ميشه وسط و وقتم هم تلف ميشه و كارم هم ناقص مي مونه
در مورد دومي هم ممنون كه نظرت رو گفتي
٣. اين زبان جاوا كه يادگرفتي چه قدر در دانشگاه كمك ات كرد يعني اينكه ميگن ارشد لازمه يك زبان برنامه نويسي بلد باشي ( اگه اشتباه نكنم خودتم گفته بودي) جه قدر برات مفيد شد ؟اگه بلد نبودي چه قدر كارت مي موند يعني مقايسه تاثير بلد بودن و نبودن اش در پيشرفتت رو مي توني بگي
٤.تو كه سواد لينوكست خوبه چرا در اين پشتيباني هاي فدورا و پروژه هاي فدورا شركت نمي كني؟علاقه هم كه داري
٥.نه منظورم اينه بعد ccna خودت ادامه دادي بقيه دوره هاي شبكه رو يا رفتي در خط برنامه نويسي
٦.موفق باشي مرسي كه جواب دادي
حالا ميكي نظر رو مي پرسي يك چيزي ميگم حالا مي خواستم بنويسم بهترين كار در دوران كارشناسي واسه يادگيري چيه تا ببينم نظرت در مورد بهترين عوض شده يا نه همونه ولي با اين جواب هايي كه دادي جوابم رو گرفتم مطمىنم نظرت عوض نشده و خوشحالم كه اين قدر رو نظراتت ثابت قدمي موفق باشي

Drago

کاربر ممتاز
جناب دراگو جواب پست من جا موند! تا حدودی تو جوابای پست صنم بود ولی کامل نه:)
یعنی شما وقتی 12 ساعت پای نت بودید کلش رو درس میخوندید و مطالب جدید یاد میگرفتید؟
آره من جواب سوال تو رو به sanamsayna دادم، ببخشید.
نه در واقع اون ۱۲ ساعت از نظر درسی و آکادمیک هیچ فایده ای برام نداشت، اما از نظر دانش و علمی چیزهای به دردبخوری یاد گرفتم. مطالب جدید یاد می‌گرفتم، اما درس نمیخوندم.
اینم نبود که صرفا به قصد علمی باشه این اینترنت گردی من. وبلاگ های معمولی، شبکه های اجتماعی و غیره هم زیاد بود، اما خب وسط کار مطالب علمی و مرتبط به رشته هم زیاد بود.
۱.* یه سری کارها رو باید می‌کردم که نکردم* ميشه لطفا اين رو بگي البته اگه خصوصي نيست يعني اگه در مورد درس ايناس لطفا بگو تا ما هم از تجربه ات استفاده كنيم
۲.در مورد اينترنت هم خوش به حالت ، نه من مثل تو نمي تونم خوب استفاده كنم چون وقتي دنبال يك چيزي مي گردم اون قدر صفحه صفحه مي زنم اخر اصل مطلب گم ميشه وسط و وقتم هم تلف ميشه و كارم هم ناقص مي مونه
٣. اين زبان جاوا كه يادگرفتي چه قدر در دانشگاه كمك ات كرد يعني اينكه ميگن ارشد لازمه يك زبان برنامه نويسي بلد باشي ( اگه اشتباه نكنم خودتم گفته بودي) جه قدر برات مفيد شد ؟اگه بلد نبودي چه قدر كارت مي موند يعني مقايسه تاثير بلد بودن و نبودن اش در پيشرفتت رو مي توني بگي
٤.تو كه سواد لينوكست خوبه چرا در اين پشتيباني هاي فدورا و پروژه هاي فدورا شركت نمي كني؟علاقه هم كه داري
٥.نه منظورم اينه بعد ccna خودت ادامه دادي بقيه دوره هاي شبكه رو يا رفتي در خط برنامه نويسي
۶.حالا ميكي نظر رو مي پرسي يك چيزي ميگم حالا مي خواستم بنويسم بهترين كار در دوران كارشناسي واسه يادگيري چيه
۱. مثلا درس خوندن مداوم در طول ترم کاری بود که من هیچوقت نکردم. همین الان که دارم این مطالبو می‌نویسم فردا ساعت ۲ امتحان دارم و صبحش هم باید سر کار برم، اما به جای درس خوندن دارم جواب می‌دم!! یا یه سری کارهای تحقیقی رو باید انجام بدم، یا بهتره انجام بدم و ندادم یا نمیدم.
۲.مشکل اینجاست که صفحه به صفحه رفتن رو هدر رفتن وقت می‌دونی. من زمان بوده که مثلا معنی یه کلمه رو رفتم سرچ زدم، دو ساعت بعدش یه چیز جدید در مورد پرینت کردن توی کلاود فهمیدم... هیچ ربطی هم به هم نداشته، اما این صفحه به اون صفحه رفتن برام مفید بوده.
۳. راستش جاوا توی دانشگاه به من کمک نکرد. اگه ترم ۱ بلد بودمش شاید میتونست توی پروژه پایگاه داده بهم کمک کنه، اما بعدش به دردم نخورد. اما بهم اعتماد به نفس داده، با جرات بیشتری کارهام رو پیش می‌برم. «کسی که در رشته های مربوط به کامپیوتر کار یا تحصیل می‌کنه و برنامه نویسی بلد نیست مثل کسیه که دست نداره».
۴.کی گفته من سواد لینوکسم خوبه؟ شرکت توی پروژه ها وقت و سواد می‌خواد که من ندارم. شاید یه روز شرکت کردم. به زودی یه اکانت توی GitHub‌درست می‌کنم...
۵. نه شبکه رو دیگه ادامه ندادم، به خاطر کارم افتادم توی خط برنامه نویسی.
۶. نظر در مورد مسائل بحث برانگیز بود نه این چیزها. بهترین کار در دوران کارشناسی کار گروهی، شرکت فعال در گروه‌ها ، یاد گرفتن مهارت ها و چیزهای مختلف و در صورت امکان پیدا کردن کار(حتی کارآموزی، حتی بدون حقوق) است.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره من جواب سوال تو رو به sanamsayna دادم، ببخشید.
نه در واقع اون ۱۲ ساعت از نظر درسی و آکادمیک هیچ فایده ای برام نداشت، اما از نظر دانش و علمی چیزهای به دردبخوری یاد گرفتم. مطالب جدید یاد می‌گرفتم، اما درس نمیخوندم.
اینم نبود که صرفا به قصد علمی باشه این اینترنت گردی من. وبلاگ های معمولی، شبکه های اجتماعی و غیره هم زیاد بود، اما خب وسط کار مطالب علمی و مرتبط به رشته هم زیاد بود.

آخه دوتاییمون پرسیدم..ولی من یکم جزئیات بیشتری رو پرسیدم...
ممنون که وقت میذارید و جواب میدید...

به خودم امیدوار شدم...
وقتی مقایسه میکنم خودم رو تو کلاس نسبتا در بعضی چیزا اطلاعاتم بیشتره..
بعضی مطالبی رو که الان دارن درس میدن تا حدودی من تو تابستون خوندم نه اینکه بگم تو تابستون درس خوندم ها نه!! این اطلاعاتم نتیجه ی وبگردی هام هست...
نمیدونم ولی این چند وقت زیاد حس خوبی نداشتم به این کار!! اینکه همش پای سیستم باشم حس میکردم از خیلی از برنامه هام عقب می مونم...
دوست دارم برنامه هام رو منسجم تر کنم!! به وبگردی هام هدف بدم...

===============================================

امروز اتفاقی یه متنی میخوندم یه تیکه اش نوشته بود:
مشخص کنید چرا اینجا هستید؟؟

حدود 1ساعت داشتم بهش فکر میکردم بدون اینکه هیچ کاره دیگه انجام بدم.. داشتم اهداف قبل کنکور رو با الان مقایسه میکردم! داشتم هدف هام رو وقتی به این رشته تازه اومده بودم مرور میکردم...

خیلی جالب بود فهمیدم انگار هدف هام گم شدن... مثلا میگم: ارشد ارشد ولی واقعا هدفم نیست یعنی قلبا باورش ندارم!!!

بعد نگاه کردم دیدم هدف هام با راهی که من دارم میرم فرق داره... چند تا هدف جدا رو انتخاب کردم از هر کدوم یکم انجام میدم.. ولی انگار در واقع هیچی انجام نمیدم!!

عین آدمی که 3تا جاده جلوش هست هر بار تصمیم میگیره از یکیشون بره!! یه بار از این راه میره بعد برمیگرده از اون یکی میره و...

به این نتیجه رسیدم آدم هر چی رو باور داشته باشه براش تلاش میکنه...

باید اهداف رو کاملا مشخص کرد...هدف ها رو زمان بندی کرد... اولویت بندی کرد... اینکه بدونی دقیقا چی میخوای؟ دقیقا راهت چیه؟ ناخودآگاه باعث میشه براش زحمت بکشی تا بهش برسی...

======

حالا من این سوال رو از شما ها میپرسم ( ممنون میشم همه جواب بدید!!هر چند خیلی وقت گیره فکر کنم!!)

مشخص کنید چرا اینجا هستید؟؟ (هدفهای قبلتون با الان یکی اند؟؟ مسیری رو که دارید میرید چقد درسته؟ چقد بهش ایمان دارید؟ هدف های الانتون کاملا" مشخصه؟؟)

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

سلام و عرض ادب
به نظر من مهم از همه اینه که آدم بدونه می خواد چه کار کنه؟
اگر قصد کار کردن و کسب درآمد باشه کارشناسی و نهایتا کارشناسی ارشد کافی هست.

حداقل چیزی که من مطمئن شدم اینکه تحصیلات آکادمیک ادامه دادنش برای وقف راه پژوهش شدن می تونه خوب باشه و کسایی باید برن که علاقه و حوصله پژوهش رو داشته باشن

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
"هالی گریل" خیلی ها بودی. زدی خرابش کردی :

من معنی این پست بالایی رو نفهمیدم:|
میشه بیشتر توضیح بدید ما هم بفهمیم؟؟

======
من منظورم از به خودم امیدوارم شدم این بوده که :
چون یک آدم(از نظر من) موفق رو دیدم که در دوران لیسانس عین من زیاد نت می اومدن
امیدوارم شدم.. و یکم وجدانم آروم شد که تنها من این مشکل رو ندارم درباره ی نت...
نه اینکه جناب دراگو از من بدتر بودن!! وگرنه اوضاع الان من خیلی بدتر از اون زمان جناب دراگو هست:|

آخرین ویرایش:

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام و عرض ادب
به نظر من مهم از همه اینه که آدم بدونه می خواد چه کار کنه؟
اگر قصد کار کردن و کسب درآمد باشه کارشناسی و نهایتا کارشناسی ارشد کافی هست.

حداقل چیزی که من مطمئن شدم اینکه تحصیلات آکادمیک ادامه دادنش برای وقف راه پژوهش شدن می تونه خوب باشه و کسایی باید برن که علاقه و حوصله پژوهش رو داشته باشن
به علاقه و حوصله ، باید صبوری رو هم اضافه کرد. من خودم فرد عجولی هستم و میخوام مثلا سریع مقاله ام چاپ بشه ولی واقعا غیر ممکنه چون نیاز به گذشت زمان داره

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
عیب نداره، ترجیح می‌دم واقعی باشم!

چطوری دانیال؟ در چه حالی؟ اوضاعت چطوره؟

.
.
.
edit
.
.
.

ممنون حالم رو پرسیدی. همین روزا زنگ میزنم در مورد یه مسئله ای باهات مشورت کنم

من معنی این پست بالایی رو نفهمیدم:|
میشه بیشتر توضیح بدید ما هم بفهمیم؟؟

======
من منظورم از به خودم امیدوارم شدم این بوده که :
چون یک آدم(از نظر من) موفق رو دیدم که در دوران لیسانس عین من زیاد نت می اومدن
امیدوارم شدم.. و یکم وجدانم آروم شد که تنها من این مشکل رو ندارم درباره ی نت...
نه اینکه جناب دراگو از من بدتر بودن!! وگرنه اوضاع الان من خیلی بدتر از اون زمان جناب دراگو هست:|

توضیح زیر پستتون به نظرم اضافه بود سحرخانم.من نگفتم امیر بد یا بدتره. امیر به نظرم خیلی خوبه. من خودم کلی مطلب ازش یاد گرفتم.
و تصویر یک انسان محکم و بااراده و مسئولیت پذیر و منطقی و باانگیزه رو ازش دارم که کمتر جایی نمونش رو دیدم.
احتمالا با توضیحات زیر منظورم از پست قبلی رو متوجه بشید.

----

هالی گریل = جام مقدس
در متون اقتصادی زیاد به کار برده میشه و به معنای روش صددرصد درست و بدون خطاست که اشاره میشه وجود خارجی نداره و دنبالش نگردید.
در متن بالا به معنای انسان صددرصد موفق و عاری از هرگونه اشتباه به کار بردمش.
تو ازدواج هم فکر کنم کاربرد داشته باشه !!!!

به امیر گفتم : از خودت بد گفتی. تصویر ذهنی دیگران نسبت به خودت رو به عنوان یک انسان صددرصد موفق خراب کردی
امیر هم گفت : واقعی بودن رو به جام مقدس بودن ترجیح میده.
حالا کی گفته هالی گریل واقعی نیست امیر ؟ اینکه ما ندیدیم دلیل بر نبودنشه ؟
من که دنبالشم !

پ ن : برای پست نصف خطی مجبور شدم 10 خط توضیح بدم. امان از دست عادت زیادنویسی و رمان نویسی من !!

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شنیدی میگن : مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می ترسد
الان حکایت منه. شدم چوب 2 سر نجس. خرافاتی شدم شدید. دیگه هم میترسم بگم خوبم و هم میترسم بگم بدم.

اگه میدونستم اینقدر بیجنبم و 6.7 ماه درس خوندن اینقدر مریضی داره. یه فکر دیگه میکردم.

-----

توضیح زیر پستتون به نظرم اضافه بود سحرخانم.من نگفتم امیر بد یا بدتره. امیر به نظرم خیلی خوبه. من خودم کلی مطلب ازش یاد گرفتم.
و تصویر یک انسان محکم و بااراده و مسئولیت پذیر و منطقی و باانگیزه رو ازش دارم که کمتر جایی نمونش رو دیدم.
احتمالا با توضیحات زیر منظورم از پست قبلی رو متوجه بشید.

----

هالی گریل = جام مقدس
در متون اقتصادی زیاد به کار برده میشه و به معنای روش صددرصد درست و بدون خطاست که اشاره میشه وجود خارجی نداره و دنبالش نگردید.
در متن بالا به معنای انسان صددرصد موفق و عاری از هرگونه اشتباه به کار بردمش.
تو ازدواج هم فکر کنم کاربرد داشته باشه !!!!

به امیر گفتم : از خودت بد گفتی. تصویر ذهنی دیگران نسبت به خودت رو به عنوان یک انسان صددرصد موفق خراب کردی
امیر هم گفت : واقعی بودن رو به جام مقدس بودن ترجیح میده.
حالا کی گفته هالی گریل واقعی نیست امیر ؟ اینکه ما ندیدیم دلیل بر نبودنشه ؟
من که دنبالشم !

پ ن : برای پست نصف خطی مجبور شدم 10 خط توضیح بدم. امان از دست عادت زیادنویسی و رمان نویسی من !!

یادش بخیر دوران دبیرستان هر وقت یه برنامه برای درس خوندن میریختم و با اراده ی تمام میگفتم انجامش میدم یا سرمامیخوردم یا یه اتفاقی می افتاد که نمیشد!
در حدی شده بود که تا مامانم میدید دارم برنامه ریزی میکنم میرفت صدقه می انداخت:))))))

انشالله شما هم زودتر خوب بشید و از کنکور امسال بهترین خاطره رو داشته باشید.
==== = = = = = = = = = = = =
اتفاقا دقیقا منم همین برداشت رو از پستتون داشتم! که مثلا جناب دراگو یک انسان آرمانی بودن از نظر من ولی با حرفی که زدن عوض شد! (نمیدونم چه جوری منظورم رو بگم! خیلی دارم رو انتخاب
کلمات دقت به کار میبرم چون هم شما هم جناب دراگو سر کلمات سخت گیرید و برداشت های متفاوت دارید!)
ولی به هر حال تصوری که من از ایشون داشتم چه قبل اون پست چه بعد اون پست هیچ فرقی نکرده!( البته میتونه منظورتون از اون پست دید خودتون باشه و ربطی به من نداشته باشه ولی کلی دید خودم رو گفتم )

کلا از نظر من همه ی بچه های این تالار خصوصا" کسایی که ارشد قبول شدن آدم های موفق و با اراده ای هستن..
========= = = = = = = =
راستی چندتا سوال؟

چند وقت پیش یه همایش ارشد دانشگاهمون داشتیم
این طور که معلومه دانشجوهای پیام نور در کنکور ارشد موفق تر از بقیه ی دانشجوها هستن!

از نظر سطح علمی چی؟ یعنی دانشجوهای پیام نور فقط تستی یاد میگیرن؟
کارشناسی که برامون اومده بود میگفت بچه های پیام نور مهارت تست زنیشون قوی میشه! برای همین ارشد بهتر قبول میشن!

نظر بقیه ی دوستان چیه؟
یعنی شما چقد این روش امتحانای پیام نور رو در قبولی کنکورتون موثر میدونید؟

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
این تاپیک رو ایجاد کردم ممنون میشم نظراتون رو بدونم:)

خصوصا دوستان ارشدی که مقاله دادن...

اصول نوشتن یک مقاله ی خوب چیست؟
سلام جالبه راستش من خودمم مي خوام رو مقاله كار كنم قبلا هم با دوستان مشورت كرده بودم گفتن استاد خوب پيدا كنم دانشگاهمون با اون هماهنگ كنم ولي متاسفانه دانشگاهمون استاد با سواد شبكه نداره و استادهاي باسوادمون در خط برنامه نويسي هستند و در اون زمينه مهارت دارند فقط يك استاد ديگه موند ايشونم استاد هوش مصنوعيه نمي دونم مي تونه كمك كنه يا نه مي خوام در زمينه ي شبكه حسر بي سيم كار كنم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام جالبه راستش من خودمم مي خوام رو مقاله كار كنم قبلا هم با دوستان مشورت كرده بودم گفتن استاد خوب پيدا كنم دانشگاهمون با اون هماهنگ كنم ولي متاسفانه دانشگاهمون استاد با سواد شبكه نداره و استادهاي باسوادمون در خط برنامه نويسي هستند و در اون زمينه مهارت دارند فقط يك استاد ديگه موند ايشونم استاد هوش مصنوعيه نمي دونم مي تونه كمك كنه يا نه مي خوام در زمينه ي شبكه حسر بي سيم كار كنم

موضوع خوبی هست..
اتفاقا یکی از موضولاتی بود که من میخواستم کار کنم! ولی خب برای ما یه موضوع دیگه شد:)
حالا انشالله دوستان می یان تجربیاتشون رو در اون تاپیک میگن تا ما هم استفاده کنیم و حداقل یه سری چچیزارو یادبگیریم::D

Drago

کاربر ممتاز
برای پست نصف خطی مجبور شدم 10 خط توضیح بدم. امان از دست عادت زیادنویسی و رمان نویسی من !!
به نظر من زیاد نوشتن بهتر از کم نوشتنه :)
از اون مهم تر اینه که چیزی برای گفتن (نوشتن) داشته باشی.
۱.در حدی شده بود که تا مامانم میدید دارم برنامه ریزی میکنم میرفت صدقه می انداخت
===================
۲.کلا از نظر من همه ی بچه های این تالار خصوصا" کسایی که ارشد قبول شدن آدم های موفق و با اراده ای هستن..
========= = = = = = = =
۳.این طور که معلومه دانشجوهای پیام نور در کنکور ارشد موفق تر از بقیه ی دانشجوها هستن!

از نظر سطح علمی چی؟ یعنی دانشجوهای پیام نور فقط تستی یاد میگیرن؟
کارشناسی که برامون اومده بود میگفت بچه های پیام نور مهارت تست زنیشون قوی میشه! برای همین ارشد بهتر قبول میشن!

یعنی شما چقد این روش امتحانای پیام نور رو در قبولی کنکورتون موثر میدونید؟
۱.این «صدقه» ها هیچوقت عمل هم می‌کردن؟
۲. هرکسی که داره یه کار که توی جامعه مثبت تلقی می‌شه و برای خود شخص و جامعه مفیده رو انجام میشه آدم موفق و با اراده ایه.
۳. البته این داستان ۱۰۰ درصدی هم نیستا. دانشجوهای پیام نور الزاما موفق تر از بقیه نیستن، اما کسایی که ارشد قبول بشن توشون زیاد هست.
برخلاف اون تئوری که کارشناستون گفته، به خاطر مهارت تست زنی نیست، اصولا مهارت تست زنی به بچه ها آموزش داده نمیشه.
به نظر من دلیل اصلیش مهارت «خرخونی» بچه های پیام نوره (من خودم هم کارشناسیم پیام نور بوده، پس امیدوارم از به کار بردن این کلمه به کسی برنخوره). یعنی دانشجوی پیام نور مجبوره یه کتاب ۵۰۰-۶۰۰ صفحه ای رو بدون حذفیات، بدون آزمون میانترم یهو بخونه، در طول ۷−۸ ترم طرف دیگه به خوندن کتابهای سنگین و زیاد عادت می‌کنه.
از طرف دیگه متاسفانه درصد کارهای فوق برنامه، مهارت های مرتبط و غیردانشگاهی و برنامه های گروهی بچه های پیام نور کمتره (تمرکز من بیشتر روی فنی-مهندسیه البته)، بیشتر میشینن درسشونو میخونن تا اینکه بخوان چیزی یاد بگیرن، واسه همین نسبتا راحت تر ارشد قبول می‌شن، اما دانش فوق برنامه خاصی ندارن.
یادآوری می‌کنم که این ها نظر شخصی منه و خیلی هم عمومی دیده شده، دانشجوهای بسیار فعال هم داره پیام نور
.
مي خوام در زمينه ي شبكه حسر بي سيم کار کنم
شبکه حسگر بی‌سیم چیه و به چه درد می خوره؟
در یک پاراگراف توضیح دهید. (۲.۵ نمره)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
به نظر من زیاد نوشتن بهتر از کم نوشتنه :)
از اون مهم تر اینه که چیزی برای گفتن (نوشتن) داشته باشی.

۲. هرکسی که داره یه کار که توی جامعه مثبت تلقی می‌شه و برای خود شخص و جامعه مفیده رو انجام میشه آدم موفق و با اراده ایه.
۳. البته این داستان ۱۰۰ درصدی هم نیستا. دانشجوهای پیام نور الزاما موفق تر از بقیه نیستن، اما کسایی که ارشد قبول بشن توشون زیاد هست.
برخلاف اون تئوری که کارشناستون گفته، به خاطر مهارت تست زنی نیست، اصولا مهارت تست زنی به بچه ها آموزش داده نمیشه.
به نظر من دلیل اصلیش مهارت «خرخونی» بچه های پیام نوره (من خودم هم کارشناسیم پیام نور بوده، پس امیدوارم از به کار بردن این کلمه به کسی برنخوره). یعنی دانشجوی پیام نور مجبوره یه کتاب ۵۰۰-۶۰۰ صفحه ای رو بدون حذفیات، بدون آزمون میانترم یهو بخونه، در طول ۷−۸ ترم طرف دیگه به خوندن کتابهای سنگین و زیاد عادت می‌کنه.
از طرف دیگه متاسفانه درصد کارهای فوق برنامه، مهارت های مرتبط و غیردانشگاهی و برنامه های گروهی بچه های پیام نور کمتره (تمرکز من بیشتر روی فنی-مهندسیه البته)، بیشتر میشینن درسشونو میخونن تا اینکه بخوان چیزی یاد بگیرن، واسه همین نسبتا راحت تر ارشد قبول می‌شن، اما دانش فوق برنامه خاصی ندارن.
یادآوری می‌کنم که این ها نظر شخصی منه و خیلی هم عمومی دیده شده، دانشجوهای بسیار فعال هم داره پیام نور
.

شبکه حسگر بی‌سیم چیه و به چه درد می خوره؟
در یک پاراگراف توضیح دهید. (۲.۵ نمره)
شبكه حسگر بي سيم رو ترم هاي قبلي واسه درس ارائه مطالب انتخاب كرده بودم اون جيزي كه يادم مونده اينه: اين شبكه از گره هايي تشكيل شده كه داراي سنسور هستند و توسط اين سنسورها اطلاعات را از محيط اطراف خود مي كيرند به عبارتي جمع اوري مي كنند و ارتباط اين گره ها با هم به صورت بي سيم هست و پس از جمع اوري اطلاعات ان را به يك مركز مي فرستد ، اطلاعتي كه اين سنسورها مي تونند دريافت كنند مثل صوت،فشار و ،،، و در مورد كاربردش خيلي جاها استفاده ميشه و در حال گسترش است مثال هايي از كاربردش: مثلا دكتر مي تونه يكي از اين سنسورها رو به بيمار وصل كنه( فعل بهتري به ذهنم نيومد) و اين جوري وضعيت بيمار رو از راه دور كنترل كنه و يا در مناطق جنگي توسط هواپيما اين سنسورها رو در زمين پخش مي كنند و توسط ان ها ردگيري مي كنند
-------
اون استاد هوش مصنوعي هم گفت اطلاعي در اين موردندارم نمي تونم كمك كنم ارجاع داد به استادي كه مي دونم هيجي نمي دونه و در ناكجا اباد( استعاره از دانشگاه. ازاد جايي نامعلوم ) ارشد شبكه خونده البته سوتفاهم نشه دليل اينكه ميگم سواد نداره اين نيست كه چون خودم شبكه مي خونم ايراد بكيرم در اين مورد همه بچه ها با من هم نظرن ( فرقي نمي كنه شبكه بلد باشن يا نه) چون ما با اين استاده شبكه يك رو پاس كرديم يك كدهمينك رو هم نتونست توضيح بده كه اون زمان من ابن رو از اقا امير و اقا اميرحسين ياد گرفتم
-----
در مورد طولاني بودن نوشته ي اقا دانيال هم با اقا امير موافقم مهم اينهكه چيزي براي گفتن دارين و واقعا پست جالبي بود ،نشنيده بودم

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.

.

ه)

1. یاین اصل صدقه رو نگاه کنیم. من واقعا مفهومش و خیلی دوست دارم کار ندارم چقدر اثر داره ولی اینکه شما میخوای یه برنامه ی جدید رو شروع کنی یا نه مثلا یه وسیله خریده یا نه مثلا سالم هستی
خاطر تمام این اتفاقات خوب زندگیت خب می یای قسمتی از پولت رو میذاری کنار برای یک فقیر تا شاید اون هم با این پول مقداری شاد بشه!
یعنی وقتی تو خوشحالی وقتی تو میخوای یه کار جدید و... میتونی یه پولی کنار بذاری تتایه نفر دیگه هم شاد بشه!
من خیلی این کار رو دوست دارم!

3.
درست میگید مثلا برای ما طی ترم اخلاق یه استاد دستمون می یاد میدونیم چه مدلی سوال میده تازه اکثر اوقات تنها با خوندن جزوه میتونی نمره ی قابل قبولی بگیری و تا حدودی هم بخش ها حذف میشه!
در نتیجه وقتی ما بخوایم منابع ارشد رو بخونیم باید هم وقت بیشتری بذاریم هم تازه بیایم با کتاب ارتباط برقرار کنیم! در حالی که دانشجو پیام نور شاید فقط نیاز به مرور داشته باشه!

جناب دراگو مجازی چطوره؟ سر کلاس میرید؟ درسا رو چطوری آموزش میدن؟ امتحانتون با بقیه ی هم دوره ای هاتون یکسان هست؟

Drago

کاربر ممتاز
جناب دراگو مجازی چطوره؟ سر کلاس میرید؟ درسا رو چطوری آموزش میدن؟ امتحانتون با بقیه ی هم دوره ای هاتون یکسان هست؟
مجازی خوبه.
خیر وقت سر کلاس رفتن ندارم، اما اونا که وقت دارن می‌رن.
درسا رو مثل سایر دانشگاه‌ها آموزش می‌دن : استاد حرف میزنه و از اسلاید شو استفاده می‌کنه.
بقیه هم دوره ای ها یعنی چی؟ خب طبیعیه که منم با همه اونایی که مهرماه ۹۲ وارد این رشته و گرایش شدن انتخاب واحد کنم و امتحان بدم.
احتمال می‌دم منظورت اینه که مثلا ما با روزانه ها سر یه کلاس بریم یا با هم امتحان بدیم، که نه اینطور نیست. اصولا دانشگاه شیراز روزانه IT نداره.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مجازی خوبه.
خیر وقت سر کلاس رفتن ندارم، اما اونا که وقت دارن می‌رن.
درسا رو مثل سایر دانشگاه‌ها آموزش می‌دن : استاد حرف میزنه و از اسلاید شو استفاده می‌کنه.
بقیه هم دوره ای ها یعنی چی؟ خب طبیعیه که منم با همه اونایی که مهرماه ۹۲ وارد این رشته و گرایش شدن انتخاب واحد کنم و امتحان بدم.
احتمال می‌دم منظورت اینه که مثلا ما با روزانه ها سر یه کلاس بریم یا با هم امتحان بدیم، که نه اینطور نیست. اصولا دانشگاه شیراز روزانه IT نداره.

من فکر میکردم اکثر کلاسا مجازی باشه! یه چیزی مثل وبینار ها در ذهنم بود!

آره منظورم از هم دوره ای ها دوره های روزانه و شبانه بود!

ممنون...

MINA 73

عضو جدید
یکی دوتا از دوستان هنوز به صورت خود خوان دارن ادامه میدن!:)
منم برای اینکه حرفه ای یاد بگیرم دارم میرم کلاس!! شاید چون پشتکارم خیلی نیست کلاس ثبت نام کردم.. اینکه با کلاس مجبوری تا آخرش بری و جای کم کاری نداری...
البته کلاس یه حسن دیگه هم داره اینکه استادش عموما به صورت حرفه ای درس میده. و اصول برنامه نویسی حرفه ای هم گفته میشه...
اینکه کدا بهینه باشن.. و طرز ساخت و....

نمیدونم شاید بهتر باشه همون برم کلاس!:D....میشه بگی کجا میری کلاس؟مجتمع فنی؟

Drago

کاربر ممتاز
من فکر میکردم اکثر کلاسا مجازی باشه! یه چیزی مثل وبینار ها در ذهنم بود!
اکثر؟ چرا اکثر؟ همه‌ی کلاسها مجازیه. البته ترم اول واسه هر درس دو جلسه (یکی قبل میانترم و یکی قبل پایانترم) برگزار شد اما بعد از اون دیگه کلاس حضوری نداشتیم. اسکرین شات کلاس رو توی همین تاپیک فکر کنم گذاشته باشم قبلا، اگه واقعا مشتاق بودی و پیدا نکردی بگو تا دوباره بزارم.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اکثر؟ چرا اکثر؟ همه‌ی کلاسها مجازیه. البته ترم اول واسه هر درس دو جلسه (یکی قبل میانترم و یکی قبل پایانترم) برگزار شد اما بعد از اون دیگه کلاس حضوری نداشتیم. اسکرین شات کلاس رو توی همین تاپیک فکر کنم گذاشته باشم قبلا، اگه واقعا مشتاق بودی و پیدا نکردی بگو تا دوباره بزارم.

نمیدونم آخه یادمه یه بار گفتید بعضی کلاساتون حضوری هست!! فک نمیکردم کلا همش مجازی باشه!!!

بله گذاشتید یادمه چجوری بود فرمش نیازی نیست دوباره بذارید...ممنون..

نمیدونم شاید بهتر باشه همون برم کلاس!http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/biggrin.gif....میشه بگی کجا میری کلاس؟مجتمع فنی؟

اگه پشتکار نداری آره حتما برو کلاس!!
یه آموزشگاه وابسته به فنی حرفه ای توی شهرمون:D

تهران زندگی نمیکنم!!!
تهران آموزشگاه های خوبی داره تازه چند وقت پیش یکی از آموزشگاه هاش کلاس محاسبات ابری داشت..........
دو روز کلا بود روزی 8 ساعت!!!!! یعنی دوره اش 16 ساعتی بود!! وای یعنی بدجوری وسوسه شده بودم ثبت نام کنم!! ولی خب نشد...

بنظرم استفاده کنید از امکانات تا دانشجو هستید...
حداقل فقط مدرک نگیریم یه چیزی بلد باشیم از رشتمون!

آخرین ویرایش:
بالا