گفت و گوهای خودمانی بچه های IT

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از مخابرات سرویس میگیرم. سرویس 256 نامحدود.

سرعتی هم که در اختیار میگذارند از حد مجاز بالاتر نمیرود.

سرعت دانلود معمولا 31 KB و نهایتا 38 KB هست. ولی خوب بعضی روزها جدیدا افت سرعت دارم که طی تماس، مشکل از مرکز بوده.

ضریب اشتراک هم اینطور که گفتند حداکثر 10 است. در کل طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات رادیویی برای سرویس 256، سرعت دانلود 32 مجاز است.

در مورد اینکه گفتند در ماه رمضان ترافیک حجمی بالا است، به نظرم میتواند قانع کننده باشد. مثلا یک بازی آنلاین که قبل از رمضان، در روز 150 عضو آنلاین داشته، الان به 400 هم رسیده.

ولی اگر با این پاسخ ها قانع نمیشوی اخطار لغو اشتراک بده. تجربه ثابت کرده، پارس آنلاین برای جلب رضایت مشتری هم که شده فکری میکند. (البته موقتی) :D

چه جوری سرعت 38 رو تحمل میکنید؟

رای من بیاد 50 کفری میشم! من قبل ماه رمضون سرعتم بالاتر از حد اشتراک بود! اکثرا زیر 200 نمی یومد! حتی سرعت 500 هم با این اشتراک تجربه اش رو داشتم!

می دونید روم نمیشه اخطار بزنم! خداییش خیلی سرویس دهیشون عالی شده! ولی این سری حدود 3 گیگ بهم ترافیک رایگان دادن و 5 روز هم اشتراکم رو تمدید کردن!

حرفشون برای ترافیک حجمی رو امروز قبول کردم چون مخصوصا سر اذان مغرب یه دانلود گذاشتم سرعتش 300 بود که بنظرم نشان دهنده ی یدرستی حرفشون بود!

اینم عکس هدایای من(بستانکاری قبلی ترافیک رایگانی هست که قبلا بهم داده بودن استفاده نشده بود) :

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

رای من بیاد 50 کفری میشم! من قبل ماه رمضون سرعتم بالاتر از حد اشتراک بود! اکثرا زیر 200 نمی یومد! حتی سرعت 500 هم با این اشتراک تجربه اش رو داشتم!

می دونید روم نمیشه اخطار بزنم! خداییش خیلی سرویس دهیشون عالی شده! ولی این سری حدود 3 گیگ بهم ترافیک رایگان دادن و 5 روز هم اشتراکم رو تمدید کردن!

حرفشون برای ترافیک حجمی رو امروز قبول کردم چون مخصوصا سر اذان مغرب یه دانلود گذاشتم سرعتش 300 بود که بنظرم نشان دهنده ی یدرستی حرفشون بود!

اینم عکس هدایای من(بستانکاری قبلی ترافیک رایگانی هست که قبلا بهم داده بودن استفاده نشده بود) :

برای پارس انلاین طبیعیه . موقع ماه رمضان تو این 4 سالی که ازشون سرویس داشتم همین بوده و قطع و وصل زیاد و کمی سرعت هست.

البته تو این روزها یه سری از قطع و وصل ها برای همه ای اس پی ها اتفاق میوفته.

--------------

ضمن اینکه پارس انلاین هم بدون اشکال نیست. معمولا حجم رو بیش از اندازه نشون میده و بیش از اندازه از حجم ادم کم میشه.

یه سری اشتباهات دیگه ای هم تو این چند ساله دیدم که داشتن.

ولی به هر حال سرویس دهیشون متوسط هست و از خیلی از جاهای دیگه بهتر هست.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من تجربه اشتراک با چند ISP را داشتم. در آخر با توجه به نیازم، مخابرات مناسبتر به نظر رسید.

ارائه سرعت بالاتر از حد مجاز سرویس، خوب هست ولی از طرف دیگر اگر ترافیک حجمیت نامحدود نباشد، بایستی مدام ترافیک حجمی خریداری کنی.

پارس آنلاین هم مثل شرکت های دیگر، هر کدام در کنار مزایائی که دارند یک سری پوهن منفی هم دارند (من در پارس آنلاین پوهن منفی بیشتری دیدم که یک موردش را هم قبلا در همین تاپیک توضیح داده بودم). در کل بیشتر به نظر مشترکین وابسته است که با توجه به احتیاجاتشان، کدام را مناسبتر میبینند.

یکی با سرعت بالاتر راضی میشود، یکی با ترافیک حجمی بالاتر، یکی هدایای ترافیک حجمی نظرش را جلب میکند، یکی هزینه کمتر با توجه به سرویس دهی، یکی به پشتیبانی و پاسخگوئی به هنگام قطع و وصلی توجه میکند و ... .

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تجربه اشتراک با چند ISP را داشتم. در آخر با توجه به نیازم، مخابرات مناسبتر به نظر رسید.

ارائه سرعت بالاتر از حد مجاز سرویس، خوب هست ولی از طرف دیگر اگر ترافیک حجمیت نامحدود نباشد، بایستی مدام ترافیک حجمی خریداری کنی.

پارس آنلاین هم مثل شرکت های دیگر، هر کدام در کنار مزایائی که دارند یک سری پوهن منفی هم دارند (من در پارس آنلاین پوهن منفی بیشتری دیدم که یک موردش را هم قبلا در همین تاپیک توضیح داده بودم). در کل بیشتر به نظر مشترکین وابسته است که با توجه به احتیاجاتشان، کدام را مناسبتر میبینند.

یکی با سرعت بالاتر راضی میشود، یکی با ترافیک حجمی بالاتر، یکی هدایای ترافیک حجمی نظرش را جلب میکند، یکی هزینه کمتر با توجه به سرویس دهی، یکی به پشتیبانی و پاسخگوئی به هنگام قطع و وصلی توجه میکند و ... .

البته من از دوستام شنیدم سرعت دانلود مخابرات بیشتر حالا باز نمیدونم...
آره یادمه گفتید شما هم پارس آنلاین داشتید و حجم بیشتری مصرف میکرد!
بله بستگی به خودمون داره مثلا" من به شخصه سرعت بالا و پاسخ گویی 24 ساعته شون نظرم رو جلب میکنه
در کل ازش راضی ایم...

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البته من از دوستام شنیدم سرعت دانلود مخابرات بیشتر حالا باز نمیدونم...
آره یادمه گفتید شما هم پارس آنلاین داشتید و حجم بیشتری مصرف میکرد!
بله بستگی به خودمون داره مثلا" من به شخصه سرعت بالا و پاسخ گویی 24 ساعته شون نظرم رو جلب میکنه
در کل ازش راضی ایم...
:surprised: بعید میدونم مخابرات سرعت بالاتر از سرویس ارائه بدهد.

پارس آنلاین سیستم پشتیبانیش شیک تر است نسبت به مخابرات.:D ولی مخابرات هم پشتیبانی 24 ساعته دارد.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام به همگی

تو این شبای عزیز هممون همیشه از خدا معذرت میخوایم خدا همیشه حق خودش رو میبخشه ولی حق الناس رو نه....

دوستان میخوام از همتون حلالیت بگیرم. اگه حرفی زدم که بهتون برخورده, اگه غیبتی کردم,اگه کسی رو ناراحت کردم و..... ازتون خواهش میکنم حلال کنید تا حقی از شما برگردن من نباشه...

تو این شبای عزیز التماس دعا از همگی....

سلام

ما رو هم حلال کنید دوستان :redface:

سلام بچه ها. مدتی نبودم :) امیدوارم زین پس باشم :)

خوش برگشتی مهندس آینده :gol:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. امیدوارم طاعات و عباداتتون قبول باشه.
چه خبرا؟؟؟؟؟
من به شدت دنبال اینم که پایگاه داده های noSQL رو یاد بگیرم. هم مفهوم جالبیه و هم برای پروژه سربازیم لازمه.
با وجود جدید بودن این مدل، امروز یک فایل جالبی دیدم، که ادعا کرده بود تکنولوژی آینده پایگاه داده ها Polyglot persistence هست.
اگه علاقه مند به مباحث پایگاه داده هستین، این فایل pdf رو بخونین، ایده اش جالبه(استفاده از تکنولوژی های مختلف براساس نیاز).
http://martinfowler.com/articles/nosql-intro

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان. امیدوارم طاعات و عباداتتون قبول باشه.
چه خبرا؟؟؟؟؟
من به شدت دنبال اینم که پایگاه داده های noSQL رو یاد بگیرم. هم مفهوم جالبیه و هم برای پروژه سربازیم لازمه.
با وجود جدید بودن این مدل، امروز یک فایل جالبی دیدم، که ادعا کرده بود تکنولوژی آینده پایگاه داده ها Polyglot persistence هست.
اگه علاقه مند به مباحث پایگاه داده هستین، این فایل pdf رو بخونین، ایده اش جالبه(استفاده از تکنولوژی های مختلف براساس نیاز).
http://martinfowler.com/articles/nosql-intro

NoSQL ها خیلی جالب هستند. البته برای این که بشه پیاده سازیشون کرد باید زحمت زیادی کشید. مثلا الان معروفترین CMS ها (مثل WP, vB , MyBB , ...) همه روی SQL تمرکز دارند ( MySQL , PostgreSQL , MariaDB , ....) و برای استفاده در سطح کلان باید خیلی چیزا رو تغییر داد.

HDT

عضو جدید
سلام به مهندسای عزیز امیدوارم یه زحمتی به دستای خوشکلتون بدید و اون دکمه های کیبورد رو در جهت یاری رسانی به من فشار بدید دوستان میشه بگید واسه IT کدوم دانشگاها بهترن مثلا ارومیه مازندران سنندج ... البته با توجه به رتبه م که 7200 منطقه 3 هست میگم حالا نمیدونم اینارم میارم یا نه. ممنون میشم کمک کنید

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به مهندسای عزیز امیدوارم یه زحمتی به دستای خوشکلتون بدید و اون دکمه های کیبورد رو در جهت یاری رسانی به من فشار بدید دوستان میشه بگید واسه IT کدوم دانشگاها بهترن مثلا ارومیه مازندران سنندج ... البته با توجه به رتبه م که 7200 منطقه 3 هست میگم حالا نمیدونم اینارم میارم یا نه. ممنون میشم کمک کنید

سلام خوش اومدید
جالبه که فقط به IT فکر میکنید
قلم چی یه کار جالبی کرده بود فکر کنم از سال 89 اونم اینکه تمام قبولی هاش رو با رتبه هایی که اورده بودن در یه فایل ذخیره کرده بود و در اختیار بقیه قرار میداد
خودم بر اساس همین پی دی اف دانشگاهم رو انتخاب کردم! حدودا هم قبل اعلام نتایج احتمال 80درصد میدادم همین جا قبول شم
البته قطعی صحبت کردن راجع به اینکه چون سال پیش این رتبه این دانشگاه قبول شده پس امسالم همینه ممکن نیست ولی خب میتونه کمک کنه
من لینک دانلود این پی دی اف سال 90 رو براتون میذارم چون الان هرچی گشتم دیدم یادگار ماندگار رو کلا" از نت جمع کردن نمیدونم چرا اینم شما شانس اوردید تو سیستم ام داشتم
دیگه خودتون زحمت خوندنش رو بکشید

یادگار ماندگار 90

یادگار ماندگار 90 (4shared)

آخرین ویرایش:

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
NoSQL ها خیلی جالب هستند. البته برای این که بشه پیاده سازیشون کرد باید زحمت زیادی کشید. مثلا الان معروفترین CMS ها (مثل WP, vB , MyBB , ...) همه روی SQL تمرکز دارند ( MySQL , PostgreSQL , MariaDB , ....) و برای استفاده در سطح کلان باید خیلی چیزا رو تغییر داد.
در واقع خود SQL هم چندان راحت نیست، ما با تمرین یاد گرفتیم چی کار کنیم. مثلاً نوشتن کوئری های تودرتو که مختصص SQL هست(چون براساس روابط میشه چنین کوئری هایی نوشت) معمولاً خیلی سخته. من از همون درس پایگاه داده باهاشون مشکل داشتم و دارم.
یک نکته ای هم هست: noSQL دلیلی بر عدم استفاده از SQL نیست. در واقع کاربرد هر کدوم متفاوته. زمانی که تعداد تراکنش ها کمه و پردازش زیادی نداریم، در محیط رابطه وجود داره، تعداد رکوردها زیاد نیست، پردازش توزیع شده نیست و... باید از همون SQL استفاده کرد و دلیلی نداره بریم روی noSQL.
برخی از پایگاه داده های noSQL خودشون امکان این رو دارند که پایگاه داده SQL رو دریافت و به noSQL تبدیل کنند. چون این پایگاه داده ها علاوه بر پایگاه داده رابطه ای، پایگاه داده غیر رابطه ای رو پشتیبانی می کنند.(not only SQL)
مشکلی که در این حوزه وجود داره، نبود منابع معتبر و قوی هست. از طرفی تعداد بالای پایگاه داده های noSQL(در حدود 150 پایگاه داده noSQL مختلف وجود داره) باعث میشه کاربر سردرگم بشه. خود من موندم کدومش رو برای یادگیری انتخاب کنم.

HDT

عضو جدید
سلام خوش اومدید
جالبه که فقط به IT فکر میکنید
قلم چی یه کار جالبی کرده بود فکر کنم از سال 89 اونم اینکه تمام قبولی هاش رو با رتبه هایی که اورده بودن در یه فایل ذخیره کرده بود و در اختیار بقیه قرار میداد
خودم بر اساس همین پی دی اف دانشگاهم رو انتخاب کردم! حدودا هم قبل اعلام نتایج احتمال 80درصد میدادم همین جا قبول شم
البته قطعی صحبت کردن راجع به اینکه چون سال پیش این رتبه این دانشگاه قبول شده پس امسالم همینه ممکن نیست ولی خب میتونه کمک کنه
من لینک دانلود این پی دی اف سال 90 رو براتون میذارم چون الان هرچی گشتم دیدم یادگار ماندگار رو کلا" از نت جمع کردن نمیدونم چرا اینم شما شانس اوردید تو سیستم ام داشتم
دیگه خودتون زحمت خوندنش رو بکشید

یادگار ماندگار 90

یادگار ماندگار 90 (4shared)

ممنون که زحمت کشیدید. اطلاعات خوبی داشت فقط مشکلش اینه که به قبولی های کانون محدوده. اینو گذاشتید یاد خود وبسایت کانون افتادم اونم اطلاعات خوبی رو گذاشته
اولیت اصلیم IT هستش فقط واسه احتیاط کامپیوترم میزنم
از این PDF و خود سایت کانون یه چیزایی در مورد اولیت اهمیت دانشگاها گیرم اومد اما هنوز در مورد بعضی دانشگاه ها هیچ اطلاعاتی ندارم واسه همین دوست داشتم اگه کسی از شما مهندسای
عزیز در مورد بعضی دانشگاه های خوب اطلاعاتی داشت بگه که من بدونم اون دانشگاه ارزش افزودن به لیست انتخاب رشته رو داره یا نه.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
در واقع خود SQL هم چندان راحت نیست، ما با تمرین یاد گرفتیم چی کار کنیم. مثلاً نوشتن کوئری های تودرتو که مختصص SQL هست(چون براساس روابط میشه چنین کوئری هایی نوشت) معمولاً خیلی سخته. من از همون درس پایگاه داده باهاشون مشکل داشتم و دارم.
یک نکته ای هم هست: noSQL دلیلی بر عدم استفاده از SQL نیست. در واقع کاربرد هر کدوم متفاوته. زمانی که تعداد تراکنش ها کمه و پردازش زیادی نداریم، در محیط رابطه وجود داره، تعداد رکوردها زیاد نیست، پردازش توزیع شده نیست و... باید از همون SQL استفاده کرد و دلیلی نداره بریم روی noSQL.
برخی از پایگاه داده های noSQL خودشون امکان این رو دارند که پایگاه داده SQL رو دریافت و به noSQL تبدیل کنند. چون این پایگاه داده ها علاوه بر پایگاه داده رابطه ای، پایگاه داده غیر رابطه ای رو پشتیبانی می کنند.(not only SQL)
مشکلی که در این حوزه وجود داره، نبود منابع معتبر و قوی هست. از طرفی تعداد بالای پایگاه داده های noSQL(در حدود 150 پایگاه داده noSQL مختلف وجود داره) باعث میشه کاربر سردرگم بشه. خود من موندم کدومش رو برای یادگیری انتخاب کنم.

درست هست که nosql چندان راحت نیست. ولی مزیت های زیادی نسبت به sql داراست.

برای یادگیریش هم باید یکی از معروف ترین هاش رو انتخاب کنی دیگه. مثل . Riak. mongodb. cassandra . couchdb

من موضوع تحقیق ازمایشگاه پایگاه دادم که پارسال انجام داده بودم هم nosql ها بودن که در مورد MongoDB تحقیق کرده بودم.
تا اونجایی که یادمه بیشتر nosql ها سایت اختصاصی داشتن و توضیحات خوبی تو سایت هاشون وجود داشت.
ولی منابع فارسی در این مورد خیلی کم بود . من کل صفحات فارسی که در این مورد مطلب داشت (8.9 تا منبع ) رو به اضافه یه سری کدها از سایتهای مختلف جمع کرده بودم که 30 صفحه ای شده بود. (اگه خواستی بگو برات بفرستم )

البته فکر میکنم شما که انگلیسی رو راحت میخونی. مشکلی نباید برای استفاده از منابع انگلیسی و یادگیریش نخواهی داشت.

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون که زحمت کشیدید. اطلاعات خوبی داشت فقط مشکلش اینه که به قبولی های کانون محدوده. اینو گذاشتید یاد خود وبسایت کانون افتادم اونم اطلاعات خوبی رو گذاشته
اولیت اصلیم IT هستش فقط واسه احتیاط کامپیوترم میزنم
از این PDF و خود سایت کانون یه چیزایی در مورد اولیت اهمیت دانشگاها گیرم اومد اما هنوز در مورد بعضی دانشگاه ها هیچ اطلاعاتی ندارم واسه همین دوست داشتم اگه کسی از شما مهندسای
عزیز در مورد بعضی دانشگاه های خوب اطلاعاتی داشت بگه که من بدونم اون دانشگاه ارزش افزودن به لیست انتخاب رشته رو داره یا نه.

یه چیزی بگم بهتون شبانه و روزانه هیچ فرقی نمیکنه یعنی هر دو سر یه کلاس میشینن فقط با این تفاوت که شبانه پول میده بابت کلاسا ولی روزانه نه!!!
نمیدونم راهنمایی درستیه یا نه ولی تجربه ی خودمه من زمان انتخاب رشته خیلی برام مهم بود روزانه قبول شم چون نمیدونستم کلاسای روزانه ها و شبانه ها هیچ فرقی با هم نداره!(یونی ما که اینجوریه!)
پس اگه مثلا" یه یونی بهتر هست که میتونید شبانه اش رو بیارید ولی یه یونی با رده ی پایین تر هست که میتونید روزانه اش رو بیارید به نظر من اونی که رده اش بالاست رو انتخاب کنید. چون مسلما" استاداش بهتره و همین طور جو درسیش...
میتونم دلیلتون رو بپرسم چرا فقط به آی تی فکر میکنید؟(اگه دوست داشتید بگید!)

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
درست هست که nosql چندان راحت نیست. ولی مزیت های زیادی نسبت به sql داراست.

برای یادگیریش هم باید یکی از معروف ترین هاش رو انتخاب کنی دیگه. مثل . Riak. mongodb. cassandra . couchdb

من موضوع تحقیق ازمایشگاه پایگاه دادم که پارسال انجام داده بودم هم nosql ها بودن که در مورد MongoDB تحقیق کرده بودم.
تا اونجایی که یادمه بیشتر nosql ها سایت اختصاصی داشتن و توضیحات خوبی تو سایت هاشون وجود داشت.
ولی منابع فارسی در این مورد خیلی کم بود . من کل صفحات فارسی که در این مورد مطلب داشت (8.9 تا منبع ) رو به اضافه یه سری کدها از سایتهای مختلف جمع کرده بودم که 30 صفحه ای شده بود. (اگه خواستی بگو برات بفرستم )

البته فکر میکنم شما که انگلیسی رو راحت میخونی. مشکلی نباید برای استفاده از منابع انگلیسی و یادگیریش نخواهی داشت.
مزایاش زیاده ولی باید متناسب با کاربردت باشه، تو سایت جامعه برنامه نویسان یکی مثال قشنگی زده بود، نوشته بود معنی نداره برای کشتن یک سوسک از بمب اتم استفاده کنی.
بنابراین باید اول دید که نیازمون چی هست. تو خود SQL هم این جوریه. پیاده سازی یک پایگاه داده که نهایتاً 10 تا جدول داره و کل رکوردهای همه جدولها به 500 تا نمیرسه، با Oracle چندان مفهومی نداره.
درسته که اونایی که گفتی معروف ترین ها هستند ولی عامل های زیادی تو انتخاب پایگاه داده وجود داره. مثلاً زبانی که ازش استفاده میکنی. خصوصیاتی که پایگاه داده پیاده سازی شده باید پشتیبانی کنه(مثل Consistency). مدل ذخیره سازی(ستونی، Key-Value و..) و...

مشکلی با انگلیسی بودن منابع ندارم، مشکلم عدم اطمینان از خوب بودن منبع هست، مطلب زیاده ولی مطمئن نیستی که کدوم مطلب بدرد میخوره. فعلاً میخوام کتاب Professional NoSQL رو بخونم. چاپ انتشارات Wrox
هست که جزو معتبرترین انتشارات در دنیاست. لینک دانلودشم اینه:
http://it-ebooks.info/book/812/
تو این کتاب مفاهیم nosql بیان میشه و برخی از خصوصیات دیتابیس های مختلف هم ذکر میشه. بعد که به این مفاهیم مسلط شدم یکی از دیتابیس های مبتنی بر جاوا(احتمالا همون
cassandra ) رو انتخاب خواهم کرد.

ممنون میشم برام بفرستی، لطف می کنی.

HDT

عضو جدید
یه چیزی بگم بهتون شبانه و روزانه هیچ فرقی نمیکنه یعنی هر دو سر یه کلاس میشینن فقط با این تفاوت که شبانه پول میده بابت کلاسا ولی روزانه نه!!!
نمیدونم راهنمایی درستیه یا نه ولی تجربه ی خودمه من زمان انتخاب رشته خیلی برام مهم بود روزانه قبول شم چون نمیدونستم کلاسای روزانه ها و شبانه ها هیچ فرقی با هم نداره!(یونی ما که اینجوریه!)
پس اگه مثلا" یه یونی بهتر هست که میتونید شبانه اش رو بیارید ولی یه یونی با رده ی پایین تر هست که میتونید روزانه اش رو بیارید به نظر من اونی که رده اش بالاست رو انتخاب کنید. چون مسلما" استاداش بهتره و همین طور جو درسیش...
میتونم دلیلتون رو بپرسم چرا فقط به آی تی فکر میکنید؟(اگه دوست داشتید بگید!)

راستش نمیدونم با این رتبه م دانشگاه خوب گیرم میاد یا نه ولی نه شبانه ها رو هم میزنم
حتی به کاردانی هم فک میکنم به نظرتون ارزششو داره کارشناسی ناپیوسته؟ منظورم اینه که فقط تعداد معدودی دانشگاه دانشجو کاردان میگیرن یا اینکه حتی دانشگاه های تاپ هم
دانشجو با شرایط خوب و معدل بالا رو میپذیره؟ اگه اینطور باشه که خیلی خوبه چون مطمئنا از نظر معدل اینا تو دانشگاه مشکل نخواهم داشت چون با علاقه میرم آی تی
دلیل علاقه م به IT اینه که میخوام ارشد رو گرایش امنیت بخونم امسالم که پشت کنکور موندم چون که بیشتر به مباحث مورد علاقه م توجه میکردم تا درس و کنکور
واسه همین احتمالا تو همون ترمای اول و دومش پروژه تحویل استاد بدم خلاصه فعال خواهم بود

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستش نمیدونم با این رتبه م دانشگاه خوب گیرم میاد یا نه ولی نه شبانه ها رو هم میزنم
حتی به کاردانی هم فک میکنم به نظرتون ارزششو داره کارشناسی ناپیوسته؟ منظورم اینه که فقط تعداد معدودی دانشگاه دانشجو کاردان میگیرن یا اینکه حتی دانشگاه های تاپ هم
دانشجو با شرایط خوب و معدل بالا رو میپذیره؟ اگه اینطور باشه که خیلی خوبه چون مطمئنا از نظر معدل اینا تو دانشگاه مشکل نخواهم داشت چون با علاقه میرم آی تی
دلیل علاقه م به IT اینه که میخوام ارشد رو گرایش امنیت بخونم امسالم که پشت کنکور موندم چون که بیشتر به مباحث مورد علاقه م توجه میکردم تا درس و کنکور
واسه همین احتمالا تو همون ترمای اول و دومش پروژه تحویل استاد بدم خلاصه فعال خواهم بود

والا من کلا" به جز چندتا دانشگاه معروف از بقیه ی دانشگاه ها اطلاعی ندارم که بتونم بهتون کمک کنم!
این رو درنظر داشته باشید جامعه ی آماری قلم چی خیلی بالاست و میشه تا حدودی به یادگار ماندگار اعتماد کرد(هر چند من خودم عضو کانون نبودم!!)
یعنی تو این فایل, دانشگاهی نبود که با رتبه ی شما آی تی قبول شده باشن؟
نمیدونم ولی به نظرم با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بدون کنکور داره برای لیسانس دانشجو قبول میکنه ارزشه لیسانس خیلی کم شده و اگه برید لیسانس خیلی بهتره تا کاردانی...

آخرین ویرایش:

HDT

عضو جدید
والا من کلا" به جز چندتا دانشگاه معروف از بقیه ی دانشگاه ها اطلاعی ندارم که بتونم بهتون کمک کنم!
این رو درنظر داشته باشید جامعه ی آماری قلم چی خیلی بالاست و میشه تا حدودی به یادگار ماندگار اعتماد کرد(هر چند من خودم عضو کانون نبودم!!)
یعنی تو این فایل, دانشگاهی نبود که با رتبه ی شما آی تی قبول شده باشن؟
نمیدونم ولی به نظرم با توجه به اینکه دانشگاه آزاد بدون کنکور داره برای لیسانس دانشجو قبول میکنه ارزشه لیسانس خیلی کم شده و اگه برید لیسانس خیلی بهتره تا کاردانی...

آخه خودم منطقه 3 هستم تو این فایلم منطقه 3 خیلی کم اومده؛ یکی دوتا نزدیک رتبه خودم دیدم 6200 تا 6600 دانشگاه های (بیرجند و ایلام)(روزانه) ولی هیچ شناختی از این دانشگاه ها ندارم
البته یکی دوتای دیگه هم دانشگاه هایی مث سنندج (شبانه) با رتبه ی بالای 7000 قبول شدن

آخرین ویرایش:

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آخه خودم منطقه 3 هستم تو این فایلم منطقه 3 خیلی کم اومده؛ یکی دوتا نزدیک رتبه خودم منطقه 3 دیدم 6200 تا 6600 دانشگاه های (بیرجند و ایلام)(روزانه) ولی هیچ شناختی از این دانشگاه ها ندارم
البته یکی دوتای دیگه هم دانشگاه هایی مث سنندج (شبانه) با رتبه ی بالای 7000 منطقه 3 قبول شدن

خب این اطلاعات رو باید از بچه های اون دانشگاه ها بگیرید من نمیدونم! ولی خب اون فایل برای سال 90 بوده و احتمال زیاد الان ظرفیتا یکم بیشتر شده باشه...
به مسافت هم توجه کنید و خیلی هم از خانواده دور نشید!!(نظر شخصیمه!!)
میتونید در تالار دانشگاه ها یه تاپیک بزنید و از بچه ها بپرسید احتمالا" دوستانی از این دانشگاه ها در اینجا عضو باشن و جوابتون رو بدن
میتونید با سرچ در گوگل هم درباره ی این دانشگاه ها تحقیق کنید
دانشگاه ایلام
دانشگاه بیرجند

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: HDT

HDT

عضو جدید
موفقیت ازآن شما باشد
ممنون که وقت گذاشتید

خب این اطلاعات رو باید از بچه های اون دانشگاه ها بگیرید من نمیدونم! ولی خب اون فایل برای سال 90 بوده و احتمال زیاد الان ظرفیتا یکم بیشتر شده باشه...
به مسافت هم توجه کنید و خیلی هم از خانواده دور نشید!!(نظر شخصیمه!!)
میتونید در تالار دانشگاه ها یه تاپیک بزنید و از بچه ها بپرسید احتمالا" دوستانی از این دانشگاه ها در اینجا عضو باشن و جوابتون رو بدن
میتونید با سرچ در گوگل هم درباره ی این دانشگاه ها تحقیق کنید
دانشگاه ایلام
دانشگاه بیرجند

موفق باشید

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخه خودم منطقه 3 هستم تو این فایلم منطقه 3 خیلی کم اومده؛ یکی دوتا نزدیک رتبه خودم دیدم 6200 تا 6600 دانشگاه های (بیرجند و ایلام)(روزانه) ولی هیچ شناختی از این دانشگاه ها ندارم
البته یکی دوتای دیگه هم دانشگاه هایی مث سنندج (شبانه) با رتبه ی بالای 7000 قبول شدن

سلام

برای رشته ایتی طبق اطلاعاتی که اینجا داده :
http://www.kanoon.ir/Public/MainUniCourse.aspx?roid=18
تو این شهرها احتمال قبولی دارید : (البته احتمال بعضی هاشون کمه ولی احتمال داره)

شبانه بابلسر - همدان - سنندج - زاهدان - بیرجند - سمنان - ارومیه - اسداباد همدان - رفسنجان - کازرون - جهرم

دوری از خانواده رو در نظر بگیرید. ترجیحا سعی کنید شهر خودتون رو به عنوان بالاترین اولویت انتخاب کنید.

برای اشنایی با شهرها هم باید بگردید دوستانی که اون دانشگاه درس میخونن رو پیدا کنید.
معمولا دانشجویان مهندسی یه دانشگاه خاص از رشته های دیگه اون دانشگاه هم اطلاعاتی خواهند داشت.

-------------------------

اگه نظر من رو میخواین. بین رشته کامپیوتر (نرم افزار) و ایتی اولویت قائل نشید. شهر رو تو اولویت خودتون قرار بدید. تو هر شهری که مدنظرتون هست. ایتی و نرم افزار رو انتخاب رشته کنید و بعد برین شهر بعدی.

با توجه به اینکه به امنیت علاقه دارین. اگه نرم افزار هم بخونید. مشکلی برای ارشد امنیت اطلاعات نخواهید داشت. ( فقط یه درس شبکه هست که بچه های ایتی هم مجبورن کتاب های زیادی رو براش مطالعه کنن !! :D )

به کاردانی هم فکر نکنید.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آقا یکی بیاد یه ۲۰۰ هزارتومن به من قرض بده، یه ماهه بهش برمیگردونم! میخوام ۱۵۰ بزارم روش برم اینجا . یعنی اگه این رویداد رو از دست بدم خیلی دپرس میشم. یکی از طرفدارای پر و پا قرص تد هستم .

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
آقا یکی بیاد یه ۲۰۰ هزارتومن به من قرض بده، یه ماهه بهش برمیگردونم! میخوام ۱۵۰ بزارم روش برم اینجا . یعنی اگه این رویداد رو از دست بدم خیلی دپرس میشم. یکی از طرفدارای پر و پا قرص تد هستم .

آقا منم وسوسه شدم بیام :|

آخرین ویرایش:

HDT

عضو جدید
آدمی یکم تو این تاپیکا پرسه بزنه میرسه به تاپیکایی مث این

واقعا الان یه خورده ترس از این دارم که IT هم بازار کار نداشته باشه

شما مهندسای عزیز خودتون بازار کار آی تی رو چطور میبینید؟

یه چند وقتیه به یکی از شاخه های مکانیک گرایش پیدا کردم، مکاترونیک.

الان موندم چیکار کنم، مکاترونیک رو تو اولیت هام قرار بدم یا نه...

از نظر علاقه و مهارت که فقط آی تی ولی یه جورایی از بازار کار آی تی میترسم و بیشتر به مکاترونیک اطمینان دارم

اما احساس میکنم اگه برم رشته ایی غیر آی تی بعدش شدیدا پشیمون بشم

حالا مهندسای عزیز؛ کسی از شما میتونه این حس اطمینان رو از بازار کار آی تی برام تداعی کنه

خواهشا اگه کسی میتونه پاسخ بده تو انتخاب رشته م خیلـــــی تاثیر داره

mohandeseit

دستیار مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آدمی یکم تو این تاپیکا پرسه بزنه میرسه به تاپیکایی مث این

واقعا الان یه خورده ترس از این دارم که IT هم بازار کار نداشته باشه

شما مهندسای عزیز خودتون بازار کار آی تی رو چطور میبینید؟

یه چند وقتیه به یکی از شاخه های مکانیک گرایش پیدا کردم، مکاترونیک.

الان موندم چیکار کنم، مکاترونیک رو تو اولیت هام قرار بدم یا نه...

از نظر علاقه و مهارت که فقط آی تی ولی یه جورایی از بازار کار آی تی میترسم و بیشتر به مکاترونیک اطمینان دارم

اما احساس میکنم اگه برم رشته ایی غیر آی تی بعدش شدیدا پشیمون بشم

حالا مهندسای عزیز؛ کسی از شما میتونه این حس اطمینان رو از بازار کار آی تی برام تداعی کنه

خواهشا اگه کسی میتونه پاسخ بده تو انتخاب رشته م خیلـــــی تاثیر داره
مگه میشه آی تی بازار کار نداشته باشه مهندس آینده،آی تی برای هرکشوری چه پیشرفته و در درحال پیشرفت پر از منبع کار هست فقط باید بهش بها داد..تو هرچی بخونی وقتی به معنای واقعی کلمه مهارت داشته باشی و چیز بلد باشی بیکار نمیمونی.
حالا به شرایط کشورم بستگی داره ولی خب بیشتر همه چی به خودت برمیگرده.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
سلام دوستان :).

بچه ها بزودی دوباره با یه پروژه جدید میترکونم :).

F_H98

عضو جدید
با سلام و خسته نباشی خدمت همه
1راهنمایی میخواستم این که من برق-مخابرات خوندم الان 2تا کلاس ز config win7 و install & config windows server 2012 رو گذروندم. میخواستم بدونم MCSE رو ادامه بدم یا اینکه برم رو CISCO بهتره؟؟؟؟؟با توجه به اینکه هزینه کلاس ها زیاده و باید یکیشو انتخاب کنم.میشه لطفا هر چه زودتر من رو راهنمایی کنیدومرسی.
والبته ببخشید که مجبور شدم داخل 2تا تایپک بزارم چون فوریه و باید زود ثبت نام کنم و اینکه وارد بحث های خودمونیتون شدم ببخشید.

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشی خدمت همه
1راهنمایی میخواستم این که من برق-مخابرات خوندم الان 2تا کلاس ز config win7 و install & config windows server 2012 رو گذروندم. میخواستم بدونم MCSE رو ادامه بدم یا اینکه برم رو CISCO بهتره؟؟؟؟؟با توجه به اینکه هزینه کلاس ها زیاده و باید یکیشو انتخاب کنم.میشه لطفا هر چه زودتر من رو راهنمایی کنیدومرسی.
والبته ببخشید که مجبور شدم داخل 2تا تایپک بزارم چون فوریه و باید زود ثبت نام کنم و اینکه وارد بحث های خودمونیتون شدم ببخشید.

نظر شخصی : مایکروسافت وقت تلف کردنه. چون با ارائه نرم افزار و سیستم عامل جدیدش باید دوره رو دوباره بگذرونید.

همون سیسکو دنیای باحالی داره برای خودش و با اینکه ازش خوشم نمیاد ولی به مایکروسافت ترجیحش میدم :)

بالا