گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون .:gol: خبر ندارید تاریخ خود کنکور 15 بهمن هست ؟ یا 17 ؟

علی جان تا اونجا ک من خبر دارم هنوز دقیق اعلام نکردن!

ولی منطقی نیس ک 14 کارت بدن،15 کنکور باشه!!

اگ مثل سالای قبل باشه!برق پنجشنبه هست!یعنی 17;)

bage_aseman

عضو جدید
صرفاجهت روحیه!

صرفاجهت روحیه!

حتی اگه یه سال دیگم وقت داشته باشی و همش تست بزنی و از همون اول تسلط داشته باشی زیاد مهم نیست!
چون بازم اون ماه آخره که مهمه و نتیجت به اون بستگی داره و باید تو ماه آخر به همه چیز مسلط باشی و چیزی یادت نرفته باشه به خاطره همین هم اینجور وقتا میگن:" هرکی بامش بیش برفش بیشتر " یعنی هرکی بیشتر خونده باید مطالب بیشتری رو هم دوره کنه
اصن بعضی ها فقط همین یه ماهو واسه ارشد می خونن و قبول هم میشن!!
اگه الان خسته شدی و خوندنتو شل کردی ، باید بهت بگم یه ضرب المثل ژاپنی هست که میگه " هروقت از راه رفتن خسته شدی ، بدو" آره الان تازه وقتشه که خودتو نشون بدی میدونم سخته ولی یه اصطلاحی هست که ورزشکارا میگن "without burn it mean you do nothing" باید عضلت از شدت درد بسوزه تا قوی تر و حجیم تر از قبل بشه وگرنه هرکاری تا قبلش انجام دادی بی فایده بوده. میدونی که چی میگم No pain, No Gain
به رقیبات فکر نکن هیشکی تا الان عالی و اونجور که خودش می خواسته درس نخونده اگه مصاحبه رتبه های یک و دوی سالای قبلو خونده باشی اونام گفتن از برنامه
پارسه جا موندن .همیشه هرکی بیشتر درس می خونه نمره بالاتری نمیگره (اینو شاید خودتم تجربه کرده باشی)اونی که درست بخونه نتیجه بهتری میگیره
:warn:

البته همه اینا رو خودتم می دونستی فقط جهت یادآوری مختصر گفتم رفیق!

منتظر کولاکت هستم
:cool:

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
شما اگه هنگام پاسخ دادن به سوالات یه درس از کنکور اصلیمون، سه سوال متوالی یه گزینه بشه (مثلا گزینه 1) چکار میکنید ؟ به اشتباه بودن بعضیاشون شک نمیکنید ؟ به نظر شما باید برگشت و سوالا رو حل کرد ؟؟ شما در برخورد با این مسئله معمولا چکار میکنید ؟؟

juvefans

کاربر ممتاز
دوستان یه سوال
شما اگه هنگام پاسخ دادن به سوالات یه درس از کنکور اصلیمون، سه سوال متوالی یه گزینه بشه (مثلا گزینه 1) چکار میکنید ؟ به اشتباه بودن بعضیاشون شک نمیکنید ؟ به نظر شما باید برگشت و سوالا رو حل کرد ؟؟ شما در برخورد با این مسئله معمولا چکار میکنید ؟؟

من به حل خودم اعتماد میکنم . برام پیش اومده و مشکلی نبوده .:smile:

samin_m

کاربر ممتاز
حالا ک بحث ب اینجا رسید،منم یه سوال یادم اومد!

قبلش سلام ب همتون;):D

گاهی پیش میاد ک سوالی ب نظر ساده میاد یا اینکه فکر میکنید میتونید حلش کنید،ولی بعد از 2-3دقیقه هی گیر و گور توی روند حل پیش میاد و روند حل اونجوری ک انتظار داشتید پیش نمیره! وقتی رو صرف کردید،حالا باید وقتی هم بذارید تا درباره سوال فکر کنید تا شایدددد بشه کاریش کرد!

شما توی این وضعیت سوال رو رها میکنید یا بخاطر 2-3 دقیقه ای (یا گاها خیلی بیشتر!) ک صرف کردید باز ادامه میدید؟؟

mostafa.bahriny

عضو جدید

گاهی پیش میاد ک سوالی ب نظر ساده میاد یا اینکه فکر میکنید میتونید حلش کنید،ولی بعد از 2-3دقیقه هی گیر و گور توی روند حل پیش میاد و روند حل اونجوری ک انتظار داشتید پیش نمیره! وقتی رو صرف کردید،حالا باید وقتی هم بذارید تا درباره سوال فکر کنید تا شایدددد بشه کاریش کرد!

شما توی این وضعیت سوال رو رها میکنید یا بخاطر 2-3 دقیقه ای (یا گاها خیلی بیشتر!) ک صرف کردید باز ادامه میدید؟؟

ممن هم همچين مشگلي در مدار دارم.
اولش فكر مي كنم كه سوال اسونه وزود به پاسخ ميرسم ولي بعد از چند دقيقه به اين نتيجه ميرسم كه راه حل طولانيه و يا اينكه راه حلي كه نوشتم اصلا درست نيست.
حالا بنظرتون بايد جكار كرد؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!1

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال
Re: گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

دوستان یه سوال

معمولا طراحان کنکور اینکارو میکنند که ما به شک بیفتیم اگه یه پاسخنامه ی درست رو ببینید از این تکرارها زیاد میبینید...پس به خودتون اعتماد کنید

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

من وقتی با همچین موردی روبرو شم ذهنمو درگیر اون سوال نمیکنم فوری میذارمش کنار میرم سوال بعدی که بلدم...و آخر سر برمیگردم اون سوال رو دوباره بررسی میکنم

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
دوستان سوالای مدار ابزار دقیق یکم زیادی آسون نیست؟؟؟

یه چیز دیگه،من تو درس مدار سوالای سالای 90 به بعد رو خیلی خوب می زنم اما قبل از اون رو نه.راستش زورم میاد محاسباتش رو انجام بدم.به نظرتون امسال هم مثل این 2،3 سال آخر میاد؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه چیز دیگه،من تو درس مدار سوالای سالای 90 به بعد رو خیلی خوب می زنم اما قبل از اون رو نه.راستش زورم میاد محاسباتش رو انجام بدم.به نظرتون امسال هم مثل این 2،3 سال آخر میاد؟

بله درسته سوالات ابزاردقیق راحتره .

samin_m

کاربر ممتاز

سوالات ابزار دقیق وحشتناک آسون ه!

الان داشتم سوالای ریاضیشو میدیدم،جدا ساده بودن!

منم توی مدار همچین نظری دارم!

امیدوارم مثل سالای قبل باشه! گرچه اگرم نباشه،کنکور یه مسابقه هست ک شرایطش برای همه یکسان هست!! نگران نباش داداش!;) هماهنگ کردیم بروبچ iran-eng رو پخش کنن تو شریف و امیرکبیر و دانشگاه تهران!;)

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

سوالات ابزار دقیق وحشتناک آسون ه!

الان داشتم سوالای ریاضیشو میدیدم،جدا ساده بودن!

منم توی مدار همچین نظری دارم!

امیدوارم مثل سالای قبل باشه! گرچه اگرم نباشه،کنکور یه مسابقه هست ک شرایطش برای همه یکسان هست!! نگران نباش داداش!;) هماهنگ کردیم بروبچ iran-eng رو پخش کنن تو شریف و امیرکبیر و دانشگاه تهران!;)

سوالات ابزار دقیق درسته آسونه اما توشون سوالات نکته دار هم پیدا میشه...اگه آسونه واسه هم آسونه پس زیاد خوشحال نباشید با کمی بی دقتی ممکنه گمراه بشید:p
در مورد اینکه سوالات هر سال نمیشه نظر داد که یه سال سخت یه سال آسون میاد...اما چون تیم طراحی مدار عوض شده تو چند سال اخیر احتمالا تو همون روند پیش بره

carlos_tevez

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم اگه امسال کنکور ارشد قبول شم با توجه به اینکه تو یه کار دولتی مشغول هستم حضور تو کلاسا اجباریه یا نه؟ (دانشگاه های تهران روزانه یا شبانشون)
اگه اجباریه به نظرتون چیکار کنم؟ کارو ول کنم یا دانشگاهو؟

بابک منافی

اخراجی موقت
سلام
می خواستم بدونم اگه امسال کنکور ارشد قبول شم با توجه به اینکه تو یه کار دولتی مشغول هستم حضور تو کلاسا اجباریه یا نه؟ (دانشگاه های تهران روزانه یا شبانشون)

دوسته عزیز به نظر من هر کس بهتر شرایط خودش رو میدونه و خودت باید تصمیم بگیری باید ببینی هدفت چیه و به چی میخوای برسی .

امیدوارم موفق باشی.

600ali

عضو جدید

دقیقا منم مشکل شما رو دارم . خدا کنه امسال هم مثل دو سال اخیر بدن

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

سلام

طبعا به اون استادهایی بستگی داره که باهاشون درس خواهی داشت ....ولی تعداد ساعات درسی تا اونجایی که من میدونم زیاد نیس میتونی مرخصی بگیری
بقول دوستمون بستگی به هدفت داره اگه کارت قراردادیه و مشکل مالی نداری وعلاقه به اون محیط کاری نداری خب میتونی کارتو بیخیال شی
ولی خب اکثرا نه دقیقا ماها ادامه تحصیل میدیم واسه رسیدن به یه شغل ودرآمد مناسبتر..پس اکه از شغلت راضی هستی ولش نکن ...حالا تا اعلام نتایج خیلی مونده بهتره به این چیزا بموقعش فک کنی

یه برقی

عضو جدید
دقیقا منم مشکل شما رو دارم . خدا کنه امسال هم مثل دو سال اخیر بدن

دوستان خیلی خوبه که این قدر به مدار مسلط هستید....ولی خواستم بگم

من توی کتابای بچه ها میدیدم که کتاباشون چاپ جدید پوران بود فکر کنم مدار 92 هم توش باشه... به هر حال میگن معما چو حل شود اسان شود !!!
کلا هر کتابی که نوشته میشه طبعتا مولف میاد تا اخرین سال مشابه اون تست هایی که توی کنکور جدید اومده رو توی کتابش میاره وشما وقتی توی متن کتاب اون نکته رو خوب یاد می گیرید و بعد سراغ تست ها میرید چون ایدش جدید نیست زیاد به مشکل نمی خورید مثلا اگه کتاباتون چاپ قدیم هستش خب خیلی بیش تر میشه ادم به توانایی هاش اعتماد کنه...
برید صحبت های بچه های پارسال بعد کنکور رو بخونید وببنید همونا چقدر از سوال های مدار 92 شاکی بودند !!!!

الان چند سال هستش که دو درس مغناطیس و مدار اصلا حل کردنشون زیاد محاسباتی و وقت گیر نیست ولی اون ایدش چطور بیاد توی ذهن ادم یکم سخته و هر کسی بسته به این که تست بیش تری حل کرده باشه میتونه اون ایده بیاد توی ذهنش و اگه نیاد بعد دیدن جواب تست فقط ادم افسوس میخوره که چقدر اسون بوده و فقط ایدش نیومده توی ذهنش....

البته توی سوالات مدار مثل مدار های غیر خطی نوشتن فضای حالت و پیدا کردن جریان و ولتاژ در لحظه ی صفر و.. زیاد ایده ی خاصی نمی خواد و بیش تر همون درست kvl و kcl زدن هستش.....

یه برقی

عضو جدید
سلام

دوست من ...من مطئن نیستم ولی فکر کنم یه بار شنیدم یا خوندم که استخدامی رسمی باشی بخوای بری سراسری به مشکل میخوری !!!!

حالا به نظر من شما انشالله قبول شو بعدش وقت برای فکر کردن هست...
.
.
ولی به قول دوستان همه درس میخونند برای پیدا کردن کار !!! شما میخوای کار رو فدای درس کنی !!!

البته اگه میخوای توی زمینه های علمی بری و تک باشی و کارت در رابطه با علم باشه و.. خب شاید بهتر باشه کارتو ول کنی...
.
ولی اگه نه میخوای به امید کار بهتر این کارو ول کنی که مدرک بگیری و ... . بازم بستگی داره کارت چطوری ها هستش و...
اخه یه کار دولتی هستش با استخدام رسیم با حقوق 600 تومن !!! یه کار هست 2 ملیون و.. اینا همش باعث میشه خیلی موضوع فرق کنه !!

salar13

عضو جدید
سلام
از همه دوستان خواهش میکنم همه تجربه هاشونرو (کارهایی که باید ونکردن وکارهایی که نباید وکردن) در این چند روز مانده به آزمون
بگن تا منی که میخام برای سال بعد بخونم ازشون استفاده کنم.
لظفا نظر بدین:(

neda_elec_urmia

کاربر بیش فعال

امتحان چندم هستش دوستان ؟
و کی کارت ها رو میدن ؟

کارت ها رو از 14بهمن میشه از سایت سنجش بگیرین...
کنکور برق هم احتمال قوی پنجشنبه بعدازظهر 17بهمن ...

hamedgho2000

عضو جدید
امیدواری

امیدواری

با سلام
خسته نباشید
امیدورارم سنجش این هفته معقول تر از دفعه قبلی باشه

.V A H I D.

عضو جدید
منم امیدوارم کنکورمون سوال غلط نداشته باشه و شکلا واضح باشه و جای کافی برای محاسبات داشته باشیم...

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین آزمون سنجشم دادیم .
این هفته خیلی بد بود.
1: محل برگزاری آزمون با اون چیزی که تو کارت زدن متفاوت بود. رفتیم تا حوزه یارو میگه مگه قرار بوده اینجا باشه ؟؟
بعد زنگ زده پرسیده فهمیدین یه جای دیگست .
2: پاسخ نامه ها قاطی شده بود . چنتا از بچه های مونده بودن بی پاسخ نامه تا بالاخره پیدا شد
3 : سوالای هم که دیگه گفتن نداره . مخصوصا دفترچه دوم

دانشمند كوچك

عضو جدید
بله آخرین آزمون بود اما واقعا بی نظم بودن.تا ساعت ۲ که داخل سرما تو حیاط ایستاده. بودیم. بعدم اجازه دادن بریم داخل سالن اونم اینکه اول عمرانی ها برن بعد شیمی و.... آخر سر برق بره.دلیل این کارشون اصلا نفهمیدم. آزمون با ۱۵ مین تاخیر شروع شد. بعضی ها اصلا پاسخ نامه و صندلی نداشتن.خلاصه تا ۱ساعت بعد از شروع آزمون سالن تبدیل به اتوبان شده بودمراقب سرما خورده بود و هر دقیقه سرفه میکرد که سالن از صداش میلرزید. منی که بزنن تو گوشم صدام در نمیاد این دفعه کفری شدم گذاشتم مسئول اصلی که اومد صداش کردم پرسیدم اینجا اتوبانه یا سالن انتظار مطب دکتر ؟؟؟؟؟؟ سرخ شد گفت ببخشید شرمند. گفتم شرمندگي . شما بدرد من نمیخوره. بعد ۱ ساعت من هنوز تمرکز پیدا نکردم.مراقب دیگه نبود که این آقا و خانم گذاشتید؟؟؟؟
بعدشم کلی عذرخواهی کرد و سالن آروم کرد. اما سرم دیگه درد میکرد و عصبی هم بودم اصلا نفهمیدم آزمون چطور دادم :|

امیدوارم سر آزمون اصلی چنین اتفاقاتی برام نیفته :-(

llvll.asoud

کاربر ممتاز
سلام دوستان اگه بخوام از 4 تا فصل زیر دوتاشو انتخاب کنم به خوندن به نظرتون کدومارو بخونم؟با تشکر
1.آپ امپ
2.فیدبک
3.توان
4.رگولاتور

Armin-Z

کاربر ممتاز
معلومه بچه ها متخصص فیدبک هستنا! :D:smile:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا