گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mostafa.bahriny

عضو جدید
خب پیشنهاد من...
.
.

.
.
و اما دوستان من یه پشنهاد میدم بستگی به شما داره قبول کنید یا نه......

.
لطفا دوستانی که امادگی دارند و با اعلام امادگی به توی اون دو درس مدارو کنترل در چه سطح امادگی هستند و فقط چه مباحثی رو نخوندند مشخص کنند تا انشالله از هفته ی دیگه شروع کنیم...

سلام
متشكرم يه برقي عزيز
از مطالبت استفاده كردم.قشنگ گفته بودي.

من براي اين برنامه اعلام امادگي مي كنم.
شروع كنيم.چهار و پنچ نفر بشيم هم بسه.

samin_m

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
و اما راجب پیشنهاد....

من با کلیات نظر شما موافقم

بحث و تبادل نظر ب صورت مبحثی عاقلانه تر ب نظر میرسه!چون اینجوری تقریبا تمام نکات و مفاهیم ب صورت یکجا جمع بندی میشه!

اما مسئله ای ک هست اینه ک بدون تردید هرکس از اوایل یا اواخر هفته آینده جمع بندی رو شروع میکنه!

ب نظرم بررسی سوالات ب صورت سال ب سال حسنی ک داره،و اونهم این هست ک ذهن همه تقریبا درگیر کنکور ها (از آخر ب اول) هست و دیگه نیازی نیست دوستان زمان بیشتری و جداگانه ای برای پاسخ ب سوالات بذارن و انرژی بیشتری مصرف کنند!

و حسن دیگه این روش این هست ک شما هر سرفصل رو ب ازای کنکور هرسال یکبار دوره میکنی(دوره ذهنی!)و این تکرار زیاد باعث عدم فراموشی میشه!در صورتی ک جمع بندی مبحثی باعث میشه وقتی موضوعی تموم شد،دیگه بحث و یادآوری مفاهیمش هم تموم بشه!!!

"یه برقی" عزیز ک متاسفانه اسمتون رو هم نمیدونم!!!!!! میخواستم ازتون خواهش بکنم مدیریت و برنامه ریزی نهایی(البته بعد از اعلام نظر دوستان) این طرح رو ب عهده بگیرید ( قرار دادن سوالات و مشخص کردن سوالات مربوط ب هر روز و...) تا از ایجاد بی نظمی و تداخل کارها کاسته بشه!

و در آخر هم میخوام از دوستان و عزیزان خواهش کنم ک هنگام بحث از پست های تکراری و حاشیه ای پرهیز کنن...!(از طولانی شدن نوشته ها بکاهیم!) و ترجیحا هم متن های طولانی رو با جدا کردن خط ها از هم و استفاده از رنگ ها نوشته رو خوانا تر کنند! (من چشمام آستیکمات هست و الان ک چند صفحه ای از این تاپیک و تاپیک مدار و کنترل رو خوندم و این متن رو تایپ کردم،چشمام داره نابود میشه!!!!!)

-در جواب دوستی ک گفتن درسهای بیشتری رو پوشش بدیم: از دوستانی هم ک موافق هستن دعوت میکنم توی تاپیک ریاضی هم این طرح رو پیاده کنیم!;)

آخرین ویرایش:

یه برقی

عضو جدید
دوستان ممنونم ازتون بابت دلگرمیتون...منو همون یه برقی صدا کنید باعث افتخارمه منم یه دوست کوچک شمام که افتخار هم نشینی با شما رو دارم....

دوست خوب samin_m من توضیحات شما رو تا حدی قبول دارم..گفتم منم تابع اکثریت هستم ...لطفا دوستانی که اعلام امادگی کردید لطف کنید زمان پیشنهادی و سبک پیشنهادی سال به سال یا مبحث به مبحث رو هم بگید...
من خودم برنامم فرق میکنه..من از 28 دی جمع بندی اصلیم شروع میشه واسه همین زیاد برام فرقی نداره...و ضمنا تستای برق 91 و 92 رو من نیستن چون میخوام اون اخر از خودم ازمون بگیرم کاملا رایگان با تطابق صد در صد با کنکور !!!!!!
.
.
.
دوستان دقت کردید همین بحثی که شروع کردیم توی بعضی چیزا چقدر با این که هممون بلدیم اختلاف نظر داریم ....میدونید مثلا کی مثل من کامل تقوی و رضایی و جزوه های ارشد رو خونده ..یکی جاهد ..بعدش بعضی چیزا رو که یه نفر از یه کتاب خونده کامل برداشت نویسنده رو درک کرده که یکی دیگه با خوندن یه فصل نمیتونه اون رو درک کنه ولی اگه این برنامه پیش بره میتونیم لپ متلب رو به هم بگیم و همه از بهترین روند استفاده کنیم....
.
.
دوستان لطفا فعلا تستای تالیفی و .. بزارید کنار توی مدار و کنترل و فقط بچسبید به بررسی همین تستا....منم اشنالله از فردا کلاسام تموم میشه ودیگه با قدرت میام....
.
.
بزارید خاطره ای بگم خالی از لطف نیست....
پارسال که بچه های مکانیک کنکور دادند شب قبل کنکور برق دوستان زحمت کشیدند سوال های ریاضیش رو اپلود کردند و بعضی دوستان هم حل کردند دقیقا مشابه اون تست توی مبحث تحلیلی اعداد مختلط توی برق هم فرداش اومده بود که گزینه هاش فقط کمی تفاوت داشت و بهتر برای برقی ها یعنی هوشمندانه تر طراحی شده بود
انشالله امسال هم برای ما هم اتفاق بیفته....
.
.
دوستان لطفا بیاید ساعت های پیشنهادی و روند پیشنهادیتون رو مثل دوست خوبمون که در بالا گفتند بگید تا جمعه اخرش به یه نتیجه ای برسیم....

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درود به همگی،
چون چند نفر خصوصی دادن و در مورد نحوه جمع بندی سئوال داشتن، منم طبق قولی که بهشون داده بودم این پست رو که پارسال نوشته بودم رو پیدا کردم. امیدوارم مفید باشه.
پارسال من از روش مهندس اسلام پناه (با کمی تغییر) برای جمع بندی استفاده کردم و واقعاً هم راضی بودم. البته اینم بگم که این روش متعلق به جناب اسلام پناه نیست و از سالهای خیلی قبل داره اجرا میشه. (یادمه قلم چی هم روش مشابه به همین رو داشت)
یه ماه آخر پارسال تاثیر خیلی زیادی رو بهتر شدن رتبم داشت و فکر میکنم اگه پارسال جمع بندی رو به درستی انجام نمیدادم رتبم 4رقمی میشد.
ممکنه الان فکر کنید (یا مثلاً نتیجه آزموناتون این باشه) که رتبه ای که میارید سه چهار برابر اون چیزی بوده که انتظار داشتید، اما بدون هیچ اغراقی، توی این یک ماه میتونید رتبتون رو از اون چیزی که انتظار داشتید هم بهتر کنید.
در واقع باید بگم که همه تلاشی که تا الان کردید یه طرف، و اینکه توی این یک ماه چی کار میکنید هم یه طرف...
(جالبه بدونید این رو از صفحه 347 تاپیک پارسال پیدا کردم و الان هم صفحه 346 این تاپیک هستیم!)
متن رو میذارم و با اجازه برم بخونم واسه امتحانای پایان ترمم:

امروز کليپ صوتي جمع بندي اسلام پناه رو تا آخر گوش دادم. متاسفانه کيفيتش خيلي پايين بود و بعضي از جاهاش رو اصلاً متوجه نشدم.
صحبتاي خيلي مفيدي توش بود و يه سري نکاتي که گفت واقعاً براي من کاربردي بود. خلاصه قسمتاي مهمش را براتون مينويسم. البته يه مقدارش رو با حرفاي خودم قاطي کردم!

توي دوره اي که درس ميخونيد، يه ماه آخر از چند ماه قبلي که خونديد خيلي مهمتره. در واقع همه چيز توي اين يه ماه تعيين ميشه. براي مثال شخصي که توي کنکوراي آزمايشي رتبش حوالي 400 بوده با اجراي اين روش جمع بندي، ميتونه رتبه خودش رو به زير 100 برسونه (که همچين اشخاصي هم زياد بودن)

کار اصلي شما توي دوره جمع بندي در درجه اول اينه که از خودتون آزمون کنکوراي سالاي گذشته رو بگیرید. نيازي هم نيست همه رو حل کنيد، 5 تا 10 دوره آخر کنکور کافي هست. پيشنهاد من 84 به بعد هست. (يعني جلد سوم دانشگاه تهران)
روشي که اسلام پناه پيشنهاد داد اين بود که اول آخرين کنکور رو حل کنيد (يعني 91) و بعد از اون 90 و بعد 89 و ... تا جايي که فرصت کرديد ادامه بديد. براي مثال يه نفر تا 84 حل ميکنه ولي يه نفر ديگه بيشتر از 86 فرصت نميکنه حل کنه.
براي هر آزمون يه دوره 2 یا 3 روزه وقت کافيه. (که مدتش بستگي به سطح خودتون داره) کاري که توي هر دوره بايد انجام بديد، علاوه بر اينکه از خودتون آزمون ميگيريد، بايد اون رو با دقت بررسي کنيد. سئوالايي که بلد نبوديد رو علامت بزنيد و ببینید از کدوم مبحث بوده. براي مثال ميبينيد که توي سه تا از کنکورا سئوال مربوط به فوريه رو اشتباه جواب داديد، در اين صورت ميفهميد که توي اين مبحث ضعف داريد و کلاً با مباحثي که توي انها اشکلال داريد آشنا ميشيد. و براي هر کدوم از اين قسمتها که سئوالش رو اشتباه جواب داده بوديد، بين 10 دقيقه تا ساعت وقت بذاريد تا اون رو خوب ياد بگيريد. ميتونيد از خلاصه هايي که قبلاً نوشتيد و يا کتاب تستي که استفاده کرديد استفاده کنيد.
يه نکته ديگه اينکه توي اين آزمونايي که از خودتون ميگيريد، فقط سئوالايي رو جواب ميديد که خونديد. براي مثال کسي که مغناطيس رو حتي يه بار هم نخونده ، نيازي نيست که به سئوالاش پاسخ بده و وقت بذاره براش. یا مثلاً اگه مبحث دوقطبی مدار رو نخوندید طبیعتاً به سئوالاش هم پاسخ نمیدید.
اما بعضي از مباحث رو خونديد و بلد هستيد، ولی تسلطي روشون نداريد. براي مثال يکي که نايکوئيست رو قبلاً خونده ولي کنارش گذاشته، الان فرصت خوبي براي خوندن دوباره اون هست و اون رو هم به فهرست مطالبي که بايد بخونه اضافه ميکنه و شبی 2 ساعت یا بیشتر روش وقت میذارید. این مباحث باید محدود باشه و حجمش از حدی بیشتر نشه. مثلاً کسی که کلاً مغناطیس رو نخونده یا کسی که یه سری مباحث رو حتی یه بار هم مطالعه نکرده دیگه نباید سراغشون بره و اینجوری فکر کنه که توی کنکور نمیاد.
اما جالب ترين بخش حرفاي اسلام پناه: آزمون قبلي که داديد رو مرور کنيد. مثلاً ميخوايد آزمون 89 رو بديد، بايد زماني رو به مرور 90 و 91 اختصاص بديد، به اين صورت که سئوالات رو توي ذهنتون و در کمتر از يه دقيقه حل کنيد و تا اونجا که ممکنه از کاغذ استفاده نکنيد. اين مرور در حد يه ساعت ممکنه طول بکشه. هدف از اين مرور اينه که بدونيد روش حل سئوالات رو بلديد و اصلاً انجام محاسبات اهميتي نداره.
مزيت اين کار اينه که شما ديگه کاملاً روي سئوالاي کنکور مسلط ميشيد و از اونجا که اهميت 91 از 90 بيشتره و 90 از 89 بيشتره و ... وقتي به آزمون 87 رسيديد، در واقع 91 رو 4 بار مرور کرديد، 90 رو سه بار مرور کرديد، 89 رو دو بار و ... دلیلش اینه که سئوالاي 92 که قراره طرح شه بيشتر از همه به ترتيب شبيه 91 ، 90 ، 89 و ... هست.​

پس به طور خلاصه، براي هر آزمون 2 تا 3 روز وقت ميذاريد و توي اين 2 تا 3 روز اين کارا رو انجام ميديد:
1- از خودتون آزمون ميگيريد.
2- آزمون رو بررسي و سئوالاتي که توش مشکل داشتيد رو پيدا ميکنيد.
3- براي هر مبحث مربوط به سئوال 10 دقيقه تا 1 ساعت وقت ميذاريد تا روش مسلط شيد.
4- آزمون سالاي قبلش رو در حد نظري مرور ميکنيد.
5- دو يا چند ساعت آخر شب رو هم به خوندن يه مبحثي که قبلاً روش کم وقت گذاشته بوديد و تستاش رو کلاً بلد نیستید، اختصاص ميديد.​

پيشنهاد ميشه ديگه تا الان هر چي خونديد رو کنار بذاريد و با اين روش بيايد جلو. ممکنه يه نفر تا 86 بيشتر فرصت نکنه حل کنه، هيچ ايرادي نداره، مهم اينه که جمع بندي رو به شکل درست انجام بديد و مطمئن باشيد جواب ميگيريد. تمام انرژيتون رو هم بذاريد روي اين چند هفته. يعني حداکثر زماني که ميتونيد رو بخونيد. به قول اسلام پناه، مثل دوی ماراتون آخرش رو باید با همه قدرتتون بیاید جلو.
اين روش رو بايد تا يه هفته قبل از کنکور ادامه بديد، واسه اون يه هفته باقيمونده هم روش دیگه ای هست که اسلام پناه گفت و به نظرم مفید بود، اگه فرصت شد اون رو هم مینویسم.

اميدوارم مفيد بوده باشه.
موفق باشيد​

آخرین ویرایش:

* F A R Z A D *

عضو جدید
نظر من درباره طرح پیشنهادی یه برقی :

1 - بازه زمانی مشخص شده برای مطلب یا تستی که مشخص میکنیم چند روز ( 2 یا 3 روز ) باشه تا همه فرصت این رو داشته باشن که خودشونو درگیر مطلب کنن و نظراتشونو بگن .

2 - تستها رو به صورت سال به سال مشخص کنیم و رو سوالات خوب و مفهومی اون سال بحث کرده و مطلب رو بیشتر باز کنیم . مزیت سال به سال اینه که هم یه جور جمع بندی به حساب میاد و هم همه میتونن شرکت کنند ، چون اگه موضوعی باشه ممکنه کسی هنوز تستهای اون قسمت رو نزده باشه و هنوز روشون تسلط نداشته باشه . ( مثلا برای هر هفته تستهای دو یا سه سال کنکور رو حل کنیم )

3 - زمان مشخصی رو برای اومدن به اینجا تعیین نکنیم چون هر کسی زمان استراحتش فرق میکنه .

4 - در صورتی که تست سال به سال موافقت بشه بهتره از سال 80 شروع کنیم که همه لااقل یکبار تستهاشو زدن و اینطوری اول کاری به خودمون فشار نمیاد و خودمونو برای تحلیل کنکورهای دو سه سال اخیر آماده میکنیم .

منتظر نظرات بقیه دوستان هستیم . . . .

mostafa.bahriny

عضو جدید
سلام
دوستان گلم
بنظر من نیاز نسیت هر روز باشه ، فوق ، فوقش هر دو روز یکبار .
من با ساعت ده شب تا یازده موافقم.
البته می توان یه ساعتی را مشخص کرد و کسانی که وقت نکردن در تایم مشخص بیایند. بر روی موضوع بحث کنند.
من بنظرم سال به سال و از سالهای اخر یعنی ۹۲-۹۳ شروع کنیم.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
نظر من درباره طرح پیشنهادی یه برقی :

1 - بازه زمانی مشخص شده برای مطلب یا تستی که مشخص میکنیم چند روز ( 2 یا 3 روز ) باشه تا همه فرصت این رو داشته باشن که خودشونو درگیر مطلب کنن و نظراتشونو بگن .

2 - تستها رو به صورت سال به سال مشخص کنیم و رو سوالات خوب و مفهومی اون سال بحث کرده و مطلب رو بیشتر باز کنیم . مزیت سال به سال اینه که هم یه جور جمع بندی به حساب میاد و هم همه میتونن شرکت کنند ، چون اگه موضوعی باشه ممکنه کسی هنوز تستهای اون قسمت رو نزده باشه و هنوز روشون تسلط نداشته باشه . ( مثلا برای هر هفته تستهای دو یا سه سال کنکور رو حل کنیم )

3 - زمان مشخصی رو برای اومدن به اینجا تعیین نکنیم چون هر کسی زمان استراحتش فرق میکنه .

4 - در صورتی که تست سال به سال موافقت بشه بهتره از سال 80 شروع کنیم که همه لااقل یکبار تستهاشو زدن و اینطوری اول کاری به خودمون فشار نمیاد و خودمونو برای تحلیل کنکورهای دو سه سال اخیر آماده میکنیم .

منم موافقم
اما لطفا تو یک تاپیک جدید باشه که از اولین پست موضوع بحث یکی باشه تا وسطش هی بحث عوض نشه
اما از سال 80 خیلی خوب نیست به نظرم چون شاید نزدیکای کنکور بچه ها سرشون شلوغ بشه و وقت بحث نداشته باشن یا برنامه هاشون بهم بریزه و.. و وقتی میریم به کنکورای نزدیکتر استرس بگیریم که این دو سه سال اخیر سطح سوالا فرق داشت
اما اگه از الان رو سه 4 سال اخیر بحث کنیم رفع اشکلای جمع بندیمون بهتر انجام میشه

Joe_Bel

کاربر ممتاز
تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۲ : فرایند ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور کارشناسی ارشد ۹۲ دانشگاه آزاد از نیمه دوم دی ماه آغاز می شود.
به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، فرایند ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سال ۹۲ دانشگاه آزاد اسلامی نیمه دوم دی ماه سال جاری در سامانه ثبت نام مرکز آزمون به نشانی www.azmoon.org آغاز می شود.
پذیرش داوطلبان شرکت کننده در این فرایند، بهمن ماه صورت می گیرد و پذیرفته شدگان نیمسال دوم سال تحصیلی جاری به کلاسهای درس می روند.

samin_m

کاربر ممتاز

سلام فرزاد جان

2. باتوجه ب تعداد سوالات هر سال (مجموعا برای مدار و کنترل سالی 24 یا 30 تست) هست ک اگه هر کاربر بخواد برای هر سوال یک نظر بده و میانگین 10 کاربر تتوی بحث شرکت کنند،300 پست میشه! و اگه بخواهیم هفته ای 3 کنکور رو بررسی کنیم 900 پست میشه ک باید خونده بشه و روشون فکربشه!!! آیا چنین وقت و حوصله ای وجود داره؟

ب نظر من سوالهای 88-92 رو بررسی کنیم(چون پیچیده تر و مفهومی تر هستند)!

بررسی کردن ب این معنی هست ک هرکسی بیاد و سوال رو کاملا از هر نظر تحلیل بکنه و مفاهیمش رو بگه! نه اینکه هرکس بیاد و جواب رو بگه... وقتی سوالی کامل تحلیل بشه،انگار ک اون مبحث کامل دوره شده! و ب ازای میانگین 10 کاربر حدودا 10 بار از زوایای مختلف و افکار مختلف یک موضوع جمع بندی میشه! (اگه قرار ب گذاشتن جواب باشه،همه کتابهایی داریم ک جوابها توش هستن!!)

و توی فرصت باقی مانده،سوالات ستاره دار و خیلی مهم 88 ب قبل با توجه ب توافق و نظر همه،منتخب هاشون هم بررسی بشه!
نظرتون؟

4.ب نظرم بحث و تبادل نظر از 92 ب قبل بهتره! چون سوالای این سالای اخیر جای بحث بیشتری داره و ارزش بیشتری برای وقت گذاشتن داره!و البته ب سوالهای امسال هم نزدیک تره!

hamedgho2000

عضو جدید
دوستان ممنونم ازتون بابت دلگرمیتون...منو همون یه برقی صدا کنید باعث افتخارمه منم یه دوست کوچک شمام که افتخار هم نشینی با شما رو دارم....

دوست خوب samin_m من توضیحات شما رو تا حدی قبول دارم..گفتم منم تابع اکثریت هستم ...لطفا دوستانی که اعلام امادگی کردید لطف کنید زمان پیشنهادی و سبک پیشنهادی سال به سال یا مبحث به مبحث رو هم بگید...
من خودم برنامم فرق میکنه..من از 28 دی جمع بندی اصلیم شروع میشه واسه همین زیاد برام فرقی نداره...و ضمنا تستای برق 91 و 92 رو من نیستن چون میخوام اون اخر از خودم ازمون بگیرم کاملا رایگان با تطابق صد در صد با کنکور !!!!!!
.
.
.
.
.
دوستان لطفا بیاید ساعت های پیشنهادی و روند پیشنهادیتون رو مثل دوست خوبمون که در بالا گفتند بگید تا جمعه اخرش به یه نتیجه ای برسیم....
به نظر من هم سال به سال پیش بریم بهتره از سال 92 به ترتیب به قبل تا مثلا 88
و برا سال های قبل از اون هم به قول دوستمون samin_m بهتره رو سوالات ستاره دار وقت بذاریم.
در مورد زمانش هم برا من فرقی نمی کنه
هر وقت رو دوستان توافق کنن من در خدمتم
در ضمن جمع بندی رو هم از هفته بعد شروع می کنم

آخرین ویرایش:

3tare_87

عضو جدید
دوستان بنظر من کنکور از کنکور 92 شروع کنیم!! چون واقعا کنکور های اوایل هشتاد خیلی سوالای سر راستی داره!! ولی کنکورهای سال های اخیر خیلی قابل بحث اند!! مثلا من کنترل 92 رو که میخوندم جوابی رو برای یکی از تست ها نتونستم پیدا کنم!! در واقع اساتید همه از جواب دادنش در رفته و فقط به کلید ارجاع میدادن!!!
من حین خوندن تست های 91 و 92 به تست هایی برخوردم که تو همون سبک تو آزمون های آزمایشی دیده بودم!! سعی میکنم ما بین بحث ها شماره این سوال ها رو هم بگم!!

freddy-elec

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
منم نظرم اینه که از سال 92 شروع کنیم تا سال 88 ولی به جاش کامل و نکته به نکته کار کنیم.
اگه بخوایم سال های بیشتری رو کار کنیم اولا وقت خیلی زیادی میگیره و دوما اینکه کیفیت فدای کمیت میشه.ما اگه همین 4 سال رو بررسی کنیم کل مطالب و سرفصل ها پوشش داده میشه.

اما یه پیشنهاد دیگه:

از اونجایی که مغناطیس درس تاثیر گذاریه از بچه هایی که رو این درس وقت گذاشتن می خوام این طرح رو روی این درس هم عملی کنن.

اگر بتونیم با عملی کردن این طرح فقط 10 درصد به نمره ی مغناطیسمون اضافه کنیم راحت دو تا دانشگاه جا به جا می شیم،به نظرم ارزشش رو داره

هرکس موافقه آمادگی خودش رو اعلام کنه،حتی اگه دو یا سه نفر هم باشیم کافیه !

یه برقی

عضو جدید
خب دوستان پس شما سال به سال رو میپسندید..باشه...پس هر کسی که یه بخشی رو هنوز نخونده بود فوق جواب نمیده و از نظرات بقیه دوستان استفاده میکنه....و توی بحثی که قوی تره نظر میده و این نظر تایید شد....
.
.
.
بازه رو هم که اکثرا با سه روز موافق بودید...و این که از اخر به اول بریم هم خوبه..فقط گفتم من 91 و 92 رو نیستم اگه میخواید از 92 شروع کنید زودتر شروع کنید و من از 90 بهتون ملحق میشم....
.
.
واسه شروع و پایانش(روزای هفته) هم لطفا به یه جمع بندی برسید ؟؟؟من به شخصه برام فرقی نداره... ولی زمانش هم گویا عصر به بعد رو به شب بیش تر موافق هستید...

samin_m

کاربر ممتاز
خب دوستان پس شما سال به سال رو میپسندید..باشه...پس هر کسی که یه بخشی رو هنوز نخونده بود فوق جواب نمیده و از نظرات بقیه دوستان استفاده میکنه....و توی بحثی که قوی تره نظر میده و این نظر تایید شد....
.
.
.
بازه رو هم که اکثرا با سه روز موافق بودید...و این که از اخر به اول بریم هم خوبه..فقط گفتم من 91 و 92 رو نیستم اگه میخواید از 92 شروع کنید زودتر شروع کنید و من از 90 بهتون ملحق میشم....
.
.
واسه شروع و پایانش(روزای هفته) هم لطفا به یه جمع بندی برسید ؟؟؟من به شخصه برام فرقی نداره... ولی زمانش هم گویا عصر به بعد رو به شب بیش تر موافق هستید...

آخر شب دیگه مغز من ک خاموش میشه،بقیه دوستان رو نمیدونم!!(البته ساعت خاصی نداشته باشه هم خیلی مهم نیس! سوالات و روزهایی ک بهش میپردازیم معلوم باشه،هرکس هروقت تونست بیاد و نظر بده...

درباره 91 و 92 هم خدمتت عرض کنم ک از من میشنوی این ریسک رو نکن و این دو کنکور مهم رو برای روزای آخر نذار!!باز خودت هرجور صلاح میدونی...

چون منم میخواستم با 92 اینکار رو بکنم ولی با صحبتهای دوستام و باتجربه تر ها پشیمون شدم!

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
بچه ها این طرح که میخاهید اجرا کنید واقعا خوبه و حتما مفید خاهد بود انشالله.
ولی بنظر من سوالهای ریاضی تو این چند سال اخر راحت تر از سالهای قبل بوده-مخصوصات 89 که راحت ترین ریاضی تاریخ بوده-بر عکس مدار که خیلی سوالها قشنگ تر شدن.
دوستانه میگم سوالهای قدیمی ماشین و ریاضی رو هم کار کنید ولی مدار سوالهای سالهای اخیر ارزشش چندین برابر سوالهای سالهای قبل هست و اگه تو اینها به تسلط برسید حتما سوالاهای سالهای قبل رو خیلی راحت میتونید ج بدین.

arash250

عضو جدید
بچه ها این طرح که میخاهید اجرا کنید واقعا خوبه و حتما مفید خاهد بود انشالله.
ولی بنظر من سوالهای ریاضی تو این چند سال اخر راحت تر از سالهای قبل بوده-مخصوصات 89 که راحت ترین ریاضی تاریخ بوده-بر عکس مدار که خیلی سوالها قشنگ تر شدن.
دوستانه میگم سوالهای قدیمی ماشین و ریاضی رو هم کار کنید ولی مدار سوالهای سالهای اخیر ارزشش چندین برابر سوالهای سالهای قبل هست و اگه تو اینها به تسلط برسید حتما سوالاهای سالهای قبل رو خیلی راحت میتونید ج بدین.

من هم با نظر شما کاملا موافقم
درس ریاضی مهندسی و معادلات ارزش داره سوالا 69 تا 92 را زد . مثلا یکی از سوالای ریاضی مهندسی 92 دقیقا صورت سوالش با سوال 69 کپی بود فقط گزینه هاشو تغییر داده بودن . که اگه از قبل سوال 69 را تحیللی یاد گرفته بودی این سوال 92 را در واقع تکراری ( دقیقا کپی) 69 محسوب می شد ( سواله مربوط به توابع تحیلی و قضای کوشی وریمان بود)

درس مدارم به این نتیجه رسیدم که در اولوت اول از 84تا92 و در اولویت دوم از 80تا 92 ارزش داره وقت گذاشت . چون وقتی سوالای 92/91/90/89 را با سوالای سالای قبل مقایسه می کنم واقعا متد سوال دادنش تغییر کرده . ارزش نداره قبل از 80 را حل کرد . البته شاید کسایی وقت داشته باشن و بتونن حل کنن . این تحلیل شخصی من بوده

بقیه دوستان نظرشون درباره تشابهات در بیقه دروس مثل سیگنال و الکتروینک و . . . چیه؟

راستی منم داخل برنامه جمع بندی با شما دوستان هستم برنامه هرچی باشه . پایتونم ;):biggrin:
نظر منم مثل بقیه دوستان سوالات را از آخر به اول برحسب سال به صورت تحلیلی حل کنیم و بحث کنیم . بیاید هرچه زودتر بجنبیم که وقت تنگه:D

آخرین ویرایش:

Joe_Bel

کاربر ممتاز
با نزديك شدن به كنكور كارشناسي ارشد دغدغه بسياري از داوطلبين جمعبندي مناسب مطالب آموخته شده است. يك داوطلب عادي با سطح علمي متوسط در اين دوره نبايد به دنبال جهش فوق العاده و يادگيري مطالب جديد باشد. بلكه شايد فقط بتواند يك يا دو فصل از دروسي كه قبلاً ناقص خوانده است را بهبود ببخشد. بقيه زمان اختصاص به حل مسئله و تست زني دارد نه آموزش. تست زني در دوران جمعبندي را به دو قسمت تقسيم ميكنيم. قسمت اول: حل تست هاي كنكورهاي اخير با گرفتن آزمون در منزل. قسمت دوم: زدن تست هاي تفكيك شده پايان فصل براي رسيدن به تسلط در يك مبحث خاص (به شرطي كه قبلاً اين تست ها را حل نكرده باشيد). در فايلهاي آپلود شده ويژگيهاي خاص دوران جمعبندي را به تفصيل بيشتر بررسي كرده ايم.

فايل دوران جمع بندي 1 را از اينجا دانلود كنيد.
منبع:سایت امیر علی مومن زاد

Joe_Bel

کاربر ممتاز
دوستان توجه کنند که حرف‍های من وحی منزل نیست و هر کسی می‍تونه به شیوه‍ای که راحت‍تر هست درس بخونه و جمع‍بندی کنه.

جمع‍بندی یعنی چی؟
جمع بندی یعنی اینکه شما شرایطی رو مهیا کنید که بتونید همه دروس رو با هم و بدون مشکل خاصی تست بزنید. خیلی از دوستان هر درس رو به تنهایی و بعد از مطالعه به راحتی می‍تونن تست بزنند اما بعد از مطالعه تمام دروس حس می‍کنند که هیچ‍کدوم و یا تعداد زیادی از دروس رو نمی‍تونن پاسخ بدن.

چرا جمع‍بندی مهمه؟
خوب اگه جمع‍بندی مناسبی نداشته باشید، انگار همه درس‍هایی که خوندین کشک بوده و با کسی که هیچ مطالعه‍ای نکرده فرق خاصی نخواهید داشت! جمع‍بندی زمانی اهمیتش بیشتر می‍شه که تعداد دروس بالا باشه. دقیقاً مثل رشته ما که انبوهی از دروس در امتحان ارشد مورد آزمون قرار می‍گیره و می‍تونه خیلی گیج کننده باشه. در امتحان کارشناسی این پراکندگی خیلی کمتر بوده و جمع‍بندی دروس هم راحت‍تر بوده.

چه کسایی راحت جمع‍بندی می‍کنند؟
شیوه خوندن دروس تاثیر مستقیمی در فرآیند جمع‍بندی شما داره. اصرار من در با هم خوندن دروس واسه چنین روزهایی بود. کسایی که در طول هفته ۴ ۵ تا درس رو باهم می‍خوندن الان مشکل کمتری نسبت به کسایی دارند که تا یه کتاب رو تموم نمی‍‍کردن سراغ کتاب بعدی نمی‍رفتن. علاوه بر این کسایی که ربط منطقی بین دروس رو حفظ کردن سود بیشتری می‍برند. مثلاً اکثر درس‍ها رو می‍شه دنباله همدیگه محسوب کرد و به صورت متوالی خوند. من هیچگاه خوندن دو تا درس مثل مداری منطقی و معماری رو با هم توصیه نمی‍کنم. این‍ها باید با رعایت پیش‍نیازی خونده بشن. اینطوری علاوه بر اینکه مانع از خلط مطلب می‍شه باعث می‍شه که بتونید راحت‍تر توی ذهن خودتون دسته‍بندی کنید مطالب رو.
پس کسایی که به شیوه‍های بالا و با نظم درس خوندن مشکل کمتری در جمع‍بندی خواهند داشت. البته هنوز هم نیاز به جمع‍بندی دارند!

چه طور جمع‍بندی کنیم؟
رسیدیم سراغ اصل مطلب. جمع‍بندی! چند تا راهکار من پیشنهاد می‍دم که می‍تونه موثر باشه:

۱. زدن تست‍های جامع: تست‍های جامع تست‍هایی هستند که از تمام دروس و از تمام مطالب کتاب‍ها تهیه شدن. این تست‍ها می‍تونن محک خوبی برای میزان تسلط شما بر دروس باشند و در جمع‍بندی به شما کمک کنند. شما به شیوه همه کنکورها از خودتون آزمون می‍گیرید،‌ وقت می‍گیرید و در نهایت درصد حساب می‍کنید. برگزاری کنکور از خودتون می‍تونه خیلی استرس‍آور باشه شما زمانی موفق شدین که بتونید بدون استرس به سوالات جواب بدین. برای برگزاری آزمون آزمایشی در منزل سعی کنید از امتحانات سال‍های قبل استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که درصدی که در این آزمون می‍گیرید خیلی بالاتر از حد واقعی است! چرا که قبلاً سوالات رو دیده‍اید و یا حتی حل کرده‍اید. سعی کنید آزمون‍هایی رو از خودتون بگیرید که تا به حال حل نکرده‍اید و یا کمتر روش وقت گذاشتین.
بعد از برگزاری این آزمون شما تا حدودی با وضعیت‍تون و نیز دروسی که ضعف دارید آشنا می‍شوید و خود‍به‍خود مشتاق به تقویتشون می‍شید!

۲. دور سرعتی: سعی کنید یه کتاب رو تا اونجا که امکان داره به سرعت مطالعه کنید. به عنوان نمونه اگه همیشه یه کتاب رو ۱۰ ساعت می‍خوندین حالا سعی کنید ۲ ساعته بخونیدش. سریع از روی مطالب رد بشید و نکات مهمی که قبلاً علامت‍گذاری کردین رو بخونید. علاوه‍ بر این سعی کنید که کتاب‍های مختلف رو هم با هم بخونید. در این بین تست‍های کتاب‍های مختلف رو به صورت تصادفی پاسخ بدین و جلو برید. سعی کنید دروس رو حداقل دوبار (توی این مدت) با دور سرعتی مطالعه کنید. توجه کنید که بسیاری از جزییات از ذهن شما رفته‍اند سعی کنید کلیات و مطالب مهم را تثبیت کنید. معمولاً وقتی یه کتاب رو دست می‍گیرید می‍بینید که خیلی از مطالب ساده است و واقعاً بلد هستید. مثلاً نیازی نیست مجدداً شما در مورد جدول کارنو مطلب بخونید،‌ یا مثلاً تعاریف گراف و ... رو بخونید. تنها مطالب مهم و اساسی رو توی این دوره‍ها می‍خونید.

دو روش بالا واقعاً در تثبت مطالب خوانده شده کمک بسیاری به شما خواهند کرد. هر چه زودتر برای جمع‍بندی تلاش کنید بهتر نتیجه خواهید گرفت. دقت داشته باشید که پشتکار می‍تونه جای نبوغ رو بگیره. اگه فکر می‍کنید که نبوغ کافی رو ندارید باید تلاش بیشتری کنید.

توی این مدت ممکنه یاس و نامیدی به سراغتون بیاد. توکل کنید به خدا و نتیجه رو به خدا بسپارید. شک ندارم جمع‍بندی مطالب هم می‍تونه شما رو سرشار از روحیه بکنه. فراموش نکنید که همه رقیب‍های شما هم در شرایط مشابه‍ای هستند. و اگه سختی‍ای هست واسه همه است.

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان موافق هستید به طور ازمایشی ....از همین امشب به مدت سه شب یعنی تا دوشنبه شب
به بررسی سوالات برق 90
دو درس مدار
و کنترل
بپردازیم ؟؟

سلام
لطفا یک تایک جدا بزنید برا این برنامه
چون پیشنهاد خودتون بود:smile:

fatimakhanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم میگم یه تاپیک جدید باز کنید ، و از همین امشبم شروع کنیم .
متاسفانه من همه ی پست ها رو نخوندم
سوالا مشخص میشه یا تمام سوالای مدار و کنترل بررسی میشه؟

به نظرم اگه تاپیک جدا باشه بحثای حاشیه دیگه قاطی نمیشه اگه اینجا اجرا بشه دنبال کردن موضوع واقعا سخته:smile:

.V A H I D.

عضو جدید

به نظرم اگه تاپیک جدا باشه بحثای حاشیه دیگه قاطی نمیشه اگه اینجا اجرا بشه دنبال کردن موضوع واقعا سخته:smile:
اینجا که نه
مثلا سوالات مدار یه سالو یه جا بذاریم تو تاپیک مدار و بعد به ترتیب هرکی هر نکته ای یا روش خاصی که فک میکنه بگه

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

والا اول قرار بود یه مبحث مشخص بشه که مدارات غیر خطی مشخص شد ،منم تمام سوالات غیر خطی از سال 85 تا 92 رو در تاپیک مدار گذاشتم ( اینجا ) حالا بچها گفتن سوالات سال 90 ، به نظرم مهم نیست چی بررسی کنیم ، مهم اینکه شروع کنیم .

یه برقی

عضو جدید
بله دوستان قرار شد...سال به سال بررسی کنیم...
دوستان مهم نیست کی تاپیک رو شروع کنه...
حالا که میگید سوال ها رو هم میخواید در اول تاپیک ضمیمه کنید هر چند به نظر من نیازی نیست چون وقتتون رو میگیره و دیگه همه ی بچه ها دفترچه ها رو دارند...
ولی اگه میخواید سوال ها رو هم ضمیمه کنید لطف کنید یکی از دوستان تاپیک رو شروع کنه.....

890031156

کاربر ممتاز
سلام دوستان.خسته نباشید.
آزمون چطور بود؟!
قیافه های من سر جلسه.....:eek::surprised::wallbash::mad::question:

موقع دیدن کلید هم :surprised:

دیگه قضاوت با شما.....
سلام
زبان لغتا انصافا سخت بود
ریاضی که...........:cry:
مدار خوب بود