گفتگوی مرتبط با دروس برق،برنامه ریزی تحصیلی و کنکور کارشناسی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

.V A H I D.

عضو جدید
مطالبی که اقا مهران گفت کاملا درست . مثل : اینکه کتاب بررسی حلم زاده از خیلی کتابا بهتره و اینکه خطوط انتقال بلند مهمترین بحث بررسی یکه و یا اینکه با کتاب پوران بیشتر از 40 تا نمیشه زد .
اما متاسفانه کتاب حلم زاده در همین بحث خطوط انتقال بلند حتی یک مثالم در متن درس حل نکرده . ( هیچی ) ، این خیلی بده .
و یه اشکال دیگه کتاب با وجود درست نامه ای که در اخر کتاب چاپ جدید هست بازم خیلی مشکل تایپی داره .
شما بررسی جهش یا آهنگو دیدین؟درسنامشون چطوره؟
تعریف این دو کتابو شنیدم ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!!

mori1365

عضو جدید
ببخشید در مورد معدل فرمودید در گزینش نهایی تاثیر می گزاره !!!
یعنی فرض بر اینکه بک نفر که رتبه اش 10 هست با یک نفر که رتبه اش 11 هست برای یک کد رشته شانس قبولی رتبه 11 بیشتر از 10 هست .
معدل یک بار لحاظ میشه اونم توی نمره کلتون هست که 20 درصد اون نمره کلو معدلتون تشکیل میده موقع گزینش نهایی بر اساس رتبه ها و نمره کلتون پذیرش میشید

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
شما بررسی جهش یا آهنگو دیدین؟درسنامشون چطوره؟
تعریف این دو کتابو شنیدم ولی شنیدن کی بود مانند دیدن!!

دقیقا مشکل منم همینه . هیچ کدوم از این دو کتابو ندیدم ولی تعریفشو شنیدم . چند بارم سوال کردم دربارشون کسی جواب نداد .
به نظرم باید یکیشونو در کنار حلم زاده تهیه کرد ولی نمیدونم کدومو . از دوستانی که میدونن راهنمایی کنن ؟؟

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
داشتم کتاب بررسی انتشارات علوی رو در سایتشون نگاه میکردم . دیدم فصل خطوط انتقال به عنوان نمونه ای از کتاب در سایت گذاشتن . کل فصله به همراه تست، ولی پاسخ هاشو نیست . چند تا مثال در درسنامه حل کرده . به نظرم همینو فعلا جایگزین فصل سه کتاب حلم زاده ( فصل مدل خطوط انتقال ) کنیم تا بعد که اطلاعاتی در مورد باقی کتب بدست اوردیم .

پیوست ها

• 978-964-169-270-6.rar
    372.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

erwin88

عضو جدید
از لحاظ سئوال، نصیر معمولاً سئوالای خوبی طرح میکنه.
اما سئوالاش غلط چاپی زیاد دارن و متاسفانه توی نتایج امتحان هم تصحیح نمیشن.
طراح آزمونای جامعش اینها هست:
ریاضی:کریمی
مدار: زرگر، کهن
کنترل: سجادیان
ماشین و بررسی: حلم زاده
الکترونیک: اسلام پناه
سیگنال: تقدسی
مغناطیس: اشرفیان.

پارسال سئوالای آزمونای جامعش خوب بود (به جز ریاضی که هر سه در حد المپیاد بود!) و تعداد غلطاش از آزمونای معمولی کمتر بود.
محل آزمون دانشکده برق دانشگاه خواجه نصیر هست و مدیریت مناسبی روی آزمونها وجود نداره و یک نفر برگه رو میده و میره و چند ساعت بعد میاد برگه ها رو پس میگیره!

نصیر از لحاظ جامعه آماری تعداد کمی داره (300 نفر).
من پارسال همه آزمونای نصیر رو 2 یا 3 یا 4 میشدم، با اینکه رتبه واقعی نبود، اما از لحاظ اعتماد به نفس خیلی کمکم کرد و هیچ وقت روحیم رو نباختم!
به نظر من آزمون رو نباید برای رتبه داد.
بزرگترین چیزی که باید توی آزمون یاد بگیرید، سازگاری خودتون با محیط آزمون هست. اینکه بتونید 4.5 ساعت روی نیمکت بشینید و کمردرد و سردرد نگیرید، وقت رو تنظیم کنید، از فضای کم دفترچه برای حل سئوالا استفاده کنید و ...
مثلاً خود من ضربه بزرگی که خوردم، این بود که ذهنم به سروصدا عادت نداشت. محیط آزمون نصیر تقریباً ساکت بود و همیشه درصدای زبانم بالای 50 60 میشد. اما توی کنکور صندلیم کنار آبدارخونه (محل تجمع و گفتگو و سیگار کشیدن مستخدمان محترم!) بود و متاسفانه سئوالای آسون زبان رو 25 زدم.

خلاصه اینکه توی آزمون، جدا از سئوالات و یا رتبه، باید خودتون رو با هر مشکل احتمالی تطبیق بدید تا روز کنکور به مشکل برنخورید.
مرسي دادش
برادر من امسال واسه آزموناي نصير ثبت نام كردم با اين تفاسيربه نظرت بهتر نبود مي رفتم پارسه؟
يه سوال ديگه اگه قرار بود دوباره آزمون بدي نصير مي رفتي؟سطح سوال چقدر به كنكور نزديك بود؟

سلام بچه ها
بنده بین کلاس آقایان کریمی ومعتقدی موندم کدوم رو ثبت نام بکنم ،هر دو استاد خیلی عالین .لطفاً دوستانی که آشنا هستن با ذکر دلیل راهنمایی بفرماین.

A L I R E Z A

عضو جدید
سلام بچه ها
بنده بین کلاس آقایان کریمی ومعتقدی موندم کدوم رو ثبت نام بکنم ،هر دو استاد خیلی عالین .لطفاً دوستانی که آشنا هستن با ذکر دلیل راهنمایی بفرماین.

اگر پایه ریاضیتون یک مقدار ضعیف هست کلاس معتقدی بهتره اما اگر پایتون خوبه و بیشتر به دنبال تکنیک تست زنی هستید کلاس کریمی بهتره.معتقدی خیلی روی تست زنی تاکید نداره اما کریمی بیشتر کارش مربوط به تسته.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

سلام.قطعا معتقدی،برای اینکه خیلی خوب تدریس میکنه و هر آنچه که لازم هست رو از کلاسش یاد میگیری.کریمی رو بچه ها باهاش داشتن میگفتن بیشتر روی حل تستی تاکید داره در حالی که اگر کسی حل کامل و تشریحی رو بلد نباشه و به یکباره حل تستی یک مساله رو ببینه درک درستی از مساله پیدا نخواهد کرد.من خودم با معتقدی داشتم.هم کلاسش خیلی کلاس پرانرژی ای هست و هم بار علمی و توانایی انتقال معلوماتش فوق العادست.

hamid_3469

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اقا احسان یه جای گفتی که جزوات ریاضی و معادلاتو معتقدی خودش در کلاس بهتون داده .
حالا من کلاس ریاضی معتقدی رو ثبت نام کردم به نظرت به ما هم همین جزواتو میده ؟ باید ازشون پرینت بگیرم سر کلاس داشته باشیم ؟ یا اینکه سر کلاس یه جزوه جدا از این میگه و ما مینویسیم ؟
یه خورده در مورد کلاسش توضیح بدی ممنون میشم ( راستی اون حل معادلات با سری توانی رو اینقدر از جزوه معتقدی و کتابش خوندم تا یادش گرفتم ;) )

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
برای درک کامل مبحث پریونیت چه پیشنهادی داری،چون تو پریونیت مشکل دارم
همونطور که گفتم اگر توی مبحثی به مشکل برخوردید میتونید از کتاب مرجع (مثل استیونسون) استفاده کنید.
اما مبحث پریونیت چیز مشکلی نیست و فقط نیاز به تمرین داره. تنها چیزی که مهمه دونستن مقدار مبنا هست و جاهایی ممکنه مشکل بشه که ترانس داشته باشید و تغییر سطح ولتاژ باعث تغییر مقدار مبنا بشه.

مرسي دادش
برادر من امسال واسه آزموناي نصير ثبت نام كردم با اين تفاسيربه نظرت بهتر نبود مي رفتم پارسه؟
يه سوال ديگه اگه قرار بود دوباره آزمون بدي نصير مي رفتي؟سطح سوال چقدر به كنكور نزديك بود؟
من دو سال قبل، آزمونای پارسه رو ثبت نام کرده بودم. هزینه زیادی بابت آزموناش میگیره.
امکانات پارسه خوبه، اون موقع آزمونها توی امیرکبیر برگزار میشد، برای هر کلاس یه مراقب بود و همون شب هم نتیجه امتحان رو میداد.
سئوال غلط هم زیاد نداشت، اما با این کیفیت سئوالاش در حد هزینه ای که میگیره نیست.
سئوالای دو سال پیشش خوب بود، اما سئوالای پارسالش اصلاً استاندارد نبودن (به جز ریاضی)

آزمونای سنجش رو هم دیده بودم، اون هم سئوالاش واقعاً خوب و استاندارد بودن.
نصیر هم که خودم میرفتم، سئوالای مدارش واقعاً عالی بود، ماشین و بررسیش هم استاندارد بود. مدار و ماشین خیلی نزدیک به کنکور بود و بررسی هم سئوالای خوبی داشت، اما خوب کنکور 92 واقعاً غیرعادی بود! کنترلش ساده‌تر از کنکورای چند سال اخیر و ریاضیش هم خیلی سخت‌تر از کنکورای اخیر بود.
من اگه قرار باشه دوباره آزمون بدم، از بین نصیر و سنجش یکیشون رو انتخاب میکنم.

بهار امیدوار

عضو جدید
دفترچه برنامه ریزی سرفصل ها ، موسسه نصیر

دفترچه برنامه ریزی سرفصل ها ، موسسه نصیر

300 نفر کل ایران! توی یکی از آزمونا 220 نفر هم رسید.
اما دیگه این تعداد خالص هست، یعنی کسایی که واقعاً شرکت کردن. برای مثال توی هر کلاس که سی چهل تا صندلی هست، شاید 10 نفر نیان.
اما جاهای دیگه (مثلاً پارسه) کل شرکت کننده هایی که ثبت نام کردن رو ثبت میکنن (مثلاً 3000 نفر) و حتی اگه سر جسله هم نیان، بازم جزء جامعه آماری محسوب میشن.
سئوالای غلط که گفتم اکثراً نگارشی بودن و برای نمونه توی یه مدار مقدار خازن نوشته نشده بود، یا اینکه دو گزینه کلاً شبیه هم بود. اما غلط علمی هم توشون پیدا میشد.

متاسفانه آزمونهای پارسال رو دیگه در اختیار ندارم، اما دوستان همه آزمونها رو آپلود میکردم.
یه تعدادیش اینجا هست (اگر پاک نشده باشن):
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/412721-کنکورهای-ازمایشی

کاملاً تایید میشه.

فکر میکنم دفترچه امسال هنوز چاپ نشده باشه.
پارسال فکر کنم مرداد چاپ شد. (شایدم شهریور، دقیقاً یادم نیست)
اون موقع میتونید از دوستاتون بخواید از صفحه بودجه بندی آزموناش عکس بگیرن.

:)

سلام دوستان اینم دفترچه ارشد نصیر
برنامه ریزی آزمون به آزمون برای سرفصل ها

اینم روش اپلود کردن
که هیچکس بلد نبود و اخرش خوئم کشفش کردم!!!!!!!:smile:

وقتی پاسخ به تاپیک رو میزنی یه صفحه جدید باز میشه که پایینش اینا رو نوشته :

[h=3]امکانات اضافی این بخش[/h] اختيارات متفرقه:
  • نمايش امضاء شماIf enabled, your signature will be displayed below the message.
  • مشخص کردن اتوماتیک لینکها در متن موضوعبه صورت خودکار، آدرس www.example.com را به شکل http://www.example.com تغییر میدهد.
  • غیرفعال کردن شکلکها در متن موضوعاگر انتخاب شود، :) با http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/smile.png جایگزین نخواهد شد.

فایلهای ضمیمه مديريت ضميمه ها:
فایلهای معتبر: bmp doc gif jpe jpeg jpg pdf png psd rar txt zip
اشتراکها اشتراک:

امتياز تاپیک Rate this thread with the following value:
You may rate this thread from 1-star (Terrible) to 5-stars (Excellent) if you wish to do so.

شما روی مدیریت ضمیمه ها کلیک کن و ضمیمه تو بفرست البته میتونی تو سایتای دیگه هم اپلود کنی که اونطوری سریعتره

پیوست ها

• برنامه ریزی نصیر ارشد.pdf
    2.4 مگایابت · بازدیدها: 0

بهار امیدوار

عضو جدید
آزمون 25 درصد اول نصیر دی ماه 91

آزمون 25 درصد اول نصیر دی ماه 91

ببخشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــد

آزمون جامع اول دفترچه شماره یک

موسسه نصیر دی ماه 91

پیوست ها

• Final1-1.pdf
    752.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید
پاسخ آزمون جامع اول موسسه نصیر دی ماه 1391

پاسخ آزمون جامع اول موسسه نصیر دی ماه 1391

ببخشیــــــــــــــــــــــــــــــــــــد

آزمون جامع د اول موسسه نصیر دی ماه 91

دوستان من فایلهارو به راحتی با سرچ در گوگل پیدا کردم فکر کنم از سایت خود نصیر برداشتم ( یادم نیست :biggrin:)

به سایت مهندس احسان هم سربزنید -----> هدایت مشید به سایت اساتید کنکور که از اونجا میتونید آزمون های درس به درس و کوئیزهای نصیر رو دانلود کنید :w42:

پیوست ها

• پاسخ جامع اول نصیر.pdf
    1.9 مگایابت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اقا احسان یه جای گفتی که جزوات ریاضی و معادلاتو معتقدی خودش در کلاس بهتون داده .
حالا من کلاس ریاضی معتقدی رو ثبت نام کردم به نظرت به ما هم همین جزواتو میده ؟ باید ازشون پرینت بگیرم سر کلاس داشته باشیم ؟ یا اینکه سر کلاس یه جزوه جدا از این میگه و ما مینویسیم ؟
یه خورده در مورد کلاسش توضیح بدی ممنون میشم ( راستی اون حل معادلات با سری توانی رو اینقدر از جزوه معتقدی و کتابش خوندم تا یادش گرفتم ;) )

اول اینکه خیلی خوشحالم که سری توانی رو یاد گرفتید چون همیشه اکثر داوطلبها از این بخش واهمه دارن در حالی که یکی از ساده ترین بخشهاست.کم کم متوجه میشید که هیچ مساله سختی توی هیچ درسی وجود نداره و این دید شماست که سختی یا آسونی رو تعیین میکنه.
در مورد کلاس دکتر معتقدی ایشون توی پارسه یه جزوه فقط درس به ما دادن و سر کلاس از روی جزوه مباحث رو کامل توضیح میدادن و فقط مساله حل میکردن.شما اگه جزوش رو قبل کلاسش خوب بخونید مطمئنا سر کلاسش از بهترینها خواهید بود

iman.63

عضو جدید
همونطور که گفتم اگر توی مبحثی به مشکل برخوردید میتونید از کتاب مرجع (مثل استیونسون) استفاده کنید.
اما مبحث پریونیت چیز مشکلی نیست و فقط نیاز به تمرین داره. تنها چیزی که مهمه دونستن مقدار مبنا هست و جاهایی ممکنه مشکل بشه که ترانس داشته باشید و تغییر سطح ولتاژ باعث تغییر مقدار مبنا بشه.

من دو سال قبل، آزمونای پارسه رو ثبت نام کرده بودم. هزینه زیادی بابت آزموناش میگیره.
امکانات پارسه خوبه، اون موقع آزمونها توی امیرکبیر برگزار میشد، برای هر کلاس یه مراقب بود و همون شب هم نتیجه امتحان رو میداد.
سئوال غلط هم زیاد نداشت، اما با این کیفیت سئوالاش در حد هزینه ای که میگیره نیست.
سئوالای دو سال پیشش خوب بود، اما سئوالای پارسالش اصلاً استاندارد نبودن (به جز ریاضی)

نصیر هم که خودم میرفتم، سئوالای مدارش واقعاً عالی بود، ماشین و بررسیش هم استاندارد بود. مدار و ماشین خیلی نزدیک به کنکور بود و بررسی هم سئوالای خوبی داشت، اما خوب کنکور 92 واقعاً غیرعادی بود! کنترلش ساده‌تر از کنکورای چند سال اخیر و ریاضیش هم خیلی سخت‌تر از کنکورای اخیر بود.

در مورد بینش چطور؟ من شنیدم مدار و الکترونیک و کنترلش خوب بوده پارسال

milad mansoury

عضو جدید
دقیقا مشکل منم همینه . هیچ کدوم از این دو کتابو ندیدم ولی تعریفشو شنیدم . چند بارم سوال کردم دربارشون کسی جواب نداد .
به نظرم باید یکیشونو در کنار حلم زاده تهیه کرد ولی نمیدونم کدومو . از دوستانی که میدونن راهنمایی کنن ؟؟

برسی فقط جهش (علیرضا قاسمی)

milad mansoury

عضو جدید

در تکمیل حرفای خوب مهران بګم که سوالای سنجش خوب بود غلطم توش داشت ولی ۱دونه از سوالای کنکور که سوال ماشین کنکورای قبلم بود تو سنجش اومده بود(عینا همین اتفاق واسم توی کارشناسیم افتاده بود توی یکی از همین تاپیکا ګفته بودم)

نکته اینه که دقیقا ازمون سنجش زیاضیاش خیلی سخت بود مثل همین امثال یه سوالایی میدیدم که تا حالا ندیده بودم.

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دورود بر دوستان
یه سوال : حل مسائل تشریحی میتونه مفید باشه تو درسایی مثل مدار - الکترونیک - ماشین - کنترل ؟؟
اگر مفیده چنتا منبع خوب برای سوالهای تشریحی معرفی کنید . و بگید بهترین زمان برای شروع تمرینهای تشریحی کی هست ؟؟
اینجور که از تو سایت فهمیدم کتابهای : میکروالکترونیم رضوی - مدار هدتنی - رهیافت مدار و کنترل دیانی خوب هستن واسه این کار .

livewaves

کاربر فعال
دورود بر دوستان
یه سوال : حل مسائل تشریحی میتونه مفید باشه تو درسایی مثل مدار - الکترونیک - ماشین - کنترل ؟؟
اگر مفیده چنتا منبع خوب برای سوالهای تشریحی معرفی کنید . و بگید بهترین زمان برای شروع تمرینهای تشریحی کی هست ؟؟
اینجور که از تو سایت فهمیدم کتابهای : میکروالکترونیم رضوی - مدار هدتنی - رهیافت مدار و کنترل دیانی خوب هستن واسه این کار .

دوتای اولی که نام بردی خیلی مهمن به خصوص اولیش که چند ساله که تستهای الکترونیک شبیه تمارین دکتر رضوی شده مثلا تست بهره bjt کنکو 91 90%شبیه یکی از تمارین ترانزیستورهای دوقطبی بود
به نظرم اگر شما توی تابستون بتونید درس و تست دروس را تمام کنید، می تونید از مهر شروع به حل مسئله برای تسلط بکنید

livewaves

کاربر فعال

در مورد بینش چطور؟ من شنیدم مدار و الکترونیک و کنترلش خوب بوده پارسال

دوست عزیز مدار بینش مزخرفه اما در عوض چیزی که ترازوی بینش رو سنگین می کنه سوالای ریاضیات، الکترونیک و سیگنالش هست
دکتر شیرین آبادی توی مباحث کانولوشن تستهای شاهی برای آزمون2 یا 3 بینش طرح کرده بود که هنوز مزه اون تست زیر لبامه!تستای الکترونیکشم که توسط مهندس باغستانی طرح میشه که خیلی خوب با تستهای کنکور بازی می کنه مثلا تست رگولاتور 90 یا 91 حداکثر توان توی مدارش بود مهندس باغستانی حداقل رو هم توی آزمون جامع 7 پوشش داد اما فکر می کنم مهندس اسلام پناه هم توی طرح سوال الکترونیک حرفای زیادی برای گفتن داشته باشه
من که مغناطیس نخوندم اما بچه ها می گفتن مغناطیسشم خیلی توپه

livewaves

کاربر فعال
مرسي دادش

دوست عزیز همه موسسات فقط به فکر جیب پر کردن هستن اما توی این قضیه پارسه پول پرست ترین هست.به علاوه نصیر کادر توپی داره
مهندس تقدسی-اسلام پناه از بهترینان

livewaves

کاربر فعال
دوستان همه ی اینا با یه سرچ تو گوگل در دسترسه
دفترچه برنامه ازمونای نصیرم از سایت خود نصیر بردارید مشاهده پیوست 152333مشاهده پیوست 152333
البته من همشو تو لپ تاپم دارم
اما نمیدونم چه جوری اتج کنم اینجا
از چند نفرم پرسیدم جوابمو ندادن

میرید توی سایت پیکوفایل یه اکانت باز می کنید بعدش میتونید آپلود کنید همه اینا رو

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوتای اولی که نام بردی خیلی مهمن به خصوص اولیش که چند ساله که تستهای الکترونیک شبیه تمارین دکتر رضوی شده مثلا تست بهره bjt کنکو 91 90%شبیه یکی از تمارین ترانزیستورهای دوقطبی بود
به نظرم اگر شما توی تابستون بتونید درس و تست دروس را تمام کنید، می تونید از مهر شروع به حل مسئله برای تسلط بکنید

برای کنترل چه کتابی خوبه ؟ مسائل کتابهای مرجع خوب هستن ؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان ثبت نام آزمونهای آزمایشی شروع شده ؟ از قیمتاشون خبر دارید ؟؟

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن رضایی از پوران رو در ابتدا بخونید و سپس تقوی از راهیان ارشد تکمیل کننده است
من خودم نخوندم،اما این حرف رو از چندین نفر شنیدم

ممنون دوست من
بله برای درسنامه و کلا کتاب کنکوری امین رضایی خوبه .
من برای مسائل تشریحی میخوام

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
یعنی برای دانشگاه میخواین؟

نه برای کنکور . چون حل سوالات تشریحی میتونه خیلی کمک کنه مخصوصا از مراجع خوب.
مثلا برای الکترونیک از کتاب میکروالکترونیک رضوی میخوام استفاده کنم و برای مدار از کتاب هدتنی . فقط مونده کنترل :D

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا