گفتگوی خودمانی ارشدی های برق 95

sogand.m

عضو جدید
سلام دوستای خوبم . امیدوارم به این سوالم جواب بدید آخه کسی به قبلیا جواب نداد ... کلاسای استاد کهن که در تهران موسسه پژوهش برگزار میشه رو بنده میخواستم برم . البته من شهرستانیم و اینکه اونجا فامیل و... ندارم .از طرفی ایشون گفتن چون شاگرد اولم کلاسا رو رایگان برام در نظر میگیرن .کلاسا هم 5 شنبه و جمعه هر هفته تا اوایل مهر برگزار میشه .با توجه به این شرایط اگه جای من بودید چکار میکردید؟ ضمن اینکه پروژه سنگینی هم دارم . ممنون
من بودم می رفتم..جزوشون که عالیه..من کتاب هیچی واسه مدار نداشتم و فقط جزوه ایشونو خوندمو 40% زدم

Alirezajamshidi8

عضو جدید
من تجربه خودمو میگم
پارسال که کنکور دادم روزی 3 ساعت واسه مغناطیس وقت گذاشته بودم بعد سر جلسه فقط تونستم یک سوال حل کنم همین باعث شد بقیه درسامم بد دادم(اول رفتم سراغ مغناطیس)تازه کلاسم می رفتم..
امسال که سال دومم بود ار اذر شروع کردم و بازم تا یک ماهو نیم مغناطیسو خوندم اما ماه اخر دیدم زیاد راضی کننده نیستم و حذفش کردم و خدا رو شکر رتبمم خوب شد

کنترل اگه خونده باشی همیشه3 تا سوال راحت پیدا میشه که اگه همونارو هم فقط بزنی میشه 25%

سلام
ببخشید شما منبعتون برای مغناطیس چی بود که به مشکل خوردید؟
کنترل یعنی میشه خوب زد چون میگن سالهای اخیر سخت شده؟(منم تو همین دوراهیم)
کتاب کنترلم پران پژوهشه کتاب خوبیه؟
یعنی مغناطیس با کتاب پارسه نمیشه خوب زد؟
لطفا خوب راهنمایی کنید چون یکیشو باید کنار بزارم!
در ضمن ماز کجا بدونیم شما سطح درسیتون چطور بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(بالاخره تاثیر داره دیگه)

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در ضمن ماز کجا بدونیم شما سطح درسیتون چطور بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟(بالاخره تاثیر داره دیگه)

با سلام
سال پیش دقیقا سه سوال از مغناطیس تکراری بود که میشد زد.
و همچنین کنترل هم دقیقا هر سال اگر خوب خونده باشی یعنی متوسط به بالا شک نکن به راحتی سه تا سوال رو میزنی.
در باره مغناطیس هم اینو میتونم بگم اگر میخونی خوب بخون نه یه بار بلکه این درس 3 بار باید خوند دوست من نزدیک 50 درصد مغناطیس زد.
هر چیزی شدنیه اگر بخوای بنابراین خودت باید تصمیم بگیری!
موفق باشید

sogand.m

عضو جدید
سلام
بله خواهش می کنم
من کلاس اشرفیان و رفتم (انصافا تدریسشون خوب بود)و جزوه ایشونو خوندم..مغناطیس درکش زیاد کار سختی نیست اما باید سرعت عمل ادم خیلی بالا باشه و هم چنین دقتم خیلی زیاد باشه
مثلا اگر کسی یکم مغناطیس خونده باشه سوالو که جلوش بزارن می تونه شفاهی بگه راه حلش چیه اما وقتی می خوای رو کاغذ حل کنی با کوچک ترین بی دقتی جواب اشتباه (که همیشه تو گزینه ها هست)به دست میاری..مثلا مال کنکور فکر کنم 92 بود که یک کره بود من 3بار حل کردم هر3بار جوابام متفاوت بودو تو گزینه هاهم بود..کلا این جور بی دقتیا اگه تو مغناطیس مسلط نشی زیاده..

ولی اگر واقعا مسلط مسلط باشی یک درس نمره بیاره..چون زیاد گستردگی تو سوالاش وجود نداره

در مورد کنترل من جزوه شیرین ابادی و 500سوال سجادیان و زدم و واقعا راضی بودم..در مورد بقیه اطلاعاتی ندارم.ولی کنترل حتی سال 91 که فوق العاده سخت بود و میانگین منفی بود 3تا سوال خیلی خیلی ساده داشت..تو تمام کنکورها که من نگاه می کردم همیشه حداقل 3 سوال ساده وجود داره که 25% برا کنترل قابل قبوله

در مورد پایه من تو یک دانشگاه تاپ درس می خوندم اما چون همیشه شب امتحانی بودم معدلم زیاد بالا نبود و تقریبا بعضی از مطالبم کلا فراموش کرده بودم و کلا اوضام زیاد جالب نبود..
اگه سوال دیگه ای داشتین و بتونم کمکتون کنم درخدمتم

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم . امیدوارم به این سوالم جواب بدید آخه کسی به قبلیا جواب نداد ... کلاسای استاد کهن که در تهران موسسه پژوهش برگزار میشه رو بنده میخواستم برم . البته من شهرستانیم و اینکه اونجا فامیل و... ندارم .از طرفی ایشون گفتن چون شاگرد اولم کلاسا رو رایگان برام در نظر میگیرن .کلاسا هم 5 شنبه و جمعه هر هفته تا اوایل مهر برگزار میشه .با توجه به این شرایط اگه جای من بودید چکار میکردید؟ ضمن اینکه پروژه سنگینی هم دارم . ممنون

سلام.سعی کن اگر میتونی مدارش رو از دست ندی.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان کنکوری
میخواستم ببینم ب نظرتون کنترل و مغناطیس کدومو بخونم ،با توجه ب اینکه پارسالم کنکور دادم ( چون ترم هم داشتم یکم رفتم بازی و نشد درست بحونم و دلخواهم نشد) هدفم رتبه خوب هست ن رتبه متوسط ، حالا بنظرتون کدومشو بخونم کنترل یا مغناطیسو؟ یا اصلا اگه هردوش رو بذارم کنار میتونم رتبه خوب کسب کنم؟ رتبه خوب هم از نظر خودم دو رقمی هستش

پ.ن: گرایش قدرت هستم

سلام.سعی کن روی کنترل زوم بیشتری داشته باشی.ریسک مغناطیس و استرسی که میتونه سر جلسه بهت تحمیل کنه بالاست

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سپاس از همه شما دوستان ک جواب دادید

بنظر کنترل خوندن منطقی تر میاد چون ممکنه کار خدا اصلا کنترل یهو امسال دوباره ب روال سه چهار سال پیشش برگرده و از این شدت سختی دربیاد اونوقت اونایی ک کنترل نخوندن نابود میشن در واقع

البته ب نظرم بهتره یکی دو مبحث ساده تر مغناطیس رو هم خوند ک اگه شد یکی دوتا سوالشو زد باعث میشه رتبه کلا جابجا بشه ، حالا اگه دوستان میدونه مبحثی هست ک بشه روش کار کرد و تستشو زد بگید فیض ببریم : )

در ضمن خب الان بخایم رو کنترل سرمایه گذاری کنیم چیا منبعمون باشه؟ من خودم کتاب جهشو دارم نمیدونم چ باید کرد

Alirezajamshidi8

عضو جدید
بله خواهش می کنم
من کلاس اشرفیان و رفتم (انصافا تدریسشون خوب بود)و جزوه ایشونو خوندم..مغناطیس درکش زیاد کار سختی نیست اما باید سرعت عمل ادم خیلی بالا باشه و هم چنین دقتم خیلی زیاد باشه
مثلا اگر کسی یکم مغناطیس خونده باشه سوالو که جلوش بزارن می تونه شفاهی بگه راه حلش چیه اما وقتی می خوای رو کاغذ حل کنی با کوچک ترین بی دقتی جواب اشتباه (که همیشه تو گزینه ها هست)به دست میاری..مثلا مال کنکور فکر کنم 92 بود که یک کره بود من 3بار حل کردم هر3بار جوابام متفاوت بودو تو گزینه هاهم بود..کلا این جور بی دقتیا اگه تو مغناطیس مسلط نشی زیاده..

ولی اگر واقعا مسلط مسلط باشی یک درس نمره بیاره..چون زیاد گستردگی تو سوالاش وجود نداره

در مورد کنترل من جزوه شیرین ابادی و 500سوال سجادیان و زدم و واقعا راضی بودم..در مورد بقیه اطلاعاتی ندارم.ولی کنترل حتی سال 91 که فوق العاده سخت بود و میانگین منفی بود 3تا سوال خیلی خیلی ساده داشت..تو تمام کنکورها که من نگاه می کردم همیشه حداقل 3 سوال ساده وجود داره که 25% برا کنترل قابل قبوله

در مورد پایه من تو یک دانشگاه تاپ درس می خوندم اما چون همیشه شب امتحانی بودم معدلم زیاد بالا نبود و تقریبا بعضی از مطالبم کلا فراموش کرده بودم و کلا اوضام زیاد جالب نبود..
اگه سوال دیگه ای داشتین و بتونم کمکتون کنم درخدمتم

یه سوال دیگه هم دارم من کنترلم ضعیف بود تو دانشگاه حقیقتش شب امتحانی خوندم نمرم 10.5 شد اما امتحانش هم خیلی سخت بود یه چیزی در حد کنکور حالا به نظرتون می تونم خودمو برسونم؟ دو سه تا تست هم کافیه برام چون رو درسای دیگه تمرکز کردم!
در ضمن شما کتاب مغناطیس پارسه عبدالعالی رو دیدید؟میگن که با این کتاب میشه مغناطیس رو خوب جواب داد.
دوستان دیگه هم جواب بدن لطفا!

آخرین ویرایش:

sogand.m

عضو جدید
سپاس از همه شما دوستان ک جواب دادید

بنظر کنترل خوندن منطقی تر میاد چون ممکنه کار خدا اصلا کنترل یهو امسال دوباره ب روال سه چهار سال پیشش برگرده و از این شدت سختی دربیاد اونوقت اونایی ک کنترل نخوندن نابود میشن در واقع

البته ب نظرم بهتره یکی دو مبحث ساده تر مغناطیس رو هم خوند ک اگه شد یکی دوتا سوالشو زد باعث میشه رتبه کلا جابجا بشه ، حالا اگه دوستان میدونه مبحثی هست ک بشه روش کار کرد و تستشو زد بگید فیض ببریم : )

در ضمن خب الان بخایم رو کنترل سرمایه گذاری کنیم چیا منبعمون باشه؟ من خودم کتاب جهشو دارم نمیدونم چ باید کرد
راستش مغناطیس تقریبا پیوستگیش زیاده و اینکه یک مطلب و بخونی و بتونی بزنی کار سختیه..اما چیزهای ساده ترش که من یادمه شرایط مرزی و مقاومت و خازن بود..

در مورد کنترل جزوه شیرین ابادی رو حتما بخونین که خیلی مفیده..راستش کنترل زیاد به منبع ربطی نداره و مهم زیاد تست زدنه..تو کنترل هرچی بیشتر تست بزنین بیشتر راه می افتین

sogand.m

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم من کنترلم ضعیف بود تو دانشگاه حقیقتش شب امتحانی خوندم نمرم 10.5 شد اما امتحانش هم خیلی سخت بود یه چیزی در حد کنکور حالا به نظرتون می تونم خودمو برسونم؟ دو سه تا تست هم کافیه برام چون رو درسای دیگه تمرکز کردم!
در ضمن شما کتاب مغناطیس پارسه عبدالعالی رو دیدید؟میگن که با این کتاب میشه مغناطیس رو خوب جواب داد.
دوستان دیگه هم جواب بدن لطفا!

اره چرا که نه!!اگه براتون مقدوره کلاس شیرین ابادی رو برین خوبه اگر هم که نه اول یک منبع خوب پیدا کنین بعدش تا می تونین تست بزنین
حتی من توصیه می کنم تمام سوال های ازمون ازمایشی ها اگه همه درساشو وقت نداشتین ولی کنترلشو حتما بزنین

joonii

عضو جدید
سلام دوستان عزیز ی راهنمایی لطفآشمابراریاضی چه کتابی رومیخونید؟

sogand.m

عضو جدید

من کتاب کریمی رو برا ریاضی مهندسی و معادلات..فقط فصل اخر ریاضی کریمی خوب توضیح نداده و اونو من از کتاب مومن زاده خوندم.امارم حذف کرده بودم

salmanro

عضو جدید
ریاضی کریمی خیلی سنگینه بدترگیج میشی بنظرمن مومن زاده بدنیست ریاضی مهندسی مدرسان شریفم بازبه نسبت واضح ترازمومن زاده اس

mvchsh

عضو جدید
36 کارنامه سال 94 قدرتی ها رو بررسی کردم

3 کارنامه فقط به مغناطیس جواب دادن که به صورت میانگین 57.4 درصد زدن

9 کارنامه فقط به کنترل جواب دادن که به صورت میانگین 33.33 درصد زدن

24 کارنامه به هردو جواب دادن که به صورت میانگین کنترل رو 15.27 درصد زدن و مغناطیس رو 24.07

نتیجه گیری:
اگر قدرتی هستین:( کنترل رو حذف نکنین چون ضریب 4 داره و اگه رتبه دورقمی می خواین حتما مغناطیس رو بخونین)

اگر مخابراتی هستین:( حتما باید به مغناطیس جواب بدین چون ضریب 4 داره و درصد بهتری نسبت به کنترل میتونین کسب کنین میشه بدون کنترل هم رتبه خوبی کسب کرد)

اگر الکی هستین: ( هر دو درس واسه شما ظریبش 3 هستش و با توجه به امسال به نظر من مغناطیس رو در اولویت قرار بدین)

اگر کنترلی هستین: ( فقط کنترل دیگه چون مغناطیس ظریبش واسه شماها صفره)

-من خودم قدرتی هستم و اگه آزمون اردیبهشت باشه حتما مغناطیس رو میخونم

منبع کارنامه ها:http://www.academybargh.ir/master/info/186/%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1394-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA

توجه کنین که در لینک بالا کارنامه های 5 - 18 - 28 - 33-382- 436-605- تکراری هستن و نباید در محاسبات لحاظ کنین

البته من کارنامه های قدرت رو بررسی کردم و با توجه به اینکه این دو درس در بقیه گرایشا مشترک هستن به احتمال فراوان در اون ها هم به نتیجه مشابه برسیم

A R A S T E

عضو جدید
دوست عزیزمنم کتاب آقای کریمی روخوندم ریاضی مهندسی مدرسان شریفم خوندم ازمدرسان راضی تربودم ولی مومن زاده رو نظرخاصی راجبش ندارم چون نخوندم

rahada

عضو
در مورد کنترل جزوه شیرین ابادی رو حتما بخونین که خیلی مفیده..راستش کنترل زیاد به منبع ربطی نداره و مهم زیاد تست زدنه..تو کنترل هرچی بیشتر تست بزنین بیشتر راه می افتین

ببخشید این جزوه ها در اینترنت وجود نداره؟ برای بعضیا مثل من که نمی تونن کلاسارو برن یا یه منبع خوب گیر بیارن.

power4ever

عضو جدید
من ریاضی رو 60 زدم به نظرم معتقدی و مومن زاده اصولی تدریس کردن کریمی هم خوبه ولی سر کنکور به خاطر فشار آزمون روشای کریمی خوب نیست
کنترل هم 40زدم هر چی بگی خوندم ولی به نظرم فقط جزوه شیرین آبادی و کتاب نایس رو بخونیین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
راستش مغناطیس تقریبا پیوستگیش زیاده و اینکه یک مطلب و بخونی و بتونی بزنی کار سختیه..اما چیزهای ساده ترش که من یادمه شرایط مرزی و مقاومت و خازن بود..

ممنون ، بله موافقم مغناطیس پیوستگیش زیاده نمیشه ی مبحث خاص رو در نظر گرفت و اونو صرفا خوند

جزوه یکی دوسال پیش ایشون تو نت هست ولی جزوه جدید من پیدا نکردم

من ریاضی رو 60 زدم به نظرم معتقدی و مومن زاده اصولی تدریس کردن کریمی هم خوبه ولی سر کنکور به خاطر فشار آزمون روشای کریمی خوب نیست
کنترل هم 40زدم هر چی بگی خوندم ولی به نظرم فقط جزوه شیرین آبادی و کتاب نایس رو بخونیین
ریاضی کنکور امسالو؟ من ریاضی خوب خونده بودم و کتاب کریمی خونده بودم و همچنین معادلات کریمی ولی خیلی سخت بود کنکور نتونستم درست حسابی بزنم ، یعنی فکر میکردم خوب زدم بعد ک نتیجش اومد دیدم ن خوب نزدم ، حالا امسال من بخام بخونم یکم سخت نیس مرجعمو عوض کنم؟ مثلا برم سراغ مومن زاده کار درستیه؟ یا همون مرجع قبلیمو ک بیشتر ب گفتارش و ... اون اشنایی دارم رو ادامه بدم ب خوندن؟

کتاب نایس؟ کتاب مرجع هستش؟
کسی جزوه جدید شیرین ابادی رو داره؟ همین تابستان 93 رو؟ یا باید از همین سایت پولشو بدیم بخریم :دی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sogand.m

عضو جدید
بچه ها کسی یک رفرنس خوب برا یادگیری متلب بهم معرفی می کنه؟؟(گرایشم ایشالا مخابرات سیستم خواهد بود)

sogand.m

عضو جدید
ممنون ، بله موافقم مغناطیس پیوستگیش زیاده نمیشه ی مبحث خاص رو در نظر گرفت و اونو صرفا خوند

جزوه یکی دوسال پیش ایشون تو نت هست ولی جزوه جدید من پیدا نکردم

ریاضی کنکور امسالو؟ من ریاضی خوب خونده بودم و کتاب کریمی خونده بودم و همچنین معادلات کریمی ولی خیلی سخت بود کنکور نتونستم درست حسابی بزنم ، یعنی فکر میکردم خوب زدم بعد ک نتیجش اومد دیدم ن خوب نزدم ، حالا امسال من بخام بخونم یکم سخت نیس مرجعمو عوض کنم؟ مثلا برم سراغ مومن زاده کار درستیه؟ یا همون مرجع قبلیمو ک بیشتر ب گفتارش و ... اون اشنایی دارم رو ادامه بدم ب خوندن؟

کتاب نایس؟ کتاب مرجع هستش؟
کسی جزوه جدید شیرین ابادی رو داره؟ همین تابستان 93 رو؟ یا باید از همین سایت پولشو بدیم بخریم :دی

منم کریمی رو خوندم اما بادوستان موافقم که مومن زاده بهتره..به نظر من حداقل اگه شده فصل فوریه و مشتقات جزیی مومن زاده رو پیدا کنینو بخونین(تو اینترنت جزوشم بود)این دو فصل وقت زیادی ازتون نمی گیره.ولی مومن زاده روان تر گفته

Shahab

مدیر تالار عکس
مدیر تالار
کاربر ممتاز
منم کریمی رو خوندم اما بادوستان موافقم که مومن زاده بهتره..به نظر من حداقل اگه شده فصل فوریه و مشتقات جزیی مومن زاده رو پیدا کنینو بخونین(تو اینترنت جزوشم بود)این دو فصل وقت زیادی ازتون نمی گیره.ولی مومن زاده روان تر گفته

خب شما هم کریمی رو خوندی هم مومن زاده رو و میگید مومن زاده بهتره یا طبق نظر بقیه میگید؟

sogand.m

عضو جدید
خب شما هم کریمی رو خوندی هم مومن زاده رو و میگید مومن زاده بهتره یا طبق نظر بقیه میگید؟
کریمی رو که خوندم اما فصل اخرشو که گیر کردم کتاب مومن زاده رو از دوستم گرفتمو خوندم و دیدم واقعا قابل فهمه..بعد یک نگاه کلی که انداختم دیدم فصل فوریه شم خیلی بهتره ولی اون اعداد مختلط تقریبا مثل کریمی بود.بعد تو اینترنت فصل فوریه دیدم جزوشو گذاشته دانلود کردمو خوندم(فک کنم تو سایت خودش بود نمی دونم هنوز هست یانه)

Joe_Bel

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

من از دکتر معتقدی واقعا راضی بودم برای کسی که میخواهد یاد بگیرد بسیار خوب هست

Paydar91

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان خوب و عزیزم... چه قدیمی ها... چه عزیزانی که جدیدا به جمع ما ملحق شدند...
قبل از هر چیزی عذر خواهی از مدیریت محترم جناب Ice Man و همچنین دوستانی که بهشون قول داده بودم دارم که به علت مشغله هایی که نا خواسته برام پیش اومد این امری که در ادامه توضیح خواهم داد به وقفه افتاد....

دوستان پارسالی اگه یادشون باشه تاپیکی با محتوای تجربه های طلایی زدیم که به شخصه برای خود من بسیار خوب بود و ازش استفاده کردم و سایر دوستان هم تا جایی که اطلاع دارم کلی ازش استفاده کردند....دوستانی که لطف کردند و وقت گذاشتند و از تجربه هاشون نوشتند و با کمال دقت به سوالای های زیاد ما پاسخ دادند و ما رو مدیون خودشون کردند... و مجددا هم از همه ی اون دوستان و مدیریت محترم که ایجاد چنین فضایی رو دادند تشکر می کنم.... امسال هم مشابه همون تاپیک ولی با ایده هایی بسیار بسیار جدید تر و بهتر به شرط همراهی دوستانی که کنکور دادند اگه خدا بخواد مد نظر هستش...

از همه ی دوستان عزیزی که کنکور دادند با هر رتبه ای که کسب کردند خواهشمندم اگه تمایل دارند که در این برنامه شرکت کنند و در این امر به اشتراک گذاشتن تجربه هاشون (که قطعا با هیچ چیزی قابل تقدیر و جبران نیست) با ما همراه باشند لطفا توی همین تاپیک با پستشون یا تشکرشون از این پست موافقت خودشونو اعلام کنند تا ان شالله طی روز های اینده در چند و چون ماجرا کامل دوستان قرار بگیرند و یک یادگاری خوب از خودمون به جا بذاریم.

ارادتمند شما.

agarin

عضو جدید
سلام دوستان.
با رتبه 1400 میشه کنترل دانشگاه خوارزمی قبول شد؟؟؟؟؟؟؟
دانشگاه های تهران میشه با این رتبه کنترل قبول شد؟؟
خواهش میکنم جواب بدید.

آخرین ویرایش:

A R A S T E

عضو جدید
باسلام دوستم امیدوارم که بشه ولی بعیدمیدونم!ازصمیم قلبم ازخدامیخوام بهترین دانشگاه روبیاری

agarin

عضو جدید
باسلام دوستم امیدوارم که بشه ولی بعیدمیدونم!ازصمیم قلبم ازخدامیخوام بهترین دانشگاه روبیاری

امیدوارم که نشه.
دلم نمیخواد کنترل قبول شم .. ولی تو انتخاب رشتم دانشگاههای تهران کنترل رو زدم.
:redface::redface::redface:
الانم خیلی استرس دارم که کجا قبول میشم.:smile:

بالا