گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
باران می بارد و من دلتنگ

رها می شوم

با درد های ناتمام

بر سنگ فرش خیابان

باران می پیچد

در قطره های بی شمار

من دلتنگ

تو رها ....

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنیا همان یک لحظه بود

آن دم که چشمانت

مرا از عمق چشمانم ربود

cheshmac

عضو جدید
لیسانس غیر فنی 3148100
لیسانس فنی 3465700
لیسانس مهندسی نفت 3605900

ضریبا:
اهواز : 2.2288
آغاجاری : 2.385
گچساران . مسجد سلیمان : 2.3538
ممنون :gol:
پس با اين حساب نهايت حقوق شما حدودا 800 ميشه! درسته؟ :surprised:
پايه حقوق دقيقا يكيه. ولي ضريب اروندان حدودا 3.2 يا شايدم بيشتر بود!

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر دوست داشتم یک نفر از من می پرسید:

چرا نگاه هایت آنقدر غمگین است؟

چرا لبخندهایت آنقدر تلخ و بیرنگ است؟

اما افسوس که هیچ کس نبود ...

همیشه من بودم و تنهایی پر از خاطره ...

آری با تو هستم ...!

با تویی که از کنارم گذشتی...

و حتی یک بار هم نپرسیدی،

چرا چشمهایم همیشه بارانی است...!!

cheshmac

عضو جدید

آری با تو هستم ...!

و حتی یک بار هم نپرسیدی،

حالا واقعا چرا چشمهايت هميشه بارانيست؟! :D

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
شب را دوستـــ ــ ـ دارم ...!

چرا که در تاریکـــ ـی ..

چهره ها مشخــــــ ـص نیست !!

و هر لحظــــــــ ـه ..

این امیـــــ ـد ..

در درونــــــ ــم ریشه می زند ...

که آمده ای ..

ولی من ندیده ام!

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابر چشمانم
در غروب ندیدنت
مدام بهانه میگیرد
باریدن را

galadrail77

عضو جدید

سلام به همه ي مهندسين شيمي

ببينيم امروز چه خبري داريم؟

احتمال تغيير اكثر معاونين مجموعه وزارت نفت

اكونيوز: نماينده بوشهر گفت: كميسيون انرژي خواستار تغيير اكثر معاونين مجموعه وزارت نفت شد.به گزارش خبرنگارخبرگزاري اقتصادي ايران "غلامعلي ميگلي نژاد" با بيان اين مطلب افزود: كميسيون انرژي خواستار تغيير اكثرمعاونين مجموعه وزارت نفت ازوزير شد.غلامعلي ميگلي ن‍‍‍‍‍‍زاد گفت: با توجه به مديريت، سوابق و مسئوليت هاي مختلف وعملكرد خوب رستم قاسمي توانست راي اعتماد بالايي ازمجلس بگيرد و از سوي ديگر با توجه به انگيزه و پشت كاري كه ايشان دارند كميسيون انرژي نسبت به حسن مديريت وي در مجموعه وزارت نفت خوش بين است.عضو كميسيون انرژي با اشاره به مسئله تحريم در عقب ماندگي پروژه ها گفت: تحريم عملا به عنوان تهديد جدي براي نظام نيست و ما اين تهديد را تبديل به فرصت كرديم.وي ضمن ابراز تأسف نسبت به عقب افتادگي فازهاي پارس جنوبي گفت: مقرر گرديده بود درمدت 35 ماه اين فازها به بهره برداري برسند ولي در بازديدهاي اخير پارس جنوبي متوجه شديم قرارگاه خاتم الانبياء در فازهاي محوله فعاليت رضايت بخشي داشته ولي فازهايي كه مسئوليت آن به عهده وزارت صنعت،معدن و تجارت است حدود 40درصد عقب ماندگي دارد.نماينده بوشهرافزود: وزارت صنعت و تجارت هرگز نمي تواند به تعهد خود عمل نمايد وهمين عمل باعث شد كه وزير نفت به پيمانكاران اخطار داده و يا آنها را خلأ يد كند.وي همچنين گفت: كميسيون طي جلسه اي با وزير نفت از او خواست تعدادي از مديران و معاونين ناكارآمد را از مجموعه نفت حذف نمايد.عضو كميسيون انر‍ژي در پايان گفت: با توجه به شناختي كه از اعضاي كميسيون انرژي دارم چنانچه نمايندگان حرفي را مطرح نمايند از سر دلسوزي به نظام و شخص وزير است و نيزابراز اميدواري كرد وزير در اين سمت موفق عمل خواهد كرد.

توليد گاز از پارس جنوبي به 280 ميليون متر مكعب در روز افزايش مي يابد

شانا: مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با تاكيد بر اين كه هيچ مشكلي در تامين گاز زمستاني كشور وجود ندارد، گفت: هم اكنون روزانه 250 تا 260 ميليون متر مكعب گاز از ميدان مشترك پارس جنوبي برداشت مي شود و تا اسفند ماه اين ميزان به 280 ميليون متر مكعب افزايش خواهد يافت. موسي سوري در گفت و گو با خبرنگار شانا تصريح كرد: ميدان مشترك پارس جنوبي با فعاليت 29 فاز استاندارد و 24 پالايشگاه در پايان سال 94 از مرز توليد روزانه 800 ميليون مترمكعب گاز عبور خواهد كرد.

روزانه ۲،۴ ميليون بشكه‌ نفت صادر مي شود

اكونيوز: مدير بين‌الملل شركت ملي نفت با بيان اينكه هنوز اولويت صادرات نفت مانند سال‌هاي گذشته با آسياست، گفت: ميزان متوسط صادرات نفت ايران در ۶ ماهه نخست سال ۹۰در حدود ۲ ميليون و ۴۲۰ هزار تا ۲ ميليون و ۴۳۰ هزار بشكه در روز بوده است.

استفاده بهينه از گازهاي توليدي با احداث واحدهاي توليد «ال ان جي»

موج: مديرعامل شركت مايع سازي گاز طبيعي ايران در مقايسه اي بين روش هاي مختلف استفاده از گازهاي به دست آمده، تبديل گاز به «ال ان جي» را يكي از سودآورترين راه هاي ممكن دانست. وي با بيان اينكه امروزه هيچ كس بر سرعت قطر در بهره برداري از منابع گازي پارس جنوبي و لزوم فعال سازي و سرعت بخشيدن به پروژه هاي پارس جنوبي ايران شكي ندارد، اظهار داشت: پس از انتقال گاز پارس جنوبي به عسلويه راههاي بسياري در مصرف آن وجود دارد كه غيرمنطقي ترين آن سوزاندن آن است. وي افزود: مصرف مستقيم، تزريق به ميادين نفتي، صادرات، جايگزيني محصولات پالايشي و توليد محصولات پالايشي ار راهكارهاي ديگر بهره برداري از گاز است. استفاده از گاز براي توليد برق در واحدهاي پراكنده و نيروگاهها روشي پذيرفتني است ولي چندان مناسب نيست.خيرانديش استفاده از گاز توليدي در پتروشيمي به عنوان ماده اوليه را براي رسيدن تا 65 درصد قيمت فوب خليج فارس مناسب دانست و گفت: تزريق به ميادين نفتي نيز مي تواند از 80 تا 100 درصد فوب خليج فارس براي كشور درآمد داشته باشد كه بهترين حصول نتيجه تا امروز در ميدان نفتي آغاجري حاصل شده است. بهترين استفاده از گاز پارس جنوبي و بيشترين درآمدزايي از آن از طريق صادرات است كه با توجه به مسافت هاي گسترده صادراتي و حركت رو به رشد جهان به سمت «ال ان جي» به دليل مزاياي فراوان آن نسبت به خط لوله، اختصاص گازهاي به دست آمده از پارس جنوبي به توليد «ال ان جي» مقرون به صرفه ترين حالت ممكن است. وي افزود: قيمت امروز «ال ان جي» ژاپن هجده دلار در هر ميليون "بي تي يو" است كه 1.5 برابر قيمت فعلي صادرات گاز ايران است و اين خود نشان از صرفه اقتصادي صادرات «ال ان جي» نسبت به گاز طبيعي دارد. با در نظر گرفتن گرانتر بودن نرخ هشت دلاري قيمت گازوئيل در هر ميليون "بي تي يو" نسبت به «ال ان جي» و با احتساب نياز 250 هزار ميليون "بي تي يو" يك نيروگاه 1000 مگاواتي در شصت روز سرد سال با استفاده از «ال ان جي» در اين شصت روز 120 ميليون "بي تي يو" صرفه جويي مصرف سوخت خواهيم داشت.خيرانديش راه ديگر استفاده از گاز را احداث واحدهاي "جي تي ال" براي توليد محصولات پالايشي از گاز عنوان كرد و ابراز داشت: مزيت احداث چنين واحدهايي افزايش ۶۰ درصدي درآمد نسبت به صدور «ال ان جي» است، اما نقص آن اين است كه تكنولوژي "جي تي ال" در سايزهاي بزرگ هنوز اثبات‌شده نيست، در حالي كه"جي تي ال" هاي كوچك هم اثبات شده‌اند و هم از نظر اقتصادي جواب مي‌دهند. مديرعامل ايران «ال ان جي» در پايان از مذاكره با شركت هاي چيني براي اجراي واحدهاي سه و چهار ايران «ال ان جي» خبر داد و گفت: اگر شركت هاي چيني بتوانند بودجه لازم را تامين كنند اجراي واحدهاي سه و چهار پروژه ايران «ال ان جي» را به آنها خواهيم سپرد.

جي تي ال : GTL
ال ان جي: LNG
بي تي يو : BTU

;)

آخرین ویرایش:

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
دنیا همان یک لحظه بود

آن دم که چشمانت

مرا از عمق چشمانم ربود

ابر چشمانم
در غروب ندیدنت
مدام بهانه میگیرد
باریدن را

شب را دوستـــ ــ ـ دارم ...!

چرا که در تاریکـــ ـی ..

چهره ها مشخــــــ ـص نیست !!

و هر لحظــــــــ ـه ..

این امیـــــ ـد ..

در درونــــــ ــم ریشه می زند ...

که آمده ای ..

ولی من ندیده ام!

آری با تو هستم ...!

و حتی یک بار هم نپرسیدی،

تشكر ندارم
ولي خيلي قشنگ بود دستت ميسي

سلام به همه ي مهندسين شيمي

ببينيم امروز چه خبري داريم؟

احتمال تغيير اكثر معاونين مجموعه وزارت نفت

اكونيوز: نماينده بوشهر گفت: كميسيون انرژي خواستار تغيير اكثر معاونين مجموعه وزارت نفت شد.به گزارش خبرنگارخبرگزاري اقتصادي ايران "غلامعلي ميگلي نژاد" با بيان اين مطلب افزود: كميسيون انرژي خواستار تغيير اكثرمعاونين مجموعه وزارت نفت ازوزير شد.غلامعلي ميگلي ن‍‍‍‍‍‍زاد گفت: با توجه به مديريت، سوابق و مسئوليت هاي مختلف وعملكرد خوب رستم قاسمي توانست راي اعتماد بالايي ازمجلس بگيرد و از سوي ديگر با توجه به انگيزه و پشت كاري كه ايشان دارند كميسيون انرژي نسبت به حسن مديريت وي در مجموعه وزارت نفت خوش بين است.عضو كميسيون انرژي با اشاره به مسئله تحريم در عقب ماندگي پروژه ها گفت: تحريم عملا به عنوان تهديد جدي براي نظام نيست و ما اين تهديد را تبديل به فرصت كرديم.وي ضمن ابراز تأسف نسبت به عقب افتادگي فازهاي پارس جنوبي گفت: مقرر گرديده بود درمدت 35 ماه اين فازها به بهره برداري برسند ولي در بازديدهاي اخير پارس جنوبي متوجه شديم قرارگاه خاتم الانبياء در فازهاي محوله فعاليت رضايت بخشي داشته ولي فازهايي كه مسئوليت آن به عهده وزارت صنعت،معدن و تجارت است حدود 40درصد عقب ماندگي دارد.نماينده بوشهرافزود: وزارت صنعت و تجارت هرگز نمي تواند به تعهد خود عمل نمايد وهمين عمل باعث شد كه وزير نفت به پيمانكاران اخطار داده و يا آنها را خلأ يد كند.وي همچنين گفت: كميسيون طي جلسه اي با وزير نفت از او خواست تعدادي از مديران و معاونين ناكارآمد را از مجموعه نفت حذف نمايد.عضو كميسيون انر‍ژي در پايان گفت: با توجه به شناختي كه از اعضاي كميسيون انرژي دارم چنانچه نمايندگان حرفي را مطرح نمايند از سر دلسوزي به نظام و شخص وزير است و نيزابراز اميدواري كرد وزير در اين سمت موفق عمل خواهد كرد.

توليد گاز از پارس جنوبي به 280 ميليون متر مكعب در روز افزايش مي يابد

شانا: مديرعامل شركت نفت و گاز پارس با تاكيد بر اين كه هيچ مشكلي در تامين گاز زمستاني كشور وجود ندارد، گفت: هم اكنون روزانه 250 تا 260 ميليون متر مكعب گاز از ميدان مشترك پارس جنوبي برداشت مي شود و تا اسفند ماه اين ميزان به 280 ميليون متر مكعب افزايش خواهد يافت. موسي سوري در گفت و گو با خبرنگار شانا تصريح كرد: ميدان مشترك پارس جنوبي با فعاليت 29 فاز استاندارد و 24 پالايشگاه در پايان سال 94 از مرز توليد روزانه 800 ميليون مترمكعب گاز عبور خواهد كرد.

روزانه ۲،۴ ميليون بشكه‌ نفت صادر مي شود

اكونيوز: مدير بين‌الملل شركت ملي نفت با بيان اينكه هنوز اولويت صادرات نفت مانند سال‌هاي گذشته با آسياست، گفت: ميزان متوسط صادرات نفت ايران در ۶ ماهه نخست سال ۹۰در حدود ۲ ميليون و ۴۲۰ هزار تا ۲ ميليون و ۴۳۰ هزار بشكه در روز بوده است.

استفاده بهينه از گازهاي توليدي با احداث واحدهاي توليد «ال ان جي»

موج: مديرعامل شركت مايع سازي گاز طبيعي ايران در مقايسه اي بين روش هاي مختلف استفاده از گازهاي به دست آمده، تبديل گاز به «ال ان جي» را يكي از سودآورترين راه هاي ممكن دانست. وي با بيان اينكه امروزه هيچ كس بر سرعت قطر در بهره برداري از منابع گازي پارس جنوبي و لزوم فعال سازي و سرعت بخشيدن به پروژه هاي پارس جنوبي ايران شكي ندارد، اظهار داشت: پس از انتقال گاز پارس جنوبي به عسلويه راههاي بسياري در مصرف آن وجود دارد كه غيرمنطقي ترين آن سوزاندن آن است. وي افزود: مصرف مستقيم، تزريق به ميادين نفتي، صادرات، جايگزيني محصولات پالايشي و توليد محصولات پالايشي ار راهكارهاي ديگر بهره برداري از گاز است. استفاده از گاز براي توليد برق در واحدهاي پراكنده و نيروگاهها روشي پذيرفتني است ولي چندان مناسب نيست.خيرانديش استفاده از گاز توليدي در پتروشيمي به عنوان ماده اوليه را براي رسيدن تا 65 درصد قيمت فوب خليج فارس مناسب دانست و گفت: تزريق به ميادين نفتي نيز مي تواند از 80 تا 100 درصد فوب خليج فارس براي كشور درآمد داشته باشد كه بهترين حصول نتيجه تا امروز در ميدان نفتي آغاجري حاصل شده است. بهترين استفاده از گاز پارس جنوبي و بيشترين درآمدزايي از آن از طريق صادرات است كه با توجه به مسافت هاي گسترده صادراتي و حركت رو به رشد جهان به سمت «ال ان جي» به دليل مزاياي فراوان آن نسبت به خط لوله، اختصاص گازهاي به دست آمده از پارس جنوبي به توليد «ال ان جي» مقرون به صرفه ترين حالت ممكن است. وي افزود: قيمت امروز «ال ان جي» ژاپن هجده دلار در هر ميليون "بي تي يو" است كه 1.5 برابر قيمت فعلي صادرات گاز ايران است و اين خود نشان از صرفه اقتصادي صادرات «ال ان جي» نسبت به گاز طبيعي دارد. با در نظر گرفتن گرانتر بودن نرخ هشت دلاري قيمت گازوئيل در هر ميليون "بي تي يو" نسبت به «ال ان جي» و با احتساب نياز 250 هزار ميليون "بي تي يو" يك نيروگاه 1000 مگاواتي در شصت روز سرد سال با استفاده از «ال ان جي» در اين شصت روز 120 ميليون "بي تي يو" صرفه جويي مصرف سوخت خواهيم داشت.خيرانديش راه ديگر استفاده از گاز را احداث واحدهاي "جي تي ال" براي توليد محصولات پالايشي از گاز عنوان كرد و ابراز داشت: مزيت احداث چنين واحدهايي افزايش ۶۰ درصدي درآمد نسبت به صدور «ال ان جي» است، اما نقص آن اين است كه تكنولوژي "جي تي ال" در سايزهاي بزرگ هنوز اثبات‌شده نيست، در حالي كه"جي تي ال" هاي كوچك هم اثبات شده‌اند و هم از نظر اقتصادي جواب مي‌دهند. مديرعامل ايران «ال ان جي» در پايان از مذاكره با شركت هاي چيني براي اجراي واحدهاي سه و چهار ايران «ال ان جي» خبر داد و گفت: اگر شركت هاي چيني بتوانند بودجه لازم را تامين كنند اجراي واحدهاي سه و چهار پروژه ايران «ال ان جي» را به آنها خواهيم سپرد.

جي تي ال : GTL
ال ان جي: LNG
بي تي يو : BTU

;)

ممنونم مهندس

malina

عضو جدید
کاربر ممتاز
امروز صبح اينجا بارون اومد جات خالي:redface:
آخ جوووووووووووووون

ستاره67

عضو جدید
سلام بچه ها .دلم تنگ شده واستون.
مریمیییییی ها کوشین؟؟!!:cry:
از پستای همه ممنون.
التماس دعا.

galadrail77

عضو جدید

سلام به همه
چه روز خوبيه با اين بارون زيبا:gol:

[h=2]برنامه هاي قاسمي ، نمايندگان كميسيون انرژي را قانع نكرد[/h]
سكونيوز: وزير نفت، ديروز در كميسيون انرژي حضور پيدا كرد و برنامه هايش را براي پيشبرد اهداف وزارت نفت به مجلس ارائه داد.غلامعلي ميگلي نژاد، نماينده مجلس و عضو كميسيون انرژي در گفت و گو با سكو نيوز ، برنامه هاي وزير نفت براي ارائه به مجلس در مورد اداره صنعت نفت كشور كلي گويي و پر ابهام بود و به همين دليل به او دو هفته فرصت داده شد كه گزارش خود را در مورد جزييات پيشبرد اين برنامه به مجلس ارائه دهد.نماينده بوشهر در خانه ملت همچنين خبر داد: اين برنامه مربوط به يك سال و دو سال و ... نبود و فقط يك سري اهداف كلي مثل رسيدن توليد نفت ايران به سطح هفت ميليون بشكه در روز بود.او افزود: اما نمايندگان سوالاتي را در مورد اينكه برنامه وزارتخانه براي هر ميدان چيست؟ برنامه وزارت نفت براي خطوط لوله چيست ؟ برنامه براي جلوگيري از گاز سوزي و نابود شدن گاز كشور چيست ؟ و... را مطرح كردند. طرح اين سوالات و اين پرسش مهم كه برنامه وزارت نفت براي جلوگيري از حوادثي كه هر روز در صنعت نفت كشورمان در حال رخ دادن است، چيست، باعث شد تا قرار بر آن شود كه آقاي قاسمي ملزم به حضور دوباره در دو هفته ديگر در مجلس شوراي اسلامي شود. او گفت: وزير نفت بايد گزارش ريز خود را در مورد حوادث و نيز برنامه هاي ريز و جزيي براي پيشرفت ارائه دهد.

تورو خدا وزير نفت رو ببين :surprised:

[h=2]توليد بنزين استاندارد روز اروپا تا سال 91[/h]
اكونيوز: رئيس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: با مذاكراتي كه با وزارت نفت به عمل آمد قرار شد تا شهريور سال 91 توليد بنزين در تمام پالايشگاههاي كشور بر اساس استانداردهاي روز اروپا و يورو 5 صورت پذيرد.به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران، "محمدي زاده" با بيان مطلب فوق تصريح كرد: با پيگيري هايي كه سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص توليد بنزين در كشور بر اساس استانداردهاي روز اروپا انجام داد پالايشگاه شازند نخستين پالايشگاهي است كه اين امر را محقق كرد و توليد اين فراورده را مطابق با استانداردهاي روز اروپا انجام داد. وي ادامه داد: برنامه ريزي هايي در پالايشگاههاي تهران، آبادان و بندرعباس هم در حال نهايي شدن است و ان شاالله تا شهريور سال 91، كل پالايشگاههاي كشور اين فراورده را بر اساس استاندارد يورو 5 توليد خواهند كرد. وي در ادامه خاطر نشان كرد: توليد بنزين بر اساس استانداردهاي روز اروپا باعث مي شود آلايندگي در كشور به ميزان 50 پي پي ام كاهش يابد كه اين يك موفقيت بسيار بزرگ است.

البته اروپا يه 6 7 سالي هست اين رو عملي كرده:razz:

[h=2]خط لوله صادرات سوخت جت پالايشگاه بندرعباس راه اندازي شد[/h]
شانا: خط لوله صادرات سوخت جت از پالايشگاه بندرعباس، به طول 12.5 كيلومتر، ظهر ديروز با ارسال يك محموله نفت سفيد به صورت آزمايشي آغاز به كار كرد.مجري پروژه خط لوله صادرات فرآورده سوخت جت در شركت ملي مهندسي و ساختمان نفت ايران در گفت و گو با خبرنگار شانا اظهار كرد: صادرات سوخت جت از پالايشگاه بندرعباس به كشورهاي خارجي، ماهانه 27 ميليون دلار براي كشور سودآوري دارد.مهندس محمد سكاكي با تاكيد بر اين كه از ساعت 11 ظهر ديروز نخستين محموله نفت سفيد به شكل آزمايشي از طريق اين خط ارسال شد، افزود: به محض آمدن كشتي هاي صادراتي به اسكله شهيدرجايي، ارسال محموله سوخت جت از پالايشگاه آغاز خواهد شد.مجري طرح احداث خط لوله اسكله شهيدرجائي تاكيد كرد: اين خط لوله 12.5 كيلومتر طول و 20 اينچ قطر دارد و مسير آن از انبار نفت واقع در جنوب پالايشگاه بندرعباس آغاز شده است و تا اسكله شهيد رجايي ادامه مي يابد

arnak

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و درود بی پایان بر تمامی میم شیمی های عزیز و باصفا
چه خبرا؟
اصلا کیا هستن کیا نیستن؟

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=6] بزرگتر که می شوی
لبخندهایت را در آلبوم کودکیت جا ميگذاري
و ناخواسته وارد دنياي لبخندهاي مصنوعي ميشوي
شاید بزرگ شدن، آن اتفاقي نبود كه انتظارش را ميكشيدم...!!
[/h]

seabride

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=6] به سرنوشت گفتم با آنکه با احساسم بازي کرد چه کنم ؟ انگشت بر
لبانم گذاشت گفت صبور باش ،بسپارش به ما که هيچ احدي از سرنوشتش خبري
ندارد
[/h]

بالا