گفتگوها و گفتمان‌های مهندسان شیمی

padeshah_2009

عضو جدید
كمك شما مايه دلگرمي ماست ...

كمك شما مايه دلگرمي ماست ...

سلام
من هم يه جوجه شيميست هستم كه كم كم دارم به جمع مرغ و خروسهاي محترم اضافه ميشم ...:)
ما هم مثل بقيه بايد توي دانشگاه پر و پال در بياريم و حسابي از لحاظ علمي چاق و چله بشيم تا بتونيم تخم مرغ هاي بزرگي به اندازه ي تخم مرغي مثل عسلويه بزاريم;) ...
يك ساله كه توي جوجه كشي دانشگاه آزاد درس مي خونم و فعلا كه از لحاظ بار علمي ترقي و پيشرفت خاصي در زمينه تخم مرغ گذاشتن كسب نكرده ام .:redface:
آرزوم اينه كه يه روز بتونم يه تخم مرغ گنده ي گنده بزارم كه همه ي ملت بتونن ازش استفاده كنن:D... ولي خودم مي دونم كه نياز به تلاش و زحمت و اضافه كاري دراه ... اما چه كنم كه من يه جوجه شيميست تنبل و راحت طلبم كه به درد لاي جرز برنج و سيخ كباب هم نمي خورم ...:cry:
به اميد اينكه همه ي جوجه هاي دنيا و مخصوصا ايران و مخصوصا خودم بتونيم يه روزي يه تخم مرغ گنده و با بركت بذاريم بطوري كه همه ي كفتارها و اونايي كه كارد واسه سر بريدن ما تيز كردن، از حيرت چشمشون بياد نوك دماغشون ...

يا حق

-----------------------
در ضمن اگه مرغ و خروسهاي محترم در رابطه با تعیین ضریب رسانش در سیالات اطلاعاتی مثل آزمایش ها - تعاریف - فرمولهاي و ... اون دارن به من كمك كنن تا بتونم يه تحقيق با حال براي خروس اعظم دانشگاه ببرم ...

+++++++++++++++++++

يه وقتي به همه ي استادان و برو بچه هاي شيمي بر نخوره ... صرفا جهت مزاح و شاداب بودن نوشته از اين الفاظ استفاده شده است ... الفاظ خطاب به خودم است ...

SPEEDRACER

عضو جدید
اشکان جونم * به نظر شما کسی که رشتش مهندسی شیمیه میتونه تو زمینه ی طراحی و ساخت جت هم فعالیت کنه$

sepantaaa

عضو جدید
کاربر ممتاز

سرمد حیدری

مدیر تالارهای مهندسی شیمی و نفت
مدیر تالار
من که تو رو نمی‌بینم؟ نه؟ اصلن که تو رو نمی‌بینم
خفه‌ت می‌کنم، می‌کشمت
کجایی این همه وقت؟ کی میری آشخوری؟ یه حالی نپرسیااا

الان بت sms میدم :دی

( هرکی شماره حامد خواست، 10000 می‌فروشم
هرکی شماره خودم رو خواست، 25000 می‌فروشم :d )

بیان خودم نصف قیمت میدم بهتون

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
قانونی کپی رایت داره، روش نوشته FBI

من که چند روز دیگه می‌بینمت :cry:
سلام
به به اینجا شماره هم می فروشن
می گم شماره یکی رو می خواستم نمی دادن پس پولی یه
سرمد جون هر جا که هستی موفق باشی زیاد تو فکرش نباش >>>>>>>>>>>>>>>>>>!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
اجاره زیر زمین مهندسی شیمی

اجاره زیر زمین مهندسی شیمی

ما که واسه این کارا کوچیکیم اما بزرگترای سایت میشه راجع به بخش زیرزمین یه توضیحی بدن؟
واسه چه کاری راه اندازی شده؟ چرا هیچ فعالیتی نداره؟ خب اگر اضافه است حداقل اجارش بدین. :biggrin:حیفه این بخش ماه ها توی تالار ما باشه و هیچ استفاده ای نداشته باشه که!
البته شایدم استفاده میشه و واسه ما تازه واردها قابل فهم نیست؟؟؟

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ما که واسه این کارا کوچیکیم اما بزرگترای سایت میشه راجع به بخش زیرزمین یه توضیحی بدن؟
واسه چه کاری راه اندازی شده؟ چرا هیچ فعالیتی نداره؟ خب اگر اضافه است حداقل اجارش بدین. :biggrin:حیفه این بخش ماه ها توی تالار ما باشه و هیچ استفاده ای نداشته باشه که!
البته شایدم استفاده میشه و واسه ما تازه واردها قابل فهم نیست؟؟؟

خب این قسمت توسط پیرجوی عزیز راه اندازی شده و ایده جالبی داره فعلا داریم تکمیلش میکنیم و بیشتر شامل اطلاعاتی هست که مستقیما نمیشه بعلت قوانین کپی رایت توی سایت قرار داد بعنوان مثال کدهای مهم مهندسی شیمی ، پروژهای ارشد یا پسوردهای دانشگاهی هستند که در حال حاضر به قیمتهای گزاف فروخته میشوند و فعلا فقط برای مدیران قابل دسترسیه و احتمالا برای کاربران خیلی فعال مهندسی شیمی باز خواهد شد

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
خب این قسمت توسط پیرجوی عزیز راه اندازی شده و ایده جالبی داره فعلا داریم تکمیلش میکنیم و بیشتر شامل اطلاعاتی هست که مستقیما نمیشه بعلت قوانین کپی رایت توی سایت قرار داد بعنوان مثال کدهای مهم مهندسی شیمی ، پروژهای ارشد یا پسوردهای دانشگاهی هستند که در حال حاضر به قیمتهای گزاف فروخته میشوند و فعلا فقط برای مدیران قابل دسترسیه و احتمالا برای کاربران خیلی فعال مهندسی شیمی باز خواهد شد

سلام دوست من
تا وقتی ما خیلی فعال بشیم که پیر شدیم د:biggrin::biggrin:یگه اون اطلاتعات بدردمون نمیخوره.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز

من لیسانس رو که گذروندم و فعلا منتظر نتایج کنکور ارشدم امیدوارم شرایطی پیش بیاد که حداقل اگر قبول شدم واسه دوره ارشد بتونم ازش استفاده کنم، به هر حال ممنون از جوابتون:)

حــامد

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
salaaam man ye taze varedam:(mikhastam begam khaste shodam az inke har ki azam porsid reshtat chie baiad vasash tozih bedam ke shimi ba mohandesie shimi fargh mikone 4 sale daram hamin karo mikonam:(:confused:

این چیزا مهم نیست که بیخیال
این بخاطر اینه که تو فارسی فرقی بین Chemistry و Chemical گذاشته نمیشه و جفتشون شیمی تعریف میشه

hamidrezachemeng

کاربر فعال
salaaam man ye taze varedam:(mikhastam begam khaste shodam az inke har ki azam porsid reshtat chie baiad vasash tozih bedam ke shimi ba mohandesie shimi fargh mikone 4 sale daram hamin karo mikonam:(:confused:
سخت نگیرین. توضیح نمیخواد یه کلام بگید مهندس شیمی ام. البته قبول دارم اونجاش اعصاب خردکنه که وقتی اینو میگی برمیگردن میگن خب محض میخونین یا کاربردی؟:)

hamidrezachemeng

کاربر فعال
حالاهمینهایی هم که در اختیارمونه خداروشکر. من که خیلی مطالب خوبی پیدا کردم تو تاپیک های مختلف که اگه زمان دانشجوییم بود خیلی دستم پر بود توی دانشگاه. بابت همین بخش های عمومی هم که در اختیارمونه روزی هزارمرتبه شکر:)

hamidrezachemeng

کاربر فعال
فردا امتحان دکتراست و من چه حس قشنگی دارم. حس این که همه چی آرومه من چقدخوشحالم. اما نه به خاطر این که خوندم و دارم با کوله باری از آمادگی میرم به جلسه. به خاطر اینکه هیچی نخوندم و توی باغ که چه عرض کنم پشت دیوار باغ هم نیستم. هنوز نه پرینت کارت رو گرفتم نه میدونم دقیقا" از چه درس هایی سوال میاد. فقط میدونم فردا رو کامل باید بذارم واسه امتحان. یک نوبت صبحه و یک نوبت بعدازظهر.

adeniss

عضو جدید
فردا امتحان دکتراست و من چه حس قشنگی دارم. حس این که همه چی آرومه من چقدخوشحالم. اما نه به خاطر این که خوندم و دارم با کوله باری از آمادگی میرم به جلسه. به خاطر اینکه هیچی نخوندم و توی باغ که چه عرض کنم پشت دیوار باغ هم نیستم. هنوز نه پرینت کارت رو گرفتم نه میدونم دقیقا" از چه درس هایی سوال میاد. فقط میدونم فردا رو کامل باید بذارم واسه امتحان. یک نوبت صبحه و یک نوبت بعدازظهر
.
موفق باشي . من كه شركتم نكردم.

javad_arash2003

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها خوش می گذره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
...............

hilari

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام دوست عزيز:gol:
بي خيال ,اين قصه ادامه دارد!

منم با وجود اينكه كارشناسيم تموم شده و تو اون 4 سال براي همه از دوست گرفته تا فاميل توضيح دادم كه مهندسي شيمي با شيمي فرق ميكنه , الان كه دارم ارشد ميخونم بازم ميگن رشته ات شيمي بود ديگه !

تازه گاهي سوالات شيميشونو ميدن من حل كنم !

hamidrezachemeng

کاربر فعال
موفق باشي . من كه شركتم نكردم.
چه خوب که شرکت نکردین. وای که چه سخت بود. فیزیک ریاضی معادلات سوال هوش زبان. همش هم وقت اضافه میومد چون چیزی بلد نبودم. از همه ناجوانمردانه تر ریاضی بود که هر چی از ریاضی 1 و 2 گیرشون اومده بود سوال داده بودن. 7ساعت شد کل امتحانش.هم صبح هم بعدازظهر بود.

atoooosa

عضو جدید
سلام.. اتفاقا این رشته واسش کار خیلی زیاده اما برای آقایون اکثر آگهی های استخدام پتروشیمی ها و شرکتهای نفتی آقایون رو استخدام میکنن که اونم به خاطر شرایط سخت محیطی و شیفتی بودن کار. در کل من که از دیدن عکس هایی که از عسلویه میبینم کلی لذت میبرم اما فکر کنم دیدنشون فقط از دور و پای کامپیوتر لذت بخش باشه

سرمد حیدری

مدیر تالار
فردا امتحان دکتراست و من چه حس قشنگی دارم. حس این که همه چی آرومه من چقدخوشحالم. اما نه به خاطر این که خوندم و دارم با کوله باری از آمادگی میرم به جلسه. به خاطر اینکه هیچی نخوندم و توی باغ که چه عرض کنم پشت دیوار باغ هم نیستم. هنوز نه پرینت کارت رو گرفتم نه میدونم دقیقا" از چه درس هایی سوال میاد. فقط میدونم فردا رو کامل باید بذارم واسه امتحان. یک نوبت صبحه و یک نوبت بعدازظهر.

انشاالله قبول بشی.
قبول شدی شیرینی یادت نره

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر لحظه حرفي در ما زاده مي‏شود
هر لحظه دردي سر بر مي‏دارد
و هر لحظه نيازي از اعماق مجهول روح پنهان و رنجور ما جوش مي‏کند
اين ها بر سينه مي‏ريزند و راه فراري نمي‏يابند
مگر اين قفس کوچک استخواني گنجايش‏اش چه اندازه است؟

laleh.re

عضو جدید
شما كه اينقدر خوب محيط عسلويه را ميشناسيد...پس از اين بدترهاش هم ديدي؟!؟شما كه تازه شرايط خوبش ديدي!كمپ همه كه 30 دقيقه با محل كار فرقش نيست.شما از كاركنان زاگرس بپرسين عسلويه كجاست ؟..تا بهتون بگن!من هم رفتم تو شهر هم تا قسمت ورودي كمپ زاگرس هم كمپ بقيه شركت ها واقعا وقتي شب ميري اون حوالي ديوونه ميشي!ديگه خدا به داد شخصيتهايي كه اونجا گير افتادن برسه!!كاركنان زاگرس كمپشون 5دقيقه با شركت فاصله داره و حتي كنار آلوده ترين شركت هست و همگيشون به بدترين بيماريها دچار ميشن اما مجبورن كار كنن!!اونايي كه كمپشون 30دقيقه از شركتها فاصله دارن كه نسبت به بقيه تو بهشت زندگي ميكنن!!اونهايي كه كمپشون 5كيلومتريه شركتها هست زندگيشون از اسيراي جنگي هم بدتره!!! واين مسائل خنده دار نيستن بلكه وقتي اين چيزها را ميبينيد به زحمتهايي كه كشيده ميشه اما توجهي بهشون نميشه فكر بايد فكر كنيد!!!بايد توي خيلي از مسائل به خودمون بيايم!!من كه وقتي وارد اون منطقه شدم بغض كردم و ساكت شدم!!!!جهنم اونجاست....

سرمد حیدری

مدیر تالار
بیچاره اونایی که رو سکو کار میکنند. حداقل برای دو سه هفته رنگ خشکی هم نمیبینن.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم چی بگم هی دنبال کار بگردیم و آخرش هیچی!!!!!!!:mad:
پیدا کردن کار شده مثل پیدا کردن سوزن تو انبار کاه.:w06:واسه من رفتن به عسلویه مثل یه رویا بود، اما با توجه به حرفای اطرافیان و حالا هم شما دوستان عزیز مثل اینکه این رویا یه کم زیادی آلوده و افسرده کننده است، به هر حال ما دخترارو اونجا راه نمیدن، اما واسه تجربه و سابقه کار تحمل چند سال بدبختی تو عسلویه (حداقل واسه من) خیلی سخت نیست. :wallbash:

بالا