کنکور كارداني ، كارشناسي، ارشد و دكترا ساخت و تولید

پاسخ سوالات ارشد

پاسخ سوالات ارشد

کتابهای موسسه پارسه معمولا سوالات 7-8 سال اخیر رو توی کتاباش جواب داده.

saeedvalentino

عضو جدید
با سلام

دوستان کتابی که تستهای دروس ساخت را داشته باشه میشناسید؟ یه جورایی یک بانک تست واسه دروس ساخت می خوام

سعيد؟

عضو جدید
علم مواد (متالورژِی) : اصول علم مواد ... حسین تویسرکانی ... دانشگاه صنعتی اصفهان
توانایی ماشین کاری : اصول ماشین کاری و ابزار شناسی ... رازفر... دانشگاه امیر کبیر
تولید مخصوص : ماشین کاری نوین ... فرزاد بیغال ... نشر طراح
cnc : برنامه نویسی ماشین های کنترل عددی ... لطفی... دیباگران

اگه بتونی جزوه های استادای امیر کبیر رو گیر بیاری خیلی خوبه ... منابع خیلی زیاده منتها 4تا کتاب بالا معروفه ....

به نظر شما اینارو بخونیم واسه ساخت کافیه
البته کتاب رازفر یه خرده اشکال داره در مورد واحدها و فرمولها ادمو گیج میکنه

سعيد؟

عضو جدید
از کجا میتونم جزوه دانشگاه امیر کبیر رو پیدا کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

P aYa M

عضو جدید
از کجا میتونم جزوه دانشگاه امیر کبیر رو پیدا کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
داداشي داري ميگي جزوه‌هاي اميركبير....!!!
يعني از همون جا هم ميتوني پيدا كني.
اگه خودت نميتوني بياي تهران بگيري به يكي از اشناهات كه تهران هست بگو برات بگيره بفرسته...
پاينده باشي..
.

P aYa M

عضو جدید
با سلام

دوستان کتابی که تستهای دروس ساخت را داشته باشه میشناسید؟ یه جورایی یک بانک تست واسه دروس ساخت می خوام
كتاب كه زياده...
اما كتابي كه جواب درست و حسابي داده باشه نداريم....!!!!
كتاب اصفهان
كتاب راهيان
كتاب سپاهان
كتاب پارسه
تو پردازش هم هست اما همه درسها باهمه..
پاينده باشيد....

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام به بچه ها گل و خرخون ساخت :D
خسته نباشیییییییید
چه خبر؟
تاپیک خوابیده
کسی هست درسا رو تموم کرده باشه؟
من حدود 40-50 درصد مطالب رو یه دور خوندم،البته خیلیاش سطحی بوده و چیزه زیادی از اونا یاد نگرفتم :cry::(
شما چه طور؟؟

P aYa M

عضو جدید
خسته نباشیییییییید
چه خبر؟
تاپیک خوابیده
من حدود 40-50 درصد مطالب رو یه دور خوندم،البته خیلیاش سطحی بوده و چیزه زیادی از اونا یاد نگرفتم :cry::(
شما چه طور؟؟
سلام...
تقريبا.....
بچه‌ها دارن ميخونن ...فعلا به تاپيك سر نميزنن..(دي)

TASHA

عضو جدید
سلام...
تقريبا.....
بچه‌ها دارن ميخونن ...فعلا به تاپيك سر نميزنن..(دي)

سلام دوستان
من تقریبا تمام کردم یه مقداری مهندسی و دینامیک مونده تا آخر ماه انشالله تمومه

خدا کنه امسال خوب سئوال بدن وگرنه مثل پارسال از صحنه روزگار محو میشیم

به امید پیروزی برای همتون

به پیش چشم من تا چشم یاری می کند دریاست چراغ ساحل آسودگی ها در افق پیداست:gol:

saeedvalentino

عضو جدید
خسته نباشیییییییید
چه خبر؟
تاپیک خوابیده
شما چه طور؟؟

سلام

منم تقریبا همه دروس ساخت را خوندم ( به جز پنوماتیک)و بعضی هاشونم دوره کردم فقط مقاومت مونده استاتیک رو هم که باید دوره کنم .
فقط مشکلم ریاضی هست که معلوم نیست چی خوندم چی نخوندم؟؟؟؟!!!

واسه هم دعا کنیم ان شالله خداوند کمک کنه و همه بتونیم به موفقیت برسیم.

Hossein_b5717

عضو جدید
سلام دوستان
من تقریبا تمام کردم یه مقداری مهندسی و دینامیک مونده تا آخر ماه انشالله تمومه

خدا کنه امسال خوب سئوال بدن وگرنه مثل پارسال از صحنه روزگار محو میشیم

به امید پیروزی برای همتون

به پیش چشم من تا چشم یاری می کند دریاست چراغ ساحل آسودگی ها در افق پیداست:gol:

ایول پس دینامیک هم می خونی شما
کلا غیر از باکس های ریاضی، جامدات و ساخت چیا میخونی؟

من دلم میخواست وقت میکردم و دینامیک،ارتعاشات و انتقال میخوندم

TASHA

عضو جدید
ایول پس دینامیک هم می خونی شما
کلا غیر از باکس های ریاضی، جامدات و ساخت چیا میخونی؟

من دلم میخواست وقت میکردم و دینامیک،ارتعاشات و انتقال میخوندم

سلام حسین جان
من چون دینامیک و ارتعاشاتم خوبه یه مروری کردم ببینیم چی میشه پارسال 3-4 تا زدم امسال دیگه باخداست

موفق باشی:gol:

rs311

عضو جدید
سلام به همگی
من چندتا سوال از درس سیستم های اندازه گیری دارم
اصول کاری تختی سنج؟
محدب و مقعر بودن صفحه را با تختی سنج چه جوری تشخیص میدهند/خطهای سیاه سفید چی هستند؟
اتوکالیماتور چه جوری کار میکنه؟
توی کتاب حریر پوش یک سری توضیحات داده ولی من چند دفعه خوندمش نفهمیدم .
کتابی ، جزوه ای چیزی نیست که کاملا توضیح داده باشه

ebrahimsakht

عضو جدید
سلام به همگی
من چندتا سوال از درس سیستم های اندازه گیری دارم
اصول کاری تختی سنج؟
محدب و مقعر بودن صفحه را با تختی سنج چه جوری تشخیص میدهند/خطهای سیاه سفید چی هستند؟
اتوکالیماتور چه جوری کار میکنه؟
توی کتاب حریر پوش یک سری توضیحات داده ولی من چند دفعه خوندمش نفهمیدم .
کتابی ، جزوه ای چیزی نیست که کاملا توضیح داده باشه
دوست عزیز شما سوال رو باید تو تاپیک نکات کنکوری و تست بیان می کردی
اونجا بزارمن میام جواباشو برات می زارم الان کار دارم وگرنه همینجا می ذاشتم

arjmand200

عضو جدید
دوستان تولید مخصوص رو تموم کردن ؟؟ من که شروع نکردم و از تخصصی ها 4 تا درسم باقی مونده (خیلی میترسن :( ) دوستان پیشنهاد میدن تولید مخصوص رو از کجا بخونیم

esi_aria370

عضو جدید
با سلام
دوستان دروس جوشکاری و عملیات حرارتی حذف شده؟چون نه تو دفترچه هست نه تو لیست آزمونای ماهانلطفا راهنمایی کنید

TASHA

عضو جدید
با سلام
دوستان دروس جوشکاری و عملیات حرارتی حذف شده؟چون نه تو دفترچه هست نه تو لیست آزمونای ماهانلطفا راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
ببین هر احتمالی رو میشه توی سئوالات ساخت داد.حرف شما درسته در دفترچه نام این دو درس موجود نیست ولی در امتحان میاد.شما یه نگاه به کنکور 89 بنداز اصلا تغییر شکل فلزات جزء سرفصل نیست ولی دوتا سئوال اومده بود.کنکور ایران ثبات نداره
پیروز باشید

rs311

عضو جدید
دوست عزیز شما سوال رو باید تو تاپیک نکات کنکوری و تست بیان می کردی
اونجا بزارمن میام جواباشو برات می زارم الان کار دارم وگرنه همینجا می ذاشتم

من نمی دونم شما کجا را میگید خواهشا همینجا جواب را بدید چون واقعا احتیاج دارم

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان تولید مخصوص رو تموم کردن ؟؟ من که شروع نکردم و از تخصصی ها 4 تا درسم باقی مونده (خیلی میترسن :( ) دوستان پیشنهاد میدن تولید مخصوص رو از کجا بخونیم
از کتاب خلاصه ساخت تولید ارکان اصفهان بخون
سلام دوست عزیز
ببین هر احتمالی رو میشه توی سئوالات ساخت داد.حرف شما درسته در دفترچه نام این دو درس موجود نیست ولی در امتحان میاد.شما یه نگاه به کنکور 89 بنداز اصلا تغییر شکل فلزات جزء سرفصل نیست ولی دوتا سئوال اومده بود.کنکور ایران ثبات نداره
پیروز باشید

نه آقا جون چرا جَو می دی بیخودی. یه سوال پلاستیسیته اومده بود نه دوتا. تازه همون یه دونه رو هم حذفش کردن. ;)
نری جوشکاری بخونی به فنا می ری. عملیات هم سرسری بخون. اذیت نکن خودتو. وقت بزار رو جامدات و ریاضی. مخصوصا ریاضی:)

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از کتاب خلاصه ساخت تولید ارکان اصفهان بخون

نه آقا جون چرا جَو می دی بیخودی. یه سوال پلاستیسیته اومده بود نه دوتا. تازه همون یه دونه رو هم حذفش کردن. ;)
نری جوشکاری بخونی به فنا می ری. عملیات هم سرسری بخون. اذیت نکن خودتو. وقت بزار رو جامدات و ریاضی. مخصوصا ریاضی:)

چرا وقتی ضرایب دروس ساخت 4 هست وقت روی ریاضی و جامدات بزاره ؟

وقتی میشه اونیورسال و اندازه گیری و ... که حفظی هست رو براحتی خوند و ضریب 4 زد چرا ریاضی با این همه نکته و اجزا با اینهمه گستردگی با ضرایب پایینتر بخونه ؟

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا وقتی ضرایب دروس ساخت 4 هست وقت روی ریاضی و جامدات بزاره ؟

وقتی میشه اونیورسال و اندازه گیری و ... که حفظی هست رو براحتی خوند و ضریب 4 زد چرا ریاضی با این همه نکته و اجزا با اینهمه گستردگی با ضرایب پایینتر بخونه ؟
نه اینکه اصلا ساخت نخونیم. منظورم اینه که نبایستی بری تو عمق همه مطالبش و همه منابع رو بخونی. واسه اینکه درسای ساخت منبع درست و حسابی ای نداره . یعنی واقعا معلوم نیست از کجا تست می آد. مثلا همین سیستم اندازه گیری امسال سوالالشو ببینید تو هیچ جزوه و کتابی نبود همچین چیزی. ساخت یه اصول کلی ای داره. در مورد تولید مخصوص تا دلت بخواد مطلب هست واسه یاد گیری ولی کسی نمی تونه تضمین کنه که شما می تونی تستای این درس رو بزنی . پس هرکی ریاضی و جامدات بیشتر بلد باشه، با توجه به اینکه ساختیا وقت زیادی سر کنکود دارند، احتمال موفقیت بیشتره.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه اینکه اصلا ساخت نخونیم. منظورم اینه که نبایستی بری تو عمق همه مطالبش و همه منابع رو بخونی. واسه اینکه درسای ساخت منبع درست و حسابی ای نداره . یعنی واقعا معلوم نیست از کجا تست می آد. مثلا همین سیستم اندازه گیری امسال سوالالشو ببینید تو هیچ جزوه و کتابی نبود همچین چیزی. ساخت یه اصول کلی ای داره. در مورد تولید مخصوص تا دلت بخواد مطلب هست واسه یاد گیری ولی کسی نمی تونه تضمین کنه که شما می تونی تستای این درس رو بزنی . پس هرکی ریاضی و جامدات بیشتر بلد باشه، با توجه به اینکه ساختیا وقت زیادی سر کنکود دارند، احتمال موفقیت بیشتره.

اتفاقا به همین دلیل باید بیشتر دروس ساخت رو خوند
چون نکته زیاددارن
من یادمه اون سالی که برای ارشد ساخت میخوندم تمام دروس رو 5 بار خوندم

اما ریاضی و جامدات یه اصول کلی داره
یعنی وقتی شما مبانی مقاومت مصالح رو بفهمید دیگه هرچی هم سوال بدن شما براتون کاری نداره حل کنید
ریاضی هم فقط اگه بخواین ریاضی 1 و 2 رو خوب بخونید 1 سال فیکس وقت میگیره اخرشم یهو اصلا ازش سوال نمیاد
اگه بخواین ریاضی مهندسی بخونید که نقطه ضعف 90 درصد ساخت تولیدیاس 1 سال باید روز و شب بخونید و اخرشم مطمئنا توی کنکور قیدشو میزنید

حالا اگه بجی اینهمه وقت برین سر تولید مخصوص یا توانایی ماشینکاری و یا هیرولیک شما هیچ مشکلی سر کنکور نخواهید داشت

اینم که میگین ساخت تولیدیا سر کنکور وقت زیاد میارن اشتباهه محضه

Hossein_b5717

عضو جدید
ببینید دوستان این که برای هر درس چقدر باید وقت گذاشت تا بشه تو کنکور سوال حل کرد بستگی به خیلی چیزا داره، pinion در مورد ریاضی نظر خودش رو گفت منتها یه جوری کلی گفت،اگر یکی اونو بخونه به قول ranjani از درس فراری میشه

مثلا خود من،پارسال از آبان برای کنکور شروع کردم،4 روز در هفته و میانگین 4-5 ساعت در روز میخوندم،دروس ریاضی رو هم تو دانشگاه خوب نخونده بودم اما تو کنکور با وجود اینکه ریاضی سخت بود و ریاضی مهندسی هم نخونده بودم تونستم 45 درصد بزنم، در حالی که یک سال فیکس وقت نذاشته بودم :cool:

در این که ساخت خیلی مهمه شکی نیست، قبلا همینجا درصدای دوستم که پارسال 97 شد رو گذاشته بودم ( اگر درست یادم باشه ریاضی 22 - جامدات 5 - ساخت 68 ) اما کی می تونه 68 ساخت بزنه، واقعا منبع مشخص و جامعی وجود نداره. بنابراین منطقی ترین کار اینه که به ریاضی و جامدات هم بهای زیادی بدیم. واقعا هم تو این 2-3 سال اخیر اکثرا میگن خیلی نمیشه به ساخت مطمئن بود ولی روی ریاضی و جامدات میشه حساب کرد

ranjani، در مورد بحث من با تو موافقم اما یکم خود دار باش و توهین نکن
توی دانشگاه آزاد هم بچه های قوی هستن و نمیشه همینطوری راجع بهشون قضاوت کرد
البته من خیلی از بچه های آزاد رو تو رشته های مختلف میشسناسم، کلا خیلی مسایل رو راجع به آزاد میبینم و میشنوم واقعا نا امید میشم که به اینا میشه گفت دانشجو و به اونجا میشه گفت دانشگاه، در کل بخوایم حساب کنیم درصد زیادی از بچه های آزاد واقعا ضعیفن،ولی باز با این حال من بهشون احترام میزارم و در مورد هر کس به صرف اینکه آزادی هستن پیش داوری نمیکنم

و اما یه خاطره از من با بچه های آزاد ( البته خیلی بد تر از این هم هست اما نمیگم دیگه)
ترم قبل به 2 تا از دانشجوهای آزاد (یکی از دانشگاه آزاد های معتبر کشور که رتبه علمی بالایی بین آزاد ها داره) رفتم ارتعاشات درس بدم، استادشون 6 تا سوال داده بود بهشون با جواب آخر و گفته بود از همینا 2 یا 3 تا سوال میدم (میگفتن نسبتا استاد سخت گیری هستش:eek: ) من اون 6 تا سوال رو حل کردم براشونو و 3-4 بار توضیح دادم و فکر کنم آخرش حفظ کردن رفتن سر جلسه، واقعا خیلی چیز های ساده رو نمیفهمیدن، یه انتگرال گیریه ساده، حالا انتگرال هیچی ساده ترین محاسبات رو که مربوط به دوران دبیرستان هست رو هم بلد نبودن
تازه یکیشون از افتخارات و کشور گشایی هاش میگفت که 100 تومن دادم فلان استاد نمره فلان درسم رو که برگه سفید داده بودم رو مثلا 11 داد و از این جور حرفا
واقعا حرص آدم در میاد
از این نمونه ها زیاد دیدم، جالب اینجاست که دائم اعتراض میکنن که دانشگاه های ما خیلی سخت میگیرن، من نمیدونم اگر مثلا وضعیت خیلی از ما دولتی ها رو داشتن چی میگفتن
بعد اصلا یه ذره دید مهندسی ندارن،اصلا معلوم نیست 4-5 سال تو دانشگاه چی کار میکنن

ولی باز هم میگن همشون اینطوری نیستن و همچنین تو بچه های دولتی هم آدم داغون کم نیست
امیدوارم کسی از حرفام نرنجیده باشه و بهش بر نخوره

اصلا صحبت سر چی بود؟ ساخت؟ :biggrin:

راستی ranjani تو یه خودرو الکتریکی ساختیو خودتو انداختی قاطی ساختیا؟ ;) ساختی نبودی درسته؟
برا دور سوم مسابقات تیم دادید؟؟ احتمالا به خاطر خر زدن برای کنکور بیخیال شدی، نه؟

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز سلام ...
من تقریبا با نظر شما موافقم که اهمیت دروس جامدات و ریاضیات برای بچه های ساخت و تولید زیاده .. اما این چند خط آخر متنتون یه توهین هست به بچه های دانشگاه آزاد ... کلی علامت تعجب و کلی علامت سوال واسه چیه؟؟؟ شک نکن خیلی از بچه های دانشگاه آزاد موفق تر از دولتی ها هستن ... نه علامت تعجب داره نه علامت سوال ... به هر حال ایشون میخواست تجربشون رو در اختیار بذاره .. شما هم فکر میکنید ..یا قبول میکنید یا رد ... اما این طرز برخورد خوب نیست ....

اقامجید شما هم سال گذشته پیروی از حسن و ... داشتید و اخرشم دیدید

من نه نیاز دارم بیام توضیح بدم نه وقت زیاد دارم ولی دلم میسوزه برای دوستانی که بعضی اقایون برای اینکه خودشون راحتتر رتبشونو بالا بکشن بقیه رو عمدا به اشتباه میکشونن

خدا رو شکر این پستها و تاپیکها مثل سند باقی میمونه تا بعدا باعث سرافکندگی بقیه بشه

موفق باشید و پیروز

M. H. Rajani

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجید جان: آقا کتاب باصری (همون رضاعی) ویرایش جدیدش چیز بدرد بخوریه. آخر هر فصلی چند تا مساله داده. و اینکه نیوماتیک هم داره فصل آخرش نیوماتیکه.
البته باصری هیات علمی دانشگاه بابله و رضاعی هیات علمی دانشگاه امیر کبیر
البته جا داره تشکر کنم از هیات علمی دانشگاه تهران
و هیات علمی باشگاه مهندسان
و هیات علمی دانشگاه های دیگه کشور(اعم از دولتی، آزاد، مجازی)
ایشالا که همگی موفق باشید.

آخرین ویرایش: