چرا دین وجود دارد ؟ چرا دین وجود ندارد؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ویل دورانت علت بیش از 90 درصد از جنگ ها رو مسائل دینی و مذهبی میدونه

میگه توی تاریخ بشر 3000 جنگ کوچک و بزرگ ثبت شده که علت 2800 تا از این جنگ ها دینی و مذهبی بوده ،که حکومت الهی پدید آورده...!

و نکته جالبی که اشاره میکنه شعار سربازان توی جنگ های صلیبی بوده که میگفتن:

كشتن يك كافر جنایت نيست بلكه راهى ست به سوى بهشت!

ما توی دین اسلام مشخصا توی قرآن با این شعار مواجه میشیم که به کرّات خدا دستور کشتار کافرین و مخالفین رو میده.

با وجود این همه جنگ،کشتار ،عقب گردها و بسیاری از مشکلات دیگه که برای بشر به وجود اومده وتماما به خاطر دین بوده و هست

ما نمی تونیم به سادگی و با چندتا جمله شیک و شعاری از کنار دین رد بشیم.در بهترین حالت ما باید دین رو به کلی از بین ببریم که حالا حالاها

امکان پذیر نیست و نیاز به زمان هست ولی کاری که در حال حاضر باید انجام بشه این که ما دین رو به یه امر خصوصی و شخصی تبدیل کنیم.

navid_r عزیز:
من نمیدونم تعریف شما از عقلانیت چیه که وحشی گری هیتلر رو عقلانی میدونید. ولی به نظر من صرفا هر عملی که تفکر پشتش باشه رو

نمیشه گفت که عمل عقلانی و خرد گرایانه بوده .

بنا به تعریف شما همه دزدی ها و جنگ ها و... میشن کار عقلانی چون کسانی که این کار رو انجام دادن با عقلشون تصمیم گرفتن و منافعشون رو

هم تامین می کرده!

آخرین ویرایش:

BEKco

عضو جدید
سلام
خدا در قرآن به کرات جنگ با کسانیکه طغیان میکنند چه مسلمان و چه غیر مسلمان را فرموده
و اگر دو گروه از مؤمنان با يكديگر بجنگند ميان آنان آشتى برقرار كنيد ، و اگر يكى از آن دو گروه بر ديگرى تجاوز كند ، با آن گروهى كه تجاوز مى‏كند ، بجنگيد تا به حكم خدا باز گردد . و چون بازگشت ، ميانشان به عدالت آشتى برقرار كنيد ؛ و همواره دادگرى پيشه سازيد كه خدا دادگران را دوست دارد .
سوره حجرات آیه 9

BEKco

عضو جدید
این هم درباره صلح با دشمن
و اگر دشمنان به صلح گرايند ، تو هم به صلح گراى ، و بر خدا توكل كن ، كه يقيناً او شنوا و داناست .
سوره انفال ایه 61

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خدا در قرآن به کرات جنگ با کسانیکه طغیان میکنند چه مسلمان و چه غیر مسلمان را فرموده
و اگر دو گروه از مؤمنان با يكديگر بجنگند ميان آنان آشتى برقرار كنيد ، و اگر يكى از آن دو گروه بر ديگرى تجاوز كند ، با آن گروهى كه تجاوز مى‏كند ، بجنگيد تا به حكم خدا باز گردد . و چون بازگشت ، ميانشان به عدالت آشتى برقرار كنيد ؛ و همواره دادگرى پيشه سازيد كه خدا دادگران را دوست دارد .
سوره حجرات آیه 9

این هم درباره صلح با دشمن
و اگر دشمنان به صلح گرايند ، تو هم به صلح گراى ، و بر خدا توكل كن ، كه يقيناً او شنوا و داناست .
سوره انفال ایه 61
آیه های دیگه ای هم هست که دقیقا مضمونش مخالف این مضامین و آیاته درباره اونا چی میگین؟چه توضیحی برا این همه تضاد هست .از نظر قرآن بالاخره کشتار خوب هست یا بد؟

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم علت اینکه تمام خدایان میخان همدیگرو بکشن و به قدرت برسن چیه؟
چرا همه دم از کشتار و جنایت میزنن.
از زمان پارینه سنگی، خدای آتش میخاسته خدای دریاهارو بکشه. خدایه خورشید با تاریکی دعوا داشته. خدای عدالت با بی عدالتی که مد نظر خودش بوده مشکل داشته...... خدای یکتا با همه مشکل داره
خلاصه همه درگیرن باهم. حتی خدای عشق و رقص و ایناهم بسیار خشن بودن.
همه هم فکر میکنن حق با اونهاست...:confused:

u2u4u

عضو جدید
چرا دین وجود دارد ؟ چرا دین وجود ندارد؟

دقیقا.اینجا نمیشه این بحث را خیلی باز کرد آخه ما بیش از حد آزادی داریم.اما انتخاب دوتا آیه از بین دهها آیه و تعمیم دادنش به کل کار درستی نیست

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام
سوره حجرات آیه 9

نمی خوام وارد موضوع خشونت در قرآن بشیم.

اگر من تو پست قبلی خودم اشاره کردم فقط به خاطر نزدیکی عمیقی بود که آیات قران(در ارتباط با مخالفین) با شعار سرابازانِ جنگ های صلیبی داشت.

فقط من یه نکته بگم که محمد وقتی در مکه بود و قدرتی نداشت برخوردش با کفار خیلی نرم و دوستانه بود و نهایت تهدیدش آتش دوزخ بود.

سوره کافرون رو ببینید که چقدر با ملایمت با کافران بر خورد میکنه و میگه اون چیزی که شما می پرستید من نمی پرستم و بالعکس و بعد هم میگه

دین شما برای خودتون دین من هم برای خودم.

ولی زمانی که محمد توی مدینه به قدرت می رسه دقیقا برخوردش با مخالفین 180درجه تغییر میکنه و اونجاست که دستور کشتار مخالفین رو میده

متاسفانه یه عده هم میان اون آیاتی که توی مکه مطرح شده رو بیان می کنن و میگن اسلام آزادی بیان داره ، آزادی عقیده داره،به مخالفین احترام میذاره و...

بیشتر از این بحث تاپیک رو منحرف نکنیم،اگر خواستید می تونید یه تاپیک دیگه با این مضمون بزنید تا بحث بشه.

البته به شرطی که تفسیر قران ملاک نباشه.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

به جهت عدم حضور مستمر استارتر در تاپیک ،گفتگو قفل شد .

جهت اطلاع ایشان وسایر بزرگواران مطالعه این پست
#168 جهت بحث در تالار الزامی است.

با تشکر

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

به درخواست شرکت کنندگان در بحث ، علی رغم حضور استارتر تاپیک رو باز میکنم ...

اما

با توجه به قوانین تالار :

در صورت وجود اسپم و پست های غیر مرتبط در تاپیک ، توهین علنی و یا غیر علنی به مقدسات مسلمانان و یا مذاهب دیگر ، توهین و تمسخر کاربران ؛ تاپیک حذف و با کاربران خاطی برخورد خواهد شد .

با تشکر از همراهی شما و امید پیشبرد بحثی مفید در تاپیک
:gol:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام

اما

در صورت وجود اسپم و پست های غیر مرتبط در تاپیک ، توهین علنی و یا غیر علنی به مقدسات مسلمانان و یا مذاهب دیگر ، توهین و تمسخر کاربران ؛ تاپیک حذف و با کاربران خاطی برخورد خواهد شد .

درود
این نحوه صحبت کردن و تهدید کردن شما اصلا درست نیست.
این جمله «به مقدسات مسلمانان توهین نکنید» هم کلیشه ای شده و اصلا هم حرف درستی نیست.
نه مقدسات و نه اهانت هیچکدوم تعریف جامع و گسترده ای که کلی و جهان شمول باشد ندارند.مثلا گاو برای هندو ها مقدسِ و شما باید گاو رو از سایر حیوانات برتر بدونید
و با گاو مثل سایر حیوانات برخورد نکنید و حالا اگر شما این کار رو نکنید این میشه اهانت؟
گروهی رو فرض کنید که برای شلغم احترام ویژه ای قائل هستن و از نظر اون ها مقدسِ و حالا همین گروه خوردن شلغم رو جرم و توهین به مقدسات می دونن
به گفته شما باید برای این ها هم احترام قائل شد و شلغم نخورد؟
در مورد اسلام هم همین هست از نظر من اسلام شامل یه سری باورهای مسخره و مضحکِ،به همون اندازه که احترام به گروهی که شلغم رو مقدس میدونن مسخره و نا بخردانه است احترام به اسلام و مقدسات مسلمانان نیز مسخره است.

امیدوارم که شما و دیگر مسلمانان تحمل انتقاد رو داشته باشید و به بهانه توهین به مقدسات و... مخالفین رو خفه نکنید.

آخرین ویرایش:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
درود
این نحوه صحبت کردن و تهدید کردن شما اصلا درست نیست.
این جمله «به مقدسات مسلمانان توهین نکنید» هم کلیشه ای شده و اصلا هم حرف درستی نیست.
نه مقدسات و نه اهانت هیچکدوم تعریف جامع و گسترده ای که کلی و جهان شمول باشد ندارند.مثلا گاو برای هندو ها مقدسِ و شما باید گاو رو از سایر حیوانات برتر بدونید
و با گاو مثل سایر حیوانات برخورد نکنید و حالا اگر شما این کار رو نکنید این میشه اهانت؟
گروهی رو فرض کنید که برای شلغم احترام ویژه ای قائل هستن و از نظر اون ها مقدسِ و حالا همین گروه خوردن شلغم رو جرم و توهین به مقدسات می دونن
به گفته شما باید برای این ها هم احترام قائل شد و شلغم نخورد؟
در مورد اسلام هم همین هست از نظر من اسلام شامل یه سری باورهای مسخره و مضحکِ،به همون اندازه که احترام به گروهی که شلغم رو مقدس میدونن مسخره و نا بخردانه است احترام به اسلام و مقدسات مسلمانان نیز مسخره است.

امیدوارم که شما و دیگر مسلمانان تحمل انتقاد رو داشته باشید و به بهانه توهین به مقدسات و... مخالفین رو خفه نکنید.

ببینید ادب حکم میکنه که وقتی در بین جمعی هستید به ارزش های اون جمع احترام بذارید! لزومی نداره برید بین گاوپرستها و گاو بپرستید ولی وقتی توی جمعشون هستید نباید بی احترامی کنید(شلغم رو هم در منزل میل بفرمایید نه بین شلغم پرستها) ...
نوشته من تهدید نیست ! این قانون این تالاره ... و شماکه ادعای قانون مداری و اخلاق مداریتون میشه باید رعایت کنید
اگه میتونین محترمانه بحث کنید که هیچ .. اگر نمیتونید تاپیک بسته میشه ...کما اینکه بسته بود وبه اصرار خود شما دوباره گفتگو باز شد

موفق باشید

--------------------------------------------------------------------
پ.ن.
اگه نمیخواید بحث تاپیک رو ادامه بدید وروی صحبتتون با من هست! دفتر مدیریت تالار پست بذارید لطفا.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

اما

درود. کار بسیار خوبی کردید. سپاس.
اما این تهدیدها و حرفها در شان یک انسان متمدن و تحصیل کرده نیست.
مهد کودک که نیست اینجا. نا سلامتی باشگاهه مهندسانه.
یکی میگه به اعتقادم توهین شده گریه میکنه. یکی میگه به شهیدان توهین شده گریه میکنه. یکی میگه به عمه ی همسایمون توهین شده واویلا واویلا.
یکی میگه گزارشتو میدم. یکی میگه با من قهر باش باهام حرف نزن. یکی میگه اگه اذیتم کنی اخراجت میکنم.
یکی میگه سیاسی حرف نزن. یکی میگه اقتصاد هم جزو سیاسته حرف نزن. اون یکی میگه من مدیرم ازم انتقاد نکن.
بقول دکتر anarchist توهین به اعتقادات و مقدسات یه حرف پوچ و سطحیه. انسانِ متملق، از همه چی برای خودش خدا میسازه. اونم تو کشور ما و فرهنگ ما که تو همه چی افراط میکنن، جرات نمیکنی به یه جانباز بگی بالا چشت ابرو
9999 نفر میریزن سرت میگن اینا برای ما مقدس هستن غلط میکنی حرف بزنی. دیگه نمیگن اینا هم آدم هستن جانباز باشعور داریم جانباز بیشعور هم داریم اینقدر تعصبی برخورد نکنید.
یکی میگه اون خانوم مانتوش کوتاهه به اعتقاداتم توهین شده بگیرید ببرید کهریزک. خوشبختانه مردم ایران مثله افغانستان نبودن وگرنه الان حکومتی طالبانی داشتم.
شما که زحمت کشیدید همچین سایتی رو درست کردید یا اصلا نذارید اینجور تایپیک ها زده بشه یا اگه میذارید دیگه اینهمه تبصره و تهدید و قانون نذارید.
یکم هم به آزادیه بیان احترام بذارید.
موفق باشید.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
هیچ عجیب نیس که میبینیم کسی به اسلام و دین اعتقادی نداره اما هرکس به اندازه ای از زندگی اش بهره میبره که همونقدر درست فکر کنه

اگه بخوام بدون توجه به عقاید خودم مقایسه کنم

بین ادم های اطرافم کسایی که ارتباط زیبایی با دینشون برقرار کردن زندگی روشنتری دارن و تکلیف مشخص تری

و باید بپذیریم کسی که راه زندگیش رو به دلخواه خودش در مسیر معنویت قرار داده بهره بیشتری از زیبایی ها برده (حتی در همین دنیای به قول بعضیا مادی و بی ارزش که به نظرمن بی ارزش نیست)

hamedtk

عضو جدید
به نام خدا.

درود. کار بسیار خوبی کردید. سپاس.
اما این تهدیدها و حرفها در شان یک انسان متمدن و تحصیل کرده نیست.
مهد کودک که نیست اینجا. نا سلامتی باشگاهه مهندسانه.
یکی میگه به اعتقادم توهین شده گریه میکنه. یکی میگه به شهیدان توهین شده گریه میکنه. یکی میگه به عمه ی همسایمون توهین شده واویلا واویلا.
یکی میگه گزارشتو میدم. یکی میگه با من قهر باش باهام حرف نزن. یکی میگه اگه اذیتم کنی اخراجت میکنم.
یکی میگه سیاسی حرف نزن. یکی میگه اقتصاد هم جزو سیاسته حرف نزن. اون یکی میگه من مدیرم ازم انتقاد نکن.
بقول دکتر anarchist توهین به اعتقادات و مقدسات یه حرف پوچ و سطحیه. انسانِ متملق، از همه چی برای خودش خدا میسازه. اونم تو کشور ما و فرهنگ ما که تو همه چی افراط میکنن، جرات نمیکنی به یه جانباز بگی بالا چشت ابرو
9999 نفر میریزن سرت میگن اینا برای ما مقدس هستن غلط میکنی حرف بزنی. دیگه نمیگن اینا هم آدم هستن جانباز باشعور داریم جانباز بیشعور هم داریم اینقدر تعصبی برخورد نکنید.
یکی میگه اون خانوم مانتوش کوتاهه به اعتقاداتم توهین شده بگیرید ببرید کهریزک. خوشبختانه مردم ایران مثله افغانستان نبودن وگرنه الان حکومتی طالبانی داشتم.
شما که زحمت کشیدید همچین سایتی رو درست کردید یا اصلا نذارید اینجور تایپیک ها زده بشه یا اگه میذارید دیگه اینهمه تبصره و تهدید و قانون نذارید.
یکم هم به آزادیه بیان احترام بذارید.
موفق باشید.

توهین به مقدسات یک دین ( حالا هر دینی ) ، فرم مخصوص خودش رو داره و رعایت کردن اون ، در درجه ی اول میزان تمدن سخنگو رو میرسونه. هیچ انسان متمدن و تحصیلکرده ای ، دنبال توهین کردن نیست ، چه به شخص افراد و چه به اعتقادات افراد. هرچند که خودش رو در پوشش مدارک فریبنده قایم بکنه ، بی تمدنی و بی عقلیش آشکار می مونه.

متاسفانه حتی افرادی که ادعای جدا شدن از مهدکودک و پیوستن به جامعه ی مهندسین رو دارن ، همچنان بین دو موضوع توهین نکردن به اعتقادات و پذیرفتن اونها خلط میکنن. کسی ، شما رو مجبور به پذیرش دین و آیینی نمیکنه و شما حق داری که اونها رو بپذیری یا نپذیری ، اما حق نداری با فحاشی و توهین ، مخاطبانت رو به مرز احساست برانی. حرفی اگر داری و منطقی اگر داری ، باید بتونی بدون فحاشی و توهین کردن اون رو بیان کنی. ای آزادی بیان هست.

پی نوشت : فکر نمیکردم که یکروز ببینم افرادی بحث میکنن که ما توهین بکنیم یا نکنیم!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ببینید ادب حکم میکنه که وقتی در بین جمعی هستید به ارزش های اون جمع احترام بذارید! لزومی نداره برید بین گاوپرستها و گاو بپرستید ولی وقتی توی جمعشون هستید نباید بی احترامی کنید(شلغم رو هم در منزل میل بفرمایید نه بین شلغم پرستها) ...
نوشته من تهدید نیست ! این قانون این تالاره ... و شماکه ادعای قانون مداری و اخلاق مداریتون میشه باید رعایت کنید
اگه میتونین محترمانه بحث کنید که هیچ .. اگر نمیتونید تاپیک بسته میشه ...کما اینکه بسته بود وبه اصرار خود شما دوباره گفتگو باز شد

موفق باشید

--------------------------------------------------------------------
پ.ن.
اگه نمیخواید بحث تاپیک رو ادامه بدید وروی صحبتتون با من هست! دفتر مدیریت تالار پست بذارید لطفا.
این پست آخرم هست راجع به این مبحث.
ما اینجا داریم بحث می کنیم و طبیعی هست که ما حرفایی رو می زنیم که به مذاق شما خوش نمیاد،پس اونها رو توهین قلمداد نکنید.
اگر این حرف ها توهین باشه که شما مسلمانان خدای توهین و بی احترامی هستید.شما که مخالفین رو نحس و نجس خطاب میکنید،
انسان رو از ابتدایی ترین حقوق خودش محروم می کنید ،غیر مسلمان رو کافر می دونید و شعارتون کشتار مخالفین هست چرا حرف از احترام به عقاید می زنید؟

در مورد توهین و مقدسات بنده نظرم رو گفتم از نظر من این حرف ها اصلا توهین نیست .
وظیفه من احترام گذاشتن به شخص شماست نه عقاید خرافاتی و ساده لوحانه شما
در ضمن زمانی می تونید از من بخواید که شلغم رو توی خونه ام بخورم که شما هم تمام مراسم دینیتون رو توی خونه خودتون انجام بدید
نه اینکه 10 روز محرم با طبل و بلندگو از ملت سلب آسایش کنید.
اگر تحمل شنیدن صدای مخالف رو ندارید خیلی راحت هر گونه بحث از طرف مخالفین و مطرح کردن شبهات رو توی باشگاه ممنوع کنید.

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا.

توهین به مقدسات یک دین ( حالا هر دینی ) ، فرم مخصوص خودش رو داره و رعایت کردن اون ، در درجه ی اول میزان تمدن سخنگو رو میرسونه. هیچ انسان متمدن و تحصیلکرده ای ، دنبال توهین کردن نیست ، چه به شخص افراد و چه به اعتقادات افراد. هرچند که خودش رو در پوشش مدارک فریبنده قایم بکنه ، بی تمدنی و بی عقلیش آشکار می مونه.

متاسفانه حتی افرادی که ادعای جدا شدن از مهدکودک و پیوستن به جامعه ی مهندسین رو دارن ، همچنان بین دو موضوع توهین نکردن به اعتقادات و پذیرفتن اونها خلط میکنن. کسی ، شما رو مجبور به پذیرش دین و آیینی نمیکنه و شما حق داری که اونها رو بپذیری یا نپذیری ، اما حق نداری با فحاشی و توهین ، مخاطبانت رو به مرز احساست برانی. حرفی اگر داری و منطقی اگر داری ، باید بتونی بدون فحاشی و توهین کردن اون رو بیان کنی. ای آزادی بیان هست.

پی نوشت : فکر نمیکردم که یکروز ببینم افرادی بحث میکنن که ما توهین بکنیم یا نکنیم!

من به قضاوت کسی که پای منافع خود در ميان است اعتقاد ندارم.....
یه مثل چینی هست که میگه: روباه نباید هنگام محاکمه مرغ قاضی در دادگاه باشد.
ما داریم میگیم جمله ی ( به اعتقاداتم توهین شده) از کوته فکری بشر هست. شما باز میگی دارن بحث میکنن توهین کنیم یا نکنیم؟!!!!!!. خسته نباشی.
منطقه ی ما 300 سال از اروپا و آمریکا در تمامه زمینه ها عقب تره. اونها مسیح و کتب مذهبی و رئیس جمهور و تمام سیاستمدارهارو نقد میکنن و کاریکاتور میکشن و ناسزا میگن کسی نمیگه بالا چشت ابرو، ما اینجا میگیم امامزاده عین و غین رو نپرستید
به اعتقادات آقا یا خانوم توهین شده.. شما بهتره اول الفبای فرهنگ رو یاد بگیری بعد بیایی اینجا به من یاد بدی چی فحاشیه و چی توهینه.
شبت بخیر.

پ.ن: اگر ملتی چیزی را برآزادی ترجیح دهد همه چیز را از دست خواهد داد... ای آزادی با کمال تاسف میگویم بشر سزاوا تو نیست.

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به نام خدا.

بحث بر سر این نیست که ما توهیم بکنبم یا نکنیم.
برای من تنها کرامت انسانی شما قابل احترام است.باورها و عقایدی که شما دارید لزوما قابل احترام نیستند.
اگر من این باورها رو نقد و یا حتی تمسخر کنم شما نمی تونید به من خرده بگیرید.
به عنوان مثال وهابی ها ریختن خون شیعه رو گشودن دری از درهای بهشت می دانند، حالا تکلیف چیه؟باید به عقاید احترام گذاشت؟
هیچ کسی نمی تونه انسان رو وادار کنه که به عقاید پیروان مکتبی احترام بذاره،حتی اگر 99درصد جمعیت جهان پیرو اون مکتب باشند.

یه سوال:
شما هیچ وقت به حقوق غیر مذهبیون احترام گذاشتید؟
در خصوصی ترین امور زندگی مردم به بهانه امر به معروف دخالت می کنید،دین شما صریحا فرمان به قتل مشرکین میده و...
مطرح کردن احترام به عقاید از سوی مسلمانان یه شوخی به شدت خنده داره دوست عزیز.

خیلی از عقاید شما مستقیما با اخلاق،حقوق بشر،دموکراسی و... در تضاد هستند.
سنگسار،قطع عضو،اعدام و... این عقاید قابل احترام که نیستند هیچ شایسته توهین هم هستند.

حرف اخر:
ازنظر شما کسانی که به مقدسات توهین می کنند بی عقل و بی تمدن هستند ولی دقت داشته باشید که:
سنگسار،اعدام،قطع عضو،بریدن سر انسان و... نشانه وحشی گری است.

معانی کلمه وحشی:
لغت نامه دهخدا:جانور صحرایی رمنده از مردم
فرهنگ فارسی معین:آن کسی که از مواهب تمدن دور است
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما اینجا داریم بحث می کنیم و طبیعی هست که ما حرفایی رو می زنیم که به مذاق شما خوش نمیاد،پس اونها رو توهین قلمداد نکنید.
اگر این حرف ها توهین باشه که شما مسلمانان خدای توهین و بی احترامی هستید.شما که مخالفین رو نحس و نجس خطاب میکنید،
انسان رو از ابتدایی ترین حقوق خودش محروم می کنید ،غیر مسلمان رو کافر می دونید و شعارتون کشتار مخالفین هست چرا حرف از احترام به عقاید می زنید؟

در ضمن زمانی می تونید از من بخواید که شلغم رو توی خونه ام بخورم که شما هم تمام مراسم دینیتون رو توی خونه خودتون انجام بدید
اگر تحمل شنیدن صدای مخالف رو ندارید خیلی راحت هر گونه بحث از طرف مخالفین و مطرح کردن شبهات رو توی باشگاه ممنوع کنید.

به جان دکتر، محله قبلیمون یکی از این مسلمانان افراطی ( که مطمئنم مخبر اون کوچه هم بود و از دولت پول میگرفت)هسایمون بود. محرم که هیچ، وفات امامزاده بیژن و شیرین هم، هیئتشو که همه هم بچه بودن میاورد تو کوچه با دهل و بلندگو
تمام خونه میلرزید، منم مردگانش رو میشستم میذاشتم کنار....
یکی از دلایلی که خونه رو فروختیم همین بود.. از محله ای هم که مسجد داشته باشه خونه نمیگیریم. (مادرم میگرن داره با صدای نخراشیده ی اینا اذیت میشه؛ هر چند نوحه خونها چند سالی هست آهنگهایه حمیرا و معین و هایده و عباس قادری رو میخونن و دوسداری بلندشی قر کمر بیایی اما صداشون آزار دهنده است )
حالا بقول شما ایشون اومده میگه، شلغمو تو خونت بخور. خودشون ابتدائی ترین حقوق یک انسان رو زیرپا میذارن و هر کاری دلشون میخاد انجام میدن بعد توقع دارن هرکس مخالفشونه خفه بشه.
مشکل اینها اینه که فرق توهین و فحاشی رو با آزادی بیان و نقد نمیدونن.
من بعضی وقتا نظرات رو میخونم ،شک میکنم، میگم نکنه اشتباهی رفتم تو سایت
(بابا عتیق http://babaatiq.ir/)...
پ.ن:به مقدسات نباید احترام گذاشت.. این هم اعتقاده منه بهش احترام بذارید.

آخرین ویرایش:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به جان دکتر، محله قبلیمون یکی از این مسلمانان افراطی ( که مطمئنم مخبر اون کوچه هم بود و از دولت پول میگرفت)هسایمون بود. محرم که هیچ، وفات امامزاده بیژن و شیرین هم، هیئتشو که همه هم بچه بودن میاورد تو کوچه با دهل و بلندگو
تمام خونه میلرزید، منم مردگانش رو میشستم میذاشتم کنار....
یکی از دلایلی که خونه رو فروختیم همین بود.. از محله ای هم که مسجد داشته باشه خونه نمیگیریم. (مادرم میگرن داره با صدای نخراشیده ی اینا اذیت میشه؛ هر چند نوحه خونها چند سالی هست آهنگهایه حمیرا و معین و هایده و عباس قادری رو میخونن و دوسداری بلندشی قر کمر بیایی اما صداشون آزار دهنده است )
حالا بقول شما ایشون اومده میگه، شلغمو تو خونت بخور. خودشون ابتدائی ترین حقوق یک انسان رو زیرپا میذارن و هر کاری دلشون میخاد انجام میدن بعد توقع دارن هرکس مخالفشونه خفه بشه.
مشکل اینها اینه که فرق توهین و فحاشی رو با آزادی بیان و نقد نمیدونن.
من بعضی وقتا نظرات رو میخونم ،شک میکنم، میگم نکنه اشتباهی رفتم تو سایت
(بابا عتیق http://babaatiq.ir/)...

دقیقا همینه،چند وقته دیگه هم ماه رمضانه تو خیابون ببیننت داری چیزی می خوری باهات برخورد میکنن
حالا بیا بگو بابا داشتم از گشنگی تلف می شدم،مگه تو گوششون میره
از این موارد زیاد هست.حقوق انسان رو که رعایت نمی کنن هیچ ازمون انتظارات بی جا هم دارن.

اینم ازمدیر تالار قران که یکی از ملاک های انتخابشون دانش بالاشون بود. شاخ و شونه میکشه و تهدید میکنه

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز

اینکه عقاید کسی رو ساده لوحانه بدونید، توهین به طرف هست ؛ چون دارید غیر مستقیم بهش میگید " شما شعور نداشتید، احمق بودید که همچین عقایدی رو انتخاب کردید" .
به جاش میتونید بگید که " این نظر به دلایل زیر غلط است. "یا "اینکه من با نظر شما مخالفم چونکه..."

میخایم علمی بحث کنیم. لطفا ادب این جور بحثارو رعایت کنید.

این مطالبی هم که گفتید باید هرکدام جداگانه بحث بشه. اگر مسلمانان این کشور دو روز تاسوعا و عاشورا میرن در سطح شهر عزاداری میکنن، چون کشور شیعی هست؛ در عوض توی اروپا همجنس بازان برهنه روی خیابون پایکوبی میکنن.(هر کشوری برای خودش قوانینی داره)

پ.ن: از همین فرصت استفاده کنم و بگم، من اینترنتم مشکل داره که زیاد نمیتونم پاسخ دوستان رو بدم. اگه حضور چندانی ندارم یا اینکه میبینید فقط تشکر میکنم، بخاطر همین مسئله هست.

hamedtk

عضو جدید
به نام خدا.

من به قضاوت کسی که پای منافع خود در ميان است اعتقاد ندارم.....
یه مثل چینی هست که میگه: روباه نباید هنگام محاکمه مرغ قاضی در دادگاه باشد.
ما داریم میگیم جمله ی ( به اعتقاداتم توهین شده) از کوته فکری بشر هست. شما باز میگی دارن بحث میکنن توهین کنیم یا نکنیم؟!!!!!!. خسته نباشی.
منطقه ی ما 300 سال از اروپا و آمریکا در تمامه زمینه ها عقب تره. اونها مسیح و کتب مذهبی و رئیس جمهور و تمام سیاستمدارهارو نقد میکنن و کاریکاتور میکشن و ناسزا میگن کسی نمیگه بالا چشت ابرو، ما اینجا میگیم امامزاده عین و غین رو نپرستید
به اعتقادات آقا یا خانوم توهین شده.. شما بهتره اول الفبای فرهنگ رو یاد بگیری بعد بیایی اینجا به من یاد بدی چی فحاشیه و چی توهینه.
شبت بخیر.

پ.ن: اگر ملتی چیزی را برآزادی ترجیح دهد همه چیز را از دست خواهد داد... ای آزادی با کمال تاسف میگویم بشر سزاوا تو نیست.

خوب از فردی که پیشرفت اروپا و آمریکا رو در ناسزا گویی میدونه ، انتظار خاصی نباید داشت ، حرف هم نباید زد.

پی نوشت : الکی اسم آزادی رو خرج تمایلات نامتمدنانه ات نکن.

بحث بر سر این نیست که ما توهیم بکنبم یا نکنیم.
برای من تنها کرامت انسانی شما قابل احترام است.باورها و عقایدی که شما دارید لزوما قابل احترام نیستند.
اگر من این باورها رو نقد و یا حتی تمسخر کنم شما نمی تونید به من خرده بگیرید.
به عنوان مثال وهابی ها ریختن خون شیعه رو گشودن دری از درهای بهشت می دانند، حالا تکلیف چیه؟باید به عقاید احترام گذاشت؟
هیچ کسی نمی تونه انسان رو وادار کنه که به عقاید پیروان مکتبی احترام بذاره،حتی اگر 99درصد جمعیت جهان پیرو اون مکتب باشند.

یه سوال:
شما هیچ وقت به حقوق غیر مذهبیون احترام گذاشتید؟
در خصوصی ترین امور زندگی مردم به بهانه امر به معروف دخالت می کنید،دین شما صریحا فرمان به قتل مشرکین میده و...
مطرح کردن احترام به عقاید از سوی مسلمانان یه شوخی به شدت خنده داره دوست عزیز.

خیلی از عقاید شما مستقیما با اخلاق،حقوق بشر،دموکراسی و... در تضاد هستند.
سنگسار،قطع عضو،اعدام و... این عقاید قابل احترام که نیستند هیچ شایسته توهین هم هستند.

حرف اخر:
ازنظر شما کسانی که به مقدسات توهین می کنند بی عقل و بی تمدن هستند ولی دقت داشته باشید که:
سنگسار،اعدام،قطع عضو،بریدن سر انسان و... نشانه وحشی گری است.

معانی کلمه وحشی:
لغت نامه دهخدا:جانور صحرایی رمنده از مردم
فرهنگ فارسی معین:آن کسی که از مواهب تمدن دور است
موفق باشید.

عجب ... پس برای کرامت انسانی ارزش قائلید ... امضاتون هم برای همین هست؟

شما داری بین احترام به عقاید و اعتقاد به عقاید و بین عقاید و احکام خلط میکنی. کسی مجبورت نمیکنه که تو عقیده ای رو بپذیری ، بلکه تو حق نداری که به اونها توهین کنی. کسی فحاشی میکنه که عقل و منطقی نداشته باشه. یغنی حق نداری بری بین گاوپرست ها بشینی و گاو رو به فحش بکشی و یا مسخره بکنی. اگر همچین کاری بکنی ، از نظر خود گاوپرستها که هیچی ، از نظر هر آدم با شعور و فرهنگی ، شایسته ی خورده گرفتن و محکوم شدن هستی.

جالب هم هست ... اول میگی بحث سر این نیست که توهین بکنیم یا نکنیم ، بعد میای میگی اگر مسخره کردم کسی نباید بهم خورده بگیره؟ خوب همینه دیگه. شما میخوای ناتوانیت در منطق رو با فحاشی بپوشونی ، براش هم یک لباس قشنگ بدوزی با پارچه ی " اعتراض به توهین به اعتقادات ، متمدنانه نیست"! معلوم نیست اون تمدنی که شما ازش دم میزنی ، تمدن کجاست که هر انسان متمدنی ، دنبال مسخره کردن نیست.

و اما در مورد سوالت ، باز هم داری با مخلوط کردن مواردی که ربطی به هم ندارن ، خودت رو به حق داشتن میزنی.
اول که اینها که گفتی هم درست باشه ، مسلمان ها به هیچ کس احترام نذارن ، باعث نمیشه بی احترامی به عقاید درست باشه مگر اینکه بر این تفکر باشی که چون مسلمان ها میکنن پس درسته :smile:
دوم اینکه امر به معروف و نهی از منکر ، توهین به اعتقادات نیست. اینکه من میام به تو میگم فحش نده ، توهین به اعتقادات تو هست که میگی امر به معروف به معنای رعایت نکردن حقوق غیر مذهبیون هست؟
سوم اینکه دین من کجا صریحا فرمان به قتل مشرکین میده؟ البته حدس میزنم که الان کجای قرآن رو برمیداری و علم میکنی ...
چهارم اینکه اگر کسی حق داشته باشه حرف از احترام به عقاید بزنه ، مسلمانان هستند که در کتاب آسمانیشون ، فحاشی به سنگ و چوبی که مورد اعتقاد بقیه هست هم نهی شده. یکم مطالعه بد نیست به خدا.

حقوق بشر و دموکراسی ، هم مظلومانی هستند ، بازیچه ی دست ناآگاهان شده. شما حتی اینقدر نمیدونی که دموکراسی شیوه ای در حکومت هست و یک حکم قضایی نمیتونه مخالف دموکراسی باشه؟ یکم مطالعه بد نیست به خدا. و اما حقوق بشر که جدیدا هر کی میخواد یه حرفی بزنه و بگه من میفهمم سریع میگه مخالف حقوق بشره! طبق کدوم اصل حقوق بشر ، مجازات خاطی نادرست هست؟ اصلا خوندیش یکبار که بدونی در مورد مجازات ها هیچ حرفی نمیزنه جر اینکه میگه حبس و تبعید و توقیف خودسرانه نباید باشه اما هیچ ایرادی به قوانین جزایی نمیگیره؟ یکم مطالعه بد نیست به خدا.

حرف آخر :
خوب الان مشکل شما با وحشی گری چیه؟ اگر جانور بودن بده پس امضات چی میگه؟ لااقل شما که نباید با این قضیه مشکل داشته باشی.

پی نوشت : اگر بعد از مطالعه کردن ( حتی سطحی ) و فکر کردن ، تصمیم گرفتید دوباره حرف بزنید ، در پروفایلم در خدمتم.

پی پی نوشت : امام علی (ع) : بزرگترین مصیبت ها نادانی است.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نام خدا.

خوب از فردی که پیشرفت اروپا و آمریکا رو در ناسزا گویی میدونه ، انتظار خاصی نباید داشت ، حرف هم نباید زد.

.
چشم:smile:. به این نظرتون احترام میذارم امــــــا به اعتقاداتت اصلا احترام نمیذارم.;)
پی نوشت: تا زمانیکه انسانهایه آزادیخواه و متمدن و با فرهنگی در ایران هستند شما ها نمیتونید ایران رو تبدیل به افغانستان و کره ی شمالیه دیگری بکنید :lol:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
عجب گرفتاری شدیم.

من نمیدونم چرا هیچوقت نمیشه درست و حسابی بحث کرد.
اصلا من اسم اسلام رو آوردم که همه میان میگن اسلام فلان قرآن چنان؟

بابا من میگم اگه به دین اعتقاد داری بگو چرا! اگرم نداری بازم دلیل عقلی بیار. که ما بالاخره تکلیفمون روشن بشه ببینیم بی دین باشیم یا یه دینی انتخاب کنیم.
برای بار چندم دارم میگم.
خواهش میکنم بحث رو به حاشیه نبرید. اگر میخاید درباره خرافی بودن اسلام و عقیده مسلمونا بحث کنید برید یه جای دیگه، یه تاپیک دیگه،وگرنه از مدیر خواهش میکنم که تاپیک رو ببندن.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ملتی که بیشتر به عزاداری ایمان داشته باشد تا به آزادی!
هیچگاه نه اشک از چشمانش پاک میشود و نه خنده بر لبانش می نشیند، آزادی که جای خود دارد....

1450793_591521510914371_1539895731_n.jpg3476_477346845622065_1344729848_n.jpg

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینکه عقاید کسی رو ساده لوحانه بدونید، توهین به طرف هست ؛ چون دارید غیر مستقیم بهش میگید " شما شعور نداشتید، احمق بودید که همچین عقایدی رو انتخاب کردید" .
به جاش میتونید بگید که " این نظر به دلایل زیر غلط است. "یا "اینکه من با نظر شما مخالفم چونکه..."

میخایم علمی بحث کنیم. لطفا ادب این جور بحثارو رعایت کنید.

این مطالبی هم که گفتید باید هرکدام جداگانه بحث بشه. اگر مسلمانان این کشور دو روز تاسوعا و عاشورا میرن در سطح شهر عزاداری میکنن، چون کشور شیعی هست؛ در عوض توی اروپا همجنس بازان برهنه روی خیابون پایکوبی میکنن.(هر کشوری برای خودش قوانینی داره)

پ.ن: از همین فرصت استفاده کنم و بگم، من اینترنتم مشکل داره که زیاد نمیتونم پاسخ دوستان رو بدم. اگه حضور چندانی ندارم یا اینکه میبینید فقط تشکر میکنم، بخاطر همین مسئله هست.

عجب گرفتاری شدیم.

بابا من میگم اگه به دین اعتقاد داری بگو چرا! اگرم نداری بازم دلیل عقلی بیار. که ما بالاخره تکلیفمون روشن بشه ببینیم بی دین باشیم یا یه دینی انتخاب کنیم.
برای بار چندم دارم میگم.
خواهش میکنم بحث رو به حاشیه نبرید. اگر میخاید درباره خرافی بودن اسلام و عقیده مسلمونا بحث کنید برید یه جای دیگه، یه تاپیک دیگه،وگرنه از مدیر خواهش میکنم که تاپیک رو ببندن.
جناب شهریاری شما که ماش آلا سرعتتون خوبه:D شرکت کنید. خوشحال میشیم.

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عجب گرفتاری شدیم.

برای بار چندم دارم میگم.

1. به شخصه خیلی خوشحال و ممنون میشم که تقاضا کنید این تاپیک بسته بشه. شما که نباید ناراحت باشین خانوم شهریاری دست پخت خودتونه این پستایی که میذارن. شما اگه عقایدتونو شخصی برا خودتون نگه دارین برا وحد و حریم دیگران احترام قایل بشین و نخاین عقاید دیگران رو به چالش بکشین مطمئنا این بحثا بوجود نمیاد. عنوان این تاپیک بیشتر به موضوع محاکمه دادگاههای تفتیش اعتقاد شباهت داره تا یه عنوان سازنده

شهریاری 2

کاربر ممتاز
1. به شخصه خیلی خوشحال و ممنون میشم که تقاضا کنید این تاپیک بسته بشه. شما که نباید ناراحت باشین خانوم شهریاری دست پخت خودتونه این پستایی که میذارن. شما اگه عقایدتونو شخصی برا خودتون نگه دارین برا وحد و حریم دیگران احترام قایل بشین و نخاین عقاید دیگران رو به چالش بکشین مطمئنا این بحثا بوجود نمیاد. عنوان این تاپیک بیشتر به موضوع محاکمه دادگاههای تفتیش اعتقاد شباهت داره تا یه عنوان سازنده

خب میگید من چکار کنم؟
چطوری میشه راه درست رو پیدا کرد؟

ما که قصد توهین به کسی رو نداریم.

پ.ن : بنده برادر هستم ، برادر!

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
به نام خدا.

عجب ... پس برای کرامت انسانی ارزش قائلید ... امضاتون هم برای همین هست؟

شما داری بین احترام به عقاید و اعتقاد به عقاید و بین عقاید و احکام خلط میکنی. کسی مجبورت نمیکنه که تو عقیده ای رو بپذیری ، بلکه تو حق نداری که به اونها توهین کنی. کسی فحاشی میکنه که عقل و منطقی نداشته باشه. یغنی حق نداری بری بین گاوپرست ها بشینی و گاو رو به فحش بکشی و یا مسخره بکنی. اگر همچین کاری بکنی ، از نظر خود گاوپرستها که هیچی ، از نظر هر آدم با شعور و فرهنگی ، شایسته ی خورده گرفتن و محکوم شدن هستی.

جالب هم هست ... اول میگی بحث سر این نیست که توهین بکنیم یا نکنیم ، بعد میای میگی اگر مسخره کردم کسی نباید بهم خورده بگیره؟ خوب همینه دیگه. شما میخوای ناتوانیت در منطق رو با فحاشی بپوشونی ، براش هم یک لباس قشنگ بدوزی با پارچه ی " اعتراض به توهین به اعتقادات ، متمدنانه نیست"! معلوم نیست اون تمدنی که شما ازش دم میزنی ، تمدن کجاست که هر انسان متمدنی ، دنبال مسخره کردن نیست.

و اما در مورد سوالت ، باز هم داری با مخلوط کردن مواردی که ربطی به هم ندارن ، خودت رو به حق داشتن میزنی.
اول که اینها که گفتی هم درست باشه ، مسلمان ها به هیچ کس احترام نذارن ، باعث نمیشه بی احترامی به عقاید درست باشه مگر اینکه بر این تفکر باشی که چون مسلمان ها میکنن پس درسته :smile:
دوم اینکه امر به معروف و نهی از منکر ، توهین به اعتقادات نیست. اینکه من میام به تو میگم فحش نده ، توهین به اعتقادات تو هست که میگی امر به معروف به معنای رعایت نکردن حقوق غیر مذهبیون هست؟
سوم اینکه دین من کجا صریحا فرمان به قتل مشرکین میده؟ البته حدس میزنم که الان کجای قرآن رو برمیداری و علم میکنی ...
چهارم اینکه اگر کسی حق داشته باشه حرف از احترام به عقاید بزنه ، مسلمانان هستند که در کتاب آسمانیشون ، فحاشی به سنگ و چوبی که مورد اعتقاد بقیه هست هم نهی شده. یکم مطالعه بد نیست به خدا.

حقوق بشر و دموکراسی ، هم مظلومانی هستند ، بازیچه ی دست ناآگاهان شده. شما حتی اینقدر نمیدونی که دموکراسی شیوه ای در حکومت هست و یک حکم قضایی نمیتونه مخالف دموکراسی باشه؟ یکم مطالعه بد نیست به خدا. و اما حقوق بشر که جدیدا هر کی میخواد یه حرفی بزنه و بگه من میفهمم سریع میگه مخالف حقوق بشره! طبق کدوم اصل حقوق بشر ، مجازات خاطی نادرست هست؟ اصلا خوندیش یکبار که بدونی در مورد مجازات ها هیچ حرفی نمیزنه جر اینکه میگه حبس و تبعید و توقیف خودسرانه نباید باشه اما هیچ ایرادی به قوانین جزایی نمیگیره؟ یکم مطالعه بد نیست به خدا.

حرف آخر :
خوب الان مشکل شما با وحشی گری چیه؟ اگر جانور بودن بده پس امضات چی میگه؟ لااقل شما که نباید با این قضیه مشکل داشته باشی.

پی نوشت : اگر بعد از مطالعه کردن ( حتی سطحی ) و فکر کردن ، تصمیم گرفتید دوباره حرف بزنید ، در پروفایلم در خدمتم.

پی پی نوشت : امام علی (ع) : بزرگترین مصیبت ها نادانی است.
بله من برای کرامت انسانی احترام قائل هستم .
و اون چیزی که انسان رو به بی رحم ترین حیوان تبدیل میکنه عقاید خرافاتی و ساده لوحانه اش(قابل توجه جناب شهریاری) است.
دقیقا همون چیزی که شما دارید ازش دفاع می کنید باعث شده که انسان دست به اعمالی بزنه که هیچ حیوانی انجام نمی دهد.

عادت ندارم یه حرف رو چند بار تکرار بکنم.از نظر من عقایدی که غلط هستند قابل احترام نیستند.
نکته بعد کسی اینجا به قول شما گاو رو به فحش نکشیده و ما داریم منطقی بحث میکنیم و انتقادات رو مطرح می کنیم.
شما یه پست بیار که من به ائمه و... فحش داده باشم.دوست عزیز اشکال شما اینه که انتقادات رو توهین می دونید.

بله هنوز هم میگم بحث سر این نیست که ما توهین بکنیم یا نکنیم.بحث سر اینه که چه حرکتی توهین محسوب میشه
مثال وهابی ها رو زدم ولی شما جواب ندادید.باید به عقاید اون ها هم احترام گذاشت؟
اگر من عقیده کشتن شیعیان توسط وهابی ها رو نقد کنم و بگم این کار احمقانه است این توهینِ؟
اگر از نظر شما این توهینِ که من هیچ حرف دیگری ندارم ولی اگر نیست پس اجازه نقد اعتقادات خودتون رو هم بدهید.
در ضمن هنوز هیچگونه فحاشی و توهینی صورت نگرفته که شما قشقرق به پا کردید و این بحث هم فقط به خاطر پست مدیر تالار بود که کلامشون به نوعی تهدید آمیز بود.
پس من هنوز توهینی نکردم که شما به ناتوانی من در منطق پی بردید.

مسلمان ها وقتی به عقاید دیگران احترام نمی ذارن نباید انتظار این رو داشته باشن که به عقایدشون احترام گذاشته بشه .
من هم اگر عقاید غیر منطقی و خرافاتی داشته باشم شما این حق رو دارید که نقد کنید و حتی به اون ها توهین کنید.
اشکال شماها اینکه کلمه توهین بار سنگینی براتون داره و فکر میکنید اتفاق عجیبی رخ میده.

من نگفتم حکم قضایی مخالف دموکراسی است. دقت کنید گفتم خیلی از عقاید شما مستقیما با دموکراسی ،حقوق بشر و ... در تضاد است.
و بعد هم مثال هایی زدم که گویا برای شما آشنا نسیتند.
حکم قضایی نمی تونه مانع دموکراسی بشه ولی احکام الهی و حکومتی می تونند.
حتما از نظر شما کشتار مخالفین هم مانع و مخالف دموکراسی و حقوق بشر نیست؟

مجازات خاطی نادرست نیست ولی مجازاتی که ظالمانه و بر خلاف انسانیت باشه غلطِ.این از بندهای حقوق بشره،حتما خوندین و میدونین!

مشکل من اینه که وحشی ها ادعای متمدن بودن می کنند.جانور بودن بد نیست،بد اینه که برخی انسان ها(که خودشون رو اشرف مخلوقات میدونن)خصوصیات برخی جانوران رو دارند.;)

و اما در مورد منطق که اشاره کرده بودین:
هنگامی که یک فرد مذهبی از منطق سخن می گوید مانند خری است که در مسابقات بهترین خواننده پاپ شرکت کند.

پ.ن:بحث تاپیک رو بیشتر از این منحرف نمی کنم. وقتی کسی نمیدونه توهین چیه و معتقدند باید برای سر بریدن انسان هم احترام قائل شد و براشون کف زد هیچ بحثی فایده نداره.
موفق باشید:gol:

وضعیت
موضوع بسته شده است.