اسلام دین خاور میانه!!!!

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
حتما تا به حال شنیده اید که مذهبی ها ادعا می کنند که 124000 پیامبر از طرف خدا برگزیده شده اند !
و حتما تا به حال شنیده اید که در قرآن گفته شده :

ما برای هر قومی پیامبری از بین آنها با همان زبان فرستادیم و ...

اما مکان هایی که فراموش شده برایشان پیامبری فرستاده شود :

1- کل قاره آسیا به جز خاورمیانه

2- کل قاره آمریکا شمالی و جنوبی

3-کل قاره آفریقا به جز مصر

4- کل قاره اروپا

5- قاره استرالیا و اقیانوسیه

6- قطب های شمال و جنوب زمین!

7- کل جزایر کره زمین

تمامی کسانی که ادعای پیامبری کرده اند در خاور میانه بوده اند.

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حتما تا به حال شنیده اید که مذهبی ها ادعا می کنند که 124000 پیامبر از طرف خدا برگزیده شده اند !
و حتما تا به حال شنیده اید که در قرآن گفته شده :

ما برای هر قومی پیامبری از بین آنها با همان زبان فرستادیم و ...

اما مکان هایی که فراموش شده برایشان پیامبری فرستاده شود :

1- کل قاره آسیا به جز خاورمیانه

2- کل قاره آمریکا شمالی و جنوبی

3-کل قاره آفریقا به جز مصر

4- کل قاره اروپا

5- قاره استرالیا و اقیانوسیه

6- قطب های شمال و جنوب زمین!

7- کل جزایر کره زمین

تمامی کسانی که ادعای پیامبری کرده اند در خاور میانه بوده اند.

ما 124000 پیامبر داشتیم.شما اگه اسم هزارتاشونو با محل نبوتشون تونستی بگو؟
از کجا میدونی اونجاها پیامبر نداشته؟؟

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
[h=3]الف - رم جزو مثلث خاورمیانه نیست و از همان قدیم الایام جزو اروپا محسوب می‌گردید.[/h] [h=3]ب - از کجا فهمیدند که 124 هزار نبی همه در یک منطقه بوده‌اند؟ مگر آنها از اسامی و یا محل زندگی و نبوت یا رسالت آنان خبر دارند؟ قرآن کریم که چنین فهرستی ارائه ننموده است. در کلام وحی فقط نام 26 نفر از 124 هزار نبی آمده است که عبارتند از: «آدم، نوح، ادريس، صالح، هود، ابراهيم، اسماعيل، اسحاق، يوسف، لوط، يعقوب، موسى، هارون، شعيب، زكريا، يحيى، عيسى، داود، سليمان، الياس، اليسع، ذوالكفل، ايوب، يونس، عُزَير و حضرت محمد مصطفی صلی الله علیهم اجمعین».[/h] [h=3]در روایات نیز در تفسیر برخی آیات نام چند نبی دیگر چون حضرت «خضر» یا «ارمیا» یا «حزقیل» آمده است که جمعاً از 37 نفر بیشتر نمی‌شوند. پس از کجا فهمیدند که همه انبیای الهی در همین منطقه یا مثلت بوده‌اند و برای اقوام دیگر انبیایی اعزام نشده است؟[/h] [h=3]ج - همان طور که در شهر اصفهان و قبرستان تخت فولاد خودمان 4 یا 5 نبی الهی مدفون هستند که شاید هر کسی نیز اسامی آنان را نداند [یوشع، سلام، سلوم، سهولی ....]، بالاخره این 124 هزار نبی (منهای 36 یا37 اسم شناخته شده) در اقصی نقاط عالم بوده و مدفون شده‌اند که دیگر اثری از آنان باقی نمانده است. و لزومی هم نداشته که در کلام وحی از آنان نام برده شود.[/h] [h=3]د - بر اساس برخی از شواهد معلوم نیست که بسیاری از نوابغ علمی یا شخصیت‌هایی که در تاریخ به عنوان دانشمندان بزرگ شناخته شده‌اند، مانند افلاطون، ارسطو، فیثاغورس و ... که هیچ کدام نیز در خاورمیانه نبوده‌اند، از انبیا نبوده باشند. حضرت آیت الله جوادی آملی در این زمینه با اشاره به تحقیقات انجام شده گذشتگان می‌نویسند: «گروهی از عارفان و حکیمان به استناد برخی از تواریخ، حضرت ادریس را همان هرمس پنداشتند، هم چنان که حضرت شیث را همان آغاثا ذیمون دانستند و عده‎ای شاید بر اثر همین هرمس و آغاثاذیمون و فیثاغورس، مانند آن‎ها مثل ارسطو... را از انبیا دانستند». (سیره پیامبران در قرآن، ص 236، جوادی آملی، چ دوّم، نشر اسراء).[/h] [h=3]مقبره‌ای که هم اکنون در وسط کلیسای سنت پیترو در وایتکان وجود دارد و بسیار با شکوه نیز مزیّن شده، منسوب به یکی از انبیای الهی به نام «پطرس» یا «پیتر مقدس» است، که اخبار و روایات ما نیز حاکی از آن است که حضرت نرجس خاتون از سلاله‌ی آن نبی مکرم است. و طبق صریح بیان حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام، حضرت آدم (ع) که اولین نبی بود و بیش از هزار سال نیز عمر داشت، در هندوستان هبوط یافت و چه بسا پس از تکثیر نسل بنی آدم، انبیایی به آن دیار نیز گسیل شده باشد. و اگر در امریکای جنوبی یا شمالی و ... نیز اقوامی بوده‌اند، حتماً مورد هدایت قرار گرفته‌اند.[/h] [h=3]«وَ لَقَدْ بَعَثْنَا فِي كُلِّ أُمَّةٍ رَّسُولًا أَنِ اعْبُدُواْ اللّهَ وَاجْتَنِبُواْ الطَّاغُوتَ فَمِنْهُم مَّنْ هَدَى اللّهُ وَمِنْهُم مَّنْ حَقَّتْ عَلَيْهِ الضَّلالَةُ فَسِيرُواْ فِي الأَرْضِ فَانظُرُواْ كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذِّبِينَ» (النحل، 36)[/h] [h=3]ترجمه: و در حقيقت در ميان هر امتى فرستاده‏اى برانگيختيم [تا بگويد] خدا را بپرستيد و از طاغوت [= طغیان کرده‌ی فريب‌گر] بپرهيزيد پس از ايشان كسى است كه خدا [او را] هدايت كرده و از ايشان كسى است كه گمراهى بر او سزاوار است بنابراين در زمين بگرديد و ببينيد فرجام تكذيب‏كنندگان چگونه بوده است.[/h] [h=3]ﻫ - هدایت یک قوم منوط به این نیست که حتماً و حتماً خداوند متعال برای آنان یک نبی فرستاده باشد [هر چند که اگر لازم بوده، فرستاده است]، بلکه خداوند متعال هادی و حجّت می‌فرستد، خواه نبی باشند یا رسول یا امام و فرستاده نبی و یا یک شاهدانی که گواه بر اتمام حجّت باشند. چنان چه فرمود:[/h] [h=3]«وَ يَوْمَ نَبْعَثُ فِي كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا عَلَيْهِم مِّنْ أَنفُسِهِمْ وَجِئْنَا بِكَ شَهِيدًا عَلَى هَؤُلاء وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِّكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ» (النحل، 89)[/h] [h=3]ترجمه: و [به ياد آور] روزى را كه در هر امتى گواهى از خودشان برايشان برانگيزيم و تو را [هم] بر اين [امت] گواه آوريم و اين كتاب را كه روشنگر هر چيزى است و براى مسلمانان رهنمود و رحمت و بشارتگرى است بر تو نازل كرديم.[/h]
منبع:tahajom.com

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقا سینا ...نکته ی جالبی بود..

اما حالا نوبتی هم باشه نوبت منه :d

خب ببینید از من انتظار نداشته باشین این حرفتو قبول کنم...

چون گزینه ی امریکا و استرالیا اینجا رد میشه...چون قاره امریکا درسال 1492 کشف شد

قاره استرالیا هم چیزی معاصر با امریکا بود... قطبها هم همینطور ( اگر خالی از سکنه فرض نکنیم )

هر چند این مناطقی که گفتم ممکنه ساکنان بومی داشته و در زمانهای دور کسانی بودن که دعوت ب خدا پرستی کردن در اون مناطق

اما ما اطلاعات دقیقی نداریم ، شما باید در خصوص اداب و رسوم و اعتقادات مناطق قبایل افریقایی و سرخپوستی تحقیق کنی ... هرچند ممکنه

که بسیاری از مدارک در طول زمان نابود شده ... اما قطعا اونها هم اعتقادات خودشونو دارن!

بذار یه مثال برات بزنم... چن سال پیش داشتم یه فیلم کره ای میدیدم... داستانش ماله خیلی وقت پیش بود..اسم فیلمشم یادم رفته متاسفانه :(

تو این داستان یه قبیله ای بود که پلنگ میپرستیدن ...بعد یک ادم روحانی اومد و ادعای پیامبری کرد و دعوت به خدا پرستی میکرد...

اون قبیله خیلیا بهش ایمان اوردن... اخر سر هم رییس قبیله که یک زن هم بود این ادم روحانی رو میکشه...

برام جالب بود که کره ای ها هم اعتقاد به پیامبر داشتن! قطعا در میان سایر کشورها همچین داستان هایی هست و اعتقاداتی دارن اما ما صرف

نداشتن معلومات نمیتونیم چیزهایی که نمیدونیم بگیم که وجود ندارن!

اما راجب به اروپا و اسیا که در زمانهای گذشته کل جهان رو تشکیل میدادن بگم که مثلا تو خود ایران زرتشت هست.. یا مثلا در زمان ساسانی

و اشکانی بازهم نام کسایی که ادعای پیامبری کردن هنوز موجوده! حتی چند هفته پیش شواهد تطابق کوروش رو با ذوالقرنین تو همین باشگاه خوندم

که دلایل جالبی نوشته بودن دوستان...

در مورد حضرت عیسی (ع) که در فلسطین مبعوث شد... سرزمین فلسطین جزو امپراطوری روم شرقی بود که جزو اروپا محسوب میشد

که در اصل همون رومیها بودن و ایین مسیح به تدریج از روم شرقی به اروپا رفت

میخام اینو بگم که ما در طول حیاتمون شاید بتونیم 100 یا 200 پیامبر رو بشناسیم... اگه دنبال کنیم قضیه رو

اما فقط خدا خودش میدونه..

.فأنا الله سریعً الحساب

ممنون که فقط صرف کردی و خوندی :gol:

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
ما 124000 پیامبر داشتیم.شما اگه اسم هزارتاشونو با محل نبوتشون تونستی بگو؟
از کجا میدونی اونجاها پیامبر نداشته؟؟
این سوال منه اتفاقا
شما که این ادعا رو دارید نتونستید اسمشون و محل نبوتشون رو بگید، اونوقت به من میگی اسمشون و محل نبوتشون رو بگم؟
به هر حال اگه هست و برای هر قومی پیامبر فرستاده بگید کیا بودن

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این سوا منه اتفاقا
شما که این ادعا رو دارید نتونستید اسمشون و محل نبوتشون رو بگید، اونوقت به من میگی اسمشون و محل نبوتشون رو بگم؟
به هر حال اگه هست و برای هر قومی پیامبر فرستاده بگید کیا بودن

بله ممکنه خیلی چیزا باشه که ما ندونیم و نتونیم بگیم.خدا فقط میدونه
پشتوانه حرف ما حدیث امام جواد(علیه السلام) هست که میفرمایند 124000 پیامبر داشتیم.ما ایشون رو بعنوان امام قبول داریم و روی حرفشون صحه میذاریم.ولی شما بدون دلیل و مدرک و حتی یک نقل قول فرمودید که تمام پیامبران در خاورمیانه بودن.
در ضمن هم اون پست بنده رو بخونین و هم به این نکته و ایه قرانی توجه کنین:
ﻫ - هدایت یک قوم منوط به این نیست که حتماً و حتماً خداوند متعال برای آنان یک نبی فرستاده باشد [هر چند که اگر لازم بوده، فرستاده است]، بلکه خداوند متعال هادی و حجّت می‌فرستد، خواه نبی باشند یا رسول یا امام و فرستاده نبی و یا یک شاهدانی که گواه بر اتمام حجّت باشند. چنان چه فرمود:

«وَ يَوْمَ نَبْعَثُ فِي كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا عَلَيْهِم مِّنْ أَنفُسِهِمْ وَجِئْنَا بِكَ شَهِيدًا عَلَى هَؤُلاء وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِّكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ» (النحل، 89)

ترجمه: و [به ياد آور] روزى را كه در هر امتى گواهى از خودشان برايشان برانگيزيم و تو را [هم] بر اين [امت] گواه آوريم و اين كتاب را كه روشنگر هر چيزى است و براى مسلمانان رهنمود و رحمت و بشارتگرى است بر تو نازل كرديم.

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
بله ممکنه خیلی چیزا باشه که ما ندونیم و نتونیم بگیم.خدا فقط میدونه
پشتوانه حرف ما حدیث امام جواد(علیه السلام) هست که میفرمایند 124000 پیامبر داشتیم.ما ایشون رو بعنوان امام قبول داریم و روی حرفشون صحه میذاریم.ولی شما بدون دلیل و مدرک و حتی یک نقل قول فرمودید که تمام پیامبران در خاورمیانه بودن.
در ضمن هم اون پست بنده رو بخونین و هم به این نکته و ایه قرانی توجه کنین:
ﻫ - هدایت یک قوم منوط به این نیست که حتماً و حتماً خداوند متعال برای آنان یک نبی فرستاده باشد [هر چند که اگر لازم بوده، فرستاده است]، بلکه خداوند متعال هادی و حجّت می‌فرستد، خواه نبی باشند یا رسول یا امام و فرستاده نبی و یا یک شاهدانی که گواه بر اتمام حجّت باشند. چنان چه فرمود:

«وَ يَوْمَ نَبْعَثُ فِي كُلِّ أُمَّةٍ شَهِيدًا عَلَيْهِم مِّنْ أَنفُسِهِمْ وَجِئْنَا بِكَ شَهِيدًا عَلَى هَؤُلاء وَنَزَّلْنَا عَلَيْكَ الْكِتَابَ تِبْيَانًا لِّكُلِّ شَيْءٍ وَهُدًى وَرَحْمَةً وَبُشْرَى لِلْمُسْلِمِينَ» (النحل، 89)

ترجمه: و [به ياد آور] روزى را كه در هر امتى گواهى از خودشان برايشان برانگيزيم و تو را [هم] بر اين [امت] گواه آوريم و اين كتاب را كه روشنگر هر چيزى است و براى مسلمانان رهنمود و رحمت و بشارتگرى است بر تو نازل كرديم.
ببخشید آقا سعید اینجا اگه می تونید اثبات کنید لطف کنید بحث کنید. نه از قرآن و ائمه آیه و حدیث بذارید.
این رو که خود من اول تاپیک گفتم که خدا گفته من برای هرقومی یه پیامبر فرستادم و 124000پیامبر داشتیم حالا شما هم داری همون ها رو تکرار می کنید؟
توی اینگونه بحث ها هیچ موقع از قرآن و ائمه سند رو نمیکنن ، چون در واقع ما داریم راجع به خود اون ها بحث میکنیم.
شما دلیل مدرک بیار برای من که توی آمریکا پیامبری بوده یا توی استرالیا

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید آقا سعید اینجا اگه می تونید اثبات کنید لطف کنید بحث کنید. نه از قرآن و ائمه آیه و حدیث بذارید.
این رو که خود من اول تاپیک گفتم که خدا گفته من برای هرقومی یه پیامبر فرستادم و 124000پیامبر داشتیم حالا شما هم داری همون ها رو تکرار می کنید؟
توی اینگونه بحث ها هیچ موقع از قرآن و ائمه سند رو نمیکنن ، چون در واقع ما داریم راجع به خود اون ها بحث میکنیم.
شما دلیل مدرک بیار برای من که توی آمریکا پیامبری بوده یا توی استرالیا

خب داداش میدونی الان بحث شما چیه؟ بحث اعتماده.
شما چجور به حرف گذشتگان اعتماد میکنی و میگی مغولها ی زمانی به ایران حمله کردن؟ اینو بیا برا من دقیقا اثبات کن که مغولها قبلا به ایران حمله کردن.عمرا بتونی اثبات کنی.فقط میتونی بگی فلان کس در فلان کتاب گفته و اینا.چون اون موقع نبودی.من هم عمرا نمیتونم از خودم اثبات کنم که چه تعداد پیامبر داشتیم.بلکه به کسی و کسانی(ائمه اطهار) رجوع میکنم که میدونم علمشو دارن و حرفشون سنده
بحث شما در واقع قبول این بزرگواران هست.وگرنه هیچ احدالناسی تو دنیا نمیتونه اثبات کنه که ما 124000 پیامبر داشتیم.طبیعیه.چون هیچکس ندیده.
بنابراین بحث شما بحث دیگه ای است.بحث شما ریشه ای است

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
داداش من برم بازار مرغ بخرم.بعد بحثی بود باز درخدمتم
(میبینی ما چه مرفهیم؟:D)

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
خب داداش میدونی الان بحث شما چیه؟ بحث اعتماده.
شما چجور به حرف گذشتگان اعتماد میکنی و میگی مغولها ی زمانی به ایران حمله کردن؟ اینو بیا برا من دقیقا اثبات کن که مغولها قبلا به ایران حمله کردن.عمرا بتونی اثبات کنی.فقط میتونی بگی فلان کس در فلان کتاب گفته و اینا.چون اون موقع نبودی.من هم عمرا نمیتونم از خودم اثبات کنم که چه تعداد پیامبر داشتیم.بلکه به کسی و کسانی(ائمه اطهار) رجوع میکنم که میدونم علمشو دارن و حرفشون سنده
بحث شما در واقع قبول این بزرگواران هست.وگرنه هیچ احدالناسی تو دنیا نمیتونه اثبات کنه که ما 124000 پیامبر داشتیم.طبیعیه.چون هیچکس ندیده.
بنابراین بحث شما بحث دیگه ای است.بحث شما ریشه ای است
این دوتا مبحث هیچ ربطی به هم ندارن
دین یه موضوعیت کلی داره ما الان داریم در مورد چیزی صحبت میکنیم که برای کوچکترین کار ما هم تصمیم گیری میکنه
حمله مغول حالا بوده یا نبوده خیلی مهم نیست
خب پس شما نمی تونید به سوال من جوا بدید این طور که مشخصه

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این دوتا مبحث هیچ ربطی به هم ندارن
دین یه موضوعیت کلی داری ما الان داریم در مورد چیزی صحبت میکنیم که برای کوچکترین کار ما هم تصمیم گیری میکنه
حمله مغول حالا بوده یا نبوده خیلی مهم نیست
خب پس شما نمی تونید به سوال من جوا بدید این طور که مشخصه

خیر میتونم جواب بدم.جواب من ارجاع شما به احادیث ائمه(علیهم السلام) است.منتها شما دنبال اینی که بنده با پرگار و گونیا براتون اثبات کنم که ما اینقدر پیامبر داشتیم
شما جوابی اینجا بدست نمیاری.چون ریشه این حرف که 124000 پیامبر داشتیم کلام اهل بیته.شما باید بری دنبال اثبات اهل بیت نه اینکه فی البداهه بیای بگی یکی برا من اثبات کنه ما اینقدر پیامبر داشتیم
ممکنه یکی از اهل بیت گفته باشه ما هفت اسمون داریم.بعد شما بیای بگی یکی از مردم پیدا بشه برا من اثبات کنه ما هفت اسمون داریم!!! کسی هست واقعا به نظرتون؟!!! شما باید از یجای دیگه وارد بحث بشین تا بجواب این سوالتون برسین.
حالا ی وقت ی اشکال علمی بگیری یکی ثابت کنه برام اره.مثلا بیای بگی چرا شرابو حرام کردن؟ تا اون موقع متخصصین بیان توضیح بدن.ولی داری حرف از ی چیزایی میزنی که هیچکس از بشر اطلاعی نداره و ندیده.اینجاست که بحث وحی و کلام الهی و سخن فرستادگان خدا مطرح میشه.شما باید دنبال ثابت شدن اون چیزا برا خودت باشی
موفق باشی:smile:

آخرین ویرایش:

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
خیر میتونم جواب بدم.جواب من ارجاع شما به احادیث ائمه(علیهم السلام) است.منتها شما دنبال اینی که بنده با پرگار و گونیا براتون اثبات کنم که ما اینقدر پیامبر داشتیم
شما جوابی اینجا بدست نمیاری.چون ریشه این حرف که 124000 پیامبر داشتیم کلام اهل بیته.شما باید بری دنبال اثبات اهل بیت نه اینکه فی البداهه بیای بگی یکی برا من اثبات کنه ما اینقدر پیامبر داشتیم
ممکنه یکی از اهل بیت گفته باشه ما هفت اسمون داریم.بعد شما بیای بگی یکی از مردم پیدا بشه برا من اثبات کنه ما هفت اسمون داریم!!! کسی هست واقعا به نظرتون؟!!! شما باید از یجای دیگه وارد بحث بشین تا بجواب این سوالتون برسین.
حالا ی وقت ی اشکال علمی بگیری بگیری یکی اینو اثبات کنه برام اره.مثلا بیای بگی چرا شرابو حرام کردن؟ تا اون موقع متخصصین بیان توضیح بدن.ولی داری حرف از ی چیزایی میزنی که هیچکس از بشر اطلاعی نداره و ندیده.
موفق باشی:smile:
خب اگه پیامبری فرستاده بود که باید جایی ذکر می شده همینطور که اسم این 37 نفر ذکر شده.
خب دیگه وقتی چیزی رو نمی تونید اثبات کنید پس منم می تونم ادعای خدایی و پیامبری بکنم و یه سری مطالبی رو هم بگم که کسی نتونه اثبات کنه

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
سلام اقا سینا ...نکته ی جالبی بود..

اما حالا نوبتی هم باشه نوبت منه :d

خب ببینید از من انتظار نداشته باشین این حرفتو قبول کنم...

چون گزینه ی امریکا و استرالیا اینجا رد میشه...چون قاره امریکا درسال 1492 کشف شد

قاره استرالیا هم چیزی معاصر با امریکا بود... قطبها هم همینطور ( اگر خالی از سکنه فرض نکنیم )

هر چند این مناطقی که گفتم ممکنه ساکنان بومی داشته و در زمانهای دور کسانی بودن که دعوت ب خدا پرستی کردن در اون مناطق

اما ما اطلاعات دقیقی نداریم ، شما باید در خصوص اداب و رسوم و اعتقادات مناطق قبایل افریقایی و سرخپوستی تحقیق کنی ... هرچند ممکنه

که بسیاری از مدارک در طول زمان نابود شده ... اما قطعا اونها هم اعتقادات خودشونو دارن!

بذار یه مثال برات بزنم... چن سال پیش داشتم یه فیلم کره ای میدیدم... داستانش ماله خیلی وقت پیش بود..اسم فیلمشم یادم رفته متاسفانه :(

تو این داستان یه قبیله ای بود که پلنگ میپرستیدن ...بعد یک ادم روحانی اومد و ادعای پیامبری کرد و دعوت به خدا پرستی میکرد...

اون قبیله خیلیا بهش ایمان اوردن... اخر سر هم رییس قبیله که یک زن هم بود این ادم روحانی رو میکشه...

برام جالب بود که کره ای ها هم اعتقاد به پیامبر داشتن! قطعا در میان سایر کشورها همچین داستان هایی هست و اعتقاداتی دارن اما ما صرف

نداشتن معلومات نمیتونیم چیزهایی که نمیدونیم بگیم که وجود ندارن!

اما راجب به اروپا و اسیا که در زمانهای گذشته کل جهان رو تشکیل میدادن بگم که مثلا تو خود ایران زرتشت هست.. یا مثلا در زمان ساسانی

و اشکانی بازهم نام کسایی که ادعای پیامبری کردن هنوز موجوده! حتی چند هفته پیش شواهد تطابق کوروش رو با ذوالقرنین تو همین باشگاه خوندم

که دلایل جالبی نوشته بودن دوستان...

در مورد حضرت عیسی (ع) که در فلسطین مبعوث شد... سرزمین فلسطین جزو امپراطوری روم شرقی بود که جزو اروپا محسوب میشد

که در اصل همون رومیها بودن و ایین مسیح به تدریج از روم شرقی به اروپا رفت

میخام اینو بگم که ما در طول حیاتمون شاید بتونیم 100 یا 200 پیامبر رو بشناسیم... اگه دنبال کنیم قضیه رو

اما فقط خدا خودش میدونه..

.فأنا الله سریعً الحساب

ممنون که فقط صرف کردی و خوندی :gol:
سلام یوسف جان
نکته اول اینکه در مورد قاره آمریکا و قدمت اون کمی بیشتر مطالعه بفرمایید.
در مورد زرتشت هم که قبل از اسلام بوده که این اصلا توجیه خوبی نبود
حضرت عیسی هم که فکر می کنم در اورشلیم(اگه اشتباه نکنم) بوده که اونم جزئی از فلسطین بوده و در خاور میانه

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
و حالا نکته بعد اینه که اگه 124000 پیامبر بوده چرا نتونستن بشر رو هدایت کنند؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یوسف جان
نکته اول اینکه در مورد قاره آمریکا و قدمت اون کمی بیشتر مطالعه بفرمایید.
در مورد زرتشت هم که قبل از اسلام بوده که این اصلا توجیه خوبی نبود
حضرت عیسی هم که فکر می کنم در اورشلیم(اگه اشتباه نکنم) بوده که اونم جزئی از فلسطین بوده و در خاور میانه

درباره نکته اول منم گفتم که حالا سرخپوستها اولین ساکنان اون بودن...اما از سال 1492 این قاره کشف شد و اروپاییها وارد اون شدن

و تاریخش به صورت مستند موجود هست و بقول خودمون وارد عصر نو شد تو حرفام هم گفتم که از ایین سرخپوستی چیز زیادی در دست نیس

اینکه قدیس یا پیامبر داشتن احتمالا مدارکش از بین رفته یا اگرم باشه من اطلاع ندارم...

اما تنها چیزی که من مطالعه کردم چنتا دعاهای سرخپوستی بود که درباره خدا شناسی بود و اینجور چیزا...که حرفاشون تقریبا به اسلام نزدیکه

بهرحال من علاقه دارم به مطالب تاریخی چون همیشه تو تالار فعالم...

میرم تحقیق میکنم اگه چیز قابل توجهی پیدا کردم رفرنس میدم بهتون مطالعه فرمایید...

در مورد زرتشت نفهمیدم کجاشو متوجه نشدی؟

در مورد اورشلیم درست گفتی که میشه همون فلسطین الان... درسته که از نظر جغرافیایی تو خاور میانه بوده

اما جزو روم شرقی بوده که در واقع از دنیای غربی اومده بودن و اورشلیم جزو قلمرو اونها بود...

یه نکته جالب رو بهت بگم که به این دلیل بعثت پیامبر ها توی خاور میانه بوده چون زمانی خاور میانه مهد تمدن دنیا بوده و مرکز کل دنیا بود

کلا سه چهارتا تمدن بزرگ بوده... مصر= حضرت موسی، بین الهرین = ابراهیم و نوح ،روم= حضرت عیسی، پارس= زرتشت و احتمالا ذوالقرنین،

حجاز = حضرت محمد، یونان= نمیدونم

پ.ن:حجاز متمدن نبودن اما خیلی جاهل بودن به اون دلیل بعثت وجود داشته!

غیر از این چنا تمدن که نام بردم شما تمدن بزرگ دیگه ای به ذهنت میرسه؟؟

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
درباره نکته اول منم گفتم که حالا سرخپوستها اولین ساکنان اون بودن...اما از سال 1492 این قاره کشف شد و اروپاییها وارد اون شدن

و تاریخش به صورت مستند موجود هست و بقول خودمون وارد عصر نو شد تو حرفام هم گفتم که از ایین سرخپوستی چیز زیادی در دست نیس

اینکه قدیس یا پیامبر داشتن احتمالا مدارکش از بین رفته یا اگرم باشه من اطلاع ندارم...

اما تنها چیزی که من مطالعه کردم چنتا دعاهای سرخپوستی بود که درباره خدا شناسی بود و اینجور چیزا...که حرفاشون تقریبا به اسلام نزدیکه

بهرحال من علاقه دارم به مطالب تاریخی چون همیشه تو تالار فعالم...

میرم تحقیق میکنم اگه چیز قابل توجهی پیدا کردم رفرنس میدم بهتون مطالعه فرمایید...

در مورد زرتشت نفهمیدم کجاشو متوجه نشدی؟

در مورد اورشلیم درست گفتی که میشه همون فلسطین الان... درسته که از نظر جغرافیایی تو خاور میانه بوده

اما جزو روم شرقی بوده که در واقع از دنیای غربی اومده بودن و اورشلیم جزو قلمرو اونها بود...

یه نکته جالب رو بهت بگم که به این دلیل بعثت پیامبر ها توی خاور میانه بوده چون زمانی خاور میانه مهد تمدن دنیا بوده و مرکز کل دنیا بود

کلا سه چهارتا تمدن بزرگ بوده... مصر= حضرت موسی، بین الهرین = ابراهیم و نوح ،روم= حضرت عیسی، پارس= زرتشت و احتمالا ذوالقرنین،

حجاز = حضرت محمد، یونان= نمیدونم

پ.ن:حجاز متمدن نبودن اما خیلی جاهل بودن به اون دلیل بعثت وجود داشته!

غیر از این چنا تمدن که نام بردم شما تمدن بزرگ دیگه ای به ذهنت میرسه؟؟
درسته سرخپوست ها بودن علاوه بر اونها تول تک ها و آزتک ها هم بودن پس نمیشه گفت آمریکا قدمتش زیاد نیست و به این دلیل پیامبری نداشتن
یه نکته دیگه یوسف اینه که هر جایی که قدیس بوده دلیل محکمی نمی تونه باشه،چون یه تکه سنگ هم ممکنه برای قومی مقدس بوده باشه
زرتشت که اصلا متعلق به دین و آیین دیگه ای بوده ربطش به اسلام چیه؟
اینجا بحث ما همون موقعیت جغرافیایی ست نه جغرافیای سیاسی

در مورد تمدن ها بله تمدن های بزرگ دیگه ای هم بوده مثلا توی جنوب شرق آسیا و...

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته سرخپوست ها بودن علاوه بر اونها تول تک ها و آزتک ها هم بودن...
یه نکته دیگه یوسف اینه که هر جایی که قدیس بوده دلیل محکمی نمی تونه باشه،چون یه تکه سنگ هم ممکنه برای قومی مقدس بوده باشه
زرتشت که اصلا متعلق به دین و آیین دیگه ای بوده ربطش به اسلام چیه؟
اینجا بحث ما همون موقعیت جغرافیایی ست نه جغرافیای سیاسی

در مورد تمدن ها بله تمدن های بزرگ دیگه ای هم بوده مثلا توی جنوب شرق آسیا و...

منم نگفتم امریکا پیامبری نداشتن عزیز!!!! پستامو با دقت بخون

اره درست میگی تول تک ها و ازتک ها هم بودن ...اما شما چیزی از اداب و رسوم اونها چیز زیادی میدونی؟

قدیس صرفا به معنی پیامبر نیس...صرفا میتونه رییس قبیله یا قومی باشه که مردمش رو ارشاد کرده بین اونها به عدل قضاوت کرده

براشون قانون وضع کرده و درمجموع وضع مردمش رو سر سامان داده و اونارو به یکتا پرستی دعوت کرده کاری که کوروش بزرگ انجام داد.

اینطور نبوده که همه ی پیامبرا دارای شریعت باشن ... بعضی از پیامبرا فقط پیامبر قوم خودشون بودن...جنوب شرق اسیا بازهم عقایدی دارن

که اینها هم جزو 124 پیامبر میتونن باشن... در رابطه با اینکه تک سنگ براشون مقدس باشه این بنظرم شرک به خداست...

البته شاید اون تکه سنگی که شما میگی دارای یک سری نیروی ماورا طبیعه باشه بر حسب شرایط محیطی که برای افراد اون منطقه قابل احترام باشه

اون بحثش جداس و بازم از قدرت خدا ناشی میشه...وگرنه عبادت صرف غیر خدا بدون دلیلی معنی نداره!

چن وقت پیش گلاب به روتون چنتا عکس از ایین هندوها دیدم که ادرار گاو مقدس رو میخوردن میگفتن این ضد سرطانه وشفا میده :surprised:

باور کن اون لحظه بالا اوردم و تا دو روز همش جلوی چشمم بود :hate:

بنظرت اینا عقل دارن؟

در رابطه با زرد تشت بگم که ایین این پیامبر دعوت به یکتا پرستی بوده و اون زمان دین اسلامی نبود

در واقع ایین زرتشت احیای ارزش های انسانی بود همون گفتار نیک پندار نیک کردار نیک...

و اسلام ادامه دهنده ی این مسیر خدا شناسی هست منتها ایین زرتشت ابتدایی و ساده تر هست، چون خدا مراتب توحید رو براساس تکامل انسان

کامل کرده ... چون علم انسان به تدریج کامل میشه ...مثلا دیستان ، راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه :smile:

آخرین ویرایش:

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب اگه پیامبری فرستاده بود که باید جایی ذکر می شده همینطور که اسم این 37 نفر ذکر شده.
خب دیگه وقتی چیزی رو نمی تونید اثبات کنید پس منم می تونم ادعای خدایی و پیامبری بکنم و یه سری مطالبی رو هم بگم که کسی نتونه اثبات کنه

خیر ما نگفتیم نمیتونیم چیزیو اثبات کنیم!!!! شما فقط ی مثال زدی و ی عدد اوردی
دوست عزیز ی نگاه بعنوان تاپیکت بنداز "اسلام در خاورمیانه"...بحث شما سر این بود که پیامبرا فقط تو خاورمیانه اومدن که توی اون پست جوابتونو دادم
بعد شما عین رونالدینیو که به چپ نگاه میکنه پاس میده راست:)D) اون بحث اصلی تاپیکت رو ول کردی اومدی میگی اثبات کن 124000 تا بودن!!!! بعد دوباره ی بحثو مطرح کردی که چرا نتونستن بشرو هدایت کنن!!! بعدش حتما میگی چرا الان پیامبر نیست؟ بعدش میگی اصلا پیامبر بوده؟!!!!!!!!!!
ما معتقدیم بعضی چیزا رو فقط خدا و اولیای خدا(پیامبران و ائمه) میدونن.معتقد نیستیم که تمام حرفای اونا اینجوریه و ما هیچ چیزیو نمتونیم اثبات کنیم!!!
اخرشم حتما میخای بحثو بیاری روی اینکه برای من اصلا خدا رو اثبات کنین!!! شما ی سوال کردی چرا پیامبرا اینجا اومدن همش،ما هم جواب دادیم.اگه بحث دیگه ای داره به تاپیکای دیگه رجوع کن

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در ضمن داداش
این بحث شما قبلا توی سایت بصورت مفصل توسط دوستان مطرح شده
اینجا
بنابراین اگر اگر اگر دنبال حقیقتی برو دنبال بحثت اینجا بگرد و باز شبهه ای مطرح موند بیا اینجا ادامه بده
ولی اگه صرفا فقط قصد ایراد وارد کردنو داری که چرا این چپه اون راسته،همین تاپیکو بگیر برو جلو
اصلا داداش میدئونی چیه؟شما اگه در جستجوی نور حقیقت باشی قطعا به هر قیمتی میری دنبالش.برو تو سایتای مختلف.کتب مختلف.اصلا برو با چند تا اسلام شماس بشین صحبت کن.اینها راههای خیلی خوبیه به نظر من.این سایت به نظرم خیلی جای مناسبی برای مطرح کردن شبهات نیست.اینجا هر کی هر چی بگه باز طرف مقابل ممکنه ی چی بگه.بحثم بعد صدتا پست به هیچ جا نرسه.نه این قانع بشه نه اون.من خودم قبلا اینجا از این بحثا کردم
قطعا من خیلی چیزا رو بلد نیستم.ولی دلیل بر این نیست که جوابی براشون وجود نداشته باشه.وقتی شبهه ای مطرح بشه میرم جستجو میکنم.شما هم اگه واقعا شبهه ای داری و قصدت روشن شدن حقیقته برات،برو ی جستجویی کن که وجدانت راحت باشه.
حالا دیگه خود دانی.اگه دوس داری بازم بحثو ادامه بده
خواستی ادامه بدی برا ریز ریز کلماتت سند بیار همونجوری که از ما سند میخای.تمدن فلان و فلان اینجا و اونجا بودن نه.سندشو بیار بعد دربارش بحث کن
موفق باشی2:smile:

آخرین ویرایش:

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
منم نگفتم امریکا پیامبری نداشتن عزیز!!!! پستامو با دقت بخون

اره درست میگی تول تک ها و ازتک ها هم بودن ...اما شما چیزی از اداب و رسوم اونها چیز زیادی میدونی؟

قدیس صرفا به معنی پیامبر نیس...صرفا میتونه رییس قبیله یا قومی باشه که مردمش رو ارشاد کرده بین اونها به عدل قضاوت کرده

براشون قانون وضع کرده و درمجموع وضع مردمش رو سر سامان داده و اونارو به یکتا پرستی دعوت کرده کاری که کوروش بزرگ انجام داد.

اینطور نبوده که همه ی پیامبرا دارای شریعت باشن ... بعضی از پیامبرا فقط پیامبر قوم خودشون بودن...جنوب شرق اسیا بازهم عقایدی دارن

که اینها هم جزو 124 پیامبر میتونن باشن... در رابطه با اینکه تک سنگ براشون مقدس باشه این بنظرم شرک به خداست...

البته شاید اون تکه سنگی که شما میگی دارای یک سری نیروی ماورا طبیعه باشه بر حسب شرایط محیطی که برای افراد اون منطقه قابل احترام باشه

اون بحثش جداس و بازم از قدرت خدا ناشی میشه...وگرنه عبادت صرف غیر خدا بدون دلیلی معنی نداره!

چن وقت پیش گلاب به روتون چنتا عکس از ایین هندوها دیدم که ادرار گاو مقدس رو میخوردن میگفتن این ضد سرطانه وشفا میده :surprised:

باور کن اون لحظه بالا اوردم و تا دو روز همش جلوی چشمم بود :hate:

بنظرت اینا عقل دارن؟

در رابطه با زرد تشت بگم که ایین این پیامبر دعوت به یکتا پرستی بوده و اون زمان دین اسلامی نبود

در واقع ایین زرتشت احیای ارزش های انسانی بود همون گفتار نیک پندار نیک کردار نیک...

و اسلام ادامه دهنده ی این مسیر خدا شناسی هست منتها ایین زرتشت ابتدایی و ساده تر هست، چون خدا مراتب توحید رو براساس تکامل انسان

کامل کرده ... چون علم انسان به تدریج کامل میشه ...مثلا دیستان ، راهنمایی، دبیرستان، دانشگاه :smile:
شما گفتید گزینه آمریکا و استرالیا رد میشه چون قاره آمریکا در سال 1492 کشف شده
من خیلی در موردشون چیزی نمی دونم ولی مثلا قوم آزتک به کوکولکان اعتقاد داشتن که یعنی مار بالدار ...
خب بله ممکنه کسانی باشن که اون ها رو ارشاد کرده باشن ولی ربطش به اسلام چیه؟
خیلی از این اقوام قبل از اسلام هم این اعتقادات رو داشتن
شما در نظر بگیرید اسلام فقط 1400 سال سن داره
از این خرافه ها کم نداریم حتی در همین دین اسلام البته نه به این شدت
به هر حال این مطالب شما نمی تونه قانع کننده باشه.
این که ما بگیم در بین همه اقوام آیینی وجود داشته و پرستشی بوده و یا کسی بوده که اون ها رو ارشاد می کرده پس میشه نتیجه گرفت این ها ممکنه شامل همون 124هزار پیامبر باشن
اصلا منطقی نیست.

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
خیر ما نگفتیم نمیتونیم چیزیو اثبات کنیم!!!! شما فقط ی مثال زدی و ی عدد اوردی
دوست عزیز ی نگاه بعنوان تاپیکت بنداز "اسلام در خاورمیانه"...بحث شما سر این بود که پیامبرا فقط تو خاورمیانه اومدن که توی اون پست جوابتونو دادم
بعد شما عین رونالدینیو که به چپ نگاه میکنه پاس میده راست:)D) اون بحث اصلی تاپیکت رو ول کردی اومدی میگی اثبات کن 124000 تا بودن!!!! بعد دوباره ی بحثو مطرح کردی که چرا نتونستن بشرو هدایت کنن!!! بعدش حتما میگی چرا الان پیامبر نیست؟ بعدش میگی اصلا پیامبر بوده؟!!!!!!!!!!
ما معتقدیم بعضی چیزا رو فقط خدا و اولیای خدا(پیامبران و ائمه) میدونن.معتقد نیستیم که تمام حرفای اونا اینجوریه و ما هیچ چیزیو نمتونیم اثبات کنیم!!!
اخرشم حتما میخای بحثو بیاری روی اینکه برای من اصلا خدا رو اثبات کنین!!! شما ی سوال کردی چرا پیامبرا اینجا اومدن همش،ما هم جواب دادیم.اگه بحث دیگه ای داره به تاپیکای دیگه رجوع کن
کدوم جواب؟
شما اومدی از قرآن آیه آوردی که ما بحثمون اصلا سر همینه
مصداق همون روباه و دمشه این جواب های شما
در ضمن داداش
این بحث شما قبلا توی سایت بصورت مفصل توسط دوستان مطرح شده
اینجا
بنابراین اگر اگر اگر دنبال حقیقتی برو دنبال بحثت اینجا بگرد و باز شبهه ای مطرح موند بیا اینجا ادامه بده
ولی اگه صرفا فقط قصد ایراد وارد کردنو داری که چرا این چپه اون راسته،همین تاپیکو بگیر برو جلو
اصلا داداش میدئونی چیه؟شما اگه در جستجوی نور حقیقت باشی قطعا به هر قیمتی میری دنبالش.برو تو سایتای مختلف.کتب مختلف.اصلا برو با چند تا اسلام شماس بشین صحبت کن.اینها راههای خیلی خوبیه به نظر من.این سایت به نظرم خیلی جای مناسبی برای مطرح کردن شبهات نیست.اینجا هر کی هر چی بگه باز طرف مقابل ممکنه ی چی بگه.بحثم بعد صدتا پست به هیچ جا نرسه.نه این قانع بشه نه اون.من خودم قبلا اینجا از این بحثا کردم
قطعا من خیلی چیزا رو بلد نیستم.ولی دلیل بر این نیست که جوابی براشون وجود نداشته باشه.وقتی شبهه ای مطرح بشه میرم جستجو میکنم.شما هم اگه واقعا شبهه ای داری و قصدت روشن شدن حقیقته برات،برو ی جستجویی کن که وجدانت راحت باشه.
حالا دیگه خود دانی.اگه دوس داری بازم بحثو ادامه بده
خواستی ادامه بدی برا ریز ریز کلماتت سند بیار همونجوری که از ما سند میخای.تمدن فلان و فلان اینجا و اونجا بودن نه.سندشو بیار بعد دربارش بحث کن
موفق باشی2:smile:
نور حقیقت؟نخیر من اصلا دنبالش نیستم
ولی از خیلی از این دوستان مذهبی حداقل می تونم بگم قران رو بیشتر خوندم
و هرچی بیشتر میخونی مشکوک تر میشی...جالبه
بله منم تاپیک زدم که به جواب برسم البته جواب منطقی

تو این تاپیکی که لینک دادید هم یه سری مسلمان شناسنامه ای اومدن نظر دادن و این همه نمونه ای از حرفاشون:
یه چیز بگو بگنجه
این خیلی با حال بود نمیدونه کسی که باید سند بیاره خودشه :دی
تو سند بیار که کل این 124000 پیامبر تو همین یه تیکه دایره بودن من جوابتو میدم.
از 124000 پیامبر ما تعداد اندکی رو میشناسیم چه بسا اقوام و ملل دیگه هم پیامبری داشتن ولی نامی ازش باقی نمونده
پیامبر باید تو مناطق عقب مانده از لحاظ فرهنگ می بوده که بتونه اونا رو با دنیا یکسان کنه وگرنه تو عربستان الانم دخترارو زنده به گور میکردن و خیلی چیزای دیگه.......
به اونا یاد داد که همچین کاری خلاف خواست خداست
راست میگن حتما 124000پیامبر فقط برای هدایت اعراب اومدن ولی موفق نشدن مثه اینکه
بر شیطون لعنت...

بحث در این موردا نکنین

بی خیال شین
راست میگه خجالت بکشید برید تو تاپیک های عشقولانه.این هم شد بحث!

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کدوم جواب؟
شما اومدی از قرآن آیه آوردی که ما بحثمون اصلا سر همینه
مصداق همون روباه و دمشه این جواب های شما

نور حقیقت؟نخیر من اصلا دنبالش نیستم
ولی از خیلی از این دوستان مذهبی حداقل می تونم بگم قران رو بیشتر خوندم
و هرچی بیشتر میخونی مشکوک تر میشی...جالبه
بله منم تاپیک زدم که به جواب برسم البته جواب منطقی

تو این تاپیکی که لینک دادید هم یه سری مسلمان شناسنامه ای اومدن نظر دادن و این همه نمونه ای از حرفاشون:

این خیلی با حال بود نمیدونه کسی که باید سند بیاره خودشه :دی

راست میگن حتما 124000پیامبر فقط برای هدایت اعراب اومدن ولی موفق نشدن مثه اینکه

راست میگه خجالت بکشید برید تو تاپیک های عشقولانه.این هم شد بحث!

ایه ای که من از قران اوردم این بوده ؟"ما هر چه میگوییم شما قبول کنید چون شما نمیفهمید"!!!!!!!!! بنده ایه ای رو اوردم که گفته بود از میان امتها گواهانشان را در قیامت می اوریم.قران خودش داره بحث میکنه.نگفته دهنتون رو ببندید که شما بهتون برخورده.
ایرادی نداره که شک ایجاد بشه.برو دنبال جوابش.برو واقعا پیش کسی که بلده.نه برو ی جا برا دو نفر ی شبهه ای مطرح کن بعد از هر دریم ایراد بگیر فک کن خیلی سرت میشه.هر وقت نشستی ی کارشناس اسلامیو تسلیم کردی اونوقت بدون چیزی در چنته داری.
حالا شما چکار این جوابا داری؟؟؟؟؟؟؟ خیلی جالبه.حالا مثلا اومدی با این چارتا پستی که گذاشتی کل تاپپیکو سروتهشو هم بیاری بگی نه من چیزی پیدا نکردم؟!!!!!!!!! تو دنبال جوابت باش.هر کی بحث انحرافی کرده از نظرت نخون برو پست بعدی.
در کل شرح حال تو اینه:من وقتی ی انتگرالو بلد نباشم حل کنم،نمیام بگم این جواب نداره این حل نداره.بعدشم برم بذارمش جلو بچه های راهنمایی بگم اینو حل کنین.خوب اونا معلومه اینقده اطلاعات ندارن باید برن از عالماشون بپرسن.بعد من باد بندازم تو گلوم که بله دیدین گفتم این جوابی نداره!!! درصورتیکه همون اول باید میرفتم میدادم استادمون نه اینکه بیارمش پیش اونایی که خودشونم باید برن سوال کنن.اینجوری معلوم میشه من اصلا دنبال جواب انتگرال نبودم و فقط میخواستم خودمو راحت کنم که اره این جوابی نداره!!!

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
ایه ای که من از قران اوردم این بوده ؟"ما هر چه میگوییم شما قبول کنید چون شما نمیفهمید"!!!!!!!!! بنده ایه ای رو اوردم که گفته بود از میان امتها گواهانشان را در قیامت می اوریم.قران خودش داره بحث میکنه.نگفته دهنتون رو ببندید که شما بهتون برخورده.
ایرادی نداره که شک ایجاد بشه.برو دنبال جوابش.برو واقعا پیش کسی که بلده.نه برو ی جا برا دو نفر ی شبهه ای مطرح کن بعد از هر دریم ایراد بگیر فک کن خیلی سرت میشه.هر وقت نشستی ی کارشناس اسلامیو تسلیم کردی اونوقت بدون چیزی در چنته داری.
حالا شما چکار این جوابا داری؟؟؟؟؟؟؟ خیلی جالبه.حالا مثلا اومدی با این چارتا پستی که گذاشتی کل تاپپیکو سروتهشو هم بیاری بگی نه من چیزی پیدا نکردم؟!!!!!!!!! تو دنبال جوابت باش.هر کی بحث انحرافی کرده از نظرت نخون برو پست بعدی.
در کل شرح حال تو اینه:من وقتی ی انتگرالو بلد نباشم حل کنم،نمیام بگم این جواب نداره این حل نداره.بعدشم برم بذارمش جلو بچه های راهنمایی بگم اینو حل کنین.خوب اونا معلومه اینقده اطلاعات ندارن باید برن از عالماشون بپرسن.بعد من باد بندازم تو گلوم که بله دیدین گفتم این جوابی نداره!!! درصورتیکه همون اول باید میرفتم میدادم استادمون نه اینکه بیارمش پیش اونایی که خودشونم باید برن سوال کنن.اینجوری معلوم میشه من اصلا دنبال جواب انتگرال نبودم و فقط میخواستم خودمو راحت کنم که اره این جوابی نداره!!!
من به حرف شما گوش میدم و دیگه پست های شما رو نمیخونم و میرم پست بعدی
در ضمن یه بچه راهنمایی که جواب انتگرال رو نمیدونه و اصلا نمیدونه انتگرال چیه الکی خودش رو نمیندازه وسط!
موفق باشید1

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من به حرف شما گوش میدم و دیگه پست های شما رو نمیخونم و میرم پست بعدی
در ضمن اونایی که خودشون هم جواب انتگرال رو نمیدونن نمیان جواب الکی بدن میگن ما نمیدونیم،ما جوابی نداریم ​!

هر کی جواب الکی داد من محکومش میکنم.شما بگو کی جواب الکی بهت داده؟؟؟ بله منم خودم گفتم که من که همه چیو بلد نیستم.منم ی چیزی مطرح میشه میبینم بلد نیستم میرم دنبال جوابش.
منم جواب سوال شما رو که چرا تو خاورمیانه بودن که از خودم درنیاوردم.رفتم سرچ کردم منبعشم برات زیرش نوشتم
خب پس پستای منو انحرافی میدنی....ببین داداش اگه واقعا دنبال جوابی برو خوب پستای اون تاپیکم بخون.نه که چارتاشو بیار بذار که ما رو رنگ کنی بله من اینا رو دیدم!!!!!!!!!!!!!!!! دنبال جواب سوالت باش واقعا نه که صرفا از بیکاری یا هر چی دیگه بخوای بیای وقت مردمو بگیری زرت زرت فقط پست بدی.این چیست؟ ان را تعریف کنید؟ و الی اخر

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
هر کی جواب الکی داد من محکومش میکنم.شما بگو کی جواب الکی بهت داده؟؟؟ بله منم خودم گفتم که من که همه چیو بلد نیستم.منم ی چیزی مطرح میشه میبینم بلد نیستم میرم دنبال جوابش.
منم جواب سوال شما رو که چرا تو خاورمیانه بودن که از خودم درنیاوردم.رفتم سرچ کردم منبعشم برات زیرش نوشتم
خب پس پستای منو انحرافی میدنی....ببین داداش اگه واقعا دنبال جوابی برو خوب پستای اون تاپیکم بخون.نه که چارتاشو بیار بذار که ما رو رنگ کنی بله من اینا رو دیدم!!!!!!!!!!!!!!!! دنبال جواب سوالت باش واقعا نه که صرفا از بیکاری یا هر چی دیگه بخوای بیای وقت مردمو بگیری زرت زرت فقط پست بدی.این چیست؟ ان را تعریف کنید؟ و الی اخر
ببین گل پسر اصولا تو بحث های اینگونه که شک های مذهبی داره برسی میشه یه مذهبی نمیاد از همون کتاب خودشون یا پیامبر یه آیه یا حدیث بیاره و به همون هم اکتفا بکنه
شما جواب هاتون همش یا از قرآن بوده یا از ائمه اینجوری که نمیشه بحث کرد.
در ضمن من اگه جواب سوالی رو خودم ندونم تو هیچ بحثی شرکت نمیکنم
شما گوگل کردی بعد هم جواب رو گذاشتی اینجا. به نظرت من نمی تونم تو گوگل سرچ کنم؟ یا اینکه خدا این قدرت سرچ کردن رو فقط به شما داده؟ :دی

،

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما گفتید گزینه آمریکا و استرالیا رد میشه چون قاره آمریکا در سال 1492 کشف شده
من خیلی در موردشون چیزی نمی دونم ولی مثلا قوم آزتک به کوکولکان اعتقاد داشتن که یعنی مار بالدار ...
خب
بله ممکنه کسانی باشن که اون ها رو ارشاد کرده باشن ولی ربطش به اسلام چیه؟
خیلی از این اقوام قبل از اسلام هم این اعتقادات رو داشتن
شما در نظر بگیرید اسلام فقط 1400 سال سن داره
از این خرافه ها کم نداریم حتی در همین دین اسلام البته نه به این شدت
به هر حال این مطالب شما نمی تونه قانع کننده باشه.
این که ما بگیم
در بین همه اقوام آیینی وجود داشته و پرستشی بوده و یا کسی بوده که اون ها رو ارشاد می کرده پس میشه نتیجه گرفت این ها ممکنه شامل همون 124هزار پیامبر باشن
اصلا منطقی نیست.

ببین سینا جان... در مورد خط قرمز توضیح بدم برات که من درسته گفتم کشف نشده اما من سخن از امریکایی کردم که شما الان میشناسی نه امریکای سرخپوست

شما منظورت اینه که قاره امریکا و استرالیا که الان اینطورن چرا پیامبر نداشته..... منظورم این نبود که سرزمین امریکا همش برهوت بوده... وگرنه خود مارکوپولو هم میدونست قبل خودش اینجا انسان بوده چه برسه من:smile:

بریم سراغ خط ابی رنگ: ربطش به اسلام اینه که اسلام هم مثه بقیه اینا شناخت توحید و خداشناسی هست و شامل این موارد هم هست پس اگه کلی در نظر بگیریم اسلام ادامه دهنده ی بقیه ادیان و مذاهب هست والبته کاملترین شون

خط سبز : میتونی با دلیل حرفمو نقض کنی؟

آخرین ویرایش:

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
آقا سعید فکر میکنی تو اون تاپیک جوابی غیر از جواب های شما میدن
کور نیستم که دارم می بینم جواب ها رو
بفرما اینم یه جواب کامل از دوستاتون تو اون یک تاپیک.فقط منابع رو ببین!!!!!!!!!!!!!!!!
http://islamquest.net/fa/archive/question/596#_ednref1 نساء ، 164.

پاسخ تفصیلی

خداوند انسان را خلق و او را از نعمتهای بی شماری از جمله نعمت عقل و اندیشه و خرد بهره مند ساخته است. و در ازای نعمت های فراوانی که به او عطا نموده تکالیفی نیز از او خواسته است گر چه این تکالیف نیز به نوبه خود از بزر گترین نعمت های الهی می باشند.
لازمه تکلیف این است که از طرف خداوند پیامبرانی برای ابلاغ وظایف و دستورات به سوی انسان فرستاده شده باشند و الا تکلیف معنی ندارد.
پیامبران الهی انسان های تربیت یافته ای بوده اند که از طرف خداوند برای ابلاغ دستورات پروردگار و هدایت انسان ها، مامور شده بودند.سنت خداوند بر این بوده است که در میان هر گروه و قومی شخصی را برای هدایت آنها برانگیزاند.چنانکه در قرآن کریم می فرماید: «به تحقیق که میان هر امتی رسولی برانگیخته و مبعوث کردیم...»[1] این مضمون در آیات دیگری از قرآن کریم نیز رسیده است.[2] پس مسلم است هر کجای جهان که اقوامی زندگی می کرده اند انبیائی هم برای هدایتشان مبعو ث شده اند[3]، اما در آیات قرآن و در روایات معصومین نام همه آنان ذکر نشده است. اجمالا در بعضی از روایات ما آمده است که خداوند"یک صد و بیست و چهار هزار پیامبر"و در بعضی دیگر "شت هزار پیامبر "به همراه معجزه و دلیل برای هدایت مردم فرستاده است .[4] قرآن مجید تنها از 25 تن از انبیائ الهی نام برده است شاید به همین تعداد و یا کمتر در روایات آمده باشد. این تعداد اندک کجا و "یک صد و بیست و چهار هزار و یا "شت هزار پیامبر "که در روایات به عنوان عدد انبیاء آمده است کجا؟ این قرآن است که در یک جا می فرماید:«ما داستان بعضی از پیامبران را نقل کردیم و داستان بعضی دیگر را نقل نکردیم»[5] و در جای دیگر بیان می دارد: «ما پیش از تو رسولانى فرستادیم سرگذشت گروهى از آنان را براى تو بازگفته، و گروهى را براى تو بازگو نکرده‏ایم....»[6] و همه این ها می تواند موید این گفته دین شناسان باشد که در بین همه اقوام، دینی وجود داشته است.
رابرت هیوم در کتاب ادیان زنده جهان می گوید: «در تاریخ بشر هرگز قبیله ای وجود نداشته که به گونه ای دین نداشته باشد» وی می گوید: دین وجه امتیاز اصلی بشر (با حیوانات )است.[7] طبیعتا باید میان ادیان زنده جهان و دین هایی که امروزه از بین رفته اند فرق گذاشت وی می گوید: «آسیا محل تولد تمام ادیان زنده جهان است»[8] اما از تعدادی از ادیان مرده در بقیه نقاط جهان نام می برد که نشان می دهد انبیاء به عنوان دارندگان دین الهی در همه مکانهایی که انسان هایی زندگی کرده اند وجود داشته اند، وی می گوید: «...ادیان مصر قدیم در افریقا، ادیان مکزیک و پروی باستان در امریکا و ...» [9]
پس مسلماً انبیاء کثیری بوده اند که خداوند نام آنها را در قرآن نبرده است.[10] و آنچه قرآن مجید بیان کرده صرفا سرگذشت پیامبرانی است که در منطقه خاورمیانه بوده اند و شاید هدف قرآن از ذکر این دسته از انبیاء، استفاده های تربیتی مردم از سر گذشت آنان بوده است. زیرا تنها تاریخ و آثار اقوام اینان در دسترس مردم آن زمان بوده و شناخت شان برای مردم آن زمان آسان تر بوده است، بر همین اساس قرآن در جاهایی که از این پیامبران نام می برد، مردم را به دیدن آثار و ویرانه های تمدن اقوامی که آن پیامبران را انکار می کردند، دعوت می کند و می فرماید: «در زمین مسافرت کنید و عاقبت کسانی را که تکذیب کردند ببینید»[11] (و از آنان عبرت بگیرید). از این جهت اگر حکایت حضرت موسی بیشتر به میان آمده مناسبت‎هایی است که برای عبرت دیگران تذکّر آن لازم بوده است و روبرویی‎هایی است که مسلمانان با اهل کتاب داشته‎اند.
این احتمال را نیز داده شده است که؛ ظهور تمدن‏های مختلف در خاورمیانه بوده است و به گفته باستان شناسان و کسانی که در تاریخ تمدن اقوام و ملل مطالعه می‏کنند اولین نمونه‏ها در این منطقه شکل گرفته است، از این رو ضرورت بعثت پیامبران در این منطقه را در پی داشته است.
البته باید توجه داشت که شرایط و ملاحظات بسیار در انتخاب و گزینش پیامبر مورد ملاحظه است که خداوندِ باعث الانبیاء خود از آن آگاه است. و شاید بتوان گفت که در سرزمین‎هایی مانند: فلسطین، جزیرة العرب، مکّه و مدینه، رجال دین و مردان خدا و کسانی که آمادگی قبول دعوت حق را داشته‎ باشند بیشتر پرورش می‎یافته‎اند چنان که مثلاً در یونان، فلاسفه بیشتر زمینه ی پیدایش داشته‎اند. در هر حال این امری است الهی و خدا از همه داناتر به آن است هر چه که باشد و به هر جهتی که باشد این پیامبرانی که در قرآن مجید یاد شده‎اند از این اراضی مبارک برخاسته‎اند و در این جای هیچ بحثی نیست که همه ادیان بزرگ موجود در جهان امروز، در خاورمیانه متولد شده اند و در طی قرون متمادی بقیه ادیان را در خود هضم کرده و پیروان آنها را به تبعیت از خود دعوت کرده اند . اگر امروز دینی مانند مسیحیت در سراسر اروپا و قاره آمریکا طرفداران زیادی دارد ولی مسلماَ منشأ پیدایش آن مانند همه ادیان ابراهیمی در آسیا و بطور احض در خاورمیانه بوده است امّا این بدان معنا نیست که پیامبران الهی در بقیه نقاط جهان نبوده اند و اگر امروز غیر از این ادیان بزرگ، دینی دیگر یافت نمی شود نشانه ی آن نیست که هرگز نبوده است بلکه اگر با کاوشهای قطعی تاریخی وجود پیامبری الهی در غیر از آسیا و خاورمیانه ثابت شود بطور حتم مورد قبول واقع می شود. امروز به خوبی نشانه های از خداپرستی (اگر چه ضعیف و یا تحریف شده)در قبایل بدوی و یا سرخپوستان قاره آمریکا دیده می شود که نشانه از تعالیم پیامبران الهی است.
پس بنا براین از آغاز خلقت در هر جایی که انسانی زندگی می کرده است خداوند برای بیان و ابلاغ تکالیف خود به آنان پیامبران زیادی را فرستاده است اما اسامی و سرگذشت همه آنها به صورت تفصیلی در کتابهای آسمانی و از جمله در قرآن بیان نشده است و البته این کار با توجه به اهدافی که قرآن تعقیب می کرده است، لزومی هم نداشته است.

[1] نحل، 36.
[2] فاطر، 24 ،اسراء، 15 و طه، 134.
[3] علاوه حکمت و عدالت الهی لازمه‌اش هدایت همه آحاد ملتهاست در هر عصر و نسلی.
[4] - بحارالأنوار ج : 11 ص : 21- َ قال الطبرسی رحمه الله روی عن علی ع أنه قال بعث الله نبیا أسود لم یقص علینا قصته و اختلف الأخبار فی عدد الأنبیاء فروی فی بعضها أن عددهم مائة ألف و أربعة و عشرون ألفا و فی بعضها أن عددهم ثمانیة آلاف نبی أربعة آلاف من بنی إسرائیل و أربعة آلاف من غیرهم بِآیَةٍ أی بمعجزة و دلالة......
[5] نساء،164.
[6] غافر ، 78. وَ لَقَدْ أَرْسَلْنا رُسُلاً مِنْ قَبْلِکَ مِنْهُمْ مَنْ قَصَصْنا عَلَیْکَ وَ مِنْهُمْ مَنْ لَمْ نَقْصُصْ عَلَیْکَ ....
[7] ادیان زنده جهان، رابرت هیوم، ص 17.
[8] همان ص 30.
[9] همان ص 29.
[10] نک: آموزش عقاید،مصباح یزدی،ص 237.
[11] نحل، 36.

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
ببین سینا جان... در مورد خط قرمز توضیح بدم برات که من درسته گفتم کشف نشده اما من سخن از امریکایی کردم که شما الان میشناسی نه امریکای سرخپوست

شما منظورت اینه که قاره امریکا و استرالیا که الان اینطورن چرا پیامبر نداشته..... منظورم این نبود که سرزمین امریکا همش برهوت بوده... وگرنه خود مارکوپولو هم میدونست قبل خودش اینجا انسان بوده چه برسه من:smile:

بریم سراغ خط ابی رنگ: ربطش به اسلام اینه که اسلام هم مثه بقیه اینا شناخت توحید و خداشناسی هست و شامل این موارد هم هست پس اگه کلی در نظر بگیریم اسلام ادامه دهنده ی بقیه ادیان و مذاهب هست والبته کاملترین شون

خط سبز : میتونی با دلیل حرفمو نقض کنی؟
یوسف در مورد سقراط چی میدونی؟
اونم نقش زیادی داشت توی هدایت مردم شهرش و سعی میکرد جوانان رو هدایت کنه
همیشه هم در میدان شهر در حال ارشاد کردن بود :دی

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یوسف در مورد سقراط چی میدونی؟
اونم نقش زیادی داشت توی هدایت مردم شهرش و سعی میکرد جوانان رو هدایت کنه
همیشه هم در میدان شهر در حال ارشاد کردن بود :دی

میدونم که یه اکادمی هندسه داشته که سر درش نوشته بوده کسی که هندسه نمیداند وارد نشود;)

و فک کنم گفته جهان بر طبق ریاضیات افریده شده ( زیاد مطمن نیستم البته)

Sina.Rezaei

اخراجی موقت
میدونم که یه اکادمی هندسه داشته که سر درش نوشته بوده کسی که هندسه نمیداند وارد نشود;)

و فک کنم گفته جهان بر طبق ریاضیات افریده شده ( زیاد مطمن نیستم البته)
چر این مثال رو زدم ؟چون امثال سقراط زیاد بودن که سعی داشتن مردمشون رو هدایت کنند و ان ها رو از دست خرافه ها نجات بدن
سقراط خدایان آتن رو قبول نداشت و همیشه هم سعی در رد کردن اون ها داشت
پس صرفا هدایت کردن مردم و ارشاد کردن دلیل محکمی نیست.
امیدوارم در مورد اون خط سبز قانع شده باشید