چجوری ببخشم و فراموش کنم :(

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من اگه بودم
از اون جایی که اهل تلافی نیستم و نمیتونم انقدر واضح وآشکار بد باشم
یه قطع ارتباط 100درصدی میکردم
یعنی حتی همه سعی م رو میکردم در مهمونیایی که هست هم نرم:)اگه هم برم انگار که اون نیس رفتار میکنم اصن نمیبینمش:mad:

به دوستام گفتم که دیگه اگه ماریاباشه تومهمونی من نیستم
بخدازجرآوره این رفتارا

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رفیقم مغازه داره تو بازار گهگاهی میرم سری بهش میزنم یکی هم کلاسی های دوره کارشناسیش گذاشته در مغازش به نوعی شاگردشه ..من میرفتم یه جوری بد کم محلی مکرد جواب سلام و با زور میداد .همین چند روز پیش بود گفتم شهاب اسم دوستم شهابه به این دوستت بگو من اینجور رفتار تو کَتم نمره از این نوع رفتارش خوشم نمیاد یا وقتی ایشون هست به من نگو بیام مغازت یا بفهمون با من درست رفتار بکنه ..عین این اتفاق ...یکم جدیت بار ببرین تو بعضی مسائل ..دوست تا زمانی دوسته که حرمت نگه کنه بی ادبی نکنه من باشم تعارف و میذارم کنار یا اصلن محلش نمیذارم و هر وقت تیکه ای هم پرون میگم لطف کن با من حرف نزن و در رابطه با من نظر نده ...یا اگه حرف میزنی درست حرف یزن ...
یه عات خوبی دارم از کسی خوشم نیاد راحت میگم در هر جمعی میخواد باشه به شما هم پیشنهاد میکنم همینجور باشید

پیامم برای المیرا خانوم هستش
من سعی کردم هرتیکه ای که میپرونه روجواب بدم ولی گاهی وقتایه چیزایی ازاون دهن گشادش بیرون میدادکه همه روشوکه میکردچه برسه بمن که مخاطبش بودم
اونروزتواون مهمونی بااون کارش تنهاجواب ترک کردن اونجابودواقن نتونستم طاقت بیارم که اینطوری باکارش خوردم کنه اونم بی دلیل
یزن لهش کن تنها راهش همینه..:smile:
به خدادادمش،قصاص کارای بی دلیل ومنطشومیبینه

میهن مشرقی

عضو جدید
باید قبول کنی که اون تقصیری نداره بلکه هرکسی بر اساس یه سری چیزها کارهایی رو میکنه شاید خودت هم جای اون بودی همچین کاری میکردی

به اینا فکر کن حتما میبخشیش
من فک نمیکنم که اون تقصیری نداره. اما اینکه شاید بعضی وقتا فکر نمیکرده کارش عذابم میده رو قبول دارم اما وقتی بعدش بهش گفتم و اون رفتاراش تغییری نکرد ،این به نظرتون یعنی چی؟ اما حرفتونو قبول دارم که اگه فک کنم شاید تو اون شرایط اونجوری رفتار کرده ، اما چرا :(

خوبه و در بعضی موارد جواب میده

اما اگه واقعا درحقش بدی کرده باشه چی؟
به من بدی شده :(
من اگه بودم
از اون جایی که اهل تلافی نیستم و نمیتونم انقدر واضح وآشکار بد باشم
یه قطع ارتباط 100درصدی میکردم
یعنی حتی همه سعی م رو میکردم در مهمونیایی که هست هم نرم:)اگه هم برم انگار که اون نیس رفتار میکنم اصن نمیبینمش:mad:
منم رفتاری مثل خودش باهاش میکردم :)

شادی دوستم ازش پرسیده گفته ازم خوشش نمیادهمین
تودبیرستان همیشه میخاس ازمن بهترباشه وهمه دبیرابش بیشترتوجه کنن ولی الان دیگه چرا؟:(

واااا، جلل الخالق ،هرچند منم وقتی از این خانم پرسیدم چرا این کارا رو میکنی گفت نمیدونم ،انگار نمیتونم دیگه باهات خوب رفتار کنم یا حتی حرف بزنم باهات، بهت دافعه پیدا کردم :mad:
تک تک حرفاش هنوز یادمه :( بعد از چند ماه ...میخوام فراموشش کنم

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سعی کردم هرتیکه ای که میپرونه روجواب بدم ولی گاهی وقتایه چیزایی ازاون دهن گشادش بیرون میدادکه همه روشوکه میکردچه برسه بمن که مخاطبش بودم
اونروزتواون مهمونی بااون کارش تنهاجواب ترک کردن اونجابودواقن نتونستم طاقت بیارم که اینطوری باکارش خوردم کنه اونم بی دلیل

به خدادادمش،قصاص کارای بی دلیل ومنطشومیبینه

منظورم این نبود که جوابشو بدین یعنی یکی پروند شما هم دو تا بپرونید منظورم اینه جوری باهاش حرف بزنید که حساب کار دستش بیاد و دیگه تو هیچ جمعی بهتون تیکه نپرونه نه اینکه بیش از این روش باز بشه و تو هر جمعی بشینه با شخصیتت بازی کنه ...

ان شاالله خوب میشه ...شبتون بخیر

ali.metal.eng

عضو جدید
کلا به نظرم در هر حال اولا ببخشش چون شاید میخاسته یه بهونه ای باشه برای خنده ولی خب ادمها گاهی اشتباه میکنند

شما هم مقصر بودی نباید خیلی بهش رو میدادی دیگه قبول کن در هر حال شب همگی بخیر و بای

این قدر حرف ترسناک زدین بچه امشب کابوس میبینه من میدونم:cry:

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا به نظرم در هر حال اولا ببخشش چون شاید میخاسته یه بهونه ای باشه برای خنده ولی خب ادمها گاهی اشتباه میکنند

شما هم مقصر بودی نباید خیلی بهش رو میدادی دیگه قبول کن در هر حال شب همگی بخیر و بای

شماپسرین فرق دارین بامادخترا مازودترخوردمیشیم وناراحت
درک نمیکنین واس همین اینارومیگین

میهن مشرقی

عضو جدید

بعله :( اگه همون اولین بار جوری رفتار میکردم که متوجه شه اونم اینقد پیشروی نمیکرد:cry: ممنون، شبتون خوش

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اما در کل و در یک کلام

واقعا باید بتونیم بگذریم
باید بتونیم انقدر بزرگ باشیم که بگذریم
انقدر بزرگ فک کنیم که بخشیدن برامون سخت نباشه
منم دیگه حرفی ندارم و واقعا راهیی به ذهنم نمیرسه ببخشید استارتر
شب همگی آروم و شاد:gol::gol::gol:

میهن مشرقی

عضو جدید
اما در کل و در یک کلام

واقعا باید بتونیم بگذریم
باید بتونیم انقدر بزرگ باشیم که بگذریم
انقدر بزرگ فک کنیم که بخشیدن برامون سخت نباشه
منم دیگه حرفی ندارم و واقعا راهیی به ذهنم نمیرسه ببخشید استارتر
شب همگی آروم و شاد:gol::gol::gol:

کاش ی راهی واسش پیدا شه که چجوری :cool: ممنون از اینکه بودین :) شبت پرستاره عزیزم

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منکه از کسی کینه به دل نمیگیرم .
ولی برای اینکه حرف یا کار اون آدم یادم نیاد و باز ناراحت نشم سعی میکنم برا همیشه از زندگیم پرتش کنم بیرون.
نه با حرف و نه با بد گویی نه با هییییییچ کاری...
فقط با فراموش کردنش.برا همیشه میزارمش کنار.دیگه بهش فکر نمیکنم.

میهن مشرقی

عضو جدید
نمیبخشم کسایی که اشکمودراوردن...هیچوق

ی مدت طولانی وقتی ب این فکر میکنیم که همه ی حواسمون به این جمع باشه ک یادمون نزه که نبخشیم، همه ناراحتیا تو دلمون میشه قدِ ی کوه...بعد وقتی هم ک از دستِ این کوه خسته شدیم و خواستیم نباشه اونوقته که جونمون ب لبمون میرسه و سخت از این خواستنِ نبخشیدن دل میکنیم... من الان تو مرحله ای ام که میخوام این کوهِ تو دلم نباشه ،اما اینقد تلاش ساختنش تو گذشته زیاد بوده که جونم داره ب لبم میرسه :cry:

میهن مشرقی

عضو جدید
منکه از کسی کینه به دل نمیگیرم .
ولی برای اینکه حرف یا کار اون آدم یادم نیاد و باز ناراحت نشم سعی میکنم برا همیشه از زندگیم پرتش کنم بیرون.
نه با حرف و نه با بد گویی نه با هییییییچ کاری...
فقط با فراموش کردنش.برا همیشه میزارمش کنار.دیگه بهش فکر نمیکنم.

وقتی همیشه جلو چشمت باشه که نمیشه کنار گذاشتش، میشه؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز ... بهترين راه حل اينه كه اول از همه با خود اون شخص علت ناراحتي خودتونو بيان كنيد با اين كار هم خودتون آرامش ميگيريد و هم اون مخاطبتون پي به كارش ميبره...اگر اين كار رو نكنيد نميتونيد اون شخص رو ببخشيد

میهن مشرقی

عضو جدید
ازش فاصله میگیرم...
جاهایی که ممکنه ببینمش نمیرم!
وقتی نسبت فامیلی نزدیک باشه نمیشه این کارو کرد
سلام دوست عزيز ... بهترين راه حل اينه كه اول از همه با خود اون شخص علت ناراحتي خودتونو بيان كنيد با اين كار هم خودتون آرامش ميگيريد و هم اون مخاطبتون پي به كارش ميبره...اگر اين كار رو نكنيد نميتونيد اون شخص رو ببخشيد
سلام عزیزم :) من با خودش حرف زدم دلیلی واسه کاراش نداشت، همینم باعث شد که بیشتر ازش بدم بیاد

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام عزیزم :) من با خودش حرف زدم دلیلی واسه کاراش نداشت، همینم باعث شد که بیشتر ازش بدم بیاد
تنها راه اینه بهش فکر نکنی به خودت سخت نگیری گفتم ایشون و برا خودت بی ارزش کن بذار به روی بی ادبیش ، کوچیک بودن از لحاظ عقلی بودنش ..اصلن اون و در حد خودت ندون که بخوای به خاطر کار یا حرفش ناراحت بشی ..من دیگه راهی به ذهنم نمیرسه

hantey1212

عضو جدید
منم همیشه فکر میکردم میتونم کسی که بهم بدی کرده رو فراموش کنم و ببخشم ...ولی هر بار که میبنمش تمام خاطرتش تداعی میشه...نمیتونم ببخشم ..بعضی ها لیاقت ببخشش ندارند

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخ گفتی...منم همینجوریم ..

مشکل من اینه که من خیلی آدم حساسیم ....خیلی رو رفتارم با بقیه دقت میکنم ...اگه یکی بهم بی احترامی کنه یا تمسخر..حتی اگه متوجه هم نباشه بدجور ازش بدم میاد :( ینی آدمای زیادی تو دل من نمی مونن! چون خیلیا در برخورد با بقیه مراعات نمیکنن :/ و منم مثه استارتر نمیتونم سریع ببخشم :/

اگه فهمیدین به منم بگین:D ..خیلی خودخوری میکنم ازین نظر :/

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بهترین کارو میکنی اگه ببخشیش چون اینجوری خودتو از عذاب کشیدن منع میکنی...............به نظر من آدم هر چه قدر یکیرو نبخشه بیشتر از اون فرد

خودش عذاب میکشه پس همون بهتر که خودش ببخشه و ناراحت نشه...................

و راه حل هم میتونه این باشه که به کارای خوبش نسبت به تو یا دیگران فکر کن تا بدی هاش یادت برن..............یا هر وقت دیدیش بیخیالش شو و نبینش

تا عذاب نکش و این رفتار خود به خود به عادت تبدیل بشه و بعد هم از یادت بره و باهاش عین قبل رفتار کن............

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

خوب بهترين راه اينه كه فكر كني اصلا وجود نداره ... اين خيلي به نفعتونه

میهن مشرقی

عضو جدید
تنها راه اینه بهش فکر نکنی به خودت سخت نگیری گفتم ایشون و برا خودت بی ارزش کن بذار به روی بی ادبیش ، کوچیک بودن از لحاظ عقلی بودنش ..اصلن اون و در حد خودت ندون که بخوای به خاطر کار یا حرفش ناراحت بشی ..من دیگه راهی به ذهنم نمیرسه

منم همیشه فکر میکردم میتونم کسی که بهم بدی کرده رو فراموش کنم و ببخشم ...ولی هر بار که میبنمش تمام خاطرتش تداعی میشه...نمیتونم ببخشم ..بعضی ها لیاقت ببخشش ندارند
:( :( :( :(:cry:
آخ گفتی...منم همینجوریم ..

مشکل من اینه که من خیلی آدم حساسیم ....خیلی رو رفتارم با بقیه دقت میکنم ...اگه یکی بهم بی احترامی کنه یا تمسخر..حتی اگه متوجه هم نباشه بدجور ازش بدم میاد :( ینی آدمای زیادی تو دل من نمی مونن! چون خیلیا در برخورد با بقیه مراعات نمیکنن :/ و منم مثه استارتر نمیتونم سریع ببخشم :/

اگه فهمیدین به منم بگین:D ..خیلی خودخوری میکنم ازین نظر :/
lمن ادم حساسیم اما خیلی چیزا یادم نمیمونه یعنی بدیه کسی اگه ی بار باشه یادم نمیمونه اما این فرق داشت چند ماه ی رفتار بدو تکرار میکرد :(

بهترین کارو میکنی اگه ببخشیش چون اینجوری خودتو از عذاب کشیدن منع میکنی...............به نظر من آدم هر چه قدر یکیرو نبخشه بیشتر از اون فرد

خودش عذاب میکشه پس همون بهتر که خودش ببخشه و ناراحت نشه...................

و راه حل هم میتونه این باشه که به کارای خوبش نسبت به تو یا دیگران فکر کن تا بدی هاش یادت برن..............یا هر وقت دیدیش بیخیالش شو و نبینش

تا عذاب نکش و این رفتار خود به خود به عادت تبدیل بشه و بعد هم از یادت بره و باهاش عین قبل رفتار کن............
ممنون از راهنماییتون :) فک کنم جواب بده اگه ب خوبیا فکر کنم :)
دلم میخواس تو جواب این تاپیک راحت بگم هیچی فقط ببخش....اما الان تو بدوضیم ام ...سخته...راحت بگم ببخش
:(

خوب بهترين راه اينه كه فكر كني اصلا وجود نداره ... اين خيلي به نفعتونه
نمیشه :(

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:( :( :( :(:cry:

lمن ادم حساسیم اما خیلی چیزا یادم نمیمونه یعنی بدیه کسی اگه ی بار باشه یادم نمیمونه اما این فرق داشت چند ماه ی رفتار بدو تکرار میکرد :(

ممنون از راهنماییتون :) فک کنم جواب بده اگه ب خوبیا فکر کنم :)

:(

نمیشه :(

ميشه دوست عزيز منظورماين نيست طردش كني منظورم اينه سعي كن حرفاش برات مهم نباشه اينطوري خيلي راحت ميتوني ببخشيش

بالا