پرواز : چند ثانیه

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام و خوش آمدگویی به تمام دوستانم که زحمت کشیدن و منت گذاشتن و گفته ی اینجانب را عمل کردن.خیلی خیلی ممنون.
دراین تایپیک قصد دارم که در مورد دلیل و نتیجه ایجاد تایپیک چند ثانیه

به شما عرض کنم.
1.انسان تا زمانی که سالم است قدر سلامتی خودشو نمیدونه و یادش میره به خاطر داشتن این سلامتی شکری بکنه.
2.به هردستی بدی میگیر یاز همون دست: این ضرب المثلی است که همه میدونیم به امیی روزی که با این کار خدای نکرده برای ما هم اتفاقی افتاد کسی باشه برای ما دعا کنه.
3.متوسل شدن به انبیاء و امامان و اولیاء الهی باعث ایجاد معرفت می شود دلیل های به نظر من می آید که شاید قانع کننده باشد امامان ما مرتبه ای که پیش خدا دارند خیلی خیلی بالاتر است که عقل انسانی از درک آن عاجز است بنابراین واسطه ساختن آنها باعث ایجاد رحمت بیشتر و حتی سریعتر استجابت شدن در حاجت ما می شود.
4.حتماً در درس خواندن یا با خواندن یک متنی اولین بار چیزی به اونصورت متوجه نشده اید یا متنی رو بعد از یه مدت دیگه میخونین یه چیزای میفهمین که تا اون وقت نفهمیده بودید. بیشتر خواندن این دعا نیز همیچنین خاصیتی دارا می باشد که هر بار خواند با فکر کردن اینکه داریم چی میگیم باعث فهمیدن مفهم جمله خواهیم شد.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
امیدوارم که خسته نشدین و به دانسته های کم من با نظراتتون بیافزاید.
ممنون:gol:

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من با همه حرفاتون موافقم،آدم وقتي دعا ميكنه يا متوسل ميشه يه حس خاصي پيدا ميكنه،آروم ميشه،به ذهنش مياد كه يكي هس كه حواسش بهش هست و دوسش داره،اين به آدم آرامش ميده.
مرسي بابت تاپيك قشنگتون

marziye70

عضو جدید
.حتماً در درس خواندن یا با خواندن یک متنی اولین بار چیزی به اونصورت متوجه نشده اید یا متنی رو بعد از یه مدت دیگه میخونین یه چیزای میفهمین که تا اون وقت نفهمیده بودید. بیشتر خواندن این دعا نیز همیچنین خاصیتی دارا می باشد که هر بار خواند با فکر کردن اینکه داریم چی میگیم باعث فهمیدن مفهم جمله خواهیم شد.

این برام جالب بود... اخه زیاد به این موضوع توجه نکرده بودم..... واقعا هم همین طوره.
از تاپیکتون ممنون... یک چیزایی به ما یاداوری شد

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عالی بود . برای لحظه هایی هم شده بیشتر به قدرت خدا وچیزهایی که برامون گذاشته وما قدرشو نمیدونیم فکر کردم .....
یکی از چیزهایی که من توی درس خوندن خیلی موفق بودم این بود که گاهی مراقبه می کردم .یعنی این که وقتی شب میشه زیر اسمون بشینی ودستاتو بگیری رو به اسون و تمرکز کنی اون وقت هر چی دلت می خواد به خدا بگی این باعث میشد فکرم راحت تر شه .و حتی استفاده از جمله های تاکیدی خیلی تاثیر داره هم توی شناخت بهتر خدا هم خود انسان ..و بهتر وبا ارامش زندگی کردن....;)

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی جالبه...
من قدر داشته هام رو میدونم
حتی وقتی نق میزنم به دنیا و اینا بازم تهه دلم این ترس هست که ناشکریه بعد سریع بعدش میخام توجیهش کنم
ولی من دعاهام نمیگیره برا دیگران ولی خوبه:)

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با همه حرفاتون موافقم،آدم وقتي دعا ميكنه يا متوسل ميشه يه حس خاصي پيدا ميكنه،آروم ميشه،به ذهنش مياد كه يكي هس كه حواسش بهش هست و دوسش داره،اين به آدم آرامش ميده.
مرسي بابت تاپيك قشنگتون
مرسی دوست عزیز.
ممنون.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
.حتماً در درس خواندن یا با خواندن یک متنی اولین بار چیزی به اونصورت متوجه نشده اید یا متنی رو بعد از یه مدت دیگه میخونین یه چیزای میفهمین که تا اون وقت نفهمیده بودید. بیشتر خواندن این دعا نیز همیچنین خاصیتی دارا می باشد که هر بار خواند با فکر کردن اینکه داریم چی میگیم باعث فهمیدن مفهم جمله خواهیم شد.

این برام جالب بود... اخه زیاد به این موضوع توجه نکرده بودم..... واقعا هم همین طوره.
از تاپیکتون ممنون... یک چیزایی به ما یاداوری شد
خوشحالم.
ممنون که اومدین

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی عالی بود . برای لحظه هایی هم شده بیشتر به قدرت خدا وچیزهایی که برامون گذاشته وما قدرشو نمیدونیم فکر کردم .....
یکی از چیزهایی که من توی درس خوندن خیلی موفق بودم این بود که گاهی مراقبه می کردم .یعنی این که وقتی شب میشه زیر اسمون بشینی ودستاتو بگیری رو به اسون و تمرکز کنی اون وقت هر چی دلت می خواد به خدا بگی این باعث میشد فکرم راحت تر شه .و حتی استفاده از جمله های تاکیدی خیلی تاثیر داره هم توی شناخت بهتر خدا هم خود انسان ..و بهتر وبا ارامش زندگی کردن....;)
خوشحالم که موثر واقع شد.
ممنون

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام و خوش آمدگویی به تمام دوستانم که زحمت کشیدن و منت گذاشتن و گفته ی اینجانب را عمل کردن.خیلی خیلی ممنون.
دراین تایپیک قصد دارم که در مورد دلیل و نتیجه ایجاد تایپیک چند ثانیه

به شما عرض کنم.
1.انسان تا زمانی که سالم است قدر سلامتی خودشو نمیدونه و یادش میره به خاطر داشتن این سلامتی شکری بکنه.
2.به هردستی بدی میگیر یاز همون دست: این ضرب المثلی است که همه میدونیم به امیی روزی که با این کار خدای نکرده برای ما هم اتفاقی افتاد کسی باشه برای ما دعا کنه.
3.متوسل شدن به انبیاء و امامان و اولیاء الهی باعث ایجاد معرفت می شود دلیل های به نظر من می آید که شاید قانع کننده باشد امامان ما مرتبه ای که پیش خدا دارند خیلی خیلی بالاتر است که عقل انسانی از درک آن عاجز است بنابراین واسطه ساختن آنها باعث ایجاد رحمت بیشتر و حتی سریعتر استجابت شدن در حاجت ما می شود.
4.حتماً در درس خواندن یا با خواندن یک متنی اولین بار چیزی به اونصورت متوجه نشده اید یا متنی رو بعد از یه مدت دیگه میخونین یه چیزای میفهمین که تا اون وقت نفهمیده بودید. بیشتر خواندن این دعا نیز همیچنین خاصیتی دارا می باشد که هر بار خواند با فکر کردن اینکه داریم چی میگیم باعث فهمیدن مفهم جمله خواهیم شد.
:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:
امیدوارم که خسته نشدین و به دانسته های کم من با نظراتتون بیافزاید.
ممنون:gol:
سلام بخشین منظورشمارومتوجه نشدم کدوم دعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یااینکه منظورتون کلی هست توسل به امامان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی خیلی ببخشین اخه نوشتین این دعا ولی نگفتین اسم دعارا برای این پرسیدم خواسم بدونم دعای خاصی هست منظورشماااااااااااااااااا
باتشکر

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بخشین منظورشمارومتوجه نشدم کدوم دعا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یااینکه منظورتون کلی هست توسل به امامان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خیلی خیلی ببخشین اخه نوشتین این دعا ولی نگفتین اسم دعارا برای این پرسیدم خواسم بدونم دعای خاصی هست منظورشماااااااااااااااااا
باتشکر
ممنون که اومدین.
اگه برین به[h=1]چند ثانیه متوجه میشین[/h]

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابت دعوتت مرسی
حق با شماست
آدم وقتی با خدا حرف میزنه خودش آروم میشه
خدا قبل از اینکه ما بخوایم چیزی بگیم خودش حرفا و خواسته هامونو میدونه
با این کار ما فقط به خودمون یه قوت قلب میدیم
بعضی موقع هام اونقد تو حرف زدن بیان خواسته هات راحتی که فقط میگی و میگی
چون دلت قرصه که داره میشنوه
خداهم اونقد بزرگ هست که همه کاریو انجام میده
خوب وقتیم از ائمه کمک بخوای زودتر به جوابت میرسی
من خودم خیلی خواسته هامو با توسل به ائمه گرفتم
فقط یه چیزو میدونم
اونم اینه وقتی یه چیزیو از ته دل از خدا بخوای بهت میده
اگه ندادش یا از ته دلمون نبوده یا میدونه اگه خواستمونو براورده کنه اونی که آسیب میبینه ماییم

این واسه خودم پیش اومد
ماهها یه خواسته ای از خدا داشتم
همه ی فکرو ذکرم فقط این خواستم بود
وقتیم که خواستم براورده شدو زمان گذشت اونی که ضرر کرد خودم بودم
و الان میفهم که به زور میخواستم خواستم براورده شه و این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود
شاید خیلی وقتا نمیدونیم داریم چیکار می کنیم
فقط اینو یادمون باشه از خدا بخوایم صلاحمونو پیش پامون بذاره

ایشالا همگیمون سالم باشیمو موفقو خوشبخت و عاقبت به خیر

smn_ash

عضو جدید
بابت دعوتت مرسی
حق با شماست
آدم وقتی با خدا حرف میزنه خودش آروم میشه
خدا قبل از اینکه ما بخوایم چیزی بگیم خودش حرفا و خواسته هامونو میدونه
با این کار ما فقط به خودمون یه قوت قلب میدیم
بعضی موقع هام اونقد تو حرف زدن بیان خواسته هات راحتی که فقط میگی و میگی
چون دلت قرصه که داره میشنوه
خداهم اونقد بزرگ هست که همه کاریو انجام میده
خوب وقتیم از ائمه کمک بخوای زودتر به جوابت میرسی
من خودم خیلی خواسته هامو با توسل به ائمه گرفتم
فقط یه چیزو میدونم
اونم اینه وقتی یه چیزیو از ته دل از خدا بخوای بهت میده
اگه ندادش یا از ته دلمون نبوده یا میدونه اگه خواستمونو براورده کنه اونی که آسیب میبینه ماییم

این واسه خودم پیش اومد
ماهها یه خواسته ای از خدا داشتم
همه ی فکرو ذکرم فقط این خواستم بود
وقتیم که خواستم براورده شدو زمان گذشت اونی که ضرر کرد خودم بودم
و الان میفهم که به زور میخواستم خواستم براورده شه و این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود
شاید خیلی وقتا نمیدونیم داریم چیکار می کنیم
فقط اینو یادمون باشه از خدا بخوایم صلاحمونو پیش پامون بذاره

ایشالا همگیمون سالم باشیمو موفقو خوشبخت و عاقبت به خیر
دقیقا. اصلا اکثر وقتا معلوم میکنن برات که چرا به خیرت نیست بی واسطه یا با واسطه
نمیدونم ولی بازم دلم میخواد دعا کنم. اما دیگه حال و روزی برام نمونده .تازه اگر واقعا دعا کنی از ته دل و واقعا بخوای بعضی وقتا که به خیر و صلاحتم نیست جور میکنه. به هر حال دعای همیشه من اینه که
خدایا دعای من و اجابت کن اگر به خیر و صلاحم نیست به خیر و صلاحم بگردان کاری کن که با برآورده شدن حاجتم کامروا بشم ناراضی نباشم همیشه هم خوشحال باشم و از همه مهمتر عاقبت بخیر بشم و همیشه زیر سایه ی شما باشم....
نمیدونم دیگه .........

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من چن تا سوال دارم به جواب نمیرسم
1.تقدیر وجود داره؟
2.اگه آره چقدش به اختیار آدمه؟
3. اگه نه چرا میگن انسان اختیار دار هست؟
4.مگه نمیگن ازروز اول خدا داخل لیستی تمام سرنوشت مارو نوشته بعضیاشونو میشه تغییر داد ولی خدا آخرش هرچی حکمتشه انجام میده این یعنی چی؟پس اختیار انسان کجا میره؟
از صدنفر پرسیدم یا اونارو گیج کردم یا خودمو آخرم هیچ...خواهش میکنم بگید به من که جواب سوالامو چطور بفهمم؟:razz:
مرسی

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
1.تقدیر وجود داره؟
4.مگه نمیگن ازروز اول خدا داخل لیستی تمام سرنوشت مارو نوشته بعضیاشونو میشه تغییر داد ولی خدا آخرش هرچی حکمتشه انجام میده این یعنی چی؟پس اختیار انسان کجا میره؟
از صدنفر پرسیدم یا اونارو گیج کردم یا خودمو آخرم هیچ...خواهش میکنم بگید به من که جواب سوالامو چطور بفهمم؟:razz:
مرسی

من يه جمله جالب راجع به اين موضوع شنيدم،برا شما هم ميزارم،خواستيد بگيد،بيشتر توضيح ميدم.
به
خدا گفتم:وقتي سرنوشت مرا تو نوشتي براي چه آرزو كنم؟
گفت:
شايد نوشته باشم هرچه آرزو كند.

mahtabbb

عضو جدید
khob bayad begam jomleye 1 kami motefavete nesbat be baghiye vali kolan, khosoosan nesbat be jomleye 3 in ye bavar va yek eteghade, nemitunid begid 100 dar 100 hamintore, eteghad va fekr har che amightar bashe bavari ke be vojud miyare amightare va be vagheiyat nazdiktar mishe

zemnan, be nazare man faghat khodavand ast ke aghle ensani az darke an ajez ast. KHODA YEK GHODRATE GHEYRE GHABELE ENKAR AST.
ensanha hame ensan hastand
yeki daneshmand bedonya miyad yeki falaj, yeki aghel yeki nadan, yeki salem yeki naghes va va va...............w
nemitunim chon yeki babash payambar bud begi oon faratar az ensane
oon ham yek ensane, shayad shahanshahish behtar bude. hamin
hamoontor ke goftam
eteghad BAVAR bevojood miyare
:w27:

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا. اصلا اکثر وقتا معلوم میکنن برات که چرا به خیرت نیست بی واسطه یا با واسطه
نمیدونم ولی بازم دلم میخواد دعا کنم. اما دیگه حال و روزی برام نمونده .تازه اگر واقعا دعا کنی از ته دل و واقعا بخوای بعضی وقتا که به خیر و صلاحتم نیست جور میکنه. به هر حال دعای همیشه من اینه که
خدایا دعای من و اجابت کن اگر به خیر و صلاحم نیست به خیر و صلاحم بگردان کاری کن که با برآورده شدن حاجتم کامروا بشم ناراضی نباشم همیشه هم خوشحال باشم و از همه مهمتر عاقبت بخیر بشم و همیشه زیر سایه ی شما باشم....
نمیدونم دیگه .........

ایشالا همیشه خوشحال باشیو عاقبت به خیر بشی
ایشالا به همه ی خواسته ها ی خوبت میرسی

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
1.تقدیر وجود داره؟
مرسی

سوالای سختی پرسیدی
باید حق بدی گیج بشیم;)
تقدیر که وجود داره
ما خودمون مسیرو انتخاب میکنیم
مسلما میتونیم بفهمیم که چه کاری درسته یا نه اما بعضی وقتا با اینکه میدونیم کارمون ممکنه اشتباه باشه بازم اون کارو انجام میدیم به امید اینکه خودمون درستش کنیم
چیزی که مشخصه اینه که خدا هیچوقت آدمو به زور تو یه راهی نمیذاره
با یه نشونه هایی بهت میگه کدوم کار درسته
اونیکه انتخاب میکنه خود ماییم
به نظر من خدا سرنوشتمونو میدونه اما ننوشته(نمیدونم آخه کسی که نیومده بگه اینجوره یا نه)این حرفا از قدیم بوده که ببینیم تو پیشونیت چی نوشته
حالا من خودمم نمیدونم این حرف واقعا درست هست یا نه
فقط میدونم خدا همه رو دوست داره و میخواد که همه خوشبخت بشن اگه غیر این میشه باید قبول کنیم خودمون مقصریم نه اینکه سرنوشتمون بد نوشته شده
اینو مطمین باش

من خودم همونطور که تو پست قبلیمم گفتم تو انتخاب مسیرم اشتباه کردم با اینکه 2تا راه داشتمو خدا به اصرار خودم راه دومو برام باز کرد اما راه اشتباهو انتخاب کردم

خودم مقصر بودم نه سرنوشت

دیگه نمیدونم والا:D

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من يه جمله جالب راجع به اين موضوع شنيدم،برا شما هم ميزارم،خواستيد بگيد،بيشتر توضيح ميدم.
به
خدا گفتم:وقتي سرنوشت مرا تو نوشتي براي چه آرزو كنم؟
گفت:
شايد نوشته باشم هرچه آرزو كند.
اصلا" جوابه کافی نیست لازمه اما کافی نیست ...من واقعا" مبهوتم ...:(دوست دارم بفهمم مرسی اگه توضیح بدید واسم

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سوالای سختی پرسیدی
باید حق بدی گیج بشیم;)
تقدیر که وجود داره
ما خودمون مسیرو انتخاب میکنیم
مسلما میتونیم بفهمیم که چه کاری درسته یا نه اما بعضی وقتا با اینکه میدونیم کارمون ممکنه اشتباه باشه بازم اون کارو انجام میدیم به امید اینکه خودمون درستش کنیم
چیزی که مشخصه اینه که خدا هیچوقت آدمو به زور تو یه راهی نمیذاره
با یه نشونه هایی بهت میگه کدوم کار درسته
اونیکه انتخاب میکنه خود ماییم
به نظر من خدا سرنوشتمونو میدونه اما ننوشته(نمیدونم آخه کسی که نیومده بگه اینجوره یا نه)این حرفا از قدیم بوده که ببینیم تو پیشونیت چی نوشته
حالا من خودمم نمیدونم این حرف واقعا درست هست یا نه
فقط میدونم خدا همه رو دوست داره و میخواد که همه خوشبخت بشن اگه غیر این میشه باید قبول کنیم خودمون مقصریم نه اینکه سرنوشتمون بد نوشته شده
اینو مطمین باش

من خودم همونطور که تو پست قبلیمم گفتم تو انتخاب مسیرم اشتباه کردم با اینکه 2تا راه داشتمو خدا به اصرار خودم راه دومو برام باز کرد اما راه اشتباهو انتخاب کردم

خودم مقصر بودم نه سرنوشت

دیگه نمیدونم والا:D

ولی من که از چند نفر صاحب نظر پرسیذم گفتمن نوشته شده گفتن پنجاه پنجاه هست انسان میتونه تغییر به همه چیزو الا مرگ...بعد من پرسیدم اگه اینجوره حکمت کجاست؟گفت به اختیاره آدمی هست،گفتم اگه اختیار هست پس چرا خدا یه چیزاییو سر راه آدم قرار میده فقط یک راه داری انجامش میدی اما هیییییچ...این اختیار نیست اجباره...آسون ترش میکنم واسه ازدواج:اگه انسان اختیار داره پس تقدیر چیه؟وقتی میگن خدا خودش تقدیرتو نوشته؟؟؟ببخشید گیجتون کردم خیلیا رو ازجمله مامانم و خالم که فلسفه خوندن

smn_ash

عضو جدید
1.تقدیر وجود داره؟
مرسی

انسان فقط یک نوع سرنوشت ندارد، بلکه سرنوشت های گوناگونی در پیش دارد که ممکن است هر کدام از آن‌ها جانشین دیگری گردد، مثلاً اگر کسی بیمار شود و معالجه کند و نجات پیدا کند، به موجب سرنوشت و قضا و قدر است. نیز اگر معالجه نکند و رنجور بماند و یا بمیرد، آن نیز به موجب سرنوشت و قضا و قدر است.
قضا و قدر معیّن کرده که هر چیزی اثر خود را داشته باشد و من با آگاهی که دارم، چیزی را انتخاب می­کنم که اثر خوب داشته باشد. البته گاهی انسان در آزادی و انتخاب اشتباه می‌کند. و چیزی را که صحیح می­دانسته، صحیح نبوده، یا چیزی را که علت می پنداشته، ‌علت واقعی نبوده است.
قضا: یعنی حکم و قطع و حتمیت. در نظام آفرینش، ‌موجودات مادی از چندین راه ممکن است به وجود بیایند، (مثلاً اگر به خانه شما از چند کوچه راه باشد، ورود به خانه شما از چند راه ممکن است) حال اگر از میان چندین راه ممکن، علل و اسباب پیدایش یکی از آن‌ها فراهم شد و تنها همان یکی تحقق یافت، این مرحله از تحقق را قضا می نامند.

امام علی(ع) از پای دیوار کجی برخاست و پای دیوار دیگری نشست. گفتند: آیا از قضای الهی فرار می­کنی؟ پاسخ داد: «از قضای خدا به قَدَر وی و قضای دیگری فرار می­کنم».
پس اصل قضا و قدر با اصل آزادی و اختیار انسان منافات ندارد، ‌زیرا اختیار و آزادی یکی از اسباب و علل جهان است؛ یعنی خداوند خواسته و مقدّر نموده که بشر کارهای خود را به ارادة خود انجام دهد، و سرنوشت خویش را رقم زند. این که می گوییم کارهای انسان هم به اختیار خود او است و هم قضا و قدر الهی دخالت دارد، به همین معنی است که خدا اراده فرموده و مقدّر کرده که بشر سرنوشت خود را تعیین کنند. بشر مختار و آزاد آفریده شده، یعنی به او عقل و فکر و اراده داده شده است.