پرواز : چند ثانیه

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان فقط یک نوع سرنوشت ندارد، بلکه سرنوشت های گوناگونی در پیش دارد که ممکن است هر کدام از آن‌ها جانشین دیگری گردد، مثلاً اگر کسی بیمار شود و معالجه کند و نجات پیدا کند، به موجب سرنوشت و قضا و قدر است. نیز اگر معالجه نکند و رنجور بماند و یا بمیرد، آن نیز به موجب سرنوشت و قضا و قدر است.
قضا و قدر معیّن کرده که هر چیزی اثر خود را داشته باشد و من با آگاهی که دارم، چیزی را انتخاب می­کنم که اثر خوب داشته باشد. البته گاهی انسان در آزادی و انتخاب اشتباه می‌کند. و چیزی را که صحیح می­دانسته، صحیح نبوده، یا چیزی را که علت می پنداشته، ‌علت واقعی نبوده است.
قضا: یعنی حکم و قطع و حتمیت. در نظام آفرینش، ‌موجودات مادی از چندین راه ممکن است به وجود بیایند، (مثلاً اگر به خانه شما از چند کوچه راه باشد، ورود به خانه شما از چند راه ممکن است) حال اگر از میان چندین راه ممکن، علل و اسباب پیدایش یکی از آن‌ها فراهم شد و تنها همان یکی تحقق یافت، این مرحله از تحقق را قضا می نامند.

امام علی(ع) از پای دیوار کجی برخاست و پای دیوار دیگری نشست. گفتند: آیا از قضای الهی فرار می­کنی؟ پاسخ داد: «از قضای خدا به قَدَر وی و قضای دیگری فرار می­کنم».
پس اصل قضا و قدر با اصل آزادی و اختیار انسان منافات ندارد، ‌زیرا اختیار و آزادی یکی از اسباب و علل جهان است؛ یعنی خداوند خواسته و مقدّر نموده که بشر کارهای خود را به ارادة خود انجام دهد، و سرنوشت خویش را رقم زند. این که می گوییم کارهای انسان هم به اختیار خود او است و هم قضا و قدر الهی دخالت دارد، به همین معنی است که خدا اراده فرموده و مقدّر کرده که بشر سرنوشت خود را تعیین کنند. بشر مختار و آزاد آفریده شده، یعنی به او عقل و فکر و اراده داده شده است.

پس تقدیر چی؟اینکه میگن فلانی تقدیر توهستش؟یا اگه قضیه ای نشه میگن خدا نخواست؟ا بالعکس خدا خواست؟

smn_ash

عضو جدید
پس تقدیر چی؟اینکه میگن فلانی تقدیر توهستش؟یا اگه قضیه ای نشه میگن خدا نخواست؟ا بالعکس خدا خواست؟
قدر از تقدیر هست دیگه
خدا برای هر انسانی چند تا سرنوشت گذاشته . اگه خیلی خاطرت عزیز باشه برای خدا ، خدا کمکت میکنه تدر شرایط بهترین تقدیر قرار بگیری. نه اینکه اونای دیگه بد باشن. یا حتی با تلاش زیاد میتونی بهترین تقدیر و برای خودت رقم بزنی.
اینکه خدا خواست و نخواست خدا دوست داشته کمکت کرده که اتفاقای بدو ازت دور کنه. اگرم تلاش کنی شایدم برسی البته. سعی کن دعای خیر بکنی
میگن مومن باید در دعا کردن کیض باشه یعنی زرنگ باش

مثلا بگو خدا اگه به خیرم نیست به خیر و صلاحم بکن البته خیر و صلاحی که خوشی توش باشه.بعضی وقتا اخه خیر و صلاح ادم تو سختی کشیدنه.میگن ادمایی که عاقبت بخیری براشون مهمه خدا واسه همین بعضی حاجتاشو نو نمیده چون میدونه چی واسه اون بندش مهمتره
منظورتون از فلانی قضیه ی ازدواج هست؟؟؟

smn_ash

عضو جدید
میدونی اگه حاجتی داری سعی کن به ائمه بیشتر متوسل بشی چونکه اونا برای خدا خاطرشون عزیزه وقتی برن به خدا بگن خدا واسه احترام اونا هم که شده حاجت شما رو میده.
چون بالاخره ما باید حاجتمون و از خدا بگیریم ائمه هم برای ما به خدا متوسل میشن.

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میدونی اگه حاجتی داری سعی کن به ائمه بیشتر متوسل بشی چونکه اونا برای خدا خاطرشون عزیزه وقتی برن به خدا بگن خدا واسه احترام اونا هم که شده حاجت شما رو میده.

ممنون امتحان کردم و جواب داده:smile:

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قدر از تقدیر هست دیگه
خدا برای هر انسانی چند تا سرنوشت گذاشته . اگه خیلی خاطرت عزیز باشه برای خدا ، خدا کمکت میکنه تدر شرایط بهترین تقدیر قرار بگیری. نه اینکه اونای دیگه بد باشن. یا حتی با تلاش زیاد میتونی بهترین تقدیر و برای خودت رقم بزنی.
اینکه خدا خواست و نخواست خدا دوست داشته کمکت کرده که اتفاقای بدو ازت دور کنه. اگرم تلاش کنی شایدم برسی البته. سعی کن دعای خیر بکنی
میگن مومن باید در دعا کردن کیض باشه یعنی زرنگ باش

مثلا بگو خدا اگه به خیرم نیست به خیر و صلاحم بکن البته خیر و صلاحی که خوشی توش باشه.بعضی وقتا اخه خیر و صلاح ادم تو سختی کشیدنه.میگن ادمایی که عاقبت بخیری براشون مهمه خدا واسه همین بعضی حاجتاشو نو نمیده چون میدونه چی واسه اون بندش مهمتره
منظورتون از فلانی قضیه ی ازدواج هست؟؟؟
اوهوم فلانی واسه ازدواج ...:redface:
ببخشید یکی هم هست داره دیوانه میکنه منو ،
اینه
kalla

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-online.pngهمش میگه امام زمانی وجود نداره خیلی دلیلو برهان واسش آوردم بازهم رد میکنه منم گفتم بهتره با اهلش سخن وری کنه اگه بتونید کمکش کنید فک کنم خدا خوشحال بشه شما بهتر از من صحبت میکنید واطلاعاتتون بیشتره

smn_ash

عضو جدید
نه بابا خواهش میکنم . شما لطف دارید میدونید باید ببینیم این دوستتون برای چی انکار میکنه.اخه بعضی ها هر چی هم صحبت میکنید فایده نداره. منم اینقدر وارد نیستم.

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه بابا خواهش میکنم . شما لطف دارید میدونید باید ببینیم این دوستتون برای چی انکار میکنه.اخه بعضی ها هر چی هم صحبت میکنید فایده نداره. منم اینقدر وارد نیستم.

:(داره اماممو زیر سوال میبره هیچ جوره هم کوتاه نمیادش میگه هرکیو بسیج کنید نمیتونه آیه ای بیاره وجودشو اثبات کنه:razz:من که ولش کردم اعصابمو ریخت به هم

نادین

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون دوست خوبم:gol:
من باتمام حرفای شما موافقم امیدوارم که همه ی ماانسانها همیشه زیرچتر گسترده رحمت خداوند باشیم...

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من چن تا سوال دارم به جواب نمیرسم
1.تقدیر وجود داره؟
2.اگه آره چقدش به اختیار آدمه؟
3. اگه نه چرا میگن انسان اختیار دار هست؟
4.مگه نمیگن ازروز اول خدا داخل لیستی تمام سرنوشت مارو نوشته بعضیاشونو میشه تغییر داد ولی خدا آخرش هرچی حکمتشه انجام میده این یعنی چی؟پس اختیار انسان کجا میره؟
از صدنفر پرسیدم یا اونارو گیج کردم یا خودمو آخرم هیچ...خواهش میکنم بگید به من که جواب سوالامو چطور بفهمم؟:razz:
مرسی
اندکی وقت میخواهم اندکی

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه ی دوستان.
از دادشم و دوستانه گلم ممنون که در نبود من جواب سوال رو دادن ولی منم یه نظر دارم که با اجازتون میگم.
قدر یا همان تقدیر بله وجود داره قدر ریشه اش از تقدیر یعنی اینکه حکایت از ایجاد ویرایش داره.یادتون باشه تو شب قدر تو قرآن نوشته که توشب قدر روش یا راه تقدیر زندگی ایجاد میشود.
همه ی انسان ها دارای لیستی یا به زبان خودمون سیاهه ی دارن که نشان از زندگی که خواهد داشت می دهد که مثل آیینه پاک و مثل شیر سفید است یعنی اینکه خداوند متعال انسان ها رو از اول پاک آفریده و فرقی بین انسان ها نذاشته حال چون انسا ها قدر اختیار و انتخاب دارن این سفیدی و پاکی رو با اعمال خویش همانطور سفید و پاک مثل اولیا یا ناپاک و سیاه همانند شمر و ... می کنند.
پس اختیار کامل تقدیر به دست انسان است.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابت دعوتت مرسی
حق با شماست
آدم وقتی با خدا حرف میزنه خودش آروم میشه
خدا قبل از اینکه ما بخوایم چیزی بگیم خودش حرفا و خواسته هامونو میدونه
با این کار ما فقط به خودمون یه قوت قلب میدیم
بعضی موقع هام اونقد تو حرف زدن بیان خواسته هات راحتی که فقط میگی و میگی
چون دلت قرصه که داره میشنوه
خداهم اونقد بزرگ هست که همه کاریو انجام میده
خوب وقتیم از ائمه کمک بخوای زودتر به جوابت میرسی
من خودم خیلی خواسته هامو با توسل به ائمه گرفتم
فقط یه چیزو میدونم
اونم اینه وقتی یه چیزیو از ته دل از خدا بخوای بهت میده
اگه ندادش یا از ته دلمون نبوده یا میدونه اگه خواستمونو براورده کنه اونی که آسیب میبینه ماییم

این واسه خودم پیش اومد
ماهها یه خواسته ای از خدا داشتم
همه ی فکرو ذکرم فقط این خواستم بود
وقتیم که خواستم براورده شدو زمان گذشت اونی که ضرر کرد خودم بودم
و الان میفهم که به زور میخواستم خواستم براورده شه و این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود
شاید خیلی وقتا نمیدونیم داریم چیکار می کنیم
فقط اینو یادمون باشه از خدا بخوایم صلاحمونو پیش پامون بذاره

ایشالا همگیمون سالم باشیمو موفقو خوشبخت و عاقبت به خیر
حرف حق جواب نداره.
ممنون:gol:

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا. اصلا اکثر وقتا معلوم میکنن برات که چرا به خیرت نیست بی واسطه یا با واسطه
نمیدونم ولی بازم دلم میخواد دعا کنم. اما دیگه حال و روزی برام نمونده .تازه اگر واقعا دعا کنی از ته دل و واقعا بخوای بعضی وقتا که به خیر و صلاحتم نیست جور میکنه. به هر حال دعای همیشه من اینه که
خدایا دعای من و اجابت کن اگر به خیر و صلاحم نیست به خیر و صلاحم بگردان کاری کن که با برآورده شدن حاجتم کامروا بشم ناراضی نباشم همیشه هم خوشحال باشم و از همه مهمتر عاقبت بخیر بشم و همیشه زیر سایه ی شما باشم....
نمیدونم دیگه .........
گر صبر کنی......
معرفت معرفت معرفت ، خدایا دلمان را از نور معرفتت پر کن.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
khob bayad begam jomleye 1 kami motefavete nesbat be baghiye vali kolan, khosoosan nesbat be jomleye 3 in ye bavar va yek eteghade, nemitunid begid 100 dar 100 hamintore, eteghad va fekr har che amightar bashe bavari ke be vojud miyare amightare va be vagheiyat nazdiktar mishe

zemnan, be nazare man faghat khodavand ast ke aghle ensani az darke an ajez ast. KHODA YEK GHODRATE GHEYRE GHABELE ENKAR AST.
ensanha hame ensan hastand
yeki daneshmand bedonya miyad yeki falaj, yeki aghel yeki nadan, yeki salem yeki naghes va va va...............w
nemitunim chon yeki babash payambar bud begi oon faratar az ensane
oon ham yek ensane, shayad shahanshahish behtar bude. hamin
hamoontor ke goftam
eteghad BAVAR bevojood miyare
:w27:
دوست من اینکه متوسل شدن باید باشه چون وقتی تو میخواهی در کودکی راه بری یه دفعه که نمیتونی با کمک بابا و مامان میتونی.انبیاء یا امامان به خاطر پدرشان نیست که به درجه بالاتری رسیدن دسته انها انسان هستند ولی بیان کردن مافوق بشری این مطلب را می رساند که با یک آدم ساده یا یک نفری که کمی اطلاعات میدونه حرف بزنیم اینو میدونیم که خیلی خیلی از دانشمندان هم به کمال بودن آنها اعتراف کردن.
دوست من انسان از زمان متولد در سیاهه ی زندگیش رسیدن به کمال را در نظر دارد که با رسیدن به این درجه می فهمد قاء الهی یعنی چه و چه طور میشه خدا از او و او از خدا راضی باشه.
درسته از انتقاد میشه تفکر رو نسبت به هرچیزی افزایش داد.
پیامبر(ص) می فرماید کلمه هی لا اله الا الله را تکرار کنین تا حقیقت این کلمه در وجودتان جای بگیرد و درک کنین.
در مورد جمله ی اولتون باید بگم معرفت و فقط معرفت اونی که من ندارم.نمیدونم مختارنامه رو نگاه کردین یا نه در آخر مختارنامه مختار وقتی میخواست به جنگ برود میدونست شهید خواهد شد و پرواز خواهد کرد پس چرا از عقل خود تبعیت نکرده و مثل بقیه ی اصحابش نموند؟ یا اصلاً خاطره ی حضرت علی (ع) را در جنگ صفین به یاد دارین که مشتی مردم آیه خوان و به ظاهر مسلمان مثل من که قرآن ناطق را ول کرده و به کاغذ چسبیده و بر حضرت علی(ع) شمشیر کشیدن(معرفت نداشتن چون فکر میکردن که عقلاشان کامله) یا نه یا اصلاً خود عاشورا امام حسین(ع) میدونست که به کوفه میرفت شهید خواهد شد و زن و بچه هایش اسیر خواهند شد پس نیازمند معرفته هر چند انتقاد عقل و افزایش میده ولی نمیتونه کاملش کنه.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالای سختی پرسیدی
باید حق بدی گیج بشیم;)
تقدیر که وجود داره
ما خودمون مسیرو انتخاب میکنیم
مسلما میتونیم بفهمیم که چه کاری درسته یا نه اما بعضی وقتا با اینکه میدونیم کارمون ممکنه اشتباه باشه بازم اون کارو انجام میدیم به امید اینکه خودمون درستش کنیم
چیزی که مشخصه اینه که خدا هیچوقت آدمو به زور تو یه راهی نمیذاره
با یه نشونه هایی بهت میگه کدوم کار درسته
اونیکه انتخاب میکنه خود ماییم
به نظر من خدا سرنوشتمونو میدونه اما ننوشته(نمیدونم آخه کسی که نیومده بگه اینجوره یا نه)این حرفا از قدیم بوده که ببینیم تو پیشونیت چی نوشته
حالا من خودمم نمیدونم این حرف واقعا درست هست یا نه
فقط میدونم خدا همه رو دوست داره و میخواد که همه خوشبخت بشن اگه غیر این میشه باید قبول کنیم خودمون مقصریم نه اینکه سرنوشتمون بد نوشته شده
اینو مطمین باش

من خودم همونطور که تو پست قبلیمم گفتم تو انتخاب مسیرم اشتباه کردم با اینکه 2تا راه داشتمو خدا به اصرار خودم راه دومو برام باز کرد اما راه اشتباهو انتخاب کردم

خودم مقصر بودم نه سرنوشت

دیگه نمیدونم والا:D
ممنون.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من که از چند نفر صاحب نظر پرسیذم گفتمن نوشته شده گفتن پنجاه پنجاه هست انسان میتونه تغییر به همه چیزو الا مرگ...بعد من پرسیدم اگه اینجوره حکمت کجاست؟گفت به اختیاره آدمی هست،گفتم اگه اختیار هست پس چرا خدا یه چیزاییو سر راه آدم قرار میده فقط یک راه داری انجامش میدی اما هیییییچ...این اختیار نیست اجباره...آسون ترش میکنم واسه ازدواج:اگه انسان اختیار داره پس تقدیر چیه؟وقتی میگن خدا خودش تقدیرتو نوشته؟؟؟ببخشید گیجتون کردم خیلیا رو ازجمله مامانم و خالم که فلسفه خوندن
ازدواج رو خودت با عقل و درایت و احساسی که داری انتخاب میکنی.به نظرمن هم یکی از حکمت خدا همون قدرت انتخاب هستش که در وجودت قرار داده.
یه راهی برایممانده و از این قبیل حرفا تنیجه ی خود اعمال و کارهای که با عقل انجام داده است نمیدونم اینو شنیدن یا نه که کارهای خوبی که بشر میکند روزی توسط بنده ی دیگه عوضشو میبینه و حکمت خدارو نیز تو این میشه دید که با حکمتش به انسان میفهمونه نتیجه ی اعمالتو هم در این دنیا و هم در اون دنیا خوای دید.

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان فقط یک نوع سرنوشت ندارد، بلکه سرنوشت های گوناگونی در پیش دارد که ممکن است هر کدام از آن‌ها جانشین دیگری گردد، مثلاً اگر کسی بیمار شود و معالجه کند و نجات پیدا کند، به موجب سرنوشت و قضا و قدر است. نیز اگر معالجه نکند و رنجور بماند و یا بمیرد، آن نیز به موجب سرنوشت و قضا و قدر است.
قضا و قدر معیّن کرده که هر چیزی اثر خود را داشته باشد و من با آگاهی که دارم، چیزی را انتخاب می­کنم که اثر خوب داشته باشد. البته گاهی انسان در آزادی و انتخاب اشتباه می‌کند. و چیزی را که صحیح می­دانسته، صحیح نبوده، یا چیزی را که علت می پنداشته، ‌علت واقعی نبوده است.
قضا: یعنی حکم و قطع و حتمیت. در نظام آفرینش، ‌موجودات مادی از چندین راه ممکن است به وجود بیایند، (مثلاً اگر به خانه شما از چند کوچه راه باشد، ورود به خانه شما از چند راه ممکن است) حال اگر از میان چندین راه ممکن، علل و اسباب پیدایش یکی از آن‌ها فراهم شد و تنها همان یکی تحقق یافت، این مرحله از تحقق را قضا می نامند.

امام علی(ع) از پای دیوار کجی برخاست و پای دیوار دیگری نشست. گفتند: آیا از قضای الهی فرار می­کنی؟ پاسخ داد: «از قضای خدا به قَدَر وی و قضای دیگری فرار می­کنم».
پس اصل قضا و قدر با اصل آزادی و اختیار انسان منافات ندارد، ‌زیرا اختیار و آزادی یکی از اسباب و علل جهان است؛ یعنی خداوند خواسته و مقدّر نموده که بشر کارهای خود را به ارادة خود انجام دهد، و سرنوشت خویش را رقم زند. این که می گوییم کارهای انسان هم به اختیار خود او است و هم قضا و قدر الهی دخالت دارد، به همین معنی است که خدا اراده فرموده و مقدّر کرده که بشر سرنوشت خود را تعیین کنند. بشر مختار و آزاد آفریده شده، یعنی به او عقل و فکر و اراده داده شده است.
حرف حساب جواب نداره.:gol:

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
very good
Macy

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
اوهوم فلانی واسه ازدواج ...:redface:
ببخشید یکی هم هست داره دیوانه میکنه منو ،
اینه
kalla

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/statusicon/user-online.pngهمش میگه امام زمانی وجود نداره خیلی دلیلو برهان واسش آوردم بازهم رد میکنه منم گفتم بهتره با اهلش سخن وری کنه اگه بتونید کمکش کنید فک کنم خدا خوشحال بشه شما بهتر از من صحبت میکنید واطلاعاتتون بیشتره
به خودم میبالم با داشتن چنین دوستانی که دارم و بدون هیچ چشم داشتی به دیگران کمک میکنند.خیلی ممنون خدا اجرتون بده

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج رو خودت با عقل و درایت و احساسی که داری انتخاب میکنی.به نظرمن هم یکی از حکمت خدا همون قدرت انتخاب هستش که در وجودت قرار داده.
یه راهی برایممانده و از این قبیل حرفا تنیجه ی خود اعمال و کارهای که با عقل انجام داده است نمیدونم اینو شنیدن یا نه که کارهای خوبی که بشر میکند روزی توسط بنده ی دیگه عوضشو میبینه و حکمت خدارو نیز تو این میشه دید که با حکمتش به انسان میفهمونه نتیجه ی اعمالتو هم در این دنیا و هم در اون دنیا خوای دید.

منم واقعا با حرفاتون موافقم
راستش من تا حالا اینجوری به این قضایا فکر نکرده بودم
ولی وقتی ریز میشی میبینی که این موضوع جای خیلی فکر داره
یعنی بعضی موقعها هرچقدم فکر میکنی به نتیجه ای نمیرسی

آره ما خودمون اختیارو انتخاب داریم
ویژگی اصلیه انسانها هم همینه

به نظر من آدم واسه ازدواج با خیلی ها میتونه خوشبخت بشه
مهم اینه که کجایی و چطوری با طرف مقابلت آشنا میشی

اینکه فقط یه نفر باشه و خدا اونو برات انتخاب کرده رو نمیدونم قبول کنم یا نه

خدا از همه ی لحظه های آینده من با خبره و میدونه که من چه کارایی خواهم کرد
این دلیلی بر انتخاب خدای بزرگ نیست

مسلما آدم نتیجه کاراشو میبینه
اگه خوب باشه خوبه و برعکس
من به این چیزا واقعا اعتقاد دارم

باز اگه بیشتر توضیح بدید واقعا مفیده و ممنون میشم

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم واقعا با حرفاتون موافقم
راستش من تا حالا اینجوری به این قضایا فکر نکرده بودم
ولی وقتی ریز میشی میبینی که این موضوع جای خیلی فکر داره
یعنی بعضی موقعها هرچقدم فکر میکنی به نتیجه ای نمیرسی

آره ما خودمون اختیارو انتخاب داریم
ویژگی اصلیه انسانها هم همینه

به نظر من آدم واسه ازدواج با خیلی ها میتونه خوشبخت بشه
مهم اینه که کجایی و چطوری با طرف مقابلت آشنا میشی

اینکه فقط یه نفر باشه و خدا اونو برات انتخاب کرده رو نمیدونم قبول کنم یا نه

خدا از همه ی لحظه های آینده من با خبره و میدونه که من چه کارایی خواهم کرد
این دلیلی بر انتخاب خدای بزرگ نیست

مسلما آدم نتیجه کاراشو میبینه
اگه خوب باشه خوبه و برعکس
من به این چیزا واقعا اعتقاد دارم

باز اگه بیشتر توضیح بدید واقعا مفیده و ممنون میشم
دوست من اگه به مختارنامه نگاه کرده باشی از مختار دو خانم را به صحنه کشیده بودند که شخصیت های متفوتی باهم داشتن خلی خیل متفاوت.به نظر من اگر در مسیر الهی قدم برداری و قدم هایت و کارهایت به خاطر ذات حق باشد مطمئنن پیروز میدان تویی.بانو عمره و مختار عاشقای مثال زدنی هستن که به همدیگر عاشق بوده و عشق علی باعث این عشق شده بوده تورو خدا ببین عشق به خدا عشق به حضرت علی عشق به عمره که نتیجه اش عاقبت به خیری بود که خیلی ها مثل من آرزوشو دارم.

Ahmad Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من اگه به مختارنامه نگاه کرده باشی از مختار دو خانم را به صحنه کشیده بودند که شخصیت های متفوتی باهم داشتن خلی خیل متفاوت.به نظر من اگر در مسیر الهی قدم برداری و قدم هایت و کارهایت به خاطر ذات حق باشد مطمئنن پیروز میدان تویی.بانو عمره و مختار عاشقای مثال زدنی هستن که به همدیگر عاشق بوده و عشق علی باعث این عشق شده بوده تورو خدا ببین عشق به خدا عشق به حضرت علی عشق به عمره که نتیجه اش عاقبت به خیری بود که خیلی ها مثل من آرزوشو دارم.

واقعا هم چنین عشقی لذت بخشه و آرزوی هرکسیم هست

این خیلی خوبه که آدم تو مسیر خدا باشه
مطمینا ضرر نمیکنه
ایشالا همگیمون تو همه ی مراحل زندگیمون زیر سایه رحمت خدا باشیمو هیچوقت تنهامون نذاره

آرش خان واقعا ازت ممنونم به خاطر تایپیکی که گذاشتی
جای چنین تایپیکی واقعا خالی بود که خداروشکر با وجود شما رفع شد
امیدوارم شمام همیشه در پناه خدا باشید

arash 4

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا هم چنین عشقی لذت بخشه و آرزوی هرکسیم هست

این خیلی خوبه که آدم تو مسیر خدا باشه
مطمینا ضرر نمیکنه
ایشالا همگیمون تو همه ی مراحل زندگیمون زیر سایه رحمت خدا باشیمو هیچوقت تنهامون نذاره

آرش خان واقعا ازت ممنونم به خاطر تایپیکی که گذاشتی
جای چنین تایپیکی واقعا خالی بود که خداروشکر با وجود شما رفع شد
امیدوارم شمام همیشه در پناه خدا باشید
انشالله
خواهش میکنم دوستم.
همچنین.:gol:

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

جواب جالبی بود من تاحالا به این فکر نکرده بودم:(درسته از هردست بدی ازهمون دست هم میگیری اما واقعا" نمیدونم یعنی هنوز متوجه نشدم حکمت خدا به نفع ماهم میتونه باشه درسته عقله من ناقصه اما بعضی چیزارو آدمی دوست داره و میخواد همون شه ...ولی با وجود این همه چیز خیلی حرفتون منو به فکر فرو برد :razz:ممنونم از دعوتتون ممنونم