پایگاه خبر رسانی تالار مواد و متالورژی (همایش، کارگاه ها، سمینار و ....)

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
كاهش 30 درصدي قيمت آهن و ميلگرد در بازار تهران

كاهش 30 درصدي قيمت آهن و ميلگرد در بازار تهران

گروه اقتصاد: رئيس اتحاديه آهن‌فروشان از كاهش 30درصدي قيمت آهن و ميلگرد در بازار تهران خبر داد.
محمد آزاد در گفتگو با فارس درباره آخرين تحولات بازار آهن اظهار كرد: به دليل واردات بيش از نياز و افزايش توليد داخل، بازار آهن با ركود مواجه شده و به علت افزايش عرضه بر تقاضا قيمت‌ها كاهش يافته است. وي افزود: دليل ديگر كاهش قيمت آهن، پايين آمدن قيمت‌هاي جهاني است كه متاثر از نوسانات قيمت نفت است.
آزاد گفت: كاهش 30 درصدي قيمت آهن باعث شده تا تعداد زيادي از توليدكنندگان متضرر شوند. وي افزود: فراواني آهن و ميلگرد در بازار و كاهش قيمت آن باعث رضايت مصرف‌كنندگان و كاهش قيمت مسكن شده است.

محسن کریمی

عضو جدید
سلام مجدد
درباره ی تاسیس یک شرکت ndt باید نکاتی رو عرض کنم
کارفرماها در اکثر موارد شرکت ها و موسسات دولتی می باشند.
بر طبق دستور العمل اجرایی دولت تمامی موسسات و ارگانهای دولتی موظف به بازرسی جوش ساختمانی و صنعتی می باشند (پس ببنید اونا هم از دل خوششون تن به این کار نمیدن مثلا کارفرمایی که تا حالا کلی پروژه با یک پیمانکار به ظاهر غریبه ;) داشته حاضر نیست اونو که البته هیچ رابطه ای هم بینشون نیست تحت فشار بذاره)
گرفتن پروژه از سازمانها هم شرایط خودشو داره یه وقتا سر قیمت پیشنهادی هس که باید تا صبح قیامت تو اتاقای ادارات بدویی یه وقتام از قبل بر اساس حسن انجام کار و اعتبارت بهت خودشون پیشنهاد می کنن
ببینید ndt یک زمینه است که هنوز نیومده داره کهنه میشه ببینین ndt با یک طرز تفکر عجیب بین مسئولین ذیربط جا افتاده و من فکر نمی کنم دیگه هم بشه جایگاه بازرسی جوش رو تو ایران درست کرد...........مگه یکی از استادای ndt ایران از اون صندلی استادیش پاشه بیاد تو متن کار قرار بگیره تا شاید عمق فاجعه رو بفهمه.....اون وقت بره سر کلاس چیزای بدرد بخور بگه
از یه طرف دیگه هم بهتون بگم این بازار هنوز اشباع نشده فرصت شغلی زیادی داره ولیییییییییی من مطمئن هستم چند سال دیگه شرایط عوض می شه بنابر این هرکی تو این روزا شرکت بزنه برد کرده
تجهیزات اولیه بسته به زمینه کاری شما داره شما می تونین با سرمایه خیلی کم هم شروع کنین ولی مسلما پیشرفت یک شرکت بستگی به 1- نیروهای زبده و ماهرش داره 2- مدیریت قوی 3- لوازم و تجهیزات مربوطه
الان شرکت ما که تقریبا با سرمایه زیر 2 میلیون شروع کرده مجبور شده تا الان بیش از 100 میلیون تومان تجهیزات بازرسی و دفتری خریداری کنه (که البته بستگی به طرز تفکر اعضا هم داره)
برای جمع بندی میتونم بگم هزینه ها بالا کار فوق العاده دشوار و فرسایشی در عوض در آمد بالا)
اگه توضیح دیگه در این رابطه خواستین من در خدمتم:)

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد
درباره ی تاسیس یک شرکت ndt باید نکاتی رو عرض کنم
کارفرماها در اکثر موارد شرکت ها و موسسات دولتی می باشند.
بر طبق دستور العمل اجرایی دولت تمامی موسسات و ارگانهای دولتی موظف به بازرسی جوش ساختمانی و صنعتی می باشند (پس ببنید اونا هم از دل خوششون تن به این کار نمیدن مثلا کارفرمایی که تا حالا کلی پروژه با یک پیمانکار به ظاهر غریبه ;) داشته حاضر نیست اونو که البته هیچ رابطه ای هم بینشون نیست تحت فشار بذاره)
گرفتن پروژه از سازمانها هم شرایط خودشو داره یه وقتا سر قیمت پیشنهادی هس که باید تا صبح قیامت تو اتاقای ادارات بدویی یه وقتام از قبل بر اساس حسن انجام کار و اعتبارت بهت خودشون پیشنهاد می کنن
ببینید ndt یک زمینه است که هنوز نیومده داره کهنه میشه ببینین ndt با یک طرز تفکر عجیب بین مسئولین ذیربط جا افتاده و من فکر نمی کنم دیگه هم بشه جایگاه بازرسی جوش رو تو ایران درست کرد...........مگه یکی از استادای ndt ایران از اون صندلی استادیش پاشه بیاد تو متن کار قرار بگیره تا شاید عمق فاجعه رو بفهمه.....اون وقت بره سر کلاس چیزای بدرد بخور بگه
از یه طرف دیگه هم بهتون بگم این بازار هنوز اشباع نشده فرصت شغلی زیادی داره ولیییییییییی من مطمئن هستم چند سال دیگه شرایط عوض می شه بنابر این هرکی تو این روزا شرکت بزنه برد کرده
تجهیزات اولیه بسته به زمینه کاری شما داره شما می تونین با سرمایه خیلی کم هم شروع کنین ولی مسلما پیشرفت یک شرکت بستگی به 1- نیروهای زبده و ماهرش داره 2- مدیریت قوی 3- لوازم و تجهیزات مربوطه
الان شرکت ما که تقریبا با سرمایه زیر 2 میلیون شروع کرده مجبور شده تا الان بیش از 100 میلیون تومان تجهیزات بازرسی و دفتری خریداری کنه (که البته بستگی به طرز تفکر اعضا هم داره)
برای جمع بندی میتونم بگم هزینه ها بالا کار فوق العاده دشوار و فرسایشی در عوض در آمد بالا)
اگه توضیح دیگه در این رابطه خواستین من در خدمتم:)

با تشکر

جواب سوال اولم که کمی مبهم بود ولی جواب سوال دوم تقریبا کامل بود.
از مدیر بخش درخواست دارم این پست شماره 22 و 23 رو به بخش کارگاه های آموزشی انتقال بدند. (و احتمالا این پست رو)

1. این سفارشات رو کجا می نویسند که من تا به حال ندیده ام!؟
مثلا اگر به صورت مناقصه است باید تو روزنامه نوشته بشه، من هم که معمولا هر روز، روزنامه ها رو می خونم (مخصوصا بخش آگهی هاش رو) ولی تا به حال چیزی در رابطه با آگهی مناقصه بازرسی فنی یا NDT یا چیز مشابه دیگه ای ندیدم.

2. چه طور با 2 میلیون شروع کردید؟
حداقل تجهیزات برای شروع اگر MT، PT، UT و RT در نظر گرفته شود، همین سه چهار تا دستگاه کلی هزینه داره.

3. برای تاسیس شرکت مربوط به بازرسی فنی باید کجا مراجعه شود و چه مدارکی مورد نیاز است؟ (و احتمالا چقدر هزینه و زمان)

با تشکر مجدد از اشتراک اطلاعات شما

فرهنگ

مدیر بازنشسته
کاهش 200 دلاری قیمت صادراتی چدن

کاهش 200 دلاری قیمت صادراتی چدن

قیمت صادراتی چدن در بازارهای جهانی 200 دلار هر تن کاهش یافته است. تولید کنندگان روسی قیمت های خود را در سطح 720 تا 750 دلار هر تن پیشنهاد می دهند که در مقایسه با قیمت های جولای 230 دلار هر تن کاهش یافته است. در برزیل نیز چدن در قیمت 740 دلار هر تن معامله می شود که نسبت به قیمت قبلی آن 50 دلار هر تن کاهش یافته است. اگر چه قیمت چدن به شدت پایین آمده است، ولی خریداران هنوز منتظرند قیمت ها تثبیت شود. پیش بینی می شود که بازار چدن تا اواسط سپتامبر به ثبات برسد. تولید کنندگان اروپایی امیدوارند بتوانند خرید خود را از اواسط سپتامبر شروع کنند.

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
قویترین آهنربای جهان با قدرت 100 تسلا در فلوریدادر دست ساخت است

قویترین آهنربای جهان با قدرت 100 تسلا در فلوریدادر دست ساخت است

آیا تا کنون به قدرت قویترین آهنربای جهان فکر کرده اید؟ کجا به دنبالش گشتید و جستجو کردید؟​
تا به امروز قویترین آهنربای جهان در دستگاه تشخیصی MRI که در پزشکی کار برد دارد تعبیه شده بود. اما همین امروز مطلع شدیم که قویترین آهنربای جهان که قدرت آن 67 برابر قدرت آهنربای موجود در دستگاه MRI است در انجمن National High Magnetic Field Labratory در ایالت فلوریدا با بودجه ای در حدود 10 میلیون دلار در دست ساخت است.

میدان حاصل از این آهنربا 100 تسلا خواهد بود . به گفته سر پرست این تیم از موارد استفاده این آهنربا می توان به کنترل شرایط دما در ساخت نیمه هادی ها , ساخت دستگاه MRI با ویژگی بالاتر و قیمتی پایین تر و خطوط انتقال انرژی الکتریکی با ولتاژ بالا اشاره کرد.این آهنر با می تواند در آزمایشهای فیزیکی به منظور کشف نقطه عطف زمین که در آنجا جاذبه صفر خواهد بود نیز کار برد داشته باشد.

این تیم ادعا کرد که به تکنولوژی ساخت آهنربایی با میدانی بالاتر از 100 تسلا نیز دست یافته و در آینده ای نه چندان دور نسبت به ساخت آن اقدام خواهد کرد.

این آهنر با در 200 قطعه در محفظه ای متحرک در دست طراحیست.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
پیش بینی ثبات قیمت ورق گرم

پیش بینی ثبات قیمت ورق گرم

پیش بینی می شود قیمت ورق گرم در نیمه اول ماه سپتامبر ثبات یابد. تصمیم بائو استیل مبنی بر حفظ قیمت های ورق گرم در سطح قبلی برای فصل چهارم نیز این احتمال را تقویت می کند. تجار از زمانی که سفارشات خود را به پایان رسانده اند، اندکی از فشار محدودیت سرمایه خلاصی یافتند. در این زمان آن ها شروع به خرید مصالح از تولید کنندگان فولاد کرده اند که با این کار از افزایش قیمت ها حمایت می کنند. دلایلی وجود دارد که ثبات قیمت ورق گرم را در سپتامبر تقویت می کند: 1- جایی برای کاهش بیشتر قیمت تحویل درب کارخانه وجود ندارد. بائو استیل الگویی برای تولید کنندگان دیگر شده است. علاوه بر این، اکثر تولید کنندگان قیمت های تحویل درب کارخانه کمتری پیشنهاد می کنند که نزدیک به قیمت های بازار است. 2- تجار حاضر به کاهش قیمت های خود نیستند، چرا که با تثبیت قیمت توسط کارخانجات، دیگر دلیلی برای کاهش بیشتر قیمت ها از جانب تجار وجود ندارد. 3- قیمت های فعلی ورق گرم کاملاً نزدیک به قیمت تمام شده آن است و برخی معتقدند که قیمت ها به زودی به کف خود می رسد. این امر موجب افزایش اندک تقاضا می شود. 4- ماه سپتامبر برای بازار فولاد عملاً نیم فصل است که ماه تعیین کننده ای می باشد. در اواخر سپتامبر معمولاً تقاضا افزایش می یابد. بنابراین پیش بینی می شود که قیمت ورق گرم در سپتامبر به ثبات برسد.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
مقاومت پوسکو روی قیمت ها خود

مقاومت پوسکو روی قیمت ها خود

مذاکره میان پوسکو و خریداران عمده چینی بر سر قیمت ورق سرد کار آسانی نیست، چرا که هر دو طرف نظرات متفاوتی برای کاهش قیمت ها دارند. خریداران چینی از پوسکو خواسته اند که قیمت ها را با توجه به کاهش اخیر قیمت های فولاد در چین، 100 تا 150 دلار هر تن کاهش دهد ولی پوسکو این پیشنهاد را قبول نمی کند. از سوی دیگر، پوسکو اعلام کرده است که قصد دارد کارخانه های کشتی سازی دوو و DSME را بخرد. با داشتن DSME، سومین سازنده کشتی در جهان به عنوان عضوی از گروه پوسکو، این شرکت امیدوار است میزان فروش ورق بدنه کشتی خود را بالا ببرد.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
اعلام اولین کاهش قیمت آرسلورمیتال در سال جاری

اعلام اولین کاهش قیمت آرسلورمیتال در سال جاری

آرسلورمیتال شعبه آفریقای جنوبی اولین کاهش قیمت خود را در سال جاری اعلام کرده است. قیمت های ورق گرم و مفتول این شرکت از اول اکتبر 5 درصد کاهش می یابد. قیمت ورق گرم ضخامت 2 میلی متر که قیمت پایه برای محصولات فولادی تخت به حساب می آید، از 1081 دلار هر تن در سپتامبر به 1018 دلار هر تن در اکتبر کاهش خواهد یافت. قیمت مفتول نیز از 994 دلار هر تن در سپتامبر به 945 دلار هر تن در اکتبر تنزل خواهد کرد. قبل از سپتامبر 2008، قیمت ورق گرم در هفت مرتبه بیش از 100 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت. قیمت مفتول نیز در این دوره شش بار افزایش یافت. بنابراین، علی رغم کاهش قیمت اکتبر، قیمت ورق گرم 96 درصد و قیمت مفتول 81 درصد از ژانویه 2008 افزایش داشته است.

محسن کریمی

عضو جدید
با تشکر

جواب سوال اولم که کمی مبهم بود ولی جواب سوال دوم تقریبا کامل بود.
از مدیر بخش درخواست دارم این پست شماره 22 و 23 رو به بخش کارگاه های آموزشی انتقال بدند. (و احتمالا این پست رو)

1. این سفارشات رو کجا می نویسند که من تا به حال ندیده ام!؟
مثلا اگر به صورت مناقصه است باید تو روزنامه نوشته بشه، من هم که معمولا هر روز، روزنامه ها رو می خونم (مخصوصا بخش آگهی هاش رو) ولی تا به حال چیزی در رابطه با آگهی مناقصه بازرسی فنی یا NDT یا چیز مشابه دیگه ای ندیدم.

2. چه طور با 2 میلیون شروع کردید؟
حداقل تجهیزات برای شروع اگر MT، PT، UT و RT در نظر گرفته شود، همین سه چهار تا دستگاه کلی هزینه داره.

3. برای تاسیس شرکت مربوط به بازرسی فنی باید کجا مراجعه شود و چه مدارکی مورد نیاز است؟ (و احتمالا چقدر هزینه و زمان)

با تشکر مجدد از اشتراک اطلاعات شما

سلام متالیک جان
نماز روزه هاتون قبول
به عرضتون برسونم که چرا در موارد قراردادهای کلان (بیشتر برای rtمی زنن)
مثلا واسه پروژه های صنعتی از قبیل شرکت گاز نفت و...می زنن
واسه پروژه های دیگه هم معمولا اگه رقم در حد پایین باشه بدون مناقصه به شرکت دارای همکاری بهتر و اگه رقم بالا بود از بین شرکت های درخواست کننده به پایین ترین پیشنهاد.
درمورد شروع شرکت باید بگم کارا ثبتیش مثه ثبت اساس نامه اعضا هیئت مدیره و.. اگه به مشکل خاصی بر نخورین زیاد طول نمی کشه.
شاید از اول درخواستتون تا تایید نام شرکت و اخذ شماره ثبتتون یک ماه بیشتر طول نکشه.
همم برادر من مگه از اول تو می خوای کجارو rt بزنی که نیاز به تجهیزاتش داشته باشی ؟:eek:
سنگ بزرگ علامت نزدن است:smile:
از نظر من اگه کسی میخواد کاری رو شرو کنه لازم نیست از اول هم تمام سرمایشو بزاره وسط چون اگه جواب نگرفت اونوقت زیاد ضرر نکرده باشه
ما از اول با یه دونه یوک (واسه mt) و چند تا اسپری واسه pt با چندتا گیج و اینجور چیزا شرو کردیم به تدریج هرچی پروژه ها بیشتر میشد تجهیزاتشو به همون نسبت می خریدیم
البته ناگفته نمونه که یه وام هم به مبلغ 15 میلیون گرفتیم که همون 2یا 3 میلیونش بیشتر واسه تجهیزات اولیه نرفت
ولی الان ظرف مدت.... از تمام رقیبامون تو ..... جلو افتادیم :cool:
تمام تجهیزات مورد نیاز رو هم بحمدالله خریداری کردیم
روز اول فقط خودمون بودیم که میرفتیم تست می زدیم اما الان حدود بیست تا بازرس ndt پنج تا ناظر کیفی و سه تا شرکت زیر مجموعه زدیم .
ولی اگه خدای نکرده این کاری که ما شروع کردیم نمیگرفت (که همه احتمال موفقیتمون رو حدود 20 درصد گفته بودن)شرکا تمام زندگیشون رو از دست نمیدادن.
در ضمن یه چیز دیگه تو این کار زیر آب زنی هم به وفور یافت میشه اول تاسیس رو یادمه هر اداره ای که میرفتیم میدیدیم شرکتای رقیب یا رفتن کلی بدگویی کردن یا هم اینقدر قیمت رو زیر نرخ دادن که ما نتونیم کاری بکنیم خلاصه هم باس هوای خودتو داشته باشی هم طرفاتو ....
دیگه سوالی باشه در خدمتم
یا حق

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام متالیک جان
نماز روزه هاتون قبول
به عرضتون برسونم که چرا در موارد قراردادهای کلان (بیشتر برای rtمی زنن)
مثلا واسه پروژه های صنعتی از قبیل شرکت گاز نفت و...می زنن
واسه پروژه های دیگه هم معمولا اگه رقم در حد پایین باشه بدون مناقصه به شرکت دارای همکاری بهتر و اگه رقم بالا بود از بین شرکت های درخواست کننده به پایین ترین پیشنهاد.
درمورد شروع شرکت باید بگم کارا ثبتیش مثه ثبت اساس نامه اعضا هیئت مدیره و.. اگه به مشکل خاصی بر نخورین زیاد طول نمی کشه.
شاید از اول درخواستتون تا تایید نام شرکت و اخذ شماره ثبتتون یک ماه بیشتر طول نکشه.
همم برادر من مگه از اول تو می خوای کجارو rt بزنی که نیاز به تجهیزاتش داشته باشی ؟:eek:
سنگ بزرگ علامت نزدن است:smile:
از نظر من اگه کسی میخواد کاری رو شرو کنه لازم نیست از اول هم تمام سرمایشو بزاره وسط چون اگه جواب نگرفت اونوقت زیاد ضرر نکرده باشه
ما از اول با یه دونه یوک (واسه mt) و چند تا اسپری واسه pt با چندتا گیج و اینجور چیزا شرو کردیم به تدریج هرچی پروژه ها بیشتر میشد تجهیزاتشو به همون نسبت می خریدیم
البته ناگفته نمونه که یه وام هم به مبلغ 15 میلیون گرفتیم که همون 2یا 3 میلیونش بیشتر واسه تجهیزات اولیه نرفت
ولی الان ظرف مدت.... از تمام رقیبامون تو ..... جلو افتادیم :cool:
تمام تجهیزات مورد نیاز رو هم بحمدالله خریداری کردیم
روز اول فقط خودمون بودیم که میرفتیم تست می زدیم اما الان حدود بیست تا بازرس ndt پنج تا ناظر کیفی و سه تا شرکت زیر مجموعه زدیم .
ولی اگه خدای نکرده این کاری که ما شروع کردیم نمیگرفت (که همه احتمال موفقیتمون رو حدود 20 درصد گفته بودن)شرکا تمام زندگیشون رو از دست نمیدادن.
در ضمن یه چیز دیگه تو این کار زیر آب زنی هم به وفور یافت میشه اول تاسیس رو یادمه هر اداره ای که میرفتیم میدیدیم شرکتای رقیب یا رفتن کلی بدگویی کردن یا هم اینقدر قیمت رو زیر نرخ دادن که ما نتونیم کاری بکنیم خلاصه هم باس هوای خودتو داشته باشی هم طرفاتو ....
دیگه سوالی باشه در خدمتم
یا حق

- زیر آب زنی که در مملکت امام زمان چیز طبیعی است. ما نیز خود شاهد این مساله در بسیاری از شرکت ها و کارخانجات (و حتی زندگی افراد) بوده ایم (به وفور!)
- حقوق NDT MAN رو چطور تعیین می کنید؟
- محل شرکت شما در تهران است؟ آیا محل اجرای بازرسی هم تهران است یا به شهرستان ها اعزام می شوند؟
- وام رو از کجا می شه گرفت؟

با تشکر

محسن کریمی

عضو جدید
- زیر آب زنی که در مملکت امام زمان چیز طبیعی است. ما نیز خود شاهد این مساله در بسیاری از شرکت ها و کارخانجات (و حتی زندگی افراد) بوده ایم (به وفور!)
- حقوق NDT MAN رو چطور تعیین می کنید؟
- محل شرکت شما در تهران است؟ آیا محل اجرای بازرسی هم تهران است یا به شهرستان ها اعزام می شوند؟
- وام رو از کجا می شه گرفت؟

سلام متالیک جان
حقوق بر اساس قوانین وزارت کار می باشد حداقل حقوق بیمه ای + هزینه ی ماموریت + حق مدرک
بر اساس مدرک بازرس و تعداد level ndt حقوق ها متغیر می باشد.
درضمن عرض کنم که بازرسا بیشتر ماه رو تو ماموریت هستن چون بیشتر پروژهامون برون شهری هستن
نه تو تهران نیستیم......
متاسفانه بیشتر ماموریت های شهری رو به شرکتهای قدیمی می دن
ما هم برای همین شرو کردیم به همکاری با نهادهایی که پروژه هاشون تو تمام استان هست مثل وزارت مسکن بنیاد مسکن و.....برای همون الان حدود60% پروژه هامون خارج از شهر خودمونه........
وام رو هم متالیک عزیز از بانک سامان علیه السلام به صورت مضاربه ای البته از نوع اسلامی و خدا و قرآنیش گرفتیم.......
البته بماند که ظرف 5 سال باید دو برابر مبلغ در یافتی رو برگردونیم:smile:
کلا مثل اینکه تو جامعه ما آدم نمیتونه از راه درست و اخلاقی هیچ کاری رو پی ریزی کنه...:razz:
یا حق

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
با تشکر از شما، تقریبا تمام آن چیزهایی را که می خواستم بدانم شما در طی این چند پست گفتید.
در حال حاضر سوال خاصی ندارم، اگر در آینده مشکل یا سوالی داشتم مطرح خواهم کرد.
موفق و سلامت باشید

فرهنگ

مدیر بازنشسته
کاهش تولید فولاد در آسیا

کاهش تولید فولاد در آسیا

کارخانه های بزرگ آسیا از قبیل بائو استیل، نیپون استیل و پوسکو کره قصد دارند به منظور سرویس ماشین آلات کارخانه، تولید خود را در اکتبر کاهش دهند. به پیش بینی تحلیل گران در اکتبر تولید ورق گرم در آسیا 5 میلیون تن کاهش خواهد یافت. بنابراین، کمبود عرضه می تواند موجب افزایش مجدد قیمت های فولاد در فصل چهارم گردد. در این میان تعدادی از کارخانه های فولاد در چین نیز تولید خود را به دلیل کمبود تقاضا و افزایش قیمت مواد اولیه کاهش داده اند. شرکت نانجینگ استیل به دلیل کاهش 10 درصدی قیمت ها، تولید خود را کاهش خواهد داد. ویسکو و تانگشان استیل نیز اعلام کاهش تولید کرده اند. از سوی دیگر گفته می شود بائو استیل به بهانه سرویس و تعمیر دستگاههای کارخانه، تولید خود را بدون اعلام قبلی کاهش داده است.

hamidrezaeyan

عضو جدید
سمینار آموزشی رزومه نویسیhttp://www.iromes.com

سمینار آموزشی رزومه نویسیhttp://www.iromes.com

برای اطلاع دوستان و دانشجویان عزیز
به نظر من که خیلی مفید می تونه باشه.

pejmann

عضو جدید
ba salam va tashakor az shoma
man daneshjuye sale akhare material engineering hastam va madrake PT ro ham daram va ghasde tasise sherkate NDT ro daram
lotfan mano rahnamayi befarmayid
kheyli mamnunam
pejman888@yahoo.com

فرهنگ

مدیر بازنشسته
سومین جشنواره فناوری نانو

سومین جشنواره فناوری نانو

در این جشنواره موارد زیر انتخاب میشوند:
محققان برتر
محقق جوان برتر
ازمایشگاه برتر
شرکت خصوصی برتر
موسسات ÷ژوهشی برتر
مرکز رشد و ÷ارک فناوری برتر
محقق برتر در کشورهای اسلامی
÷ایان نامه برتر
محقق برتر خارجی با بیشترین همکاری با محققین ایرانی
محقق برتر ایرانی مقیم خارج با بیشترین همکاری با محققین ایران

زمان:24مهرماه1387
سالن حجاب
مهلت ارسال اثار برای دوره چهارم جشنواره تا ÷ایان ارذیبهشت1388

mohmp

اخراجی موقت
کنگره متالورژی

کنگره متالورژی

سلام

دوستان کسی از کنگره خبری داره، این نتایج داوری رو کی اعلام می کنن؟ چند روز پیش فقط اصلاحات رو اعلام کردند؟ در حالیکه قرار بود روز 15 مهر نتایج داوری رو بگن !!! :surprised:

* saghar

عضو جدید
نخستين همايش رنگ و پوشش های صنعتی

The 1st conference of modern industrial paint & coatings

معرفی رنگ و پوشش های نوین صنعت خودرو ، صنعت نفت ، گاز و پتروشیمی ، صنعت نیروگاهی ، صنعت ساختمان

برگزاری کارگاه های آموزشی و عملی
برپایی نمایشگاه جانبی
بررسی مشکلات زیست محیطی صنعت رنگ
بررسی روش های کاهش هزینه های خوردگی

به شرکت کنندگان گواهی حضور در همايش و کارگاه های تخصصی از طرف انجمن خوردگی ایران اعطا می گردد.

زمان : 24 و 25 آبان 1387
مکان : مشهد مقدس – دانشگاه فردوسی
تلفن دبیرخانه : 05117659416
ارتباط با صنایع : 09151104449

mohmp

اخراجی موقت
سلام

نتایج داوری مقالات کنگرۀ 12 متالورژی اعلام شده و در بخش مدیریت فایل ها نوع پذیرش نوشته شده است.

مهلت ارسال چکیدۀ مقالات به پنجمین کنفرانس Ironmaking در شانگهای چین که اکتبر سال 2009 میلادی برگزار خواهد شد، تا 20 ژانویۀ 2009 تمدید شد. علاقمندان برای اگاهی از محورهای کنفرانس و سایر موارد به آدرس زیر مراجعه کنند.
اولین دورۀ کنفرانس بین اللملی آلومینیم در 23 آپریل 2009 در تهران برگزار می شود. مهلت ارسال چکیده و اصل مقالات به ترتیب تا 23 نوامبر و 21 دسامبر می باشد. زبان رسمی کنفرانس انگلیسی است. علاقمندان برای اگاهی از محورهای کنفرانس و سایر موارد به آدرس زیر مراجعه کنند.​

فرهنگ

مدیر بازنشسته
عدم بهبودی بازار فولاد تا آخر 2009

عدم بهبودی بازار فولاد تا آخر 2009

طبق نظر نمایندگان حاضر در کنفرانس موسسه آهن و فولاد آمریکای لاتین ( ایلافا ) که هفته گذشته در مکزیک برگزار شد، تا نیمه دوم سال 2009 و یا 2010 هیچ بهبودی در وضعیت بازار فولاد حاصل نخواهد شد.

آخرین ویرایش:

فرهنگ

مدیر بازنشسته
کاهش تقاضای جهانی فولاد در سال 2009

کاهش تقاضای جهانی فولاد در سال 2009

مدیر موسسه ورلد استیل داینامیک اظهار داشت با توجه به این مطلب که بحران مالی، اقتصادهای جهانی را با رکود مواجه کرده و خرید فلزات را تقریباً متوقف ساخته است، پیش بینی می شود که تقاضای جهانی فولاد در سال 2009 حدود 5 درصد کاهش یابد.

آخرین ویرایش:

salehim64

عضو جدید
همایش انجمن مهندسین متالورژی

همایش انجمن مهندسین متالورژی

دوستان فردا و /پس فردا همایش انجمن مهندسین متالورژیه کرج، دانشگاه آزاد، نماید کسی؟؟؟؟؟؟؟؟

salehim64

عضو جدید
مگه ثبت نام کردی!؟

همون بهتر که کسی شرکت نکرده بود،
حتی بخور بخورش خوب نبود....
همون غذای سلف دانشگاه رو دادن به ملت :))
مقاله ها هم خیلی هاش ضعیف تا اون حدی که صدای بعضی اساتید در اومد وسط ارایه مقاله ها ...

متالیک

عضو جدید
کاربر ممتاز
همون بهتر که کسی شرکت نکرده بود،
حتی بخور بخورش خوب نبود....
همون غذای سلف دانشگاه رو دادن به ملت :))
مقاله ها هم خیلی هاش ضعیف تا اون حدی که صدای بعضی اساتید در اومد وسط ارایه مقاله ها ...

من فردا دارم می رم ولی نه برای همایش برای این که دوستا و همکلاسی های قبلیمو ببینم...