وقت نماز طواف کعبه قطع میشود

شیمیست عکاس

عضو جدید

از آیت الله بهجت همین سوال پرسیده شده ایشون فرمودند نمازهای دیگتونو سر وقت بخونید خود به خود نماز صبح بیدار میشین.......
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام دوست خوبم.خیلی ازت ممنونم به خاطر جوابت.به حرفت گوش کردم و نتیجه ش و دیدم.اصن الان که فک میکنم عامل اصلی قضا دادن نماز صبحم همین دیر خوندن نمازای دیگه م بود.خیلی دعاتون میکنم به خاطر این راهنماییتون.براتون بهترینها رو آرزومندم.بهترینهایی که مخصوص براتون مستقیم از طرف خود خدا باشه.سر نمازم همیشه براتون دعا میکنم.و البته منم التماس دعا دارم.

شیمیست عکاس

عضو جدید
البته از دوست عزیزی که ایجادکننده این تاپیک هست هم خیلی ممنونم.و از تذکر به جاشون که گفته بودن ببین کجا رو داری اشتباه میری؟فک میکنم اشتباهم همون دیر خوندن نمازای دیگه م بودش.و به این دوستم هم میگم اگه این کار من الان اصلاح شده،به خاطر تاپیکی هست که شما درستش کردین.اگه قابل باشم شما رو هم به خاطر این کار خیرتون سر نمازام دعا میکنم واز شما هم التماس دعا دارم.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته از دوست عزیزی که ایجادکننده این تاپیک هست هم خیلی ممنونم.و از تذکر به جاشون که گفته بودن ببین کجا رو داری اشتباه میری؟فک میکنم اشتباهم همون دیر خوندن نمازای دیگه م بودش.و به این دوستم هم میگم اگه این کار من الان اصلاح شده،به خاطر تاپیکی هست که شما درستش کردین.اگه قابل باشم شما رو هم به خاطر این کار خیرتون سر نمازام دعا میکنم واز شما هم التماس دعا دارم.
خدا خیرت بده ..ان شاالله مه همه به صراط مستقیم بریم و از انحراف ها دور بشیم

آخرین ویرایش:

شیمیست عکاس

عضو جدید
بنده من!فراموش نکن که ناامیدی پیله ایست که تو با وسوسه شیطان آنرا به دور خود گره میزنی!به کرم ابریشم نگاه کن.ببین چگونه با باز کردن گره های پیله اش پروانه میشود!پس شروع کن.اولین گره را تو باز کن...گره های بعدی را فرشتگان برایت باز خواهند کرد!

شیمیست عکاس

عضو جدید
هر که خواند پنج سوره پنج وقت هر چه او خواهدبیابد غیر رنج
صبح یاسین،ظهر عم،عصر فتح واقعه مغرب،عشا الملک و گنج

یکی از دوستان ما که خیلی اهل معرفته میگفت اگه این سوره هارو همونجوری که تو شعر گفته بعد هر نمازت بخونی هر خواسته ای داشته باشی برآورده میشه

ghxzy

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
هر که خواند پنج سوره پنج وقت هر چه او خواهدبیابد غیر رنج
صبح یاسین،ظهر عم،عصر فتح واقعه مغرب،عشا الملک و گنج

یکی از دوستان ما که خیلی اهل معرفته میگفت اگه این سوره هارو همونجوری که تو شعر گفته بعد هر نمازت بخونی هر خواسته ای داشته باشی برآورده میشه
بله. پدرم همین سفارشو از قول امام زمان (که به یکی از مراجع تقلید دستور داده بودن) به من کردن اما من انجام ندادم.
ان شا الله از این به بعد
در ادامه دستور امام زمان به اون شخص امده:شما این کار رو انجام بدید تا اثراتش رو در زندگیتون ببینید.

دستور امام زمان این بوده
صبح یاسین
ظهر: نبا
عصر ، والعصر
مغرب:واقعه
عشا: ملک

آخرین ویرایش توسط مدیر:

شیمیست عکاس

عضو جدید
چه جالب!پس سفارش امام زمانه.ایشالا که همت کنیم و با حس حضور خدا هم نمازامون و هم این سوره ها رو بخونیم.لااقل هفته ای یکبارم بخونیم بهتر از اینه که اصن نخونیم.یا اینکه مثلا نیت کنیم چهل روز بخونیم واسه اینکه یه صفت بدی رو تو خودمون از بین ببریم و به جای اون صفت خوبی رو جایگزین کنیم تو خودمون.مثلا سعی کنیم تو چهل روز کینه رو از بین ببریم و به جاش بخشش رو تمرین کنیم.کنار تلاشمون واسه این کار این سوره ها رو هم بخونیم تا چراغ راهمون بشن.

بله. پدرم همین سفارشو از قول امام زمان (که به یکی از مراجع تقلید دستور داده بودن) به من کردن اما من انجام ندادم.
ان شا الله از این به بعد
در ادامه دستور امام زمان به اون شخص امده:شما این کار رو انجام بدید تا اثراتش رو در زندگیتون ببینید.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز ، برقراری ارتباط با خدا و بریدن از غیر خداست .

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز ، درس تواضع و فروتنی و بریدن از منیت های دنیاست .

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز اوج نواضع در مقابل ایزد متعال است.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا شکرت که وسیله یخوبی بهمون دادی تا باهاش آروم بگیرم ...

خدایا شکر که بهمون اجازه دادی باهات حرف بزنیم ....

خدایا شکر

Nazi_Elite

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارزش نماز

گویند جبرئیل امین نزد یوسف پیامبر بود ، جوانی از آنجا می گذشت ... ؛
جبرئیل گفت این جوان را می شناسی؟ این همان کسی است که در نوزادی به پاکی تو شهادت داد و ماجرای زلیخا به نفع تو تمام شد ؛
یوسف دستور داد تا آن جوان را پیش او بیاورند و در حق او احسان فراوان کرد و به او هدایــای بی شماری داد و دستــور داد هر خواستــه ای دارد برآورده شــود ؛
در آن حال یوسف متوجه گریه جبرئیل شد و دلیل آن را پرسید ؛
جبرئیل گفت: ای یوسف ، تو عبد خدا هستی و در قبال کسی که در زمان نوزادی به پاکی تو شهادت داده چنین نیکی می کنی ، حال به من بگو حال بنده ای که در شبانه روز 5 باز نماز می خواند و در آن به پاکی خدا شهادت می دهد چگونه است و خدا با چنین بنده ای چگونه رفتار میکند ... !!!

✔✔✔نمازباتوجه وباحضوربخوانید،به نوافل اهمیت بدهیدوسعی کنیدکه درروزمقداری قرآن تلاوت کنید."آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)"

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
رسول خدا (صلى الله عليه و آله و سلم) وارد مسجدى شد كه گروهى از ياران آنحضرت آنجا بودند، پيامبر فرمود: آيا هيچ ميدانيد كه پروردگارتان چه فرموده و چه دستور داده است؟گفتند: خدا و پيامبرش بهتر ميداند، فرمود: همانا پروردگارتان ميفرمايد:هر كس محافظت نمازهاى پنجگانه را بنمايد و آنها را در اول وقت بجا آورد، در قيامت ملاقاتم كند در حاليكه براى او نزد من عهدى است كه داخل بهشتش كنم.هر كس آنها را در وقت بجا نياورد و محافظت بر آنها نداشته آن ديگر بخودم مربوط است اگر بخواهم عذابش ميكنم و اگر بخواهم مى‏آمرزم.

آخرین ویرایش:

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
قَداَفلحَ المؤمِنون،اَلَذینَ فی صَلاتِهِم خاشِعُون.(مؤمنون آیات1-2)

به حقیقت رستگار شدند مؤمنان آنانکه ایشانند در نمازشان خضوع کنندگان.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
2.وَاَقِمِ الصَّلوةَ اِنَّ الصَّلواةَ تَنهی عَنِ الفَحشاءِ وَالمُنکَر.(عنکبوت آیه 45)

وبرپای دار نماز را ،بدرستیکه نماز نهی می کنداز کارهای زشت و ناپسند.

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارزش نماز

گویند جبرئیل امین نزد یوسف پیامبر بود ، جوانی از آنجا می گذشت ... ؛
جبرئیل گفت این جوان را می شناسی؟ این همان کسی است که در نوزادی به پاکی تو شهادت داد و ماجرای زلیخا به نفع تو تمام شد ؛
یوسف دستور داد تا آن جوان را پیش او بیاورند و در حق او احسان فراوان کرد و به او هدایــای بی شماری داد و دستــور داد هر خواستــه ای دارد برآورده شــود ؛
در آن حال یوسف متوجه گریه جبرئیل شد و دلیل آن را پرسید ؛
جبرئیل گفت: ای یوسف ، تو عبد خدا هستی و در قبال کسی که در زمان نوزادی به پاکی تو شهادت داده چنین نیکی می کنی ، حال به من بگو حال بنده ای که در شبانه روز 5 باز نماز می خواند و در آن به پاکی خدا شهادت می دهد چگونه است و خدا با چنین بنده ای چگونه رفتار میکند ... !!!

✔✔✔نمازباتوجه وباحضوربخوانید،به نوافل اهمیت بدهیدوسعی کنیدکه درروزمقداری قرآن تلاوت کنید."آیت الله خامنه ای(مدظله العالی)"

این خیلی ذوست داشتم:w27::w27::w27:

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

3.وَاَقیِمُواالصَّلواةَ وَءَاتُواالزَّکواةَ وارْکَعُوامَعَ الرَّاکِعیِنَ.(بقره آیه 41)

و برپای دارید نماز را و بدهید زکات را و رکوع کنید با رکوع کنندگان.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

4.واسْتَعیِنُوا بِالصَّبروَالصَّلواةِ وَاِنَّها لَکَبیِرَةٌ اِلاّعَلیَ الْخاشِعینَ.( بقره آیه 45)

واستعانت جوئید به شکیبایی و نماز و بدرستیکه آن نماز دشوار است مگر بر صاحبان خشوع.

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز

نماز مراسم مخصوصی برای پرستش خدا و راز و نیاز با او است که در جنبه های
ارزنده و آموزنده خاصی در نظر گرفته شده و به همین جهت شکل مخصوصی به خود گرفته است.چند حدیث در رابطه با نماز :
.
.

دوست داشتنی ترین کارها نزد خداوند بلند مرتبه ، نماز خواندن است. امام علی ( ع )
.
.
.

نمازی که در اول وقت خوانده شود ، با شکلی درخشان به سوی صاحبش بر می گرددو می گوید : تو مرا خوب حفظ کردی، خدا هم تو را حفظ کند. امام باقر ( ع )​

باران7

کاربر فعال
قابل درگاه حی بی نیاز*****هیچ طاعت نیست بهتر از نمازاین عبادت مایه قرب خداست*****مونس شب های تار انبیاستاین عبادت مایه غفران ماست*****ناجی و کفاره عصیان ماستگر تعجب می کنی از این بیان*****پس برو تنهی عن الفحشا بخواناین عبادت چون عمود دین توست*****شرط ملت مذهب و آیین توستمتقین را زین و منهاج آمده*****مومنین را عین معراج آمدهچون شدی آماده غسل و وضو*****از معاصی دست و دل اول بشوخویش را خالی تو از تزویر کن*****پس بلند آوازه تکبیر کناز خدایان مجازی عذر خواه*****بعد از سر ده ندای لا الهلفظ الا با دل آگاه گو*****پس محمد ص رسول الله گوخویشتن را مومن و موقن ببین*****پس علی ع را گو امیر المومنیندل تهی کن از همه کفر و دغل*****پس بگو حی علی خیر العملچشم بردار از تمام ممکنات*****بعد از آن بر گو که قد قام الصلوهپشت سر انداز خاص و عام را*****پس بگو تکبیره الاحرام راچون ستادی در حضور کردگار*****باش قائم با سکون و با وقارفهم کن تا با که می گویی سخن*****با خدا یا با خیال خویشتندر نمازی یا که دعوا می کنی*****یا جوال و مال پیدا می کنیدر رکوعی یا به فکر نان و آب*****یا معلق می زنی با صد شتابدر سجودی یا مگر همچو کلاغ*****می زنی بر خاک منقار و دماغیک دقیقه، هشت رکعت خوانده ای*****زین ریاضت همچو خر وامانده اینصف عمرت از ریاضت کاسته*****این نماز از تو خدا کی خواستهشرم کن از این نماز ای بی ادب*****هان مکش بیهوده این رنج و تعبگر نماز خویش خواندی با حضور*****هست مقبول خداوند غفوربی حضور قلب اگر خواندی نمازحق بود از این نمازت بی نیاز

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاش سر وقت نماز خوندنمون فقط مختص به ماه مبارک رمضون نباشه
کاش برای نمازمون بیتش اهمیت قائل بشیم
کاش سر وقت نماز خوندنمون و ارجع تر از خیلی کارها قرار بدیم
همیشه از خدا همه چی میخوایم هر مشکلی برامون پیش میاد بلافاصله میگیم خدایا خوب دمت گرم رفیق
چقد برا حرف زدن باهاش وقت گذاشتی صدای بانگ اذان داره میاد همون موقع رفتی با خدات حرف بزنی ...هی روزگار
داریم بد میکنیم باور کنید داریم بد میکنیم ...خودم میگم بیشتر

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماها میدونین مثل چی هستیم مثل کسی میمونیم که هر وقت کار داریم به رفیقمون زنگ میزنیم هر وقت گیر می افتیم یه جایی فورن یادش می افتیم آره یه رفیق داریم که تو این اداره برش داره
اون اداره میتونه برامون کاری بکنه .... بابا دمت گرم خدا که همه جا بُرِش داره نداره ؟ یکم فکرشو بکنیم اگه خدا کمکمون نکنه ما رو به حال خودمون بذاره چی به سرمون میاد نه بالاغیرتن فکرشو کردیم ؟

سعی کنیم رفاقت باخدامون و از دست ندیم باهاش پایه باشی تا آخرش باهات هست فقط کافیه بگی بسم االله ....

وقت نمازه به جای حرفای الکی و کارهای بیهوده برو چند کلام با خدات حرف بزن بهش بگو خداجون امروز این اتفاقا برام افتاد میگم خدا امروز فلان کارو کردم اگه کار درستی بوده کمکم کن زودتر نتیجه بگیره اگه خیرم توش هست اگه نیست همین الان کنسلش کن ..فقط کافیه پایش باشی ... هر وقت کاری داری سمتش نریم وقتی در اوج خوشی هستیم بریم وقتی همچیمون وفق مرادمونه بریم ...این قشنگ تره

فرصت صحبت با خدامون و هیچ وقت از دست ندیم شاید اون فرصت اون زمان آخرین فرصتی باشه که ما داریم پس قدر بدونیم ...

نمازمون و تا میتونیم سر وقت بخونیم

آخرین ویرایش: