هوش بالای مردم ایران

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دانشگاه خیلی از استادات اصلا حرفتو نمی فهمن و واسه اینکه کم نیارن میگن بعدا میفهمی که داری اشتباه میکنی!
خیلی از همکلاسی هات لیسانس میگیرن ولی ساده ترین اصول رشته خودشونو نمیدونن!
خیلی ها اسمشون مهندسه ولی از هندسه هیچی سر در نمیارن!
خیلی ها تو ایرن زندگی میکنند اما اگه بگی اسم 2 تا از وزیرا رو بگو نمیتونن!
خیلی ها 10 ساله پشت فرمونن اما نمیدونن وقتی میخوان به چپ یا راست برن باید آینه بغل رو نگاه کنن!
خیلی ها اسمشون بچه تهرانه ولی هنوز نفهمیدن نباید آشغالو از تو ماشین بندازن وسط اتوبان!
خیلی ها 2,3 بار اومدن خونت اما دفعه چهارم که میخوان بیان باز زنگ میزنن آدرس میپرسن!
خیلی ها اسمشون پزشکه ولی بعد از 5 بار ویزیت و معاینه نمیفهمن دردت چیه!
خیلی ها اسمشون تحلیلگر مسائل سیاسیه ولی تو زندگیه خودشون موندن!
خیلی ها 300 تا مدرک دانشگاهی و غیر دانشگاهی دارن ولی اگه بهشون بگی یه نامه بنویس 600 تا غلط املائی دارن!
خیلی ها توهم میزنن ایرانی ها باهوشن! ولی تو رتبه بندی هوش مردم کشور های جهان رتبه 56 رو داریم با متوسط IQ 84 ! (یعنی فاقد هوش ریاضی)
خیلی دوس دارم بدونم این شایعه هوش بالای مردم ایران از کی و چجوری شکل گرفت؟!!!
فقط اینو میدونم : ایرانی ها باهوش نیستند
اگه اینو می پذیرفتیم الان وضعمون این نبود...

silver light

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه باید بگم حرفتون کاملا حقیقته
ایرانی ها مردمی خودشیفته بیشتر نیستند!

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
دقيقاً..........نمونه هاشو خيلي ديدم ....
يكي از استاداي ما قرار بود چند تا از بچه ها رو انتخاب كنه كه كلاس حل تمرين رو واسه ترم پايينيا بده دستشون .....ميخواست بهمون روش تدريس كردن رو ياد بده گفت اگه چيزي پرسيدن بلد نبودين بگين اين درس جلسه بعدتونه ..... اون لحضه يادم افتاد خودش بارها از اون جمله واسه جواب سوالاي سر كلاس ما استفاده كرده !!!:confused:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرچه حرفاتونو قبول دارم اما تمام این جمله ها رو ردیف کردین که بگین ایرانیها باهوش نیستن؟؟؟ خیلی از مثالهاتون اصلا به هوش ریاضی ربط نداره و چندتایی که اصلا به هوش ربط نداره.. می تونستین بیاین و اعلام کنین ایرانیها باهوش نیستن طبق تحقیق فلان..... البته اون رنکینگ نکته جالبش اینه که کاملا از روی مرزهای جغرافیایی عمل می کنه... (تاکید می کنم که قصدم این نیست بگم بی تردید ما باهوشیم)

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
گرچه حرفاتونو قبول دارم اما تمام این جمله ها رو ردیف کردین که بگین ایرانیها باهوش نیستن؟؟؟ خیلی از مثالهاتون اصلا به هوش ریاضی ربط نداره و چندتایی که اصلا به هوش ربط نداره.. می تونستین بیاین و اعلام کنین ایرانیها باهوش نیستن طبق تحقیق فلان..... البته اون رنکینگ نکته جالبش اینه که کاملا از روی مرزهای جغرافیایی عمل می کنه... (تاکید می کنم که قصدم این نیست بگم بی تردید ما باهوشیم)
به نظر من خیلی چیزا که ظاهرا به هوش ارتباطی ندارند کاملا وابسته به هوشن
مثلا" در مورد فرهنگ رانندگی اگه یه آدم بتونه درک کنه که رانندگی صحیح به نفع خودش و دیگرانه هیچوقت تخلف نمیکنه و به نظر من این درک از هوش آدم سرچشمه میگیره,در ضمن هوش فقط به هوش ریاضی ختم نمیشه
خودتون میدونید که هوش انواع مختلفی داره (مثل هوش عاطفی و هوش اجتماعی و ....) حتی بعضی دانشمندا حدود 7 تا دسته بندی مختلف برای هوش در نظر گرفته اند که همه اینا کم و بیش به ضریب هوشی (IQ) مرتبط هستند..
به هر حال از وضعیت فعلی ایران میشه یه تخمین کلی از هوش مردم زد
به قول هرمان موتسیوس (نظریه پرداز آلمانی) : "هنگامی که ملتی میتواند مبل ها و لوستر های زیبا بسازد اما هر روزه بدترین ساختمان ها را میسازد دلالت بر اوضاع نابسامان و تاریک آن جامعه دارد"
حالا این در مورد معماری یه جامعه هست اما در حالت کلی میشه این دیدگاه رو به کلیت یه جامعه و توانایی ذهنی مردم اون جامعه تعمیم داد

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
من برعکسشو میگم
ایرانیها باهوش هستن اما از هوششون درست استفاده نمیکنن
خوب اگه حرف شما درست باشه پس با یه فاجعه طرفیم!
هوش یه چیز خدادادیه و هیچوقت کسی رو سرزنش نمیکنیم که مثلا" چرا IQ پایینی داری
ولی استفاده نکردن از هوش دلیلش عقل و شعور پایینه و این برای یه جامعه به مراتب بدتر از پایین بودن هوش ریاضیه

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ذهن هم مثل بدن می مونه
وقتی ازش استفاده نشه تنبل می شه و نسل به نسل ضعیف تر!

البته مطالبی که استارتر محترم گذاشتن بیشتر برمی گرده به سنجش اطلاعات و ارتباطات عمومی تا هوش!

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ذهن هم مثل بدن می مونه
وقتی ازش استفاده نشه تنبل می شه و نسل به نسل ضعیف تر!

البته مطالبی که استارتر محترم گذاشتن بیشتر برمی گرده به سنجش اطلاعات و ارتباطات عمومی تا هوش!
فکر کنم تو پست 7 جوابتونو داده باشم...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من خیلی چیزا که ظاهرا به هوش ارتباطی ندارند کاملا وابسته به هوشن
مثلا" در مورد فرهنگ رانندگی اگه یه آدم بتونه درک کنه که رانندگی صحیح به نفع خودش و دیگرانه هیچوقت تخلف نمیکنه و به نظر من این درک از هوش آدم سرچشمه میگیره,در ضمن هوش فقط به هوش ریاضی ختم نمیشه
خودتون میدونید که هوش انواع مختلفی داره (مثل هوش عاطفی و هوش اجتماعی و ....) حتی بعضی دانشمندا حدود 7 تا دسته بندی مختلف برای هوش در نظر گرفته اند که همه اینا کم و بیش به ضریب هوشی (IQ) مرتبط هستند..
به هر حال از وضعیت فعلی ایران میشه یه تخمین کلی از هوش مردم زد
به قول هرمان موتسیوس (نظریه پرداز آلمانی) : "هنگامی که ملتی میتواند مبل ها و لوستر های زیبا بسازد اما هر روزه بدترین ساختمان ها را میسازد دلالت بر اوضاع نابسامان و تاریک آن جامعه دارد"
حالا این در مورد معماری یه جامعه هست اما در حالت کلی میشه این دیدگاه رو به کلیت یه جامعه و توانایی ذهنی مردم اون جامعه تعمیم داد
قطعا همینطوره... هوش درجات و زمینه های مختلف داره... اما همه چیز وابسته به هوش نیست... هوش تو همه زمینه ها وارد نیست... مثلا اون چیزی که در مورد استاد و سوال گفتین چطوری به هوش ربط داره؟؟؟ اینکه استاده هوشش پایینه؟؟؟ اما کلیت جمله فقط داره دروغگویی استاد رو نشون می ده اگه نه شمای ایرانی که سوال براتون پیش اومده قطعا هوش فهم اون مساله رو داشتین...
من حرفم سر مثالها بود... در مورد اینکه هوش ایرانیها بالاست یا پایینه اونهم درست منطبق بر مرزهای جغرافیایی کاری نمی تونم بکنم... اما یک نکته تو این زمینه اساسیه اون هم اینکه نقش تلاش ، خواست و اموزش خیلی بیشتر از هوشه چه ایرانی باشی چه اروپایی چه ژاپنی...
من اقلا بین نزدیکان خودم هوش ریاضی بسیار بالایی دیدم... و داشتم دوستانی که اصلا نمی فهمن ریاضی یعنی چی .... قضاوت سخته!

دانش +جو

عضو جدید
تو دانشگاه خیلی از استادات اصلا حرفتو نمی فهمن و واسه اینکه کم نیارن میگن بعدا میفهمی که داری اشتباه میکنی!
خیلی از همکلاسی هات لیسانس میگیرن ولی ساده ترین اصول رشته خودشونو نمیدونن!
خیلی ها اسمشون مهندسه ولی از هندسه هیچی سر در نمیارن!
خیلی ها تو ایرن زندگی میکنند اما اگه بگی اسم 2 تا از وزیرا رو بگو نمیتونن!
خیلی ها 10 ساله پشت فرمونن اما نمیدونن وقتی میخوان به چپ یا راست برن باید آینه بغل رو نگاه کنن!
خیلی ها اسمشون بچه تهرانه ولی هنوز نفهمیدن نباید آشغالو از تو ماشین بندازن وسط اتوبان!
خیلی ها 2,3 بار اومدن خونت اما دفعه چهارم که میخوان بیان باز زنگ میزنن آدرس میپرسن!
خیلی ها اسمشون پزشکه ولی بعد از 5 بار ویزیت و معاینه نمیفهمن دردت چیه!
خیلی ها اسمشون تحلیلگر مسائل سیاسیه ولی تو زندگیه خودشون موندن!
خیلی ها 300 تا مدرک دانشگاهی و غیر دانشگاهی دارن ولی اگه بهشون بگی یه نامه بنویس 600 تا غلط املائی دارن!
خیلی ها توهم میزنن ایرانی ها باهوشن! ولی تو رتبه بندی هوش مردم کشور های جهان رتبه 56 رو داریم با متوسط IQ 84 ! (یعنی فاقد هوش ریاضی)
خیلی دوس دارم بدونم این شایعه هوش بالای مردم ایران از کی و چجوری شکل گرفت؟!!!
فقط اینو میدونم : ایرانی ها باهوش نیستند
اگه اینو می پذیرفتیم الان وضعمون این نبود...

استثنا و بی نظمی بی قانونی همه جای دنیا هست من به آمار وارقام بعضا الکی بعضیا کار ندارم وبه ایرانی بودنم افتخار می کنم

خیلیا پرچم ایران رو برافراشته کردن تو تمام دنیا

با شرایط وامکانات کمی که تو هر زمینه داریم به نظر من ایرانیا باهوش ترین افراد هستند ....
اگه یه بار بری تو جشنواره خوارزمی بچه های مخترعمونو ببینی که با حداقل امکانات چه کارایی کردن چشات از تعجب گرد میشه...

panjareh_hossein

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید شنیده باشید توی یه کشور اروپایی اگر سه بار از چراغ قرمز عبور کنید از شما تست روانی(دیوانگی)میگیرن یعنی فقط یه دیوانه میتونه چراغ قرمز رو رد کنه

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید شنیده باشید توی یه کشور اروپایی اگر سه بار از چراغ قرمز عبور کنید از شما تست روانی(دیوانگی)میگیرن یعنی فقط یه دیوانه میتونه چراغ قرمز رو رد کنه
ومطمئن باش اگه یه ایرانی هم تو کشور اروپایی زندگی کنه یاد می گیره از چراغ قرمز رد نشه مگه اینکه دیوانه باشه

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
استثنا و بی نظمی بی قانونی همه جای دنیا هست من به آمار وارقام بعضا الکی بعضیا کار ندارم وبه ایرانی بودنم افتخار می کنم

خیلیا پرچم ایران رو برافراشته کردن تو تمام دنیا

با شرایط وامکانات کمی که تو هر زمینه داریم به نظر من ایرانیا باهوش ترین افراد هستند ....
اگه یه بار بری تو جشنواره خوارزمی بچه های مخترعمونو ببینی که با حداقل امکانات چه کارایی کردن چشات از تعجب گرد میشه...
من به هیچ وجه منکر این نیستم که تو ایران افرادی هستند که هوش فوق العاده ای دارن
اما بحث سر کلیت جامعه و میانگین هوشه
شاید من منظورمو بد بیان کردم اما مقصود من از هوش توانایی ذهنی افراده
که در پایین بودنش در ایران شکی نیست
وگرنه الان ما هم جزو کشورهای پیشرفته جهان بودیم با این پیشینه قوی تاریخی که داریم

پ.ن : کاملا با نظر دوست عزیز *Chakavak* تو پست 10 موافقم (ذهن هم مثل بدن می مونه
وقتی ازش استفاده نشه تنبل می شه و نسل به نسل ضعیف تر!)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هنوز هم به نقش قوي محيط و آموزش در مساله هوش معتقدم

alborz_3000

اخراجی موقت
منم به ایرانی بودنم افتخار میکنم، حال چه باهوش چه خنگول، من از اینکه ایرانی هستم و مثلا امریکایی یا چینی یا فرانسوی نیستم خیلی راضیم

???zendegi

عضو جدید
باهاتون موافقم با این تفاوت که بلد نیستن چه جوری از هوششون استفاده کنن.یعنی یادمون ندادن.توکارای خلاف و ناشایست هوشمون خوب کار میکنه.
مگه ما کم متخصص خوب خارج از کشور داریم که دارن آبروی ایران و میخرن؟؟؟؟
من برعکسشو میگم
ایرانیها باهوش هستن اما از هوششون درست استفاده نمیکنن

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
منم به ایرانی بودنم افتخار میکنم، حال چه باهوش چه خنگول، من از اینکه ایرانی هستم و مثلا امریکایی یا چینی یا فرانسوی نیستم خیلی راضیم
چــرا ؟
مگه ما کم متخصص خوب خارج از کشور داریم که دارن آبروی ایران و میخرن؟؟؟؟
اونا ديگه ايراني نيستن ....فقط اسمشون ايرانيه ...تو اون محيط پيشرفت كردن و متعلق به همون محيطن ..

• Like
واکنش ها: Sarp

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقيقا اين سوال سوال منم هست كه اين شايعه از كجا اومده؟ ما ايرانيها هم هوشمون پايينه هم عقده اي هستيم هم از خود راضي هستيم و هم كلي چيز ديگه منتها به روي خودمون نمياريم.

afn741

عضو جدید
در هوش سرشار ایرانی شکی نیست ولی یک فرق عمده با دیگر کشورها داریم . اونم کار گروهی است که در ایران کمتر دیده میشه . چرا که در یک جمع 10 نفره یک نفر باهوش وجود داشته باشه و بتونن کار رو به صورت گروهی انجام بدن موفقتر از 10 نفر باهوش هستند که به صورت تکی کار میکنند . چرا که در کار گروهی نفرات ضعفهای همدیگر رو با مشارکت هم پوشش میدهند ولی کار انفرادی این کار شدنی نیست .

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از این که در مورد هوش اظهار نظر کنید.لطفا درو موردش مطالعه علمی داشته باشید

t#h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این نفهمیدم،مگه هر کی تهرانی باشه می دونه که نباید آشغال رو از توی ماشین بندازن وسط اتوبان؟!

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
مردم ایران خیلی باهوشوند .............
ولی از هوششون استفاده نمیکنن..............
از افردای که از هوششون استفاده کردند و پیشرفت کردند............ نمونه اش پرفسور سمیعی هست.......

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
خیلی واضحه ..
اگر این حرفا رو به هر کسی بگی قبول میکنه (چون شعورشو داره و میفهمه )

پس مشکل کجاست در حالی که همه میدونن ولی رعایت نمیشه ؟!!

قضیه اینه که ایرانی زیاد دیگه اهل عمل نیست ... و به حرف بسنده میکنه ..
و در این شک نکن که هوش ایرانی بالا هست .. (ولی خب وقتی از این هوشش استفاده نمیکنه چه فایده)

این رو هم مد نظر داشته باشین که خیلی فشارها رو جوانا زیاده و یه جوان بجای اینکه بشین و فکر کن همش دنبال مشکلاتش هست و فرصت ابراز وجود نداره

شندی میگن اگر ایرانی رو با فکر باز راها کنی چی میکنه !!!

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
قبل از این که در مورد هوش اظهار نظر کنید.لطفا درو موردش مطالعه علمی داشته باشید

جالبه این حرفت
وقتی درس هوش مصنوعی رو داشتیم توی دانشگاه پاس میکردیم , استاده پرسید : "بچه ها هوش یعنی چی ؟!!"

جالبه که خود تعریف هوش هم خیلی سخته .. :D