هزینه ترقه بازی رو به فقرا میبخشیدیم چی میشد؟

raha**

عضو جدید
فکر خوبیه..میگم بیایم مسلمونی رو کامل کنیم برای چی باید بریم مدرسه و دانشگاه وقتی هنوز روی زمین انسان فقیرهست مگه ما مسلمون نیستیم؟ خو پول این کارها رو به اونا بدیم دگه!
یه چیزای دگه هم هست م3 یک دست لباس بس نیست یا چشن ازدواج چرا؟ حتی حلقه ازدواج روو هم میشه پلاستیکی گرفت اصل مگه نیت نیست؟ آیا کافر نیست کسی که توی این وضعیت فقرا داره یارانه میگیره؟
آیا اونای که میرن حج مسلمونن واقعن آخه اینهمه فقیر هست نباید پول حج رو به اونا بدن؟

niloofar shafiee

عضو جدید
اونی که اونجا گفتم یه ظنز گزنده بود. من اهل این بیشعوری ها نیستم که پولمو بدم ترقه بخرم.

درسته که این جشن خیلی درست برگزار نمیشه اما یه جشن باستانی و کار بیشعوری اینه که به علایق و اعتفادات دیگران احترام نذاری و توهین کنی
پول ترقه های این روز اونقدر زیاد نیست که واسه بیچاره ها دردی رو دوا کنه,بهتر نگران پولایی باشی که الکی توی زندگی خیلیا صرف کلاس گذاشتن میشه و نیاز تلقی میشه

:(:(

black banner

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقر ما پول و گرسنگي نيست / ما گرسنگي كشيدن رو بلديم

فقر ما تفكره
/ كه همين الان توي همين تاپيك ميتوني فقر رو ببيني كه دوستان چه بر خوردي با اين موضوع داشتند

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درسته که این جشن خیلی درست برگزار نمیشه اما یه جشن باستانی و کار بیشعوری اینه که به علایق و اعتفادات دیگران احترام نذاری و توهین کنی
پول ترقه های این روز اونقدر زیاد نیست که واسه بیچاره ها دردی رو دوا کنه,بهتر نگران پولایی باشی که الکی توی زندگی خیلیا صرف کلاس گذاشتن میشه و نیاز تلقی میشه

:(:(
تو از رشته ات فناوری همینا رو فهمیدی؟ پول ترقه ها چند میلیارد تومنه. حیف که موقع جواب دادن یکم فکر نمیکنی و الکی یه چیزایی مینویسی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فکر خوبیه..میگم بیایم مسلمونی رو کامل کنیم برای چی باید بریم مدرسه و دانشگاه وقتی هنوز روی زمین انسان فقیرهست مگه ما مسلمون نیستیم؟ خو پول این کارها رو به اونا بدیم دگه!
یه چیزای دگه هم هست م3 یک دست لباس بس نیست یا چشن ازدواج چرا؟ حتی حلقه ازدواج روو هم میشه پلاستیکی گرفت اصل مگه نیت نیست؟ آیا کافر نیست کسی که توی این وضعیت فقرا داره یارانه میگیره؟
موضوعی که من مطرح کردم چی بود , جواب که تو دادی چی؟ بعدشم برای خودت رشته تحصیلی زدی : مهندسی معماری
با این فراست , باید بریم پشت سر مش غلام بنّا نماز بخونیم و به او اقتدا کنیم که سوادش از خیلی از شما مهندسان اینترنتی بالاتر و بیشتره.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا خیلی از ما ایرانیان وقتی ازمون ایراد میگیرند بجای تشکر کردن , اون ایراد بحق رو توهین علیه خودمون تصور میکنیم؟

major7

عضو جدید
میلیارد ها تومان خرج ترقه بازی شد. اگه این پولا رو به فقرا و بیماران نیازمند میبخشیدیم عیدشون چی میشد؟

من خودم چند ساله كه شب چهارشنبه سوري بيرون نميرم و مخالفم با برگزاري اينطوري جشن و به نظر من بايد يك مكانهايي خاصي تو هر محله باشه براي اينكار( تو هر محل زمين هاي خالي پيدا ميشه) ملت خانوادگي برن و شادي كنن....اما اينكه مردم پولشو ميدادن به فقرا كاملا مخالفم حتي بيشتر از برگزاري اينطوري چهارشنبه سوري...ديگه اينهمه كمك مادي غرور يك عده اي رو از بين برده و واي بروزي كه شخصيت انساني يك نفر از بين بره...مطمئنا مشكلات بسيار بزرگتري پيش مياد...دولت بايد با فقر مبارزه كنه و صنعت و كشاورزي رو توسعه بده...اين وظيفه دولته ...همونطور كه از ديد اونا وظيفه ما شركت در انتخاباته و ما ميريم راي ميديم اونا هم بايد به وظيفشون عمل كنن...اگه قرار باشه همه مشكلات جامعه رو خودمون حل كنيم دولت ميخوايم چيكار؟؟؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم چند ساله كه شب چهارشنبه سوري بيرون نميرم و مخالفم با برگزاري اينطوري جشن و به نظر من بايد يك مكانهايي خاصي تو هر محله باشه براي اينكار( تو هر محل زمين هاي خالي پيدا ميشه) ملت خانوادگي برن و شادي كنن....اما اينكه مردم پولشو ميدادن به فقرا كاملا مخالفم حتي بيشتر از برگزاري اينطوري چهارشنبه سوري...ديگه اينهمه كمك مادي غرور يك عده اي رو از بين برده و واي بروزي كه شخصيت انساني يك نفر از بين بره...مطمئنا مشكلات بسيار بزرگتري پيش مياد...دولت بايد با فقر مبارزه كنه و صنعت و كشاورزي رو توسعه بده...اين وظيفه دولته ...همونطور كه از ديد اونا وظيفه ما شركت در انتخاباته و ما ميريم راي ميديم اونا هم بايد به وظيفشون عمل كنن...اگه قرار باشه همه مشكلات جامعه رو خودمون حل كنيم دولت ميخوايم چيكار؟؟؟

موضوع بحث یه اراده فردی بوده و به دولت مربوط نمیشد. در ضمن من تو فلسفه راجع به این نوع منطق چیزی نخوندم و نشنیدم. ممکنه بفرمائید این همان منطق ارسطوئی هست یا یکی از شاخه های اون؟ اسم دیگری هم داشت ممنون میشم که بدونم و یاد بگیرم.

major7

عضو جدید
موضوع بحث یه اراده فردی بوده و به دولت مربوط نمیشد. در ضمن من تو فلسفه راجع به این نوع منطق چیزی نخوندم و نشنیدم. ممکنه بفرمائید این همان منطق ارسطوئی هست یا یکی از شاخه های اون؟ اسم دیگری هم داشت ممنون میشم که بدونم و یاد بگیرم.

1-من هم جواب شما رو دادم از نظر فردي گفتم مخالفم و دليلشو هم گفتم
2-منظورتون از جملاتي كه قرمز كردين رو متوجه نشدم
3-منظورتون از اين در جمله( اين همان منطق ارسطويي هست...) ؛چيه؟
4-منظورتون رو از منطق ارسطويي بفرمايين
يك سخن: من صحبتم كاملا عملي بود و هست و فقط بر پايه استدلالات ذهني خالص و غير قابل انجام نيست...وقتي مسير به سمتي باشه كه ميلياردها تومان پول حيف و ميل و دزدي و ...بشه آيا كمك كردن ناچيز به ديگران منطقي به نظر ميرسه و باعث جلوگيري از فقر يا ريشه كن شدن فقر ميشه؟اونهم در زماني كه جمعيت فقير زياد شده (بخاطر مسائلي كه همه ميدونيم)

سوال: آيا به نظر شما همون فقرا كه شما اونها رو نيازمند به كمك مالي ميدونين ازين ترقه ها استفاده نكرده و لذت نبرده اند؟

صحبت آخر : شادي لازمه زندگي آدمي است؛گاهي حتي لازم است از مخارج ديگر بزنيم تا براي خود و عزيزانمان شادي به ارمغان آوريم

.:ارمیا:.

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بوووووووووم......آغاز سال 1391....4شنبه سوری خیلی وقته تموم شده بچه ها بیاین سر سفره بشینین...سالو تحویل کنیم!!!!!!!!!!!
:w23:
بابا برقی خدا بیامرز در این زمینه میفرماید:مصرف بی رویه کار خیلی بدیه!

کسی که به فکر قشر نیازمند نیست ابدا و میره دلار دلار!! پول میده ترقه میخره کار خیلی بدی کرده!!!!

ولی اونی که گهگاهی یاد نیازمندا میکنه 4شنبه سوری بره ترقه هم بخره، حال کنه!برقصه،پسته بخوره،ترقه بندازه صندوق صدقات و.....!!

آخه چرا دوباره دعوا میکنین؟؟؟؟؟؟

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز چیزهای بی ربط رو به هم ربط دادید، شادی و جشن و تخلیه هیجان البته در حد ترقه های بی خطر جای خودش رو داره کمک به نیازمندان هم جای خودش رو داره، این چه حرفیه که شادی نکنید به نیازمندان کمک کنید، باز اگه میگفت جای هزینه هایی که برای عزاداری ها و ناراحت کردن مردم میشه این کار رو بکنند منطقی تر بود، تو کل سال مگه ما چقدر عید داریم که اونم تعطیلش کنیم؟ افسرده ترین ملت دنیاییم ما...

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
باز چیزهای بی ربط رو به هم ربط دادید، شادی و جشن و تخلیه هیجان البته در حد ترقه های بی خطر جای خودش رو داره کمک به نیازمندان هم جای خودش رو داره، این چه حرفیه که شادی نکنید به نیازمندان کمک کنید، باز اگه میگفت جای هزینه هایی که برای عزاداری ها و ناراحت کردن مردم میشه این کار رو بکنند منطقی تر بود، تو کل سال مگه ما چقدر عید داریم که اونم تعطیلش کنیم؟ افسرده ترین ملت دنیاییم ما...
اگه منظورت عزاداریهای مذهبیه باید بگم اگه هزاران سال دیگه هم خرج اینگونه مراسم برای زنده نگه داشتن اسلام و شور حسینی صرف بشه بازهم کمه......ترقه بازیو با اینگونه مجالس قاطی نکنید لطفا!!!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه منظورت عزاداریهای مذهبیه باید بگم اگه هزاران سال دیگه هم خرج اینگونه مراسم برای زنده نگه داشتن اسلام و شور حسینی صرف بشه بازهم کمه......ترقه بازیو با اینگونه مجالس قاطی نکنید لطفا!!!

خب این نظر شماست نظر شما هم محترمه، منم نظرم همون بود که گفتم این عزاداری ها و به قول شما شور و هیجان های تعصبی برای ما هیچ چیزی بغیر از سو استفاده سیاسیون از اعتقادات مردم و ناراحت کردن و بی روحیه کردن مردم نداره، همه دنبال اینن که مردم کشورشون رو شاد کنن اینجا برعکسه. اشک دراوردن و ناراحت کردن هنر نیست.

Green Head

عضو جدید
میلیارد ها تومان خرج ترقه بازی شد. اگه این پولا رو به فقرا و بیماران نیازمند میبخشیدیم عیدشون چی میشد؟

یک ضرب المثل هست که میگه: اگر می خواهی به کسی کمک کنی، بهش ماهی نده، ماهی گیری یادش بده..

من خودم چهارشنبه سوری بمب نخریدم.کلا اصلا کار خاصی هم نکردم...

و با این موافق نیستم که پول بمب ها رو به فقرا بدهیم، کلا کمک کردن به نیازمندان، به این شکل را ظلم در حق آنها می دانم، ولی کاملا موافقم که پول بمب ها رو خرج افراد نیازمند کنیم و از همه بهتر اینه که این بمب ها رو بدیم اونا بفروشند...........

متاسفانه اکثر همون جوان هایی که تو این مراسم های مذهبی شرکت می کنند روز چهارشنبه سوری هم میان تو خیابون و بمب می اندازند و لعنت و نفرین مردم رو برای خود می خرند...!!!

R@mtin.eng

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه اکثر همون جوان هایی که تو این مراسم های مذهبی شرکت می کنند روز چهارشنبه سوری هم میان تو خیابون و بمب می اندازند و لعنت و نفرین مردم رو برای خود می خرند...!!!
گرین هد جان با نظرت موافقم فقط در مورد قسمت آخر پستت این رو بگم که همون جوون ها تو مراسم های عزاداری با بلند کردن بیش از اندازه صدای مداحی بلندگو ها و نصفه شب تبل زدن ها و خیلی کارهای اشتباه دیگه توی همون روزهای محرم موجب مردم آزاری مشن و لعنت و نفرین مردم رو برای خودشون میخرن، ریشه همه این مردم آزاری ها چه توی چهارشنبه سوری چه توی محرم بی فرهنگیه.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چهارشنبه سوری یه جشن آئینی هست و گرامی داشته میشه برای شادی هست نه تخلیه .
کسی هم منکر شادی نیست و خیلی هم موافق هستیم.
از تعطیل کردنش هم حرفی بمیون نیومده.
پیشنهاد میکنم اون نظریه قبلی رو بی خیال بشی و یه نظر منطقی بدی.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرین هد جان با نظرت موافقم فقط در مورد قسمت آخر پستت این رو بگم که همون جوون ها تو مراسم های عزاداری با بلند کردن بیش از اندازه صدای مداحی بلندگو ها و نصفه شب تبل زدن ها و خیلی کارهای اشتباه دیگه توی همون روزهای محرم موجب مردم آزاری مشن و لعنت و نفرین مردم رو برای خودشون میخرن، ریشه همه این مردم آزاری ها چه توی چهارشنبه سوری چه توی محرم بی فرهنگیه.
وقتی قراره با یه اعتراض کم بیاری بهتره همون اول تو دادن نظراتت دقت کنی و آسمون و ریسمون رو به هم نبافی. تشکر از خودم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا الان بیش از 230 بار پاسخ داده شده ولی حتی یکنفر هم عین پیشنهاد منو تایید نکرده . اونایی هم که تایید کردن , اکثرا یه اما بعد تاییدشون بود که اینکارو بعهده دولت یا یکی غیر از خودشون گذاشتند.
همین دیدگاهها رو با جریانات سونامی ژاپن و رفتار مردم اونجا مقایسه کنیم , میزان پیشرفت ذهنی و فرهنگی و عرق ملی ومیهنی و مردم داری ما بدست میاد.

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کار خوب و مفیدی میتونست باشه
من که فقط یه بار تو عمرم پول ترقه دادم، اونم سال سوم راهنمایی بود، از این ترقه های نارنجی و سبز و مشکی کبریتی، 200 تا خردیم، شاید الان 150 تاش هنوز مونده باشه

طرف ساعت 12 شب در خونمون اومده ترقه میزنه، رفتیم بهش میگیم آخه این وقت شب؟
میگه خوب 4 شنبه سوریه چیکار کنم؟:biggrin:
طرف هم از همسایه هامون بود!

• Like
واکنش ها: ayja

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خب این نظر شماست نظر شما هم محترمه، منم نظرم همون بود که گفتم این عزاداری ها و به قول شما شور و هیجان های تعصبی برای ما هیچ چیزی بغیر از سو استفاده سیاسیون از اعتقادات مردم و ناراحت کردن و بی روحیه کردن مردم نداره، همه دنبال اینن که مردم کشورشون رو شاد کنن اینجا برعکسه. اشک دراوردن و ناراحت کردن هنر نیست.
....اگه همین یه خورده شور(سالی ی بار)هم از بین بره...کم کم شعورش هم نابود میشه و از یاد میره!!...همیشه گفتن:شور و شعور!هر دو لازمه و مکمل....حفظ همین شور هم هنره...شعور پیشکش....!!!!(البته بگذریم چون جای این بحث تالار اسلام و قرآنه نه اینجا)

اسكان

عضو جدید
من هم موافقم كه كلئ هزينه ميكنيم تا شادئ بدست بياريم اما افرادئ پيدا ميشه كه شادئ هم بدست نميارند بلكه ناراحتئ هم وكلئ هزينه ميكنند تا دوباره كه سلامتئ خداوند بهشون داده بوده را بدست بيارند .همون بهتر كه پولهائ برائ ترقه بازئ خرج ميكنم .تعدادئ هموطنان رو خوشحال كنيم .خداوند هم از اينكار خوشنود وخوشحال ميشه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]مرگ کودکی 11 ساله به علت ترس از صدای مواد محترقه[/h]
براثر انفجار مواد محترقه و ترس از صدای آن کودک 11 ساله ای جانش را از دست داد.
به گزارش خبرنگار مهر، مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران با اعلام اینکه امسال شاهد کمترین حوادث در سطح پایتخت بودیم تاکید کرد: خوشبختانه براساس گزارشهای رسیده جو محلات تهران آرام است و مردم همکاری خوبی با پلیس داشته اند.
براساس آخرین آمارهای اعلام شده ( ساعت 21:20) تا کنون 40 نفر در تهران به علت انفجار مواد محترقه مجروح شدند و متاسفانه کودک 11 ساله ای نیز به علت ترکیدن مواد محترقه در مقابلش و ترس از این صدا براثر سکته جان خود را از دست داد.

مرگ کودک 11 ساله به علت ترس از صدای مواد محترقه

بالا