هر مشكلي داري بگو با حرف زدن درستش ميكنيم..........

وضعیت
موضوع بسته شده است.

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
قرآن رو خوندن بدون دونستنش چه فایده داره؟
مثلا یه جایی هست میگه "بکشید و اصراف نکنید"
اگر کسی در جریان نباشه که یعنی چی و به چه چیزی اشاره داره ممکنه بدتر گمراه شه

یا همون سوره قلم
کسی میدونه منظورش چیه؟ پیامبر گفت برام قلم بیارید که چی رو بنویسه؟ چرا براش نیاوردن؟ چه مسائلی پیش اومد؟ ....

پس قرآن خوندن هم اطلاعات میخواد، وگرنه خوندنش میشه روخونی، کاری که خیلیا این روزا میکنن بدون درک درستی ازش

مهندس من بحثم قرآن نیست.بحث من آرامشی هست که آیات قرآن میده.اعجاز لفظی.وگرنه از لحاظ معنایی حق کاملا با شماست.اما همین تلاوت و صوت قرآن هم میتونه آرامبخش باشه

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهندس من بحثم قرآن نیست.بحث من آرامشی هست که آیات قرآن میده.اعجاز لفظی.وگرنه از لحاظ معنایی حق کاملا با شماست.اما همین تلاوت و صوت قرآن هم میتونه آرامبخش باشه
راستش من همیشه قران رو با معنیش خوندم و تا حالا امتحان نکردم ببینم خوندن صرف ایات چه تاثیری میتونه داشته باشه.؟؟

dey68

عضو جدید
کاربر ممتاز

آره همون روخوانی قرانم باعث آرامش روح وروان میشه ... ولی مرحله بعد که خوندن درست قرآن رو یادگرفتیم باید تفسیر و مفاهیم قرآن رو هم بخونیم و به گفته های قرآن عمل کنیم ... که نمیکنیم!

m.r119

عضو جدید
کاربر ممتاز
...
منم یه مدت وقتی دبیرستانی بودم اینجوری شدم...
1-این حالت اکثرا موقتیه و از بین میره
2-قرآن خوندن(باترجمه)به شدت به من کمک کرد...

راستش من همیشه قران رو با معنیش خوندم و تا حالا امتحان نکردم ببینم خوندن صرف ایات چه تاثیری میتونه داشته باشه.؟؟

بنده هم همینو عرض کردم مهندس...اما فک میکنم منظور دوستمون red-codeجنبه ی تفسیر و شان نزول آیات باشه
برای اعجاز لفظی چیزایی که به نظرم میاد:احتمالا برنامه اعجاز آب رو دیده باشین (که با نوشتن کلماتی مثل الله و...مولکولهای آب زیبا میشدن)یا اینکه در مستندی گفته میشد که خیلی از مردم انگلیسی زبان که حتی عربی هم نمیدونستن با شنیدن آیات قرآن ایمان آوردند

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره همون روخوانی قرانم باعث آرامش روح وروان میشه ... ولی مرحله بعد که خوندن درست قرآن رو یادگرفتیم باید تفسیر و مفاهیم قرآن رو هم بخونیم و به گفته های قرآن عمل کنیم ... که نمیکنیم!
ببخشید اینو میگم.ولی اینم یه جور شعار شده برامون.منظورم شما نیستسدا.منظورم هممونه.مثلا ادم از شنیدن صدای اذان مثلا موذن راده مو به تنش سیخ میشه.ولی خدا بگم چیکار کنه این موذن مسجد محل مارو.انگار رو حنجرش با چنگال نقاشی کردن.فکر کنم شیرین یه چند هزار نفریو تا حالا از دین برگردونده با این صداش.
قران هم همینه .درسته با صوت خوش ادم رو از خود بی خورد میکنه.ولی خوندن ماها فکر نکنم خیلی تاثیری رو کسی بزاره.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنده هم همینو عرض کردم مهندس...اما فک میکنم منظور دوستمون red-codeجنبه ی تفسیر و شان نزول آیات باشه
برای اعجاز لفظی چیزایی که به نظرم میاد:احتمالا برنامه اعجاز آب رو دیده باشین (که با نوشتن کلماتی مثل الله و...مولکولهای آب زیبا میشدن)یا اینکه در مستندی گفته میشد که خیلی از مردم انگلیسی زبان که حتی عربی هم نمیدونستن با شنیدن آیات قرآن ایمان آوردند
بله فکر کنم این برمیگرده به همون مطلبی که تو پست 365 گفتم

dey68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید اینو میگم.ولی اینم یه جور شعار شده برامون.منظورم شما نیستسدا.منظورم هممونه.مثلا ادم از شنیدن صدای اذان مثلا موذن راده مو به تنش سیخ میشه.ولی خدا بگم چیکار کنه این موذن مسجد محل مارو.انگار رو حنجرش با چنگال نقاشی کردن.فکر کنم شیرین یه چند هزار نفریو تا حالا از دین برگردونده با این صداش.
قران هم همینه .درسته با صوت خوش ادم رو از خود بی خورد میکنه.ولی خوندن ماها فکر نکنم خیلی تاثیری رو کسی بزاره.

ما یه استاد داشتیم صدای فوق العاده ای داشت به قول تو وقتی قرآن میخوند موهای بدنمون سیخ میشد... ولی یه خاطره گفت همه تعجب کردیم ...میگفت من تو بچگی یکی از بدصدا ترین قاریهای قرآن بودم وقتی به جلسه ی قرآن میرفتیم همه ی دوستام خجالت میکشیدن ... ولی همین خنده ی بچه ها باعث شد من بیشتر برم دنبال یادگیری و تمرین ... میگفت همه که عبدالباسط به دنیا نمیان ولی با تمرین میشه عبدالباسط شد...

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما یه استاد داشتیم صدای فوق العاده ای داشت به قول تو وقتی قرآن میخوند موهای بدنمون سیخ میشد... ولی یه خاطره گفت همه تعجب کردیم ...میگفت من تو بچگی یکی از بدصدا ترین قاریهای قرآن بودم وقتی به جلسه ی قرآن میرفتیم همه ی دوستام خجالت میکشیدن ... ولی همین خنده ی بچه ها باعث شد من بیشتر برم دنبال یادگیری و تمرین ... میگفت همه که عبدالباسط به دنیا نمیان ولی با تمرین میشه عبدالباسط شد...
ببینید بحث تمرین و ....نیست.بحث سر خوندن صرف قرانه.

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش من هر وقت قرآن خوندم نه تنها آروم نشدم راستش بیشتر مضطرب و افسرده شدم :confused:

nedashiva

کاربر بیش فعال
26 و 27 که زوده هنوز!!!
من بیس رو رو 30 بستم....زیر سی سال اصن

خوب کاری میکنید نمیخوام توهین کنم ولی شعور یه پسر 30 ساله خیلی بیشتر از پسرای جوونتره من که بشخصه دلم میخواد شوهرم 30 به بالا باشه یا 10 سالی ازم بزرگتر اون موقع تازه میفهمم چی میگه...........

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب کاری میکنید نمیخوام توهین کنم ولی شعور یه پسر 30 ساله خیلی بیشتر از پسرای جوونتره من که بشخصه دلم میخواد شوهرم 30 به بالا باشه یا 10 سالی ازم بزرگتر اون موقع تازه میفهمم چی میگه...........

اوووووووووو چه دل پری داری ابجی !!

alireza-1991

عضو جدید
بچه ها من یه مشکلی دارم ولی شاید خنده دار و مسخره به نظر بیاد .البته همین موضوع مسخره واسم مشکلات زیادی به بار اورده

alireza-1991

عضو جدید
بگو شاید بتونیم کمکت کنیم

راستش رو بخواید من آدم خوش خنده ای هستم اما نه به این حد که بخوام خدای نکرده کسی رو مسخره کنم و توهین کنم بهش.

مشکل اینجاست که من موقعی با افراد رخ به رخ و چهره به چهره حرف میزنم ناخودآگاه میخندم (در واقع لبخند میزنم ) همین باعث میشه طرف مقابل فکر کنه یا دارم دروغ میگم یا دارم مسخرش میکنم .باور کنید خیلی هم رو این موضوع تمرکز میکنم ولی باز نمیشه و خراب میکنم.

atefeh_72

عضو جدید
راستش رو بخواید من آدم خوش خنده ای هستم اما نه به این حد که بخوام خدای نکرده کسی رو مسخره کنم و توهین کنم بهش.

مشکل اینجاست که من موقعی با افراد رخ به رخ و چهره به چهره حرف میزنم ناخودآگاه میخندم (در واقع لبخند میزنم ) همین باعث میشه طرف مقابل فکر کنه یا دارم دروغ میگم یا دارم مسخرش میکنم .باور کنید خیلی هم رو این موضوع تمرکز میکنم ولی باز نمیشه و خراب میکنم.
منم مث شمام.فک کنم من بدتر از شمام.اخه جاهایی که نباید بخندم مثلا طرف تو فاز غم من نمیخوام بخندم ولی ....باور کن خندمم خنده مسخره ای نیست البته خنده نیست لبخنده.همه ادمایی که باهام برخورد دارن بهشون گفتم و میدونن واسه همین ناراحت نمیشن.
اگه راه حلی پیدا کردی به منم بگو

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ینی به نظر شما همه ی پسرا بیکارن وبی عرضه؟؟؟ نه بابا زیادن ادمای عرضه دار یکیش دامادمون یکیش شوهر دوستم یکیش داداشم وخیلیای دیگه...........منم منتظر میمونم یا ترشیده میشم یا خوشبخت...........بهتره اینه که بری با یه مرد بی عرضه که فقط حرفش عشقه
نه من منظورم این نبود...به اندازه همه دخترا که پسر پولدار وجود نداره به هر حال الآن اکثر جوون ها بیکارن و دستشونم خالیه ممکنه طرف بعد از ازدواج تازه به فکر زندگیش بیفته و احساس مسئولیت بکنه و به هر طریقی هست به زندگیش یه سر و سامونی بده من بحثم اینه که جوونی که تازه درسش تموم شده شما ازش انتظار داشته باشی خونه و ماشین و کار خوب داشته باشه...

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز

با اول حرفای شما کاملا موافقم، اما فقط مختص پسرا نیست، چه پسر و چه دختر هرچی سنشون میره بالاتر بهتر و پخته تر میتونن در مورد ازدواج و شریک آینده اشون تصمیم بگیرن

اما 10 سال فاصله سنی خیلی بده، روانشناسا میگن بین 3 تا 5 سال فاصله سنی مناسبه و خصوصا سه سال، اما تا 10 سال هم ایرادی نداره، مونده به رشد فکری اون خانوم و آقا که میخوان باهم ازدواج کنن

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از چی می ترسم؟

نمیدونم ...از خودت و وجدانت بپرس..... من که وجدانه تو نیستم...وقتی قرآن رو میخونی آرامش عجیبی به آدم میده ولی خود منم وقتی یه کم ترس توی وجودمه به خاطر وجدانم از خوندن قرآن میترسم

mohandese.motefakker

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم ...از خودت و وجدانت بپرس..... من که وجدانه تو نیستم...وقتی قرآن رو میخونی آرامش عجیبی به آدم میده ولی خود منم وقتی یه کم ترس توی وجودمه به خاطر وجدانم از خوندن قرآن میترسم

نه, من کلا حوصله ام سر میره. نمیخوام گستاخ باشم اما خوندن قرآن برام کسالت آوره. فقط همین.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه, من کلا حوصله ام سر میره. نمیخوام گستاخ باشم اما خوندن قرآن برام کسالت آوره. فقط همین.

لازم نیست همه سوره رو بخونید به طور کامل روزی 2 یا 3 آیه که بفهمی چی میگه بهتر تا اینکه اصلا نفهمی چی میگه...البته حقم داری چون ما فقط قرآن رو برای مراسم ختم بکار میبریم و با خوندن قرآن اون مراسم یادمون میاد

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اگه منو جز دوستانتون ميدونيد به اون ليست اضافه كنيد!!!!!
در ضمن دخترا مجبورن سطح توقع رو بيارن پايين چون مثل پسرا حاضر نيستن تا آخر عمر عذب عقلي بمون ما پسرا زادواجم نكنيم كسي بهمون چيزي نميگه چون نهايت دستمون رفته تو جييب خودمون ولي دخترا نهايت دستشون تو جيب كسي ديگه ميره مگر اينكه راضي باشن با كسي ازدواج كنن كه خونه وم اشين كه سهله خرج عروسي رو يه مراسم ساده خواستگاريم نداره به قول حاج آقا قرائتي تهش اينكه برن با خانم هاي بيوه ازدواج كنن:biggrin:
هه هه هه خندیدیم میخواستم جوابتو بدم دستم اشتباه خورد تشکر ازت کردم اینم یه مدلشه دیگه:smile:
بعد کی گفته دخترا دستشون تو جیبه یکی دیگه است:eek: پس این همه خانم شاغل که پابه پای شوهراشون کارمیکنند وکمک حال زندگی هستند رو کلا شما نادیده گرفتی؟حرف حاج آقا قرائتی هم سانسور کردی یه قسمتشو آوردی آقای مهندس لطف کن همشو بگو:mad:

آخرین ویرایش:

tino25

عضو جدید
ما كه مشكلي نداريم!
كار هس !
پول هست !
به راحتي درس ميخونيم!
كي گفته ما جوونا مشكل داريم!اصلا ميدوني مشكل من چيه؟!
دلم ميسوزد از باغي كه ميسوزد!
جسارتا حالا تشريف بياريد حل بفرماييد!!!
نسخه ي جديد............
ب دليل حذف تاپيك قبلي اين تاپيك رو راه اندازي كردم چون خيلي از دوستان دنبالش رو ميگرفتن.........
مديريت تالار مشاوره فرمودند كه تاپيك من طبق قوانين بايد حذف بشه!!!!!!!!!!

اما خوب اميدوارم اين يكي حذف نشه.......لا اقل حذف نشه تا با بودن اين تاپيك بچه ها بدونن من فراموششون نكردم و هنوزم مثل قبل با تمام وجودم سعي ميكنم بهشون كمك كنم.......

موفق باشيد عزيزان........

fappist

عضو جدید
ﻣﺸﮑﻼﺕ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺷﺮﺗﺘﺎﻥ ﻗﺎﻳﻢ ﮐﻨﻴﺪ ﻣﺸﮑﻞ ﺟﻮﻧﺎ ﺗﻮ ﺷﺮﺗﺸﻮﻥ ﺧﻼﺻﻪ ﻣﻴﺸﻪ و ﺑﺲ

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
من بااین تاپیک قهرم بعضیافک میکنن این تاپیکوخریدن همچنین تاپیک تاپیک میکنن که...........والا:razz:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به نظر من یه پسر 20 ساله یا حتی تا 22 سال از یه دختره همسنش خیلی کمتر میدونه ولی پسر از 23 که رفت بالاتر به اوجی از پشرفت مغزی میرسه که دختر تا 180 سالگی هم بهش نمیرسه!!!منم نمیخوام توهین کنم ولی حقیقته.
به نظر منم پسر باید از دختر بزرگتر باشه نه بخاطر این مسائلی که میگین بلکه به خاطر اینکه زنها زودتر شکسته میشن و زودتر هم میل جنسیشون از بین میره!

وضعیت
موضوع بسته شده است.