نمی دونم.......

عسل1

عضو جدید
یه کم واقع بینانه که به قضیه نگاه کنیم هر فرد فقیر خودش مسوول فقرش این بچه ها تکرار پدرو مادراشونن وقتیم که بزرگ شن همون کاریو میکنن که اجدادشون انجام دادن.خدا سرنوشت هیچ قومیو تغییر نمیده مگه اینکه خودشون بخوان.

وقتی شرایط برا تغییر مهیا نیست چطور باید تغییرو ایجاد کنن؟

وهاب...

اخراجی موقت
ارش باید خودتو در اون موقعیت ببینی تا بتوانی به این راحتی قضاوت کنی
الان ماها یه ذره البته بازم می گم یه ذزه سطح علمیمون رفته بلا می تونیم بگیم اگه وضعمون بده (فقیرم ) بچه دار نشیم ولی متاسفانه گاها غریزه انسانی وسوسه می کنه
در ضمن من بیشتر از این نارحتم که دوستمون پدر و مادر را احمق خطاب کردن

ارش کمان گیر

عضو جدید
کاربر ممتاز
در ضمن من بیشتر از این نارحتم که دوستمون پدر و مادر را احمق خطاب کردن[/QUOTE]
من هم ناراحت شدم....من از طرف ایشون از شما و از بقیه دوستان عذرخواهی می کنم....
:cry:

عسل1

عضو جدید
ماهی مرده هم میتونه هم جهت با جریان آب رودخونه حرکتکنه غیر ممکن غیرممکن بیشتر افراد معروف فقیر بودن اما خواستن که تغییر کنن و تونستن.

درسته که ادم میتونه شرایطو عوض کنه ولی باید علم به تغییر باشه و امکانات رو خانواده و جامعه فراهم کنه

وهاب...

اخراجی موقت
ماهی مرده هم میتونه هم جهت با جریان آب رودخونه حرکت کنه غیر ممکن غیرممکن بیشتر افراد معروف فقیر بودن اما خواستن که تغییر کنن و تونستن.

من با نظر شما گاملا موافقم

• :gol:

• :gol: ماخود مسول اینده خود هستیم نه دیگران
    • :gol:
      • :gol:(خواستن توانستن است)

sahar hosseiny

عضو جدید
درسته که ادم میتونه شرایطو عوض کنه ولی باید علم به تغییر باشه و امکانات رو خانواده و جامعه فراهم کنه

میشه بپرسم تا کی باید منتظر بمونیم آدمای دیگه شرایطو واسمون مهیا کنن؟باور کن اگه هر آدم به اندازه ی یک سوم اون چیزی که فکر میکنه عاقله از عقلش استفاده کنه دنیا بهشت میشه.

Body Guard

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
به نام خداوند روزی رسان
سلام
مری دوست عزیز بابت این موضوع
بنا به فرموده پیامبر عزیز
فقر که از در واردبشه ، ایمان از در دیگه خارج میشه...
به نظرم فرقی نداره که فقر مالی باشه یا فقر فرهنگی ،
ای کاش کسانی که ثروت داشتند ، زکات اون رو هم پرداخت می کردند
چه ثروت علم و چه ثروت مال...

NFS

عضو جدید
مامسلمانيم و معتقد به اين كه هيچ اتفاقي در اين دنيا نمي افته مگر با خواست خدا
و معتقد به اين كه روزي انسان ها دست خداست.....

"Dezire"

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقــــــر ، نمیدونم مقصرش کیه !

ولی فک کنم مقصرش همه ی ما هستیم ...

اینروزا محبت و کمک به هم نوع داره نابود میشـــه

NFS

عضو جدید
مقصر فقرو نمیدونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما مقصر فقیر ننه باباهای احمق هستن.................
دوست خوبم پست بالا پاسخ شما بود
اين وعده ي خداست......
اما نميفهمم واقعا چرا آدم ها به خودشون رحم نميكنن..

Lady Neo

عضو جدید
ما مقصریم

ما مقصریم

سپاس از این تاپیک متفاوت.

یه عده شگفتزده شدن. جای تعجبی هم نداره. به روز باشیم. جستجو در نت. گوش دادن به اخبار های شبکه های مختلف. اونوقت خیلی جایی برای شگفتی نمی مونه. و البته امید رو هم در کنارش از دست ندیم.

می دونیم. خوب هم می دونیم مقصر کیه. مقصر اون کسیه که تغییر اوضاع رو پاس میده به خواست خداوند و رسیدن یه قهرمان که یه روزی بیاد و واسمون بدیا رو از ریشه بکنه. ....

یعنی همه مون مقصریم چون نمی خوایم مسئولیت پذیر باشیم و جامعه مون رو از قید افرادی که باعث این وضعیت شدن یکبار برای همیشه پاک کنیم.

مقصر ماییم که ابلهانه با دلداری خودمون که آجیل رو تحریم می کنیم، از کنار گرونی شب عید، بی تفاوت می گذریم. از خیلی اتفاقات مهم دیگه هم با بی تفاوتی گذشتیم و خواهیم گذشت.

ما همینطور ادامه میدیم و بچه های فردا آینده سیاه و بسیار وحشتناکی خواهند داشت! شک نکنین. :smile:

...

عسل1

عضو جدید
میشه بپرسم تا کی باید منتظر بمونیم آدمای دیگه شرایطو واسمون مهیا کنن؟باور کن اگه هر آدم به اندازه ی یک سوم اون چیزی که فکر میکنه عاقله از عقلش استفاده کنه دنیا بهشت میشه.

منظور من با جوامعی بود که ازهر لحاظ دچار فقرن!
شرایط کنونی ما با اونا فرق داره و شرایط تغییرو تحول و داریم

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وهاب باهات موفق ام.....
ولی پدر و مادر هم می تونه نقش داشته باشه........اگه شرایط زندگیه....مناسب...برای بچه دار شدن ندارند...نباید ...بچه دار ...بشند.
مثلا..دولت...جامعه....وووو خیلی دیگه هم................نقش دارند
سلام
اگه یکم دقت کرده باشین توی کشورخودمونم خانواده های کم درامد بچه زیاد دارن چونکه هیچ دلخوشی سرگرمی تفریح ........................ ندارن به جز بچه درست کردن
این دیگه فرهنگ نمی خواد وقتی خودت گرسنه ای غذلنداری بخوری ازگرسنگی خوابت نمیبره باید بچه درست کنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ویکی دیگم اضافه کنی
البته فقط خانواده ها نیست دولت ها هم مقصرهستن

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
این چیزا رو خودمون میدونیم کاکام
الان اقد مشکل هست که حال ادمو میگیره این چیزا دیگه نذارید
یه چیزی بذارید شاد شیم:)
بازم ممنون از دعوتت:gol:

مدیسا

عضو جدید
کاربر ممتاز
روند خلاقیت مثبت در سه گام خلاصه میشود:

بخواهید!باور کنید! دریافت کنید!

به نظر من هم جامع و هم خود شخص تاثیر گذار در زندگی.
فقر فقط فقر اقتصادی نیست فقر اقتصادی با اینکه نکته مهمی ولی من فکر میکنم فقر اجتماعی و فرهنگی روی فقر اقتصادی تاثیر گذار

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام ، با تشکر از دعوتتون

چیزی که در عکس ها می بینیم، خشونت،اختلاف طبقاتی، به نام من به کام تو، ....

آنچه که نمی بینیم؟؟ همین الان شاید من با یکی دیگه مقایسه بشم همین عکسها درمیاد در هر لحظه در مکانهای مختلف از کل دنیا اینها اتفاق می افته،

کل دنیا رو نمی تونیم تغییر بدیم وقتی برای حیوونی که توی آز روش عمل جراحی آزمایشی انجام می دن دلمون می سوزه اما کاری از دستمون برنمیاد

فقط همینو بگم که از خودم خجالت می کشم

من از این بچه ها در ایران ، در شهر خودم، در چند سانتی متری دیدم، کتک خوردن و له شدنش زیر لگد را شاید ندیده باشم
همان بچه که می خواد اسپند دود کند با دستای دودگرفته ش، همون بچه که بالای پل هوایی منتظرت وایساده تا به 500 تومن یه دونه آیه الکرسی پرس خشک رو بهت بفروشه، همان بچه که مواد می فروشه ، همان که سر محله پیادش می کنند برای گدایی، اینها را هم می بینید یا از اینها هم بی خبرید؟ بلوزش را دربیاورید دنده هایش را هم می بینید. شاید اثر زخم و کتک کاری های انشان نماها را هم بر تن نحیفش ببینید
منم منم کردن بسه، ما همیشه ساکتیم، سکوت همیشه راه حل خوبی نیست....
بسه به خدا بسه نذاریم تکرارها،تکرار شوند
کشور منم رو طلای سیاه خوابیده اما بچه هاش جا برا خواب ندارن
مقصر رو نگردین پیداش نمی کنین، مقصر خودش هم نمی دونه کیه!!!! اما من یکی از مقصرام اعتراف می کنم. خدایم ببخشد اگر ندانسته، نخواسته، فقط اشکی از چشم یتیمی درآورده باشم. وقتی من سیر خوابیدم و شاید کسی پشت دیوار خانه مان گرسنه مانده....