نقشه کشی صنعتی

Design.Ra

عضو جدید
سلام
من دانشجوی کاردانی نقشه کشی صنعتی هستم ومی خواهم در کنکور اینده شرکت کنم ولی دچار تظاد بین رشته ی کاردانی به کارشناسی نقشه کشی یا طراحی جامدات وشرکت در کنکور سراسری می باشم وازشما ممنون می شوم کمکم کنید.

merina

عضو جدید
سلام
من دانشجوی کاردانی نقشه کشی صنعتی هستم ومی خواهم در کنکور اینده شرکت کنم ولی دچار تظاد بین رشته ی کاردانی به کارشناسی نقشه کشی یا طراحی جامدات وشرکت در کنکور سراسری می باشم وازشما ممنون می شوم کمکم کنید.
سلام دوست عزيز به نظر من جامدات خيلي خيلي بهتر ازنقشه كشي است توي كارشناسي نقشه همش مطالب كارداني واست تكرار ميشه اگر قالب سازي و ماشين ابزار بخوني از نقشه باز هم بهتره :)

نقشه کشی

نقشه کشی

سلام دوست عزيز به نظر من جامدات خيلي خيلي بهتر ازنقشه كشي است توي كارشناسي نقشه همش مطالب كارداني واست تكرار ميشه اگر قالب سازي و ماشين ابزار بخوني از نقشه باز هم بهتره :)

سلام دوست عزیز من نمی دونم چه قد از نقشه کشی می دونی ولی فقط نقشه 1 تجسم 3 بعدی یا پرسپکتیو است نقشه 2 و نقشه کشی حرفه ای که هم ماله بچه های ساخت هم برای ماست کاملا باید تسلط در مجسم کردن اجسام تو در تو باشی و بتونی تشخیص بدی که اگه چند تا قطعه یا پیچ یا هر چیز دیگری که در هم چفت می شوند در کجا به هم برخورد می کنند یا در چه مختصاتی همدیگر را قطع مردند یه جورائی عین سنو گرافی باید توی اجسام رو بدونی تا یتونی نقشه کستردرو بکشی ،پس در کل نقشه کشی کلی خیلی با نقشه 1 متفاوت است

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من یه نقشه ترکیبی می خوام که حداقل 25 تا قطعه داشته باشه البته قطعه ها تکراری نباشه
با تشکر قبلی;)

yunesnazari

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود بر شما
در کارشناسی نقشه کشی وطراحی صنعتی شما کار طراحی را انجاو می دهید و هیچ شباهتی به دوره کاردای ندارد :mad:

hashem38

عضو جدید
با سلام خدمت دوست عزیزم آقای مهندس سر لک

من یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی در رشته تکنولوژی طراحی و نقشه کشی صنعتی هستم.و کاردانی نقشه کشی صنعتی را دارم و در حال حاضر همزمان با تحصیلم در شرکت اسنوا نقشه کشی با نرم افزار مکانیکال را انجام می دهم.
اما نمی دانم در آینده با کدام یک از نرم افزار های زیر کار کنم تا موفقتر باشم و از رقیبان پیشه بگیرم. کتیا_ یونی گرافیکس_پریجینییر_؟؟؟؟؟؟؟ لطفاً من را راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان
جواد مهیاری-از اصفهان
با سلام
Pro /ENGINEER از همه بهتره
فقط بايد سعي كني خوب ياد بگيري

arashkarimi

عضو جدید
با سلام به شما ساحل69
در این مورد باید بگم که چیز خاصی که قابل توجه باشه تدریس نمیشه
مباحث:
سه نما-انواع پرسپکتیو(ایزومتریک-دی متریک-کاوالیر-کابینت)
انواع برش (کامل-شعاعی و......)
تدریس میشه.
منبع اون هم اکثرا کتاب نقشه کشی صنعتی 1 دکتر مرجانی -رسم فنی تقی نژاد-مرجع نقشه کشی صنعتی دکتر ولی نژاد-نقشه کشی صنعتی بوگلیوبف است.

دوستان عزیز اگه Ebook هر کدام از مراجع بالا را دارید لطفا لینک آنرا قرار بدین. من در خارج زندگی میکنم و در حال حاضر امکان خرید از ایران را ندارم. ممنون از راهنمایی شما.

amirfaraz

عضو جدید
دوستان عزیز اگه Ebook هر کدام از مراجع بالا را دارید لطفا لینک آنرا قرار بدین. من در خارج زندگی میکنم و در حال حاضر امکان خرید از ایران را ندارم. ممنون از راهنمایی شما.

سلام

شما که خارج از کشور هستید یه کم اطلاعات از نحوه تدریس نقشه کشی صنعتی ، رسم فنی داری ؟ انجا هم این همه نرم افزار های گوناگون در دسترس هست ؟ کدام بیشتر متداول هست؟( اگه اروپایی)

morteza_yaz2000

عضو جدید
سلام. خیلی خوشحالم از اینکه عضو این سایت شدم و انگیزم از این کار تنها به دلیل یک فکری هست جدیداً توی ذهنم افتاده اونهم طراحی خودرو هست. البته دانشم خیلی کمه (فوق دیپلم نقشه کشی صنعتی) . اما دوست دارم به هر نحوی شده موفق شم.

سلام
من فوق دیپلم ساخت و تولید هستم ولی طراحی اونم خودرو رو خیلی دوست دارم اگه اطلاعاتی پیدا کردی برای من هم بفرست
ممنون
:heart:

seeemesooo

عضو جدید
با سلام به شما ساحل69
در این مورد باید بگم که چیز خاصی که قابل توجه باشه تدریس نمیشه
مباحث:
سه نما-انواع پرسپکتیو(ایزومتریک-دی متریک-کاوالیر-کابینت)
انواع برش (کامل-شعاعی و......)
تدریس میشه.
منبع اون هم اکثرا کتاب نقشه کشی صنعتی 1 دکتر مرجانی -رسم فنی تقی نژاد-مرجع نقشه کشی صنعتی دکتر ولی نژاد-نقشه کشی صنعتی بوگلیوبف است.
من 59 فارق التحصيل شدم بعد از سي سال هنوزم بوگلیوبف درس ميدن:biggrin:

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم آخر نقشه کشی و طراحی صنعتی هستم (کاردانی) خوشحال می شم اگه بتونم کاری کنم .

ساحل69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی...
حالا بیایید بگید نقشه 2 چی درس می دن...
چون امتحان نقشه 1 رو دادم و البته تمیز کاریم زیاد خوب نیست... ولی توی نما کشی اشکالی ندارم ( به غیر از به کار بردن یک جفت رابط اضافه ) اما توی نمای ایزومتریک یکی از خطوط که باید شکسته می شد رو فراموش کردم...استادمون هم که سخت گیر...
می دونم احتمالا پاسش میکنم..در حد 12-13-14 .......
حالا بگید نقشه 2 چی درس میدن؟
می خوام با همین استادم بگیرم...درس دادنش عالیه.......
تا بعد...

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام
تو دوره کاردانی سر فصل نقشه کشی 2 به ترتیب زیر :
1- منحنی های صنعتی ( ارشمیدس ، سینوسی ، سیکلوئید ، اپی سیکلوئید و ... ) .
2- نشان دادن صحیح پیچ و مهره در شرایط مختلف و محاسبات مربوطه .
3- نشان دادن محل مته مرغک و ترسیم دقیق گاه آزاد .
4- آشنایی و ترسیم انواع خارها و پین ها .
5- اتصال سازه های فلزی از قبیل برجکها توسط پرچ ها ، استاندارد نشان دادن پرچ ها و در کل محاسبه و رسم پرچ ها .
6- آشنا شدن با علائم و استانداردهای جوشکاری (به ما American welding society رو تدریس کردن ) .
7- آشنایی با IT ( البته منظورم ISO Tolerance هستش )
تقریباً همین ها رو تدریس می کنن .
امیدوارم موفق باشید .

Mehdi 1987

عضو جدید
سلام
حالا من یک سوال دارم راجع به کوپلینگ اشمیت ، تقریباً میدونم مکانیزمش چیه ولی اطلاعات بیشتری می خوام ، اگه طرح یا نقشه یا رفرنسی راجع به این موضوع دارید ممنون میشم که در اختیارم قرار بدید
راستش دارم رو طرح یک روبات کار می کنم ، به این کوپلینگ احتیاج دارم .

saeedrj

عضو جدید
درخواست نقشه ترکیبی

درخواست نقشه ترکیبی

سلام دوستان من پنج تا نقشه ترکیبی صنعتی می خواستم لطفا برای من ارسال کنید:)

hadib4u

عضو جدید
سلام <> رشته ای که در بالا نام بردید عنوانش مهندسی تکنولوژی طراحی ونقشه کشی صنعتی است ، همان طور که از عنوان میتوان فهمید ابتدا طراحی است سپس نقشه کشی ،اما باز هم مشکلات زیادی از نظر نظام آموزشی دارد درکل میتوان برای مهندس شدن به آن تکیه کرد.

abbas66

عضو جدید
کمک برای پروژه

کمک برای پروژه

سلام به همه دوستان
من در حال نوشتن پروژه ای در باره این رشته هستم تو وب مطالب زیادی پیدا نمیشه ممنون می شم کمک کنید.
:):):):)

wisdom steering

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من در حال نوشتن پروژه ای در باره این رشته هستم تو وب مطالب زیادی پیدا نمیشه ممنون می شم کمک کنید.
:):):):)
سلام، من کارشناسی نقشه کشی صنعتی خوندم، اگه بگی تو چه زمینه ای میخوای میتونم کمکت کنم

cuthbert

عضو جدید
يگ شركت توليد كننده سيستم هاي ترمز تو جاده مخصوص كرج هست كه تمام نقشه هاي ترمز نيسان رو داره. پيشنهاد ميكنم يه سر اونجا بزن. ادرسش: جاده مخصوص كرج- كيلومتر14 - بعد از 4 راه ايران خودرو- خيابان 49- كوچه دوم- شركت آذين تنه.

reza_z120

عضو جدید
با سپاس از شما
آیا مکانیکال میتواند گسترده یه قطعه ورق کاری را مثل سالید یا کتیا در بیاره؟

saeed habibi

عضو جدید
سلام دوست عزیز.اتفاقا منم به سرم زده که تو طراحی اتومبیل دخیل باشم.من یک دی وی دی طراحی با زبان مادر گرفتم که توش طراحی و ایده رو مطرح می کنه.انجام محاسبات بحثی نشده و کار ماها نیست.من به شخصه کلی طرح تو ذهن دارم که پیاده کردنشم برام سخته .در واقع باید یک نقاش یا کسی که طرح اسکچ را خوب بلده پیلده کنه باشی تا اول طرح بدی بعد بشینی راجب به ساختش فکر کنی.اگه طرحی داری بشین بکش و تو مسابقات طراحی خودروی شهری شرکت کن.اگه موفق شدی می تونی جلوتر بری و با شرکتهای طراحی صحبت کنی.
منم رشتم ساخت و تولیده.اما به طراحی خیلی علاقه دارم.

زهره حسيني

عضو جدید
سلام دوست عزيز-من معلم نقشه كشي صنعتي هستم به 2تا 3 مقاله 4-5 صفحه اي در مورد قالبها-سرفصلهاي نقشه كشي صنعتي نياز دارم.ميتوني كمكم كني؟

saeedeha85

عضو جدید
سلام
من ميخواستم نقشه اي كه در اتوكد كشيدم را با فرمت جي پي جي يا هر فرمتي كه بشه در آفيس بازش كرد تبديل كنم چه جوري بايد اين كار را انجام بدم.

vs6956

عضو جدید
سلام من یه سری نقشه می خواستم که برای پروژه نقشه کشی 2 تو کتیا بکشم اگه ممکنه کمکم کنید

محمود مناني

عضو جدید
سلام شما مي توانيد از شابلنهاي نقشه كشي استفاده كنيد و شعاع خمهاي مورد نظر را بدست بياوريد و در كتاب بوگوليف موجود مي باشد.

hadib4u

عضو جدید
با سپاس از شما
آیا مکانیکال میتواند گسترده یه قطعه ورق کاری را مثل سالید یا کتیا در بیاره؟

نه ، تا جایی که من میدونم این قابلیت رو نداره ولی در کل هر نرم افزار ویژگی های خاص خودش رو داره ، باید دید چه نرم افزاری کارت رو راه میاندازه