نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

نظر سنجی در مورد پرندگان خانگی

• مجموع رای دهندگان
    61

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
من از اول اولش چون كوك چولو بودم جوجه داشتم
كلي ازشون خاطره دارم
مي شستمشون،سشوار مي كردمشون ،ماكاروني مي خوردن
مرغ عشقامون باحال و باهوش بودن
يكي بود كه در قفسو بالا مي گرفتو بقيه فرار مي كردن ولي خودش ميومد بيرونو يه قدمي مي زد و دوباره مي رفت تو قفسش
فنچولكم داشتيم
قناري هم كه صداي نازي داره
مسابقشون با صداي جارو برقي خيلي باحاله و اينكه نمي خوان از هيچ صدايي كم بيارن
از سگمون زياد خاطره ندارم ولي نجيب بود و همسايمون بهش سم دادو كشتش
ديگه ديگه
نيييييدونم
جوجه آی گفتی از ای جوجه رنگیا همشونم از دم میشدن خروس
مرغ عشقه احیانا مشکل نوک نداشت چون یادمه یکی از جوجه های مرغ عشقم ایطوری بود یعنی بهش لقب وزنه بردار داده بودیم بس که در قفس رو باز و بسته میکرد .
قناری آره خداییش صداش قشنگه ولی بازم من میگم مرغ عشق خیلی باحال تره
چی ؟!!!!! به سگت سم دادن مگه چیکار همسایه ها کرده بود !!!

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا حالا 3 تا نر عوض کردیم:smile:آخه ماده با آدما بیشتر از طوطی ها صمیمی میشه ، اولین نر رو اینقد باهاش دعوا کرد که نر مبتلا به پرکنی شد:cry: ، اونو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم با اونم نساخت:( ، امروز نر رو عوض کردیم یکی دیگه گرفتیم ، خدا کنه با این یکی دیگه بسازه،
این ماده اینقدر بامزه هسش که تا شوهرش عوض میشه یه جوری بامزه نگاش میکنه، خیلی جیگره:smile:

اگه باز مشکلی پیش اومد و میتونی دل بکنی دفعه دیگه ماده هرو عوض کن..........

ven000s_68

عضو جدید
اگه باز مشکلی پیش اومد و میتونی دل بکنی دفعه دیگه ماده هرو عوض کن..........
ماده(عسل) خیلی بامزه هسش:(، ولی اگه بازم این یکی نر رو اذیت کرد مجبوریم یا بدون شوهر نگهش داریم یا خودشو عوض کنیم :w16:اینم عکس عسلمه

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
ماده(عسل) خیلی بامزه هسش:(، ولی اگه بازم این یکی نر رو اذیت کرد مجبوریم یا بدون شوهر نگهش داریم یا خودشو عوض کنیم :w16:اینم عکس عسلمه

اخه.......... معلومه شیطونه!:biggrin:

حالا شاید با هم جور در بیان........:love: اگرم نیومدن تنها هم میشه نگهشون داشت........;)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه.......... معلومه شیطونه!:biggrin:

حالا شاید با هم جور در بیان........:love: اگرم نیومدن تنها هم میشه نگهشون داشت........;)
چرا دوست عزیز راه بد به خانم نشون میدی :mad:
ایشاالله که جور میشن ولی حالا فکر میکنم راس میگیا شاید مجرد بودنو بیشتر دوست داره
البته به نظرم بهتره امتحان کنن مثلا یه بار بذارن تنهای تنها باشه ببینند چه عکس العملی نشون میده
من اگه جای اوشون بودم سریع نمیرفتم یه نر براش بگیرم میذاشتم یه مدتی تنهایی بچشه
ببینیم عکس العملش چیه بعد وارد عمل میشدم . خب احتمالا روح لطیف صاحبشون این اجازه رو نمیده:smile:

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایشاالله که جور میشن ولی حالا فکر میکنم راس میگیا شاید مجرد بودنو بیشتر دوست داره
البته به نظرم بهتره امتحان کنن مثلا یه بار بذارن تنهای تنها باشه ببینند چه عکس العملی نشون میده
ببینیم عکس العملش چیه بعد وارد عمل میشدم . خب احتمالا روح لطیف صاحبشون این اجازه رو نمیده:smile:

راه بد نیست.......... خیلی ها اینارو تنها نگه میدارن.......... از اونجایی که با ادما زود جور میشن و اگه محبت ببینن نیاز چندانی به گرفتن همدم و جفت براشون نیست.........:redface:

خوب هر کسی چیزی که از نظر خودش برای دوست کوچولوش خوبه رو انجام میده....... ایشون هم صلاح رو در این دیده که براش جفت دیگه ای بگیره که شاید باهاش جور در بیاد..........:redface:

(تشکر ندارم!:w05:)

samira_3001

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها لاک پشت من کور شده....:crying2:
یکی بگه چیکار کنم:w22:

الان اینترنت رو گشتم ولی جواب درست حسابی پیدا نکردم..........

فقط مثل اینکه اگه کور شن میل به غذاشون کم میشه اگه لاک پشت تو هم اینجوری شد بهش غذاهای بودار مثل تن ماهی و یا مرغ پخته بده حتما میخوره..........

یکی نوشته بود که ریختن قطره ی عفونت تو چشمش امکان داره حالشو بهتر کنه.........

یادت باشه ابش رو زود زود عوض کنی...........

ven000s_68

عضو جدید

آره خب مجرد بودنو دوست داره:w16: ، از طرفی همش میخواد که باهاش بازی کنیم وگرنه خونه رو با جیغاش رو سرش میذاره ،ما هم همش وقت نداریم ،مجبوریم شوهر دلخواهش رو بگیریم ، اینقدر بلا تشریف داره خانوم که وقتی نیستیم شوهرشو میزنه ، مارو میبینه خودشو میزنه به مظلومیت دوردورش میگرده:w25:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره خب مجرد بودنو دوست داره:w16: ، از طرفی همش میخواد که باهاش بازی کنیم وگرنه خونه رو با جیغاش رو سرش میذاره ،ما هم همش وقت نداریم ،مجبوریم شوهر دلخواهش رو بگیریم ، اینقدر بلا تشریف داره خانوم که وقتی نیستیم شوهرشو میزنه ، مارو میبینه خودشو میزنه به مظلومیت دوردورش میگرده:w25:
پس عسل خانم خیلی ادا اطفال دارن:biggrin:
خدا به داد شوی آیندشون برسه:cry:

ven000s_68

عضو جدید
پس عسل خانم خیلی ادا اطفال دارن:biggrin:
خدا به داد شوی آیندشون برسه:cry:
امروز شوهر سوم رو هم عوض کردیم ،شوهر چهارم جوون و خشنه ،انگاری عسل خوشش اومده میره طرفش ،فعلا کنار هم آروم موندن ،عسل سرشو کج میکنه و یه جوری نگاه میکنه (دلبری میکنه) امیدوارم این یکی شوهرشو دیوونه نکنه:w25::w25:

نجلا جون

عضو جدید
جوجه آی گفتی از ای جوجه رنگیا همشونم از دم میشدن خروس
مرغ عشقه احیانا مشکل نوک نداشت چون یادمه یکی از جوجه های مرغ عشقم ایطوری بود یعنی بهش لقب وزنه بردار داده بودیم بس که در قفس رو باز و بسته میکرد .
قناری آره خداییش صداش قشنگه ولی بازم من میگم مرغ عشق خیلی باحال تره
چی ؟!!!!! به سگت سم دادن مگه چیکار همسایه ها کرده بود !!!

نه خيرشم اون موقع كه من كوك چولو بودم ازين جوجه محليا مي گرفتيم
هم مرغ مي شد و هم خروس
تازه كليم رنگي منگي قشنگ مي شدن
دو تا داشتيم خانم طلا و مشكي
دنيايي بودن واسه خودشون
اگه بدوني به تخم كه رسيده بود چه عشقولانه اي واسه هم در مي كردن
بالا سرش مي نشست تا تخم بذاره بعدش به حالت مراقبت ازش پرشو باز مي كرد و تا حياط همراهيش مي كرد
عشقو بايد ازين حيوونا ياد گرفت به خدا

ولي قناري باحال تره و به مراقبت بيشتري نياز داره
وقتي آبجي كوچيكم به دنيا كه اومد مامانم وقت نداشت ازش مواظبت كنه و ماهم كوچيك بوديم و نمي تونستيم مواظبش باشيم و بابا هم يادش رفته بود كه قناري اي داريم
ماده هه هم با سهل انگاري بابا از قفسش فرار كرده بود و نره مونده بود
كه اونم از بي غذايي مرد
هيچوقت يادم نمي ره مامانم چقد واسه اون قناري گريه كرد

غريبه كه ميومد تو كوچه پارس مي كرد البته سگ بدي نبودا ولي همسايمون تحمل صدارو نداره و كشتش

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر میکنم چون لحظات اولیه است خوشش اومده
بعدش خدا بهش رحم کنه
خانم عسل حتما میگه این چه خلیه که باورش شده !

bahar_sha

عضو جدید
منم همیشه خرگوش داشتم الان هم 8 تا دارم یه ماده بالغ با 7 تا بچه ی 10 روزش

P230610_09.31.jpg

مشکیه شیمیل مادر بچه هاست اون یکیم باباشون البته باباشون دیگه پیشم نیست

P020411_11.21_[03].jpg

اینم عکس یکی از بچه هاشه هنوز راه نیفتاده اگه خوشتون اومد بگید بازم عکس بزارم

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم همیشه خرگوش داشتم الان هم 8 تا دارم یه ماده بالغ با 7 تا بچه ی 10 روزش

مشاهده پیوست 57138

مشکیه شیمیل مادر بچه هاست اون یکیم باباشون البته باباشون دیگه پیشم نیست

مشاهده پیوست 57139

اینم عکس یکی از بچه هاشه هنوز راه نیفتاده اگه خوشتون اومد بگید بازم عکس بزارم
سلام
ماشاالله خدا بده برکت

یه سوال فنی ؟
مگه خرگوش نیس که میگن دیوار رو سوراخ میکنه ؟

شوخی :
بزارین .............اینجا میخواین نزارین .........کجا میخواین بزارین:D

bahar_sha

عضو جدید
یه سوال فنی ؟
مگه خرگوش نیس که میگن دیوار رو سوراخ میکنه ؟

نه بابا دیوار که سوراخ نمیکنه اما اگه تو باغچه باشه تونل حفر میکنه از تونل توحیدم محکم تر

شوخی :
بزارین .............اینجا میخواین نزارین .........کجا میخواین بزارین:D[/QUOTE]

مگه تاپیک دیگه ای هم واسه حیوانات خانگی تو سایت هست؟

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که با نگهداری حیوان در داخل آپارتمان مخالفم - حتی کوچکترین و کم آزار ترین آنها باعث محدودیت صاحب و هم خود حیوان می شود . اما پدرم سال ها پرنده خانگی نگهداری میکند. قناری و سهره -
این سهره ها که بومی ایران هستند و در نواحی کردستان و حتی اطراف تهران مثل فیروزکوه نگهداری می شوند اخیرا به شکل بسیار زیادی توسط شکارچیان شکار می شوند و به راحتی قفسی می شوند
شکلی شبیه زیر دارند - اما به سختی داخل قفس صاحب جوجه می شوند .

اما ترکیب سهره با قناری پرنده ای به نام سهره قناری که تنها در قفس تولید می شود و عقیم است یعنی امکان تولید مثل ندارد را تولید می کند که ترکیبی از صداهای قناری و سهره را در بر دارد اما به سختی در قفس تولید می شود .

برای کسانی که درتهران به دنبال حیوان خانگی - پرنده -سگ و ....هر نوع دیگر هستند بازار حیوانات خانگی در خیابان خلیج اخیرا افتتاح شده است که انواع حیوانات را در بر دارد و دیگر مثل بازار مولوی در آن وضعیت وخیم قرار ندارد