نرخ بیکاری تحصیلکردگان ۴۰ درصد!

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز
هم اکنون نرخ بیکاری جوانان بیش از ۲۶ درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بیش از ۴۰ درصد است که نشان می‌دهد که جامعه در شرایط خوبی به سر نمی‌برد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری جوانان تحصیلکرده را ۴۰ درصد ذکر کرد و با اعلام حمایت از شبکه ملی نخبگان، گفت: اگرچه دولت با مشکلات شدید مالی روبه‌رو است ولی برای یک ریال هم برنامه دارد. علی ربیعی گفت: هم اکنون نرخ بیکاری جوانان بیش از ۲۶ درصد و نرخ بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی بیش از ۴۰ درصد است در حالی که رشد بهره‌وری ۱٫۳ درصد است و این دو پدیده نشان می‌دهد که جامعه در شرایط خوبی به سر نمی‌برد.
ربیعی که در مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات ملی مهارت سخن می گفت، با بیان اینکه ۵۰ درصد متقاضیان کار دارای مهارت می باشند، افزود: مابقی نیروهای کار هنگامی که وارد بازار کار می‌شوند مهارت لازم را ندارند در حالی که صنایع و بنگاههای ما به نیروی مهارتی نیاز دارند.
وزیر تعاون، کار و اجتماعی نداشتن مهارت را بر کاهش کیفیت کالا و افزایش هزینه تولید موثر خواند و گفت: هیچ کشوری جز با توانمندسازی نیروی انسانی خود به رشد و توسعه نمی‌رسد.
به اعتقاد ربیعی برای رقابت‌پذیری صنعتی باید از مهارت آموزی بهره‌گیری کرد و این امر نیازمند تغییر فرهنگ مدرک گرایی به مهارت آموزی است.
وی گفت: وزارت کار درصدد ایجاد ارتباط بین بیمه بیکاری و مهارت‌آموزی است و اشخاصی که بیمه بیکاری دریافت می کنند باید یک مهارت را در طول دوره بیکاری کسب کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه به رتبه جوانان ایرانی در مسابقات جهانی مهارت اشاره و خاطرنشان کرد: جوانان ایرانی توانسته‌اند در مسابقات مهارت به رتبه‌های برتر دست یابند اما با راه‌اندازی بنیاد ملی نخبگان بهتر می‌توان گفتمان مهارتی را در جامعه به گفتمان عمومی تبدیل کرد.
به گفته وی مسابقات ملی مهارت باید کل نظام آموزش مهارت را تحت تاثیر قرار بدهد.
ربیعی درعین حال وضعیت اقتصادی هند را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حال حاضر فروش نرم افزار در این کشور به اندازه فروش نفت در ایران ارزش دارد و کمبود نیروی ماهر چهارمین دغدغه مدیران هند به شمار می‌رود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام حمایت از شبکه ملی نخبگان افزود: اگرچه دولت به سبب تحریم‌ها با مشکلات مالی شدیدی روبه‌رو است ولی برای یک ریال هم برنامه دارد.
مراسم اختتامیه چهاردهمین دوره از مسابقات ملی مهارت با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور برگزار شد.
در مرحله کشوری چهاردهمین مسابقات ملی مهارت، تعداد ۵۷۵ رقابت کننده در ۲۸ حرفه آموزشی در چهار مرکز اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان البرز، آموزش فنی و حرفه‌ای شماره یک شهید خدایی کرج، مرکز تربیت مربی و پژوهشهای فنی و حرفه‌ای کشور و مرکز تخصصی آموزشی خودروی ۹ دی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
۵۰۱ تن از رقابت کنندگان در این دوره از مسابقات را مردان و ۷۴ نفر را زنان تشکیل دادند.
نفرات اول تا سوم این دوره از مسابقات از استان‌های زنجان، تهران و اصفهان بودند که در این مراسم از آنان تقدیر شد.
به گزارش ایسنا،‌ برگزیدگان این دوره از مسابقات ملی مهارت و همچنین برگزیدگان پانزدهمین مسابقات ملی مهارت که در سال آینده برگزار می‌شود پس از شرکت در یک اردوی آماده سازی به مسابقات بین المللی مهارت ۲۰۱۵ برزیل اعزام خواهند شد.
 

سپهر2

عضو جدید
لعنت خدا به این آمریکا که 35 ساله هرچی بلا سرمون میاد زیر سر همین آمریکاست
:cry:ببین چجوری جوانان این مملکت رو بیکار کردن
 

t3teknik

عضو جدید
کاربر ممتاز
لعنت خدا به این آمریکا که 35 ساله هرچی بلا سرمون میاد زیر سر همین آمریکاست
:cry:ببین چجوری جوانان این مملکت رو بیکار کردن
با نظر شما کاملا مخالفم
چه ربطی به امریکا داره ، کره ، ژاپن هم شرایطی مشابه داشتن ، پس چرا پیشرفت کردن؟ول کنید این دشمن خودساخته راااااا
 

خاطره جونی

عضو جدید
والا به خدا ... اوضاع داره بدو بدتر میشه نمیدونم به کجا قراره برسیم... یه بخشی از این مشکل واسه اینه که تو این مملکت خیلی ها سرجای خودشون نیستن!
خدا به خیر کنه
 

Similar threads

بالا