نتایج نـــــهایی کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

fereshte1111

عضو جدید
ببخشید اما فرضیه بررسی دوباره اسکیس ها رو من بعید میدونم،زمان بره،باید دوباره اساتید رو دعوت کنن،نتایج همه عوض میشه و مسلمه که تو این زمانی که باقی مونده شدنی نیست.

شاینا جان درسته. منم بهش قبل نوشتن فکر کردم و میخواستم بنویسم مردودی های اسکیس اما بعدش فکر کردم ک بقیه هم حق دارن دیده بشه برگه شون. اما امتحان نظارت مهندسی سال گذشته بچه ها مکررا به وزیر و رنیس سازمان مهندسی ایمیل میدادن و باعث شد به همه ی بچه ها چند نمره اضافه کنن. منم گفتم خدارو چ دیدی .شاید شد.

jhangard

کاربر بیش فعال
ریاست محترم سازمان سنجش آموزش کشور
با عرض سلام و احترام
عملکرد منظم سازمان سنجش آموزش کشور در برگزاری آزمون ها و اعلام نتایج، همواره مورد تایید اكثر شرکت کنندگان در آزمون های مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی بوده است.با این حال نتایج آزمون مرحله دوم برخی کدرشته های امتحانی ارشد خصوصا مجموعه معماری که از پر متقاضی ترین رشته های ارشد است، در سال های اخیر، موجب ایجاد نگرانی در دانشجویان این رشته، پیرامون چگونگی فرآیند داوری بخش عملی آزمون شده است. امری که از نتایج آن، می توان به مردود شدن بسیاری رتبه های برتر آزمون تئوری، در آزمون عملی اشاره کرد."ابهام و عدم آگاهی" دانشجویان از معیارهای داوری باعث بیان نقل قول هایی غیر رسمی در خصوص شیوه ارزیابی این آزمون گردیده ، این نقل قول های تایید نشده، گاها سبب ایجاد نگرانی و دلسردی در برخی دانشجویان متقاضی این رشته می شود. خواهشمند است دستور فرمایید مسئولان مربوطه ،از طریق رسانه ها و سازمان های زیربط به ارائه توضیحاتی رسمی در خصوص مراحل برگزاری و ارزیابی این آزمون همچون «نحوه طراحی سوال، شیوه داوری و معیارهای مورد نظر هیئت داوران» بپردازند و در صورت لزوم و امکان به تجدید بررسی آزمون عملی معماری سال 92 اقدام فرمایند. امید است همه ساله با اطلاع رسانی کامل در مورد این مساله، در دفترچه های راهنمای آزمون، ضمن تقویت اعتماد همیشگی دانشجویان به سازمان سنجش آموزش کشور، شاهد نتایج بهتر و افزایش کیفیت رقابت آزمون عملی اسکیس معماری در سطح کشور باشیم.
با تقدیم احترامات
جمعی از دانشجویان معماری کشور

جمله بنفش رو من اضافه کردم... تاکید و یادآوری جمعیت زیاد متقاضی معماری، بر حساسیت و آماده کردن ذهن مخاطب(سنجش) برای دقت بیشتر در مشکلات به طور ناخودآگاه تاثیر داره...

بهونه

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
من از اول تاپیک تقریبا همه پست ها رو خوندم ، کوچیکتر از اونی هستم که بخوام نظری بدم فقط خواستم تجربه هایی که تو این چند سال تو مسیر رفت و آمد به سازمان سنجش و وزارت علوم و دانشگاه فنی بابت اعتراض به موضوع دیگری رو داشتم بهتون بگم شاید بتونه کمکی کنه
اول اینکه با یک نامه صدامون به جایی نمیرسه باید همزمان چندتاکار رو باهم پیش ببرید مثلا اینکه از چندجا پیگیری کنید هم 20:30 هم سنجش و هم سایت ها
و یه چیز مهم دیگه هم صحبت حضوری هست بعد از کارهای اولیه که وقتی 7-8 نفر باهم باشن حتما اجازه صحبت کردن با یک مسوول رو میدن...
و اینکه خودتونم میدونید به این راحتی پیگیری نمیشه و دوندگی زیادی میخواد پس اگر کسی پاپیش میذاره همه باید حمایتش کنیم
;)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم اما ممکنه اگر اساتید هم بخواند امضا کنند یه سری تغییرات توش اعمال کنند
ملو بودن و خشن نبودن نامه به این خاطره که افرادی که امضا می کنن،فکر نکنن ضرری قراره متوجهشون بشه،بعد از انتشار نامه و مثلا 450 تا امضا،احتمالا اساتید با دیدن تعداد بچه ها و متن نرم نامه،امضا کنن و بعد از اون احتمالا بشه تعداد حامیان رو بالاتر برد. به نظرم اگر اساتید کارشون حمایتی باشه،قشنگتر از نظارتی بودنه.
شاید نگاه من به خاطر این باشه که کمتر اساتید همراه و همگام رو کنارم دیدم،اگر شما میبینید اساتیدی هستن که واقعا دلسوزانه میان و اثر مثبت میذارن،خیلی خوبه.

سپیده معمار

عضو جدید
سلام دوستای عزیز
من از اول تاپیک تقریبا همه پست ها رو خوندم ، کوچیکتر از اونی هستم که بخوام نظری بدم فقط خواستم تجربه هایی که تو این چند سال تو مسیر رفت و آمد به سازمان سنجش و وزارت علوم و دانشگاه فنی بابت اعتراض به موضوع دیگری رو داشتم بهتون بگم شاید بتونه کمکی کنه
اول اینکه با یک نامه صدامون به جایی نمیرسه باید همزمان چندتاکار رو باهم پیش ببرید مثلا اینکه از چندجا پیگیری کنید هم 20:30 هم سنجش و هم سایت ها
و یه چیز مهم دیگه هم صحبت حضوری هست بعد از کارهای اولیه که وقتی 7-8 نفر باهم باشن حتما اجازه صحبت کردن با یک مسوول رو میدن...
و اینکه خودتونم میدونید به این راحتی پیگیری نمیشه و دوندگی زیادی میخواد پس اگر کسی پاپیش میذاره همه باید حمایتش کنیم
;)
[/QUOTE
بچه ها واقعا بابت زحماتتون ممنونم:w30:

راستش منم نظرم همینه
من فکر نمیکنم اگه همه چیز غیرحضوری باشه، نتیجه بده
فکرمیکنم تاحالاهم خیلی دیر شده به نظرم یکی دو روز بعد از اومدن نتیجه باید این موضوع تو همه جا مطرح میشد
چه 2030 وچه جاهی دیگه
اگرچه که اینجا هدف های خوبی بوده اینکه بااتحاد کاری انجام بشه که قبول دارم نیاز به زمان داره ولی نه این همه...زیاد طول کشیده
اصلا خودتونو بذارید جای سازمان سنجش...
تاحالا یک هفته از اعلام نتایج میگذره و هنوز کاری انجام نشده
نه اعتراضی نه درخواست بررسی...هیچی... البته مظورم یه اقدام مهم و دسته جمعیه
خب اونا هم حتما میگن وقتی اینا براشون کم اهمیته(بابت گذشت زمان و دور شدن از اعلام نتایج میگم)
چرا ما بخوایم اهمیتی بدیم و خودمونو تو دردسر بندازیم؟؟!!
روال همین باشه، مثل هرسال...کی حوصله بررسی داره!!!!!!!

میدونم که همه مشغله کاری خودشونو دارن و این منطقیه ولی ممکنه این موضوع برامون از کارامون پراهمیت تر باشه
این موضوعو هرچه زودتر حلش کنیم
من فکر میکردم تا حالا یه اقدامی بشه
ولی هنوز هیچ خبری نیست و سازمان سنجشی ها هم خوش و خرم دارن زندگی شونو میکنن بدونه اینکه بدونن ما اینجا چه حرص و جوشی میزنیم!!!
ما فقط داریم خودمونو اذیت میکنیم و کاری هم پیش نمیره...

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از چند روز امدم پستهارو خوندم گفتم نظری هم بدم;)
حکایتی هست که میگه وقتی تو بازار برده فروشهای مصر میخواستن حضرت یوسف رو بفروشن یه پیره زنه فقیر لنگان لنگان به سمت بازار برده فروشا میرفته بهش میکن پیرزن کجا میری،میخوای یوسف رو بخری ؟؟ میگه آره ، بهش میگن آخه تو که نه پولی داری نو سکه و جواهری داری چرا فکر میکنی میتونی یوسفو بخری، پیره زنه میگه من میدونم نمیتونم یوسفو بخرم اما میرم که خریدار یوسف باشم:)
حالا هم نوبت رسیده به ما. چرا متن نامه رو اینهم ه جدی گرفتید؟؟ مهم متن نیست مهم ذات اعتراضه
فکر میکنید نامه مثلاً فرمت اداری نداشته باشه خونده نمیشه؟؟ یا حتماً باید رسمی باشه تا تاثیر گذار باشه؟؟
این روزها امار حاضرین تو سایت زیاده از این روزا به بعد هی کمتر میشه.ا، سریع تمومش کنید;)(بیرون گود نشستم میگم لنگش کن):biggrin:
بدون شک با یک نامه یک اعتراض و حتی یک مصاحبه حضوری نمیتونه روند عملکرد سنجش رو تغییر بده، ولی مهم سعی و تلاش دانشجوهاست که بتونه نشون بده که ما ناراضی ایم و شما نه بخاطر ما بخاطر خودتون بیاید اصلاخات رو انجام بدید تا دانشجوهای سال بعد وقتی نتایج امد بگن خدا پدر مادرشونو بیامرزه که بین 800هزار نفر داوطلب عدالت رو رعایت کردند:)

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از چند روز امدم پستهارو خوندم گفتم نظری هم بدم;)
حکایتی هست که میگه وقتی تو بازار برده فروشهای مصر میخواستن حضرت یوسف رو بفروشن یه پیره زنه فقیر لنگان لنگان به سمت بازار برده فروشا میرفته بهش میکن پیرزن کجا میری،میخوای یوسف رو بخری ؟؟ میگه آره ، بهش میگن آخه تو که نه پولی داری نو سکه و جواهری داری چرا فکر میکنی میتونی یوسفو بخری، پیره زنه میگه من میدونم نمیتونم یوسفو بخرم اما میرم که خریدار یوسف باشم:)
حالا هم نوبت رسیده به ما. چرا متن نامه رو اینهم ه جدی گرفتید؟؟ مهم متن نیست مهم ذات اعتراضه
فکر میکنید نامه مثلاً فرمت اداری نداشته باشه خونده نمیشه؟؟ یا حتماً باید رسمی باشه تا تاثیر گذار باشه؟؟
این روزها امار حاضرین تو سایت زیاده از این روزا به بعد هی کمتر میشه.ا، سریع تمومش کنید;)(بیرون گود نشستم میگم لنگش کن):biggrin:
بدون شک با یک نامه یک اعتراض و حتی یک مصاحبه حضوری نمیتونه روند عملکرد سنجش رو تغییر بده، ولی مهم سعی و تلاش دانشجوهاست که بتونه نشون بده که ما ناراضی ایم و شما نه بخاطر ما بخاطر خودتون بیاید اصلاخات رو انجام بدید تا دانشجوهای سال بعد وقتی نتایج امد بگن خدا پدر مادرشونو بیامرزه که بین 800هزار نفر داوطلب عدالت رو رعایت کردند:)
منم فکر می کنم از شنبه به بعد،نسبت به زمانی که گذاشتیم،عایدات نداشتیم و سرعتمون خیلی کم شده...

سپیده معمار

عضو جدید
بچه ها
بیاید یه زمانی معین کنید مثلا بگید تا فلان روز کار تمومه
یه برنامه داشته باشیم
راستش من حس میکنم داره تمایل به اینجا اومدنم و اینکه امید داشته باشم به اینجا، که قراره کاری پیش ببریم...
داره کم میشه و به ناامیدی میرسه
بچه ها سریع تر...
عجله کنیم...

کژال جون

عضو جدید
سلام منم کارشناسیم معماری نیست . وقتی میبینم یکی مثل خودم که کارشناسیش 1 چیز دیگست و موفق شده کلی ذوق می کنم . تبریک عزیز. گل کاشتی.
میشه کمکم کنی تا یکیم امسال به من تبریک بگه؟ چند وقت اسکیس کار کردی؟
خیلی لطف می کنی اگه جواب بدی چون اینجا انگار خیلی ما ها رو تحویل نمی گیرن.
میسی عزیزم

roxana.jf

عضو جدید
سلام منم کارشناسیم معماری نیست . وقتی میبینم یکی مثل خودم که کارشناسیش 1 چیز دیگست و موفق شده کلی ذوق می کنم . تبریک عزیز. گل کاشتی.
میسی عزیزم
من هم مثل شما از علوم (البته فیزیک هسته ای) تغییر رشته دادم به معماری...برای آزمون عملی ورکشاپ شقاقی رو رفتم...ولی راضی نبودم...علی رغم اینکه واسه ورکشاپش آزمون ورودی گذاشته بود ولی خیلی ها رو قبول کرد و ورکشاپ فوق العاده شلوغ بود .طوری که خود شقاقی اصلا وقت نمی کرد کار ها رو کرکسیون کنه و فقط جلسه آخر گفت که کیا کاراشون okay هست و در ضمن ایشون خیلی مقیاس 1/50 با ما کار نکردن! به نظر من اگه شما بتونید با یه نفر خصوصی بگیرید خیلی بهتره و نکته مهمه دیگه این هست که...یکی دو ماه قبل از کنکور شروع به تمرین اسکیس کردن واسه ما غیر معماری ها اصلا کافی نیست...خیلی تمرین لازمه...امید وارم که شما اشتباهات من رو تکرار نکنید...موفق باشید.

سیب سرخ 70

عضو جدید
یعنی واقعا این قدر دانشگاه شیراز داغون شده که حتی جزء 7-8 تا دانشگاه ها خوب کشور نیست؟؟؟.....اصلا کسی هست اینجا فکر کنه این دانشگاه خوبه یا تو انتخاباش بوده باشه؟؟؟
می شه به من بگید نظرتون راجع بهش چیه؟؟؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا چرا منی که کارشناسی معماری خوندم نباید قبول شم و کسایی که کارشناسی رشته های کاملا بی ربط بودن بتونن ارشد معماری بخونن این ظلم نیست؟ این بی عدالتی نیست ؟ این سیستم پذیرش اشتباه نیست ؟
باور کنید من دیدم همین دانشجویانی که کارشناسی معماری نخونده وارد ارشد میشن صرفا به خاطر اینکه یه کلاس اسکیس رفتنو با یکم راندو وقبول شدن اینا وقتی وارد دانشکده میشن هیچ از معماری درک نمیکنن آبروی ارشد و نظام آموزشی رو میبرن پروژه هاشونم یا افتضاحه یا میدن یه کس دیگه براشون انجام بده اینه عدالت آموزشی؟

تو نامه اعتراضی این موضوع رو هم بگنجانید

آخرین ویرایش:

beni belazi

کاربر بیش فعال
یعنی واقعا این قدر دانشگاه شیراز داغون شده که حتی جزء 7-8 تا دانشگاه ها خوب کشور نیست؟؟؟.....اصلا کسی هست اینجا فکر کنه این دانشگاه خوبه یا تو انتخاباش بوده باشه؟؟؟
می شه به من بگید نظرتون راجع بهش چیه؟؟؟؟

اگه قراره تهران نباشی شیراز شهر فوق العاده ای..نه تنها بهت خوش میگذره معماری خودشم قویه...شایدم رفتی موندگار شدی...

سیب سرخ 70

عضو جدید
اگه قراره تهران نباشی شیراز شهر فوق العاده ای..نه تنها بهت خوش میگذره معماری خودشم قویه...شایدم رفتی موندگار شدی...

اینکه صد البته....من خودم شیرازیم:smile: ...می خواستم بدونم نظر بچه ها راجع به ارشد دانشگاه سراسریش چیه ...آخه اصلا تو لیست دانشگاه های برتر نیست...واقع بینانه چه جور دانشگاهی و در چه رده ای می بینیدش؟؟؟...خودش خیلی داغونه که انتخابش نمی کنید یا...؟؟؟

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
واقعا چرا منی که کارشناسی معماری خوندم نباید قبول شم و کسایی که کارشناسی رشته های کاملا بی ربط بودن بتونن ارشد معماری بخونن این ظلم نیست؟ این بی عدالتی نیست ؟ این سیستم پذیرش اشتباه نیست ؟
باور کنید من دیدم همین دانشجویانی که کارشناسی معماری نخونده وارد ارشد میشن صرفا به خاطر اینکه یه کلاس اسکیس رفتنو با یکم راندو وقبول شدن اینا وقتی وارد دانشکده میشن هیچ از معماری درک نمیکنن آبروی ارشد و نظام آموزشی رو میبرن پروژه هاشونم یا افتضاحه یا میدن یه کس دیگه براشون انجام بده اینه عدالت آموزشی؟

تو نامه اعتراضی این موضوع رو هم بگنجانید

موافقم با حرفت ...به نظر من هر رشته ای میتونه رشته های دیگه رو تو خودش بگنجونه به جز معماری...شخصی ک اصول رو نمیدونه با کلی خر خونی مرحله اول رو قبول میشه مرحله 2 رو هم با بزک مزک...معماری مثل رشته پزشکیه باید باشه...اگه کسی میخواد بحونه باید از 00000000000 شروع کنه...واسه اینکه وقتی قبول میشن اعتماد به سقف پیدا میکنند...با پارتی وارد بازار کار میشند بعد گند میزنندبه شهر...حتی اگر هم شرکتهایی باشند ک براشون مهم باشه ک طرف از 000 وارد معماری شده و از طرف مدرک کاردانی کارشناسی و ارشد بخوان...بازم هم حق مارو تو ارشد و دانشگاه خوردن اینجور آدمها...در عوض دل من ک خنکه ک دیگه نمیتونند حق امضاء بگیرند همین منو 10% آروم میکنه...فکر کن ک طرف حق امضا میداشت...چقدر ما بدبخت بودیم...اون موقع ترجیح میدادم سوپور بشم تا برم معمار شم....والاااااا..همه جا خق ما خورده میشه...اون از عمران ک زرتی میوفته وسط کار ما و داغون میکنه با اون ستونهاش....این از سنجش ک این همه به ما ظلم میکنه....این از داورها ک دیگه امثال ....با اون نظر سنجیشون...اینم از بچه هایی ک جوووو معمار شدن دارند و تازه تو ارشد یادشون میوفته...فکر میکنن معماری چی هست....
بابااااااااااااااااااااا معماری تا سال 85 معماری بود و رشته اش ابهت داشت...نه الان ک تو در و همسایه رو هم بنگری از 5 تا بچه 3 تاشون دانشجوی معماریه...جمع کنید تو رو خدا...اسمش از اسم حسابداری هم پایین تر اومده...کاشکی حداقل معمار باشیم ...فقط اسمشو دنبال خودمون میکشیم.....

simson

عضو جدید
بچه ها نتایج آزاد کی میاد پس؟ :(
من فردا ثبت نام حضوریمه... قبلشم باید پول شهریه رو واریز کنم! یعنی ممنکه تا فردا صبح بیاد نتایج؟
مستأصلم حسابی!

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها نتایج آزاد کی میاد پس؟ :(
من فردا ثبت نام حضوریمه... قبلشم باید پول شهریه رو واریز کنم! یعنی ممنکه تا فردا صبح بیاد نتایج؟
مستأصلم حسابی!
ابنا همشون هماهنگ کردن ما پولو بریزیم بعد نتیجه بیاد!من که امروز آخرین مهلت بود ثبت نام کردم گرچه انصراف میدم،بدبختی اینه که با این نتیجه اولیه هم نمیشه گفت حتما قبولیم یا نه،با این وضع اسکیس و ...

simson

عضو جدید
ابنا همشون هماهنگ کردن ما پولو بریزیم بعد نتیجه بیاد!من که امروز آخرین مهلت بود ثبت نام کردم گرچه انصراف میدم،بدبختی اینه که با این نتیجه اولیه هم نمیشه گفت حتما قبولیم یا نه،با این وضع اسکیس و ...
شما واسه ثبت نام چقدر مجبور شدید بدید؟
واسه انصراف لازم نیست پولی بدیم؟
این پول رو بهمون برنمی گردونن دیگه؟
من پردیس بهشتیم! اونو نمی دونین چه جوریه؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما واسه ثبت نام چقدر مجبور شدید بدید؟
واسه انصراف لازم نیست پولی بدیم؟
این پول رو بهمون برنمی گردونن دیگه؟
من پردیس بهشتیم! اونو نمی دونین چه جوریه؟
شهریه ثابت رو میگیرن و در صورت انصرافم پس نمیدن!
در مورد پردیس اطلاعی ندارم.

jhangard

کاربر بیش فعال
اینکه صد البته....من خودم شیرازیم:smile: ...می خواستم بدونم نظر بچه ها راجع به ارشد دانشگاه سراسریش چیه ...آخه اصلا تو لیست دانشگاه های برتر نیست...واقع بینانه چه جور دانشگاهی و در چه رده ای می بینیدش؟؟؟...خودش خیلی داغونه که انتخابش نمی کنید یا...؟؟؟
من اصلا تعریف خوبی ازش نشنیدم خصوصا ارشدش.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
موافقم با حرفت ...به نظر من هر رشته ای میتونه رشته های دیگه رو تو خودش بگنجونه به جز معماری...شخصی ک اصول رو نمیدونه با کلی خر خونی مرحله اول رو قبول میشه مرحله 2 رو هم با بزک مزک...معماری مثل رشته پزشکیه باید باشه...اگه کسی میخواد بحونه باید از 00000000000 شروع کنه...واسه اینکه وقتی قبول میشن اعتماد به سقف پیدا میکنند...با پارتی وارد بازار کار میشند بعد گند میزنندبه شهر...حتی اگر هم شرکتهایی باشند ک براشون مهم باشه ک طرف از 000 وارد معماری شده و از طرف مدرک کاردانی کارشناسی و ارشد بخوان...بازم هم حق مارو تو ارشد و دانشگاه خوردن اینجور آدمها...در عوض دل من ک خنکه ک دیگه نمیتونند حق امضاء بگیرند همین منو 10% آروم میکنه...فکر کن ک طرف حق امضا میداشت...چقدر ما بدبخت بودیم...اون موقع ترجیح میدادم سوپور بشم تا برم معمار شم....والاااااا..همه جا خق ما خورده میشه...اون از عمران ک زرتی میوفته وسط کار ما و داغون میکنه با اون ستونهاش....این از سنجش ک این همه به ما ظلم میکنه....این از داورها ک دیگه امثال ....با اون نظر سنجیشون...اینم از بچه هایی ک جوووو معمار شدن دارند و تازه تو ارشد یادشون میوفته...فکر میکنن معماری چی هست....
بابااااااااااااااااااااا معماری تا سال 85 معماری بود و رشته اش ابهت داشت...نه الان ک تو در و همسایه رو هم بنگری از 5 تا بچه 3 تاشون دانشجوی معماریه...جمع کنید تو رو خدا...اسمش از اسم حسابداری هم پایین تر اومده...کاشکی حداقل معمار باشیم ...فقط اسمشو دنبال خودمون میکشیم.....
من نمیخوام مانع تحصیل بقیه شم شاید بعضیا واقعا علاقه داشته باشن من حرفم اینه که دانشگاه های دولتی از بودجه بیت المال تامین میشن و حتما باید بازدهی داشته باشه پذیرش دانشجوشون وقتی کسی معماری رو از ابتدا نخونده و وارد این دانشگاه ها تو ارشد میشه مثل بچه هفت ساله ای میمونه که به جای اول دبستان بخوان ببرنش اول راهنمایی این نمیشه باید دوباره هزینه کلاس های جبرانی براش بذارن که با اونا هم مثل یک دانشجوی کامل کارشناسی گذزونده نمیشه حداقلش اینه که تو دانشگاه های دولتی که اینقدر تقاضا از خود معماریا بیشتره این افراد نتونن وارد شن اگ کسی واقعا علاقه داشت بره آزاد بخونه صندلی دانشگاه دولتی رو حداقل یه مشت بی سواد پر نکنن

اوس معمار

عضو جدید
من امروز رفتم سازمان سنجش که درصد اسکیسامو بپرسم. معماری 10/4 درصد، منظر 21 درصد، معماری داخلی هم 27 درصد:). با اجازتون اجالتن یه برگه اعتراض پر کردم تا این نامه آماده بشه. ولی از نگاه مسئولین کاملا پیدا بود که چقدر این برگه اعتراضم براشون مهمه. اینا به کنار از همه بیشتر درصد معماری مشعوفم کرد. اینا یعنی با چه دقتی نمره دادن که کار به دهم درصد کشیده؟ آخه 10/4 درصد؟! :surprised:خوب 10 درصدم میدادن هم چیزی نمیشد. یاد بازیای لیگمون میوفتم که تو استادیوما الکی یه عددی سنبل میکنن میگن اینا تعداد تماشچیای این بازی بوده:D. ء
خولاصه وقتی این ضربه مهلکو سازمان سنجش بهم زد تو راه همش تو این فکر بودم که چه مزخرفی مگه من کشیدم که چون شده؟ که وقتی اومد اینجا دیدم یارو با کارشناسی برق قدرت و علوم فیزیک و مامایی و مهندسی معدن و شیمی و... تونسته قبول شه یه حس قریبی بهم دست داد. تصور اینکه برگه اعتراضم کارساز بیوفته و من مجبور شم پیش همچین عزیزانی ارشد معماریو بگذرونم واقعا عذاب آوره. اینجاست که واقعا آدم چیزی نمیتونه بگه جز اینکه آقای سازمان سنجش! مرسی کلی

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
به صدیق عزیز هم میگم که یه تایپیک مخصوص آسیب شناسی ارشد ایجاد کنه تا همه حرفاشونو اونجا بزنن یه مقاله خوب ازش در بیاریم و بفرستیم به سایت ها و مجله های معماری این جز و اهداف بلند مدتمون میتونه باشه که اصلا این شیوه پذیرش دانشجو اشتباهه همه جای دنیا بر اساس رزومه و سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش میکنن ما همچنان درحال تکرار روشهای 50 سال پیشیم

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
من امروز رفتم سازمان سنجش که درصد اسکیسامو بپرسم. معماری 10/4 درصد، منظر 21 درصد، معماری داخلی هم 27 درصد:). با اجازتون اجالتن یه برگه اعتراض پر کردم تا این نامه آماده بشه. ولی از نگاه مسئولین کاملا پیدا بود که چقدر این برگه اعتراضم براشون مهمه. اینا به کنار از همه بیشتر درصد معماری مشعوفم کرد. اینا یعنی با چه دقتی نمره دادن که کار به دهم درصد کشیده؟ آخه 10/4 درصد؟! :surprised:خوب 10 درصدم میدادن هم چیزی نمیشد. یاد بازیای لیگمون میوفتم که تو استادیوما الکی یه عددی سنبل میکنن میگن اینا تعداد تماشچیای این بازی بوده:D. ء
خولاصه وقتی این ضربه مهلکو سازمان سنجش بهم زد تو راه همش تو این فکر بودم که چه مزخرفی مگه من کشیدم که چون شده؟ که وقتی اومد اینجا دیدم یارو با کارشناسی برق قدرت و علوم فیزیک و مامایی و مهندسی معدن و شیمی و... تونسته قبول شه یه حس قریبی بهم دست داد. تصور اینکه برگه اعتراضم کارساز بیوفته و من مجبور شم پیش همچین عزیزانی ارشد معماریو بگذرونم واقعا عذاب آوره. اینجاست که واقعا آدم چیزی نمیتونه بگه جز اینکه آقای سازمان سنجش! مرسی کلی

اسکیست کامل بود؟ یعنی اگه آره ، خاک تو سر سنجش!منو با صفر رد نکردند؟!:eek:

paramadan

عضو جدید
به نظر من همه بریم اعتراض کنن
من فردا دارم میرم تهران

ati88

عضو جدید
من نمیخوام مانع تحصیل بقیه شم شاید بعضیا واقعا علاقه داشته باشن من حرفم اینه که دانشگاه های دولتی از بودجه بیت المال تامین میشن و حتما باید بازدهی داشته باشه پذیرش دانشجوشون وقتی کسی معماری رو از ابتدا نخونده و وارد این دانشگاه ها تو ارشد میشه مثل بچه هفت ساله ای میمونه که به جای اول دبستان بخوان ببرنش اول راهنمایی این نمیشه باید دوباره هزینه کلاس های جبرانی براش بذارن که با اونا هم مثل یک دانشجوی کامل کارشناسی گذزونده نمیشه حداقلش اینه که تو دانشگاه های دولتی که اینقدر تقاضا از خود معماریا بیشتره این افراد نتونن وارد شن اگ کسی واقعا علاقه داشت بره آزاد بخونه صندلی دانشگاه دولتی رو حداقل یه مشت بی سواد پر نکنن
کاملا موافقم
مگه معماری رو می شه با کتاب و کلاس کنکور یاد گرفت؟چرا هیشکی سر جای خودش نیست؟
ما سر طرح پنج چند نفر توی کلاسمون بودن که ارشد بودن و چون کارشناسیشون معماری نبود طرح رو جبرانی بهشون داده بودن
رسما هیچی هیچی هیچی از معماری نمی دونستن
با این که چند سال برای کنکور معماری درس خونده بودن،کلاس اسکیس رفته بودن
استاد هم همش دستشون مینداخت،یه بار از یکیشون پرسید اسم سه تا معمار معروف رو بگو،حتی اسم یه معمار هم نمی دونست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اوس معمار

عضو جدید
من هم مثل شما از علوم (البته فیزیک هسته ای) تغییر رشته دادم به معماری...برای آزمون عملی ورکشاپ شقاقی رو رفتم...ولی راضی نبودم...علی رغم اینکه واسه ورکشاپش آزمون ورودی گذاشته بود ولی خیلی ها رو قبول کرد و ورکشاپ فوق العاده شلوغ بود .طوری که خود شقاقی اصلا وقت نمی کرد کار ها رو کرکسیون کنه و فقط جلسه آخر گفت که کیا کاراشون okay هست و در ضمن ایشون خیلی مقیاس 1/50 با ما کار نکردن! به نظر من اگه شما بتونید با یه نفر خصوصی بگیرید خیلی بهتره و نکته مهمه دیگه این هست که...یکی دو ماه قبل از کنکور شروع به تمرین اسکیس کردن واسه ما غیر معماری ها اصلا کافی نیست...خیلی تمرین لازمه...امید وارم که شما اشتباهات من رو تکرار نکنید...موفق باشید.

خیلی دوست دارم این آقای شقاقی رو از نزدیک ببینم. نمیدونم هنوز خواب المان عمودی رو تپه میبینن یا نه ولی مطمئنا از الان کلاساشون تا چند سال بعد رزروه. خب آخه ایشون خواب میبینن .

میسی عزیزم

منم وقتی میبینم این همه دانشجو مثله خودم هستن که 4 سال کارشناسی معماری خوندن ولی مردود شدن یا یه جای پرت قبول شدن، داغون میشم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا