نتایج نـــــهایی کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه روز نبودم چقد اینجا پیشرفت کرد:) به میزان مخل بودن خودم پی بردم:cry:
امروز با شجاعت رفتم کتابامو از تو قفسه کشیدم بیرون و یه دستما کشیدم روشون:)
ز این پس کمتر میام اینجا ولی امیدوارم بتونم بازهم ازتون چیزهای خوبی یاد بگیرم...
در مورد مساله اعتراض با اینکه نسبت به بعضی مسائل حس خوبی ندارم ولی خب اگه کمکی از دستم بر امد در خدمت همه دوستان هستم:)
و یه پیشنهاد دارم برای صدیق عزیز و البته همراهی که شاید این پست رو بخونند.
ما 92 یا خیلی پست گذاشتیم و خودمون میدونیم که کدوم پستامون غیر مفید بوده خیلی جالب میشد اگه امکان داشت که میشد پیامهای غیر مفیدمونو علامت بزنیمو باهم پاکش کنید. مثل پاک کردن اس ام اس های گوشی همه رو علامت بزنیمو... البته نمیدونم تشکر ها و تعداد پستها بعد حذف چطور میشند ولی بهتره حسابشون باشه...
و یه نکته دیگه اینکه ماکه بعنوان کاربر داریم از این سایت استفاده میکنیم یجورایی اینجا رو خونه خودمون میدونیم و دوست داریم هر روز پیشرفت کنه و مدیرانش هر روز موفق تر باشند. ما روزانه 100الی 1000تا پیامو میخونیم خیلی جالب میشد که میتونستیم در کنار تشکر پستهای مفید و غیر مفیدسایرین رو هم مشخص کنیم تا بعد از تائید مدیران بعد از مدتی مثلاً یک هفته پاک شند... یا اصلاً بدون دخالت مدیر وقتی تعداد نظرات پست غیر مفید مثلاً از 5 رد شد پست بعد از 1ساعت پاک شه;)
نمیدونم شاید کلاً توهم زدم ولی خب امروز که تاپیک مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93 رو باز کردم دیدم 177 صفحست و این یکی از تاپیکایی که تو این 5 ما باید نگاهش کنم:cry:

معمارباشی

عضو جدید

شاید الان من هر حرفی بزنم بعضی از دوستان فکر کنن چون قبول شدم این حرفو میزنم ولی بدونید که اینطور نیست
معمار باشی عزیز چون دوست منطقی دیدمت بهت میگم که من هم قبلا در مورد کلاسای اسکیس این نظرو داشتم
ولی وقتی وورکشاپ شقاقی رفتم نظرم عوض شد
همونجور که خودش هم میگه واسه کنکور درس نمیده
واقعا همه مباحث طراحی که باید توی دانشگاه باهامون کار میکردن درس میده
وسطاش بهمون گفت : میتونم 24 ساعته ترفندای اسکیس کنکورو به یه نفر یاد بدم تا قبول شه ولی هیچ وقت این کارو نمیکنم و راضیم حتی بعضیاتون قبول نشید ولی یاد بگیرید فضا رو بفهمید شماها باید در اینده برای مردم خط بکشید پس هیچ وقت این کارو نمیکنم
بچه ها چه حرفمو باور کنید چه نه من احساس وظیفه میکنم که این حرفا رو بزنم
توی دانشگاه شاگرد صدیق بودیم با تمام احترامی که برای ایشون قائلم ولی کارشون معماری واقعی نیست
این حرفی هم که شقاقی گفت روی تپه هست مطمئنا هیچ تاثیر خاصی توی کار بچه ها نداشت که بخوایم به عنوان نقطه سیاه ازش نام ببریم انقدر توی یک ماه جونمونو درآورد سر اسکیس که هیچ نیازی به کمک نداشته باشیم
با روزی 3-4 تا اسکیس و بررسی همه فضاهای مربوط به یه موضوع فکر نمیکنم اینا باعث بشه ما شقاقی رو که با تمام صداقتش وقت و انرژیشو با کمترین هزینه برای بچه ها میذاره با گلابچی مقایسه کنیم
خود من همه کارامو کامپیوتری انجام میدم و پروژه های زیادی هم کار کردم ولی وقتی دیدم اموزش عالی مملکتم فعلا در این سطح باقی مونده که کار دست بیشترین نمره رو داره رفتمو یاد گرفتم
سر پایان نامه هم جالب بود برام کسی که کارش دستی بود بدون تحلیل کارش ،اساتید گرام 19 بهش عطا کردن و گفتن اگه میتونستیم 20 بهش میدادیم و کارای بقیه از 18 به پایین شد
اگر بشه کل این سیستم اصلاح بشه کیه که مخالف باشه
ولی این وسط حواسمون باشه همه چیو با هم زیر سوال نبریم

بهر حال !!!
حرفم اینه !
برای موفقیت در ارشد معماری باید متوسل بشی به کلاس !!!
کلاس ایستایی سروش نیا !
کلاس درک علی عسگری یا علی طباطبایی ...
کلاس اسکیس شقاقی ....

همه ی این ادما ادمای با سوادین !!! منکرش نمی شم !
ولی ...
این ها ما رو برای کنکوری اماده می کنن که درساش رو تو دوره کارشناسی باید مثلا می خوندیم ولی هیچ کدوممون نخوندیم !!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه روز نبودم چقد اینجا پیشرفت کرد:) به میزان مخل بودن خودم پی بردم:cry:
امروز با شجاعت رفتم کتابامو از تو قفسه کشیدم بیرون و یه دستما کشیدم روشون:)
ز این پس کمتر میام اینجا ولی امیدوارم بتونم بازهم ازتون چیزهای خوبی یاد بگیرم...
در مورد مساله اعتراض با اینکه نسبت به بعضی مسائل حس خوبی ندارم ولی خب اگه کمکی از دستم بر امد در خدمت همه دوستان هستم:)
و یه پیشنهاد دارم برای صدیق عزیز و البته همراهی که شاید این پست رو بخونند.
ما 92 یا خیلی پست گذاشتیم و خودمون میدونیم که کدوم پستامون غیر مفید بوده خیلی جالب میشد اگه امکان داشت که میشد پیامهای غیر مفیدمونو علامت بزنیمو باهم پاکش کنید. مثل پاک کردن اس ام اس های گوشی همه رو علامت بزنیمو... البته نمیدونم تشکر ها و تعداد پستها بعد حذف چطور میشند ولی بهتره حسابشون باشه...
و یه نکته دیگه اینکه ماکه بعنوان کاربر داریم از این سایت استفاده میکنیم یجورایی اینجا رو خونه خودمون میدونیم و دوست داریم هر روز پیشرفت کنه و مدیرانش هر روز موفق تر باشند. ما روزانه 100الی 1000تا پیامو میخونیم خیلی جالب میشد که میتونستیم در کنار تشکر پستهای مفید و غیر مفیدسایرین رو هم مشخص کنیم تا بعد از تائید مدیران بعد از مدتی مثلاً یک هفته پاک شند... یا اصلاً بدون دخالت مدیر وقتی تعداد نظرات پست غیر مفید مثلاً از 5 رد شد پست بعد از 1ساعت پاک شه;)
نمیدونم شاید کلاً توهم زدم ولی خب امروز که تاپیک مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93 رو باز کردم دیدم 177 صفحست و این یکی از تاپیکایی که تو این 5 ما باید نگاهش کنم:cry:
نمیدونم با حرفات آدم رو وسوسه میکنی واسه دوباره خوندن اما نه دیگه برای من بسه

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
من کاملا با حرفای معمارباشی عزیز موافقم.
این مسایل فقط مربوط به کنکور ما نیست تو همه مراحل زندگی تو همه کنکورا اینجوریه. متاسفاه در مملکت ما پول هنگفتی داره خرج کلاسایی میشه که اصولا باید مدرسه و دانشگاه جای اونا را میگرفت.
البه الان مدارسی هست که داره جای کلاس را میگره ولی میدونیم هزینه های چند میلیونی داره.
در مورد گلابچی خود من امسال به بچه ها التماس میکردم که بیاید کتابایی که 1 ماه /اخر حتی 10 روز آخر قبل کنکور چاپ میشه نخریم. اگه سوالی هم از اون بدن چون هیچ کی جواب نمیده تست سوخته میشه . تو تراز تاثیر نداره اما کو گوش شنوا.
اینا یاد گرفتن عمدا میزارن کتابا را روزای آخر میدن بیرون با اینکه خیلی قبل تر چاپ کردنش تا فروش بیشتری کنن. یکی از بچه های مدیریت واسه هنرهای ستخت میگفت اگه کتاب مفاتیح الجنان دیدید روش نوشته بود محمود گلابچی بخرید...........

در مورد کلاسای اسکیس تورا خدا نگید در راه رضای خدا درس میدن. من سال قبلش با یکی از دوستان فقط به قصد یادگیری رفتیم. کنکوری نبودیم. نمیگم ازش چیزی یاد نگرفتم اما حتی به خودشون زحمت نمیدن که شرایط آسایش را برای هنرجوهاشون فراهم کنن. دلیلش هم اینه که در هر شرایطی این هنرجوها حاضرن برن. حتی جا نبود مثل آدم شیتامون را روی میز پهن کنیم. تا روز آخر خودمونو کشتیم که تورا خدا کارای ما رو ببین و ایرادامون را بگیر این کارو نکرد و گفت من تو کارگاه 1 ماه آخر این کارو میکنم الان فقط اسیستام کرارو میبینن. تکلیف منی که نمیخواست اون کارگاه را ببینم چی بود.
اینا همش به خاطر خود ماست. به قول معروف از ماست که برماست.

و تو را خدا نگید اینا در راه رضای خدا این کارو میکنن. نگید.........

mbarsen

عضو جدید
بهر حال !!! حرفم اینه !برای موفقیت در ارشد معماری باید متوسل بشی به کلاس !!!کلاس ایستایی سروش نیا !کلاس درک علی عسگری یا علی طباطبایی ... کلاس اسکیس شقاقی ....همه ی این ادما ادمای با سوادین !!! منکرش نمی شم !ولی ...این ها ما رو برای کنکوری اماده می کنن که درساش رو تو دوره کارشناسی باید مثلا می خوندیم ولی هیچ کدوممون نخوندیم !!!
ولی من جز یه ۵۰۴ که بزور یدور سریع زدم و یه کتاب نکته و کلاس اسکیسم که نرفتم هیچ کلا ۲۰تا آ۳ هم تمرین نکردم ولی اخرم یه غیر انتفاعی قبول شدم،، حالا نمیدونم برم یا نه

mehraz8090

عضو جدید
انصافا بیاید بگید امسال چه موضوعاتی کار کردین ! اصلا بیاید یه سری از کار هاتون عکس بگیرین بزارین ... تا ما بفهمیم چقدر با شما فاصله داریم !
اخه مثلا من نوعی چه گناهی کردم که تو شهری زندگی می کنم که فقط کلاس نقاشی داره ... اصلا نمی دونن اسکیس چی هست ! من با کتاب های صدیق و طایفه پیش رفتم ! ولی اخرش چی شد ؟

این تاپیک مثلا باز شده تا بچه ها نمونه اسکیساشونو بذارن ولی دریغ!
پیشنهاد خوبیه
همه کاراتونو بذارید تا از هم یاد بگیریم بدون قضاوت
من قبل از کنکور چند باری به انجمن سر زدم ولی دیدم همش صحبته زیاد کاری از بچه ها ندیدم
ولی خودم چند تا از کارامو اینجا گذاشتم

این دیگران همیشه هستند که مانع ما باشن ولی این ماییم که باید راهمونو بین این سنگلاخ ها پیدا کنیم !!

آخرین ویرایش:

mehraz8090

عضو جدید
بهر حال !!!
حرفم اینه !
برای موفقیت در ارشد معماری باید متوسل بشی به کلاس !!!
کلاس ایستایی سروش نیا !
کلاس درک علی عسگری یا علی طباطبایی ...
کلاس اسکیس شقاقی ....

همه ی این ادما ادمای با سوادین !!! منکرش نمی شم !
ولی ...
این ها ما رو برای کنکوری اماده می کنن که درساش رو تو دوره کارشناسی باید مثلا می خوندیم ولی هیچ کدوممون نخوندیم !!!

خب عزیز من میتونی منکر این بشی که توی دانشگاه دروسی که واسه یه معمار لازمه کامل اموزش داده نمیشه؟
ما نیاز داریم که کم سوادیمونو که مسببش همین دانشگاهاس یه جوری جبران کنیم
من خودم دیدم ایستایی ضعف دارم رفتم کلاس سروش نیا . دیگه برای هیچ درسی کلاس نرفتم و خودم خوندم
دیدم اسکیسم میلنگه رفتم یاد بگیرم
همه اینا رو دارم میگم که ذهنتونو پاک کنید از هر چی که تا حالا بهتون گذشته
من خودم پارسال رتبه ام 3000 شد همین حرفای شماها رو هم میزدم ولی بگید چاره ای هست؟
اعتراض کنید ولی خودتونو بهم نریزید
اگر میخواید سال دیگه شرکت کنید از همین حالا با ذهن اروم و پر از تجربه شروع کنید
برای همه ارزوی موفقیت میکنم

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم با حرفات آدم رو وسوسه میکنی واسه دوباره خوندن اما نه دیگه برای من بسه
کوروش من تو دانشگاهی درس خوندم که 1سال دانشگاهم تو خونه بود ولی معدلم زیر 18 نمیدومد. جزوه درسها 4صفحه ای بود من 5-6 تا از استادارو ندیدم خلاصه کلی گله و شکایت دارم..
نمیگم از دانشگاه انتظار داشتم چیزی بهم یاد بدن ولی اونا دیگه شورشو در اورده بودن...
اگه نگم اولین نفر ولی از اولین نفراتی بودم که استارت ارشدو زدم دقیقاً از 6فروردین 91شروع کردم ولی خب خیلی دور بودم از جمع و نمیدونستم چی بخونم ولی خیلی خوندم.
با اینکه اواخر روزی 7ساعت کمتر نمیخوندم ولی الان میگم که دانشگاههی برتر حق من نبود.
هیچ حسی نسبت به قبول شدن یا نشدنم ندارم و میخوام سال بعد رو هم بخونم. نه بخاطر دانشگاه نه بخاطر مدرک
من عقده دانشگاه دارم;) و میخوام به خودم ثابت کنم که میتونم. حتی شده واسه 1ساعت میخوام حس بودن تو یه دانشگاه خوب رو داشته باشم.این قول رو 2سال پیش به خودم دادم ....

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
1) جون مادرتون انقدر اسپم ندید، بخدا به کسی بدهکار نیستید که بیاید تو این تاپیک به همه بچه هایی که قبول شدن تبریک بگید و این چیزا، بذارید بجث پیش بره.

2) بعضیا تا یه موفقیتی کسب میکنن فکر میکنن روشی که انتخاب کردن بهترین روش و تنها راه موفقیته، بعضیا هم که موفق نمیشن فکر میکنن اون روشی که استفاده کردن از بیخ غلطه و بدرد نخور. دوستان این طرز فکر کاملا غلطه، به تعداد آدمای دنیا راه هست برای موفقیت، چه کنکور چه سایر مراحل زندگی. معمارباشی عزیز گفت حتما باید بری کلاس برای کنکور، من هیچ کلاسی نرفتم، اصلا سروش نیا و طباطبایی و اینا رو هم نمیشناسم، رتبه معماریم هم 29 شد، که به نظر خیلیا موفقیته تو مرحله اول. یا مثلا میگن سازه در معماری و درک رفتار سازه ها کتابایی هستن که باید 60 بار خونده بشه؛ من خودم اصلا این دو کتاب رو ندارم و فن رو 68% زدم. الان به این بحثمون بیربطه ولی میخوام اینو بگم که صرفا یک روش خاص برای موفقیت نیست، هر کس باید شیوه خودش رو پیدا کنه.

3) دوست موفقمون:)D) اصرار داره که من کلاس شقاقی رفتم و خیلی خوب بود و آقای مهندس فردی فرزانه و عالم در زمینه معماری هستن... اولا که کارای خود ایشون رو به کرات دیدیم، بیشتر نقاشی هستن تا معماری، ثانیا کارهای وورکشاپ ایشون رو هم دیدیم، کارا بشدت ضعیف بودن، بطوری که بشخصه اعتماد به نفس زیادی پیدا کردم و به این نتیجه رسیدم که بر خلاف تصور خودم کار اسکیسم خیلی هم خوبه:D این که شما قبول شدی با کلاس ایشون، دلیل نمیشه که راه موفقیت از اون کلاس میگذره، آدمهای خیلی زیادی هم هستن که اون کلاس رو رفتن و قبول نشدن.

4) در مورد شخص پروفسور گلابچی بحث شد، ایشون به گواهی دانشجویان و برخی اساتید، بیشتر کتاب بنجل تحویل جامعه معماری دادن تا کتاب بدردبخور(اگه به من بود خجالت میکشم مثلا کتاب فناوریهای نوین ایشون رو به عنوان پایان نامه دوران کارشناسیم تحویل بدم، انقدر که مبتدیانه آب بستن بهش:D) ولی با همه اینا من به ایشون ارادت دارم و گلابچی رو نقطه مثبت کنکور معماری میدونم. چرا که ایشون در حال حاضر صاحب و وکیل و وصی دروس فنی هستن. همین با صاحاب بودن خیلی بهتر از بی صاحاب بودنه، یه گله با چوپون بد، خیلی بهتر از گله بی چوپونه. الان همه میدونن دروس فنی رو با مطالعه کتب ایشون میشه خوب زد، حالا میخونی بخون نمیخونی نخون، اینجا که غریبه نداریم، استانداردترین بخش کنکور 92 همین بخش سوالات فنیش بود، اکثر کسایی که خوب خونده بودن برای کنکور دروس فنی رو بالا زدن، چون از اصول مشخصی پیروی میکرد. ایکاش اسکیس هم بی صاحاب نبود و ما تکلیف خودمونو میدونستیم.

5) نمیخوام بحثو چیپ کنم و موردی بهش بپردازیم که چرا مقیاس اونجوری بود و چرا موضوع اینجوری، ما کلیت اسکیسو باید مورد نقد قرار بدیم. چرا سوالی طرح میشه که از نظر منطقی خواسته طراح قابل اجرا نیست؟ چرا طراح سوالی که سرنوشت 4-5 هزار نفر دانشجوی تاپ معماری اون سال در دستش هست، یک بار امتحان نمیکنه که اون مدارک مورد نظرش رو شیت داوطلب با اون اندازه محدود چه سرنوشتی پیدا میکنه؟ چندین ماه فرصت هست برای طراحی سوال اسکیس، چرا انقدر سرسری و بی دقت باهاش برخورد میشه؟ کار بجایی رسیده که یه عده میگن خب اونی که میخواست مسخره بود، ما اونی که خودمون تشخیص دادیم خوبه رو کشیدیم، استادمون هم گفت آفرین! آخه انقدر کنکور مملکت هرکی هرکی شده؟ بعدم مصححین بیان و یه چایی پفیلای دور همی بزنن و سر عشق و حالشون به زحمت 1 ساله ما نمره بدن. این قشنگتر بود زیاد دادیم، کارم که زیاد بود، 4500 تا! اوه کی حوصله داره، ده قسمتش کردیم هر کی یه قسمتو کنترات برداشت، قشنگ نمره دادیم و به یاری ائمه یک بار دیگه یه وظیفه خطیرو با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

6) من به شفاف نبودم شیوه ارزیابی اسکیس رای دادم.
اینکه میگیم فاصله اعلام جوابا زیاده درسته، ولی خب برای همه همینطوره، خاص ما نیست، زیر سوال بردن کل سنجش هم چیز درستیه:D ولی شما به یکی بگین کلا ما قبولتون نداریم ولی به اعتراضمون رسیدگی کنین چی میشه به نظرتون؟ کم بودن ظرفیت هم با توجه به امکانات محدود هست، ظرفیت زیاد بشه سطح کیفی کار میاد پایین، همونطور که این سالا همه جا دانشگاه سبز شده و خیلیا سطح مناسبی ندارن.
این اعتراض ما قرار نیست شق القمر کنه، حداکثر اگه صداش دربیاد باعث میشه اسکیس سال بعد استانداردتر بشه. به بیان بهتر آدموارتر بشه. یکمی باید وجدان داشته باشن مسئولین، با وجدان خیلی مشکلا خودش حل میشه. ما که چیز زیادی نمیخوایم، یه سوالی مطرح کنن که بشه روش مانور داد، و همه با یه منطق ارزیابی بشن. تعداد مجازیا هم به حدی باشه که قابل بررسی باشه، چه خبره گله ای 4500 تا مجاز میکنید؟ شما آدم ندارید که صحیح کنن، یه مشت پیر پاتال هستن که 1000 تا کار هم براشون زیاده، خب وقتی عرضه بررسی ندارید یه روشیو انتخاب کنید که عرضشو داشته باشید.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
کوروش من تو دانشگاهی درس خوندم که 1سال دانشگاهم تو خونه بود ولی معدلم زیر 18 نمیدومد. جزوه درسها 4صفحه ای بود من 5-6 تا از استادارو ندیدم خلاصه کلی گله و شکایت دارم..
نمیگم از دانشگاه انتظار داشتم چیزی بهم یاد بدن ولی اونا دیگه شورشو در اورده بودن...
اگه نگم اولین نفر ولی از اولین نفراتی بودم که استارت ارشدو زدم دقیقاً از 6فروردین 91شروع کردم ولی خب خیلی دور بودم از جمع و نمیدونستم چی بخونم ولی خیلی خوندم.
با اینکه اواخر روزی 7ساعت کمتر نمیخوندم ولی الان میگم که دانشگاههی برتر حق من نبود.
هیچ حسی نسبت به قبول شدن یا نشدنم ندارم و میخوام سال بعد رو هم بخونم. نه بخاطر دانشگاه نه بخاطر مدرک
من عقده دانشگاه دارم;) و میخوام به خودم ثابت کنم که میتونم. حتی شده واسه 1ساعت میخوام حس بودن تو یه دانشگاه خوب رو داشته باشم.این قول رو 2سال پیش به خودم دادم ....
حقته بهترین دانشگاه ها قبول شی واین رو کسی نمیتونه بهت خرده بگیره چون از آرزوهاته هیچ کسی حق نداره آرزوی کسی رو کور کنه هیچ کسی. موفق باشی امیدوارم سال دیگه نفر یک بشی باور کن اندازه خودم برات خوشحال میشم

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام تا اینجا تاپیکو خوندم و میخوام یه نظر کلی راجب تمام چیزایی که به ذهنم رسید بگم:

1- کلاس شقاقی حداقل واسه من خیلی مفید بود تمام نقص های دانشگاهمو پر کرد اما تروخدا زود قضاوت نکنید!!!!!

2- درصدای اسکیس امسال باید خیلی عجیب عریب باشه که اینجوری رتبه برترارو حذف کرده

3- رتبه 2000 و خرده ای گیلان قبول شده آیا شدنیست؟

4- یه چیزی که دلمو سوزوند یکی از بچه های ورکشاپ که اصلا یه خطم نکشید و تو کل ورکشاپ داشت خوش میگذروند الان منظر تهران قبول شده؟پس عدالت خدا کجا رفته؟

5- 1700 مدرس قبول شده احتمالا جز 3 نفر اوله!!!!

در نهایت یه گله بزرگ دارم از بچه های اینجا:

چند ماه قبل و سر آزمون تئوری من از کلاس سروش نیا و جزوه هاش یا نکات بعضی کلاسا گفتم بعضیا شاکی شدن که چرااااااااااااااا اینا دکان باز کردنو الان دارن جیب مارو خالی میکنن و ... خلاصه تهش اینکه چرا همچین چیزی هست و شما هم که داری استفاده می کنی اندازه همونا مقصری
اما وقتی که نتایج اومد دیدم ببببببببببببببلللللللللللللللله همونا دقیقا همن جزواتو داشتن استفاده کردن و من که میومدم اینجاو سوال بعضی دوستان که به جزوات دسترسی نداشتنو جواب می دادم متهم میکردن واقعا این کار درسته؟ چرا با حرفاتون شوری رو ایجاد میکنید که هیچ فکری پشتش نیست؟
دوست عزیز خوب نیست با حرفات باعث بشی عده ای که آگاهی کامل ندارن به سمت اشتبا هدایت کنی

درسته این موسسات خیلی دارن از سر منو شما پول به جیب می زنند اما آیا سیستم آموزشی ما طالب این چیزا نیست؟
کیه که دوست نداشته باشه تهران درس بخونه؟وقتی می بینیم شرکت تو یه کلاس باعث میشه کمبودات جبران بشه پس بهتره به جای متهم کردن دوستامون به اینکه چرا شرکت می کنن سیتم آموزشی و مواخذه کنیم که چرا انقد ضعف داره که پاس کردن 144 واحد و گذروندن 4 سال از عمرو صرف هزینه برای یه دانشجو کفایت نمیکنه!!!باید سیستم آموزشی زیر سوال بره که چرا راه رو برای این موسسات باز گذاشته!!!!

mehrazin_f

عضو جدید
حرفای تلخی می خواهم بزنم ....
مگه امتحان تئوریشون خیلی رو اصول و منطقیه ؟
هممون خوب می دونیم اگه با جریان اب همراه نشیم و کتاب های گلابچی رو نخونیم کمترین درصد رو هم در ایستایی نمی اریم !!! حتی اگه کل مباحث ساختمانی رو حفظ باشی بازم این کتاب های گلابچیه که مبنا به حساب میاد !
حالا واقعا این کتاب ها ارزش علمی داره ؟کسی که اینا رو صرفا حفظ کرده معماره ؟
ولی ما چکار می کنیم ؟
برای کنکور می ریم سراغ این کتاب ها !
می ریم دنبال جزوه اساتیدی که این کتابها رو خلاصه کردن ...
اسکیس مگه چقدر با این موضوع فرق داره ؟
من فهمیدم برای اسکیس باید برم کلاس مهندس شقاقی ! شقاقی شده گلابچی شماره 2 !!!
باید با این جور ادما همراه باشم تا بهم بگن مقیاس مهم نیست ! مهم خوشگلی کارته ... برا این که کلی تو کارگاهشون موضوع مشابه کار می کنن !!! برا این که جلسه اخر بیان بگن من خواب دیدم !!! تپه !!! المان های عمودی !!!

ببخشید ولی من اصلا راضی نیستم از این وضعیت ... از خودمون که با پر و بال دادن به چنین ادمایی باعث شدیم کنکورمون این بشه مسیرش !!!

اگه منظورت حرف منه بگم که من پیش شقاقی نرفتم... استادمم کلا روشش با شقاقی فرق میکرد... هیچوقتم مثل شقاقی نیومد بگه خب بچه ها به من الهام شده موضوع اینه پس همتون اینجور طراحی کنید... ولی یه چیزی واقعا درسته... شما خودت ایشالا یه شرکت بزنی بعد یه آزمون بخوای گیری که کارمنداتو استخدام کنی میای بر اساس اینکه کی مقیاس رعایت کرده میسنجی یا می بینی کی تونسته طراحی کنه؟!!! اصلا تو درسامون این همه درس که پاس کردیم کی مقیاس مهم بوده که حالا اینقدر داریم سرش بحث میکنیم؟!!!

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
1)

5) نمیخوام بحثو چیپ کنم و موردی بهش بپردازیم که چرا مقیاس اونجوری بود و چرا موضوع اینجوری، ما کلیت اسکیسو باید مورد نقد قرار بدیم. چرا سوالی طرح میشه که از نظر منطقی خواسته طراح قابل اجرا نیست؟ چرا طراح سوالی که سرنوشت 4-5 هزار نفر دانشجوی تاپ معماری اون سال در دستش هست، یک بار امتحان نمیکنه که اون مدارک مورد نظرش رو شیت داوطلب با اون اندازه محدود چه سرنوشتی پیدا میکنه؟ چندین ماه فرصت هست برای طراحی سوال اسکیس، چرا انقدر سرسری و بی دقت باهاش برخورد میشه؟ کار بجایی رسیده که یه عده میگن خب اونی که میخواست مسخره بود، ما اونی که خودمون تشخیص دادیم خوبه رو کشیدیم، استادمون هم گفت آفرین! آخه انقدر کنکور مملکت هرکی هرکی شده؟ بعدم مصححین بیان و یه چایی پفیلای دور همی بزنن و سر عشق و حالشون به زحمت 1 ساله ما نمره بدن. این قشنگتر بود زیاد دادیم، کارم که زیاد بود، 4500 تا! اوه کی حوصله داره، ده قسمتش کردیم هر کی یه قسمتو کنترات برداشت، قشنگ نمره دادیم و به یاری ائمه یک بار دیگه یه وظیفه خطیرو با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

متاسفانه روند داوری اسکیس همینطوریه که شما به شوخی گفتید یعنی یه عده جم میشن قدم میزنن کار چش داورو بگیره ورش میدارن نگیره همون اول کار میندازن دور دور بعدی هی کارا تقسیم میشه
داور کارو صبح ببینه یا بعداز ظهر هم تو نمره تاثیر دااره
حالا شما میرید دانشگاه تهران اونجا بیشتر با این سیستما اشنا میشید

ینی همچین سیستمی داریم ماااااااا

MHMAX

عضو جدید
کاری به هیچی ندارم
فقط شقاقی رو از نزدیک و خوب میشناسم
همه کسایی که تو کلاساش بودن میدونن که اینجور حرف زدنش (الهام شده بهم و اینا) فقط برای شوخی میزنه و هیچ وقت حالت جدی نداشته
کلا اینجوریه
نقاشی یاد نمیده
فضایی درست میکنه که هر کس به فراخور توانش تو اون فضا پیشرفت کنه
فضایی میسازه برای سریع تمرین کردن سریع فکر کردن سریع جمع بندیکردن و ... که همگی از رمزهای موفقیت تو اسکیسه

لطفا به خاطره اینکه عصبانی هستید بابت نظام سنجش همه رو به باد انتقاد و تخریب نگیرید

15434

عضو جدید
سلام
بچه ها من تمام صفحه هاي اين تاپيكو خوندم،حرفا برام جالبه!:D

فقط يه نكته رو ميخواستم بهتون بگم كه درباره ي استاد شقاقي حق با MHMAX
استاد شقاقي پسرخاله ي من نيست،حتي به عنوان شاگردش مطمئنم اسم منو هم يادش نيست،اما بچه ها بخدا خيلي مرد،اگه از نزديك باهاش در تماس بودين متوجه مي شدين كه براي پول و اسم در كردن كار نميكنه،بچه ها بخدا يكي از آدماييه كه دورشون ديگه خيلي وقته تموم شده،فقط همين!

mahan98

عضو جدید
اگه منظورت حرف منه بگم که من پیش شقاقی نرفتم... استادمم کلا روشش با شقاقی فرق میکرد... هیچوقتم مثل شقاقی نیومد بگه خب بچه ها به من الهام شده موضوع اینه پس همتون اینجور طراحی کنید... ولی یه چیزی واقعا درسته... شما خودت ایشالا یه شرکت بزنی بعد یه آزمون بخوای گیری که کارمنداتو استخدام کنی میای بر اساس اینکه کی مقیاس رعایت کرده میسنجی یا می بینی کی تونسته طراحی کنه؟!!! اصلا تو درسامون این همه درس که پاس کردیم کی مقیاس مهم بوده که حالا اینقدر داریم سرش بحث میکنیم؟!!!
من بخام شرکت بزنم کارمند استخدام کنم میذارم تو کد بکشه که با هر مقیاسی خاست پلات بگیره!نه که ماژیک بدم دستش بگم بیا نقاشی بکش!:)

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا داریم از بحثمون دور میشیما
الان ما قرار نیس این اساتیدو زیر سوال ببریم چون دردی از ما دوا نمیکنه تا وقتی وضع به همین منواله این کلاس ها هست (حالا بعضیا باهاش موافقن بعضیام مخالف)،فعلا نمیتونیم اونارو مقصر بدونیم!
ما الان هدفمون داره مشخص میشه طبق نظر سنجی فعلا حرف و مشکل اصلیمون نحوه ارزیابی ازمون اسکیسه که واقعا غیر شفافه و هیچ بحثی توش نیس برای اینکه جلوتر بریم لطفا کمک کنین که خواستمونو منطقی پیش ببریم

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

مثل منی پس پیرامیدز....من یه سری گفتم دوست دارم دانشگاهی بخونم ک دار و درخت داشته باشه ...توش با ماشین اینور اونور بری...شال سر کنی...همه منو مسخره کردن:cry:

Organi-tech

عضو جدید
الان ما قرار نیس این اساتیدو زیر سوال ببریم چون دردی از ما دوا نمیکنه تا وقتی وضع به همین منواله این کلاس ها هست (حالا بعضیا باهاش موافقن بعضیام مخالف)،فعلا نمیتونیم اونارو مقصر بدونیم!
ما الان هدفمون داره مشخص میشه طبق نظر سنجی فعلا حرف و مشکل اصلیمون نحوه ارزیابی ازمون اسکیسه که واقعا غیر شفافه و هیچ بحثی توش نیس برای اینکه جلوتر بریم لطفا کمک کنین که خواستمونو منطقی پیش ببریم
موافقم
یه سوال. این نامه رو همه بفرستیم
چجوری
از سایت سنجش؟

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی نظرسنجی یه چیز دیگه است. از هدف اصلیه بدوره! ماها خواستار تجدید نظر تو اسکیس های رتبه های برتریم نه
"
شرح جزء به جزء آزمون عملی،از انتخاب طراحان سوال تا داور ها و نحوه ارزیابی".الان دیگه به چه دردمون می خوره؟اینو باید قبل بهمن بگن نه الان. نامه یا هر چیز دیگه باید هرچه سریعتر به مسئولین برسه!

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

عزیزم...کلا بچه ها منظورشون اینه وقتی یه چیزی توی صورت مسئله هست باید اینقدر شرف داشته باشند ک بهش عمل کنند...شما ریسک کردی و 1.100 کشیدی...اگه مثلا این ریسک رو من میکردم بدون شک حتی اگه طرخ شما رو من زده بودم رد بودم(چون در کل آدم بد شانسی ام)اما منو هم خیلیها دیدن کم تلاش نکردم...کارامو تنها استاد خودم نقد نکرد ک بخواد ازم تعریف فقط بکنه...برای رفع کوچکترین نواقص ک ممکن بود تو کارم باشه پبشه 4 تا استاد دیگه هم بردم...و همه گفتن اگه تو رتبه خوبی داشتی 100% روازنه تهران قبول بودی...تا حتی میگفتن میتونی بالا60-70 بزنی...اما با یه اشتباه 1.50 کارم بزرگ شد و نتونستم شلوغ کنم...تا حتی اونقدر وقت داشتم ک یه دید پرنده هم زدم....اما چی شد؟؟درسته از نظر من مقیاس اصلا مهم نی...ولی اگه مهم نبود برای اونها چرا گفتن 1.50؟؟؟اونها بلانصبت همه دوستان عزیز یه........کردند و خوردند.....ک بعدش حرفشون عوض شد...این عوض شدن حرف به ضرر ما شد...وگرنه ما هم 1.100 میتونستیم بکشیم خیلی بی دردسر و مسلما جزء کارهای تااااپ میشد...این ظلمه...چون خواستیم صورت مسئله رو حفظ کنیم...چون به شعور خودمون اعتماد کردیم....
تصور کنید بچه ها غروب بشنوی کلی از بچه های مشهد حتی با رتبه های 400 بهشتی قبول شدن...وقتی ازشون پرسیدم مقیاس...گفتن 1.100.از اونها یکیشون با رتبه 600 ولی 1.50 شاهرود...وافعا مزخرفه...فقط الهی خیر نبینند....از ته قلبم نفرین میکنم ک بدترین بدبختی ها سر اون کسایی بیاد ک موقع داوری با داوریه اشتباه ما رو یه سال پیر کردند...من ک ازشون ننمی گزرم ایشالله یه جا چوبشو بخورند...

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزیزم...کلا بچه ها منظورشون اینه وقتی یه چیزی توی صورت مسئله هست باید اینقدر شرف داشته باشند ک بهش عمل کنند...شما ریسک کردی و 1.100 کشیدی...اگه مثلا این ریسک رو من میکردم بدون شک حتی اگه طرخ شما رو من زده بودم رد بودم(چون در کل آدم بد شانسی ام)اما منو هم خیلیها دیدن کم تلاش نکردم...کارامو تنها استاد خودم نقد نکرد ک بخواد ازم تعریف فقط بکنه...برای رفع کوچکترین نواقص ک ممکن بود تو کارم باشه پبشه 4 تا استاد دیگه هم بردم...و همه گفتن اگه تو رتبه خوبی داشتی 100% روازنه تهران قبول بودی...تا حتی میگفتن میتونی بالا60-70 بزنی...اما با یه اشتباه 1.50 کارم بزرگ شد و نتونستم شلوغ کنم...تا حتی اونقدر وقت داشتم ک یه دید پرنده هم زدم....اما چی شد؟؟درسته از نظر من مقیاس اصلا مهم نی...ولی اگه مهم نبود برای اونها چرا گفتن 1.50؟؟؟اونها بلانصبت همه دوستان عزیز یه........کردند و خوردند.....ک بعدش حرفشون عوض شد...این عوض شدن حرف به ضرر ما شد...وگرنه ما هم 1.100 میتونستیم بکشیم خیلی بی دردسر و مسلما جزء کارهای تااااپ میشد...این ظلمه...چون خواستیم صورت مسئله رو حفظ کنیم...چون به شعور خودمون اعتماد کردیم....
تصور کنید بچه ها غروب بشنوی کلی از بچه های مشهد حتی با رتبه های 400 بهشتی قبول شدن...وقتی ازشون پرسیدم مقیاس...گفتن 1.100.از اونها یکیشون با رتبه 600 ولی 1.50 شاهرود...وافعا مزخرفه...فقط الهی خیر نبینند....از ته قلبم نفرین میکنم ک بدترین بدبختی ها سر اون کسایی بیاد ک موقع داوری با داوریه اشتباه ما رو یه سال پیر کردند...من ک ازشون ننمی گزرم ایشالله یه جا چوبشو بخورند...

داشتم پایان نامه کار می کردم که دیدم نتایج اومد.با رتبه 300 معماری و 200 اسلامی مردود شده بودم! اونوقت تا شب که آمار همه رو می گرفتم ، خبردار شدم 850 از شهید بهشتی و 900 از هنر تهران در اومده، می خواستم کل سنجش رو فحش بدم.این حق ماها نیست.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
مثل منی پس پیرامیدز....من یه سری گفتم دوست دارم دانشگاهی بخونم ک دار و درخت داشته باشه ...توش با ماشین اینور اونور بری...شال سر کنی...همه منو مسخره کردن:cry:

منم مثل شما و پیرامیدز بودم! سر کارشناسی قبل انتخاب رشته رقتم دانشگاهم رو از نزدیک دیدم بعد که مطمئن شدم خوشگله و بزرررررگه و دارو درخت و ...داره رفتم با خیال راحت زدم و قبول شدم:D
سر ارشدم فقط دانشگاه تهران میخواستم که بهش رسیدم انشالله شمام به اونی که میخواین برسین... پس بزرگ بخواین;)

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
این ک استرس نداره چون از منیع نسبتا معتیر شنیدم ک خودش با گلابچی صحبت کرده بود و از اساتید طرف بوده...میگفت ازش گله کردیم ک چرا دقیقه 90 کتاب میدی..
گفت به خدا من مرداد شهریور میدم به نشریه یا دانشگاه اونها عمدا این کار میکنند...خودمم بهشون گفتم ک چرا منی ک کتاب رو جون میکنم و زود بهتون میدم میری آبان وارد بازار میکنید...گفت هدفشون شک و شبهه و فروش کتابه

اره راست میگی منم یادم اومد سر کلاس سروش نیا یه هفته به کنکور که کارگاه جزییات بود سروش نیا گفتش که این کتاب رو شخصا 7 مرداد به چاپخونه تحویل داده اما اونا منتظر ارز دولتی بودن که بهش تعلق بگیره سر همین موضوع دیر شده چاپش...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا