نتایج نـــــهایی کارشناسی ارشد معماری 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
........
من یه ساله اینجا تو باشگاه به طور مداوم در همه تاپیکای کنکور 92 بودم و هستم اما تا حالا ندیدم هیچ کدوم از دوستان انقدر زود قضاوت بکنند مثل شما... نمیدونم با بنده مشکلی دارید که هرچی میگم یه ایراد میگیرید؟؟! شایدم به این خاطره که تازه عضو باشگاه شدید و زیاد اشنا نیستید ... نمیدونم.... اما اینجا همیشه هرکی نظرشو گفته و موافقا و مخالف هم حرفاشون رو زدن اما بدون توهین بدون تحقیر و با احترام... منم فقط نظرم رو گفتم... البته شاید شما چیزی میدونید که من نمیدونم....:w19:
من به شما توهینی کردم؟ باشه شوخی نمیکنم گویا زود رنج هستیند موفق باشیند اما بنده با احترام با شما صحبت کردم یکم واقع بین باشیند با تشکر

mahan98

عضو جدید
من یه دفعه هم قبلا بهت گفتم چون دوستمی هم بهت گفتم وگرنه نمیگفتم .... گفتم رو این مسائل مانور نده ... از ملت ایراد نگیر.... از کتابا ایراد نگیر ... از داورا ایراد نگیر ... از سنجش ایراد نگیر... اینا همش حاشیست... یادته من چقدر میومدم اینجا همشونو به ... میبستم چقدر دنبال اعتراض به این نحوهٔ برگزاری و ... همهرو دعوت کردم بچها بیاین بریم اعتراض هر جور شده......تاپیک سال پیشم هست " اعتراض جدی به سازمان سنجش" . خودم چقدر اعتراض نوشتم .... آخرش چی‌ شد.... هیچی‌...

همهٔ اینارو کنار گذشتم همشو پیش خودم حل کردم و فقط سعی‌ کردم یاد بگیرم و به اساتید احترام بذارم تا اونا هم رغبت کنن به من یاد بدن،... الان از این کارم راضیم ... واسه همین میگم دیدتو به همه چی‌ مثبت کن خودش همه چی‌ درست می‌شه.

من قبول دارم که اینا حاشیه است ولی دلیلی نمیشه که اعتراض نکنیم چون اونوقت سنجش فکر میکنه همه چیز درست و خوبه.

فقط یک سوال:

اگر امسال هم قبول نمی شدید این حرفا رو میزدید؟

شاید منم جای شما بودم این حرفا رو میزدم چون .... از پل گذشته بود!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
همه زندگیم تهرانه
از کارو زندگی میافتم اگه برم گیلان

یه نصیحت به تمام کنکوریها بدم تا پستم مفید باشه!!!!

ای کسانی که کنکور میدهید زبان را به نیکی یاد کنید (بخوانید) :smile::smile::smile:
تارتبه تون خوب بشه و مثل من نشید
گیلا قبول شدین شما هم؟ منم گیلان قبول شدم کار منم تهرانه میریم برمیگردیم مشکلی نیست که بابا فوقش یه شب آدم میخواد بمونه اونجا

Tanin_hd

عضو جدید
من یه دفعه هم قبلا بهت گفتم چون دوستمی هم بهت گفتم وگرنه نمیگفتم .... گفتم رو این مسائل مانور نده ... از ملت ایراد نگیر.... از کتابا ایراد نگیر ... از داورا ایراد نگیر ... از سنجش ایراد نگیر... اینا همش حاشیست... یادته من چقدر میومدم اینجا همشونو به ... میبستم چقدر دنبال اعتراض به این نحوهٔ برگزاری و ... همهرو دعوت کردم بچها بیاین بریم اعتراض هر جور شده......تاپیک سال پیشم هست " اعتراض جدی به سازمان سنجش" . خودم چقدر اعتراض نوشتم .... آخرش چی‌ شد.... هیچی‌...

همهٔ اینارو کنار گذشتم همشو پیش خودم حل کردم و فقط سعی‌ کردم یاد بگیرم و به اساتید احترام بذارم تا اونا هم رغبت کنن به من یاد بدن،... الان از این کارم راضیم ... واسه همین میگم دیدتو به همه چی‌ مثبت کن خودش همه چی‌ درست می‌شه.

حرف شما درسته ولی چند سال باید پشت کنکور بمونیم تا یه جای خوب قبول شیم؟؟چرا بچه هایی که اینجا سال اولشون بوده و بهترین رتبه ها رو آوردن فقط بخاطر اعمال سلیقه داورها و... باید اینطوری لطمه ببینن؟؟

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه گوشه ای از متن اعتراض رو نوشتم نظر بدین :

معیارهای لحاظ شده به طور مشخص بیان شود.

-برای هر یک از موارد خواسته شده در متن سوال درصد مشخصی گذاشته شود و در کارنامه نهایی نیز این درصد ها به اطلاع داوطلب برسد تا بتواند نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسد و به رعایت عدالت در داوری اطمینان پیدا کند :
به طور مثال برای اسکیس معماری امسال :

پلان با مقیاس 50/1 25%
برنامه فیزیکی 5%
مقطع با مقیاس 50/1 20%
نما با مقیاس 50/1 20%
پرسپکتیو داخلی20%

حتی بهتر است ریز درصد های هر مورد برای داوطلب مشخص شود و از داوران نیز خواسته شود با توجه به ریز درصد ها اقدام به داوری کنند ( فرم هایی جهت داوری ارائه شود که داوران ملزم به پر کردن آن برای داوری شوند)تا راه برای اعمال سلیقه بسته شود.

-مواردی که موجب کسر نمره و یا ابطال پروژه می شود صریحا بیان شود تا راه برای اعمال سلیقه شخصی داوطلب و داور باقی نگذارد :

در هریک از موارد چنان چه مقیاس مورد نظر رعایت نگردد پروژه غیر قابل داوری بوده و بررسی نخواهد شد!( امسال با توجه به قبولی ها این امر محرز است که افرادی که به سلیقه خود با مقیاس های 100/1 و بعضا 200/1 !!! پروژه را ارایه داده اند جایگاه بهتری در قبولی ها داشته اند ، این مشکل می تواند به این دلیل باشد که تیم طراحی سوال و تیم داوری دارای معیارهای متفاوت هستند و در اینجا این داوطلب است که نتایج زحمت های خود را به خاطر سلایق متفاوت اساتید بر باد رفته می بیند و به سیستم برگزاری آزمون معترض میشود، هر چند سلیقه داوران محترم می تواند برخی از افراد را هم از فرش به عرش برساند! چون مطابق سلیقه داوران رفتار کرده اند؛ اما چرا باید افرادی که به متن سوال وفادار مانده اند متضرر گردند ، جای سوال است)

ممنون مهندس ;)
دوستان هم اگه چیز دیگه ای به ذهنشون میرسه لطفا سریعااضافه کنن نباید زمان رو از دست بدیم.
کوروش چی شد؟قرار بود تو هم یه نامه بنویسیا!

mahan98

عضو جدید
میدونید مشکل ما چیه اینکه فقط به فکر خودمونیم . من از خودم شروع میکنم خودم اعتراف میکنم که اگه قبول شده بودم شاید اصلا پیگیر اعتراض نمی شدم ؛ همون قضیه خر و پل و اینا.واین که سیستمی که من توش به آرزوهام برسم کارش درسته!

الانم داریم این مساله رو به وضوح میبینیم : یکی میگه برید معین گوش بدید یکی میگه از حاشیه ها جدا بشید یکی میگه من نامه اعتراضم مینویسم ولی اسمی از من نبرید و ... اینا همش به خاطر ترسی هست که فکر میکنیم همینم از دستمون در میارن پس بی خیال!

توهین به کسی نشه اولش هم گفتم خودم شاید نفر اول همه بودم اگه قبول می شدم.

MHMAX

عضو جدید
گیلا قبول شدین شما هم؟ منم گیلان قبول شدم کار منم تهرانه میریم برمیگردیم مشکلی نیست که بابا فوقش یه شب آدم میخواد بمونه اونجا

بله- روزانه گیلان مجموعه معماری
چجور دانشگاهیه؟ تحقیق کردین؟ قبلان که خیلی خوب بوده ولی شنیدم کادرش ضعیف شده.

آخه الان دارم علوم تحقیقات میخونم!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله- روزانه گیلان مجموعه معماری
چجور دانشگاهیه؟ تحقیق کردین؟ قبلان که خیلی خوب بوده ولی شنیدم کادرش ضعیف شده.

آخه الان دارم علوم تحقیقات میخونم!!
منم شبانه اش قبول شدم. علوم تحقیقات خب واقعا جای خوبی درس میخونی اما منم شنیدم ضعیف تر شده ولی هنوزم یکی از بهترین دانشگاهاست. منم منتظر بودم نتایج آزاد بیاد ببینم علوم تحقیقات قبولم یانه اما بیخیال شدم به نظرم اینجا از آزاد برای من میتونه بهتر باشه فوقش میخوام یه شب گیلان بمونم دیگه بقیه اش رو با ماشینم میرم میام

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز بنده تشکر نمیتونم بزنم شرمنده همگیتون به خصوص تیماج عزیز که از من ناراحته

beni belazi

کاربر بیش فعال
حالا این تکمیل ظرفیت چه جوریاس اصلا به جز سوره جای دیگه ای رو اعلام میکنن... کسی دفترچه پارسال رو داره...

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز بنده تشکر نمیتونم بزنم شرمنده همگیتون به خصوص ... که از من ناراحته
ناراحت نیستم از شما دوست عزیز ...تو پیام خصوصی ما مشکلمون رو باهم حل کردیم....!! گفتم اینو برادوستانی که پستای مارو خوندن!!!

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون مهندس ;)
دوستان هم اگه چیز دیگه ای به ذهنشون میرسه لطفا سریعااضافه کنن نباید زمان رو از دست بدیم.
کوروش چی شد؟قرار بود تو هم یه نامه بنویسیا!
مینویسم یعنی دارم مینویسم

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به بهزاد تبریک می گم نشد همکلاس بشیم خیلی دوست داشتم از نزدیک ببینمت
...
...

خدمت مالک اشتر نازنین عرض کنم که حقیر شباهت فراوانی به ابن ملجم مرادی (که آقای کریم اکبری مبارکه با هنرمندی تمام نقشش رو ایفا کردن) دارم:D جدی میگم ها ... اصن یه وضی ... یعنی آقای عبدالله اسکندری این زمونِ منو انگار دیده باشه بعد برگشته باشه آقای مبارکه رو گریم کرده باشه....
یکی از مراقب های روز آزمون معماری که صبح فرداش سر جلسه مطالعات منو دید گفت: "داداش تا صبح نتونستم چشم رو هم بذارم. مولا خودش حسابتو برسه" :smile:

mahan98

عضو جدید
حالا این تکمیل ظرفیت چه جوریاس اصلا به جز سوره جای دیگه ای رو اعلام میکنن... کسی دفترچه پارسال رو داره...

دفترچه تکمیل ظرفیت پارسال:

پیوست ها

• tz-arshad91470778.pdf
    426.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

naser1990

عضو جدید
یه گوشه ای از متن اعتراض رو نوشتم نظر بدین :

معیارهای لحاظ شده به طور مشخص بیان شود.

-برای هر یک از موارد خواسته شده در متن سوال درصد مشخصی گذاشته شود و در کارنامه نهایی نیز این درصد ها به اطلاع داوطلب برسد تا بتواند نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسد و به رعایت عدالت در داوری اطمینان پیدا کند :

پلان با مقیاس 50/1 25%
برنامه فیزیکی 5%
مقطع با مقیاس 50/1 20%
نما با مقیاس 50/1 20%
پرسپکتیو داخلی20%

حتی بهتر است ریز درصد های هر مورد برای داوطلب مشخص شود و از داوران نیز خواسته شود با توجه به ریز درصد ها اقدام به داوری کنند ( فرم هایی جهت داوری ارائه شود که داوران ملزم به پر کردن آن برای داوری شوند)تا راه برای اعمال سلیقه بسته شود.

-مواردی که موجب کسر نمره و یا ابطال پروژه می شود صریحا بیان شود تا راه برای اعمال سلیقه شخصی داوطلب و داور باقی نگذارد :

در هریک از موارد چنان چه مقیاس مورد نظر رعایت نگردد پروژه غیر قابل داوری بوده و بررسی نخواهد شد!( امسال با توجه به قبولی ها این امر محرز است که افرادی که به سلیقه خود با مقیاس های 100/1 و بعضا 200/1 !!! پروژه را ارایه داده اند جایگاه بهتری در قبولی ها داشته اند ، این مشکل می تواند به این دلیل باشد که تیم طراحی سوال و تیم داوری دارای معیارهای متفاوت هستند و در اینجا این داوطلب است که نتایج زحمت های خود را به خاطر سلایق متفاوت اساتید بر باد رفته می بیند و به سیستم برگزاری آزمون معترض میشود، هر چند سلیقه داوران محترم می تواند برخی از افراد را هم از فرش به عرش برساند! چون مطابق سلیقه داوران رفتار کرده اند؛ اما چرا باید افرادی که به متن سوال وفادار مانده اند متضرر گردند ، جای سوال است)

عالیه دوست گرامی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

الهه ي عزيز تو دوستمي و من بهت بدهكارم و مديون
اما اگه الان بازم شرايط پارسالو داشتي دور از جون بازم اين حرفو ميزدي؟
من براي خودم اعتراض ندارم
من كه رتبهي تئوريم خوب نبوده
من اگه همينم قبول شدم مديون اسكيسم
ولي اينايي كه گفتم حقيقته
تكميل ظرفيت ارشد سراسري چطوريه؟كسايي هم كه قبول شدن ميتوننوجابجا بشن؟:(

دوستان عزیز بنده تشکر نمیتونم بزنم شرمنده همگیتون به خصوص تیماج عزیز که از من ناراحته
من م اين سوالو داشتم كوروش جان با اين لينك ميگن كه ميشه
يني مني كه قبول شدم برم تكميل ظرفيتم پر كنم اگه قبول شدم كه هيچ اگه نه ميتونم برگردم به اين دانشگاهي كه دارم ميرم
ولي اگه قبول شدم ديگه نميتونم برگردم به اين دانشگاه
يني گفته كان لم يكن تلقي ميشود درست ميگم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
[h=1] ارزش دکترای ˈپژوهش محورˈ با ˈآموزش محورˈ یکسان است [/h] وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری درپاسخ به سوالات و ابهاماتی که در ارتباط با اشتغال فارغ التحصیلان دوره های دکترای پژوهش محور در مشاغل آموزشی مطرح شده است، گفت: ارزش دکترای ˈپژوهش محورˈ با ˈآموزش محورˈ یکسان است.

در مورد اموزش محور و پژوهش محور ديروز كه رفتم دانشگاه از معاون دانشگاه پرسيدم
گفتن من به شخصه اموزش محور رو قبول ندارم چون بالاخره ارشد بايد يه تفاوتي داشته باشه با كارشناسي
و اينكه گفت بستگي داره دولت جديد چه نظري به پيام نور داشته باشه
مثلا گفت من كه الان اموزش محور مجاز شدم چون سيستمم الان پيام نوره در سيستم پيام نور هيچ هيچ مشكلي برام پيش نمياد ولي شايد بخام برم يوني ازاد تدريس كنم برام دردسر ساز بشه
ولي كلا كه پرسيدم كسي نبوده كه اموزش محور باشه و براش مشكلي پيش بياد معمولا اتفاق نمي افته
و ديگه اينكه با پژوهش در هر دوره ميشه شخصيت خودومنو به پژوهش محور تغيير بديم

mahbob.dh

عضو جدید
سلام. من پردیس بین الملل شهید بهشتی قبول شدم. ولی هیچی در مورد تاریخ ثبت نامش ننوشته. شما نمیدونید چه جوریه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
در مورد نحوه ي داوري منم با اينكه براي هر قسمت سوال نمره ي خاصي در نظر بگيرن موافقم مثلا اينكه وقتي ميگن مقياس بشه حتما مقياس شه اما چيزي كه هست من ميگم 80درصدش اينطوري باشه و 20درصد رو دست داورا رو ازاد بزارن
بالاخره معماري سليقه ايه چه ميشه كرد
نميدونم حرفم چقدر صحيحه ولي منم عقيده دارم هر چه معماري رو با اصول صحيح و حفظ گرافيكش به سمت ضابطه ببريم بيشتر جواب ميده
اولين اثرش اينه كه به جاي خشك كردن ماژيكاي تاچ بيشتر به فكر يادگيري اصول و قوانين مي افتيم و به خودمون اجازه نميديم هر خطي رو معماري بناميم
با نشون دادن روند كار موافقم
تحليل سايت مواقفم
اكس گذاري صحيح
عدم پيچوندن طرح
گرافيك صحيح موافقم
اما با عدم رعايت مقياس صحيح در شرايط مشابه مخالفم خوب همه ميدونن هر چيزي ظريف ترش چشم نواز تره
من خودم 2ساعت از وقتمو داشتم به اين فك ميكردم كه با وجود چرخش پلان كارم جا بشه نشه
بتونم رعايت كنم چه چيزي رو در چه صفحه يا بكشم
چرا يارو از پلان چيزي ندونه اما صدتا پرسپكتيو نمره بيار بكشه
در حالي كه سوال اين نبوده

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
.....اونو برا یه پیرزنه تو اینده گفتم......شامل پیرمردها نمیشه......:razz:
اتفاقا "شـل" تو مصاحبه با 20:30 گفته بود که اختصاصا واسه پیرمردها گفته ... و یه چشمک هم حواله کامران نجف زاده کرده بوده

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی مسئولین سازمان سنجش
در طی چندین سل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در مجموعه معماری همیشه و در هر سال مشکلات عدیده ای بر سر راه دانشجویان کسب علم ومتقاضی برای ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی به وجود امده است که ما وظیفه خود دانستیم تمامی شکوه ها واعتراضات خویش را به گوش شما مسئولین عزیز سنجش برسانیم
در ابتدا به سوالات تستی این مجموعه خواهیم پرداخت که در ان بر خلاف مابقیه رشته ها هر سال شاهد تغییر منابع حتی در چند روز مانده به کنکور می شویم که با این کار تمامی دانشجویان دچار سردرگمی منبع می شوند و حتی عده ای نیز که بسیار کم( بر اثر کمبود بودجه در شهرشان) با فضای مجازی وکلاس های کنکوردر ارتباط هستند به هیچ عنوان در جریان این اعمال تغییرات نمی شوند. حال سوال ما دانشجویان معماری این ست چرا تنها رشته ما بایستی دچار چنین تغییرات ناگهانی شود؟ چرا تنها رشته معماری منابع معرفی شده اش چنان گسترده ووسیع است که هرگز حتی نفرات برتر نیز تونایی اتمام تمامی دروس معرفی شده را ندارند؟
حال ایراد دیگری که بر سوالات تستی وارد است این است که چگونه است که در سال جاری از کتاب استاد پیرنیا ( شخصی که معماری ایران مدیون زحمات ایشان است وتمامی کتاب ها سر رشته شان از این کتاب های ایشان است) تنها یک سوال از 30 سوال درس تاریخ معماری امده است وشاهد تغییرات گسترده وناگهانی در سوالات کنکور در روز کنکور می شویم؟ مثال بالا تنها بخشی از ده ها مورد بود که در سال های اخیر کنکور ارشد معماری شاهد آن هستیم
در واقع ما دانشجویان معماری قربانی سهم خواهی اساتید از این کنکور برای معروف شدن و اسم در کردن خود شده ایم واین سوال همیشه در ذهن ما رخ میدهد چرا رشته های دیگر شاهد تغییرات ناگهانی در منبع وسوالات نیستن؟ آیا رشته معماری همچون بچه یتیمی همیشه بایستی حقش خورده شود؟ مگر نه آنکه معماری بخشی از دین مبین اسلام است؟ مگر نه اینکه در زیبایی شهر همیشه نقش اول را بر عهده خواهد داشت؟ پس چرا با این رشته همچون بچه سر راهی برخورد می شود
مورد بعدی آزمون دو مرحله ای است که در اینجا یک به یک به نواقص آن خواهیم پرداخت
-چرا تنها در رشته معماری( البته به جز موسیقی و رشته های نمایشی که آنها در واقع تمام هنرشان بایستی در آزمون عملیشان باشد) آزمون عملی گرفته می شود و از رشته ای همچون عمران که با جان مردم سرکار دارد تنها آزمون تئوری برگزار می شود؟
-آزمون اسکیس بخشی از رشته معماری است اما اساتید معماری خودشان نیز بر این موضوع واقف هستند که انسان هستند وشاید بر اثر خستگی یا هرچه برگه های اسکیسی را آنچنان که باید نتوانند دقیق ومو به مو صحیح نمایند و از همه مهمتر شاید سلیقه های شخصی خود را نیز اعمال کنند زیرا معماری رشته ای گسترده است که سلیقه ها با سبک های گوناگونی دارد اما در این آزمون باید به سلیقه اساتید طراحی نمود در حالی که این خارج از اصول اولیه معماری است
- در سال های اخیر سوالات اسکیس چنان پر تناقض بوده است که باعث هدر رفتن وقت وعمر دانشجویان جوان معماری شده است به عنوان مثال در آزمون اسکیس 92 شاهد تناقض فراوان از طراح سوال بودیم که نمونه آن پلانی با مقیاس 1.50 بوده است که گویی دانشجویان را همانند موش ازمایشگاهی در حال امتحانی هستند که هرگز نمیتوان با توجه به مدارک خواسته شده این آزمون رو در 3 برگ جا نمود
- مطلب اخر نیز به تعداد ظرفیت های این آزمون است همانطور که میدانید رشته معماری یکی از پر تقاضا ترین رشته ها در بین رشته های فنی وهنری وحتی عمومی وانسانی است اما پذیرش قبولی آن یکی از کمترین رشته در این میان است که این سوالات را در برخواهد داشت
-اگر قرار بر پذیرش کم در مقطع کارشناسی ارشد است پس بایستی هر رشته بنا بر تعداد متقاضی آن تعداد پذیرش آن بالا وپایین شود نه آنکه تنها رشته معماری را قربانی این دستورالعمل نماییم
-اگر مشکل امکنات دانشگاه ها می باشد که رشته معماری همچون سال های قبل هزینه زیادی برای دانشگاه در بر نمی آورد و تنها دانشجویان هستند که درگیر هزینه های سنگین دانشگاه خویش می باشند پس این بهانه نیز غیر منطقی می باشد
از شما مسئولین عزیز خواهشمندم تنها به خواند این نامه بسنده نکنید واین رشته زیبا و پر هنر که باعث افتخار این مرزو بوم در طی سالیان گذشته و در آینده دارد را قربانی عده ای از اساتید ومسئولین بی توجه به این رشته نکنید و جوانان معمار را در این راه بر اثر چنین آزمونی سرخورده ننمایید که باعث آسیب رساندن به معماری وحتی جامعه می شود
با تشکر عده ای از دانشجویان معماری
میدونم ایراد زیاد داره اما گفتم ببینید چه جوریه نامه:smile:

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
وای تازه دارم میفهمم چرا بچه‌ها بیشترشون بعد از قبولی دیگه اینجا نمیان...من که به اعتراض شما کاری ندارم مثلا اعتراض کنی‌ بعد بگن خوب حالا همهٔ اینا که قبول شدن کنسل شد از از سر :redface:که من نگران از دست دادن موقعیت خودم باشم....؟ بگم وای وای نکنه اعتراض کنن ...آخه این چه حرف غیر منطقی که میزنی‌؟ من فقط تجربمو گفتم و چون دارم میبینم زیادی داره استقبال می‌شه :Dدیگه نمیگم
خب شما خودت میگی سال های قبل هم قصد اعتراض داشتی نمیدونم تا چه حد پیگیر شدین و چقد پیش رفتین البته تاپیک قبلیتون رو دیدم،خب بالاخره باید یه حرکت واقعا جدی صورت بگیره،شما خودتونم نباید این همه وقتتون صرف قبولی در این آزمون میشده پس قطعا شماهم به این روندی که وجود داره اشکالاتی رو وارد میدونین حالا هم خوشبختانه امسال ما از زمان قبل از آزمون تئوری جمعمون رو تونستیم اینجا حفط کنیم گفتیم چرا از این پتانسیلی که اینجا وجود داره و این باشگاه فقط به دور هم جمع شدنو دردودل کردن بسنده کنیم؟؟

آخرین ویرایش:

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم کوروش!
"چرا تنها در رشته معماری( البته به جز موسیقی و رشته های نمایشی که آنها در واقع تمام هنرشان بایستی در آزمون عملیشان باشد) آزمون عملی گرفته می شود و از رشته ای همچون عمران که با جان مردم سرکار دارد تنها آزمون تئوری برگزار می شود؟"
به نظرم این بند از اون مواردیه که میگن اعتراضتون منطقی نیس،سال هاست که این ازمون وجود داره ببینید ما نمیخایم یک دفه کل این ازمون رو زیر سوال ببریم باید حساب شده پیش بریم و در درجه اول میخایم بدونیم خب حالا این ازمونی که برگزار میکنید واقعا معیارها برای ارزیابیش چیه و شفاف سازی بشه.
در مورد بقیه بند ها هم نظر شخصیم اینه که باید لحنمون طوری نباشه که فرضا طراحان و اساتید رو زیر سوال ببریم باید ازشون بخایم معیارهاشون رو شفاف سازی کنن و پاسخگو باشن و بعد پیشنهاداتی که بچه ها بهش اشاره کردن رو اضافه کنیم
بچه ها لطفا شما هم نظر بدین.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم کوروش!
"چرا تنها در رشته معماری( البته به جز موسیقی و رشته های نمایشی که آنها در واقع تمام هنرشان بایستی در آزمون عملیشان باشد) آزمون عملی گرفته می شود و از رشته ای همچون عمران که با جان مردم سرکار دارد تنها آزمون تئوری برگزار می شود؟"
به نظرم این بند از اون مواردیه که میگن اعتراضتون منطقی نیس،سال هاست که این ازمون وجود داره ببینید ما نمیخایم یک دفه کل این ازمون رو زیر سوال ببریم باید حساب شده پیش بریم و در درجه اول میخایم بدونیم خب حالا این ازمونی که برگزار میکنید واقعا معیارها برای ارزیابیش چیه و شفاف سازی بشه.
در مورد بقیه بند ها هم نظر شخصیم اینه که باید لحنمون طوری نباشه که فرضا طراحان و اساتید رو زیر سوال ببریم باید ازشون بخایم معیارهاشون رو شفاف سازی کنن و پاسخگو باشن و بعد پیشنهاداتی که بچه ها بهش اشاره کردن رو اضافه کنیم
بچه ها لطفا شما هم نظر بدین.
خب شینا پس هر تغییراتی به نظرت میرسه توش اعمال کن بزار بچه ها هم نظر بدن مرسی

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها من خلاصه ی گفته هامون رو میارم. اتفاق نظر بالایی روی بحث معیار های ارزیابی هست.
من کل بحث ها رو چند گزینه می کنم. اگر توافق داشته باشین نظر سنجی بر اساس گزینه ها راه بیفته. گزینه ها پیشنهادی تون رو از داخل بحث های بچه ها بگید.ممنونم
----------
سوال و گزینه های پیشنهادی:
*به نظر شما کدام یک از موارد ذکر شده،اولویت بیشتری برای مطرح شدن در نامه ی دانشجویان معماری برای پاسخگویی سازمان سنجش دارد؟
1شرح جزء به جزء آزمون عملی،از انتخاب طراحان سوال تا داور ها و نحوه ارزیابی
2جویا شدن علت فاصله زمانی بین آزمون و اعلام نتایج
3علت پذیرفته نشدن رتبه های خوب رشته معماری،در حالی که سایر رشته ها با رتبه های بدتر پذیرفته می شوند.
4چرا برگه های آزمون اسکیس به دانشجویان بازگردانیده نمی شود
5زیر سوال بردن کل عملکرد سازمان سنجش
--------------

کلیت گفته های بچه ها:

1معیار ها و شیوه ارزیابی آزمون عملی
2پروسه طراحی سوال اسکیس
3معیارهای لحاظ شده
4نتظارات هیات طراحی از داوطلبین
5چگونگی انتخاب گروه طراحی سوال
6کیفیات ارتباط گروه طراحی با گروه مصححین
7کیفیت اساتید داور به چه صورت هست
صول مورد توجه داور ها چی هست

9روند طراحی سوال اسکیس و نحوه ارزیابی پاسخ ها ومعیارها
10زمان طولانی بین آزمون و اعلام نتایج

11 برا مجلس اقدام کنن

12معیارهای داوری

13نتایج 8ماه طول نکشه
14کلید نهایی رو در اختیار دانشجوها قرار بده
15برگه های اسکیسمون رو بهمون پس بدند
16چرا رتبه 2000عمران روزانه قبول میشه ولی رتبه 32معماری هیچجا

17خیلی جدی درد وجودمون رو بازگو کنیم

18معیار ها و شیوه برگذاری ازمون معماری (ارشد)
19کل عملکرد باید مورد سوال و چالش قرار بگیریه

20معیار داوری و دلیل هم عقیده نبودن طراحان با مصطحان

21به زمان بندی کنکور نوع سوالات تئوری و طرق برگزاری ازمون عملی اعتراض کنیم
22چرا رتبه 32 و 34 معماری جایی نمیتونن برن ؟

23معیارهای لحاظ شده به طور مشخص بیان شود.

24ریز درصد های هر مورد برای داوطلب مشخص شود و از داوران نیز خواسته شود با توجه به ریز درصد ها اقدام به داوری کنند

25در مورد نحوه ي داوري منم با اينكه براي هر قسمت سوال نمره ي خاصي در نظر بگيرن موافقم

26در ابتدا به سوالات تستی این مجموعه خواهیم پرداخت
27ا تنها رشته معماری منابع معرفی شده اش چنان گسترده ووسیع است
28سوالات اسکیس چنان پر تناقض بوده است که باعث هدر رفتن وقت وعمر دانشجویان جوان معماری شده است

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت تمامی مسئولین سازمان سنجش
در طی چندین سل برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در مجموعه معماری همیشه و در هر سال مشکلات عدیده ای بر سر راه دانشجویان کسب علم ومتقاضی برای ادامه تحصیل در تحصیلات تکمیلی به وجود امده است که ما وظیفه خود دانستیم تمامی شکوه ها واعتراضات خویش را به گوش شما مسئولین عزیز سنجش برسانیم
در ابتدا به سوالات تستی این مجموعه خواهیم پرداخت که در ان بر خلاف مابقیه رشته ها هر سال شاهد تغییر منابع حتی در چند روز مانده به کنکور می شویم که با این کار تمامی دانشجویان دچار سردرگمی منبع می شوند و حتی عده ای نیز که بسیار کم( بر اثر کمبود بودجه در شهرشان) با فضای مجازی وکلاس های کنکوردر ارتباط هستند به هیچ عنوان در جریان این اعمال تغییرات نمی شوند. حال سوال ما دانشجویان معماری این ست چرا تنها رشته ما بایستی دچار چنین تغییرات ناگهانی شود؟ چرا تنها رشته معماری منابع معرفی شده اش چنان گسترده ووسیع است که هرگز حتی نفرات برتر نیز تونایی اتمام تمامی دروس معرفی شده را ندارند؟
حال ایراد دیگری که بر سوالات تستی وارد است این است که چگونه است که در سال جاری از کتاب استاد پیرنیا ( شخصی که معماری ایران مدیون زحمات ایشان است وتمامی کتاب ها سر رشته شان از این کتاب های ایشان است) تنها یک سوال از 30 سوال درس تاریخ معماری امده است وشاهد تغییرات گسترده وناگهانی در سوالات کنکور در روز کنکور می شویم؟ مثال بالا تنها بخشی از ده ها مورد بود که در سال های اخیر کنکور ارشد معماری شاهد آن هستیم
در واقع ما دانشجویان معماری قربانی سهم خواهی اساتید از این کنکور برای معروف شدن و اسم در کردن خود شده ایم واین سوال همیشه در ذهن ما رخ میدهد چرا رشته های دیگر شاهد تغییرات ناگهانی در منبع وسوالات نیستن؟ آیا رشته معماری همچون بچه یتیمی همیشه بایستی حقش خورده شود؟ مگر نه آنکه معماری بخشی از دین مبین اسلام است؟ مگر نه اینکه در زیبایی شهر همیشه نقش اول را بر عهده خواهد داشت؟ پس چرا با این رشته همچون بچه سر راهی برخورد می شود
مورد بعدی آزمون دو مرحله ای است که در اینجا یک به یک به نواقص آن خواهیم پرداخت
-چرا تنها در رشته معماری( البته به جز موسیقی و رشته های نمایشی که آنها در واقع تمام هنرشان بایستی در آزمون عملیشان باشد) آزمون عملی گرفته می شود و از رشته ای همچون عمران که با جان مردم سرکار دارد تنها آزمون تئوری برگزار می شود؟
-آزمون اسکیس بخشی از رشته معماری است اما اساتید معماری خودشان نیز بر این موضوع واقف هستند که انسان هستند وشاید بر اثر خستگی یا هرچه برگه های اسکیسی را آنچنان که باید نتوانند دقیق ومو به مو صحیح نمایند و از همه مهمتر شاید سلیقه های شخصی خود را نیز اعمال کنند زیرا معماری رشته ای گسترده است که سلیقه ها با سبک های گوناگونی دارد اما در این آزمون باید به سلیقه اساتید طراحی نمود در حالی که این خارج از اصول اولیه معماری است
- در سال های اخیر سوالات اسکیس چنان پر تناقض بوده است که باعث هدر رفتن وقت وعمر دانشجویان جوان معماری شده است به عنوان مثال در آزمون اسکیس 92 شاهد تناقض فراوان از طراح سوال بودیم که نمونه آن پلانی با مقیاس 1.50 بوده است که گویی دانشجویان را همانند موش ازمایشگاهی در حال امتحانی هستند که هرگز نمیتوان با توجه به مدارک خواسته شده این آزمون رو در 3 برگ جا نمود
- مطلب اخر نیز به تعداد ظرفیت های این آزمون است همانطور که میدانید رشته معماری یکی از پر تقاضا ترین رشته ها در بین رشته های فنی وهنری وحتی عمومی وانسانی است اما پذیرش قبولی آن یکی از کمترین رشته در این میان است که این سوالات را در برخواهد داشت
-اگر قرار بر پذیرش کم در مقطع کارشناسی ارشد است پس بایستی هر رشته بنا بر تعداد متقاضی آن تعداد پذیرش آن بالا وپایین شود نه آنکه تنها رشته معماری را قربانی این دستورالعمل نماییم
-اگر مشکل امکنات دانشگاه ها می باشد که رشته معماری همچون سال های قبل هزینه زیادی برای دانشگاه در بر نمی آورد و تنها دانشجویان هستند که درگیر هزینه های سنگین دانشگاه خویش می باشند پس این بهانه نیز غیر منطقی می باشد
از شما مسئولین عزیز خواهشمندم تنها به خواند این نامه بسنده نکنید واین رشته زیبا و پر هنر که باعث افتخار این مرزو بوم در طی سالیان گذشته و در آینده دارد را قربانی عده ای از اساتید ومسئولین بی توجه به این رشته نکنید و جوانان معمار را در این راه بر اثر چنین آزمونی سرخورده ننمایید که باعث آسیب رساندن به معماری وحتی جامعه می شود
با تشکر عده ای از دانشجویان معماری
میدونم ایراد زیاد داره اما گفتم ببینید چه جوریه نامه:smile:
کوروش عزیز واقعا ممنون از وقتی که گذاشتی، مسائلی که مطرح کردی بسیار مهم هست و واقعا خیلی هاش از مشکلات جدی ما هست

باید دید خواسته ی ما الان چی هست؟
نامه ی خوبی که نوشتی، مسائل متفاوتی رو در بر میگیره و به نظرم هر مساله اش باید زمان و انرژی زیادی براش گذاشته بشه تا نتیجه بخش باشه. پیشنهادم این هست که ما توی این فعالیتی که الان داریم انجام میدیم، یک خواسته ی مشخص و دقیق داشته باشیم،خواسته ای که پاسخگویی در رابطه با اون،برای سنجش هم سخت و آزار دهنده نباشه. یعنی حالت مواخذه نباشه، یه جورایی درخواستی باشه از بخشی از جامعه ی دانشجویان معماری کشور که میخان یه مساله براشون مشخص بشه
مسلما سازمان سنجش اونقدری زور داره که اصلا مارو حساب نکنه و نخواد جوابی بده،پس به نظرم بهتره ما باهاش طوری رفتار کنیم که بعد از این مدت انرژی گذاشتن به یه حد اقلی برسیم، و اون حد اقل می تونه شفاف سازی یه مساله ی ساده باشه.
اگر توی این گام موفق بشیم،تو مراحل بعدی مسلما می تونیم با جدیت بیشتر و هدفمندی بالاتر و حمایت بیشتر دانشجوها و اساتید کشور،گام های بلند تری رو که در نامت ذکر کردی برداریم.
خوشحال میشم نظر خودت و بقیه رو بدونم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا