معماری با مصالحی از جنس دل

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نمــے دانم چــــرا ؟!

این روزهــــا

در جــواب هـر ڪہ از حـــالم مــے پرســد

تـــا مـے گویـــم ... " خوبـــــم "

چشمـــــانم

خیــس مـے شــود ... !

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آهنگ های تکراری...! خاطرات تکراری...!
و اشک های تکراری...!!!

با این وجود تکرار در تو هیچ وقت برایم تکراری نبود...!

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هــر آدمـی کــه مـــیـرود

یــک روز .. یــک جـایـی ..

بــه یـک هــوایــی بـــرمیـــگـردد !

همــیشه یـک چـــیـزی ، بـــرای ِ جــامــانــدن هــست !

حتّــی ؛

یــک خـــاطـــره !!!

aynaz.m

کاربر فعال تالار ادبیات ,
کاربر ممتاز
برای شبهای پاییزی شالی بباف
تا رج به رج اشکها و خنده ها با هم بمانند
و عطر دستها برای روزهای کهنسالیست
حالا که طعم گس خرمالو روزهایمان را بخیر کرده
انار سرخ یادگار روزهای جوانی شده
#آیناز

mohammad azizi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سر بر شانه خویش
میگذارم
غمهایم
را به تنهایی
میخورم
شادیهایم
را با دیگران
تنها
گاهی
هوس میکنم
کسی
را داشتم
تا با من
در غمهایم
شریک بود
*نقل از یک نفر*

aynaz.m

کاربر ممتاز
قرارداد را می شود فسخ کرد،
کاغذها را می شود پاره کرد و دور ریخت.
می شود از تعهدهای کاغذی فرار کرد
و تاوانش را با پول پرداخت.
اما رابطه ی واقعی
به این تجملات احتیاجی ندارد.
چیزهای واقعی همان هایی هستند که
هیچ وقت جایی ثبت نمی شوند،
اما تا آخرش،
به همان قوت اولیه باقی می مانند...

#یاسمین_خلیلی_فر

aynaz.m

کاربر ممتاز
با نیمه عاشق‌ها ننشین.
به نیمه‌ رفیق ها اعتماد نکن.
نصفه‌نیمه زندگی نکن.
نصفه‌نیمه امیدوار نباش.

برای کسی که نصفه‌نیمه گوش می‌دهد نخوان.
نصف جواب را انتخاب نکن.
روی نیمه‌ای از حقیقت پافشاری نکن.
رویای نصفه نیمه نخواه...

تا انتهای سکوتت ساکت باش و به حرف که آمدی تمام حرفت را بزن. سکوت نکن که حرف بزنی و حرف نزن که سکوت کنی.

نصف، در واقع همان چیزی است که تو را میان آشنایانت غریب جلوه می‌دهد.
اگر رضایت داری کاملا راضی باش و اگر نمی‌خواهی کلا بگو من نمیخواهم.
خنده‌ی نیمه‌کاره، یعنی به تعویق انداختن خنده.
دوست داشتن نصفه‌نیمه یعنی هجران.
رفاقت نصفه‌نیمه یعنی بلد نبودن رفاقت.

نوشیدن نصفه‌نیمه عطشت را کم نمی‌کند و خوردن نصفه‌نیمه سیرت نمی‌کند.
راهِ ناتمام به جایی نمی‌رساندت.

زندگی نصفه‌نیمه یعنی تو ناتوانی در زندگی کردن و تو ناتوان نیستی
تو کاملی عزیز من تو کاملی و نه نصفی از هر چیزی. تو به دنیا آمدی برای کامل زندگی کردن
و نه زندگی در نصفه‌نیمه‌ها و ناتمام‌ها.
چیزی را دوست داری با تمام وجودت به سمتش برو. چیزی را نمیخواهی محکم بگو: "نه"

جبران خلیل جبران

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جا مانده استــــــ ...
چیزیــــــــ ، جاییــــــــ ... ،
که هیچــــــــگاه دیگر هیچ چیر جایش را پر نخواهد کـــــــــرد .. !
نه موهایـــــــ سیاه ،
نه دندانــــــــ های سپیـــــــد ... !

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
از ده ها دست لباس و کفشِ تازه ، یکی را انتخاب کرده و تنها به خیابان آمده، که حالش خوب شود؛ اما واقعا نمیداند حالا با حال خوبش باید چه کار کند؟ سه هفته قبل سه تا شارژ پنج تومانی ریخت توی سیم کارت اما معتبر که نشد هیچ، هنوز سیزده تومانش مانده و منتظر دوشنبه شب است تا کسی را برای فرستادن یک اس ام اس پیدا کند، بلکه جایی شمرده شود.
.
حالا،
در پارک نشسته و نیمکتی دو نفره را حرام کرده؛ در همین حین، درِ قوطی را باز میکند و انرژی زا را یکجا سر میکشد. مشخص نیست، انرژی های اضافه اش را کجا خواهد سوزاند. خودش متوجه نیست اما بدجور روی دست دنیا مانده...
#معین_دهاز

ros21

عضو جدید
غریبه ها اونایی نیستن که تاحالا ندیدمشون یا رهگذرای کوچه و خیابون،
غریبه ها فراموش نشدنی آدم های زندگی منن که :
یه شب رنگ باختن و عوض شدن و خودشان خواستن که جزئی از گذشته تلخم بشن. من به این آدم ها می گم غریبه.
شما چی؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان خردمند ؟
اگر یک انسان را بگیریم و از وسط به دو نیم کره تقسیم کنیم و نگاهی به درون آن بیاندازیم، قلب، کلیه‎ها، اعصاب، هورمون‎ها و دی ان ای او را خواهیم یافت اما خبری از حقوق او نخواهد بود. تنها جایی که می‎توانیم حقوق بشر را بیابیم درون داستان‎هایی است که ما ساخته‎ایم و در قرون اخیر به اشاعه آنها پرداخته‎ایم. ممکن است آنها داستانهایی بسیار مثبت باشند داستانهایی عالی، ولی در نهایت تنها داستانهای تخیلی هستند که ما ساخته‎ایم.

aynaz.m

کاربر ممتاز
#تووييت 🕊

‏رابطه بارسیدن شروع نمیشه با تلاش برای نگه داشتنِ هم شروع میشه،رسیدن خط پایان نیست ببینید کی برای داشنتون ارزش قائله

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
انسان متعادل ، قانع هم هست و انسان قانع و چشم و دل سیر نه دنبال ارزش دیگرانست و نه گدای مهر. تعادل اوج عزت انسان است.

aynaz.m

کاربر ممتاز
بابا لنگ دراز 📚

در زندگی مشکلات بزرگ نیست که آدم به اراده احتیاج دارد، بلکه به نظرم با خنده به استقبال مشکلات کوچک رفتن، واقعا احتیاج به عزم و اراده دارد ...!
من هم سعی می‌کنم چنین اراده‌ای را در خود به وجود بیاورم. می‌خواهم به خودم تلقین کنم که زندگی فقط یک بازیست و من باید تا آنجا که می‌توانم ماهرانه و درست آن را بازی کنم ...!
چه در این بازی ببرم و چه ببازم، در هر حال شانه‌ها را بالا می‌اندازم و می‌خندم ...!
خوشی‌های بزرگ زیاد مهم نیستند مهم این است که آدم بتواند با چیزهاي کوچک خیلی خوش باشد ...!

#جین_وبستر
📃

aynaz.m

کاربر ممتاز
بزرگ ترین درسی که تو زندگیم گرفتم برای زمانیه که دوازده سالم بود.هم نیمکتیم برعکس من از زنگ انشاء فراری بود، معلم بهش گفته بود اگه از هفته ی دیگه بدون انشاء بیاد دیگه حق نداره سر کلاس بشینه. یه روز‌ قبل از زنگ انشاء وقتی حرفای معلم رو بهش یادآوری کردم بهم گفت مریض بودم و نتونستم بنویسم، میشه تو به جای من بنویسی؟!رفیقم بود،می خواستم کمکش کنم.‌ دفترش رو گرفتم و بهترین انشایی که می تونستم براش نوشتم.‌ وقتی انشاش رو خوند گفت لطفت رو هیچوقت فراموش نمی کنم. خوشحال شدم از اینکه تونسته بودم کمکش کنم...اما چند روز‌ بعد وقتی معلم موضوع انشاء گفت رفیقم رو کرد به منو گفت زحمتش با خودت! تو خیلی خوب انشاء می نویسی! جا خورده بودم ، دیگه مریض نبود که بخوام کمکش کنم...خودش می تونست کارش رو انجام بده... اولش گفتم نه ولی انقدر اصرار کرد که قبول کردم. این داستان هر هفته تکرار می شد اما من دیگه از کمک کردن حس خوبی نداشتم چون دیگه به خواست خودم بهش کمک نمی کردم.‌ پشیمون شده بودم از اینکه چرا از همون اول کمکش کردم.دفعه ی آخر دلمو زدم به دریا و گفتم نمی نویسم... انقدر ناراحت شد که رفاقت چند سالمون بهم خورد.‌ حالا بعد از این همه سال هنوز هستن آدمایی که پشیمونت می کنن از اینکه توی سختی و شرایط بد به دادشون رسیدی. چون بعد از اون پرتوقع‌ میشن و هیچوقت نمی تونن ازت "نه" بشنون... دیگه کاری که براشون می کنی رو لطف نمی دونن و فکر می کنن وظیفه ای هست که باید بی چون و چرا انجامش بدی.
حالا سال هاست یکی تو گوشم میگه : «هیچ وقت کاری نکن که لطفت تبدیل به وظیفشه...»

#حسین_حائریان
📃

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
??????تو برای من هیچ کاری نکردی!

حتی اگر خودتان را قطعه قطعه کنید و برای آرامش و رفاه کسی در چرخ گوشت بیندازید و رشته رشته شوید، یک روز از راه می رسد که همان کس، توی چشمتان خیره شود و می گوید:
- تو هیچ‌وقت، هیچ کاری برای من نکردی!
وقتی این "هیچ" را می‌گوید دلت می‌خواهد زندگی دنده عقب داشت و مثل خرسی که تمام یک زمستان سرد را در دل غاری گرم می‌خوابد، برمیگشتی به بطن مادرت، کز میکردی، همانجا می‌ماندی و هرگز به این دنیا نمی‌آمدی.

اگر می‌خواهید در این دنیا زنده بمانید تمرین کنید از "هیچ کس هیچ چیز" توقع نداشته باشید، حتی از پدر و مادرتان. حتی از آنها که هم خون‌تان هستند چه برسد به دیگران.

اینطور هیچ‌چیز غافلگیرتان نمی‌کند حتی وقتی همان یک نفر برمیگردد، توی چشم تان خیره میشود و میگوید:
-تو هیچ‌وقت، هیچ کاری برای من نکردی!

اگر این جمله را نشنیده اید هنوز روزش فرا نرسیده، اما میرسد!
بی توقع بودن تمرین سختی است. خیلی سخت. مثل رنجِ زنده زنده، رشته رشته شدن در چرخ گوشت!

_fahimam_

عضو جدید
������تو برای من هیچ کاری نکردی!

حتی اگر خودتان را قطعه قطعه کنید و برای آرامش و رفاه کسی در چرخ گوشت بیندازید و رشته رشته شوید، یک روز از راه می رسد که همان کس، توی چشمتان خیره شود و می گوید:
وقتی این "هیچ" را می‌گوید دلت می‌خواهد زندگی دنده عقب داشت و مثل خرسی که تمام یک زمستان سرد را در دل غاری گرم می‌خوابد، برمیگشتی به بطن مادرت، کز میکردی، همانجا می‌ماندی و هرگز به این دنیا نمی‌آمدی.

اگر می‌خواهید در این دنیا زنده بمانید تمرین کنید از "هیچ کس هیچ چیز" توقع نداشته باشید، حتی از پدر و مادرتان. حتی از آنها که هم خون‌تان هستند چه برسد به دیگران.

اینطور هیچ‌چیز غافلگیرتان نمی‌کند حتی وقتی همان یک نفر برمیگردد، توی چشم تان خیره میشود و میگوید:

بی توقع بودن تمرین سختی است. خیلی سخت. مثل رنجِ زنده زنده، رشته رشته شدن در چرخ گوشت!

شاید منظور این بوده جوریکه میخواستن و انتظار داشتن نبود..
و اینکه ادما موقع عصبانیت خوبی های طرف مقابل به یادشون نیس..

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شاید منظور این بوده جوریکه میخواستن و انتظار داشتن نبود..
و اینکه ادما موقع عصبانیت خوبی های طرف مقابل به یادشون نیس..

شاید،اما دارم رو این قسمتش کار میکنم ،،حداقل اون قسمتی ک مربوط به خودمه ،خیلی خوبه ،یه جورایی بهت آرامش میده ،

از "هیچ کس هیچ چیز" توقع نداشته باشید، حتی از پدر و مادرتان. حتی از آنها که هم خون‌تان هستند چه برسد به دیگران.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
������تو برای من هیچ کاری نکردی!

بزرگ ترین خوشبختی دنیا رو در بی نیازی یافته ام و به همین دلیل خودم را خوشبخت ترین انسان می یابم.

بالا