معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام منم دانشجوی سال سوم (البته الان میشه سال آخر) شیمی نساجی گیلانم. چند وقتی هس تو این سایتم ولی چون قبلاً کمتر سر می زدم این تاپیکو ندیده بودم الان خودمو معرفی کردم.

سلام
خیلی خوش اومدی دوست عزیز.
به امید فعالیت های بیشتر.
موفق باشی.:victory:

pooh_69

عضو جدید
:redface:اشتباه شد بعد از 48 واحد . اون یه چیز دیگس بعد 100 واحد:D
زبان تخصصی ندیدم داریم؟

Setayesh

مدیر تالار
:redface:اشتباه شد بعد از 48 واحد . اون یه چیز دیگس بعد 100 واحد:D
زبان تخصصی ندیدم داریم؟

آهان.خب حالا بهتر شد.
اره زبان تخصصی حتما دارید.
یعنی همه ی رشته ها زبان تخصصی دارن دیگه.

ghasem_iut

عضو جدید
سلام من صنعتی اصفهان می خونم اینجا هم زبان تخصصی نداریم
البته کتاب دکتر توانایی هست ولی جزء واحد های درسی نیس

ghasem_iut

عضو جدید
سلام تو چارت درسای ما هست ولی جزء درسای اختیاریمونه فکر کنم برای شما هم باید اختیاری باشه

سلاااااااام .مطمئنم توی دانشگاه ما این درس نه اختیاری و نهاجباری ارائه نمیشه .
چون من سال آخرم .چون تو انجمن علمی هم هستیم از اون طریقم خیلی تلاش کردیم این درس به صورت اختیاری ارائه بشه ولی نشد!!!!
یعنی مرکز زبان دانشگاه قبول نکرد ما می خواستیم استادش همون دکتر توانایی مولفکتاب باشه ولی اونا میگند باید از مرکز زبان استاد بیاد که خوب اونا هم از نساجی هیچی بلد نیستند!!!
:redface:

arefeh sadat

عضو جدید
سلام تو چارت درسای ما هست ولی جزء درسای اختیاریمونه فکر کنم برای شما هم باید اختیاری باشه

سلام مهندس.
منم تو چارت اصلیه درسا که دسته مدیر گروها هست دیدم که جز درسایه اختیاریه اما میگن انقدر درسایه مهمتر هست که باید ارائه بشه دیگه اینو ارائه نمیدن.
کمتر دانشگاهیم هست که ارائه میده.

nyaz89

عضو جدید
سلام مهندس.
منم تو چارت اصلیه درسا که دسته مدیر گروها هست دیدم که جز درسایه اختیاریه اما میگن انقدر درسایه مهمتر هست که باید ارائه بشه دیگه اینو ارائه نمیدن.
کمتر دانشگاهیم هست که ارائه میده.

آره ولی دانشگاه ما (گیلان) برعکسه بقیه رو ارائه نمیدن زبان همیشه هس!

علی وفسی

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم ...
جسارتا" فکر نمیکنید بهتر در مورد مسائلی یه کم مهمتر صحبت کنیم.....
خب من از نفر بعد از خودم سئوال میکنم از طرف دانشگاهی که مشغول درس هستن کجا بازدید رفتین؟ و یه شرح مختصری بدین لطفا"...

ghasem_iut

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم ...
جسارتا" فکر نمیکنید بهتر در مورد مسائلی یه کم مهمتر صحبت کنیم.....
خب من از نفر بعد از خودم سئوال میکنم از طرف دانشگاهی که مشغول درس هستن کجا بازدید رفتین؟ و یه شرح مختصری بدین لطفا"...

به به چه موضوع در خوری به من افتاد .
ما چون مسئول بازدید ها خودمونیم یعنی بازدید ها از طرف انجمن علمی برگزار میشه جاتون خالی همه جا رفتیم
پتوی گلبافت
نور بافت
یزد بافت
اطلس چاپ
ریسندگی آذر
ریسندگی و بافندگی تجارت
قالی سلیمان
تکمیل فرش نقشین
سوف ساتین
رسیندگی بافندگی همدانیان
مرینوس قم
و ......

انتخاب کنید کدومو توضیح بدم؟؟؟؟؟؟

Setayesh

مدیر تالار
به به چه موضوع در خوری به من افتاد .
ما چون مسئول بازدید ها خودمونیم یعنی بازدید ها از طرف انجمن علمی برگزار میشه جاتون خالی همه جا رفتیم
پتوی گلبافت
نور بافت
یزد بافت
اطلس چاپ
ریسندگی آذر
ریسندگی و بافندگی تجارت
قالی سلیمان
تکمیل فرش نقشین
سوف ساتین
رسیندگی بافندگی همدانیان
مرینوس قم
و ......

انتخاب کنید کدومو توضیح بدم؟؟؟؟؟؟

سلام
چه عالی.
دوست عزیز اگه لطف کنید گزارش بازدید هارو در یک تاپیک جدا قرار بدید تا همه ببینن و استفاده کنن خیلی بهتره.اونجا میتونید به ترتیب و به مرور زمان همرو توضیح بدید.
بسیار ممنون
:w27:

vidahr

عضو جدید
با سلام.من خسرو فارغ التحصیل صنایع نساجی دانشگاه قائمشهر.نمی خوام کسی رو نا امید کنم ولی رشته نساجی واقعا رشته فلاکت باریه متاسفم واسه اونهائی که نساجی خوندن یا میخونن الان من 6 ماه که از فارغ التحصیلم میگذره ولی کو کار متاسفم واسه نساجی حیف این 4 سالی که صرف این رشته کردم روزی میرسه شما هم به درستی این حرفحا میرسید:cry:روزی بود که من عاشق رشتم بودم تا اونجا که معدل کل من شد 18 ولی ........................................
سلام عزيزان بنده خسروشاهي هستم من يه كاري رو شروع كردم اميدوارم همتون به كمك من بياين تا ايراني دوباره در نساجي بسازيم رشته من مهندسي مكانيكه ولي چون به نساجي علاقه داشتم اومدم تا اول با كمك خدا ودوم با كمك شما عزيزان تحولي در نساجي ايران ايجاد كنم . رشته نساجي با كمبودهايي مواجه هست . كه با دست به دست دادن ما وشما ميتوانيم اين مشكلات را رفع كنيم . چگونه ممكنه كه تو ايران كسي پيدا نشه يه ماشينو نصب كنه طرف از تركيه فلان قدر پول بگيره بياد 4 تا ماشينو نصب كنه
من تصميم گرفتم تا مهندسان مكانيك؛نساجي ؛ الكترونيك رو يه جا جمع كنم تا بتونيم همه با هم كار كنيم وهم بيكاري حل ميشه هم نساجي پيشرفت ميكنه
همه تكنسينهاي نساجي ميتونن تو سايت ما عضو بشن تا به اميد به خداوند شروع كنيم:http://www.pbs-co.ir

ghasem_iut

عضو جدید
سلام
چه عالی.
دوست عزیز اگه لطف کنید گزارش بازدید هارو در یک تاپیک جدا قرار بدید تا همه ببینن و استفاده کنن خیلی بهتره.اونجا میتونید به ترتیب و به مرور زمان همرو توضیح بدید.
بسیار ممنون
:w27:

سلام
سخت میشه ها !!!
حالا فعلا یکیشو بگید تا بگم !

haman_shah

عضو جدید
از نظر من و ضعیت اقتصادی تمام صنایع مشکل داره و تو صنعت نساجی هم بخاطر قدیمی بودن اکثر کارخانجات نمود بیشتری داره.همه از این صنعت اون ابهت گذشته رو انتظار دارند و در نتیجه به این نتیجه میرسند که در حال ورشکستگیه.
در مورد کار هم باید بگم که هیچ کارخانه داری به کسی که به رشتش میگه کاموا بافی کار نمیده!!!
ما نساجها اگر در بدو فارق التحصیلی انتظار کار با ماهی 600 هزار حقوق رو داریم و میخوایم کارخونه کنار خونمون باشه معلومه که گیر نمیاد.
دانشجویی که میره پروزه رو میخره و کاراموزی رو میگذرونه بدون اینکه پاش به کارخونه باز شده باشه معلومه که کار هم براش نیست.
به نظر من برای موفقیت در این صنعت باید اطلاعات داشت باید تجربه داشت.من تا وقتی 5 سال سابقه کار نداشته باشم نمیتونم انتظار حقوق بالا هم داشته باشم.
کارخونه دارهای ما هم اگر هر سال نسبت به سال قبل پیشرفت مدیریتی و کیفیتی نکنن ور شکست میشن!! چون تعداد کارخونه ها نسبت به سال پیش بیشتر شده و بازار رقابتی تر.
الان من دوستام با لیسانس های عمران هم کار ندارن!! پس یکدفعه بیایم بگیم دانشکاه ها تعطیل همه برن عمله بشن ؟
نه عزیزان من نمیدونم این چه ویروسیه که نساجها عادت دارند خودشون رو تحقیر کنند و رشتشون رو مسخره کنند به هر حال قبول کنید تا ماها خودمون به خودمون احترام نگزاریم بقیه همچین کاری نمیکنند.

سلا م به مهندسان ودوستان رشته نساجی من خودم یکی از شاغلین کارخانه ریسندگی وبافندگی هستم در و دل شما دوستان رو خوندم و فکر میکنم در مورد این رشته تعدادی از دوستان نا امیدانه نضراتشون رو دادن.

saeedco

عضو جدید
از نظر من و ضعیت اقتصادی تمام صنایع مشکل داره و تو صنعت نساجی هم بخاطر قدیمی بودن اکثر کارخانجات نمود بیشتری داره.همه از این صنعت اون ابهت گذشته رو انتظار دارند و در نتیجه به این نتیجه میرسند که در حال ورشکستگیه.
در مورد کار هم باید بگم که هیچ کارخانه داری به کسی که به رشتش میگه کاموا بافی کار نمیده!!!

نه عزیزان من نمیدونم این چه ویروسیه که نساجها عادت دارند خودشون رو تحقیر کنند و رشتشون رو مسخره کنند به هر حال قبول کنید تا ماها خودمون به خودمون احترام نگزاریم بقیه همچین کاری نمیکنند.
من تجربه زیادی تو بازار کار در زمینه نساجی دارم و با صحبتهای این دوستمون کاملا موافقم
شرکتهائی مثل بافت آزادی که نام بردید بخاطر اینکه نتونست با رقبا رقابت کنه به این حال و روز در آمده
مسلمه که وقتی یه کارخانه نوآوری در تولیداتش نداشته باشه و قیمت تمام شدش نسبت به کارخانه های رقیب بالاترباشه ورشکست میشه
در مقابل صنعت نساجی ما اینقدر پیشرفت کرده که خیلی از تجار به کشورهای خارجی سفر میکنند و فقط نمونه کار میارند و همینجا سفارش بافت و رنگ و چاپ میدند
من با تجربه ای که دارم ضعف نساجی رو بیشتر در زمینه نوآوری در طرح و نوع بافت میدونم
شمااگه یه سری به بازار بزنید خیلی از پارچه های ایرانی رو میبینید که کیفیت بالاتری نسبت به نمونه چینی و کره ای و تایوانی دارند و قیمت مشابه هم دارند ولی متاسفانه بخاطر فرهنگی که جا افتاده مردم به خرید کالای خارجی تمایل بیشتری دارند و همین امر باعث شده که تجار به بافنده ها طرحی پیشنهاد بدند که هیچ نام و نشانی نداره و بعد با برچسب مارک خارجی میزنند که بتونند راحت و دولا پهنا بدست مصرف کننده برسونند
متاسفانه ما خلاقیتمونو در زمینه طرح و نقش و بافت از دست دادیم و این خلاقیت بدست یک سری تاجر افتاده که سرمایه زیاد و تجربه زیاد و شناخت زیاد به بازار دارند و از یک طرف تولید کننده رو تو فشار میزارند و از طرف دیگر با قیمت بالا مصرف کننده را وادار به خرید کالای چینی میکنند
من تعجب میکنم که چطور فرهنگی حاکم نشده که چند نفر با تخصصهای مختلف با صداقت کامل و هدف مشترک بتونند دور هم جمع بشند و یک کار تولیدی کوچک راه اندازی کنند
من می تونم چندین نفرو نشونتون بدم که با استفاده از فکرشون و اطلاعاتشون و برداشتن گامهای کوچک الان قطبی از بازار هستند درصورتی که هیچ تخصصی در آن زمینه نداشتند و از طرف دیگه مهندسها و فارق التحصیلهای ما میاند و دست رو دست میزارند و افسوس میخورند که چرا جائی استخدام نشدند
ما خودمون باید واسه خودمون کاری بکنیم و نباید منتظر دستی باشیم که مارو بالا بکشه
این سایت و سایتهای مشابه کمک خیلی بزرگی در این زمینه کرده ولی نقصهائی هم داره از جمله اینکه امکان گرد همائی چند نفر به طور همزمان وجود نداره که بتونند در یک زمان تعیین شده در مورد یک هدف مشترک به تبادل نظر بپردازند

saeedco

عضو جدید
آخخخخخخخخخخخخخخخی اینجا میشه یه نفس راحت کشید و حرفای دلو راحت زد (انتقاد)
6 صفحه اولو خوندم ولی حال نداشتم بقیرو بخونم :D
اول اینکه نه که شما همه مهندسین وقت نمیکنین زود زود سر بزنین جواب بدین اونوقت یه بنده خدائی مثل من که واسه اولین بار میاد سوال میکنه به جواب نمیرسه تا اینکه مجبور میشه چند روز چشمای قشنگشو وقف سرچ کردن کنه تا بفهمه این چیزی که بهش تو بازار میگن پشم شیشه لایکو در حقیقت الیاف پلی استر به صورت ترمو فیوزه و کارخونش تو رشت و جاهای دیگست
2:اگه شما اطلاعات و تجربه منو داشتید در زمینه بازار یا من اطلاعات شمارو داشتم الان جای صاحبان یکی از همین شرکتهای تولیدی بودیم
3:چرا علمی که ما یاد میگیرم اینقدر تئوریکه که وقتی وارد یه مجموعه میشیم اول باید توجیه بشیم بعد چند سال تجربه کسب کنیم تا شاید بعد چندین سال اگه مشکلات زندگی و زن و بچه اجازه بدن به خلاقیت برسیم(که معمولا اجازه نمیدن و واسه همین ما ایرانیا خلاقیتمون کمه و علی رقم پتانسیل بالائی که داریم افتادیم به تقلید کاری)

دوستان ببخشید اینقدر زود پسر خاله میشما .... چون خیلی از پستهای شمارو خوندم احساس صمیمیت و نزدیکی باهاتون میکنم و از طرفی ما همه اهل یه کشوریمو داریم تو یک جامعه زندگی میکنیم و باید تعارفو کم کنیمو همکاری کنیم با هم;)
آرزوی موفقیت و کامیابی واسه همه بچه های خوب این سایت میکنم که جو اینقدر صمیمی و دوستانه ایجاد کردید:heart:

آخرین ویرایش:

davoodkoosha

عضو جدید
سلام منهم عضو جدیدم و خوشحالم که عضو این مجموعه شدم
البته رشته من حسابداری ولی چون تمام اعضاء خانواده و بستگان و ...در نساجی بودن و هستندمنهم در این صنعت حرفهایی برای گفتن دارم.
البته خیلی سوالها دارم و به این امید به اینجا اومدم.امیدوارم دوستان هرکدومشون یک بخشی از مشکلات منو حل کنند.
اگر کسی هم در زمینه تولید پارچه جین سوالی داشته باشه در خدمت هستم

mostafa_hosseini

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من مصطفی حسینی هستم دانشجوی ترم اول نساجی پوشاک هستم توی دانشگاه یزد ...

juliet

کاربر بیش فعال
سلام دوستان :w30:منم دانشجوی سال سوم مهندسی نساجی گرایش علوم الیاف دانشگاه آزاد واحد شهر ری هستم:w38:
:w34:

SHAHIN-68

عضو جدید
من امسال سال آخرمه و مثل همین دوستی بحث رو شروع کرد ....

حالا نمی دونم چیکار کنم همین رشته رو واسه ارشد ادامه بدم یا؟
کدوم گرایشه نساجی بهتر و آینده دارتره؟
راستش من این ترم کار آموزی بودم و احساس می کنم آینده شغلیم واقعا محدوده
گاهی به تحصیلات در خارج از کشور فکر می کنم
راستش خیلی گیجم اصلا نمی دونم چیکار کنم من بدونه هیچ شناختی وارد این رشته شدم اما تصمیم گرفتم که ازش استفاده کنم و تمام تلاشم رو واسه هرچه موفقتر شدن انجام بدم اما با شرایطی که هست فکر کردن به اینکه 4سال از عمرم رو گذاشتم به پای چیزی که نتونم ازش استفاده کنم خیلی واسم درد ناکه

saeedco

عضو جدید
بد ترین چیز همین نا امیدیه
من بر عکس شما آرزوم بود بیام تو این رشته درس بخونم چون 8_9 سال تو زمینه نساجی تو بازار آزاد کار میکنم و کاملا میبینم که جای پیشرفت خیلی زیادی داره و شماهائی که تو این رشته تحصیل کردید باید مسبب این پیشرفت بشید و کاملا امکان پذیر و عملیه فقط باید بتونید ذهن خلاقتونو به فکر کردن و نوآوری وادار کنید
به نظر من 4 سال تحصیل تو رشته نساجی واسه شما یه امتیاز خیلی بزرگه و اگه ارشدو تو رشته های مدیریت ادامه بدید 100% فرد موفقی خواهید شد;)

Setayesh

مدیر تالار
سلا م به مهندسان ودوستان رشته نساجی من خودم یکی از شاغلین کارخانه ریسندگی وبافندگی هستم در و دل شما دوستان رو خوندم و فکر میکنم در مورد این رشته تعدادی از دوستان نا امیدانه نضراتشون رو دادن.

سلام.خوش اومدید.
شما توی کدوم قسمت کار میکنید؟

من تجربه زیادی تو بازار کار در زمینه نساجی دارم و با صحبتهای این دوستمون کاملا موافقم
شرکتهائی مثل بافت آزادی که نام بردید بخاطر اینکه نتونست با رقبا رقابت کنه به این حال و روز در آمده
مسلمه که وقتی یه کارخانه نوآوری در تولیداتش نداشته باشه و قیمت تمام شدش نسبت به کارخانه های رقیب بالاترباشه ورشکست میشه
در مقابل صنعت نساجی ما اینقدر پیشرفت کرده که خیلی از تجار به کشورهای خارجی سفر میکنند و فقط نمونه کار میارند و همینجا سفارش بافت و رنگ و چاپ میدند
من با تجربه ای که دارم ضعف نساجی رو بیشتر در زمینه نوآوری در طرح و نوع بافت میدونم
شمااگه یه سری به بازار بزنید خیلی از پارچه های ایرانی رو میبینید که کیفیت بالاتری نسبت به نمونه چینی و کره ای و تایوانی دارند و قیمت مشابه هم دارند ولی متاسفانه بخاطر فرهنگی که جا افتاده مردم به خرید کالای خارجی تمایل بیشتری دارند و همین امر باعث شده که تجار به بافنده ها طرحی پیشنهاد بدند که هیچ نام و نشانی نداره و بعد با برچسب مارک خارجی میزنند که بتونند راحت و دولا پهنا بدست مصرف کننده برسونند
متاسفانه ما خلاقیتمونو در زمینه طرح و نقش و بافت از دست دادیم و این خلاقیت بدست یک سری تاجر افتاده که سرمایه زیاد و تجربه زیاد و شناخت زیاد به بازار دارند و از یک طرف تولید کننده رو تو فشار میزارند و از طرف دیگر با قیمت بالا مصرف کننده را وادار به خرید کالای چینی میکنند
من تعجب میکنم که چطور فرهنگی حاکم نشده که چند نفر با تخصصهای مختلف با صداقت کامل و هدف مشترک بتونند دور هم جمع بشند و یک کار تولیدی کوچک راه اندازی کنند
من می تونم چندین نفرو نشونتون بدم که با استفاده از فکرشون و اطلاعاتشون و برداشتن گامهای کوچک الان قطبی از بازار هستند درصورتی که هیچ تخصصی در آن زمینه نداشتند و از طرف دیگه مهندسها و فارق التحصیلهای ما میاند و دست رو دست میزارند و افسوس میخورند که چرا جائی استخدام نشدند
ما خودمون باید واسه خودمون کاری بکنیم و نباید منتظر دستی باشیم که مارو بالا بکشه
این سایت و سایتهای مشابه کمک خیلی بزرگی در این زمینه کرده ولی نقصهائی هم داره از جمله اینکه امکان گرد همائی چند نفر به طور همزمان وجود نداره که بتونند در یک زمان تعیین شده در مورد یک هدف مشترک به تبادل نظر بپردازند

سلام.
ممنون بابت صحبت های خوبتون.
متاسفانه منم در دوران کارآموزیم شاهد بودم که خیلی از پست های تخصصی توسط افرادی که اصلا تخصصی در زمینه ی نساجی نداشتن اداره میشد و البته پارتی بازی هم خیلی زیاد بود.
به نظر من کارآفرینی توی صنعت نساجی خیلی مهمه.
چون زمینه واسه طرح ها و ایده های جدید فراهمه و هر طرح جدیدی حتما با استقبال مواجه میشه.

من امسال سال آخرمه و مثل همین دوستی بحث رو شروع کرد ....

حالا نمی دونم چیکار کنم همین رشته رو واسه ارشد ادامه بدم یا؟
کدوم گرایشه نساجی بهتر و آینده دارتره؟
راستش من این ترم کار آموزی بودم و احساس می کنم آینده شغلیم واقعا محدوده
گاهی به تحصیلات در خارج از کشور فکر می کنم
راستش خیلی گیجم اصلا نمی دونم چیکار کنم من بدونه هیچ شناختی وارد این رشته شدم اما تصمیم گرفتم که ازش استفاده کنم و تمام تلاشم رو واسه هرچه موفقتر شدن انجام بدم اما با شرایطی که هست فکر کردن به اینکه 4سال از عمرم رو گذاشتم به پای چیزی که نتونم ازش استفاده کنم خیلی واسم درد ناکه

سلام دوست عزیز
خوش اومدید.
پیشنهاد من اینه که فقط دنبال چیزی برید که دوسش دارید.

بد ترین چیز همین نا امیدیه
من بر عکس شما آرزوم بود بیام تو این رشته درس بخونم چون 8_9 سال تو زمینه نساجی تو بازار آزاد کار میکنم و کاملا میبینم که جای پیشرفت خیلی زیادی داره و شماهائی که تو این رشته تحصیل کردید باید مسبب این پیشرفت بشید و کاملا امکان پذیر و عملیه فقط باید بتونید ذهن خلاقتونو به فکر کردن و نوآوری وادار کنید
به نظر من 4 سال تحصیل تو رشته نساجی واسه شما یه امتیاز خیلی بزرگه و اگه ارشدو تو رشته های مدیریت ادامه بدید 100% فرد موفقی خواهید شد;)

دقیقا.
به نظر منم کسانی در نساجی موفق هستند که در زمینه ی مدیریت و اقتصاد هم تحصیل کرده باشند.

Setayesh

مدیر تالار
سلام منهم عضو جدیدم و خوشحالم که عضو این مجموعه شدم
البته رشته من حسابداری ولی چون تمام اعضاء خانواده و بستگان و ...در نساجی بودن و هستندمنهم در این صنعت حرفهایی برای گفتن دارم.
البته خیلی سوالها دارم و به این امید به اینجا اومدم.امیدوارم دوستان هرکدومشون یک بخشی از مشکلات منو حل کنند.
اگر کسی هم در زمینه تولید پارچه جین سوالی داشته باشه در خدمت هستم

سلام اقا داوود.
خیلی خوش اومدید.:gol:
شما مشکلاتتونو مطرح کنید.مطمئنم بچه ها میتونن کمک کنن.
سلام
جمع مهندساي نساجي جمه.موفق باشيد من ....و بي خيال!!!

سلام.
ممنون ولی شما چی؟؟:D
بی خیال چرا؟:D

سلام من مصطفی حسینی هستم دانشجوی ترم اول نساجی پوشاک هستم توی دانشگاه یزد ...

سلام مصطفی جان.
خیلی خوش اومدی.:gol:

سلام دوستان :w30:منم دانشجوی سال سوم مهندسی نساجی گرایش علوم الیاف دانشگاه آزاد واحد شهر ری هستم:w38:
:w34:
سلام دوست عزیز.
خیلی خوش اومدی.:gol:

davoodkoosha

عضو جدید
دوستان مهندس, صنعت نساجی تنها صنعت بی صاحبی هست که مصلحت در بی صاحب بودنشه چون...
اگر می خواهیم دلایل رکود صنعت نساجی را بدونیم بهتره که برگردیم به آغاز این صنعت در ایران (منظورم ورود ماشین الات و تکنولوژی به ایرانه)بعد تاثیر گرایش صنعتگران نساجی به سوسیالیسم و تقابل نظامها با این اندیشه به وسیله تقویت سرمایه داری خارج از عرصه صنعت نساجی.چیزی که تا به امروز وجود دارد و سرعت بیشتری گرفته و چهره های اقتصادی مطرحی هستند که حقیقتا همیشه مانع رشد این صنعت بوده اند.مثل رییس اتاق بازرگانی ایران و چین.