معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

saeede-textile70

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من تازه عضو شدم و یه کم اطلاعات در مورد بازار کار می خوام البته می دونم در کل جالب نیست ولی بالاخره حتما راهی هست برای موفق بودن:gol:

davoodkoosha

عضو جدید
وقتی نگارشات امیخته با درد و طنز دوستان را پیش رو دارم احساس خوبی بهم دست می ده و سر ذوق می یامو می گم بزار منم بنویسم که بفهمند من هم از خودشونم.
یکی از بچه ها بعد از مدتی بحث جدی با عصبانیت گفت:((ولکن بابا بگو پول کجاست))
الان می بینم که راست می گه ... شما می دونید پول کجاست؟

saeedco

عضو جدید
:biggrin: پول کف بازاره
اما به شرطها و شروطها
باید چند سال خاک همین کف بازارو خورد

به نظر من کسی که واسه پول میخواد خاک کف بازارو بخوره خاک کارخونه ای که مرتبط با رشته تحصیلشه بخوره ارزشمند تره چون هم سر جای خودشه هم اگه زرنگ باشه پیشرفتش تصاعدی بالا خواهد رفت اولش سخته

davoodkoosha

عضو جدید
قدیمترها ,وقتی یکی تو پیشوند اسمش دکتر یا مهندس و از این دست عناوین فانتزی نبود سریع برای خودش تره خورد می کرد و می گفت بازاریم.
اما به نظر می رسه که هنوز هم انگ بازاری طرفداران زیادی داره.اگر قرار باشه که هرکسی از راه برسه و بازاری بشه که وای مصیبتا.
اما خاک کار تو کارخونه خوردن:
خیل عظیمی از دوستان در جبهه های دانشگاه در حال مجاهدت بودن و ما هم در این اثنا در پشت خط مقدم در حال ساختنها بودیم.
حالا شما دوست من :
یک سخن از ((فروید))بخوان:همه انسانها از دریچه شهوت به دنیا می نگرند.
میل به رشد دارای ابزاری است به نام پول.حالا که ما ساختیم شما بازاریها اجازه می دید ما هم رنگ پولو ببینیم.

sh@hin

عضو جدید
سلام به بچه های با حاله نساج

سلام به بچه های با حاله نساج

یه سواله کاملا بی ارتباط به موضوع بحث

منی که الان قراره مهندس نساج بشم ارشد بگیرم کار برام بیشتره (با عنوانه یه فوق لیسانس)
یا اینکه کارشناسی کافیه؟؟؟؟؟

یا اینکه واسه ارشد یه رشته ی دیگه بخونم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش:

saeedco

عضو جدید
من متوجه منظور شما نشدم ، ولی در پاسخ به نوشتتون اولا که بازاری بودن انگ نیست ، و ثانیا در اوضاع فعلی اکثر فارق التحصیلای رشته های مختلف سر جای خودشون نیستند و متاسفانه برای امرار معاش رو به مشاغلی میارند که تخصص و حرفشون نیست و همین باعث وجود آمدن همون وای مصیبتای شما شده
نه دوست من تو این اوضاع هیچ کس رنگ پولو نمیبینه نه بازاری ها نه غیر بازاری ها

نمیدونم همت اونائی روزی با افتخار در جبهه های دانشگاه میجنگیدند چی شده که آن همه پیشرفت مقطعی بود و آن همه افتخار وسیله ای شده واسه بدست آوردن ابزار میل به رشد

saeedco

عضو جدید

منی که الان قراره مهندس نساج بشم ارشد بگیرم کار برام بیشتره (با عنوانه یه فوق لیسانس)

سلام
والا این سوالو فارق التحصیلای رشته نساجی یا اهل فن نساجی باید جواب بدن ولی چون توکلوپ نساجی خیلی سریع جواب نمیدند من نظرمو میدم تا بقیه دوستانم بیانو نظر کارشناسی بدن;)

حالا که شما وارد این رشته شدی خوب درس بخون و سعی کن درساتو عملی یاد بگیری تا مهارتت بالا بره چون تو رشته های فنی مهارت حرف اولو میزنه و با توجه به مهارتت میتونی مشغول به کاربشی، بعد به مرورزمان خودت متوجه میشی که با توجه به شرایط و علایقت چه مقطعی واست مناسبتره

تو مقطع ارشد چون گرایشات تخصصی تر میشند باید علاقه زیاد به رشتت داشته باشی تا با آزمایش و تحقیق بتونی به خلاقیت و نو آوری برسی و این خلاقیت و نو آوریه که میتونه واسه آینده شغلیت مناسب باشه نه مدرک ارشدت
موفق باشی :)

davoodkoosha

عضو جدید
اگر بتونیم بین فعالیتهای کاری بر مبنای سازندگی و اثر گذاری در سطح جامعه بین بازاری و تولید کننده تفاوت قایل بشیم و حق را به حق دار بدیم ,می بینیم که بازاری به واسطه سرمایه دار بودنش فقط انگ کار کردن را در نامش می بیند.
شما قیاس کنید میزان فعالیتهای یک کارخانه دار را به یک بازاری پشت میز نشین,آنهم در صنعت نساجی و این بازار بل بشو
لذا به حق بازاری که به نظر من از واسطه گری کمی فاصله گرفته ,سود و منافع تولید کنندگان کم بضاعت را از بین می برد.
نگذاریم زحمت تولید کنندگان را به پای بازاریها بنویسند.که این همان حمایت از سرمایه داریست.
از اینجا شروع می شود:
که افراد بی تخصص در مناسب تخصصی جای می گیرند و حق به حق دار نمی رسد.
عمده بازاریها به واسطه پول دارای نفوذ هستند و جلوتر بریم بسیاری از مشکلات صنعت نساجی را می توانیم در درون بازار جستجو بکنیم.

sh@hin

عضو جدید
سلام
والا این سوالو فارق التحصیلای رشته نساجی یا اهل فن نساجی باید جواب بدن ولی چون توکلوپ نساجی خیلی سریع جواب نمیدند من نظرمو میدم تا بقیه دوستانم بیانو نظر کارشناسی بدن;)

حالا که شما وارد این رشته شدی خوب درس بخون و سعی کن درساتو عملی یاد بگیری تا مهارتت بالا بره چون تو رشته های فنی مهارت حرف اولو میزنه و با توجه به مهارتت میتونی مشغول به کاربشی، بعد به مرورزمان خودت متوجه میشی که با توجه به شرایط و علایقت چه مقطعی واست مناسبتره

تو مقطع ارشد چون گرایشات تخصصی تر میشند باید علاقه زیاد به رشتت داشته باشی تا با آزمایش و تحقیق بتونی به خلاقیت و نو آوری برسی و این خلاقیت و نو آوریه که میتونه واسه آینده شغلیت مناسب باشه نه مدرک ارشدت
موفق باشی :)

راستش من بیشتر می خواستم بدونم که روی اینده شغلی اینکه ارشد داشته باشم یا نه چقدر تاثیر داره
از راهنماییتون خیلی ممنونم.

saeedco

عضو جدید
متوجه منظورتون شدم و کاملا باهاتون موافقم و اتفاقا من هم طرفدار تولید کننده وبه شدت مخالف عمده فروشهائی هستم که با نفوذشون هر بلائی سر تولید کننده و حتی مصرف کننده میارند که از طرفی تولید کننده رو تو فشار میزارند و از طرفی به قیمتهای بالاتر از آنچه باید باشه به مصرف کننده میرسونند
خیلی از بافنده های ما از ترس اینکه عمده فروشهائی که انحصار دارند اونارو تحریم کنند سفارش قبول نمیکنند و محصولاتشونو به ناچار به آنها میفروشند در صورتی که جاهائی که بافنده آزادی عمل داره و سفارش مستقیم قبول میکنه بدلیل اینکه تعداد واسطه کم میشه به قیمت ارزانتری محصول به مصرف کننده میرسه و محصول تولید شده مطابقت بیشتری باسلایق مصرف کننده داره ، اینگونه تولید کننده ها رضایت بیشتری دارند

در کل باید دست واسطه هائی که انحصار یک محصولو بدست گرفتند قطع بشه و بازار تعیین کننده قیمت و تنوع جنس و طرح بشه

ولی باز هم با کلمه انگ موافق نیستم چون وقتی اسم از قشر بازاری میاریم جامعه بزرگی رو مد نظر داریم که فقط 5 الی 10 درصدشون اونطور هستند که شما میگید و 90 درصدبقیه با مشکلات زیادی روبرو هستند و خطرات زیادی زندگی و شغلشونو تهدید میکنه

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار

سلام دوست عزیز
اولا که اینجا موضوع ازاده در نتیجه شما : هر چه میخواهد دل تنگت بگو!:smile:
در مورد سوالت باید بگم چیزی که من خودم دیدم و تجربه کردم در زمینه ی کار.چون بعد از فارغ التحصیلی یه مدت رفتم دنبال کار و فهمیدم که کارخونه ها اتفاقا بیشتر تمایل دارن کارشناس بگیرن چون کاری که هست و مد نظر اوناست رو هم کارشناس با حقوق کمتر میتونه انجام بده.
ولی کارشناسی ارشد رو بیشتر در زمینه ی تحقیقات میخوان.
البته این تجربه ی من بود.

موفق باشید.

davoodkoosha

عضو جدید
دوست من خوشحالم که با من موافقید :
اما وازه ((انگ))در لغت نامه به معنی مارک تجاری است.بیزینس منها نیز برای مشروعیت دادن به اعمال خودشون روندی را طی کردند که در طی زمان حضور خود را برای اقتصاد ملزم کردن.
اگر بخواهیم تاریخ واسطه گری را مطالعه کنیم به یک نکته جالب دست پیدا می کنیم:
افرادی بودند که دارای سرمایه های مالی کلان بودند ولی هیچ تخصصی نداشتند و این افراد به مرور ابتدا به شرکا تجاری به افراد متخصص پیوستند و بعد به مرور خود را جدا و تشکیلات انفرادی به راه انداختند.این سرمایه داران در تمام ادوار سعی داشتن خلا بین تولید کننده و مصرف کننده را حجیم کنند که این فضا همان فضای عملیاتی آنهاست.
به عنوان مثال بانکها مدل پیشرفته واسطه ها بودند که به مرور زمان دارای کاربردهای استاتژیک و معینی شدند و این عوامل نیز بهترین ابزار دولتها برای کنترل اقتصاد و رسیدن رحت به مالیاتها بود.

sh@hin

عضو جدید
سلام دوست عزیز
اولا که اینجا موضوع ازاده در نتیجه شما : هر چه میخواهد دل تنگت بگو!:smile:
در مورد سوالت باید بگم چیزی که من خودم دیدم و تجربه کردم در زمینه ی کار.چون بعد از فارغ التحصیلی یه مدت رفتم دنبال کار و فهمیدم که کارخونه ها اتفاقا بیشتر تمایل دارن کارشناس بگیرن چون کاری که هست و مد نظر اوناست رو هم کارشناس با حقوق کمتر میتونه انجام بده.
ولی کارشناسی ارشد رو بیشتر در زمینه ی تحقیقات میخوان.
البته این تجربه ی من بود.

موفق باشید.[/QUO

ببخشید شما مدرکتون چیه؟
آیا الان شاغل هستید؟
پس به نظر شما یک ارشد با لیسانس فرقی نداره؟
شما ادامه تحصیل رو ترجیه میدین یا کار اگر شد؟
بعد اینکه کارخانه ها وقتی می خوان کسی رو استخدام کنن براش دوره آموزشی می زارن؟

davoodkoosha

عضو جدید
تعدادی از بازاریها در حال حاضر مرددند که آیا حجم تولید را کاهش دهند ویا افزایش دهند.
به هر ترتیب این بازاری جماعت مثل یک تنگ ماهی هستند که به محض کوچکترین تلنگر آب تو دلشون تکون می خوره.سریع خودشون جمع و جور می کنند و در قبال فلان اتفاق عمومی جبهه می گیرند.مثلا الان همه از هم سوال می کنند که ایا هدفمندی یارانه ها تاثیری در بازار منسوجات داره یا نه؟
به نظر شما تاثیر هدفمندی یارانه ها در بازار تاثیر در حجم تولیده یا در بهای تمام شده ؟

saeedco

عضو جدید
حجم تولید هیچوقت کاهش پیدا نمیکنه اگه هم بکنه مقطعی و موقته و با افزایش قیمت دوباره تولید به میزان قبلی برمیگرده مگه اینکه کالای تولیدی بی کشش باشه و با قیمت بالا تقاضائی واسش وجود نداشته باشه
تردیدی هم که الان وجود داره تلنگر کوچک نیست ، شما از قیمت مواد اولیه خبر داری ؟
بحث تحریم ، تمرکز پالایشگاهها روی تولید بنزین و به تبعش کاهش تولید مواد اولیه، هدفمندی یارانه ها و مالیات بر ارزش افزوده میدونید چه فشار زیادی داره وارد میکنه
طبیعیه که هیچ عقل سالمی تو این موقعیت ریسک نمیکنه و همه محتاط قدم بر میدارند

Setayesh

مدیر تالار
ببخشید شما مدرکتون چیه؟
آیا الان شاغل هستید؟
پس به نظر شما یک ارشد با لیسانس فرقی نداره؟
شما ادامه تحصیل رو ترجیه میدین یا کار اگر شد؟
بعد اینکه کارخانه ها وقتی می خوان کسی رو استخدام کنن براش دوره آموزشی می زارن؟

من کارشناسی دارم.
شاغل هم نیستم.
شخصا دوس دارم در رشته ی دیگه ای ادامه تحصیل بدم چون فکر میکنم نساجی به دانش های دیگه ای مثل مدیریت و اقتصاد هم احتیاج داره.
من دوست دارم کاریو شروع کنم که جای رشد و توسعه داشته باشه.
بسته به کارخونه داره و اینکه قراره توی کدوم قسمت فعالیت کنید.
مثلا توی ازمایشگاه کنترل کیفیت لازمه شما حتما قبلش با انواع ازمایشها و دستگاهها اشنا باشید.
اونا اگه خودشون لازم ببینن حتما این دوره رو میذارن چون متاسفانه بین دانشگاه و صنعت خیلی تفاوت وجود داره.

sh@hin

عضو جدید
من کارشناسی دارم.
شاغل هم نیستم.
شخصا دوس دارم در رشته ی دیگه ای ادامه تحصیل بدم چون فکر میکنم نساجی به دانش های دیگه ای مثل مدیریت و اقتصاد هم احتیاج داره.
مثلا توی ازمایشگاه کنترل کیفیت لازمه شما حتما قبلش با انواع ازمایشها و دستگاهها اشنا باشید.
اونا اگه خودشون لازم ببینن حتما این دوره رو میذارن چون متاسفانه بین دانشگاه و صنعت خیلی تفاوت وجود داره.

دقیقا راستش من خیلی واسه ادامه تحصیل توی شک بزرگی گیر کردم با این وضعیت و اینکه هر کسی می خواد تو زمینه تحصلیش مشغول به کار بشه (که البته الان خیلی عجیبه)کسی هم نیست که آدم رو راهنمایی کنه
فقط وضعیت بچه هایی که رفتن ارشد گرفتن و الان پشیمونن کسی رو می شناسم که دکترا قبول شد اما ول کرد از طرفی اساتید اعتقاد دارن که ارشد خیلی خوبه و خیلی ها هم که دارن می خونن واسه امیرکبیر
من اصلا این رشته رو دوست نداشتم وقتی قبول شدم دیگه مجبور شدم بخونم اما حالا خیلی پشیمونم چون وقتی به آیندم فکر می کنم :(خیلی واسم نگران کننده است از طرفی فکر اینکه چند سال صبر کنم و بعد بخوام واسه ارشد تغییر رشته بدم و این مساله که اگر نشم و این چند سالی که هدر رفت واقعا گیجم می کنه .
نمی دونم چیکار کنم خیلی دلم می خواد بدونم آیا همه کسایی که ارشد و توی همین نساجی ادامه دادن فقط به خاطر علاقه بو د یا چیز دیگه یا اونایی که خوندن الان پشیمونن یا نه شاید اینجوری بهتر بشه تصمیم گرفت.

sh@hin

عضو جدید
من کارشناسی دارم.
شاغل هم نیستم.

کسی که تکنولوژی نساجی خونده ارشد چه رشته هایی رو می تونه امتحان بده؟
؟؟؟؟؟؟ کدوم بهتره؟

hrm_hrm

عضو جدید
سلام حمیدهستم ترم آخر تکنولوژی دانشگاه ازاد یزد
مخلص تمام بچه هایاصفهانم

engin.sepideh

عضو جدید
با سلام
سپیده هستم دانشجوی سال سوم شیمی نساجی دانشگاه آزاد شهرری.امیدوارم بتونم به زودی همکار خوبی براتون بشم.
با تشکر از شما

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام منم اهو هستم دانشجوی سال اخر رنگرزی فرش
مدیر محترم تالار من یه در خواست دارم شما راجع به رنگ هلی شیمیایی هلن دون که مثا نیل هستن اطلاعاتی دارید؟

Setayesh

مدیر تالار
سلام حمیدهستم ترم آخر تکنولوژی دانشگاه ازاد یزد
مخلص تمام بچه هایاصفهانم

سلام خوش اومديد.:gol:
من محمدرضامنیع سرشت هستم مهندس عمران فارغ التحصیل 76 الان دانشجوی ارشد مدیریت mbaهستم

سلام.
به باشگاه خوش اومديد.
تالارتون يه چنتا بالاتر هستش ولي.:smile:

با سلام
سپیده هستم دانشجوی سال سوم شیمی نساجی دانشگاه آزاد شهرری.امیدوارم بتونم به زودی همکار خوبی براتون بشم.
با تشکر از شما

سلام سپيده جان
خيلي خوش اومدي.:gol:

Setayesh

مدیر تالار
سلام منم اهو هستم دانشجوی سال اخر رنگرزی فرش
مدیر محترم تالار من یه در خواست دارم شما راجع به رنگ هلی شیمیایی هلن دون که مثا نیل هستن اطلاعاتی دارید؟

سلام آهو جان
خوش اومدي.:gol:
متاسفانه من گرايشم تكنولوژي هست.:redface:
توي تالار مطرح كن.

Setayesh

مدیر تالار
کسی که تکنولوژی نساجی خونده ارشد چه رشته هایی رو می تونه امتحان بده؟
؟؟؟؟؟؟ کدوم بهتره؟

ببين شهين جان
توي ازمون ارشد ميتوني هر رشته اي كه بخواي رو شركت كني.
هر چي كه دوست داري.
منتها بايد بيشتر از ديگران بخوني چون كارت سخت تر ميشه!
اما ميشه!:smile:

sh@hin

عضو جدید
ببين شهين جان
توي ازمون ارشد ميتوني هر رشته اي كه بخواي رو شركت كني.
هر چي كه دوست داري.
منتها بايد بيشتر از ديگران بخوني چون كارت سخت تر ميشه!
اما ميشه!:smile:
دوست عزیز .من شاهین هستم
با تشکر از راهنماییت می خواستم رشته های نزدیکو بدونم اینکه غیر از نساجی رشته ای هست یا نه؟

Setayesh

مدیر تالار
دوست عزیز .من شاهین هستم
با تشکر از راهنماییت می خواستم رشته های نزدیکو بدونم اینکه غیر از نساجی رشته ای هست یا نه؟

ای وای شرمنده!
شاهینم میشه خوند اما نمیدونم چرا من شهین میخوندم همش!:redface::redface:

راستش اگه گرایشت شیمی باشه رشته های شیمی و پلیمر نزدیک هست.
تکنولوژی نداریم که خیلی نزدیک باشه!
راستی مدیریت نساجی هم میتونی ارشد بدی.